Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (227)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
2.

Шутяк О.В. 
Використання сухої післяспиртової барди в годівлі корів і бичків при відгодівлі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О.В. Шутяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що суха післяспиртова барда в раціонах корів має вищу продуктивну дію у порівнянні з гороховою дертю, що проявляється в збільшенні вмісту жиру на 0,1 %, що дає можливість додатково одержати від корови 0,6 л молока базисної жирності за добу. Проаналізовано, що кормова добавка жиромол на основі сухої післяспиртової барди за невизначеного надою молока та вмісту в ньому білка сприяє збільшенню вмісту жиру в молоці корів у порівнянні з бардою на 0,29 %, що підтверджує її високу біологічну цінність. Визначено, що згодовування сухої післяспиртової барди з зерна кукурудзи в порівнянні до дерті горохової сприяє підвищенню приростів живої маси молодняка за відгодівлі на 4,9 % та зменшує витрати корму на одиницю продукції. Розкрито, що використання сухої післяспиртової барди на кормові цілі забезпечує економічну ефективність виробництва молока та яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА371493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Штепенко А. П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування застосування сірковмісних амінокислот при вирощуванні телят: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / А. П. Штепенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше узагальнено теоретичні й одержано практичні результати щодо впливу сірковмісних амінокислот на обмінні процеси у телят. Встановлено підвищення активності процесів анаболізму та доведено, що згодовування згаданих амінокислот сприяло збільшенню вмісту загального білка та його окремих фракцій у крові тварин. Вперше досліджено та встановлено позитивну динаміку вмісту вільних амінокислот крові під впливом метіоніну та цистину та вивчено зміни активності ферментів крові. За згодовування телятам сірковмісних амінокислот виявлено зміни у рубці рівня коротколанцюгових жирних кислот, загального й амінного азоту. Розроблено схему застосування синтетичних сірковмісних амінокислот метіоніну та цистину у ході вирощування молодняку великої рогатої худоби. Встановлено збільшення кількості мікрофлори рубця та її ферментативної активності за впливу метіоніну та цистину. Визначено економічну ефективність використання сірковмісних амінокислот у ході вирощування телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2
Шифр НБУВ: РА385049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Цісарик О. Й. 
Обмін речовин та біохімічний склад молока у корів при згодовуванні насіння ріпаку: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О. Й. Цісарик ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т біології тварин. — Л., 2010. — 33 с. — укp.

Вперше визначено вплив згодовування насіння ріпаку (НР) на деякі ланки обміну речовин і секреторну активність молочної залози у корів різного рівня продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено оптимальний спосіб підготовки НР та його кількість у раціонах корів. Доведено, що в раціонах високопродуктивних корів НР сприяє підвищенню секреторної активності молочної залози. Вперше досліджено властивості масла, виготовленого з молока корів за згодовування їм НР і доведено, що воно характеризується вищою біологічною цінністю, кращими показниками консистенції за низьких плюсових температур і тенденцією до вищої стійкості та процесів окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.13 + П60-451.29 + П60-60
Шифр НБУВ: РА373948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хоренжий Н.В. 
Розробка технології виробництва комбікормової продукції з використанням кормових трав для великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Н.В. Хоренжий ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано й науково обгрунтовано нову енергоощадну технологію виробництва комбікормової продукції для великої рогатої худоби, яка передбачає гранулювання й екструдування сумішей з різкою кормових трав. Згідно з даною технологією енергоощадження досягається завдяки сумісному пресуванню (подрібненню) у пресах-грануляторах і екструдерах кормових сумішей і комбікормів-концентратів відповідно з використанням кормових трав без їх попереднього або наступного сушіння. Зазначено, що розроблена технологія забезпечує ефективне використання кормових трав у складі кормових сумішей у кількості до 15 %, комбікормів-концентратів - 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П60-451.89 +
Шифр НБУВ: РА341751

Рубрики:

      
6.

Хіміч О.В. 
Ефективність використання сапоніту, селену та комплексних мінеральних добавок на їх основі в раціонах молочних корів і бичків на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Хіміч ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше вивчено вплив застосування сапоніту, а також сапоніту з селеном на продуктивність і відтворювальну здатність корів. Розроблено комплексні мінеральні (КМД) та вітамінно-мінеральні домішки на основі сапоніту для балансування раціонів корів у стійловий і пасовищний періоди, досліджено їх вплив на обмінні процеси в організмі та продуктивність, а також значущість вживання сапоніту та розробленої мінеральної домішки на адаптивні зміни, що відбуваються у структурі та функціях рубця, сітки, книжки, сичуга, печінки та наднирників у бичків на відгодівлі. Установлено, що згодовування коровам сапонітових домішок у кількості 17 г - 20 г на 1 кормову одиницю раціону сприяє підвищенню середньодобових надоїв на 7 % - 17 % та відтворювальній здатності корів. Показано, що згодовування сапоніту і КМД-2 бичкам на відгодівлі підвищує їх середньодобові прирости на 7,3 % - 18,8 %, суттєво не впливає на морфологічні та біохімічні показники крові та посилює функціональну активність деяких структур органів травної системи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА338338

Рубрики:

      
7.

Фурманець Ю. С. 
Продуктивні показники бичків абердин-ангуської породи при згодовуванні високобілкових кормів та природної мінеральної добавки: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю. С. Фурманець ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів комбікормів і вивчення ефективності їх застосування в годівлі бичків м'ясної абердин-ангуської породи у зимовий період за умов Західного Лісостепу України. Під час вивчення впливу згодовування комбікормів з білковими та мінеральними домішками на загальний стан організму піддослідних тварин в їх крові виявлено вміст еритроцитів, гемоглобіну, загального білка, каротину, Р, Са і резервну лужність. Гематологічні показники піддослідних бичків були в межах фізіологічних норм без суттєвої різниці між групами. Встановлено, що включення до раціонів тварин за силосно-концентратного типу годівлі розроблених комбікормів забезпечує їх потребу згідно з нормою, виявляє позитивний вплив на обмін речовин в організмі бичків, покращує перетравність поживних речовин кормів, підвищує м'ясну продуктивність, якість яловичини та рентабельність її виробництва. У зимово-стійловий період утримання на силосно-концентратних раціонах за умов Західного Лісостепу України доведено доцільність використання у годівлі бичків комбікорму такого складу (%): пшениця фуражна - 40, ячмінь - 30, висівки пшеничні - 10, зерно сої сорту Юг 30 - 15, туфи Берестовецькго родовища Рівненщини - 3,5, кухонна сіль - 1,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21
Шифр НБУВ: РА378168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Федючка М.І. 
Фізіологічне обгрунтування ефективності використання кормового препарату мікробіологічного каротину (КПМК) сухостійним коровам і молодняку в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / М.І. Федючка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Фізіологічно обгрунтовано нові аспекти використання кормового препарату мікробіологічного каротину (КПМК) тільним коровам та молодняку для покращання їх фізіологічного статусу організму, забезпечення реалізації генетичних потенції прена- та постнатального росту та розвитку телят, поліпшення перебігу пологів і відтворювальних функції у корів, які отелились. Одержано нові дані про вплив згодовування КПМК коровам у період глибокої тільності на фізіологічний стан, природну резистентність, перебіг пологів і відновлення репродуктивної функції у них. Вперше вивчено біологічні якості молозива за дії препарату КПМК, стан життєздатності новонароджених телят. Здійснено порівняльну оцінку різних способів використання КПМК телятами: у період новонародження у системі організм матері - плід та за умов безпосереднього використання відразу після народження, а також за сукупного використання даних методів. Встановлено позитивну дію на енергію росту та показники крові після згодовування КПМК телятам молочного віку у зимово-весняний період на тлі їх А-вітамінного голодування. Визначено економічну ефективність використання КПМК коровам у період сухостою та молодняку молочного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА323246

Рубрики:

      
9.

Усаченко Л.М. 
Обмінні процеси, продуктивні та м'ясні якості бугайців за мікроелементної корекції раціонів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Л.М. Усаченко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень, одержані за умов здійснення корекції раціонів відгодівельних бугайців дефіцитними мікроелементами (МЕ) у формі неорганічних солей або їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів) та їх впливу на обмін білків, вуглеводів, ліпідів, перекисне окиснення ліпідів у крові та тканинах, продуктивність: забійний вихід, морфогічний склад туш, якість яловичини, її фізико-хімічний склад та поживну цінність. Розроблено оптимальні рівні МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів), які урегульовують фізіологічні процеси в організмі бугайців, сприяють підвищенню їх продуктивності, збільшенню забійного виходу та морфологічного складу туш, покращанню якісних показників яловичини, забезпечуючи належні ветеринарно-санітарні вимоги та її високу поживну цінність. Мікроелементна корекція раціонів бугайців на відгодівлі хелатними сполуками МЕ (метіонатами) (Scet-0,03; CoMet-0,03; FeMet-0,05; MnMet-0,1; ZnMet-0,1 мг/кг м.т.) та йодованою сіллю краще, ніж аналогічні рівні неорганічних солей МЕ сприяла фізіологічним і продуктивним ефектам. Розроблено й апробовано оптимальні дози МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук (метіонатів) рекомендовано як мікроелементну домішку до раціону відгодівельних бугайців для підвищення продуктивності та покращання якості яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА350821

Рубрики:

      
10.

Тимчак С.В. 
Використання поживних речовин кормів телятами абердин-ангуської породи при згодовуванні спеціальних балансуючих добавок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Тимчак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів спеціальних балансувальних білково-мінерально-вітамінних домішок (БМВД) і вивчення ефективності їх застосування для годівлі телят м'ясних порід у зимовий і літній періоди за умов західного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив розроблених БМВД до літніх і зимових раціонів на перетравність поживних речовин кормів, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі телят на підсисі віком 90 - 110 і 180 - 200 днів. На підставі комплексного оцінювання з'ясовано, що оптимальною дозою БМВД для раціонів м'ясних телят на підсисі є 60 г/кг сухої речовини, яка забезпечує збільшення приростів живої маси телят на 24,2 - 27,6 % й економічний ефект у розрахунку на одну голову 75,1 грн у літній та 70,9 грн у зимовий періоди, а окупність однієї гривні становить, відповідно, 2,22 і 2,04 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА365043

Рубрики:

      
11.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сорокін О.С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.С. Сорокін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо технології виробництва, якості та ефективності використання у раціонах молодняка великої рогатої худоби силосу з араманту та суміші кукурудзи (50 %) й амаранту (50 %) за умов Лісостепу України. Визначено оптимальні параметри технології заготівлі амарантного силосу, його якості з урахуванням різних фаз вегетації культури, співвідношенням вихідної сировини та застосуванням хімічних консервантів. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин амарантного силосу та його енергетичну цінність

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П60-451.29силос
Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Смалиус В.М. 
Енергетична і біоенергетична оцінка кормів, технологій їх виробництва і підготовки до згодовування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Смалиус ; Ін-т кормів УААН. Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 20 с. — укp.

В роботі проведена порівняльна оцінка кормів і технологій їх виробництва за показниками валової, обмінної енергії, затратами сукупної енергії, коефіцієнтами енергетичної ефективності та біоенергетичної оцінки в величинах продукції тваринництва. Встановлено математичний зв'язок вмісту протеїну, обмінної енергії, клітковини та інших показників хімічного складу корму з продуктивною його дією на принципі лібіхівського "закону мінімуму" (Лібіх Ю.,1840).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.16,022

Рубрики:

      
14.

Сливчук Ю.І. 
Окисно-відновні процеси в мітохондріях тканин телиць і корів за умов поліовуляції, викликаної гонадотропінами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Ю.І. Сливчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше в дослідах in vivo доведено вплив суперовулюючих доз гонадотропних гормонів на процеси окиснення та фосфорилювання у мітохондріях клітин печінки, серцевого м'яза, ендометрію та надниркових залоз корів і телиць. Встановлено вплив генеративних змін яєчника на вміст аскорбінової кислоти в тканинах і репродуктивних органах. Досліджено вплив додаткового введення мінерально-вітамінних домішок до раціону корів-донорів ембріонів великої рогатої худоби на рівень індукції поліовуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-341.3 +
Шифр НБУВ: РА336863

Рубрики:

      
15.

Сенечин В.В. 
Інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.В. Сенечин ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено лабораторний регламент синтезу хелатних сполук мікроелементів (заліза, кобальту, йоду та селену) з незамінними амінокислотами (метіоніном і лізином) - метіонати та лізинати. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами та лізинатами мікроелементів окремо та доцільність їх комплексного використання у процесі вирощування молодняку великої рогатої худоби. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців метіонатами та лізинатами мікроелементів позитивно впливає на гематологічні показники, активність окремих ферментів переамінування, прискорює інтенсивність енергетичного обміну в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив хелатних сполук мікроелементів на продуктивність та забійні якості тварин. Встановлено, що підгодівля бугайців метіонатами і лізинатами мікроелементів покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Визначено економічний ефект та розроблено рекомендації щодо оптимізації мікроелементного живлення великої рогатої худоби на відгодівлі. Найкращий результат одержано у разі комплексного використання метіонатів та лізинатів у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330765

Рубрики:

      
16.

Самаріна М.О. 
Удосконалення технології виробництва молока на територіях, забруднених радіоактивними речовинами: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.О. Самаріна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження ефективності використання природних алюмосилікатів цеоліту натурального та модифікованого, сапоніту й палигорскіту з метою поліпшення якості виробництва молока на радіоактивно забруднених територіях. Визначено радіологічну ефективність згодовування досліджуваних домішок-сорбентів. Виявлено їх здатність до сорбції радіоцезію у травному каналі корів. З'ясовано, що інтенсивність зв'язування радіоцезію впливає на динаміку питомої активності молока, калу та сечі корів та залежить від сорбетну й дози його згодовування. Встановлено, що за умов вмісту радіоцезію у середньодобових раціонах на рівні 28 955 - 30 655 Бк під впливом згодовування 150 г/голову цеоліту натурального радіоактивність молока знизилася в середньому у 1,53 раза, за використання 150 г/голову сапоніту - в 1,36 раза, а 75 г/голову палигорскіту - у 3,70 раза. Виявлено, що за умов середньої радіоактивності раціонів на рівні 36 634 - 37 997 Бк вміст радіоцезію у молоці піддослідних корів зменшується у разі згодовування 100 г/голову цеоліту модифікованого - у 5,9 раза, 100 г/голову палигорскіту - в 4,7 раза. Встановлено, що зменшення виділення радіонукліду з молока відбувається за рахунок перерозподілу його в організмі корів, необмінній сорбції нукліду у травному каналі, вилучення з обмінних процесів та виведення з каловими масами. Досліджено вплив алюмосилікатів на молочну продуктивність корів. Доведено, що згодовування дійним коровам мінеральних силікатів у кількості 75 - 100 г/голову за добу забезпечує підвищення їх надоїв на 6 - 10 %. Рекомендовано у технологічному процесі виробництва молока на радіоактивно забруднених територіях використовувати у годівлі дійних корів цеоліт модифікований або палигорскіт у кількості 100 г/голову за добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Повозніков М.Г. 
Обгрунтування системи нормованої годівлі молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / М.Г. Повозніков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено нові норми годівлі молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід, з використанням яких створено ефективні системи годівлі для західного Лісостепу, Полісся та передгірської й гірської зони Карпат, що сприяє повному задоволенню потреби тварин в енергії, поживних і біологічно активних речовинах. Досліджено споживання сухої речовини, перетравність поживних речовин, доступність та ефективність використання енергії в організмі молодняка м'ясної худоби вітчизняної й зарубіжної селекції. Вивчено потребу молодняка великої рогатої худоби м'ясних порід в енергії, поживних і біологічно активних речовинах залежно від породи, статі, віку, умов утримання, рівня та концентрації обмінної енергії в раціоні та його повноцінності. Встановлено математичні залежності, на підставі яких розроблено орієнтовні норми годівлі. Розроблено та впроваджено рецепти мінеральних преміксів для організації повноцінної годівлі молодняка в різних зонах західної України. Розроблено комп'ютерні програми для визначення потреби молодняка в кормах, поживних речовинах та проведення аналізу раціонів за деталізованими нормами, що має суттєве значення за умов інтенсивного ведення тваринництва для оперативного управління технологічними процесами у м'ясному скотарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА349760

Рубрики:

      
18.

Пеленьо 
Фізіологічний стан організму корів після згодовуванни грибниці Pleurotus ostreatus за різних систем їх утримання: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Руслан Андрійович Пеленьо ; Львівський національний ун-т ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-60
Шифр НБУВ: РА361327

Рубрики:

      
19.

Паска М.З. 
Фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.З. Паска ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено фізіологічний стан та продуктивність бугайців заключного періоду відгодівлі за умови додавання до їх раціону заліза, міді, кобальту, марганцю у формі неорганічних солей та цистеїнатів. Розроблено лабораторний регламент синтезу координаційних сполук мікроелементів з цистеїном як основи для виробництва преміксів. Запропоновано використовувати клітини гранульозного шару фолікулів корів як модельну тест-систему для оцінки та прогнозування ефективності впливу преміксів та різних форм поєднань мікроелементів на підвищення продуктивності тварин. На основі вивчення процесів обміну кобальту, заліза, міді, марганцю, показників гемопоезу, вмісту глутатіону, малонового діальдегіду, активності трансаміназ, обміну білків розроблено та експериментально обгрунтовано методику комплексної підгодівлі бугайців з застосуванням цистеїнатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330766

Рубрики:

      
20.

Павкович С.Я. 
Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Я. Павкович ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив нативних та "захищених" жирових добавок (кальцієві мила й аміди жирних кислот), виготовлених з використанням яловичого жиру та ріпакової олії, у складі комбікорму бичків на перебіг обмінних процесів в організмі, продуктивність тварин та економічну ефективність відгодівлі. Встановлено, що заміна частини концентратів кальцієвими милами або амідами жирних кислот, виготовленими на основі волового жиру та ріпакової олії (5 % від маси комбікорму), підвищує інтенсивність росту бичків, економічну ефективність відгодівлі, покращує забійні якості туш, позитивно впливає на перебіг метаболічних процесів в організмі. Показано, що введення в рубець кальцієвих мил і, особливо, амідів жирних кислот, виготовлених на основі канолової ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої та ліноленової жирних кислот у складі загальних ліпідів рубцевої рідини та хімусу дванадцятипалої кишки бичків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА319673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського