Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (658)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (165)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гришило 
Алергія до тарганів у хворих на бронхіальну астму та алергічний риніт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / Антон Павлович Гришило ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 + Р682.440.11 + Р41.2
Шифр НБУВ: РА359227

Рубрики:

      
2.

Знаменська Л. К. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих на бронхіальну астму при специфічній імунотерапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л. К. Знаменська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Обстежено 98 пацієнтів, хворих було рандомізовано на три клінічні групи. У першу групу увійшли 25 хворих, які одержували стандартну терапію, у другу групу - 49 хворих, які одержували специфічну імунотерапію алергенами (СІТ), у третю - 24 хворих, які поряд з СІТ одержували курс лікування пробіотиками. Зазначено, що рівень антиендотоксинових антитіл, ліпополісахарид-зв'язувального білку (LBP) вивчали в периферичній крові й індукованому мокротинні. Визначено, що ефективна СІТ супроводжується зростанням рівня анти-ET-IgA в 2,3 раза, нормалізацією рівня секреторного анти-ET-slgA і зниженням концентрації LBP у мокротинні та IgE в крові. Низька клінічна ефективність СІТ (нонреспондери) асоціюється з ригідністю показників антиендотоксинового імунітету в крові та мокротинні. Встановлено, що після СІТ алергенами, повний контроль астми зберігається у 79,6 % хворих. Сумісне застосування пробіотиків з СІТ алергенами призводить до підвищення ефективності СІТ на 12,1 %. У хворих на бронхіальну астму, які одержали СІТ алергенами з курсом пробіотиками, виявлено більш низький рівень LBP в індукованому мокротинні та більш значуще зниження рівня IgE після лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА381129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мамонтова Т.В. 
Апоптоз мононуклеарів периферичної крові при атопічній бронхіальній астмі: автореф. дис... канд. биол. наук: 03.00.09 / Т.В. Мамонтова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено апоптоз, спонтанний та індукований різними факторами у мононуклеарних клітинах периферичної крові (МНПК) у разі атопічної бронхіальної астми (АБА), з'ясовано імунопатогенез цього захворювання. За результатами дослідження стану спонтанного апоптозу встановлено дисбаланс, який має прояв у пригніченні спонтанного апоптозу, що зумовлено підвищенням експресії білка Bc1-2, який є блокатором гіперекспресії білка p53 в МНПК хворих на АБА на відміну від здорових людей. Показано, що сироватка хворих на АБА блокує апоптоз за рахунок підвищення рівня експресії білка Bc1-2 та пригнічення рівня експресії білка p53 в МНП здорових людей і хворих на АБА. Встановлено, що зв'язування анти-CD95 моноклональних антитіл (мкАТ) з рецепторами Fas за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу та підвищення експресії білка p53 в МНПК і здорових людей. Зв'язування анти-HLA-A,B,C мкАТ з молекулами МНС I класу за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу, підвищення рівня експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей. Зв'язування анти-HLA-DR мкАТ з молекулами МНС II класу за присутності сироватки хворих на АБА забезпечує резистентність до апоптозу, підвищення експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-2 +
Шифр НБУВ: РА363678

Рубрики:

      
4.

Приступа Л.Н. 
Бронхіальна астма та метаболічний синдром: обгрунтування патогенетичних підходів до діагностики, лікування та профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.Н. Приступа ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Вивчено частоту компонентів метаболічного синдрому у хворих на бронхіальну астму (БА). Розкрито механізми обтяжливого впливу вісцерального ожиріння та метаболічного синдрому на підставі вивчення клітинно-молекулярних механізмів запалення, цитокінової регуляції, апоптозу імунокомпетентних клітин і системи протеолізу на перебіг БА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування поліоксидонію у хворих з асоціацією БА і метаболічного синдрому та використання симвастатину і розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на БА з вісцеральним ожирінням для профілактики формування повного метаболічного синдрому. Підтверджено позитивний вплив запропонованих методів лікування на зрушення у клітинному імунітеті, системі цитокінів і протеолізу та їх клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 + Р415.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345889

Рубрики:

      
5.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
6.

Маргітіч С. В. 
Вольове керування диханням при фізичній реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.24 / С. В. Маргітіч ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано використання взаємопотенціюючих елементів реабілітаційного комплексу для купірування бронхоспазму. Визначено градації іспіраторного й експіраторного гіпоксичних індексів і пов'язані з ними диференційовані дихальні інтервали для профілактики бронхоспазму. Вперше одержано результати щодо гемодинамічного забезпечення тривалого експіраторного статистичного зусилля, які можливі за побутових умов і під час трудової діяльності. Запропоновано купірування бронхоспазму за рахунок комбінації контрастних температур у слаботепловій та холодовій фазах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА377019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Колошко О.М. 
Вплив бронхіальної астми на функціональний стан серцево-судинної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Колошко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Обстежено 130 хворих різного ступеня тяжкості та тривалості бронхіальної астми (БА), що раніше ніколи не потерпали від хвороб системи кровообігу. У період загострення БА у 21,5 % хворих спостережено транзиторне підвищення тиску в легеневій артерії, ступінь легеневої гіпертензії прямо залежала від тяжкості захворювання. Вивчено характер, частоту та хронологію ураження серцево-судинної системи (ССС) у хворих на БА. Досліджено ступінь легеневої гіпертензії, стан центральної та внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на БА за допомогою ехокардіографії в М-, В- та Доплерівському режимах. Виявлено кореляційний зв'язок між темпами прогресування БА й ураженням ССС. Розроблено ряд інформативних ознак, що оптимізують оцінку функціонального стану системи кровообігу у хворих на БА. Доведено, що зменшення переднавантаження, підвищення постнавантаження та зменшення скоротивої здатності міокарда внаслідок дистрофії у хворих з тривалим і тяжким перебігом БА призводить до зниження систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА317659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сирота В. В. 
Вплив кріоконсервованих органотипових культур наднирників на патологічний синдром бронхіальної астми (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / В. В. Сирота ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що використання кріоконсервованого матеріалу має однаковий ефект з лікуванням за допомогою глюкокортикоїдної терапії. Використання нативного ендокринного матеріалу менш ефективно, що обумовлено більш значними та реакціями відторгнення трансплантатів у порівнянні з кріоконсервованим матеріалом, оскільки низькі температури призводять до вибіркового руйнування антигенпредставляючих клітин. Позитивний ефект кріоконсервованого трансплантату у тварин з бронхіальною астмою, обумовлений досягненням рівню катіонних білків у цитоплазмі еозинофілів до значень, близьких до концентрацій у контрольних тварин, що сприяє зменшенню формування слизових пробок у бронхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-29
Шифр НБУВ: РА377615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Куценко Н.Л. 
Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.Л. Куценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив монтелукасту та дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на апоптоз Т регуляторних клітин в експерименті та за клінічних спостережень з метою обгрунтування механізму регуляції фунціонального стану імунної відповіді. Встановлено, що імунізація тварин алоспленоцитами та одночасний прийом монтелукасту або дезлоратадину сприяє підсиленню алогенної реакції (проявом якої є збільшення маси регіональних лімфатичних вузлів), що свідчить про стимулювальний вплив препаратів в процесі реалізації імунної відповіді, обумовленої алоантигенами. Виявлено, що введення монтелукасту або дезлоратадину за імунізації тварин еритроцитами барана підсилює синтез гемолізинів та гемаглютинінів переважно за умов вторинної відповіді, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени в експерименті. З'ясовано, що CD4+CD25+ Т регуляторні клітини хворих на атопічну бронхіальну астму сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним з патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА342479

Рубрики:

      
10.

Попенко Н.В. 
Вплив системної та інгаляційної кортикостероїдної терапії на ремоделювання кісткової тканини у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Попенко ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу пульмонології - підвищення ефективності ранньої діагностики ускладнень лікування бронхіальної астми (БА), зокрема, ремоделювання кісткової тканини (РКТ) і прогнозування його виникнення на основі вивчення ряду індивідуальних характеристик людини. Показано, що на основі вивчення маркерів РКТ у загальній групі хворих у 56-ти (47,46 %) пацієнтів з БА понад 5 років знижується вміст кальцію у сироватці крові (СК) і підвищується його екскреція з добовою сечею (ДС). Встановлено, що зменшення кальцію у СК і збільшення його екскреції з ДС спостерігається через 2 роки після початку прийому системних глюкокортикоїдів у дозі 10 - 25 мг/добу. Визначено зниження вмісту неорганічного фосфору у СК у порівнянні зі здоровими особами у 16,95 % хворих на БА. Зазначено, що прийом інгаляційних глюкокортикоїдів у дозі 500 - 1 500 мкг/добу не впливав на зміни маркерів РКТ. Доведено, що остеопенічний синдром частіше розвивається у чоловіків-носіїв антигену крові 0(I), у яких переважає ендоморфний компонент соматотипу, у жінок-носіїв фенотипу N.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 +
Шифр НБУВ: РА370310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Анісімов 
Гігієнічна оцінка впливу клімато- погодних умов на перебіг бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Євген Миколайович Анісімов ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА302274

Рубрики:

      
12.

Бабійчук Ю.В. 
Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Бабійчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного аналізу первинної інвалідності хворих на бронхіальну астму (БА) серед жителів Вінниччини. Відзначено, що динаміка показників первинної інвалідності хворих на БА у 1993 - 2000 рр. мала тенденцію до зменшення: 13,1 на 100 тис. дорослого населення у 1993 р. і 9,1 у 2000 р. За результатами дослідження факторів ризику (соціальних, спадкових, медичних) встановлено, що тривале, неадекватне щодо режиму і дози застосування системних та інгаляційних глюкокортикостероїдів, beta-агоністів, часті та повторні пневмонії в анамнезі, супутня гіпертонічна хвороба є достовірно визначеними факторами ризику інвалідизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-1
Шифр НБУВ: РА321543

Рубрики:

      
13.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сацута С.В. 
Диференційована інтенсивна респіраторна терапія та її вплив на антиінфекційний захист органів дихання у хворих з бронхоастматичним статусом (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.В. Сацута ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальним питанням інтенсивної респіраторної терапії (ІРТ) бронхоастматичного статусу (БАС). Показано, що традиційна інтенсивна респіраторна терапія не відновлює порушений імунітет дихальної системи (ІДС) у цих хворих. Дістала подальший розвиток концепція диференційованого застосування методів ІРТ у залежності від стадії гострої дихальної недостатності і порушень у ІДС. Удосконалено методику лікування хворих з БАС, яка сприяє практично повному відновленню неспецифічних ланок ІДС. Запропоновані методи лікування дозволяють знизити загальну летальність при БАС на 6,25%, а летальність при штучній вентиляції легенів на 7,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
15.

Дітковська Т.П. 
Диференційована корекція клініко-імунологічних порушень у хворих на персистуючу бронхіальну астму легкого та середньотяжкого перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.П. Дітковська ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено ефективність застосування інгаляцій беклометазону дипропіонатом і салметеролом та електромагнітного випромінювання надвисокої частоти та таблеток "Фітору" для лікування бронхіальної астми у період загострення хвороби. Визначено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних даних - показники функції зовнішнього дихання, системного імунітету, стан місцевого імунітету, рівень кортизолу у плазмі крові. Встановлено, що використання електромагнітного випромінювання надвисокої частоти (НВЧ-терапії) та табелеток "Фітору" сприяє стабілізації перебігу бронхіальної астми з позитивною динамікою показників функції зовнішнього дихання та підвищенням рівня кортизолу. Зазначено, що місцева імунокоригувальна дія проявляється нормалізацією адгезивної та поглинальної здатності альвеолярних макрофагів у групі з викорстанням НВЧ-терапії та нормалізацією поглинальної здатності нейтрофільних гранулоцитів (у групах з НВЧ-терапією та "Фітором"). Розроблено диференційований підхід щодо корекції клініко-імунологічних порушень у хворих на бронхіальну астму з застосуванням НВЧ-терапії та таблеток "Фітору".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА330371

Рубрики:

      
16.

Ульченко І. Г. 
Диференційоване застосування системних і небулізованих глюкокортикостероїдів при загостренні бронхіальної астми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І. Г. Ульченко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с. — укp.

Визначено основні причини та роль різних видів гормональної стероїдної терапії у виникненні тяжкого загострення бронхіальної астми (БА). Доведено однакову безпосередню ефективність, а за клінічними показниками її переважання, та більшу безпеку за лікування тяжкого загострення БА небулізованими (будесонідом і флутиказаном пропіонатом) глюкокортикостероїдами (ГКС) у порівнянні з преднізолоном. Показано у віддаленому періоді більш сприятливий перебіг захворювання, у тому числі більш високий контроль, і більш високу якість життя хворих у разі лікування тяжкого загострення БА небулізованими ГКС у порівнянні з преднізолоном. Для прогнозування безпеки застосування системних ГКС у лікуванні тяжкого загострення БА запропоновано формалізовану модель, що володіє достатньою точністю (84.6 %) передбачення задовільного та незадовільного віддаленого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202
Шифр НБУВ: РА383258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Назар О.В. 
Дослідження ефективності імуностимулятору рибомунілу в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / О.В. Назар ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
18.

Гогунська І.В. 
Ефективність інгаляційних кортикостероїдів у лікуванні загострень бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Гогунська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що інгаляційні кортикостероїди флютиказону пропіонат і будезонід у великих дозах ефективні для лікування легких і тяжких загострень бронхіальної астми (БА). Доведено, що інгаляційні кортикостероїди у дозах, якими їх застосовувати для короткого курсу лікування, не пригнічують рівень кортизола крові та не викликають системних серцево-судинних ефектів. Запропоновано схему лікування загострень БА за амбулаторних умов з використанням інгаляційних кортикостероїдів через дозований аерозоль у хворих, які ніколи ними не лікувались у режимі базисної терапії. Визначено, що за показниками якості життя ефективність флютиказону пропіонату перевищує будезонід. Встановлено, що вартість інгаляційної кортикостероїдної терапії загострень БА флютиказоном пропіонатом перевищує будезонід, але різниця у вартості-ефективності цих препаратів зменшується, тому що флютиказону пропіонат суттєво покращує показники якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52,81
Шифр НБУВ: РА319557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Москаленко С.М. 
Ефективність комбінованої терапії в покращанні контролю перебігу захворювання у хворих на тяжку бронхіальну астму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.М. Москаленко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Показано, що приєднання тіотропіума броміду до комбінованої терапії хворих на тяжку БА сприяє додатковій клініко-функціональній та імунологічній ефективності, покращанню контролю перебігу захворювання. Доведено, що приєднання N-ацетилцистеїну покращує стан місцевого та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА362594

Рубрики:

      
20.

Ботвінікова Л.А. 
Ефективність навчальних та реабілітаційних програм у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Ботвінікова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали клініко-функціональних і психологічних досліджень 174 хворих - 66 хворих на бронхіальну астму (БА) та 54 хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), які отримали комплексне лікування із застосуванням навчальної та реабілітаційної програм за умов астма-школи, і 28 хворих на БА та 26 хворих на ХОБ, пролікованих за традиційних амбулаторних умов, без навчання у астма-школі. Створено методику групового навчання амбулаторних хворих на БА і ХОБ, яка дозволяє вивчити патогенез захворювання, з'ясувати принцип терапії та профілактики, опанувати хворим на БА і ХОБ основами самоконтролю та самоведення. Доведено, що регулярне клінічне спостереження хворих на БА і ХОБ і моніторинг показників функції зовнішнього дихання дозволяють підбирати раціональний обсяг підтримувальної медикаментозної терапії, вчасно її коригувати й уникнути зумовлених нею побічних ефектів. Проведено оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів за допомогою використання суб'єктивного критерію - якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського