Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.302.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Похилько В.І. 
Асфіксія у новонароджених: патогенез, діагностика та лікування (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Встанолено місце та роль "мітохондріального дистресу" в ієрархічному каскаді патологічних змін на генетичному, молекулярному, клітинному та метаболічному рівнях, показано наявність енергетичного колапсу клітин, руйнування цитоплазматичних мембран, активацію прозапальних на фоні пригнічення синтезу протизапальних цитокінів і епітеліальної дисфункції впродовж раннього неонатального періоду у новонароджених дітей з тяжкою асфіксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА370114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Похилько В.І. 
Захворюваність та нервово-психічний розвиток дітей грудного віку, яким проводилась інтенсивна терапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено перебіг різних нозологічних форм захворювань у дітей раннього віку, яким проведено інтенсивну терапію, з наступним спостереженням за їх нервово-психічним розвитком і захворюваністю залежно від клінічної форми хвороби, її тяжкості, наявності перинатальних чинників та даних нейросонографії. Встановлено, що прогностично несприятливими критеріями летального наслідку захворювань у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії, є зниження антиоксидантного захисту, концентрації калію, натрію, хлору та загального білка паралельно з вирогідним збільшенням рівня креатиніну, залишкового азоту, сечовини та зсуву формули крові уліво на фоні імунодепресії та підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів. Розроблено алгоритми прогнозування наслідків захворювань у дітей, яким проведено інтенсивну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА318575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сидоров О.Г. 
Кардіальна дезадаптація при перинатальній гіпоксії у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Сидоров ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено прогностичні критерії розвитку загрозливих для життя станів у новонароджених у ранньому неонатальному періоді, зумовлених перенесеною перинатальною гіпоксією. Доведено низьку прогностичну значимість ступеня важкості асфіксії у пологах для розвитку критичних станів у перші три доби життя. Розкрито деякі патогенетичні механізми розвитку гіпоксичного пошкодження серця на основі клінічних та інструментальних методів обстеження хворих, а також гістологічних та ультраструктурних досліджень серцевої тканини новонароджених, що померли внаслідок ускладнень перинатальної гіпоксії. Зазначено, що кардіальна дезадаптація розвивається як персистуючий фетальний кровообіг або субендокардіальна ішемія, або порушення ритму й провідності. Патофізіологічно обгрунтувано принципи інтенсивної терапії гіпоксичних уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.410.1-37
Шифр НБУВ: РА318081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гасюк Н.І. 
Клініко-морфологічні аспекти первинних уражень легень у передчасно народжених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено епідеміологію дихальних розладів у передчасно народжених дітей. Виявлено основні тенденції щодо захворюваності та смертності за цієї патології. За результатами морфологічних досліджень показано особливості ембріогенезу паренхіматозно-судинного компонента бронхо-легеневої системи на різних стадіях ембріогенезу. Уточнено певні ланки патогенезу первинних уражень легень у передчасно народжених дітей, установлено взаємозв'язок між ступенем зрілості легень і патоморфологічною формою хвороби гіалінових мембран (ХГМ). На підставі комплексного аналізу пренатального онтогенезу визначено вірогідні фактори, що затримують дозрівання легеневої тканини та спричинюють розвиток респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у досліджених дітей. З метою прогнозування тяжкості перебігу зазначеної патології та можливості летального наслідку установлено найвагоміші фактори пренатального ризику та визначено їх коефіцієнти співвідношення шансів. Обгрунтовано необхідність врахування особливостей клінічного перебігу РДС залежно від патоморфологічної форми ХГМ для більш раціонального та адекватного підходу до лікування та виходжування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343929

Рубрики:

      
5.

Сторчак Г.В. 
Ліпосомальна пренатальна профілактика респіраторного дистрес-синдрому новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Сторчак ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики зрілості легенів внутрішньоутробного плоду і пренатальної профілактики респіраторного дистрес-синдрому (РДС) новонароджених. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних, чиї діти в ранньому неонатальному періоді перенесли РДС різного ступеня тяжкості, з метою визначення чинників, що впливають на темп дозрівання сурфактантної системи плоду. Проаналізовано роль гормонального гомеостазу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту в патогенезі РДС новонароджених. Викладено шляхи підвищення ефективності діагностики і пренатальної профілактики. Визначено чинники ризику розвитку РДС новонароджених, взаємозв'язок між ступенем погрози переривання вагітності та порушеннями гормонального статусу, перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту, темпом дозрівання легенів плоду. Розроблено діагностичний алгоритм оцінки зрілості легенів плоду. З метою пренатальної профілактики РДС новонароджених впроваджено препарат "Ліпін", який сприяє нормалізації гормональних порушень, інгібує перекисне окислення ліпідів і нормалізує активність антиоксидантної системи захисту, а також стимулює дозрівання сурфактантної системи плоду, у 2,6 рази знижує захворюваність РДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52
Шифр НБУВ: РА310275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Домбровська Н.В. 
Метаболічна терапія поліорганних уражень гіпоксично-ішемічного генезу у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Домбровська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного динамічного обстеження 120-ти дітей віком від 20-ти діб впродовж 1-го року життя з поліорганними ураженнями гіпоксично-ішемічного генезу (ПОУ ГІГ) встановлено їх структуру та частоту. Визначено, що поряд з клінічними проявами, характерними для полісистемної патології, наявними є статистично вірогідні порушення гемоліквородинаміки головного мозку, функціонального стану головного мозку та міокарда, функції шлунково-кишкового тракту, рівня ферментів сироватки крові креатинкінази і лактатдегідрогенази. Розроблено прогностичний тест з застосуванням логістичної регресії для індивідуалізованого визначення ризику збереження проявів гіпоксії протягом року у дитини. Доведено доцільність і ефективність призначення мілдронату під час проведення лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з ПОУ ГІГ, який справляє метаболічно-коригувальну дію, сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, церебральної гемоліквородинаміки, біоелектричної активності мозку, міокарда, функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342438

Рубрики:

      
7.

Куріліна Т.В. 
Неонатальна адаптація новонароджених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності ендокринного генезу (патогенез, профілактика та лікування перинатальних пошкоджень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Куріліна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано систему діагностики, прогнозування, профілактики та лікування перинатальної полісистемної патології у дітей, народжених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності ендокринного генезу. Доведено важливу роль порушень енергетичного обміну, накопичення ексайтотоксичних амінокислот, розладів глутатіонової антиоксидантної системи, інтенсифікації спонтанної та металкаталізованої окисної модифікації білків та характеру гормонального гомеотсазу у розвитку перинатальних гіпоксичних пошкоджень у немовлят за умов звичного невиношування вагітності ендокринного генезу у їх матерів. Досліджено особливості розвитку немовлят першого року життя за даними катамнезу. Визначено роль енергетичного метаболізму, стану системи антиоксидантного захисту та процесів перекисного окиснення білків у порушенні функіонування компенсаторно-пристосувальних механізму у глибоко недоношених новонароджених гестаційного віку 30 - 32-х та 26 - 28-ми тижнів. Визначено біохімічні маркери, які мають вирішальне значення для ранньої діагностики розвитку гіпоксичних пошкоджень. Створено алгоритм встановлення фази метаболічної адаптації та прогнозування перинатальної полісистемної патології у новонароджених від матерів зі звичним невиношуванням вагітності. Науково обгрунтовано патогенетично орієнтований диференційований комплекс лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів для новонароджених дітей у разі звичного невиношування вагітності у матерів, експериментально підтверджено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 + Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА344169

Рубрики:

      
8.

Чайковська О.Е. 
Особливості клінічного стану та показників системи інтерферону у новонароджених з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Е. Чайковська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації медичної допомоги новонародженим з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією на підставі результатів вивчення особливостей клінічного перебігу неонатального періоду та показників інтерферонового статусу. Визначено прогностичну значущість 11-ти чинників перинатального ризику поєднаних з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345449

Рубрики:

      
9.

Лошак О.О. 
Особливості метаболічної адаптації та корекція її порушень у новонароджених, що перенесли асфіксію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Лошак ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА359889

Рубрики:

      
10.

Павликівська Б.М. 
Особливості пізньої постнатальної адаптації новонароджених з постгіпоксичними кардіопатіями та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.М. Павликівська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням постгіпоксичних уражень серцево-судинної системи на фоні перинатальних уражень центральної нервової системи у новонароджених немовлят в пізньому неонатальному періоді. В дисертації розроблено комплексне клініко-параклінічне обстеження новонароджених дітей з постгіпоксичними кардіопатіями, що дає можливість ранньої діагностики і своєчасної корекції виявлених відхилень у новонароджених дітей після сьомої доби життя. Запропоновано включення препаратів циклохром C і рибоксин в комплексну терапію перинатальних уражень серця, що покращує лікувальний ефект. Основні результати праці знайшли впровадження в роботі перинатальних центрів, відділень патології новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
11.

Бринь В.В. 
Особливості постнатальної адаптації та стан протеїназно-інгібіторної системи у новонароджених з синдромом аспірації меконію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Бринь ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На підставі вивчення чинників відходження меконію у навколоплідні води та його аспірації під час пологів, особливостей постнатальної адаптації та стану протеїназно-інгібіторної системи обгрунтовано шляхи оптимізації медичної допомоги новонародженим з синдромом аспірації меконію (САМ). Вивчено динаміку основних показників системи протеїназ (загальну протеолітичну активність) та їх інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ і альфа-2-макроглобуліну) та розраховано індекс протеолізу. Показано їх значення як важливих маркерів, що характеризують процеси метаболічної адаптації у новонароджених дітей з САМ до періоду позаутробного існування. Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено ефективність використання у комплексній терапії дітей з САМ природного інгібітору протеолітичних ферментів контрикалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА340192

Рубрики:

      
12.

Торбинська Л.І. 
Патогенетичне обгрунтування корекції метаболічних порушень при гіпоксично-ішемічній енцефалопатії у ранньому неонатальному періоді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Торбинська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено перинатальні фактори ризику, клінічного перебігу, метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу, антиоксидантного захисту та перекисного окиснення ліпідів. Удосконалено комплексну терапію з використанням індометацину у новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією. Проведено моноваріантний аналіз і розраховано показник відношення шансів для кожного з перинатальних факторів, а саме: наявності в анамнезі абортів, відсутності обстеження, паління тютюну, гострих респіраторних інфекцій протягом вагітності, двійнят, сідничого передлежання, великих розмірів плода, загрози переривання вагітності, прееклампсії, багатоводдя, хронічної гіпоксії плода, тривалого безводного періоду, відшарування плаценти, гострої інтранатальної асфіксії, пологів за допомогою кесаревого розтину. Доведено, що ступінь метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу та перекисного окиснення ліпідів корелюють зі ступенем тяжкості гіпоксично-ішемічної енцефалопатії. За умов комплексної терапії гіпоксично-ішемічної енцефалопатії застосовано індометацин за дози 0,1 мг/кг щодня один раз на добу протягом шести днів, починаючи з дня народження. Доведено, що застосування індометацину у комплексному лікуванні цієї патології скорочує терміни регресу патологічних клінічних симптомів, зменшує ступінь метаболічних порушень, терміни лікування, летальність і є безпечним у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 + Р733.34 + Р733.627-5 +
Шифр НБУВ: РА363343

Рубрики:

      
13.

Батман Ю.А. 
Перинатальна диспансеризація плода, прогнозування невідкладних станів і особливостей адаптації новонароджених: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.А. Батман ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Вперше в Україні впроваджено нову систему оцінювання якості надання перинатальної допомоги - перинатального аудиту (ПА), на базі якої виділено конкретні резерви поліпшення стану здоров'я новонароджених у Донецькому регіоні. Вперше з використанням системного підходу, результатів комплексного динамічного спостереження за станом плода та визначення клініко-функціональних і біохімічних показників науково обгрунтовано методику перинатальної диспансеризації плода. Розроблено алгоритми спостерження за станом плода для вибору лікувальної тактики, визначення стану плода у пологах, вибору методу розродження. Вивчено стан здоров'я плода як пацієнта з 22-х тижнів його внутрішньоутробного життя. Вперше в Україні запропоновано альтернативний неінвазивний метод спостеження за станом плода у пологах - фетальну пульсоксиметрію, визначено його ефективність. Встановлено роль макро- та мікроелементів у стресоподібних аспектах інтранатальної адаптації, розкрито їх значення у формуванні адаптивних реакцій новонародженого у постнатальний період. Виділено морфогістологічні критерії незворотної тяжкої патології, що виникає до народження дитини на підставі клініко-морфологічного аналізу перинатальних втрат. Уточнено патогенетичну сутність особливостей адаптації та розвитку дітей, які в антенатальному періоді знаходилися під диспансерним наглядом. На підставі результатів досліджень вперше запропоновано нові критерії оцінювання та прогнозування стану дітей у ранньому неонатальному періоді за характером перебігу початкових фаз компенсаторно-пристосувальних реакцій. Розроблено методи профілактики невідкладних станів і дизадаптаційних синдромів у немовлят на підставі визначння стану плода. Вперше науково обгрунтовано поетапну систему профілактичних заходів у дітей високого ризику зриву адаптації. На підставі застосування дискримінантного та кореляційного аналізу встановлено зв'язок між перинатальними факторами ризику та порушенням стану новонароджених, розроблено методи прогнозування асфіксії та дизадаптаційних синдромів новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22 + Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА357327

Рубрики:

      
14.

Кривопустов С.П. 
Стан серцево-судинної системи у дітей, які перенесли анте- та інтранатальну гіпоксію, і його патогенетична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / С.П. Кривопустов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження стану серцево-судинної системи у дітей різного віку, які перенесли антенатальну та інтранатальну гіпоксію. При обстеженні 495 дітей із використанням, зокрема, допплєрехографії, вказано її вплив на різні ланки серцево-судинної системи - мозковий кровоплин, центральну, коронарну гемодинаміку, контрактильність і релаксаційну здатність міокарда обох шлуночків. Запропоновані показання та схеми застосування ніфедипіну, цинаризину, мілдронату у новонароджених під час їх постгіпоксичної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
15.

Гріжанова Л.О. 
Фактори ризику, прогностичні критерії і перинатальна профілактика внутрішньошлункових крововиливів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Гріжанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Оцінено прогностичне значення поєднаного гестозу вагітних, нефропатії тяжкого ступеня, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, стрімких пологів, медикаментозної стимуляції пологів, пологів поза медичними закладами щодо факту та розвитку тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК). Наведено дані про стан антиоксидантної системи крові та інтенсивності вільно радикального окиснення ліпідів, анаеробного гліколізу у недоношених з ВШК I-IV ступенем. Виявлено високу інформативність стосовно прогнозу факту виникнення та розвитку тяжких ВШК, рівня концентрації молочної кислоти в крові. Розроблено схему перинатальної профілактики ВШК у недоношених новонароджених з використанням фенобарбіталу. Встановлено ефективність і безпечність його використання в антенатальному періоді у матерів і в ранньому неонатальному періоді в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22-3 + Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА316123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського