Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (331)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стороженко С. В. 
Адміністративно-правове забезпечення екологічних прав громадян: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Стороженко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження адміністративно-правового забезпечення екологічних прав громадян і розкрито соціальні засади та юридичний зміст цих прав. Проаналізовано організаційно-правове забезпечення екологічних прав через реалізацію правового механізму їх дотримання. З позиції адміністративного права розкрито засоби адміністративно-правового забезпечення цих прав. Показано, що суб'єктивне екологічне право є правовою формою реалізації їх екологічних інтересів, основою виникнення та задоволення яких є їх екологічні потреби. Обгрунтовано поняття та види адміністративно-правових гарантій забезпечення екологічних прав громадян через дослідження норм-принципів та обов'язків суб'єктів у сфері їх реалізації. Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ щодо адміністративно-правового забезпечення досліджуваних прав за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА383423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ракша Н.С. 
Адміністративно-правове забезпечення права громадян на освіту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.С. Ракша ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового забезпечення права громадян на освіту. Визначено суть і систему адміністративно-правових засобів його забезпечення. Досліджено проблеми імплементації міжнародно-правових норм щодо права людини на освіту до правової системи України. З'ясовано поняття, принципи та систему освіти в Україні. Визначено адміністративно-правовий статус органів управління освітою, його форми та методи, а також особливості управління навчальними закладами системи Міністерства внутрішніх справ і шляхи його вдосконалення. Охарактеризовано адміністративно-примусові заходи з метою запобігання та припинення порушень права громадян на освіту; суть, особливості, правові засади, підстави та процедури адміністративної відповідальності у сфері забезпечення даного права. Визначено напрямки вдосконалення адімністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на освіту. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + У819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА349366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Фролов Ю.М. 
Економічні права та свободи людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.М. Фролов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, зміст та форму основних економічних прав і свобод людини та громадянина. Доведено, що дані права є самостійним видом прав і свобод у системі конституційних прав людини та громадянина в Україні. Запропоновано визначення економічних прав і свобод людини і громадянина в Україні як можливостей людини та громадянина володіти, користуватися та розпоряджатися економічними благами, а також набувати їх та захищати у порядку, межах, формах і спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Зроблено класифікацію основних економічних прав і свобод людини та громадянина в Україні за різними критеріями, зокрема: суб'єктами; об'єктами; залежно від нормативних форм закріплення, способів і засобів їх реалізації та захисту; залежно від предмету правового регулювання. Здійснено комплексний аналіз права приватної власності людини і громадянина, права людини і громадянина на підприємницьку діяльність і права людини і громадянина користуватися об'єктами публічної (суспільної) власності. Досліджено нормативно-правові, організаційно-правові та інші гарантії здійснення цих прав. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у галузі прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА335366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Різник С.В. 
Забезпечення державою конституційного права людини і громадянина на підприємницьку діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.В. Різник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми забезпечення державою конституційного права людини та громадянина на підприємницьку діяльність. Розкрито сутність поняття, правову природу, основні етапи становлення та розвитку конституційного права на дану діяльність. Проаналізовано основні напрями державної політики у сфері реалізації, охорони та захисту конституційного права на підприємницьку діяльність. Визначено систему гарантій конституційного права на підприємницьку діяльність, розкрито сутність, зміст і форми цих гарантій. Розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності роботи органів державної влади у сфері забезпечення права на підприємництво в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА361262

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гриненко І. В. 
Засоби захисту й реалізації конституційних трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. В. Гриненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання засобів захисту та реалізації конституційних трудових прав працівників за сучасних умов розвитку України. Проаналізовано гарантії дотримання даних прав, визначено шляхи їх забезпечення. Розглянуто виникнення й еволюцію правової регламентації засобів здійснення та гарантії конституційного права на працю. Визначено суттєві характеристики. Трудовий договір є основним, але не єдиним засобом здійснення громадянином своїх конституційних трудових прав. Визначено, що конституційні трудові права реалізовуються на підставі юридичних фактичних складів, до яких слід віднести: направлення на роботу після закінчення навчального закладу, обрання на посаду, конкурсне її заміщення, призначення на посаду, прийняття-вступ у члени, якщо членство зумовлене обов'язковістю особистої праці. Доведено, що необхідно розвивати та впроваджувати в практичну діяльність нові види трудових договорів і вдосконалювати чинні за допомогою розширення їх змісту, сфери дії, покращувати гарантії реалізації конституційних трудових прав працівників залежно від галузі, а також від їх професійних і фізіологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)9
Шифр НБУВ: РА378105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Романенко К.М. 
Конституційне право громадянина на освіту в Україні: стан і тенденції розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.М. Романенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту у контексті його соціальних детермінант, взаємозалежності соціальних юридичних аспектів. Проаналізовано наукові підходи до інтерпретації суті права на освіту як складової забезпечення демократичного розвитку суспільства та самоактуалізації особистості за сучасних умов. Визначено міжнародний контекст, концептуальні та нормативно-правові засади зближення соціального та юридичного змісту права на освіту у "суспільстві освіти". Визначено основні ознаки соціоцентричної методології дослідження даного права та її переваги. Обгрунтовано соціальні критерії удосконалення його змісту та напрямки їх реалізації у законодавстві. Запропоновано трактування змісту конституційного права на освіту за умов формування в Україні соціально орієнтованої ринкової економіки. Досліджено напрями вдосконалення нормативно-правового забезпечення конституційного права на освіту у загальносоціальному, державно-управлінському та ринковому аспектах. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення механізму забезпечення конституційного права на освіту у контексті тенденцій розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА361121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванюшенко 
Конституційне право людини і громадянина на безпечне для життя і здоров'я довкілля та його забезпечення в системі місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Вікторія Вікторівна Іванюшенко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА365945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Боняк В.О. 
Конституційне право людини і громадянина на освіту та його забезпечення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Боняк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту, а також механізм його забезпечення в Україні. Проаналізовано стан наукових розробок різних аспектів цього права, а також джерела міжнародного та національного права. Запропоновано періодизацію етапів розвитку наукової думки та процесу нормативно-правової регламентації права на освіту в Україні. Сформульовано дефініцію "конституційне право людини та громадянина на освіту", розкрито його суть і зміст, з'ясовано основні ознаки. Досліджено механізм його забезпечення, який складається з механізмів реалізації, охорони та захисту даного конституційного права. Визначено роль органів державної влади у функціонуванні цього механізму. Обгрунтовано необхідність удосконалення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових і посадових осіб щодо забезпечення конституційного права людини та громадянина на освіту в Україні. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації з метою вдосконалення механізму забезпечення аналізованого суб'єктивного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Ч311.432 +
Шифр НБУВ: РА338692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Івершенко Л.А. 
Конституційне право людини і громадянина на приватну власність в Україні та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.А. Івершенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис права людини та громадянина на приватну власність, стан наукового опрацювання в теорії конституційного права та його нормативне закріплення у різні історичні епохи. На підставі аналізу літератури запропоновано визначення поняття та змісту конституційного права людини та громадянина на приватну власність і його нормативно-правове регулювання в Україні. Досліджено роль органів внутрішніх справ щодо забезпечення даного права, а також форми і методи їх діяльності у зазначеному напрямку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства стосовно ефективного регулювання конституційного права людини та громадянина на приватну власність і процесу забезпечення цього права органами внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА343524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мілова Т.М. 
Конституційне право людини і громадянина на свободу наукової творчості в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.М. Мілова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на свободу наукової творчості та проблеми його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття такого права, наведено його характеристику за суттю, змістом і формою. Проаналізовано структуру даного права, його основні елементи, місце у системі конституційних прав і свобод людини та громадянина. Описано особливості становлення та розвитку права на свободу наукової творчості та його конституційної регламентації в Україні. Розглянуто конституційно-правові проблеми реалізації даного права та шляхи їх подолання. На підставі результатів вивчення світового досвіду конституційно-правової регламентації права на свободу наукової творчості розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері прав і свобод людини та громадянина та у сфері наукової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА359483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Альонкін О. А. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання та гарантії його реалізації в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. А. Альонкін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено доктринальні основи конституційної дефініції та правового регулювання в Україні права людини на свободу світогляду та віросповідання. Розкрито методологічні засади дослідження та визначено місце в системі прав і свобод людини та громадянина. Охарактеризовано та проведено систематизацію нормативної бази конституційно-правового регулювання даного суб'єктивного права особи. Визначено, що складовими даної системи є міжнародні договори універсального та регіонального характеру та вітчизняні нормативно-правові акти України. Наведено пропозиції щодо конституційно-правового закріплення права людини. Досліджено загальносуспільні й юридичні гарантії реалізації, охорони та захисту права людини на свободу світогляду та віросповідання. Звернено увагу на необхідність правового вдосконалення загальносуспільних та юридичних гарантій реалізації, охорони та захисту права людини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х809(4УКР)32
Шифр НБУВ: РА371003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Малишко В.М. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Малишко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, текстів конституцій та інших нормативно-правових актів досліджено проблеми конституційного права людини на свободу світогляду та віросповідання, механізми та гарантії його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття та зміст термінів у релігійній сфері, їх співвідношення, його складові елементи, історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права у системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання у діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано основні права даних організацій та їх членів, основні форми та напрямки їх взаємодії з органами державної влади й іншими суб'єктами. Розглянуто систему та види юридичних гарантій дотримання права людини на свободу світогляду та віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА339360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Грицкевич С.Г. 
Конституційні екологічні права людини й громадянина та їх забезпечення органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.Г. Грицкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено місце і роль органів внутрішніх справ у сфері забезпечення конституційних екологічних прав людини та грамадянина. Висвітлено відмінності конституційних екологічних прав від інших конституційних прав і свобод. Доведено доцільність існування конституційних екологічних прав як окремої групи конституційних прав. Проаналізовано й визначено поняття конституційних екологічних прав людини і громадянина; критерії їх відмінності від інших видів конституційних прав; відповідності їх міжнародно-правовим нормам. Здійснено комплексне дослідження нормативної вітчизняної та зарубіжної правової бази, наукового матеріалу, досвіду діяльності державних органів у галузі забезпечення реалізації конституційних екологічних прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х859(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА318234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ковбан А. В. 
Конституційно-правова регламентація права людини на свободу світогляду та віросповідання в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. В. Ковбан ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз філософсько-правових і загальнотеоретичних аспектів свободи світогляду та віросповідання людини. Проаналізовано право людини на свободу світогляду та віросповідання, його складові елементи й історичні періоди й етапи розвитку до сучасного періоду, визначено місце даного права в системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання в діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано зміст, види й юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів даного юридичного права. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про свободу совісті, свободу світогляду та віросповідання, релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА374393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тищенко Ю. В. 
Конституційно-правове регулювання забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Ю. В. Тищенко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст понять "споживач", "забезпечення прав споживачів", "конституційно-правове регулювання забезпечення прав споживачів" і сформульовано їх авторські визначення. Проаналізовано суспільні відносини у сфері забезпечення прав споживачів як об'єкт конституційно-правового регулювання та здійснено їх класифікацію. Визначено місце прав споживачів у системі прав людини та громадянина. Розглянуто зміст конституційно-правового регулювання державної політики щодо забезпечення прав споживачів і сформульовано її визначення. Проаналізовано конституційні основи забезпечення прав споживачів. Висвітлено джерела конституційно-правового регулювання забезпечення прав споживачів. Встановлено досвід інших європейських держав щодо конституційного регулювання забезпечення прав споживачів. Визначено систему та проаналізовано повноваження державних органів, що здійснюють забезпечення прав споживачів в Україні. Обгрунтовано конституційно-правове регулювання діяльності громадських організацій споживачів. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання забезпечення прав споживачів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА381853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Скупінський О. В. 
Конституційно-правові засади економічної системи України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Скупінський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено конституційно-правові засади економічної системи України. Визначено методологічні підходи до розуміння співвідношення між державою, правом і економікою. Виявлено взаємозв'язки між економічними і політичними засадами конституційного ладу. Надано загальну характеристику механізму конституційно-правового регулювання економічних відносин в Україні. Сформульовано конституційні принципи й розкрито особливості конституційного регулювання вітчизняної економічної системи. Обгрунтовано межі конституційно-правового регулювання економіки, визначено критерії та конкретні типи відносин у даній сфері, які можуть бути віднесені до предмету конституційного права, виходячи із загальних уявлень про комплекс суспільних відносин, що регулюються галуззю. Виявлено проблеми та наведено пропозиції щодо основних напрямів удосконалення конституційно-правового регулювання економічної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х809(4УКР)104 + Х809(4УКР)33
Шифр НБУВ: РА380901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Припхан І. І. 
Конституційно-правові засади захисту суспільної моралі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. І. Припхан ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено змість категорії "суспільна мораль" в конституційно-правовій науці. Визначено особливості конституційно-правового регулювання відносин у сфері захисту суспільної моралі, проаналізовано Конституцію та закони України як правову основу захисту суспільної моралі, обгрунтовано необхідність встановлення конституційних обмежень прав і свобод людини з метою її захисту. Досліджено конституційно-правовий механізм захисту суспільної моралі, особливості та міханізм реалізації юридичної відповідальності за порушення законодавства у даній сфері. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері захисту суспільної моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х809(4УКР)33 + Ю703.2
Шифр НБУВ: РА381768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Опанасюк Н.А. 
Конституційно-правові основи туризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.А. Опанасюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційно-правові засади туризму в Україні як гарантії реалізації людиною прав і свобод під час здійснення туристичних подорожей (право на свободу пересування, відпочинок, охорону здоров'я, безпечне для життя та здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб, участі у культурному житті, а також право на доступ до культурних цінностей), теоретичні та практичні проблеми його становлення й розвитку. Розкрито поняття туризму, надано його дефінітивну характеристику за формою, суттю та змістом. Сформульовано право на туризм, а також з'ясовано його юридичну природу. Визначено та проаналізовано основні елементи конституційно-правових засад туризму в Україні, виокремлено систему законодавства України про туризм і здійснено аналіз його норм щодо відповідності Конституції України, чинному законодавству, новітнім світовим тенденціям законотворчості у даній сфері та практики застосування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про туризм і механізму його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)135 +
Шифр НБУВ: РА337148

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського