Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (791)Книжкові видання та компакт-диски (350)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Похилько В.І. 
Асфіксія у новонароджених: патогенез, діагностика та лікування (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Встанолено місце та роль "мітохондріального дистресу" в ієрархічному каскаді патологічних змін на генетичному, молекулярному, клітинному та метаболічному рівнях, показано наявність енергетичного колапсу клітин, руйнування цитоплазматичних мембран, активацію прозапальних на фоні пригнічення синтезу протизапальних цитокінів і епітеліальної дисфункції впродовж раннього неонатального періоду у новонароджених дітей з тяжкою асфіксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА370114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Білецька Е.М. 
Гігієнічна характеристика важких металів у навколишньому середовищі та їх вплив на репродуктивну функцію жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Е.М. Білецька ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вмісту металів у навколишньому середовищі та їх впливу на здоров'я населення в умовах промислового регіону. Розвиваються методичні підходи у комплексній гігієнічній оцінці розповсюдження металів-токсикантів та мікроелементів у об'єктів довкілля та особливостей вивчення їх впливу на репродуктивну функцію жінок. Встановлено, що важкі метали при комплексному їх надходженні в організм практично здорових жінок з водою, повітрям, а їжею підвищують ризик ускладнень вагітності та пологів, сприяють розвитку патології і вроджених аномалій новонароджених. Обгрунтовані та запропоновані заходи загальної профілактики та індивідуальної металокорекції щодо запобігання відповідним специфічним ускладненням і зміцнення репродуктивного здоров'я жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р716.21-3 + Р733.3-3

Рубрики:

      
3.

Буряк О. Г. 
Діагностична значимість показників окисного стресу та нітроксидергічного дисбалансу в легеневих експіратах у новонароджених з дихальною недостатністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Буряк ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікувально-профілактичної допомоги новонародженим з паренхіматозною дихальною недостатністю за критичних станів на підставі вивчення діагностичної значимості показників оксидативного та нітрозитивного стресів на рівні аерогематичного бар'єра, розробки та впровадження нових підходів до прогнозування та профілактики наближених і віддалених несприятливих наслідків патології. Встановлено, що в новонароджених за тяжкої дихальної недостатності легеневого генезу відбувається активація процесів вільнорадикального окиснення з суттєвим накопиченням продуктів пероксидного окиснення білків і ліпідів, з активацією антиоксидантної системи та накопичення метаболітів монооксиду нітрогену в легеневих експіратах. Застосування високих концентрацій кисню під час проведення оксигенотерапії сприяє істотному зростанню інтенсивності прооксидантної системи, посиленню активності системи антиоксидантного захисту та накопиченню метаболітів монооксиду нітрогену. Одержані результати дозволяють рекомендувати як діагностичний тест наявності паренхіматозної дихальної недостатності в новонароджених за критичних станів визначення рівня метаболітів монооксиду нітрогену, продуктів окисної модифікації білків, ліпопероксидації та напруженості антиоксидантної системи в легеневих експіратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р733.412-2
Шифр НБУВ: РА379756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кварацхелія Т.М. 
Діагностична та прогностична значущість індоламінів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Кварацхелія ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено питання стосовно значущості індоламінів у ранній діагностиці та прогнозі важких уражень центральної нервової системи (ЦНС). Обстежено 128 недоношених новонароджених у динаміці раннього неонатального періоду, з яких 34 мали гіпоксичні ураження ЦНС, 30 - спінальні пологові травмі, 30 - внутрішньоутробні інфекції, померло 14 новонароджених. До групи порівняння було віднесено 20 недоношених новонароджених з гладким перебігом раннього неонатального періоду. Досліджено особливості перебігу неонатальної адаптації недоношених новонароджених, проаналізовано анамнез матерів. Виявлено нейросонографічні особливості ураження мозку: у разі спінальної пологової травми - наявність набряку стовбура мозку, за внутрішньоутробної інфекції - субепендимальні кісти. Проаналізовано показники рівня індоламінів у крові недоношених новонароджених з гладким періодом адаптації у ранньому неонатальному періоді та визначено основні діагностичні та прогностичні критерії змін концентрації індоламінів у дітей з тяжким ураженням ЦНС різного генезу у ранньому неонатальном періоді. Обгрунтовано доцільність використання рівня пуринових основ у разі народження недоношених новонароджених з метою діагностики характеру перенесеної гіпоксії. Запропоновано новий патогенетичний обгрунтований підхід до діагностики стану гематоенцефалічного бар'єра у недоношених новонароджених з тяжким ураженням ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Виявлено морфологічні особливості епіфіза мозку у новонароджених, що вмерли внаслідок тяжкого гіпоксичного ураження мозку, проведено клініко-біохімічні зіставлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА338363

Рубрики:

      
5.

Горіна О.В. 
Ендокринні хвороби як чинник ризику виникнення вродженої патології новонароджених та репродуктивних порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Горіна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2004. — 18 с.: іл. — укp.

Охарактеризовано вплив захворюваності на цукровий діабет та розлади гормональної діяльності щитовидної залози щодо ризику виникнення репродуктивних порушень (неплідних шлюбів, самовільних викиднів, хвороб генетичної етіології серед новонароджених). Встановлено, що ендокринна патологія у жінок збільшує ймовірність виникнення у їх дітей вроджених хвороб (відношення шансів (OR) становить 2,58 за довірчого інтервалу (ДІ) 1,76 - 3,80, зокрема розвитку статевих органів та сечової системи (OR = 2,58 за ДІ 1,75 - 3,82), де підвищення відбувається за рахунок збільшення даної патології у хлопчиків; системи кровообігу (OR = 2,64 за ДІ 1,55 - 4,49); множинних вроджених вад розвитку (OR = 3,13 за ДІ 1,23 - 7,67), але не впливає на ймовірність народження дітей з синдромом Дауна (OR = 1,72 за ДІ 0,41 - 6,05). Виявлено, що ендокринні захворювання жінок впливають на виникнення у них самовільних викиднів (OR = 2,35 за ДІ 1,55 - 2,59) та непліддя у шлюбі (OR = 4,76 за ДІ 3,08 - 7,34). Встановлено, що величини показників захворюваності на тиреотоксикоз та цукровий діабет серед дитячого населення за цей же період спостереження характеризується незничними коливаннями відносно середніх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.1-3 + Р733.3-2
Шифр НБУВ: РА330602

Рубрики:

      
6.

Малиш Н.Г. 
Епідеміологічна характеристика внутрішньолікарняних інфекцій у недоношених новонароджених дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.Г. Малиш ; АМН України, Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського . — К., 2010. — 25 с. — укp.

Науково обгрунтовано ефективність впровадження стандартів системи інфекційного контролю та розроблено практичні підходи щодо запобігання внутрішньолікарняним інфекціям (ВЛІ) у відділенні недоношених новонароджених дітей (ВННД). Вперше з використанням елементів системи інфекційного контролю (даних епідеміологічного аналізу та мікробіологічного моніторингу) проведено комплексне дослідження епідемічної ситуації у ВННД, зокрема, визначено дійсний рівень і динаміку захворюваності на гнійно-запальні захворювання в цілому та на ВЛІ зокрема, виявлено домінуючі види умовно-патогенних мікроорганізмів, які колонізували дітей у ВННД, а також пологових будинках і відділеннях інтенсивної терапії міста Суми. Встановлено, що у сучасний період знизився показник захворюваності недоношених новонароджених на локальні форми гнійно-запальних захворювань (омфаліт, кон'юктивіт, піодермія) та зріс рівень захворюваності на системні та генералізовані форми (брохопневмонія, менінгіт, некротичний ентероколіт). Вперше з використанням стандартних визначень випадку кожної нозологічної форми інфекції встановлено фоновий рівень захворюваності на ВЛІ у ВННД. Виявлено, що мікробний пейзаж цього відділення визначається переважно мікроорганізмами, які колонізували новонароджених у пологових будинках і відділеннях інтенсивної терапії. Доведено, що у ВННД відбувається патологічна колонізація новонароджених госпітальними штамами умовно-патогенних мікроорганізмів, які мали високий рівень і множинний характер стійкості до антибіотиків. Визначено корелятивний зв'язок різних ендо- й екзогенних факторів ризику з розвитком конкретних нозологічних форм інфекції. На підставі даних епідеміологічного та мікробіологічного моніторингу розроблено профілактичні й епідемічні заходи, впровадження яких дозволить знизити рівень захворюваності недоношених новонароджених дітей на ВЛІ у 2,6 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА370070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Солтанова Е.Ю. 
Застосування фізичних факторів у комплексній реабілітації дітей, які народились недоношеними: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Е.Ю. Солтанова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Завдяки проведеним клініко-параклінічним і лабораторним обстеженням недоношених дітей (протягом першого року їх життя) виявлено зниження темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, збільшення частоти інтеркурентних захворювань та їх ускладнень, а також зменшення вмісту цинку в цільній крові, дисбаланс у системі перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту. Розроблено програму комплексної реалібітації здорових і хворих на перинатальну патологію недоношених дітей з застосуванням електрофорезу сульфату цинку, масажу, лікувальної фізкультури та препарату антиоксидантної дії - "Карніту хлориду". Доведено, що застосування запропонованого лікувально-реалібітаційного комплексу з залученням фізичних факторів у недоношених дітей призводить до істотного поліпшення клінічного стану хворих, прискорення темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, зниження частоти виникнення інтеркурентних захворювань на тлі нормалізації вмісту цинку в цільній крові, підвищення вмісту супероксиддисмутази, стабілізації процесів окиснення ліпідів і антиокиснювальної активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-54
Шифр НБУВ: РА317163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Похилько В.І. 
Захворюваність та нервово-психічний розвиток дітей грудного віку, яким проводилась інтенсивна терапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено перебіг різних нозологічних форм захворювань у дітей раннього віку, яким проведено інтенсивну терапію, з наступним спостереженням за їх нервово-психічним розвитком і захворюваністю залежно від клінічної форми хвороби, її тяжкості, наявності перинатальних чинників та даних нейросонографії. Встановлено, що прогностично несприятливими критеріями летального наслідку захворювань у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії, є зниження антиоксидантного захисту, концентрації калію, натрію, хлору та загального білка паралельно з вирогідним збільшенням рівня креатиніну, залишкового азоту, сечовини та зсуву формули крові уліво на фоні імунодепресії та підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів. Розроблено алгоритми прогнозування наслідків захворювань у дітей, яким проведено інтенсивну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА318575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Танцюра Л. Д. 
Індивідуалізація підбору позитивного тиску в кінці видиху під час штучної вентиляції легень у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / Л. Д. Танцюра ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено метод проведення повторного залучення альвеол до участі в газообміні (recruitment) у новонароджених дітей. Доведено його позитивний вплив на підвищення рівня постачання кисню та покращання механічних властивостей легень, в результаті чого покращалися результати лікування. Висвітлено ефективність впливу індивідуального підбору позитивного тиску в кінці видиху (ПТКВ) за даними кривої тиск-об'єм на показники системного транспорту кисню та покращання клінічних наслідків у новонароджених дітей. Розроблено методику індивідуального підходу до підбору ПТКВ, що базується на досягненні оптимального співвідношення покращання оксигенації та запобігання розвитку негативних ефектів ПТКВ, не допускаючи за цього перерозтягування легенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3
Шифр НБУВ: РА379288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сидоров О.Г. 
Кардіальна дезадаптація при перинатальній гіпоксії у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Сидоров ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено прогностичні критерії розвитку загрозливих для життя станів у новонароджених у ранньому неонатальному періоді, зумовлених перенесеною перинатальною гіпоксією. Доведено низьку прогностичну значимість ступеня важкості асфіксії у пологах для розвитку критичних станів у перші три доби життя. Розкрито деякі патогенетичні механізми розвитку гіпоксичного пошкодження серця на основі клінічних та інструментальних методів обстеження хворих, а також гістологічних та ультраструктурних досліджень серцевої тканини новонароджених, що померли внаслідок ускладнень перинатальної гіпоксії. Зазначено, що кардіальна дезадаптація розвивається як персистуючий фетальний кровообіг або субендокардіальна ішемія, або порушення ритму й провідності. Патофізіологічно обгрунтувано принципи інтенсивної терапії гіпоксичних уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.410.1-37
Шифр НБУВ: РА318081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Осичнюк Л.М. 
Клініка, діагностика та прогноз гнійно-септичних захворювань у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.М. Осичнюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Обстежено 275 новонароджених дітей, серед них 80 - здорових, 195 - з гнійно-септичними захворюваннями. Визначено основні збудники гнійно-септичних захворювань у немовлят в Луганську на сучасному етапі. Складено таблиці та розроблено комп'ютерні програми прогнозу ризику можливого розвитку гнійно-септичних захворювань, летального кінця сепсису у новонароджених дітей, запропоновано диференційно-діагностичну таблицю локальної та генералізованої інфекції. Модифікований метод експрес-діагностики бактеріємії у новонароджених дітей дозволяє одержати дані про наявність бактерій в крові та визначити грамприналежність збудника через 2 год. після забору крові. Розраховано імовірний рівень смертності та летальності від сепсису за умов повного та часткового усунення дії негативних керованих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА316052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Скварська О.О. 
Клініко-генетичні особливості дітей, які народилися в сім'ях учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.О. Скварська ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Доведено, що вплив несприятливих медико-біологічних факторів на плід погіршує адаптаційні можливості організму дитини не тільки у ранньому віці, але і на наступних етапах онтогенезу, сприяє виникненню функціональних порушень різних органів і систем з наступним розвитком хронічної соматичної патології. З'ясовано, що поєднаний вплив антенатальних факторів ризику на плід та опромінення батька підвищує частоту реалізації мультифакторної патології у пробанда, призводить до формування морфогенетичних варіантів, які представлені широким спектром множинних зовнішніх стигм різної локалізації у поєднанні з комплексом ознак, що характеризують наявність синдрому дисплазії сполучної тканини. Установлено, що частота хромосомних аберацій у пробандів основної групи вища, ніж у сибсів і матері за рахунок збільшення варіабельності мікросателітасоційованих послідовностей ДНК у дітей, які народилися у післяаварійний період у сім'ях учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Визначено лінійний характер залежності кількості мутацій у мікросателітній фракції ДНК від дози та часу, що пройшов з моменту припинення контакту батька з радіаційним чинником до зачаття пробанда. Удосконалено систему профілактичних заходів щодо мінімізації негативних наслідків радіаційного опромінення батька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-2
Шифр НБУВ: РА330603

Рубрики:

      
13.

Когут О.В. 
Клініко-імунологічні особливості мікст-інфекцій групи TORCH у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Когут ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Оцінено методи лабораторної діагностики мікст-інфекцій. Наголошено на необхідності використання щонайменше двох лабораторних тестів (молекулярно-біологічного, серологічного) в декількох біологічних середовищах організму одночасно. З'ясовано особливості перебігу генералізованих, церебральних і вісцеральних форм. Досліджено перебіг мікст-інфекцій за умов імунної недостатності різного ступеня важкості. Математично спрогнозовано найбільш імовірні результати дії мікст-інфекцій. На підставі комплексного вивчення клінічних, лабораторних проявів і особливостей імунологічних реакцій у разі інфекцій групи TORCH запропоновано діагностичні критерії даної патології. Розроблено та запропоновано для впровадження формули оцінки тяжкості ураження імунної системи у новонароджених з мікст-інфекціями. Визначено групи ризику несприятливого перебігу захворювання та інвалідизації зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3 +
Шифр НБУВ: РА328593

Рубрики:

      
14.

Ткачова Т.М. 
Клініко-мікробіологічні особливості постнатальної адаптації новонароджених за різних форм та умов перебування з матір'ю у пологових будинках: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Ткачова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено існуючі форми та умови перебування дитини з матір'ю у пологових будинках Києва та їх вплив на клінічний перебіг неонатального періоду, процеси формування кишкового біоценозу. Висвітлено переваги доглядання новонароджених за умов спільного перебування матері та дитини у пологовому будинку. З'ясовано, що у більшості здорових новонароджених, незалежно від форми перебування їх в акушерському стаціонарі, процес становлення кишкового мікробіоценозу проходить через фазу значного обсіменіння умовно патогенними ентеробактеріями (УПЕ), які можуть мати нозокоміальне або материнське походження, що обумовлює можливість існування їх подвійного значення для організму дитини як негативного (сприяють виникненню синдромів дезадаптації та гнійно-септичних інфекцій), так і фізіологічного. Умови спільного перебування забезпечує більш пізню появу УПЕ в значних рівнях висіву у складі КМБЦ дитини, на тлі уже сформованої біфідофлори, наслідком чого є менш напружений клінічний перебіг неонатального періоду. Доведено відсутність суттєвого негативного впливу бактеріального обсіменіння материнського молока на процес формування кишкової мікрофлори та клінічний стан дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА315049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гасюк Н.І. 
Клініко-морфологічні аспекти первинних уражень легень у передчасно народжених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено епідеміологію дихальних розладів у передчасно народжених дітей. Виявлено основні тенденції щодо захворюваності та смертності за цієї патології. За результатами морфологічних досліджень показано особливості ембріогенезу паренхіматозно-судинного компонента бронхо-легеневої системи на різних стадіях ембріогенезу. Уточнено певні ланки патогенезу первинних уражень легень у передчасно народжених дітей, установлено взаємозв'язок між ступенем зрілості легень і патоморфологічною формою хвороби гіалінових мембран (ХГМ). На підставі комплексного аналізу пренатального онтогенезу визначено вірогідні фактори, що затримують дозрівання легеневої тканини та спричинюють розвиток респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у досліджених дітей. З метою прогнозування тяжкості перебігу зазначеної патології та можливості летального наслідку установлено найвагоміші фактори пренатального ризику та визначено їх коефіцієнти співвідношення шансів. Обгрунтовано необхідність врахування особливостей клінічного перебігу РДС залежно від патоморфологічної форми ХГМ для більш раціонального та адекватного підходу до лікування та виходжування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343929

Рубрики:

      
16.

Халед Хасан Хамзе 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування спеціальної молочної суміші "Alprem" у комплексному виходжуванні недоношених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Халед Хасан Хамзе ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Надано комплексну оцінку клінічного перебігу періоду адаптації у недоношених дітей, особливості клітинного та гуморального імунітету, перекисного окиснення ліпідів і ультраструктури лімфоцитів периферичної крові, гідролізу та всмоктування вуглеводів, біоценозу кишечнику, ендогенної інтоксикації залежно від ступеня недоношеності, показано їх динаміку за різних видів вигодовування. Установлено, що застосування в комплексному виходжуванні недоношених дітей, яких штучно вигодовують, спеціальної молочної суміші "Alprem" сприяє швидшій позитивній динаміці клінічної симптоматики, істотнішому збільшенню маси тіла, метаболічній адаптації, ніж звичайна молочна суміш "Малятко". Розроблено диференційовані схеми штучного вигодовування недоношених дітей спеціальною молочною сумішшю "Alprem" залежно від ступеня недоношеності та тяжкості стану дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-3 +
Шифр НБУВ: РА326208

Рубрики:

      
17.

Янковська А. О. 
Клініко-патогенетичні механізми розвитку жовтяниць новонароджених, шляхи корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. О. Янковська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено особливості клінічного перебігу затяжних неонатальних жовтяниць (НЖ) залежно від наявних чинників ризику та рівнів гіпербілірубінемії. Вивчено ефективність застосування лактулози у дітей з НЖ з урахуванням клініко-лабораторних показників. Найбільш вагомими чинниками ризику зі сторони матері є анемія, порушення репродуктивної функції, патологічний перебіг вагітності та пологів. Зі сторони дитини - оцінка за шкалою Апгар 7 балів і нижче, відтерміноване прикладання до грудей, неадекватне вигодовування, роздільне перебування, діагноз значної НЖ в пологовому будинку, функціональні порушення травного каналу. Ефективніше лікування затяжної НЖ досягається включенням лактулози до фототерапії. Достовірним підтвердженням ефективності комбінованої схеми є клініко-лабораторні показники: зникнення жовтяничного забарвлення шкіри, збільшення маси тіла, відсутність функціональних шлунково-кишкових порушень, скорочення тривалості фототерапії, прискорені темпи зниження загального білірубіну сироватки крові, нормалізація показників копрограми та кишкового біоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-5
Шифр НБУВ: РА379496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Биковська О. А. 
Клініко-патогенетичні особливості формування бронхолегеневої дисплазії у недоношених дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. А. Биковська ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено регіональні особливості поширеності бронхолегеневої дисплазії (БЛД) серед глибоко недоношених дітей на Вінниччині. Вперше як провідний патогенетичнний механізм ушкодження легеневої тканини встановлено порушення рівноваги між прозапальними та протизапальними цитокінами. Показано патогенетичну та прогностичну роль у разі БЛД судинного ендотеліального фактора росту. Доведено, що виразна експресія мезенхімального маркеру віментину в стінці судин альвеол і бронхіол свідчить про припинення процесів ангіогенезу та формування ангіодисплазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА372910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Васильченко Л.В. 
Клінічне значення ентеросорбції в комплексному лікуванні гемолітичної хвороби новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Васильченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості сучасного клінічного перебігу АВО- та Rh-ГХН з урахуванням перинатальних факторів ризику. Наведено відомості про порушення пігментного та білкового обмінів, функціональний стан гепатоцитів і синдром ендогенної інтоксикації у новонароджених із ГХН. Висвітлено чутливість, специфічність і прогностичну цінність біохімічних показників щодо прогнозу тяжкого перебігу АВО-ГХН та Rh-ГХН. Обгрунтовано клінічне та прогностичне значення середньомолекулярних пептидів, лактатдегідрогенази та лейкоцитарного індексу інтоксикації у дітей з ГХН. Наведено результати обстеження новонароджених з гемолітичною хворобою. Визначено діагностичне значення методу дистанційної реєстрації інтенсивності теплового потоку з поверхні тіла у новонароджених. Оцінено ефективність і безпечність використання ентеросгелю у комплексній терапії АВО-ГХН і Rh-ГХН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-3
Шифр НБУВ: РА312355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Булак Г.В. 
Клінічні, гематологічні та імунологічні критерії ранньої діагностики і прогнозування перебігу сепсису у недоношених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Булак ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Викладено результати клінічного, гематологічного та імунологічного обстежень 102 новонароджених, хворих на сепсис, використаних для діагностування пацієнтів залежно від перебігу та фази захворювання. Доведено, що несприятливий перебіг сепсису супроводжується схильністю до розвитку анемії, тромбоцитопенії, абсолютної нейтропенії, лімфопенії та анеозинофілії, пригніченням ланок клітинного та гуморального імунітету, порушенням фагоцитарної функції, метаболічної активності та станом мікробіоцидних інтралейкоцитарних систем. На підставі отриманих даних розроблено математичну модель прогнозування особливостей перебігу сепсису в недоношених дітей і відповідний комплекс лікувальних заходів, що сприяє зниженню рівня летальності у разі сепсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА313336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського