Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
2.

Гнатюк Р.М. 
Вихід неврастенії та дисоціативних невротичних розладів (клініко-психопатологічний та соціально-психологічний аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Р.М. Гнатюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Детально досліджено особливості виходу невротичних порушень залежно від особистісних особливостей пацієнтів. Встановлено зв'язок між виходом неврастенії, дисоціативних невротичних порушень і типами перебігу недуги. З'ясовано особливості виходу даних порушень залежно від характеру психотравми та соціально-психологічного статусу пацієнтів. Зазначено, що всі одержані дані систематизовано, розроблено моделі виходу невротичних розладів, а також встановлено критерії прогнозування їх виходу. На підставі одержаних даних про варіанти виходу невротичних порушень розроблено принципи реабілітації пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 +
Шифр НБУВ: РА323657

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Махін С.А. 
Відмірювання часових інтервалів: аналіз ЕЕГ і викликаних потенціалів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.А. Махін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу пластичності нервових процесів досліджено розходження в сприйнятті часу здоровими і психічно хворими різної нозології. Вперше аналіз і реєстрацію ЕЕГ і пов'язаних з подією потенціалів (ППП) проведено і співвіднесено в експериментальних парадигмах відмірювання тривалостей з наявним і відсутнім інформативним зворотним зв'язком про успішність виконання задачі. Виявлено відмінність електрофізіологічних корелятів зі швидкістю ходу внутрішнього годинника людини, що мають місце за умов наявності зовнішнього достовірного часового орієнтира і за умови використання винятково ендогенних орієнтирів, на які покладався випробуваний під час вимірювання заданих тривалостей. Продемонстровано роль ритмічної активності в діапазонах альфа- і бета-частот у процесах часової продукції. Показано динаміку компонентів ППП (потенціалу готовності (ПГ), умовно негативної хвилі (УНХ), передстимульної негативності (ПСН) і потенціалу Р300) у ході багаторазового відмірювання 20-секундного інтервалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в73 + Ю935.113.921 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА328458

Рубрики:

      
4.

Гоженко О.А. 
Відновлювальне лікування осіб молодого віку з соматоформною вегетативною дисфункцією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Гоженко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності відновлювального лікування осіб молодого віку з застосуванням комплексів лікувальної фізичної культури, дихальних вправ, гідроароматерапії, лазеротерапії залежно від функціонального стану вегетативної нервової системи й адаптаційних можливостей серцево-судинної системи з використанням розробленого діагностичного алгоритму. Розроблено но підходи до відновлювального лікування хворих з соматоформною вегетативною дисфункцією, з використанням яких доцільно здійснювати диференційне, патогенетично обгрунтоване застосування комплексів відновлювального лікування. Запропоноване лікування позитивно впливає на показники вегетативного гомеостазу, що зумовлює поліпшення суб'єктивного й об'єктивного стану хворих, зменшення виникнення пароксизмів, сприяє корекції адаптаційних можливостей серцево-судинної системи, зниженню рівня тривожності та підвищенню якості життя осіб молодого віку з соматоформною вегетативною дисфункцією. З високою мірою вірогідності констатовано покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 + Р628.063-54 +
Шифр НБУВ: РА358809

Рубрики:

      
5.

Волошко Н.І. 
Внутрішньоособистісні конфлікти у хворих на артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.І. Волошко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на емпіричному та теоретичному рівнях розглянуто проблему внутрішньоособистісних конфліктів у хворих на артеріальну гіпертензію. Запропновано нову як для вітчизняної, так і для зарубіжної науки дослідницьку схему у вивченні даного явища, яка, поряд з традиційними групами стресогенних факторів, враховує специфіку емоційних проявів внутрішньоособистісних конфліктів та психологічних комплексів, що зумовлюють вразливість хворого до дії загальних стресогенних чинників та визначають його психологічну схильність до артеріальної есенціальної гіпертензії. Створено й апробовано методики, спрямовані на вивчення внутрішньоособистісних конфліктів. Розроблено програму психологічної допомоги хворим на гіпертензію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р645.093.3-435 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА342674

Рубрики:

      
6.

Павлюк П.О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.О. Павлюк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чуманська О.Л. 
Динаміка невербальної поведінки у хворих на невротичні розлади в процесі групової психотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Л. Чуманська ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проведено обстеження 170 пацієнтів, хворих на неврастенію з тривожно-фобічними та соматоформними розладами. З'ясовано, що якісні та кількісні показники невербальної поведінки відрізнялися у всіх групах хворих. У процесі лікування методом групової психотерапії сталося уніфікування невербальної поведінки завдяки імітативним механізмам внутрішньої групової взаємодії. Дані зміни відбувалися разом із психотерапевтичною динамікою групового процесу. Встановлено, що параметри невербальної поведінки є об'єктивним критерієм оцінки ефективності групової психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА310674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пустовойт М.М. 
Дисоціація при невротичній істерії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.М. Пустовойт ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження дисоціативних проявів у рамках невротичної істерії за допомогою клініко-психопатологічного методу та експериментально-психологічних методик. Дисоціативні прояви в істеро-невротичних хворих під час клінічного обстеження виявлено в 5,5 % та 7 % випадків з усіх обстежених хворих з істеричним неврозом, за результатами I-го та II-го етапів дослідження відповідно; згідно з експерименально-психологічними методиками виявлено дисоціативні прояви, які складають за методикою DES - 17,6 % "явних" та 24,8 % субклінічних випадків, а за умов DDIS-інтерв'ювання - 24,4 % та 51,2 % випадків відповідно. Відмінність між клініко-психопатологічною кваліфікацією дисоціативних проявів та їх виявленням за допомогою експериментально-психологічних методик пояснюється суб'єктивною індиферентністю, тобто "несимптомністю" проявів дисоціації для істеро-невротичних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.35-3
Шифр НБУВ: РА310385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сагайдак О. М. 
Диференціація типологічних особливостей вторинних его-станів захисного характеру: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. М. Сагайдак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку формування та функціонування вторинних его-станів особистості, які виконують захисні функції, їх взаємозв'язок з індивідуально-типологічними особливостями особистості та здійснено практичне дослідження даних феноменів методами аналітичної психології. Розроблено й апробовано методичну схему покрокової ідентифікації індивідуально-типологічних особливостей досліджуваних з двома базовими архетипічними моделями формування вторинних его-станів захисного характеру. Здійснено й апробовано методичну схему поетапного дослідження генезису вторинних его-станів захисного характеру досліджуваних даної вікової категорії. Модифіковано методики активної уяви для діагностики моделей інтеграції психотравматичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-953.6 + Р645.093.3
Шифр НБУВ: РА369956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Земляна О.В. 
Диференційоване застосування електросон- та інфітатерапії для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії різного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Земляна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано застосування церебральних імпульсних електровпливів у вигляді імпульсного низькочастотного електромагнітного поля (ІНФІТА-терапії) та імпульсних струмів низької частоти (електросон) для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії атеросклеротичного, травматичного, інфекційно-алергічного генезу. Доведено, що використання запропонованих комплексів сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання (зменшує вираженість клінічних проявів астенічного синдрому і розладів у емоційно-вольовій сфері), функціональний стан вегетативної нервової системи (відновлює баланс її симпатичного та парасимпатичного відділів), церебральний кровотік (сприяє нормалізації тонусу мозкових судин) та підвищує ефективність лікування хворих з астенічним синдромом. На основі отриманих даних розроблено показання для диференційованого застосування електросон- та ІНФІТА-терапії. Основні результати наукового дослідження впроваджено у лікувально-профілактичних установах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-58 + Р620.426.9-58 +
Шифр НБУВ: РА329191

Рубрики:

      
11.

Гавенко Н.В. 
Діагностика, первинна профілактика та корекція дезадаптивних психічних реакцій та станів у студентів-медиків, які навчаються на молодших курсах ВУЗу (1 - 3 курс): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Н.В. Гавенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та соціально-психологічного дослідження вивчено порушення психічної адаптації в студентів-медиків, що навчаються на молодших курсах. Наведено результати обстеження 662-х студентів, які були поділені на групи: здорові, особи з наявністю окремих симптомів психічної дезадаптації та хворі з урахуванням класифікації МКБ-10. Хворим на невротичні розлади (43 особи) проведено комплекс розроблених психотерапевтичних заходів. Зазначено, що застосований комплексний підхід дозволив не тільки вивчити механізми виникнення, розвитку порушень психічної адаптації у студентів, але й розробити ефективні методи психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 +
Шифр НБУВ: РА325695

Рубрики:

      
12.

Горлов Д. С. 
Електродермальні потенціали як показники функціонального стану організму людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Д. С. Горлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості змін фазичних і токсичних складових електродермальних потенціалів, температури, інтенсивності потовиділення на долоні, глибини дихальних рухів та їх взаємозв'язки з індивідуальними рівнями алекситимії, емпатії, показниками за тестом "Синдрому хронічної втоми" під час спокою та за функціональних навантажень у людини. Встановлено, що зміни електродермальних потенціалів як під час, так і після функціональних навантажень різного типу (комп'ютерна гра, математичне тестування, перегляд емоційно негативно-забарвлених відеофрагментів) виявляють вірогідні зв'язки зі змінами неспецифічного збудження, настрою, емоційними складовими, змінами інших фізіологічних параметрів, а також відрізняються за характером змін залежно від типу навантаження. Виявлено вірогідні кореляційні зв'язки електродермальних потенціалів з індивідуальними рівняннями емпатії, алекситимії та проявами синдрому хронічної втоми обстежуваних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093
Шифр НБУВ: РА385953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Семікіна О.Є. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії з психотерапією при вегето-судинних порушеннях невротичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Є. Семікіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення динаміки клініко-психопатологічних, патопсихологічних, електрофізіологічних, клініко-вегетологічних, імунологічних показників у хворих на невротичні розлади (неврастенію, соматоформні, тривожно-фобічні розлади) проаналізовано ефективність розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) з психотерапією. Уточнено деякі патопсихологічні та імунологічні механізми формування невротичних розладів та їх динаміку під впливом РДТ з психотерапією. Розроблено диференційовані підходи до використання різних схем лікувального голодування з психотерапевтичною корекцією з урахуванням форми невротичного розладу та варіанта вегето-судинних порушень, що сприяло підвищенню ефективності їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА314977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пішель В.Я. 
Еферентні методи лікування в сучасній біологічній терапії психічних захворювань (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.Я. Пішель ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Встановлено клініко-патогенетичні закономірності терапевтичної дії еферентних методів лікування хворих з різними формами психологічної патології. Висвітлено роль ендогенної інтоксикації та імунних порушень у патогенезі непсихотичних розладів у учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, фармакорезистентних психопатологічних станів і ускладнень психофармакотерапії у хворих на ендогенні психози, а також станів відміни у пацієнтів з опійною залежністю. Виявлено спільні механізми лікувальної дії еферентних методів, які визначаються детоксикаційним, імунокоригувальним і психотропним ефектами. Запропоновано моделі терапевтичного впливу еферентних методів за певними психологічними розладами. Розглянуто підходи та механізми реалізації диференційованого застосування еферентних методів у комплексному лікуванні психічних розладів. Обгрунтовано клінічні та параклінічні критерії ефективності запропонованих терапевтичних програм, здійснено аналіз їх ефективності у порівнянні з загальноприйнятим лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА316577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дорошенко М.М. 
Індивідуально-психологічні особливості військовослужбовців з граничними нервово-психічними розладами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / М.М. Дорошенко ; Військ. гуманіт. ін-т Нац. акад. оборони України. — К.: Товариство "Знання" України, 2000. — 19 с. — укp.

Розгляруто теоретико-методичні підходи до вивчення індивідуально-психологічних особливостей військовослужбовців з граничними нервово-психічними розладами. Виявлено індивідуально-психологічні властивості морфологічної, темпераментальної, інтелектуальної та особистісної складових індивідуальності. Розроблено та запропоновано організаційно-методичні рекомендації щодо психогігієни і психопрофілактики граничних нервово-психічних розладів з урахуванням індивідуально-психологічних властивостей і психотипологічних відмінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-5 + Р645.093.3-435
Шифр НБУВ: РА309151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Товт-Коршинська М.І. 
Клініко-імунні та психоемоційні розлади в патогенезі бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.І. Товт-Коршинська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Встановлено різного характеру та вираженості дисбаланс, стосовно здорових людей, у показниках імунітету хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) різного ступеня тяжкості, що необхідно враховувати для проведення профілактичних і лікувальних заходів. Виявлено зміни параметрів імунітету, які у осіб на етапі ризику та у хворих на БА та ХОБ зв'язані з частими гострими респіраторними інфекціями та/або загостреннями хвороби. Встановлено статеві відмінності клініко-імунної реактивності у здорових осіб на дію факторів ризику хронічних неспецифічних захворювань легень, а у хворих на БА та ХОБ на клінічні прояви захворювання. Зазначено, що дані відхилення у психологічних профілях хворих на БА та ХОБ вказують на зміни переважно тривожного характеру, їх залежність від клінічних проявів, тривалості захворювання, а також віку та статі хворих. Доведено, що дані психоімунні та психоендокринні зв'язки у хворих на БА та ХОБ свідчать про необхідність нормального рівня одних ланок імунної та ендокринної систем і напруження інших для забезпечення оптимальної психоемоційної реактивності. Розроблено диференційований підхід щодо імуно- та психокорекції за різних умов тяжкості БА та ХОБ із застосуванням медикаментозних (лікування циклофероном, поєднаної терапії стероїдами та антилейкотрієновим препаратом) і немедикаментозних методів (сольової аерозольтерапії, розвантажувально-дієтичної терапії та раціональної психотерапії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р412.202-3 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323863

Рубрики:

      
17.

Антипчук К.Ю. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика органічних психічних розладів у віддалений період в осіб, опромінених внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / К.Ю. Антипчук ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Установлено, що характерною особливістю органічних психічних розладів у віддалений період опромінення у дозах, більших за 0,3 Зв внаслідок Чорнобильської катастрофи, є наявність трьох основних синдромів порушення вищих психічних функцій: ураження кори лівої скроневої ділянки, серединних структур головного мозку, лівої лобної ділянки, які свідчать про структурно-функціональне ураження відповідних ділянок головного мозку: лівої скроневої та лівої лобної і серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. На підставі нейропсихологічного дослідження підтверджено дані щодо латералізації ушкодження головного мозку до домінантної гемісфери в осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання (ІВ). Підтверджено дані щодо локального ураження головного мозку в даних осіб, визначено нейрофункціональні системи та структури, найбільш вразливі до дії ІВ. Доведено, що психічні розлади в опромінних осіб спричинені ураженням кортико-лімбічної системи з порушенням роботи лобних формацій, лівої скроневої ділянки та серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. Одержано залежність "доза - ефект" для нейропсихологічних параметрів за доз, більших 0,3 Зв. Розвинуто концепцію високої радіочутливості головного мозку. Відповідно до радіобіологічного закону щодо максимальної радіочутливості філогенетично "молодих" структур підтверджено, що у головному мозку найбільш вразливими до дії ІВ є найбільш філогенетично "молоді" структури (асоціативна лобна кора та ліва скронева частка, відповідальна за формування мови), на відміну від поширених уявлень щодо переважного ураження філогенетично "старих" утворень (діенцефально-стовбурових).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА335191

Рубрики:

      
18.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Полшкова С.Г. 
Клініко-психопатологічна характеристика та удосконалення профілактики й лікування психічних розладів, пов'язаних зі стресом, у гірників, що постраждали внаслідок аварій на вугільних шахтах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.Г. Полшкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше визначено фактори ризику формування психічних розладів, спричинених стресом, у постраждалих внаслідок аварій на вугільних шахтах. Розроблено заходи первинної профілактики даної патології. Уперше за результатами комплексного дослідження цих розладів надано їх клініко-психопатологічну характеристику та виділено варіанти посттравматичного стресового розладу (тривожно-депресивного, астено-депресивного, дистрофічного та соматоформного) у постраждалих гірників. Розроблено комплекс лікувальних заходів (психофармакотерапевтичних та психотерапевтичних) щодо психічних розладів, спричинених стресом, у шахтарів і оцінено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА338775

Рубрики:

      
20.

Яковцова Т. Є. 
Клініко-психопатологічна характеристика, закономірності формування та принципи терапії афективних і невротичних розладів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Т. Є. Яковцова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічну феноменологію порушень психічної сфери у хворих на афективні та невротичні розлади. Визначено особистісні та патопсихологічні характеристики даної категорії хворих. Виділено основні патопсихологічні механізми формування порушень психічної сфери у хворих на афективні та невротичні розлади. Розроблено принципи побудови системи диференційованої психотерапевтичної корекції афективних і невротичних розладів з застосуванням раціональної психотерапії, гіпносугестивної психотерапії, аутогенного тренування та групової психотерапії. Доведено високу клінічну ефективність застосування запропонованої системи психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093-5
Шифр НБУВ: РА379706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського