Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>K=ШАРЛОТ$<.>+<.>K=БРОНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Періг Ж.М. 
Вивчення фармакодинаміки та токсичності бровальзену і бронтелу на тлі дії нітратного навантаження: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ж.М. Періг ; Львів. нац. акад. вет. мед.ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні вивчено фармакодинаміку та токсичність бровальзену та бронтелу у разі нітратного навантаження та встановлено ефективність їх застосування для лікування овець, хворих на фасціольоз. Проведено комплексне дослідження впливу даних антигельмінтиків на морфологічні та біохімічні показники крові та гістологічну структуру внутрішніх органів лабораторних тварин і овець. Встановлено мутагенну дію бровальзену та бронтелу за наявності нітратного навантаження. Науково обгрунтовано доцільність застосування сульфату натрію для профілактики нітратно-нітритного токсикозу в овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П873.623.2-931-7 +
Шифр НБУВ: РА333974

Рубрики:

      
2.

Пастух Х.А. 
Еволюція готичної поетики і роман "Буреверхи" Емілії Бронте: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Х.А. Пастух ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи розвитку готичної поетики в англійській літературі до 1847 року включно - часу появи роману Емілії Бронте "Буреверхи", монографічний аналіз якого виконано у цьому історичному контексті. Роман трактовано як найвище досягенння "нової готики" та твір світового резонансу, на шляху до якого була підготовча стадія в кристалізації готичного роману як жанрового різновиду, фаза виникнення комплексу архетипних атрибутів у першотворі цього типу, апробація їх, етапи готичних романів "приємного страху" та готико-романтичної френезії, а також "нової готики" раннього вікторіанського періоду, зокрема, у творчості окультистів. Осмислено сутність поняття "нова готика" та теорія синтезу різних художніх напрямів, стилів і форм. Виведено також теоретичну модель готичного роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)334 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Бронте Е.534 +
Шифр НБУВ: РА367659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Підгорна А.Б. 
Лінгвальні засоби актуалізації авторських моделей світу в романах сестер Бронте: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Б. Підгорна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвальні параметри світовідбиття у текстах творів Шарлоти, Емілі та Енн Бронте. Тексти проаналізовано як результат авторської інтерпретації світу, відтвореної засобами мови, притаманних автору як представнику певної мовної спільноти. Запропоновано тезу, що текст втілює авторську модель світу, яка, на відміну від індивідуальної картини світу будь-якої особистості, зумовлена авторським задумом, тобто становить "свідому" лінгвальну інтерпретацію дійсності. У тексті як продукті мислення автора відтворюються основні особливості лінгвальної картини світу, розгляд якої передбачає застосування методів концептуального аналізу. Основу авторських моделей світу сестер Бронте складають гіперконцепти "NATURE" та "MAN" ("PERSON"). Подібність схеми конструювання зазначених гіперконцептів, збіг функцій, виконуваних їх конституентами та спільність стилістичних прийомів, у формуванні яких задіяно концепти, доводить про відносний збіг концептуальних матриць у всіх трьох сестер Бронте. Це зумовлено спільністю екстралінгвальних і парадигмальних умов їх творчості. Різниця у кількісному співвідношенні активності вербалізації тематичних концептополів у творах письменниць та індивідуально-авторські особливості стилю доводять про суб'єктивність світосприйняття у кожній індивідуальній картині світу, похідною від якої є авторські моделі світу, представлені у художніх текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Бронте 534 +
Шифр НБУВ: РА355496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скиба О.В. 
Облігатні порожнинні і тканинні міази овець Лівобережжя України (епізоотологія, лікування та заходи профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Скиба ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено тенденцію поширення естрозу та вольфартіозу овець за останні 10 років у господарствах лісостепової та степової зон, установлено екстенсивність й інтенсивність інвазій. Визначено економічні збитки, спричинені цими ентомозами. Уперше виявлено протиестрозну дію екцидозу за інтраназального введення з метою профілактики естрозу овець, вивчено його вплив на організм тварин, терапевтичну й економічну ефективність застосування. Експериментально з'ясовано високу ефективність бровермектину й бронтелу для терапії та профілактики естрозу овець. Запропоновано новий препарат "Інгелен" для лікування міазних ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.646.1-931-7 + П873.645.3-931-7 +
Шифр НБУВ: РА332819

Рубрики:

      
5.

Литовченко Н.А. 
Поетика назви вікторіанського роману: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Н.А. Литовченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено заголовкові моделі вікторіанського роману, простежено їх генезу в англійській літературі, причини зародження певних типів назв. Висвітлено заголовки ключових романів ХХ ст. (Ч. Діккенса, В.М. Теккерея, Ш. Бронте, Е. Бронте) у порівнянні з назвами романів ХVІІІ ст. (Д. Дефо, Г. Філдінга, Т.Дж. Смоллетта, Л. Стерна), що дозволяє з'ясувати еволюцію заголовково-фінального комплексу в процесі зміни історико-літературних епох. Проаналізовано три ключові вікторіанські романи Ш. Бронте "Джен Ейр", В.М. Теккерея "Ярмарок Марноти", Ч. Діккенса "Домбі і Син. Торгівля оптом, уроздріб і на експорт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-334
Шифр НБУВ: РА373818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Назаренко Н. І. 
Рецепція творчості сестер Бронте в українській літературі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Н. І. Назаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз різночасових україномовних перекладів романів Шарлотти та Емілі Бронте, де встановлено критерії художності та темпоральні ознаки перекладу, ієрархію голосів оригіналу та його перекладених версій, висвітлено корекцію образу адресата, інтерференцію національних образів світу. Розглянуто топологічні спільності у творах сестер Бронте та українських письменниць другої половини XIX ст. на певних рівнях художнього наративу: належність до напряму (течії), жанр, проблематика, тема, сюжет, персонаж, особливості поетики. Виявлено спільну рису творчості англійських та українських письменниць - проблему жіночої емансипації та семантику "автентичності" й "іншості" жіночої особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Бронте 418.3 + Ш5(4УКР)-318.3
Шифр НБУВ: РА379998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Березовський А.В. 
Теоретичні і практичні основи створення лікарських форм хіміотерапевтичних препаратів для терапії та профілактики інвазійних хвороб тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / А.В. Березовський ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Викладено матеріали щодо створення, апробації та впровадження у виробництво різноманітних протипаразитарних препаратів широкого спектру дії ("Бровадазол", "Бровальзен", "Бронтел", "Бровермектин", "Бровалевамізол", "Бровадазол-плюс", "Брованол", "Брованол-плюс", "Комбітрем", "Бровадез", "Азидин-вет"). На основі методу мас-спектрометричного моделювання обгрунтовано доцільність комбінації субстанцій з різним механізмом дії у процесі розробки нових протипаразитарних лікарських засобів. Досліджено вплив даних препаратів на організм тварин, встановлено їх терапевтичну ефективність та доцільність застосування у ветеринарній медицині з економічної точки зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 +
Шифр НБУВ: РА324281

Рубрики:

      
8.

Соболта А.Г. 
Фасціольоз великої рогатої худоби (цитогенетичні дослідження за впливу фасціолоцидних препаратів): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.Г. Соболта ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено природу механізмів і взаємовідносин у системі хазяїн - паразит на цитогенетичному рівні у разі виникнення фасціольозу великої рогатої худоби та вплив на неї фасціолоцидних препаратів. Проведено епізоотичний моніторинг щодо фасціольозу у господарствах Західного регіону України. Досліджено частоту геномної та хромосомної мінливості у соматичних клітинах лімфоїдних органів хазяїна як прояву цитогенетичної нестабільності у геномі у разі патогенної дії Fasciola hepatica. Встановлено, що спонтанний рівень патологічних мітозів під впливом різноманітних біотичних, абіотичних факторів навколишнього середовища й аутомутагенів має прояв у їх збільшенні. Вивчено залежність збільшення кількості рівня мікроядровмісних еритроцитів від ступеня інвазії тварин. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень підтверджено високу ефективність фасціолоцидних препаратів, а саме: кобітрему, бронтелу 10 %-го та бровальзену, не встановлено їх мутагенної дії на організм корів за терапевтичних доз. Вивчено біологічну резистентність яєць Fasciola hepatica до антигельмінтиків. Розроблено біологічний тест виходу мірацидіїв. Установлено вплив фасціолоцидів на статевозрілих Fasciolo hepatica in vitro та їх дію на ценогенез, мітоз і мейоз, який може бути джерелом цитогенетичних змін у гаметах і виникнення резистентності до антигельмінтиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.2-911 +
Шифр НБУВ: РА365537

Рубрики:

      
9.

Гайденко Ю. О. 
Семантико-прагматичний потенціал авторської мови та авторського мовлення Шарлотти Бінґхем / Ю. О. Гайденко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню семантико-прагматичного потенціалу авторської мови та авторського мовлення, а також його відображенню в романах Шарлотти Бінґхем. Семантико-прагматичний потенціал авторської мови та авторського мовлення визначено як комплекс мовних і мовленнєвих засобів, мовленнєвих фігур, які використовуються автором у художньому творі загалом та у КМФ зокрема, й за допомогою яких автор втілює творчу індивідуальність, світоглядні позиції та чинить інтелектуальний і / або емоційний вплив на читача.Укладено реєстр мовних та мовленнєвих засобів, мовленнєвих фігур, схарактеризовано їх реалізацію в романах Шарлотти Бінґхем. Композиційно-мовленнєві форми класифіковано на ядерні (розповідь, опис, роздум) та периферійні, визначено їх формальні маркери, досліджено їх репрезентацію в романах Шарлотти Бінґхем.Ключові слова: семантико-прагматичний потенціал, авторська мова, авторське мовлення, лексичні, стилістичні засоби, лексико-синтаксичні, синтактико-стилістичні фігури.^UThe thesis presents a study of the semantic and pragmatic potential of the author's language and the author's speech based on the novels by Charlotte Bingham. The semantic and pragmatic potential of the author's language and the author's speech has been defined as a complex of language, speech devices and speech figures that the author uses in fiction and via which the author objectifies his creative manner, worldview, creates intellectual and / or emotional impact on the reader. It has been ascertained that the author's speech actualizing the author's language is represented in compositional speech forms. Compositional speech forms have been classified into nuclear (narration, description and argumentation) and peripheral, that are used to itemize the nuclear compositional speech forms. Key words: semantic and pragmatic potential, author's language, author's speech, lexical, stylistic devices, lexico-syntactical, syntactical stylistic figures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського