Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)112.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євстігнєєв А.С. 
Правове забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А.С. Євстігнєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито проблеми забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні. Проаналізовано правову природу, юридичні ознаки, функції та різновиди даних вимог, розглянуто питання правового регулювання їх забезпечення, а також юридичну відповідальність за правопорушення в даній сфері. Визначено особливості вимог екологічної безпеки, що повинні бути забезпечені в процесі приватизації земель в країні, як правової категорії, та наведено її юридичну дефініцію. Вивчено інституційно-функціональне та нормативно-правове забезпечення відповідних вимог на рівні національного законодавства. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства щодо запровадження дієвого механізму забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА367124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єлісєєва О.В. 
Припинення права приватної власності на земельну ділянку за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Єлісєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, ознаки та поняття припинення права приватної власності на земельну ділянку у значенні правового результату і юридичного процесу. Розрито суть поняття, правовий зміст, ознаки та критерії відмежування юридичних явищ - випадку, підстави, умови, порядку припинення права приватної власності на земельну ділянку. Наведено класифікацію випадків і підстав припинення права приватної власності на земельну ділянку. Визначено його правовий механізм та здійснено аналіз у найбільш розповсюджених й актуальних випадках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.109 + Х859(4УКР)110 +
Шифр НБУВ: РА345621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Афанасієв Р. В. 
Адміністративно-правовий режим об'єктів права власності на природні ресурси: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. В. Афанасієв ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правові аспекти права власності на природні ресурси, розкрито сутність адміністративно-правового забезпечення та регулювання реалізації права власності на природні ресурси, механізм і напрямки його проведення, надано поняття та характеристику адміністративно-правового режиму об'єктів права власності на природні ресурси. Досліджено сутність, зміст і систему його складових елементів - адміністративно-правових засобів забезпечення та регулювання реалізації права власності на природні ресурси, їх нормативну основу та практику їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)02 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА375877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бондар О.Г. 
Земля як об'єкт права власності за земельним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.Г. Бондар ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено поняття правового режиму землі як об'єкта права власності за земельним законодавством України у сучасній правовій доктрині. Розглянуто поняття та зміст правовідносин щодо власності на землю. Висвітлено відмінності правового режиму землі як об'єкта права власності залежно від певного об'єкта цього права. Досліджено проблеми вдосконалення правових засад реалізації українським народом та іншими суб'єктами права власності на землю своїх правомочностей, правового забезпечення оптимального балансу публічних і приватних інтересів за умов використання земель. Теоретично обгрунтовано співвідношення права власності на землю народу України та інших суб'єктів цього права. Охарактеризовано особливості правової регламентації земельних відносин майнового характеру, проаналізовано проблеми розмежування земельного та цивільного законодавства у разі регулювання цих відносин. Наведено наукові висновки та пропозиції щодо удосконалення законодавства, що регламентує правовідносини власності на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА339300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бусуйок 
Правове регулювання обмежень прав на землю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Діана Вікторівна Бусуйок ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА341396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вівчаренко О.А. 
Гарантії права власності на землю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Вівчаренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення гарантій права власності на землю в Україні. Досліджено зміст поняття та основні характеристики гарантій права власності на землю. Розглянуто співвідношення юридичних принципів охорони та захисту права власності на землю, досліджено систему засобів захисту та відповідальність за порушення гарантій. Запропоновано нові підходи щодо розмежування правового становища українського народу та держави як суб'єктів права власності на землю. Проаналізовано особливості розмежування підстав недійсності угод з земельними ділянками. Досліджено причини невдалого регулювання підстав відшкодування збитків за чинним Земельним кодексом (ЗК). Висвітлено правову природу такої форми відповідальності як припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства. Обгрунтовано наявність в ЗК нормативного регулювання стану крайньої необхідності та необхідності вирішення проблем колізії норм ЗК зі статтями ЦК. Запропоновано шляхи удосконалення нормативного регулювання проблемних питань й обгрунтовано проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.106 +
Шифр НБУВ: РА337002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ващишин М.Я. 
Земельні правовідносини у селянських (фермерських) господарствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / М.Я. Ващишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему земельних правовідносин у селянських (фермерських) господарствах України, їх зміст та особливості. Обгрунтовано домінуючу роль земельних правовідносин у системі фермерських правовідносин. Значну увагу приділено визначенню суб'єкта земельних правовідносин у селянських (фермерських) господарствах та правовим формам фермерського землевикористання. Обгрунтовано пропозиції щодо суттєвого вдосконалення законодавства України у частині регламентації земельних прав і обов'язків осіб, які ведуть селянське (фермерське) господарство, підстав і умов припинення земельних правовідносин у селянському (фермерському) господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА310390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Глотова О.В. 
Правове регулювання правочинів щодо земельних ділянок в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Глотова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що правове регулювання правочинів щодо землі є необхідним атрибутом цивілізованого суспільства. Визначено поняття та юридичні ознаки земельного правочину, їх роль в реалізації земельної реформи та становленні земельного ринку. Досліджено організаційно-правовий механізм регулювання земельного ринку, в тому числі й земельних правочинів. Проаналізовано співвідношення норм цивільного та земельного права в регулюванні земельних правочинів, оскільки система правового регулювання правочинів щодо землі в Україні базується на нормах цивільного та земельного права. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про земельний ринок взагалі та земельні правочини зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА328371

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Губарєв С.В. 
Право власності фізичної особи на присадибну земельну ділянку (садибу): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Губарєв ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено цивільно-правові відносини власності, об'єктом яких є присадибна ділянка (садиба). З'ясовано основні закономірності розвитку права власності фізичних осіб на присадибну земельну ділянку (садибу). Визначено взаємозв'язок категорій "садиба", "присадибна земельна ділянка" та "житловий будинок", а також їх особливості як об'єктів цивільних прав. У загальнотеоретичному аспекті охарактеризовано відносини власності та права власності на присадибну земельну ділянку (садибу). Визначено юридичну природу цих правовідносин. Розкрито особливості правового режиму присадибної земельної ділянки (садиби) як об'єкта цивільних правовідносин і визначено підстави набуття та припинення права власності на присадибну земельну ділянку (садибу). Запропоновано визначення поняття "права власності на присадибну земельну ділянку (садибу)" в об'єктивному та суб'єктивному аспектах. У порівняльному аспекті охарактеризовано положення різних галузей законодавства України щодо охорони та захисту даного права власності. На підставі проведеного узагальнення стану правового регулювання відносин власності на присадибну земельну ділянку (садибу) розроблено пропозиції з метою вдосконалення цивільного та земельного законодавства, норми якого регулюють відносини власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)110 +
Шифр НБУВ: РА366590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Зайцев 
Право спадкування землі в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олексій Леонідович Зайцев ; Університет внутрішніх справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х839($УКР)8
Шифр НБУВ: РА311680

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Захарченко П.П. 
Право власності на землю в Україні: інституалізація, правове забезпечення, особливості реалізації (середина ХІХ - перша чверть ХХ ст.): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / П.П. Захарченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Досліджено розвиток права власності на землю впродовж середини XIX - першої чверті XX ст. у контексті правового забезпечення й особливостей реалізації в окремих регіонах Російської імперії з переважно українським етнічним населенням. Висвітлено проблему термінологічної визначеності та змістового наповнення поняття права власності на землю за чинним законодавством Російської імперії. Проаналізовано основний зміст Положень 19 лютого 1861 р., розкрито регіональні особливості у частині правового регулювання наміченого курсу перетворень у галузі земельних відносин. Розглянуто корективи та тенденції трансформації права власності на землю за умов контрреформаційних урядових заходів 1880 - 1890-х рр. Увагу приділено створенню організаційно-правових засад землеустрою різноманітних станів, верств і прошарків населення, що проживали в українських губерніях, показано політико-правові та соціально-економічні передумови, з'ясовано причини перегляду земельного законодавства на початку XX ст. Здійснено порівняльно-правовий аналіз земельного законодавства, організаційно-правового забезпечення його ухвалення та наслідків реалізації за умов переходу до ринкових відносин у середині XIX ст. і в сучасний період української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)52-623.131 + Х839(4УКР)112.1-1 +
Шифр НБУВ: РА367410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кирєєва І.В. 
Загальні засади припинення прав громадян щодо природних об'єктів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Кирєєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто законодавчі засади припинення прав громадян щодо природних об'єктів. Висвітлено періоди розвитку законодавства про припинення даних прав, починаючи з 1917 р., до сьогодення. Розкрито суть поняття "припинення прав громадян щодо природних об'єктів". Виділено та проаналізовано засадничі положення припинення права загального використання природних об'єктів. Наведено визначення підстав припинення права спеціального використання даних об'єктів. Запропоновано новий підхід до класифікації цих підстав. Розглянуто порядок припинення прав громадян щодо спеціального використання природних об'єктів. Охарактеризовано наслідки припинення прав громадян щодо даного їх використання. Досліджено гарантії забезпечення права спеціального використання природних об'єктів громадян у процесі їх припинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)02 + Х839(4УКР)112.106 +
Шифр НБУВ: РА360410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Когут Н. Д. 
Правове забезпечення безоплатної приватизації земель в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. Д. Когут ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено правову сутність, форми, значення та порядок здійснення безоплатної приватизації земель в Україні. Визначено поняття безоплатної приватизації земель, виділено два її різновиди - гарантована та негарантована в залежності від об'єму прав і повноважень суб'єктів та органів приватизації. Розкрито суб'єктивні права та законні інтереси громадян та юридичних осіб стосовно безоплатної приватизації земель, а також можливі різновиди її процедури за всіма видами цільового використання земель, щодо яких передбачена безоплатна приватизація земель. Проаналізовано вітчизяну та зарубіжну нормативно-правову базу у сфері безоплатної приватизації земель, обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.104.1
Шифр НБУВ: РА381682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Луняченко А.В. 
Правовий режим земель сільськогосподарського призначення, які належать громадянам на праві власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.В. Луняченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано стан законодавства, що регулює право приватної власності на землю, особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто вплив обмежень прав власника земельної ділянки на її використання, а також умови та порядок здійснення громадянами права на земельну частку (пай). Сформульовано поняття приватної власності на землі сільськогосподарського призначення, поняття землі та земельної ділянки, яка використовується на праві власності. Досліджено особливості даного права, вимоги до суб'єкта права приватної власності. Сформульовано висновки та рекомендації щодо подальшого вдосконалення земельного законодавства у сфері регулювання права власності на землі сільськогосподарського призначення та права на земельну частку (пай).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)112.1 + Х859(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА318444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Марусенко Р.І. 
Правові аспекти земельних сервітутів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Р.І. Марусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу земельного сервітуту. Надано дефініцію цієї категорії на підставі виявлених ознак. Проаналізовано теоретичні та законодавчі передумови до з'ясування галузевої належності інституту земельного сервітуту. Розкрито співвідношення земельного сервітуту з іншими правами на землю та роль і місце земельного сервітуту у системі земельно-правового регулювання. Проаналізовано генезу розвитку правового регулювання земельних сервітутних відносин на території України. Розкрито структуру правовідносин з приводу реалізації земельних сервітутних прав, а саме: суб'єктно-об'єктний склад, підстави виникнення, зміни, припинення та зміст. Виявлено прогалини та недоречності змісту елементів правовідносин. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо їх усунення. На підставі проведеного аналізу стану нормативного регулювання, а також з урахуванням історичного й іноземного досвіду регулювання земельних сервітутних відносин наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, зокрема, шляхом прийняття Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.321 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА341065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Машуков Р.О. 
Право власності садівницького товариства та його членів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р.О. Машуков ; Нац. акад. наук України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано національне законодавство у сфері регулювання правовідносин власності за участю садівницького товариства (СТ) і його членів, юридичної доктрини, правозастосовної та судової практики. Наведено рекомендації щодо законодавчого врегулювання відносин власності за участю СТ і його членів, здійснення та захисту їх суб'єктивного права власності. Виявлено недоліки та прогалини чинного законодавства, що спрямоване на регламентацію даних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417 + Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)112.3
Шифр НБУВ: РА372326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мироненко І.В. 
Зміст та межі здійснення права приватної власності на землю в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Мироненко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питання про зміст і межі здійснення права приватної власності на землю в Україні. Досліджено правове регулювання цих відносин у законодавстві України, а також взаємопов'язані з цим теоретичні та практичні аспекти. Розкрито суть поняття та зміст права приватної власності на землю, особливості земельних ділянок як об'єктів права власності, їх вплив на здійснення правового регулювання даних відносин, застосування норм різних галузей права під час здійснення такого регулювання. Значну увагу приділено питанню щодо встановлення меж свободи власника стосовно використання належної йому земельної ділянки. Досліджено обмеження права приватної власності на землю, запропоновано їх класифікацію. Розглянуто питання про недопущення зловживанням правом, а також дотримання вимог добросусідства під час здійснення права приватної власності на землю. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регулює відносини щодо здійснення даного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)110 +
Шифр НБУВ: РА358368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мовчан Р.О. 
Кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.О. Мовчан ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичний досвід регламентації відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, правильність кроку законодавця про встановлення кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво. Розкрито зміст об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 197-1 КК України. Досліджено санкції, передбачені у ст. 197-1 КК України, тенденції застосування покарання за вчинення цього злочину, можливість звільнення винних від кримінальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА368851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Носік В.В. 
Проблеми здійснення права власності на землю українського народу: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.В. Носік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Здійснено комплексне концептуальне науково-теоретичне дослідження юридичної природи здійснення права власності на землю Українського народу. Розглянуто основні юридичні моделі здійснення цього права й особливості правового регулювання відносин власності на землю Українського народу. Досліджено юридичну природу й обгрунтовано дворівневу конструкцію здійснення цього права. Зроблено науково-теоретичний аналіз правового режиму землі як об'єкта права власності Українського народу і основного національного багатства. Визначено особливості правового становища Українського народу у системі суб'єктів здійснення даного права. Розглянуто правовий статус громадян, юридичних осіб і держави як таких суб'єктів. Проведено наукове дослідження юридичної природи та механізму здійснення органами державної влади і місцевого самоврядування прав власника на землю від імені Українського народу. Наведено визначення понять, розкрито систему та структуру, а також проаналізовано юридичну природу основних конституційно-правових гарантій здійснення права власності на землю Українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)110 +
Шифр НБУВ: РА349306

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пейчев К.П. 
Правове регулювання відчуження земельних ділянок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / К.П. Пейчев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "земельна ділянка як об'єкт відчуження" і "відчуження земельної ділянки". Проаналізовано законодавство України й іноземних держав щодо відчуження земельних ділянок з метою розробки відповідних пропозицій. Розглянуто специфіку правового регламентування відчуження земельних ділянок у напрямку забезпечення збереження цільового призначення земель, запобігання концентрації великої кількості земельних масивів в одного власника та спекуляції землею, а також щодо поєднання власника земельної ділянки й сільськогосподарського виробника в одній особі. Виявлено особливості правового регулювання визначення ціни земельних ділянок за умов їх відчуження. Досліджено правові питання державної реєстрації прав на землю за цих умов. З'ясовано особливості правової регламентації окремих видів відчуження земельних ділянок, а саме: відчуження землі на конкурентних засадах, передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність і земельних ділянок комунальної власності в державну, відчуження землі іноземним особам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА338202

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського