Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4Укр)613-2,2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іщенко І.В. 
Державна політика у сфері боротьби з соціальними аномаліями періоду непу (1921 - 1928 рр.): досвід, протиріччя, уроки (за матеріалами Півдня України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Іщенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Всебічно проаналізовано чинники суспільних аномальних явищ, що обумовили їх існування на кожному з трьох виділених періодів: голоду 1921 - 1923 рр. і неврожаю 1924 р., стабільних стосовно економіки 1925 - 1926 рр. та в останньому періоді непу 1926 - 1928 рр. Відтворено динаміку розповсюдження аномальних явищ у суспільстві, яка свідчить про відповідний рівень ефективності державної політики щодо їх запобігання та ліквідації. На прикладі діяльності Дніпропетровської окружної, районних, партійних організацій, місцевих органів влади та уряду республіки, у хронологічних межах 1926 - 1928 рр. досліджено пріоритети соціальної політики, спрямованої на подолання суспільних аномальних явищ. На підставі аналізу ефективності організаційно-правової системи щодо боротьби з соціальними аномаліями, втіленої властями упродовж періоду непу, виявлено подальшу тенденцію змін бездоглядності, жебракування, бродяжництва, проституції та алкоголізму. Узагальнено позитивний та негативний досвід боротьби з цими явищами на півдні республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА326154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лазуренко В.М. 
Заможне селянство України в умовах непу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Лазуренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено широке коло суспільно-політичних і соціально-економічних проблем функціонування в роки непу економічно міцних селянських господарств. На підставі комплексного вивчення архівних джерел виділено соціально-економічні критерії заможності селянського господарства часів непу. Розкрито специфіку політики радянської влади щодо заможного українського селянства та досліджено особливості їх участі в роботі сільськогосподарської кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-2,2
Шифр НБУВ: РА316565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нікітенко К.В. 
Недержавний сектор промисловості України в умовах нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Нікітенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі широкого кола документознавчих та історичних матеріалів проведено комплексне дослідження функціонування недержавної промисловості України за умов нової економічної політики. Досліджено особливості становлення та функціонування недержавної промисловості. Систематизовано й узагальнено характерні особливості її участі у роботі народного господарства. Найбільш повною мірою розкрито процес організації та становлення промислової кооперації як невід'ємної частини недержавної промисловості. Визначено ідеологічні, політичні й економічні проблеми роботи промкооперації. Охарактеризовано специфіку странсформації, перетворення промислової кооперації та додаток командно-адміністративної системи. Проаналізовано особливості адміністративно-економічних важелів витіснення та ліквідації приватників і залежність розвитку недержавного сектору промисловості від змін політико-економічного курсу країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА349289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пиріг О.А. 
Ринкові відносини періоду НЕПу в Україні: історичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.А. Пиріг ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу даних різноманітнх джерел показано, що економічний колапс та політична криза початку 20-х рр. змусили правлячу партію відступити від комуністичної доктрини й запровадити ринкові відносини до радянського господарства. Доведено, що заздалегідь розробленої програми реформування економіки більшовики не мали, нова економічна політика була політикою імпровізації. РКП(б) використала історично вивірені форми організації економіки. З'ясовано внесок учених-ринковиків дожовтневої школи у відновлення ринкового господарства. Висвітлено процес запровадження ринкових відносин у сільське господарство, промисловість, кредитно-банківську сферу, торгівлю. Розкрито зв'язок радянської економіки зі світовим господарством, зокрема, з європейським ринком. Доведено, що генезис ринкових відносин відбувався паралельно з процесом становлення та зміцнення системи планування, яка розглядалася більшовиками як перспективна форма господарювання. Розкрито суперечності та особливості реалізації нової економічної політики в Україні. Обгрунтовано, що ринкові відносини використовувалися у господарстві для збереженя більшовиками влади. Показано домінування комуністичної ідеології, політики над економічною доцільністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-2,2 + У03(4Укр)61
Шифр НБУВ: РА319259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рудь А. А. 
Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині в роки непу (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Рудь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку організаційної мережі закладів кооперативної гуртової, гуртово-роздрібної, роздрібної торгівлі в містах, селищах міського типу та селах за розрядами. Висвітлено принципи, функції торговельної кооперації, проаналізовано процес переходу кооперації від державного та кооперативного товарообміну до торгівлі, динаміку обігів кооперативної торгівлі у гуртовій, гуртово-роздрібній, роздрібній торгівлі у порівнянні з державною та приватною торгівлею на різних етапах нової економічної політики. Проаналізовано питому вагу кооперативної торгівлі у забезпеченні сімей робітників, службовців, селян продовольчими та промисловими товарами, визначено причини, в силу яких торговельна кооперація не була остаточно ліквідована за умов згортання непу, але була фактично одержавлена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР-4ХАР)613.08
Шифр НБУВ: РА381329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сушко О.О. 
Становлення та функціонування приватного підприємництва в Україні періоду НЕПу (1921 - 1928 рр.): історико-теоретичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Проведено системний науково-історичний аналіз особливостей становлення та функціонування приватного підприємництва в УСРР періоду НЕПу, розвитку його організаційно-господарських форм в основних галузях економічного життя суспільства: торгівлі, промисловості, сільському господарстві, а також ролі та місця приватного сектору у формуванні внутрішнього ринку. Досліджено концептуальну суть і тактико-стратегічні завдання НЕПу, ставлення комуністичної партії до приватних форм господарювання у містах і селах. З'ясовано специфіку державного регулювання приватного сектору, виокремлено проблему діяльності профспілок на підприємствах приватної промисловості. Виявлено спільні та відмінні ознаки приватних підприємств, установлено їх загальну кількість, чисельність найманих робітників, їх соціально-побутові умови праці, професійний склад галузі та адміністративно-територіальне розміщення. Проаналізовано соціально-економічні риси фермерських господарств в українському селі, а також розглянуто суперечливі питання в літературі 1920-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА330141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Костик Є.П. 
Створення та діяльність кооперативних видавництв в УСРР 1922 - 1930 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.П. Костик ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історіографію та джерельну базу історії створення та діяльності кооперативних видавництв (КВ) в УСРР за період 1922 - 1930 рр., висвітлено особливості формування центральної мережі КВ. Проведено порівняльну характеристику кооперативно-видавничої форми господарювання з приватною, акціонерною та державною. Розкрито соціально-професійний склад засновників і членів КВ, проаналізовано взаємовідносини КВ і органів державної влади. На підставі узагальнення літературних джерел описано особливості функціонування кооперативно-видавничої інфраструктури, запропоновано основні методи та засоби, які впроваджували КВ для забезпечення внутрішнього ринку книжковою продукцією. Розглянуто вплив КВ на культурно-освітнє життя суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + Ч617.4(4УКР)712.6 г +
Шифр НБУВ: РА342807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Святець Ю.А. 
Українське селянське господарство в роки нової економічної політики (статистичні джерела та методи дослідження): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Святець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено рівень стабільності українського селянського господарства за умов непу. Проаналізовано історіографічну традицію та з'ясовано історіографічну ситуацію щодо вивчення нової економічної політики та ролі селянського господарства у її реалізації, визначено джерельну та методологічну базу таких досліджень. Побудовано періодизацію історико-аграрних досліджень. Розкрито теоретичні засади й емпіричне значення об'єктно-орієнтованої методології, географічних інформаційних систем, синергетики та теорії катастроф. Визначено інформаційний потенціал і запропоновано принципи класифікації комплексу джерел з аграрної історії непу в УРСР. Розкрито значення статистики у формуванні соціальної документної комунікації. Визначено рівні достовірності, автентичності, репрезентативності, повноти матеріалів щорічних вибіркових переписів селянських господарств як джерела дослідження соціально-економічної історії українського села періоду непу. За допомогою методів багатовимірної ієрархічної класифікації (кластер-аналізу) побудовано динамічну типологію округів і визначено п'ять аграрних виробничих регіонів. Із використанням методу головних компонент визначено фактори розвитку селянського господарства УРСР у роки непу. На основі методів апроксимації та на засадах теорії катастроф реконструйовано динаміку селянського господарства. Доведено, що нова економічна політика більшовиків не сприяла формуванню умов для стабільного розвитку аграрного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + Т1(4УКР)613 +
Шифр НБУВ: РА359583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лазур М. П. 
Фінансово-економічні зміни в УСРР в умовах непу 1921-1929 рр.: історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / М. П. Лазур ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 27 с. — укp.

Досліджено фактори, які впливають на зміст, головні напрями та рівень наукового пошуку впродовж усіх історіографічних етапів. Розглянуто основні течії в ставленні до фінансово-економічних перетворень на базі непу в суспільно-політичній та економічній літературі 1920-х рр. Показано вплив рядянської тоталітарної системи кінця 1920-х рр. - першої половини 1950-х рр. на історико-економічну науку, викорінення з арсеналу досліджень фінансово-грошової, податкової, торгівельної тематики. Запропоновано історіографічні рекомендації, направлені на подальше поглиблене вивчення питань нової економічної політики початку - кінця 1920-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2
Шифр НБУВ: РА379821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського