Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (18013)Книжкові видання та компакт-диски (7031)Журнали та продовжувані видання (3012)
Пошуковий запит: (<.>U=В37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:

      
3.

Горбанюк 
Адсорбоелектричні ефекти в багатошарових структурах, стимульовані композитними плівками (CuхPd): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Іванівна Горбанюк ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.25 + В379.225
Шифр НБУВ: РА338790

Рубрики:

      
4.

Вашпанов Ю.О. 
Адсорбційна чутливість напівпровідникових матеріалів групи Аsub2/subВsub6/sub, оксидів важких металів та поруватого кремнію з реальною поверхнею з кластерними структурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.О. Вашпанов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + Г583.2

Рубрики:

      
5.

Салапак В.М. 
Активаторні центри забарвлення в кристалах {SrClsub2/sub}:TlCl: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Салапак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.1,022
Шифр НБУВ: РА309491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Велещук В.П. 
Акустична емісія в світловипромінюючих структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.П. Велещук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження акустичної емісії (АЕ) в напівпровідникових світовипромінювальних структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN за умов протікання постійного прямого електричного струму. Вивчено акустичний відгук у монокристалах GaAs та CdTe у разі дії на їх поверхню наносекундного імпульсного лазерного випромінювання. Розвинуто перспективний напрямок фізики твердого тіла, пов'язаний з використанням явища АЕ як цілеспрямованого неруйнівного тонкого методу вивчення динаміки дефектоутворення напівпровідникових структур в режимі реального часу. Вперше виявлено, що зміни в спектрі електролюмінесценції, які традиційно пов'язуються зі зміною стану точкових дефектів, корелюють з виникненням АЕ, обумовленої процесом перебудови структури матеріалу в локальних об'ємах. Встановлено межу плавлення грані (III) сполук GaAs та CdTe під час наносекундного лазерного опромінення за показником зміни амплітуди акустичного відгуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.24,022 + В379.26,022 +
Шифр НБУВ: РА357983

Рубрики:

      
7.

Ківшик В.Ф. 
Акустична емісія як прояв динаміки дефектів кристалічної гратки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Ківшик ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень взаємозв'язку між рухом дислокацій, що двійникують, і акустичною емісією, яка генерується цим рухом. Установлено сили, які діють на нерухому дислокацію, що двійникує, у кальциті при низьких температурах та механізм гальмування дислокацій у цих умовах. Визначені параметри феноменологічної динамічної теорії двійникування. Виявлено аномалію залежності від температури константи демпфірування дислокацій, що двійникують. Реалізовано методику синхронної реєстрації руху дислокацій, що двійникують, яка складається з швидкісної кінозйомки та реєстрації сигналів акустичної емісії. Виділено перехідне випромінювання звуку дислокаціями, що двійникують та визначено зону формування цього випромінювання. Отримано кутовий та просторовий розподіли випромінювання звуку, який супроводжує анігіляцію дислокацій, що двійникують. Встановлена залежність знака сигналу акустичної емісії від напрямку вектора Бюргерса дислокації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022

Рубрики:

      
8.

Петченко Г.О. 
Акустичні дослідження динамічних дислокаційних ефектів у кристалах КВr: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.О. Петченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено закономірності фонон-дислокаційної взаємодії та взаємодії дислокації з центрами закріплення в монокристалах KBr. Встановлено, що за ступенів деформації 0,23 - 1,5 % константа гальмування не залежить від густини рухливих дислокацій та визначається дисипативними поцесами в фононній підсистемі кристала. Вивчено залежність константи демпфування від температури в рамках теорії динамічного гальмування дислокацій Альшиця - Індебома. Встановлено, що в дослідженому інтервалі температур (77 - 300 К) фононне гальмування дислокацій визначається супрепозицією механізмів фононного вітру та релаксації "повільних" фононів, причому внесок фононного вітру є превалюючим. Проведено термоактиваційний аналіз процесу відриву дислокацій від стопорів на початковій стадії деформування кристала (в квазіпружиній області деформацій). Визначено енергію активації та активаційний об'єм згаданого процесу, на підставі чого встановлено силовий закон взаємодії дислокацій і домішковими центрами закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В372.18,022 + В372.313,022
Шифр НБУВ: РА319597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
10.

Вашерук О.В. 
Аналіз впливу теплових умов на структурну досконалість монокристалів кремнію і розробка теплового вузла для вирощування бездефектних зливків у промислових умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.В. Вашерук ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2006. — 19 с. — укp.

Визначено теплові умови ростової системи, що дозволяють вирощувати бездефектні монокристали кремнію діаметром 200 мм, для реалізації яких розроблено тепловий вузол з відповідною науково обгрунтованою геометрією. Проаналізовано механізм формування теплових умов у ростовій установці вирощування монокристалів кремнію методом Чохральського. Визначено вплив теплових умов на щільність мікродефектів і нерівномірність розподілу кисню у монокристалах кремнію. Розроблено модель, що пов'язує теплові умови з мікродефектами та киснем у монокристалі кремнію. На базі даної моделі проведено параметричні дослідження та одержано нові результати, що визначають закономірності впливу теплових екранів та властивостей конструкційних матеріалів на розподіл кисню та щільність мікродефектів у монокристалі кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.25 в641.8,022 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА343805

Рубрики:

      
11.

Галуза О.А. 
Аналіз, синтез та діагностика складних радіаційно-індукованих та багатошарових систем на поверхні твердих тіл: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.А. Галуза ; Ін-т електрофізики і радіаційних технологій НАН України. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Створено оригінальний комплекс автоматизованих оптичних методик для неруйнівного дослідження властивостей поверхні різних твердих тіл, доведено його ефективність для ранньої діагностики радіаційних перетворень металів. Розроблено оригінальні підходи до аналізу та синтезу багатошарових твердотільних систем, які базуються на використанні особливостей конкретних систем, що дає можливість в ряді випадків істотно спростити розв'язання задачі. Проведено дослідження поверхні ряду металів і сплавів під дією опромінення іонами дейтерію, яке імітує радіаційні умови енергетичних реакторів. Описано особливості формування порушеного шару на поверхні різних матеріалів. Досліджено структуру й оптичні властивості масивного аморфного металевого сплаву Viterloy-1 на основі цирконію у первинному стані та після опромінення іонами дейтерію. Визначено та пояснено високий ступінь стійкості цього сплаву до використання радіаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА369049

Рубрики:

      
12.

Романенко С.М. 
Аналітичні дисперсійні моделі багатопровідних смужкових структур на основі квазістатичних наближень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Романенко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження дисперсійних характеристик багатопровідних зв'язаних смужкових ліній з використанням моделі діелектричного простору та чисельних даних, одержаних у квазістатичному наближенні. На основі стаціонарного функціонала отримано прості аналітичні формули, які описують дисперсійні властивості багатопровідних зв'язаних смужкових ліній, які справедливі у всій частотній області. Значну увагу приділено чисельному аналізу дисперсії у даних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.326,022 + В379.371.5,022
Шифр НБУВ: РА309489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гуйван 
Анізотропія діелектричних властивостей кристалів KHsub2/subPOsub4/sub, KDsub2/subPOsub4/sub і NaKCsub4/subHsub4/subOsub6/sub 4Hsub2/subO при дії зовнішнього тиску та електричного поля: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ганна Михайлівна Гуйван ; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний ун-т". — Ужгород, 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022
Шифр НБУВ: РА361815

Рубрики:

      
14.

Гулатіс І.Л. 
Анізотропія електротранспорту, надлишкова провідність і структурна релаксація у ВТНП монокристалах системи 1-2-3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Л. Гулатіс ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні параметри, температурні, концентраційні, часові, польові та баричні залежності окремих резистивних параметрів сполук високотемпературних надпровідних купратів (ВТНП) системи 1-2-3. Встановлено фізичні закономірності проходження динамічних фазових переходів. Розкрито особливості взаємовпливу процесів локалізації носіїв, флуктуаційної та псевдощілинної аномалій за умов дії зовнішніх чинників (низької температури, високого тиску та магнітного поля), а також структурної анізотропії та заданої топології дефектів кристалічної решітки у ВТНП-сполуках системи 1-2-3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367997

Рубрики:

      
15.

Ревякіна М.Г. 
Анізотропія критичного струму YBasub2/subCusub3/subOsub7 - x/sub, обумовлена структурою вихрової гратки та двійниками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / М.Г. Ревякіна ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено вимірювання величини анізотропії транспортного критичного струму за орієнтації зовнішнього магнітного поля в околиці площини односпрямованих двійників та порівняно її з результатом теоретичного розрахунку. Показано, що в сильних магнітних полях за умов обертання вектора поля від ab-площини реалізується перехід від пружного механізму крипу до пластичного, що обумовлено розходженням у кутових залежностях енергії активації у разі реалізації пружного та пластичного механізмів крипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.242,022 + В371.1,022
Шифр НБУВ: РА320882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пащенко О.В. 
Анізотропія магнітних та надпровідних властивостей в нестехіометричних рідкоземельних перовскітах REBa/sub2/subCusub3/subOsub6+ delta/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Пащенко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що на анізотропію магнітних і надпровідних властивостей впливають вміст кисню, величина та напрям зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА321082

Рубрики:

      
17.

Балахонова Н.О. 
Аномальні явища, обумовлені збудженням поверхневих поляритонів оптичного діапазону на дифракційних гратках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.О. Балахонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень резонансних явищ для довільно-поляризованої монохроматичної пласкої хвилі, що падає під довільним кутом на одновимірну металеву гратку, яка складається з довільної кількості Фур'є-гармонік і створена методами гофрування поверхні або періодичної зміни комплексного показника заломлення. Досліджено випадки збудження одного або одночасно двох поверхневих поляритонів і множинного резонансу. Одержано залежність амплітуд дифрагованих хвиль від параметрів задачі (кута падіння, довжини хвилі, розмірів гратки) для довільної довжини світлової хвилі та таких матеріалів гратки, для яких поверхневий імпеданс має модуль уявної частини значно більший за його дійсну частину. З'ясовано умови виникнення різних резонансних ефектів, таких як трансформація поляризації, повне згасання дзеркального відбиття (ПЗДВ), однієї з хвиль або навіть усіх однорідних дифрагованих хвиль. Передбачено особливий випадок ПЗДВ довільно поляризованої хвилі. Виявлено три класи граток, для яких ПЗДВ здійснюється в одній, двох точках і на відрізку лінії у площині "кут падіння - довжина хвилі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА352704

Рубрики:

      
18.

Каказей Г.М. 
Ансамблі магнітних наночасток з домінуючими дипольними взаємодіями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Г.М. Каказей ; Ін-т магнетизму НАН та МОН України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Експериментально виявлено дальній магнітний порядок у шаруватих наногранулярних плівках метал/ізолятор, обумовлений дипольними міжгранульними взаємодіями (так званий суперферомагнітний стан). Побудовано повну магнітну фазову діаграму таких систем у координатах густина гранул - температура. Виявлено, що метод електронно-променевого співвипаровування, що використовується для виготовлення гранулярних плівок у широкому діапазоні концентрацій, призводить до виникнення великої площинної одноосної анізотропії, чутливої до складу плівки. Розроблено теорію феромагнітного резонансу (ФМР) у гранулярних плівках з урахуванням розміру гранул і температури, що дозволило описати результати, одержані за даним та попередніми дослідженнями. Установлено кореляції між структурною та магнітною перколяціями, а також поведінкою тунельного магнітоопору у шаруватих гранулярних плівках. З'ясовано, що магнеторезистивні властивості наногранулярних шаруватих плівок метал - ізолятор не залежать від кількості шарів. Спостережено явище повільної електричної релаксації, яке полягає у повільному зменшенні напруги після відключення джерела струму зі стаціонарного стану, за низьких температур час такої релаксації досягав десятків секунд. Доведено взаємозв'язок між площинною анізотропією 4-го порядку у квадратних гратках циліндричних магнітних мікродисків і шириною лінії феромагнітного резонансу у цій системі. Теоретично обгрунтовано ефекти, що було спостережено. Експериментально виявлено й описано просторове квантування дипольних спінових хвиль у перпендикулярно намагнічених плоских циліндричних мікродисках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА338311

Рубрики:

      
19.

Вакула В.Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в YBasub2/sub Cusub3/sub Osub6~+~x/sub за даними оптичного поглинання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Вакула ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022 +
Шифр НБУВ: РА336894

Рубрики:

      
20.

Мамалуй М.А. 
Атомна динаміка одновимірних коливальних систем, що мають точний розв'язок, з дефектами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.А. Мамалуй ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертаційній роботі досліджується атомна динаміка неідеальних одновимірних моделей, що мають точний розв'язок. Сформульовано критерій можливості одержання точного розв'язку спектральної задачі. Згідно цього критерію, за допомогою методу BJD-матриць спектральні густини коливань будь-якого атома лінійного ланцюжка з періодичним розміщенням атомів, який містить дефектні кластери, можуть бути одержані в точній аналітичній формі. Для конкретних одновимірних систем з локальними дефектами, які відповідають визначеному класу моделей, що мають точний розв'язок, вивчено умови локалізації та характеристики локалізованих коливань з частотами як в зоні неперервного спектра, так і за її межами. Для ряду тривимірних систем показано наявність квазіодновимірної поведінки характеристик локалізованих коливань та обгрунтовано можливість застосування для їхнього наближеного опису точних результатів, отриманих в рамках одновимірних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського