Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (932)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ШАХОВ$<.>+<.>K=КОМБІНАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Летік В.І. 
Активність ендотеліну-1 та оксиду азоту при гострому інфаркті міокарду в динаміці лікування інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.І. Летік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі гуморальних порушень судинного ендотелію при гострому інфаркті міокарду (ІМ) в залежності від клінічного перебігу. Зроблено оцінку клінічної ефективності їх корекції інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). За допомогою факторного та системного аналізу розроблено різноманітні прогностичні моделі для оцінки особливостей перебігу гострого ІМ та побудовано загальний алгоритм індивідуалізованої терапії хворих на гострий ІМ. Доведено, що ендотеліальна дисфункція є одним з факторів розвитку гострого ІМ. У залежності від об'єму усередку ураження відмічається різниця в домінуванні вазоконстрікторних і вазоділятуючих факторів судинного ендотелію: при трансмуральному ІМ - вазоділятаторів, при дрібновогневому ІМ - вазоконстрікторів. Встановлено, що додаткове призначення інгібіторів АПФ викликає значну перебудову функціональної системи організму, яка виражається в зниженні міжсистемної та підвищенні внутрішньосистемної інтеграції ендотеліальних факторів, що свідчить про зменшення функціональної напруги системи і формування якісно нової функціональної системи, володіючої більш значними компенсаторними властивостями. Найбільш ефективним методом лікування ІМ є сумісне застосування системної тромболітичної терапії та призначення інгібіторів АПФ з першої доби лікування. Комбінація інгібіторів АПФ та бета-блокаторів без тромболітичної терапії є недостатньо ефективною як при ускладненому, так і при неускладненому перебігу ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3

Рубрики:

      
2.

Скоробогатько О.Г. 
Аміодарон та його комбінація з мілдронатом в експериментальній і клінічній фармакотерапії дилятаційної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Скоробогатько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Запропоновано нову модель дилятаційної кардіоміопатії (ДКМП), яка індукується введенням карміноміцину щурам; продемонстровано її тотожність з відомими моделями та патоморфологічними змінами внаслідок ДКМП у людини. Встановлено, що використання аміодарону в експерименті та за клінічних умов, призводить до покращання метаболізму міокарда, показників його біоелектричної активності та морфологічної картини. Це відбувається на тлі оптимізації стану системи аденілових нуклеотидів еритроцитів периферичної крові. Виявлено, що модулюючий ефект аміодарону щодо відповідних показників, які вивчалися у людини, значно потенціюється додаванням мілдронату. Зроблено висновок щодо доцільності комбінованого використання зазначених препаратів у комплексній терапії ДКМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52
Шифр НБУВ: РА308494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Євстігнєєв В.П. 
Багатокомпонентні взаємодії ароматичних біологічно активних речовин і ДНК у водному розчині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.П. Євстігнєєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано двосайтову модель гетероасоціацій, а також новий підхід для проведення аналізу багатокомпонентних розчинів ароматичних біологічно активних сполук (БАС) з урахуванням всіх можливих міжмолекулярних взаємодій компонент суміші. В системах вітамін - кофеїн - нікотинамід і антибіотик - вітамін - кофеїн показано потенційну можливість регулювання біологічної активності. Проведено теоретичний аналіз інтерцепторно-протекторної дії в трикомпонентних сумішах ароматичних БАС і ДНК. Наведено рекомендації для використання результатів теоретичного аналізу за різних умов експерименту. Розроблено схему кількісного оцінювання відносного біологічного ефекту у комбінаціях ароматичних БАС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3 в733.5 + Е0*725.112.1 в733.5 +
Шифр НБУВ: РА365283

Рубрики:

      
4.

Демчук А.І. 
Вербалізація просодичних характеристик голосу в сучасній англійській мові (на матеріалі словників і художніх текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Демчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс засобів вербалізації просодичних характеристик голосу у сучасній англійській мові. У художніх творах виокремлено корпус лексичних одиниць (ЛО), які вербалізують просодичні характеристики мовленнєвого голосу (мелодику, гучність, темп, якість) на рівні сем, семем і словосполучень як окремо, так і у різних комбінаціях двох, трьох або чотирьох параметрів. З'ясовано, що проаналізований корпус ЛО репрезентує самостійний шар вокабуляру та формує окремий фрагмент англійської мовної картини світу. Виявлено, що вербальна сполучуваність просодичних характеристик, на відміну від семних комбінацій, реалізується за умови вербалізації одного або декількох параметрів у декількох словесних одиницях. Доведено, що природа досліджених явищ і семантична структура ЛО обумовлюють частиномовну дистрибуцію вербалізаторів окремих просодичних характеристик та їх комбінацій. Встановлено, що засоби вербалізації просодичних параметрів виконують у художніх творах характерологічну функцію, яка реалізується у константних і ситуативних характеристиках мовленнєвого голосу персонажа. Зроблено висновок, що константні характеристики ідентифікують мовця за гендерною, віковою, національною, професійною ознаками та відображають його зовнішні та внутрішні властивості. З'ясовано, що ситуативні характеристики репрезентують вербалізацію емоційного мовленнєвого голосу та реалізуються лише в емоціогенних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА369124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шахова О.Г. 
Вікові особливості модуляції обміну ліпідів та зовнішньосекреторної функції печінки щурів флавоноїдами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Г. Шахова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження вікових особливостей обміну ліпідів і стану зовнішньосекреторної функції печінки щурів лінії Вістар, а також корекції вікових і експериментальних змін функціонального стану печінки за допомогою флавоноїдів. Установлено підвищення рівня холестеролу та церамідів, а також зниження вмісту фосфатидилхоліну у печінці 24-місячних щурів лінії Вістар у порівнянні з 3-місячними. Флавоноїди модулюють змінений з віком рівень ліпідів у печінці старих тварин і підсилюють жовчовиділення та біліарну екскрецію жовчних кислот у молодих і старих щурів. За умов моделювання стеатозу під впливом флавоноїдів відбувається суттєве поліпшення функціонального стану печінки тварин і нормалізація обміну сфінголіпідів шляхом інгібування сфінгомієліназної активності та запобігання накопиченню церамідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.735 + Е60*734.26-64 +
Шифр НБУВ: РА349083

Рубрики:

      
7.

Синовець Н.Л. 
Вплив аналогів нейропептидів на стан адаптаційних механізмів при перитоніті (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н.Л. Синовець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню патогенетичних аспектів гострого експериментального перитоніту, які стосуються вивчення нейрогуморальних порушень за умов перебігу патології та розробці на цій підставі патогенетично обгрунтованої терапії зазначеного стану шляхом застосування препаратів аналогів нейропептидів. Показано виразні ефекти при застосуванні синтетичних аналогів опіоїдних похідних - даларгіну,сандостатину та інших пептидів, що вживаються окремо або у комбінаціях. Ефективність зазначених нейропептидів була виразною щодо пригнічення процесів вільнорадикального окислення ліпідів, нормалізації гормонального балансу у крові та поліпшення виживаності експериментальних тварин у різні терміни (1-9 діб) після відтворення цієї патології. Отримані результати є експериментальним обгрунтуванням для клінічної апробації препаратів, які досліджувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-52

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Самостян В. Р. 
Вплив геометричних вимог на процеси дискретного моделювання криволінійних об'єктів будівництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / В. Р. Самостян ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив заданих вихідних вимог на процеси дискретного моделювання зрівноважених одно- та двовимірних образів. Розроблено нові ефективні алгоритми моделювання дискретних аналогів кривих ліній та поверхонь з різними комбінаціями врахування вихідних вимог, які дозволили збагатити та розширити формотвірні можливості відомих методів дискретного моделювання стосовно розв'язання різного роду практичних задач. Запропоновано каталогізатор алгоритмів, який має універсальний характер, не потребує спеціальної підготовки від користувача та легко адаптується до розв'язання великої кількості прикладних задач у різноманітних галузях сучасного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н282
Шифр НБУВ: РА381357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лизогуб І.В. 
Вплив комбінованої антигіпертензивної терапії на добовий ритм артеріального тиску, центральну і церебральну гемодинаміку хворих гіпертонічною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Лизогуб ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив комбінованої терапії гідрохлортіазиду з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з та без потовщення комплексу інтима-медіа загальних сонних судин. Встановлено, що у хворих на ГХ потовщення комплексу інтима-медіа сонних артерій асоціюється зі зростанням порушень добового ритму артеріального тиску, збільшенням асиметрії об'ємного кровоплину між контрлатеральними магістральними артеріями головного мозку, корелює зі збільшенням індексу маси міокарда лівого шлуночка. Показано, що комбінація каптоприла з гідрохлортіазидом (К+Г) та лізиноприлу з гідрохлортіазидом (Л+Г), забезпечують швидкий та значний гіпотензивний ефект, що обумовлює у певної категорії хворих на ГХ після першого прийому препаратів зниження кровоплину в магістральних судинах головного мозку та появу клінічних ознак ішемії мозку. Виявлено, що фозиноприл у поєднанні з гідрохлортіазидом (Ф+Г) забезпечують стійкий, але повільний антигіпертензивний ефект, який попереджає погіршення об'ємного мозкового кровоплину (МК). Встановлено, що тривалий прийом інгібіторів АПФ з гідрохлортіазидом покращує ауторегуляцію МК. З'ясовано, що шестимісячний прийом комбінацій Л+Г та Ф+Г забезпечує вірогідне зменшення товщини комплексу інтима-медіа сонних артерій та регресію гіпертрофії міокарда лівого шлуночка. Показано доцільність включення у комплекс обстеження хворих на ГХ процедури визначення реакції об'ємного кровоплину в сонних артеріях на гіпотензивну дію К+Г та Л+Г з метою попередження зниження об'ємного МК та розвитку ішемії тканини головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА353258

Рубрики:

      
10.

Кузьмінова Н.В. 
Гемодинамічні, судинні і нейрогуморальні механізми ремоделювання міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу та можливості їх медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Н.В. Кузьмінова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено основні серцево-судинні, гемодинамічні та нейрогуморальні механізми ремоделювання міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу, визначено найбільш вагомі критерії для призначення ефективної комбінованої антигіпертензивної терапії. Проаналізовано результати клініко-інструментально-біохімічного обстеження 381-го хворого на гіпертонічну хворобу II та III стадії з різним ступенем артеріальної гіпертензії та наявністю асоційованих станів. Виявлено предиктори тяжкості структурно-функціональних змін міокарда й екстракраніальних судин у разі гіпертонічної хвороби та предиктори резистентного перебігу артеріальної гіпертензії. Розроблено диференційовані підходи щодо терапії виявлених порушень різними комбінаціями сучасних антигіпертензивних препаратів. Обгрунтовано шляхи оптимізації існуючих методів лікування хворих на гіпертонічну хворобу високого та дуже високого кардіального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА368786

Рубрики:

      
11.

Лінчук Ю.С. 
Деякі класи операторів, що діють в просторах аналітичних функцій і пов'язані з комутаційними співвідношеннями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Ю.С. Лінчук ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано зображення комутанта оператора узагальненого зсуву, що породжений оператором Пом'є, у просторах функцій, аналітичних у довільних однозв'язних областях. У просторі цілих функцій описано комутанти операторів, що є лінійними комбінаціями зсувів. Знайдено зображення комутантів операторів композиції, що породжені еліптичними, гіперболічними та параболічними автоморфізмами одиночного круга. У просторах функцій, аналітичних у довільних областях, одержано опис комутанта довільного оператора, який є лівим оберненим до множення на незалежну змінну. Досліжено умови еквівалентності операторів узагальненого зсуву та операторів композиції, що породжені еліптичними автоморфізмами одиничного круга. Знайдено характеристику циклічних елементів для операторів, що є основними збуреннями до оператора Пом'є. Одержано аналог формули Дельсарта - Ліонса для розв'язків інтегро-диференціальних операторних рівнянь відносно узагальненого диференціювання Гельфонда - Леонтьєва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.522,0 + В162.13,0 +
Шифр НБУВ: РА350869

Рубрики:

      
12.

Андрєєва О. О. 
Експериментальне дослідження ефективності комбінації похідних глюкозаміну з кверцетином при виразкових ураженнях шлунка: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. О. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність створення комбінації на основі похідних глюкозаміну: глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином для профілактики та лікування виразкових уражень шлунка. Встановлено, що комбінація яка вивчалась, є нешкідливою, не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та на секреторну активність шлунка лабораторних тварин. Доведено значну гастропротекторну дію комбінації, яка за ступенем вираженості переважає приблизно вдвічі аналогічний ефект окремих компонентів комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА373766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Горбачова С.В. 
Експериментальне обгрунтування використання лікарської комбінації гліцину, магнію і ГАМК при церебральній ішемії: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.В. Горбачова ; АМН України, Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено терапевтичну ефективність та особливості нейропротективної дії гліцину та його комбінацій за умов церебральної ішемії. На підставі дослідження нейрофармакологічного профілю виявлено антигіпоксичну й антиамнестичну активність гліцину. На моделях порушень мозкового кровообігу доведено нейропротективну активність комбінації гліцину, магнію хлориду та gamma-аміномасляної кислоти під робочою назвою магнелонг у разі внутрішньочеревного введення експериментальним тваринам. Виявлено, що нейропротективний ефект магнелонгу обумовлений взаємопотенційною дією гліцину та магнію та спрямований на зменшення загибелі нейронів у разі глутаматної ексайтотоксичності in vitro та за умов церебральної ішемії. Виявлено здатність магнелонгу активувати окисну продукцію енергії за рахунок інтенсифікації шунта Робертса та дикарбонової ділянки циклу Кребса, знижувати окисну модифікацію білків, активувати супероксиддисмутазу, глутатіонпероксидазу та каталазу. Встановлено, що дана комбінація гальмує розвиток неврологічного та когнітивного дефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА362487

Рубрики:

      
14.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
15.

Шебеко С.К. 
Експериментальне обгрунтування застосування глюкозаміну гідрохлориду та його комбінації з диклофенаком натрію в терапії гломерулонефритів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / С.К. Шебеко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено обмін ендогенного N-ацетилглюкозаміну на різних моделях запально-деструктивних захворювань нирок і встановлено зниження його вмісту у нирковій тканині та відповідне підвищення у сироватці крові лабораторних тварин. На етапі скринінгових досліджень встановлено наявність нефропротекторної активності серед похідних глюкозаміну, яка набільше виражена у глюкозаміну гідрохлориду та його комбінації з диклофенаком натрію. Вивчено фармакологічні властивості даних засобів, які використано для лікування аутоімунного гломерулонефриту у щурів. Виявлено їх здатність знижувати прояви нефротичного й набрякового синдромів, нормалізувати показники функціонального стану нирок, клінічних і біохімічних показників крові, вмісту ендогенного N-ацетилглюкозаміну в сироватці крові та паренхімі нирок, що сприяє збереженню структури ниркової тканини. Встановлено, що за умов розвитку ниркової недостатності глюкозамін гідрохлориду та його комбінація з диклофенаком натрію виявляють помірну гіпоазотемічну дію. Висвітлено перспективи подальшого клінічного дослідження глюкозаміну гідрохлориду та його комбінації з диклофенаком, зокрема, можливості їх застосування у терапії гломерулонефритів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-52 +
Шифр НБУВ: РА354223

Рубрики:

      
16.

Терен Т. І. 
Ефективність неоад'ювантної хіміопроменевої терапії в комплексному лікуванні хворих на рак ободової кишки (коопероване дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т. І. Терен ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-5
Шифр НБУВ: РА380840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кузь В.В. 
Ефективність складних схрещувань у створенні вихідного матеріалу в селекції гороху (IPisum sativum L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кузь ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання оцінки вихідного матеріалу у селекції гороху, порівняння ефективності застосування 2-, 4- і 8-компонентних схрещувань, динаміку доборів у гібридних комбінаціях різної складності та використання штамбових і детермінантних форм для одержання нового вихідного матеріалу у селекції на технологічність. Визначено параметри стійкого до вилягання сортотипу. Розроблено фенетичну структуру продуктивності сорту на базі еколого-генетичної моделі. Встановлено високу селекційну ефективність 4-компонентних гібридних комбінацій. Досліджено характер успадкування ознак детермінантності та штамбовості, а також одержано нові штамбово-детермінантні форми гороху. Виведено та запропоновано нові сорти гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА323535

Рубрики:

      
18.

Невдаха Ю.А. 
Забезпечення працездатності нечутливих до сил ваги некласичних автобалансирів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.А. Невдаха ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні принципи конструювання нових некласичних автобалансуючих пристроїв (АБП) нечутливими до сил ваги, зокрема вперше усунено чутливість коригувальних вантажів (КВ) до сил ваги в некласичних АБП, шляхом встановлення другого КВ і накладання на їх рухи кінематичних в'язей, виділено ознаки, комбінаціями яких створюються АБП. Визначено технічні характеристики запропонованих АБП і КВ, що в них застосовуються, розроблено таблиці масо-інерційних характеристик КВ. На підставі розробленої математичної моделі ротора і АБП доведено працездатність пристроїв на зарезонансних швидкостях обертання у практично важливих випадках - якщо маса КВ набагато менше маси ротора, та ротора, що швидко обертається. Експериментально встановлено працездатність нових АБП за різних умов експлуатації ротора під час дії збурень різного походження. Встановлено, що на відміну від АБП прототипу, на зарезонансних швидкостях якість балансування ротора новим АБП не залежить від швидкості обертання ротора і не погіршується за умови зменшення швидкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 + К448.54-02 +
Шифр НБУВ: РА328452

Рубрики:

      
19.

Дурягіна З.А. 
Закономірності створення бар'єрних шарів з регульованим структурно-фазовим станом для оптимізації властивостей конструкційних матеріалів енергетичного обладнання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / З.А. Дурягіна ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технологічні принципи керованого захисту поверхні корозійних сталей і ванадієвих сплавів від деградації структури та властивостей у розплавах Pb та Li17 Pb83. Установлено оптимальні режими вибраних методів інженерії поверхні для цілеспрямованої зміни її властивостей залежно від структурного класу матеріалів та умов експлуатації. Запропоновано оптимальні системи лазерного легування корозійнотривких сталей у комбінаціях: 12Х18Н10Т + Zn, 07Х13АГ20 + Zr, 04Х16Н11М3Т + Nb, ЭП450 + (Si + B). Установлено кореляцію між структурою розплавів Pb і Li17 Pb83, коефіцієнтами їх поверхневого натягу, факторами структурної когерентності й інтенсивністю деструктивних процесів на межі розділу системи сталь - розплав. Розроблено узагальнювальні методологічні принципи комп'ютерного моделювання оптимального структурно-фазового стану поверхні на підставі результатів моніторингу та системного аналізу кореляційних залежностей між структурно-геометричними параметрами поверхні конструкційних матеріалів та їх функціональними властивостями. Розроблено й адаптовано архітектуру нейромережі, оптимізовано методику її навчання, удосконалено функцію активації нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66,27 + К66,351 +
Шифр НБУВ: РА340919

Рубрики:

      
20.

Суворова К.Ю. 
Закономірності формоутворення при гібридизації гексаплоїдних форм тритикале з м'якою пшеницею: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / К.Ю. Суворова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень схрещувань у 56 комбінаціях тритикале різної геномної будови з м'якою пшеницею. Досліджено вплив геномної будови материнського тритикале на зав'язуваність, життєздатність гібридних зернівок, успадкування мофрологічних ознак, диференціацію морфотипів за результатами формоутворення. Встановлено, що дане схрещування є найбільш простим і ефективним способом одержання вихідного матеріалу тритикале та м'якої пшениці з заміщеними хромосомами та перенесеними генами. За цим методом створено лінії пшеничних ревертантів та новий сорт тритикале Ладне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-314 + П212.91-314
Шифр НБУВ: РА320110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського