Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1664)Книжкові видання та компакт-диски (1240)Журнали та продовжувані видання (771)
Пошуковий запит: (<.>U=Р36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук В.А. 
Клініко- патогенетичне обгрунтування ефективності силларду П та трицинолу в комплексному лікуванні вегето- судинної дистонії у хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Шевчук ; Харківський ін-т удосконалення лікарів МОЗ України. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р628.063-3

Рубрики:

      
2.

Соколенко В.Л. 
Експресія Т-клітинних поверхневих маркерів лімфоцитами у практично здорових осіб, що зазнали впливу факторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.Л. Соколенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану клітинного імунітету населення України, що зазнало дії факторів аварії на Чорнобильській АЕС, через 7-10 років після катастрофи. У дисертації використано імунофлуоресцентний метод дослідження експресії Т-клітинних поверхневих маркерів. Встановлено, що в осіб, що зазнали як гострої, так і хронічної дії малих доз іонізуючої радіації, спостерігається модифікація, порівняно з контролем, експресії поверхневих антигенів Т-лімфоцитів. Це проявляється у зниженні процентного вмісту зрілих CD3+ -, CD5+ - Т-клітин, імунорегуляторного індексу CD4 +/ CD8 +, проценту натуральних кілерних клітин з фенотипом CD3-16+56+ та підвищенні процентного вмісту лімфоцитів з фенотипами CD4+CD25+ та CD4+HLA-DR+. Виявлено корекцію показників клітинного імунітету у мешканців територій посиленого радіоекологічного контролю після сеансів нормобаричної гіпоксії і мінерало-, полівітамінотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
3.

Олійник В.М. 
Корекція радіаційних та радіаційно-хімічних уражень печінки препаратами, що поєднують сорбційні та антиоксидантні властивості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / В.М. Олійник ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дослідження присвячені визначенню впливу комбінованих протипроменевих препаратів на патологічні процеси в печінці, що виникають внаслідок радіаційного впливу (рентгенівського випромінення) та дії радіаційно-хімічного фактору (опромінення та попередники нітрозоамінів). Використання нових комбінованих препаратів, що містять силлард та каротин, токоферол, селеніт натрію, а також силлард та бемітил знижує активність процесів у печінці щурів, що індуковані опроміненням та радіаційно-хімічним чинником.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3-29

Рубрики:

      
4.

Воронко А.А. 
Особливості клінічного перебігу та лікування цукрового діабету в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.А. Воронко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (УЛНА), хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), частіше, ніж у хворих контрольної групи, розвиваються макроангіопатії, нейропатії, артеріальна гіпертензія, а в УЛНА, хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІНЦД), до цього приєднується і частіший розвиток мікроангіопатій та вторинної сульфаніламідної резистентності, а також значніші порушення скоротливої здатності міокарда. Комплексна терапія ЦД з ентеросорбентом "Вуглесорб" та лазеропунктурою сприяє прискоренню досягнення компенсації, покращенню перебігу, зниженню клінічних проявів діабету, покращує показники вуглеводного та ліпідного обмінів, структурно-функціональний стан лівого шлуночка, має виражений антиоксидантний ефект у хворих на ЦД-УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
5.

Радчук З.В. 
Морфофункціональні особливості лейкоцитарної ланки гемопоезу в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / З.В. Радчук ; Київ. НДІ гематології та переливання крові МОЗ України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Представлено результати вивчення елементів лейкопоезу в периферичній крові та кістковому мозкові за допомогою морфологічних, цитохімічних, електронно-мікроскопічних методів дослідження в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з дозою опромінення від 0,05 до 1 Гр, які мають стабільні відхилення в гемограмі. Через 10 років після аварії виявлені суттєві кількісні, якісні та функціональні зміни лейкоцитів, котрі свідчать про глибоке ураження кровотворної системи і високий ризик розвитку онкогематологічної патології у даного контингенту осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
6.

Матяш М.І. 
Характеристики радіаційних центрів мінералів органічного і неорганічного походження стосовно ретроспективної дозиметрії: Автореф. дис... канд. геол.-мінерал. наук: 21.00.08 / М.І. Матяш ; Держ. наук. центр радіогеохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням застосування радіаційних дефектів у мінералах органічного та неорганічного походження для ретроспективної дозиметрії. На основі детального дослідження радіаційних парамагнітних центрів таких біомінералів, як емаль зубів, шкаралупа яєць і черепашки молюсків методом ЕПР отримано нові дані про їх властивості та природу. Обгрунтовано перспективність цих біомінералів, які можуть застосовуватись для комплексного радіоекологічного моніторингу місцевості і відновлення радіаційної історії індивідуальних об'єктів. При відновленні доз радіаційного випромінювання запропоновано врахувати морфологічні зміни у зубах і використовувати для ретроспективної дозиметрії нові об'єкти: шкаралупу яєць і черепашки молюсків виду Dreissena polymorpha, перспективного для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.3

      
7.

Дибська О.Б. 
Характер цитогенетичних пошкоджень у дітей, які мешкають на територіях, забруднених радіоактивними опадами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Б. Дибська ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена оцінці цитогенетичних пошкоджень в лімфоцитах периферичної крові груп дітей, які мешкають в деяких селах України в західному напрямку Чорнобильського радіоактивного "сліду". Було виявлено вірогідне підвищення загальної частоти аберантних метафаз та хромосомних аберацій у дітей із сіл : М. Чернігівка, В. Чернігівка, Виступовичі, Першотравневе Овруцького району Житомирської області з щільністю забруднення грунту ізотопами цезію від 3,9 до 14,5 Кі/км. 2D при порівнянні з контрольними групами. В опромінених групах цитогенетичні пошкодження знаходились в межах від 0,25 до 0,57 на 100 метафаз для дицентриків і центричних кілець та від 0 до 0,15 на 100 метафаз для аномальних моноцентриків, позитивно корелюючи із щільністю забруднення грунту радіонуклідами. При повторному обстеженні тих самих дітей, які мешкають на найбільш забрудненій території (14,5 Кі/км. 2D), було встановлено ріст цитогенетичних ефектів та накопичення аберацій хромосомного типу з часом. Було проведено розрахунок ефективної еквівалентної дози іонізуючого опромінення на популяційному рівні за цитогенетичними критеріями для обстеження груп дітей Овруцького району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1

Рубрики:

      
8.

Токарчук Н.І. 
Імунологічні зміни в щитовидній залозі дітей, які постійно мешкають в зоні дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено фізичному розвитку, закономірностям змін морфофункціонального та імунологічного стану щитовидної залози дітей, які постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях Житомирської області. На підставі досліджень встановлені морфофункціональні порушення щитовидної залози, накопичення тиреоїдних антитіл, які залежать від внутрішнього випромінення та району мешкання дітей. Діти, які постійно мешкають на контрольованих територіях, потребують медичного контролю, особливо при переході в інші вікові групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
9.

Кувеньова О.М. 
Особливості будови щитовидної залози при окремій та сполученій дії лазерного і рентгенівського випромінювань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Кувеньова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Вкадено анатомічні, гістологічні, морфометричні методи дослідження, а також метод трансмісійної електронної мікроскопії. Визначено, що зміни у щитовидній залозі щурів під впливом лазерного і рентгенівського опромінювання відбуваються на всіх рівнях її структурної організації. Виразність і спрямованість морфологічних змін у щитовидній залозі щурів залежать від виду випромінювання, дози, тривалості дії, а також часу, який минув після опромінення. Доведено стимулюючий вплив випромінювання гелій-неонового лазера на щитовидну залозу. Установлено також, що сеанси лазеротерапії у статевозрілих щурів зменшують негативні наслідки дії іонізуючої радіації на щитовидну залозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА308159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Погорєлов О.В. 
Особливості нейродинамічних порушень у осіб, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання (за даними дослідження викликаних потенціалів головного мозку): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Погорєлов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить дані досліджень зорової, сомато-сенсорно, слухової викликаної активності головного мозку в ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Визначено основну спрямованість зміни біоелектричної активності у віддаленому періоді впливу іонізуючих випромінювань. Встановлена динаміка викликаної активності при проведенні фармакологічних і функціональних проб. Описано зміни нейрональної активності і церебральної гемодинаміки, кореляційні відношення між корковою і стовбуровою активністю, що формують стійкий патологічний стан (circulus vitiosus). Запропоновано нові підходи до лікування виявлених розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
11.

Хребор М.В. 
Клініко-патогенетичні аспекти ортопедичного стоматологічного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.В. Хребор ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню ортопедичного стоматологічного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Дана комплексна оцінка стану тканин протезного ложа у ліквідаторів аварії на ЧАЕС в залежності від терміну користування мостоподібними, частковими знімними пластинковими, бюгельними протезами. Вивчено механізм патогенезу атрофічних процесів в слизовій оболонці та альвеолярних відростках, розроблено метод патогенетичного лікування цих змін, який дав позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3

Рубрики:

      
12.

Горленко О.М. 
Епідеміологія та соматичні ефекти екологічнозалежних захворювань: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Горленко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Наведені результати епідеміологічних досліджень трьох географічних регіонів України (Сумська область, Кіровоградська область, Закарпатьська область). Проаналізовано в динаміці протягом 1986-1998 рр. розвиток і поширеність соматичних ефектів у 2243 пацієнтів, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Проведено експериментальне вивчення дії і клінічна апробація фітокомпозицій як перспективних засобів реабілітації в умовах несприятливої дії. Запропоновані нові ефективні методики корекції екологічнозалежних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361

Рубрики:

      
13.

Шкала Л.В. 
Мінеральний та імунний дисбаланс при дигестивній патології в умовах екологічного пресингу і спосіб корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Шкала ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клінічних особливостей гастродоуденальної патології в умовах дії радіаційного фактору і важких металів у взаємозв'язку зі змінами мінерального балансу крові та імунного статусу, які поєднані між собою. Обгрунтовано використання комплексону металів у хворих із патологією органів травлення в умовах екологічного пресингу та у хворих під час локального опромінювання, доведено ефективність способу корекції в усуненні мінерального та імунного дисбалансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р415.2-3

Рубрики:

      
14.

Матишевська О.П. 
Закономірності розвитку інтерфазної загибелі лімфоцитів селезінки щурів за участі Сasup2+/sup-залежних фосфоліпідних сигнальних систем після радіаційного ураження: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / О.П. Матишевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
15.

Клименко С.В. 
Стан гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу в осіб, що перенесли гостру променеву хворобу у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, у період віддалених наслідків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / С.В. Клименко ; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу у реконвалесцентів гострої променевої хвороби у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС. Через 6-12 років після впливу іонізуючого випромінювання виявлена висока частота відхилень показників периферичної крові, якісні порушення клітинних елементів, виснаження гранулоцитарного резерву і збільшення частки проліферуючих клітин у кістковому мозку, кількісні порушення в пулі гранулоцитарно-макрофагальних клітин-попередників. Оцінена роль виявлених змін у розвитку пізньої гематологічної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-3

Рубрики:

      
16.

Швайко Л.І. 
Перебіг хронічного бронхіту в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.І. Швайко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота містить комплексну клініко-морфологічну характеристику особливостей перебігу хронічного бронхіту (ХБ) в учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС. Обстежено 340 хворих на ХБ, з них 250 учасників ЛНА на ЧАЕС та 90 осіб контрольної групи. Отримано аргументи на користь клінічного патоморфозу зазначеного захворювання та верифіковано деякі структурні еквіваленти цього явища. Загострення ХБ в учасників ЛНА носять гіпореактивний характер, характеризуються низькою активністю ендобронхіту, меншою інтенсивністю запально-клітинної інфільтрації. У недужих на хронічний обструктивний бронхіт учасників ЛНА на фоні меншого зниження рівня бронхіальної обструкції порушення бронхіальної прохідності носить більш стійкий характер, та частіше супроводжується зниженням життєвої ємності легень. В учасників ЛНА достовірно частіше ХБ ускладнюється емфіземою легень та пневмосклерозом, для них характерні склеротичні зміни слизової оболонки бронхів. В учасників ЛНА на ЧАЕС ХБ частіше супроводжується супутньою патологією. Окреслені особливості перебігу хронічного бронхіту потребують корекції лікувально-профілактичної тактики, щодо означеного контингенту осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2

Рубрики:

      
17.

Шевченко С.В. 
Природна цитотоксичність у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / С.В. Шевченко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Подана до захисту дисертація, а також 10 наукових публікацій, в яких відображені результати комплексного клініко-імунологічного дослідження, що базувалось на порівняльному аналізі динаміки основних стадій природної цитотоксичності у взаємозв'язку з показниками імунітету у 155 пацієнтів, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДК). Встановлено, що фаза клініко-морфологічної маніфестації ВХДК супроводжується різноспрямованими змінами в механізмах природної цитотоксичності, які відбивають активацію початкового етапу цитотоксичного процесу, високий літичний потенціал поодиноких природних кілерних клітин у хворих опозитної групи та ознаки гіперактивного стану природних кілерних клітин у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Виявлено діагностична і прогностична значимість показників природної цитотоксичності для оцінки тривалості захворювання, розмірів виразкового дефекту, перебігу репаративного процесу. Визначено атиповість динаміки природної цитотоксичності та негативні тенденції в системних змінах імунітету, що свідчать про можливість приєднання імунопатологічного компоненту до патогенезу ВХДК у ліквідаторів Чорнобильської аварії. Результати роботи знайшли практичне застосування при імунологічному моніторингу пріоритетних категорій осіб і формуванні груп ризику за ознаками недостатності природної цитотоксичності у віддаленому поаварійному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3

Рубрики:

      
18.

Касьяненко М.А. 
Психічні порушення невротичного регістру у учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (Клініка, біоритмологія, соціальна дезадаптація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Касьяненко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджені особливості біологічних ритмів у 120 ліквідаторів аварії на ЧАЕС з психічними порушеннями невротичного кола. Встановлені особливості формування, перебігу клініко-психопатологічної сиптоматики і соціально-психологічної дезаптації залежно від цирркадіанного хронотипу - "вранішнього", "вечірнього" чи "недиференційованого". Виділена сукупність факторів ризику виникнення у них аутоагресивних тенденцій. Визначені сезонні і макроритмічні відмінності суїцидальної смертності "чорнобильців" порівняно з загальною популяцією. Обгрунтована схема поетапних лікувально-реабілітаційних і профілактичних заходів з урахуванням нозології, біологічних ритмів і ризику виникнення суїцидальних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
19.

Архипова Н.В. 
Роль змін вмісту мікроелементів крові в патогенезі деяких захворювань печінки у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Н.В. Архипова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню питань взаємозв'язку змін вмісту мікроелементів крові з іншими біохімічними показниками у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, умовно "здорових" та хворих на гострий вірусний гепатит В (ГВГВ) та хронічний персистуючий гепатит (ХПГ). В результаті досліджень встановлено різницю у вмісті мікроелементів, середньомолекулярних пептидів, стану процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), активності ферментів антиоксидантного захисту, зв'язуючої функції альбуміну сироватки у ліквідаторів, що не мали клінічно маніфестної гепатобіліарної патології, у порівнянні із донорами. Зміни вивчених біохімічних показників у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ, були більш різкими, лікування не призводило до їх нормалізації. Виявлено кореляційні залежності між залізом, міддю, марганцем та цинком із показниками процесів ПОЛ, активністю ферментів антиоксидантного захисту та синдрому ендогенної інтоксикації у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ. Продемонстровано значення дисмікроелементемії у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ, як фактора, що сприяє незавершеності гепатобіліарної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.51-3

Рубрики:

      
20.

Варакута В.В. 
Особливості перебігу та лікування генералізованого пародонтиту у хворих, що зазнали впливу іонізуючої радіації в малих дозах в умовах психо-емоційного стресу (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Варакута ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Експериментально-клінічні дослідження показали високу чутливість тканин пародонту до дії променевого фактору. В ранній період у них знайдені значні морфологічні та ультраструктурні зміни. Стресорний вплив суттєво потенціює патологічні явища, пов'язані з дією радіації. Ці процеси відбуваються на фоні розладу регуляторних систем обміну мінеральних речовин в організмі, зниження його захисних властивостей, порушення ферментативної діяльності. Генералізований пародонтит у хворих, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, характеризується тяжкими запально-деструктивними змінами, що перебігають на фоні множинної соматичної патології, де провідне місце займають розлади нервової системи. Високий рівень психо-емоційного напруження в умовах підвищеної радіоактивності сприяє невротизації особи та прогресуванню пародонтиту. Розроблена схема комплексної терапії генералізованого пародонтиту з використанням остеотропного препарату "Остеохін", імунокорегуючих, антиоксидантних препаратів "Біотрит-С", бальзам "Шипшина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.6

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського