Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (272)Книжкові видання та компакт-диски (112)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.218.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Кущ 
Закономірності будови плаценти і лімфоїдної тканини, асоційованої з нею, протягом третього періоду вагітності (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01 / Оксана Георгіївна Кущ ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р716.218.12 + Е70*745.3
Шифр НБУВ: РА359091

Рубрики:

      
2.

Сорокін О.В. 
Лікування вагітних з невиношуванням за наявності генітального герпесу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Сорокін ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше вивчено клінічний перебіг вагітності та пологів, вміст статевих гормонів у крові та стан клітинного імунітету у вагітних з невиношуванням за наявності вірусу герпесу звичайного (ВГЗ) 2-го типу. Показано залежність стану плода та плацентарного комплексу від виразності діагностичних показників активності інфекційного процесу у вагітних. Констатовано взаємозв'язок морфологічних змін фетоплацентарного комплексу з гормональними розладами, зокрема зміною концентрації прогестерону у II триместрі вагітності. Вперше показано зв'язок змін плаценти та стану плода у вагітних з невиношуванням за наявності ВГЗ 2-го типу. Вперше доведено доцільність використання у комплексі лікувальних заходів специфічного імуноглобуліну людини проти вірусу герпесу 2-го типу для лікування ВГЗ 2-го типу у вагітних з невиношуванням. На підставі вивчення гормонального й імунного статусу вагітних розроблено ефективні лікувальні заходи, використання яких дозволяє значно знизити частоту невиношування вагітності та кількість перинатальних втрат за наявності інфікування генітальним герпесом. Вперше запропоновано систему оцінки стану плода у вагітних з невиношуванням за наявності ВГЗ 2-го типу на підставі виразності показників активності ГВІ, концентрації прогестерону в крові та морфологічних змін фетоплацентарного комплексу. Удосконалено схему лікування ВГЗ 2-го типу з застосуванням специфічного імуноглобуліну людини рідкого проти вірусу герпесу 2-го типу у вагітних з невиношуванням, доведено її ефективність і розроблено рекомендації щодо застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5 + Р716.215-5 +
Шифр НБУВ: РА349892

Рубрики:

      
3.

Гінзбург В.Г. 
Наукове обгрунтування ведення жінок зі звичною втратою плоду, профілактика перинатальних ушкоджень з метою збереження репродуктивного здоров'я: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Гінзбург ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості перинатальної допомоги жінкам зі звичним невиношуванням вагітності (ЗНВ), що зумовлене антифосфоліпідним синдромом (АФС) та генітальним герпесом (ГГ), гіперандрогенією, хронічним запаленням геніталій. Показано, що застосування регуляторів нейромедіаторного обміну, глюкокортикоїдних препаратів для лікування хворих з гіперандрогенією (ГА) залежно від генезу захворювання дозволило досягнути відновлення системи репродукції у 35,5 % хворих. Встановлено, що основною причиною розвитку прееклампсії у пацієнток з невиношуванням вагітності є аутоімунний процес в організмі матері, який супроводжується значним порушенням стану фетоплацентарного комплексу (ФПС), гемостазіологічних показників, що впливає на процес розвитку та росту плода. Показано, що проведення перинатального аудиту позитивно впливає на зменшення гінекологічної захворюваності, акушерських і перинатальних ускладнень, що дозволяє зберегти репродуктивне здоров'я пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА346589

Рубрики:

      
4.

Жабіцька Л.А. 
Нові аспекти патогенезу невиношування вагітності, лікування та профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.А. Жабіцька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні дослідження та одержано дані про патогенез невиношування вагітності (НВ) у терміни 22 - 28 тижнів. Установлено, що розвиток НВ у зазначені терміни зумовлений дисбалансом механізмів, що підтримують стан маткового спокою, за цього NO відіграє вирішальну роль. Спільним показником для вагітних з невиношуванням є вірогідне зниження рівня NO у сироватці крові незалежно від того, які чинники розвитку НВ спостережено в анамнезі: порушення функції репродуктивної системи, екстрагенітальна патологія, запальні захворювання геніталій. Доведено, що зниження оксиду азоту у сироватці крові вагітних нижче критичного рівня закономірно супроводжується виникненням невиношування вагітності. Запропоновано новий спосіб прогнозування невиношування вагітності, який базується на оцінці зниження кількості оксиду азоту у сироватці крові вагітних відносно вихідного рівня, що дозволяє вчасно провести коригувальні заходи з метою профілактики невиношування вагітності. Розроблено комплексний, патогенетично обгрунтований спосіб лікування невиношування вагітності, який базується на застосуванні трансдермальної форми донаторів NO за умов контролю рівня NO у сироватці крові вагітних. Порівняно запропонований комплексний спосіб лікування НВ з засобами, які традиційно використовуються під час лікування дослідженої патології та показано, шо він є ефективним, безпечним і зручним, добре переноситься вагітними. Застосування наведеного способу забезпечує зростання відсотку термінових пологів у середньому на 10 % у порівнянні з традиційними схемами, що перевершує відповідний показник у практично здорових вагітних і призводить до покращання неонатального виходу. У новонароджених не було випадків респіраторного дистрес-синдрому, гіпоксичного ураження центральної нервової системи, спостережено значно вищі оцінки за шкалою Апгар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА349300

Рубрики:

      
5.

Мохамад Басель Альканакрі 
Оптимізація преконцепційної підготовки та профілактика акушерських ускладнень у жінок зі звиклим невиношуванням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Мохамад Басель Альканакрі ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання перебігу преконцепційного етапу у жінок зі звиклим невиношуванням (ЗН). Розроблено нові підходи та шляхи оптимізації профілактичної програми й удосконалення комплексу лікувально-реабілітаційних заходів у даної категорії пацієнток. Вивчено у порівняльному аспекті частоту та причини розвитку ЗН і плацентарної дисфункції, визначено провідні чинники виникнення недоношування та невдалих репродуктивних спроб у таких пацієнток. Показано роль дисгормональних, біохімічних та імунологічних порушень на преконцепційному етапі. Встановлено роль психоемоційних змін і порушення функціональної здатності гепатоцитів у патогенезі ускладнень гестації у жінок зі ЗН, визначено шляхи та критичні терміни індивідуальної метаболічної та психокорекції. Наведено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок зі ЗН на основі розробки та впровадження диференційованого підходу до використання лікувально-профілактичних заходів на преконцепційному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12
Шифр НБУВ: РА384934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Воробйова І.І. 
Патогенез, профілактика та лікування невиношування вагітності з урахуванням особливостей центральних механізмів регуляції генеративної функції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.І. Воробйова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми зменшення частоти невиношування в жінок високого ризику самовільного переривання вагітності шляхом уточнення особливостей патогенезу невиношування з урахуванням стану нейроендокринної адаптації. Розроблено систему заходів щодо прогнозування закінчення наступної вагітності. Досліджено аспект преконцептуальної підготовки й організації активного спостереження під час наступної вагітності. Вивчено особливості центральних механізмів регуляції генеративної функції в жінок з невиношуванням вагітності в анамнезі залежно від змін у системі гіпофіз - яєчники з подальшим зіставленням виявлених гормональних змін з особливостями функціонування інших систем і факторів. На підставі результатів проведених досліджень доведено, що в основі розвитку звичайного невиношування суттєву роль відіграє хронічний емоційний стрес, який формується під впливом індивідуально значущих психогенних факторів у жінок з певними особливостями особистості та недостатністю механізмів психологічного захисту. Запропоновано новий напрямок преконцептуальної підготовки для жінок з невиношуванням вагітності, який грунтується на результатах вивчення кореляційних відносин між компонентами центральних регуляторних систем, задіяних у регуляції репродуктивної функції, що дозволило зменшити кількість ускладнень під час вагітності та пологів та покращити наслідки наступної вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 + Р716.219 +
Шифр НБУВ: РА364516

Рубрики:

      
7.

Бондаренко Н.І. 
Патогенетичне обгрунтування протитромботичної терапії синдрома втрати плода у вагітних з первинним антифосфоліпідним синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Бондаренко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми визначення патогенетичних підходів щодо тактики запобігання втратам плода і тромбофілічним ускладненням у вагітних з антифосфоліпідним синдромом (АФС), а також оцінки ефективності та безпечності тривалого застосування низькомолекулярного гепариноїду пентосану полісульфату SP 54 у разі тромбофілічних станів під час вагітності, зумовлених циркуляцією антифосфоліпідних антитіл (АФА). Доведено, що наявність вовчакового антикоагулянта (ВА) поєднується з ознаками тромбофілії у разі виявлення маркерів внутрішньосудинного згортання крові й активації тромбоцитарної ланки гемостазу у 68,1 %, а визначення АФА - у 18,8 % випадків. Одночасно ВА й АФА виявлено у 31 % хворих. Ступінь ризику репродуктивних втрат і тромбофілії у вагітних, у яких виявлено АФА, зростає за умов поєднання циркуляції АФА з екстрагенітальними захворюваннями, іншими факторами ризику тромбофілії і(або) порушеннями репродуктивної сфери. Патогенетична терапія із застосуванням пентосану полісульфату безперервно у профілактичному режимі з початку 1-го триместру впродовж усього періоду гестації і в післяпологовому періоді у вагітних з АФС дозволяє в абсолютній більшості випадків запобігти втраті плода і тромботичним ускладненням, значно знизити частоту передчасних пологів, уникнути затримки внутрішньоутробного розвитку плода і меншою мірою - скоротити частоту гестозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5 + Р716.216.410-5 +
Шифр НБУВ: РА360494

Рубрики:

      
8.

Дімассі Х. Б. 
Патогенетичні механізми невиношування та його лікування при істміко-цервікальній недостатності і вагінальних інфекціях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Х. Б. Дімассі ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено патогенетичні механізми невиношування вагітності й індуктори метаболічних процесів передчасного дозрівання шийки матки істміко-цервікальний недостатності (ІЦН) у разі вагінальних інфекцій. Встановлено, що одним з механізмів ралізації ІЦН за вагінальних інфекцій є активація NО-синтазного шляху генерації промоторів запалення. З'ясовано, що інфекційний процес стимулює підвищення рівня протизапальних цитокінів, розвиток оксидативного стресу та посилення генерації активних метаболітів азоту у цервіко-вагінальному вмісті. Крім того, має місце активація аргіназного шляху обміну L-аргініну, яка призводить до зростання попередників біосинтезу колагену - амінокислот проліну й оксипроліну, що обумовлює зміни колагенового метаболізму й індукцію передчасного дозрівання шийки матки. Визначено ультразвукові та біохімічні маркери для прогнозування перебігу цервікальної недостатності під час вагінозі чи вагініті. Обгрунтовано включення в комплекс лікувальних заходів природного антиоксиданту, інгібітору запалення рослинного походження для пригнічення активації промоторів запального процесу, які індукують передчасне дозрівання шийки матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5 + Р716.218.12-5
Шифр НБУВ: РА377377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Нітефор І.Б. 
Покращення репродуктивного здоров'я жінок з урогенітальною вірусною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Нітефор ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено новий патогенетично обгрунтований метод профілактики невиношування вагітності у жінок інфікованих герпесвірусною інфекцією. Вивчено розповсюдженість активованої цитомегаловірусної та герпетичної інфекції II типу у жінок з мимовільними викиданнями й обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом. Досліджено імунопатогенез мимовільних викиднів на тлі активації герпесвірусів. Встановлено вплив загальноприйнятної комплексної терапії на показники імунної реактивності, неспецифічної резистентності організму під час лікування вірусної інфекції у жінок з мимовільними викиданнями. Обгрунтовано застосування вітчизняного препарату "Амізон" у комплексній прегравідарній противірусній терапії у жінок з мимовільними викиднями та вірусною інфекцією, що сприяє нормалізації імунологічних показників, дозволяє досягти стійкості ремісії інфекційного захворювання, покращення репродуктивного здоров'я, нормального перебігу наступної вагітності та народження здорової дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-5 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА348468

Рубрики:

      
10.

Мальцев С. В. 
Прегравідарна підготовка жінок з невиношуванням вагітності, обумовленим ентеровірусною інфекцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Мальцев ; Нац. мед. ун-т. ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Визначено частоту ентеровірусної інфекції (ЕВІ) у вагітних жінок у структурі невиношування вагітності. Розроблено й впроваджено в клінічну практику критерії відбору пацієнток, у яких з високою вірогідністю може бути діагностовано таку інфекцію. Удосконалено експрес-діагностику ЕВІ у вагітних. Встановлено специфічні зміни клітинного та гуморального імунітетів, інтерферонового статусу, цитокін-продукувальної здатності мононуклеарів периферичної крові у жінок з невиношуванням вагітності на фоні ЕВІ. Виявлено й описано патогномонічні ультраструктурні зміни ендометрія у таких жінок. Розроблено медикаментозну прегравідарну їх підготовку, яка передбачає застосування поліферментних препаратів і рекомбінантних інтерферонів. За рахунок одержання даних у результаті параклінічного обстеження жінок з невиношуванням вагітності на фоні персистенції ентеровірусів розширено уяву про механізми невиношування на фоні вірусної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.218.12
Шифр НБУВ: РА385086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тутченко Т. М. 
Прегравідарна підготовка жінок зі стрес-індукованим невиношуванням вагітності в анамнезі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. М. Тутченко. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що рівень особистісної перцепції стресу в анамнезі пацієнток з невиношуванням вагітності (НВ) є значно вищим у порівнянні з таким у жінок з необтяженим репродуктивним анамнезом. На підставі результатів гормональних і генетичних досліджень встановлено, що для жінок з НВ характерні гіперактивна реакція системи гіпоталамус - гіпофіз - надниркові залози на помірний стрес і генетично детерміноване зниження антиоксидантного захисту. Зареєстровано супресивну дію підвищених рівнів стрес-реалізуючих гормонів на оваріально-менструальну функцію. Доведено доцільність проведення комплексної прегравідарної підготовки жінок, які перебувають у стані психосоціальної дезадаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645-5 + Р716.218.12-5
Шифр НБУВ: РА377015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мамоненко-Морозова І.Ю. 
Прегравідарна підготовка і профілактика невиношування у жінок з гіпотирозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Ю. Мамоненко-Морозова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено зниження частоти непланованої вагітності та невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі вивчення клініко-ендокринологічних, функціональних, біохімічних та мікробіологічних особливостей, а також розробки комплексу передгравідарної підготовки і лікувально-профілактичних заходів. Проаналізовано структуру і основні причини невиношування, порівняльні аспекти клінічного перебігу передгравідарного періоду, вагітності й пологів, стану новонароджених, функціонального стану щитовидної залози і фетоплацентарного комплексу у жінок з гіпотирозом. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо зниження частоти невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі використання профілактики непланованої вагітності як передгравідарної підготовки із застосуванням гормональних і антигомотоксичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 + Р716.216.415.12 +
Шифр НБУВ: РА350722

Рубрики:

      
13.

Ніколаєва С.В. 
Прегравідарна підготовка та ведення вагітності у пацієнток з невиношуванням вагітності на фоні герпесвірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01. / С.В. Ніколаєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами вивчення структури причин невиношування вагітності (НВ) установлено, що головною причиною НВ в Одеському регіоні є вірусно-бактеріальні інфекції (58,4 %), а саме: хронічна персистуюча інфекція (60,9 %) за різних клінічних варіантів. Доведено, що у пацієнток з НВ на тлі герпесвірусної інфекції (ГПІ) спостерігається інфікування плацентарного комплексу хронічним ендометритом - 15,8 %, поширеним, вогнищевим гнійним децидуітом - 37,5 %, лімфоідно-лейкоцитарною інфільтрацією децидуальної тканини - 20 %. У жінок з НВ виявлено декілька серологічних варіантів ГВІ: монокомпонентну вірусну інфекцію (65,8 %), змішану герпесвірусну інфекцію (12,5 %), змішану вірусно-бактеріальну інфекцію (21,7 %). У вагітних з НВ на тлі ГВІ відзначено зміни імунного статусу за типом вторинного імунодефіциту. пологів - на 29,5 % і сумарних перинатальних втрат на 35 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА352226

Рубрики:

      
14.

Стовбун Г.Б. 
Прогнозування ризику виникнення хромосомних аномалій ембріону та наступного невиношування у пацієнток після екстракорпорального запліднення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Б. Стовбун ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено чистоту та структуру хромосомних аномалій ембріону у разі раннього невиношування у пацієнток, яким зроблено екстракорпоральне запліднення (in vitro fertilization). Визначено ультразвукові, доплерографічні, морфологічні й імуногістохімічні особливості ранньої неперспективної вагітності, пов'язаної з хромосомними аномаліями ембріону. Встановлено критерії високого ризику виникнення хромосомних аномалій ембріону, що базуються на оцінюванні ультразвукових, морфологічних та імуногістохімічних ознак. Запропоновано диференційований підхід щодо тактики ведення вагітності з високим ризиком виникнення хромосомних аномалій ембріону та планування наступної вагітності у даної категорії пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 + Р716.11с +
Шифр НБУВ: РА362521

Рубрики:

      
15.

Гончар К.В. 
Прогнозування та профілактична корекція невиношування вагітності та стану новонародженого у жінок, які хворіють на вірусний гепатит В: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Гончар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему комплексного прогнозування невиношування вагітності на фоні вірусного гепатиту В. Встановлено високу частоту трансмісії вірусу гепатиту В від матері до новонародженого. Вперше визначено рівень маркерів запалення у жінок з даним захворюванням, встановлено кореляційний зв'язок між рівнем запальних медіаторів і станом новонародженого. Науково обгрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров'я застосування індуктора інтерферону, комплексу антигомотоксичних препаратів і антигіпоксичного комплексу з метою профілактичної корекції передчасного переривання вагітності та профілактики вертикальної трансмісії вірусу гепатиту В від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5 + Р716.216.514.16-5 +
Шифр НБУВ: РА353394

Рубрики:

      
16.

Мишко А.С. 
Профілактика невиношування вагітності у жінок, які народжують уперше у пізньому репродуктивному віці: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.С. Мишко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено частоту та терміни мимовільного переривання вагітності у I триместрі в жінок, які народжують уперше у пізньому репродуктивному віці залежно від необхідності застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Одержано дані про патогенез невиношування на підставі одержаних ендокринологічних даних та їх взаємозв'язку з клініко-ехографічними змінами. Вивчено акушерські та перинатальні результати розродження в даних жінок з урахуванням використання ДРТ. На підставі результатів дослідження обгрунтовано необхідність удосконалення існуючих лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5 +
Шифр НБУВ: РА358064

Рубрики:

      
17.

Топчій М.Е. 
Профілактика невиношування і недоношування багатоплідної вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Е. Топчій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему уникнення випадків передчасного переривання багатоплідної вагітності на підставі результатів вивчення особливостей формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу та мікробіоценозу статевих шляхів, а також удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів. Вивчено основні особливості преморбідного фону, фактори ризику та сучасні аспекти клінічного перебігу вагітності, пологів і стану немовлят у жінок з багатоплідною вагітністю. Показано роль дисгормональних, дисметаболічних і мікробіологічних порушень за умов невиношування та недоношування у цих пацієнток. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом вагітності та функціональним станом фетоплацентарного комплексу у разі багатоплідної вагітності. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації для зменшення кількості випадків невиношування та недоношування за умов багатоплідної вагітності завдяки застосуванню вдосконалених лікувально-профілактичних заходів і патогенетично спрямованої медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.218.12-5 + Р716.219-5 +
Шифр НБУВ: РА363344

Рубрики:

      
18.

Карлійчук Є. С. 
Реабілітація репродуктивної функції у жінок з викиднем, що не відбувся в анамнезі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Є. С. Карлійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито значення комплексного визначення порушень білковосинтезувальної та гормональної функції хоріона та розладів у системі гемостазу в ембріональному періоді, що дозволило визначити та доповнити існуючі основні патогенетичні ланки децидуально-трофобластичних порушень під час викидня, що не відбувся. Виявлено групи ризику з виникнення викидня, що не відбувся. Визначено критерії розвитку морфофункціональних порушень ембріонального періоду під час викидня, що не відбувся. Вперше розроблено й обгрунтовано необхідність проведення комплексу заходів, щодо реабілітації репродуктивної функції у жінок з викиднем, що не відбувся, в анамнезі, на підставі прегравідарної підготовки, а також корекції гормональної, антиоксидантної систем і системи гемостазу, проаналізовано її клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5
Шифр НБУВ: РА382117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Васильєва І.А. 
Роль факторів програмованої загибелі клітини в формуванні та прогнозуванні порушень плацентарного кровообігу при прееклампсії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І.А. Васильєва ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено роль нових патогенетичних факторів і розроблено критерії застосування показників ініціації й інгібіції апоптозу в комплексі діагностичних параметрів порушень плацентарного кровообігу за умов прееклампсії. Доведено, що розвиток тяжкості прееклампсії характеризується дисбалансом між фактором ініціації Fas-залежного апоптозу (CD95+) і фактором клітинної проліферації (PLGF) з перевагою процесу апоптозу. Визначено високу діагностичну інформативність запропонованих імунологічних параметрів для ранньої діагностики, прогнозування перебігу й оптимізації лікувальної тактики за умови прееклампсії. Удосконалено диференційно-діагностичні критерії визначення тяжкості прееклампсії та порушень плацентарної гемодинаміки у вагітних з даною патологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.218.12
Шифр НБУВ: РА373886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шатилович Н. В. 
Удосконалення діагностично-профілактичних заходів при звичному невиношуванні вагітності невизначеної етіології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. В. Шатилович ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Одержано нові дані про особливості гестаційної трансформації матково-плацентарного кровоплину за неускладненого перебігу I триместру вагітності. Доведено роль зниження інвазивної активності цитотрофобласту, розладів перебудови спіральних артерій у матково-плацентарні судини в етіології звичайних викиднів. З'ясовано діагностично-прогностичну цінність ехографічного дослідження тонусу міометрію, величини порожнини матки та її передньо-заднього розміру, довжини шийки матки й її діаметра на рівні внутрішнього вічка, розмірів внутрішнього діаметра плідного яйця та куприко-тім'яного розміру плода у разі загрози переривання вагітності. Запропоновано оригінальну наукову концепцію технології допомоги у разі ідіопатичного звичайного викидня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12
Шифр НБУВ: РА383975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського