Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (255)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Бойко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Бойко М.М. 
Вдосконалення технологічного режиму обпалу залізорудних обкотишів з метою підвищення їх якості та зниження енерговитрат: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / М.М. Бойко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості розплаву, що утворюється у процесі обпалу обкотишів. Установлено вплив на міцність обкотишів магнезійного та глиноземного модулів. Удосконалено динамічну математичну модель шарового обпалу залізорудних обкотишів на конвеєрній машині, яка базується на описі реальних фізико-хімічних і теплових механізмів, залучених в процес обпалу обкотишів. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано межову витрату твердого палива в шихту для виробництва залізорудних обкотишів, що забезпечує збереження температурного режиму для досягнення необхідної міцності за рахунок створення умов щодо регенерації теплоти, яка не повинна перевищувати 1 % (за вуглецем). Установлено, що у разі витрати до 0,5 % (за вуглецем) досягається вирівнювання кінцевої міцності обкотишів за висотою шару. Розроблено тренажер, який дозволяє проводити комплексний розрахунок параметрів процесу обпалу обкотишів на конвеєрній машині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31 +
Шифр НБУВ: РА362796

Рубрики:

      
2.

Бойко М.С. 
Динамічна ентропія автоморфізмів груп та групових алгебр: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.С. Бойко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Відзначено, що дана формула дозволяє обчислити ентропію автоморфізму зсуву залежно від набору параметрів Тома. Розвинено апарат обчислення ентропії Чоди автоморфізмів дискретних аменабельних груп. Доведено взаємозв'язок ентропії Чоди з класичною ентропією Колмогорова - Сіная у комутативному випадку. Одержано оцінку ентропії Войкулеску для певного класу автоморфізмів C*-алгебр, конструкція яких одержана як схрещений добуток алгебри неперервних функцій на торі та дискретної підгрупи тора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.7,0 +
Шифр НБУВ: РА340535

Рубрики:

      
3.

Бойко М. М. 
Застосування ультразвуку у виробництві настойок з деяких видів рослинної сировини: автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / М. М. Бойко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено проект технології одержання настойок із листя берези бородавчастої, трави кропиви собачої та хвоща польового за допомогою ультразвукового екстрагування. Обрано комплекс показників контролю якості та розроблено методики аналізу настойок, які використано у розробці проектів АНД на настойки. Наведено математичні моделі, які описують насипну щільність суміші частинок рослинної сировини, кінетику поглинання екстрагенту рослинною сировиною та кінетику накопичення біологічно активних речовин у настойках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р282.522
Шифр НБУВ: РА374517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бойко М.І. 
Наукові основи створення електротехнологічних установок для високовольтних імпульсних дій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / М.І. Бойко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію раціональної дії сильного імпульсного електричного поля у разі інактивації мікроорганізмів у текучих середовищах. Створено установки для знезаражуючої обробки рідин комплексом високовольтних імпульсних дій з середньою потужністю до 50 кВт за умов робочих напруженостей в рідинах 100 кВ/см і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847 +
Шифр НБУВ: РА325993

Рубрики:

      
5.

Бойко М.Г. 
Особливості розвитку запального процесу при різних формах хронічного бронхіту і методи диференційованого лікування (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.Г. Бойко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено диференційовані методи комплексної терапії хворих на різні форми хронічного бронхіту з урахуванням особливостей розвитку запального процесу. Досліджено механізми, динаміку розвитку запального процесу та роль його окремих ланок патогенезу в легеневій тканині і бронхах. Розглянуто особливості перебігу запального процесу у хворих на різні форми хронічного бронхіту, можливість його корекції біологічно активним поліпептидним препаратом "Вермілат" та у разі трансплантації фетальних тканин. Встановлено, що даний препарат позитивно впливає на регенерацію сполучної тканини та має імуномодулювальну та антиоксидантну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327128

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Бойко М.М. 
Перетворення оксиду азоту в тканинах щурів за умов гіпоксії та дії дипептиду карнозину: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.04 / М.М. Бойко ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Експериментально доведено наявність процесу зв'язування дипептиду карнозину з молекулою гемоглобіну. З'ясовано, що у процесі такої взаємодії розщеплення карнозину не відбувається. Зроблено висновок, що потенційними ділянками зв'язування дипептиду з молекулою гемоглобіну можуть бути гем і білковий компонент цього гемопротеїну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669-642 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА321232

Рубрики:

      
7.

Бойко М.Ф. 
Підвищення функціональної стабільності орного агрегату з регулятором начіпного механізму трактора: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.01 / М.Ф. Бойко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання щодо підвищення ефективності функціонування орних агрегатів на базі тракторів класу 30 кН з регулятором начіпного механізму. Обгрунтовано математичну модель орного агрегату, що дозволяє оцінити вплив параметрів і технічного стану регулятора начіпного механізму на функціональну стабільність орного агрегата. Запропоновано методику вибору раціонального режиму роботи регулятора начіпного механізму трактора під час оранки грунтів різної щільності. Розроблено алгоритм функціонування регулятора, адаптованого для умов тракторного та сільськогосподарського виробництва України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.1-913
Шифр НБУВ: РА320898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бойко М.В. 
Продуктивність ланки кормової сівозміни залежно від факторів інтенсифікації в західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.В. Бойко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу способів обробітку грунту, добрив і гербіцидів на показники родючості грунту у кормовій сівозміні, а також економічні та біоенергетичні показники. Установлено, що щільність складення грунту залежить від вирощуваних культур та змінюється протягом періоду їх вегетації, залежно від цього проявляється вплив на нього способів основного його обробітку. З'ясовано, що багаторічні трави у рік посіву та перший рік використання поліпшують структуру грунту незалежно від способів його обробітку, а мінеральні добрива, внесені за наявності у грунті гною, на дану щільність не впливають. Виявлено, що запаси продуктивної вологи в оброблюваному шарі грунту у перший рік застосування плоскорізного обробітку та у наступні є такими ж, як у разі оранки. За вирощування ячменю у метровому шарі грунту спостерігається тенденція до збільшення й нагромадження вологи за плоскорізного обробітку. Відзначено, що за цього обробітку у разі вирощування всіх досліджених культур є наявною тенденція до збільшення вмісту основних елементів живлення рослин у грунті, що взаємопов'язано з поверхневим закладенням добрив і поживних рештків. Установлено, що у перший рік застосування плоскорізного обробітку грунту кількість бур'янів незначною мірою відрізняється за способами обробки, на другий і третій - збільшується у 1,5 - 2 рази у порівнянні з оранкою. У разі застосування добрив і гербіцидів за умов вирощування кукурудзи на силос способи основного обробітку грунту впливають на продуктивність культури майже однаково, за цього урожай зеленої маси за оранкою складав 552 ц/га, за плоскорізного обробітку - 556 ц/га. За вирощування ячменю з підсівом конюшини й у разі культивування конюшини спостережено тенденцію підвищення врожайності, урожай зерна за оранкою становив 35,9 ц/га, у разі плоскорізного обробітку - 36,7 ц/га. Зроблено висновок, що плоскорізний обробіток грунту є меншою мірою енергоємним у порівнянні з оранкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П14,0(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337493

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бойко М.З. 
Удосконалення очищувачів робочих рідин насосів з використанням гідроелектричних технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / М.З. Бойко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати створення очищувачів, які не змінюють рівень гідравлічної енергії потоку очищуваної рідини та захищають гідравлічну систему від феромагнітних забруднень. Розроблено теорію робочого процесу інженерної методики проектування та конструкції електромагнітних очищувачів зі складною конфігурацією магнітного поля та з бігучою електромагнітною хвилею. Запропоновано нові конструкції очищувачів для очищення середовища, яке перекачується, а також охолоджувальних і мастильних рідин динамічних насосів, використання яких не погіршує характеристик динамічних насосів. Запропоновано новий спосіб захисту шпаринних ущільнень динамічних насосів від абразивного зносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565-01 +
Шифр НБУВ: РА367544

Рубрики:

      
10.

Бойко М.Г. 
Формування стратегії розвитку підприємств готельного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.Г. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено суть і значення процесу формування стратегії розвитку підприємств готельного господарства, проаналізовано проблеми впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища, доповнено методику проведення комплексного аналізу їх впливу. Удосконалено методику проведення класичного SWOT-аналізу. Розроблено нові методичні підходи щодо ідентифікації підприємств за форматами господарської діяльності. Побудовано багатофакторні моделі - методичний інструментарій аналізу кількісних параметрів та форм взаємозв'язку ринкової частки підприємств як залежної змінної (Sm) від комплексу чинників - найбільш важливих пояснювальних змінних. Сформульовано методичні та практичні рекомендації щодо створення програми розвитку готельних підприємств на підставі стратегії реструктуризації. Визначено засади оцінки ефективності управлінських рішень, обумовлених впровадженням запропонованої програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 +
Шифр НБУВ: РА324522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бойко М. Г. 
Ціннісно орієнтоване управління туристичними підприємствами: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М. Г. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено генезис, характер і масштаби розвитку туризму за умов посилення глобалізаційних процесів. Проведено порівняльний аналіз концепцій, предметний базис яких обумовлює становлення ціннісно орієнтованого управління. Обгрунтовано концептуальні положення та сутнісні ознаки об'єктів і суб'єкта. Визначено мету, напрями реалізації, завдання, систему принципів ціннісно орієнтованого управління. Проаналізовано макроекономічні умови запровадження ціннісно орієнтованого управління туристичними підприємствами. Розроблено портфель методик, які змістовно конкретизують спрямованість системи управління туристичними підприємствами за вектором ціннісно орієнтованого управління. Визначено напрями формування перспективних технологій й обгрунтовано передумови підвищення цільової ефективності ціннісно орієнтованого управління туристичними підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1
Шифр НБУВ: РА381867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бойко М. В. 
Функціональні біотехнологічні агенти Bacillus thuringiensis для контролю популяції колорадського жука / М. В. Бойко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню біологічної дії ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis та розробленню технологічних параметрів отримання препаративних форм на їх основі для контролю чисельності колорадського жука. За результатами комплексу досліджень біологічних особливостей нового штаму ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis 87/3 оптимізовано біотехнологічні етапи його культивування і отримання сучасних препаративних форм для контролю чисельності Leptinotarsa decemlineata Say. Оптимізовано середовище з додаванням капустяного гідролізату, яке дає можливість отримати за 48 год культивування високий вихід життєздатних клітин (титр спор складає до 4,4 млрд/мл культуральної рідини). Показано, що культура штаму Bacillus thuringiensis 87/3 має високий потенціал технологічності (титр метаболітного споро-кристалічного комплексу складає від 3,6 до 4,8 млрд/мл культуральної рідини), ентомоцидності (99,1 %) та антифунгальної дії, яка виявляється у зменшенні кількості уражених листківпаршею яблуні в 1,5–2 рази, порівняно із контрольним варіантом, що розширює можливості використання біоагента. Економічно обґрунтовано ефективність біотехнології отримання рідких препаративних форм на основі Bacillus thuringiensis 87/3 для контролю фітофагів в агроценозах, що підтверджено рентабельним виробництвом (рівень 56,6 %), максимальним рівнем прибутку у технології вирощування картоплі у варіанті за внесення Bacillus thuringiensis, який складає 82562 грн.^UThe thesis is devoted to the actual scientific problem, in particular, studying and evaluation of the entomopathogenic bacteria Bacillus thuringiensis biological effect on the Colorado beetle larvae (Leptinotarsa decemlineata Say.) for their effective use in agroproduction. In the Chernihiv Polissya conditions, field studies of the Bacillus thuringiensis 87/3 strain entomocidal activity against Leptinotarsa decemlineata Say larvae were conducted. Using the mathematical planning method of experiment, the nutrient medium for Bacillus thuringiensis 87/3 strain cultivation based on the cabbage hydrolyzate was optimized in the conditions of biolabs small tonnage production. The study of the effect of growth media (yeast-polysaccharide, molasses, cabbage hydrolyzate, MPB, LB) on the productivity of Bacillus thuringiensis strains showed different technological effect and entomopathogenic activity expression − from 2,0 to 4,8 billion spores/ ml, and from 86,0 to 99,1 % respectively. According to the field investigations results it was found that the extra-root processing apple trees of different reaches, using the bacteria Bacillus thuringiensis, reduced the number of apple scab affected leaves by 1,5−2 times. It is economically justified that phytoprotection based on Bacillus thuringiensis in the colorado beetle control system allows more efficient using of energy resources in agricultural production (the field effectiveness of the biological preparation on potato plants will be about 82,562 UAH compared with chemical preparations).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бойко М. В. 
Маркетингова політики як інструмент забезпечення економічної безпеки сільськогосподарських підприємств / М. В. Бойко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню наукового завдання, яке полягало вудосконаленні теоретико-методичних засад і наданні практичних рекомендаційщодо використання маркетингової політики як інструменту забезпеченняекономічної безпеки сільськогосподарських підприємств.Уперше запропоновано методичний підхід до оцінювання економічноїбезпеки сільськогосподарських підприємств, який включає розрахунокінтегрального показника, до якого включено показники оцінювання фінансової,кадрової, техніко-технологічної, ресурсної та маркетингової складовихекономічної безпеки, що дозволяє врахувати вплив зовнішніх та внутрішніхчинників на економічну безпеку сільськогосподарських підприємств.Удосконалено концептуальний підхід до використання маркетинговоїполітики як інструменту забезпечення економічної безпекисільськогосподарських підприємств, що ґрунтується на економічних аспектахзабезпечення економічної безпеки, під впливом внутрішніх та зовнішніхчинників, шляхом встановлення мети, завдань, функцій і принципів,виокремлення об'єктів та суб'єктів, а також розробки й використанняінструментарію оцінювання стану економічної безпеки сільськогосподарськихпідприємств. Доповнено інструментарій забезпечення економічної безпекисільськогосподарських підприємств до числа існуючих складових аудитуекономічної безпеки такою складовою, як аудит маркетингової безпеки, щоґрунтується на оцінюванні дієвості маркетингової політики зазначенихпідприємств. Удосконалено механізм управління економічною безпекоюсільськогосподарських підприємств на основі маркетингового підходу, який, навідміну від існуючих, ґрунтується на результатах оцінювання внутрішнього тазовнішнього середовищ, що дозволило узагальнити стратегічні і тактичні цілісільськогосподарських підприємств при розробці маркетингової політики.Доопрацьовано понятійно-категоріальний апарат у частині уточненнясутності термінів «маркетингова політика сільськогосподарськогопідприємства», «економічна безпека сільськогосподарського підприємства»,«маркетингова безпека», «маркетингові інструменти забезпечення економічноїбезпеки сільськогосподарських підприємств», «аудит маркетингової безпеки»та «методичний підхід до економічної безпеки сільськогосподарськихпідприємств».^UThe dissertation is devoted to the solution for the scientific problem, whichconsisted in the improvement of theoretical and methodological principles and theprovision of practical recommendations for the use of marketing policy as a tool forensuring the economic security of agricultural enterprises.For the first time, a methodological approach to assessing the economic securityof agricultural enterprises was proposed, which includes the calculation of anintegrated indicator, which includes indicators for assessing financial, personnel,technical, technological, resource and marketing components of economic security.The conceptual approach to the use of marketing policy as a tool to ensure theeconomic security of agricultural enterprises, based on economic aspects of economicsecurity, under the influence of internal and external factors, by establishing goals,objectives, functions and principles, separation of objects and entities, as well as thedevelopment and use of tools for assessing the economic security of agriculturalenterprises. The tools for ensuring the economic security of agricultural enterpriseshave been supplemented to the number of existing components of the economicsecurity audit with such a component as a marketing security audit, which is based onassessing the effectiveness of the marketing policy of these enterprises.The mechanism of economic security management of agricultural enterprisesbased on the marketing approach has been improved, which, unlike the existing ones,is based on the results of assessment of internal and external environments, whichallowed to generalize strategic and tactical goals of agricultural enterprises inmarketing policy development.The conceptual and categorical apparatus has been improved in terms ofclarifying the essence of the terms "agricultural enterprise marketing policy","economic security of agricultural enterprise", "marketing security", "marketing toolsto ensure economic security of agricultural enterprises", "audit of marketing security"and "methodological approach of agricultural enterprises safety".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бойко М. О. 
Адаптація студентів закладів вищої освіти Подільського регіону з різною руховою активністю до фізичної та розумової діяльності / М. О. Бойко. — Б.м., 2021 — укp.

Отримані результати досліджень засвідчили, що адаптивні можливості студентів закладів вищої освіти 17-21 років, що проживають в межах Подільського регіону, потребують удосконалення. Особливо це стосується молоді, яка не займається спортом, та не відвідує спортивних секцій і фітнес-клубів. Встановлено, що заняття циклічними та ігровими видами спорту (крім волейболу) мають виражений позитивний вплив на здатність студентів адаптуватися до фізичної роботи в аеробному режимі енергозабезпечення, що зумовлює вищий рівень фізичного здоров'я.^UThe obtained research results showed that the adaptive capabilities of students of higher education institutions of 17-21years in the Podolsk region are low and need to be improved. This is especially concern for young people who do not play sports and do not attend sports clubs and fitness clubs. Cycling and playing sports (except volleyball) have been shown to have a pronounced positive effect on students' ability to adapt to physical activity in an aerobic energy regime, which leads to a higher level of physical health.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бойко М. А. 
Порівняльна оцінка методів гемостазу та з'єднання м'яких тканин у практиці лікаря-стоматолога-хірурга» (експериментально-клінічне дослідження) / М. А. Бойко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної наукової проблеми стоматології, яка полягає в покращенні результатів загоєння післяопераційних ран слизової оболонки порожнини рота на основі вивчення ефективності застосування різних за принципом дії методів гемостазу та з'єднання тканин. Відсутність універсального, малотравматичного та бюджетного для пацієнта методу гемостазу та з'єднання тканин потребує удосконалення існуючих та пошуку нових методів.^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual dental scientific problem's solution, based on the improvement of the results of postoperative oral mucous wounds healing and examination of the effectiveness of various hemostasis methods and tissue connection. The absence of universal, low-traumatic, and budgetary methods of hemostasis and tissue connections requires both searching for new and improving of already existing methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського