Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Броницький О.М. 
Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Броницький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано основні мегатенденції суспільного відтворення у сучасному світі. Показано суперечність, нерівномірність та нестійкий характер відтворювального процесу за умов глобалізації. Зроблено висновок щодо актуалізації господарської культури в досягненні сталого економічного розвитку. Розкрито зміст господарської культури, визначено її відмінність від економічної культури. Проаналізовано негативні для суспільства наслідки за домінування цінностей економічної культури. Висвітлено роль господарської культури у вирішенні основних проблем сучасності. Доведено, що успіх ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах залежить від обраного країною типу переходу: інверсійного та медіаційного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444 +
Шифр НБУВ: РА353617

Рубрики:

      
2.

Литвин В.В. 
Державне регулювання економіки України в умовах соціально-економічної трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01. / В.В. Литвин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Визначено сутність категорій "державне регулювання економіки", "механізм державного регулювання економіки". Систематизовано інструментарій макроекономічного регулювання. Обгрунтовано концепцію державного регулювання трансформаційної економіки України. Запропоновано модель досягнення макростабілізації й економічного підйому в країні, що передбачає комплексний вплив держави на сукупний попит і його компоненти за допомогою бюджетних і монетарних важелів регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4Укр)210

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Борейко В.І. 
Державне регулювання соціально-економічного розвитку України (теорія, методологія, механізми): автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В.І. Борейко ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено роль держави в процесі регулювання та забезпечення стабільного функціонування економіки країн у контексті світових суспільно-історичних трансформацій за сучасних умов. Наведено положення про необхідність виявлення за нових історичних умов спонукальних мотивів до розвитку кожної особистості, підприємств, регіонів і країни. Визначено, що в основі динамічного зростання національного господарства лежать виважені, теоретично-обгрунтовані бюджетна, податкова, банківсько-кредитна, інвестиційно-інноваційна, соціальна та регіональна політика держави. Запропоновано економічні механізми державного регулювання соціально-економічного розвитку, які передбачають зниження питомої ваги доходів, що перерозподіляються через Зведений бюджет країни, податкового та соціального навантаження на платників податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 в + У9(4УКР)21,01 в + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА373797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Головінов О.М. 
Державний сектор сучасної економіки: питання теорії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.М. Головінов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено стан державного сектору економіки за сучасних умов його функціонування у ринковому середовищі. Розкрито сутність державного сектору як єдиної цілісної системи об'єктів державного господарства та суб'єктів державного господарювання у ринковій економіці та як її неминучий результат і сутнісну передумову ефективного функціонування. Доведено об'єктивність державного сектору економіки за сучасних умов в Україні. Проаналізовано походження, причини виникнення та розвиток державної власності у теоретичних концепціях і в історичній практиці. Досліджено процес демократизації власності, моделі державного сектору економіки, описано його структуру та масштаби. Наведено характеристику держави як суб'єкта підприємницької діяльності. Запропоновано концепцію побудови, функціонування та якісних змін державного сектору у сучасному ринковому середовищі. Досліджено змішану економіку як середовище функціонування державного сектору, розглянуто трансакційні витрати ринкової рівноваги (економіко-математичну модель), розкрито роль держави в економічному зростанні, визначено її соціально-економічні функції. Досліжено особливості формування та функціонування соціальної держави, проаналізовано партнерство державних і недержавних інститутів економічної влади та тенденції розвитку державного сектору в аспекті національної та світової економіки. Обгрунтовано методологію аналізу державної власності, державного сектора економіки, змішаної економіки та механізму її регулювання як поєднання ринкових і державних важелів. Запропоновано українську модель ринку за участю держави як соціального ринкового господарства. Розроблено концептуальні засади імовірності партнерства державних і недержавних інститутів у процесі становлення постіндустріальної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 +
Шифр НБУВ: РА363435

Рубрики:

      
5.

Горшкова Н.І. 
Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.І. Горшкова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено суть діагностики макроекономічних процесів, запропоновано визначення дестабілізації як складного процесу з притаманними йому проявами та стадіями розвитку, які відповідають фазам економічного циклу. Обгрунтовано певну послідовність формування основних наслідків дії негативних шоків та відповідні трансмісійні механізми поширення імпульсів. Розроблено систему діагностики стану економіки, яка складається з випереджувального прогнозу макропоказників, моніторингової системи виявлення диспропорцій, що грунтується на застосуванні економетричних методів оцінки тісноти зв'язку між індикаторами стану рівноваги та ВВП, моделюванні впливу зміни цих індикаторів з відповідним лагом на динаміку ВВП. Наголошено на необхідності розробки рекомендацій щодо стратегії стабілізаційної політики та визначення наслідків її реалізації. На підставі проведеного комплексного дослідження обгрунтовано систему якісних критеріїв, призначених для оцінки наслідків реалізації заходів державної політики щодо стабілізації розвитку економіки та дають змогу прогнозувати позитивні та негативні результати запропонованих реформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА330794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Антикуз В. М. 
Економічна влада як фактор розподілу доходів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Антикуз ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано базові теорії розподілу доходів, обгрунтовано доцільність використання інституціонального підходу щодо аналізу відносин розподілу. Виявлено недосконалість представленої в сучасній інституціональній теорії власної концепції розподільчих відносин. Запропоновано модель, яка відображає механізм впливу економічної влади на розподіл доходів. Визначено рівні прояву економічної влади під час встановлення пропорцій розподілу: влада домінуючого агента, влада учасників виробництва, влада третіх осіб. Досліджено особливості функціонального розподілу доходів в економіці України, виявлено рентоорієнтовану складову мотивації економічної діяльності в перехідній економіці, яку сформовано за умов порушення балансу ладних потенціалів учасників ринку. Запропоновано концепцію "врівноваження" влади її двома визначальними складовими є обмеження "надлишку" та відшкодування "нестачі" влади економічним агентам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.31 + У010.443 + У9(4УКР)261.4
Шифр НБУВ: РА377489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Кальмук О.В. 
Економічний механізм державного регулювання трансформаційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Кальмук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічний механізм державного регулювання трансформаційної економіки. Доведено діалектичну єдність ринкових і державних регуляторів економіки. Визначено загально-філософські, соціально-економічні, правові та політичні передумови державного регулювання економіки. Проаналізовано суперечності інтересів суб'єктів господарської діяльності та трансформаційних процесів в економіці (організаційного, економічного та психологічного характеру, а також у владних інституціях держави). Розкрито сутність державного регулювання економіки як економічної категорії. На підставі визначення стратегічних пріоритетів випереджального інноваційного розвитку, сполучення класичних елементів кейнсіанства з елементами неокейнсіанства та урахування важелів монетарного впливу держави на економіку розроблено економічний механізм державного макроекономічного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА356387

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ревенко Д. С. 
Короткострокове прогнозування динаміки макроекономічних показників в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Д. С. Ревенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс економіко-математичних моделей, методів прогнозування динаміки макроекономічних показників за умов невизначеності й інструментальних засобів їх реалізації, що дозволяє своєчасно діагностувати зміни макросередовища, розробляти та приймати управлінські рішення для адаптації підприємства до даних змін. Побудований комплекс економіко-математичних моделей та методів включає: прогнозну модель експоненціального згладжування, що базується на операціях з інтервальними даними, метод комплексної ідентифікації та прогнозування компонент інтервальних динамічних рядів, модель інтегрального випереджального індексу, моделі короткострокового прогнозування споживчої інфляції в Україні. Удосконалено метод взаємодії інформаційних потоків, процесів і засобів прогнозування й аналізу макроекономічних показників з інтервальною невизначеністю та метод відновлення інтервальних динамічних рядів за рахунок використання експертних оцінок для одержання ретроспективної інформації про процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 в611
Шифр НБУВ: РА384269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Корабльов М.М. 
Методичні основи прогнозування валового внутрішнього продукту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.М. Корабльов ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням прогнозних розрахунків ВВП з врахуванням методології СНР. Оцінено місце і роль прогнозних показників ВВП в обгрунтуванні управлінських рішень, узагальнені основні методичні підходи до прогнозування ВВП в умовах перехідного періоду. Розроблена модель прогнозування ВВП, що базується на квартальній інформації щодо виробництва ВДВ в основних галузях виробництва товарів і послуг, кінцевому споживанні домашніх господарств і секторі загального державного управління, чистому експорті, чистих непрямих податках і інвестиціях. В моделі передбачається збалансування попиту і пропозиції під впливом дії ряду екзогенних змінних. Розроблено прогноз ВВП на короткостроковий період і середньострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443.2

      
10.

Сунцова О. О. 
Методологічні засади макроекономічного регулювання розвитку національного господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. О. Сунцова ; ДВНЗ "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено методологічні засади макроекономічного регулювання розвитку національного господарства, проаналізовано методології макроекономічного регулювання, оцінено ефективність фінансових регуляторів і у посткризовий період запропоновано комплекс методик для визначення ефективності макроекономічних регуляторів розвитку. Проведено порівняльний аналіз провідних вітчизняних і зарубіжних теорій та концепцій використання важелів макроекономічного регулювання розвитку національного господарства, визначено детермінанти механізму макроекономічного розвитку національного господарства. Проведено ретроспективний аналіз методологічних основ даного регулювання національного господарства та його фінансового забезпечення, систематизовано елементи різних методологій, які можуть бути адаптовані до нових посткризових умов функціонування світової економіки. Розроблено концепцію та стратегію вдосконалення макроекономічного регулювання соціально-економічних процесів держави з урахуванням негативних впливів світової фінансової рецесії. Запропоновано науково-методичні підходи щодо вимірювання ефективності фінансових регуляторів соціально-економічних процесів, проведено діагностику макроекономічної стабільності національного господарства. Висвітлено шляхи вдосконалення інструментів макроекономічного регулювання національного господарства, особливо за його фінансовою складовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.44 + У9(4УКР)210
Шифр НБУВ: РА380216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Починков Д.О. 
Механізм державного регулювання регіональної економіки в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Д.О. Починков ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне дослідження державного регуляторного механізму регіонального розвитку. Виявлено його особливості за умов транзитивної економіки. Розкрито теоретико-методологічні засади аналізу регіональної економіки. Проаналізовано економічні інтереси як спонукальний чинник регіонального розвитку на базі їх раціонального узгодження на мікро-, мезо- та макрорівнях. Обгрунтовано методологічну дієвість під час дослідження регіональних проблем категорій "соціально-економічна архітектоніка регіонального розвитку" та "регіональна економічна транспаритетність". Надано змістово-аналітичну характеристику механізму державного регулювання регіональної економіки та досліджено його особливості за умов ринкової трансформації в Україні. Розкрито інституціонально-правові засади забезпечення регіональної соціально-економічної динаміки за сучасних умов. Досліджено державне регулювання як пріоритетну форму реалізації економічної політики на мезорівні та проаналізовано її стратегічно-функціональні складові. Узагальнено практичні напрями реформування міжбюджетних відносин у системі "держава - регіон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА358337

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Загорулько А. О. 
Моделювання збалансованих показників вимірювання ефективності соціально-економічних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. О. Загорулько ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано праці зарубіжних і вітчизняних науковців, на підставі чого обгрунтовано теоретико-методологічні засади вимірювання ефективності соціально-економічних систем (СЕС) різних рівнів, визначено особливості формування інформаційної бази показників ефективності цих систем і проведено групування їх базових показників на мікро-, мезо- та макрорівнях. Запропоновано типовий підхід до багаторівневого вимірювання ефективності СЕС. Розроблено методологічний підхід до формування інтегральних показників ефективності (ІПЕ) СЕС через використання збалансованих показників вимірювання ефективності (ЗПВЕ) СЕС. На базі факторних моделей ЗПВЕ ідентифіковано ефективність функціонування та збалансованість розвитку СЕС на мікро-, мезо- та макрорівнях (на прикладі ДП "Лівадія", вітчизняної переробної промисловості та економіки України в цілому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969 в611
Шифр НБУВ: РА382995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Марущак В.П. 
Планування в системі державного регулювання ринкової економіки: організаційно-правові засади: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.П. Марущак ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Проаналізовано державно-правове регулювання планування ринкової економіки. Виявлено основні тенденції розвитку даного регулювання, яке базується на нових теоретико-методологічних і фактичних підходах та передбачає врахування об'єктивних закономірностей суспільного розвитку використання досвіду розвинутих країн. Проаналізовано взаємозв'язки у сфері державно-правового регулювання між плануванням і ринковим господарством, між суб'єктами планової діяльності. Визначено тенденції розвитку правового регулювання планування в економічній сфері. Здійснено рестреспективний аналіз законодавства про планування, стан правового регулювання планування у розвинутих країнах, сучасний стан організаційної та законодавчої бази з планування на Україні, а також за окремими напрямками економічної діяльності. З використанням комплексного підходу висвітлено проблему державно-правового регулювання планування на підгрунті суті планування та його зв'язків з державним управлінням і економічними відносинами. З застосуванням об'єктивного підходу вирішено конкретні проблеми з уникненням суб'єктивізму та побічних деформацій. Обгрунтовано актуальні завдання та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення результативного впливу державно-правового регулювання планування на економічну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)0-17-23 +
Шифр НБУВ: РА363777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Соколовська І.П. 
Процес капіталотворення в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.П. Соколовська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню сутності процесу капіталотворення в умовах трансформаційної економіки. Розкрито макроекономічний аспект процесу капіталотворення на базі аналізу структури, динаміки національних заощаджень та можливостей їх інвестиційного використання. Встановлено, що забезпечення умов для активізації заощаджувально-інвестиційних процесів є необхідним чинником подолання трансформаційного спаду. Обгрунтовано ведучу роль банківської системи в акумуляції заощаджених ресурсів. Розроблено систему пропозицій, спрямованих на зростання національних заощаджень, розвиток інвестиційних операцій банків та вдосконалення методів державного впливу на процес капіталотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444

Рубрики:

      
15.

Дейч В.Б. 
Система і механізми державного управління в умовах значимої соціально-економічної диференціації країни: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Б. Дейч ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення системи, а також формування механізмів державного управління за умов значимої соціально-економічної диференціації країни. Проаналізовано теоретичні засади соціально-економічної інтеграції суспільства. Сформульовано проблему соціально-економічної диференціації української держави з використанням термінів теорії систем. Запропоновано підхід до визначення рівня складності системи державного управління та проаналізовано існуючі державні механізми соціально-економічної інтеграції суспільства. Визначено напрямки вдосконалення системи державного управління в Україні. Проведено аналіз стану зовнішнього та внутрішнього середовища, а також вибір моделі державного управління для України. Розроблено варіанти формування адекватного рівня складності системи державного управління в Україні та наведено рекомендації щодо збільшення зазначеного рівня. Розглянуто методологічний аспект механізму збільшення зв'язності суспільства. Висвітлено взаємозалежні стратегії соціально-економічного розвитку регіонів як механізм збільшення зв'язності між частинами суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х001.5 + У010.444.4 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА351713

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Цугунян А.М. 
Система регулювання макроекономічних процесів (на прикладі формування валової доданої вартості Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.М. Цугунян ; Акад. фінанс. упр., Наук.-дослід. фінанс. ін-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційні основи формування та розвитку системи засобів регулювання економікою. За умов сучасної ринкової економіки науково обгрунтовано роль державних засобів макроекономічної політики та використання зарубіжного досвіду. Проаналізовано теорії, методології, фактичні та розрахункові дані з використанням методик системи національних рахунків, що забезпечує співставність показників, тенденцій та є основою фінансово-економічної політики країни. Валова додана вартість (ВДВ) як першоджерело нерозподілених доходів використовується для формування інших рахунків Системи національних рахунків (СНР), що є взаємозв'язаною системою фінансових потоків. Розкрито суть поняття "фінансові потоки". Запропоновано методику визначення обсягів за регіоном, концептуальні основи стратегії регулювання фінансового забезпечення росту ВДВ. Запропоновано трьохсекторну модель відтворення сукупного продукту Автономної Республіки Крим у аспекті виробництва засобів виробництва, предметів споживання та послуг, формування людського капіталу та духовних цінностей. Використання даної моделі дозволяє виявляти додаткові джерела, здійснювати контроль, визначати заходи щодо активізації процесів. Виконано розрахунки та прогнози ВДВ. На підставі показників фінансового забезпечення з'ясовано позитивні та негативні тенденції та головні проблеми, а саме: високий рівень тінізації економіки, недоїмки бюджету, високу затратомісткість виробництва, недостатнє фінансування НТР, зменшення інноваційно активних підприємств, що суттєво знижує ефективність економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР-6КРИ)0-961 +
Шифр НБУВ: РА364093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Сотула О.В. 
Соціально-економічний механізм державного регулювання трансформаційного періоду: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.В. Сотула ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретико-методологічні підходи до класифікації функцій держави за сучасних умов, проаналізовано сутність трансформаційного та перехідного процесів і визначено місце України у цих процесах. Сформовано підхід до розкриття сутності соціально-економічного механізму державного регулювання (СЕМДР), на основі системного підходу розкрито його функціональний і структурний зміст. Досліджено динаміку функціональної та структурної ефективності СЕМДР економіки. Обгрунтовано підходи до виміру соціального капіталу, запропоновано відповідний індекс як суму структурної, пізнавальної та змістовної складових соціального капіталу, здійснено його пробну оцінку для України у порівнянні з відповідними результатами країн Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)21,01
Шифр НБУВ: РА375199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Петришина Н.В. 
Трансформація економічної ролі та управлінсько-регуляторних функцій держави в ринковій системі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Петришина ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес трансформації економічної ролі й управлінсько-регуляторних функцій держави у ринковій системі України. Простежено еволюцію поглядів різних економічних шкіл і напрямів економічної науки щодо економічної ролі та функцій держави. Розкрито зміст економічних функцій держави й особливості їх трансформації за умов адміністративно-командної та ринкової економік. Узагальнено досвід окремих західних країн з кризового реформування економіки за умов світової фінансово-економічної кризи на початку XXI ст. Розглянуто співвідношення таких термінів, як "товарне виробництво", "ринкова економіка", "національне господарство" та визначено модулі їх функціонування. Уточнено сутність понятття "державний сектор економіки". Визначено склад, структуру й організаційно-регуляторні засади функціонування державного сектору в ринковій економіці України. Досліджено організаційно-правові форми діяльності державних підприємств в Україні та визначено їх роль у національному господарстві. Проаналізовано розвиток державного сектору економіки у розвинутих країнах. Виявлено його основні тенденції та найбільш ефективні моделі у сучасних ринкових системах. Визначено основні завдання та функції державного підприємництва у процесі ринкових перетворень. Проаналізовано інноваційний характер державного підприємництва та визначено основні напрямки його застосування у національному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)210 +
Шифр НБУВ: РА362499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гордон М.В. 
Цільова функція економічної політики держави: питання теорії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / М.В. Гордон ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне економічне дослідження актуальної проблеми формування цільової функції економічної політики держави. Розроблено методологічні засади економічного аналізу, встановлено категоріальний зв'язок та висвітлено еволюцію концепцій цілепокладання в економічній політиці, визначено соціально-економічні передумови його розвитку. З використанням факторного підходу досліджено процес формування цільової функції економічної політики в Україні, розкрито роль державних і недержавних інститутів в його реалізації. Виявлено характерні особливості формування цільової функції. Обгрунтовано необхідність розмежування понять "цільова функція" та "цілепокладання", розглянуто різні підходи щодо їх трактування. Систематизовано соціально-економічні передумови цілепокладання в державному регулюванні економіки. Виявлено особливості формування цільової функції економічної політики України. Доведено необхідність взаємодії державних і недержавних інституцій в процесі визначення та реалізації цільової функції. На підставі системного підходу наведено оцінку її основних компонентів. На базі використання математичних методів здійснено прогнозування цільової функції на засадах оптимального співвідношення між кількістю пріоритетних стратегічних цілей та реальних інструментів їх досягнення. Розроблено модель оптимізації цільової функції економічної політики держави для сучасних умов України на базі факторного підходу щодо її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.44 +
Шифр НБУВ: РА353278

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського