Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (257)Журнали та продовжувані видання (687)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ЮГО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Білик Н.Л. 
Іво Андрич і Україна: контакти, рецепція, типологія: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.Л. Білик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення літературних взаємин видатного сербського письменника І.Андрича з українською культурою у межах системних рівнів: контактів, рецепцій, типологій. Систематизовано та проаналізовано перекладені українською мовою твори письменника, присвячені митцеві праці українських дослідників, встановлено, що завдяки цим перекладам презентовано творчу концепцію митця, створено цілісне бачення мистецької спадщини І.Андрича. Грунтовно вивчено й високо оцінена українськими літературознавцями та критиками своєрідність художніх здобутків письменика, . Висвітлено невідомі в Україні факти особистих контактів І.Андрича з діячами української культури. Розкрито типологічні сходження й аналогії в історичних романах митця, П.Загребельного та О.Гончара щодо змістових і формотворчих елементів. Зауважено, що виявлені літературні явища свідчать про існування іманентних проявів обумовленості виникнення й позитивного характеру взаємин І.Андрича з українською художньою літературою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(4ЮГО)41-4 Андрич І. 418.3 + Ш5(4УКР)6-318. +
Шифр НБУВ: РА337321

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Лапшин О.Є. 
Конфлікт у колишній Югославії 1991-95 р.р. в загальноєвропейській політиці США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Лапшин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу американської зовнішньої політики щодо конфлікту у колишній Югославії (1991-95 р.р.) з точки зору геополітичних та стратегічних інтересів США у Європі після завершення "холодної війни". Розглядаються основні цілі загальноєвропейської політики США в даний період, причини протиріч, що виникли всередині атлантичного союзу, аналізуються внутрішні та зовнішні аспекти конфлікту в колишній Югославії (1991-95 р.р.), використаного США для збереження та утвердження лідерства в трансатлантичній системі безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64 + Т3(7США)64-64(4)

Рубрики:

      
3.

Стрельчук Н.В. 
Національно-визвольний рух у Македонії (остання третина ХІХ ст. - 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Стрельчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 22 с. — укp.

У дисертації комплексно досліджено місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ ст. - 1919 р. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації (1893 р.) та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання (1903 р.), Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та першої світової війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО4МАК)5-4

Рубрики:

      
4.

Василишин М.Б. 
Неореалістична проза в сербській літературі 60-70-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / М.Б. Василишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Виявлено та розкрито особливості феномену неореалізму у сербській літературі 1960 - 1970-х рр. на підставі аналізу художніх пошуків та світоглядної позиції його визначних представників - В.Стевановича, Ж.Павловича, М.Йосича Вишнича, Д.Михаїловича, М.Савича. Висвітлено діалектику розвитку сербської літератури, зміни, які в ній відбувалися протягом останніх десятиріч минулого століття. Проведено паралелі між сербським та італійським неореалізмом, творчість сербських неореалістів включено в контекст тогочасної югославської прози, що уможливило комплексний розгляд даного літературного феномену. Наведено теоретичні та літературно-історичні висновки щодо становлення та розвитку неореалізму як явища світової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)41-334
Шифр НБУВ: РА330554

Рубрики:

      
5.

Матьовка Л.М. 
Радянсько-югославський конфлікт 1948 - 1956 років: передумови, етапи і наслідки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.М. Матьовка ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 19 с. — укp.

Визначено роль України в радянсько-югославських відносинах, показано її внесок у двостороннє співробітництво. Проаналізовано вітчизняні й югославські історіографічні джерела та публікації періодичної преси, присвячені дослідженню радянсько-югославських відносин. Визначено місце Югославії в геополітичних інтересах СРСР і США. Наведено оцінку радянсько-югославських відносин досліджуваного періоду у контексті протистояння Сходу та Заходу. Виділено й охарактеризовано два етапи радянсько-югославського конфлікту: 1945 - 1948 рр. та 1949 - 1958 рр. Визначено позицію США у протистоянні двох держав, встановлено хронологічні межі, причини та наслідки радянсько-югославського конфлікту 1948 - 1956 рр. Документально засвідчено, що у двосторонніх зв'язках Радянського Союзу й Югославії важливе місце займала Україна. Досліджено економічні та науково-технічні аспекти її співпраці з Югославією, висвітлено позитивні здобутки співробітництва двох держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(4ЮГО) + Т3(4ЮГО)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА348643

Рубрики:

      
6.

Шилова А.В. 
Роль світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участь у цьому процесі України (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Шилова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі грунтовного вивчення і критичного аналізу наукової літератури та використання широкого масиву оригінальних матеріалів і джерел, у тому числі архівних і виданих у західних країнах і в Югославії, проведено системне дослідження історичних коренів, сучасних соціально-економічних, політичних причин розпаду югославської держави, суперечливої ролі світового співтовариства в досягненні миру на Балканах і зусиль України в зв'язку з цим. Зокрема, в роботі здійснено ретельний аналіз становлення й розвитку відносин України з країнами колишньої СФРЮ як важливого фактора зміцнення стабільності та безпеки в цьому регіоні. Запропоновані у дисертації практичні рекомендації й висновки можуть бути використані для підвищення ефективності співробітництва України з новоутвореними країнами на Балканах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6

Рубрики:

      
7.

Лисов О.О. 
Сербія в системі міжнародних відносин в Європі (кінець XVIII - 70-ті роки XIX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Лисов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На основі великої джерельної бази проаналізовано історію виникнення сербського питання наприкінці XVIII ст., його подальший розвиток у зв'язку з кризою в Османській імперії та виходом на міжнародну арену, допомогу Росії сербському національно-визвольному руху, ставлення великих держав до ситуації у Сербії та їх боротьбу за вплив на Балканах і в Туреччині. Охарактеризовано процес установлення дипломатичних відносин великих держав з автономним Сербським князівством у 1830-і рр. Вивчено проблеми, пов'язані з протиріччями між великими державами у питаннях впливу на політику Белграду. Досліджено зовнішню політику Сербського князівства, після його входження в систему європейських міжнародних відносин, у сфері об'єднання етнічних сербських земель, стосунки з балканськими народами і Туреччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго4Сер)42-6
Шифр НБУВ: РА316460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стельмах Х.М. 
Творчість Ясміни Тешанович у контексті жіночого письма: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / Х.М. Стельмах ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Показано, що надзвичайно поширене у західному літературознавстві поняття "жіноче письмо" недостатньо грунтовно трактовано та висвітлено у сербському та українському літературознавстві. Розглянуто феміністичні твори сербської письменниці Я.Тешанович, які дають змогу виділити характерні риси жіночого письма як літературної практики. Висвітлено її творчість у контексті розвитку сербської жіночої літературної традиції. Розглянуто традиції українського жіночого письменства. Проаналізовано історію виникнення даного письменства в Сербії як філософську та літературну категорії, що дає змогу глибше зрозуміти витоки феміністичної традиції, її аксіологічні засади. На підставі поєднання діахронного та синхронного підходів оцінено творчість Я.Тешанович, а також зроблено висновки про особливості застосування теоретичних засад жіночого письма в літературній практиці слов'янських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)41-4 Тешанович, Я. 534 + Ш5(0)-307 +
Шифр НБУВ: РА330859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пастух С.М. 
Югославський "воєнний" роман 70 - 80-х рр. ХХ ст.: засоби моделювання та парадигма історичної пам'яті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / С.М. Пастух ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено югославську (сербську та хорватську) "воєнну" прозу 1970 - 1980 рр. на підставі матеріалу романів "Ніж", "Молитва" В.Драшковича та "Бомба", "Пан полковник", "Тіла і душі" М.Божича. До наукового обігу введено новий проаналізований і систематизований літературний матеріал, у контексті якого висвітлено літературний процес даної країни та літературу інших країн про Другу світову війну. Уперше в українському слов'янознавстві здійснено спробу проаналізувати характер і особливості югосласького роману про війну на одному з кульмінаційних етапів його еволюції. Розкрито причини та головні напрямки її якісного "стрибка", який відбувся на межі 1970 - 1980-х рр., взаємопов'язаний зі становленням погляду на події війни та народно-визвольної боротьби як на невід'ємну складову історичного минулого нації. Значну увагу приділено проблемам історичної пам'яті, взаємозв'язку сюжетних часів у рамках оповідної структури твору, нової ідентичності головного героя як основи для пошуку нової міжетнічної та міжконфесійної єдності, а також морально-етичним аспектам "воєнної" теми та наслідкам остаточної відмови літератури від принципу позитивності героя як обов'язкового атрибуту "своїх" учасників народно-визвольної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)-334 +
Шифр НБУВ: РА354062

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського