Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (350)Книжкові видання та компакт-диски (339)Журнали та продовжувані видання (167)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Сало А.Я. 
Застосування військ (сил) в операції на оточення (за досвідом Корсунь-Шевченківської операції 1994 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Я. Сало ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів й архівних матеріалів обох воюючих сторін, мемуарної, наукової та спеціальної літератури здійснено комплексне дослідження Корсунь-Шевченківської операції як однієї з найбільших операцій на території України під час Другої світової війни, проведеної військами Червоної Армії у січні - лютому 1944 р. Значну увагу приділено питанням застосування видів збройних сил та родів військ в операції. Розкрито умови та фактори, що впливали на підготовку, хід і результати застосування військ у зазначеній операції, виявлено особливості її підготовки та проведення. Проаналізовано результати та наслідки, зокрема, уточнено втрати воюючих сторін. Установлено роль, місце, характерні риси й особливості застосування видів збройних сил і родів військ в операції. З'ясовано та досліджено новаторство у формах і способах бойових дій. Запропоновано визначення Корсунь-Шевченківської битви як основної з характерних операцій третього періоду Великої Вітчизняної війни, розглянуто її внесок до розвитку сучасної воєнної теорії та практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626.412.1 + Ц2,8(4УКР)441.2 +
Шифр НБУВ: РА338145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Стасюк С. В. 
Історико-правова традиція регулювання збройних конфліктів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Стасюк ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Системно досліджено міжнародно-правові аспекти регулювання сучасних збройних конфліктів у контексті усталеної історико-правової традиції дотримання правил ведення війни. Проаналізовано еволюцію історико-правової традиції регулювання збройних конфліктів, з'ясовано закономірності перходу від синкретичних норм звичаєвого права до розгалуженої системи кодифікованого міжнародного права збройних конфліктів. Розкрито історичні передумови зародження та розвитку української правової традиції регулювання збройних конфліктів як демократичного підгрунтя вітчизняної політико-правової думки. Обгрунтовано головні напрями імплементації норм права збройних конфліктів до національного законодавчого поля, які базуються на історичних, національних і ментальних особливостях української спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.0 + Х8(4УКР)-381 + Ц2(4/8)44 + Ф1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Хацановський В.С. 
Методична система підготовки особового складу Збройних Сил України до миротворчої діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В.С. Хацановський ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний досвід здійснення міжнародних миротворчих операцій, висвітлено питання участі у них миротворчих контингентів Збройних сил України. Із використанням суб'єктно-діяльнісного підходу теоретично обгрунтовано методичну систему підготовки миротворчих контингентів у Збройних силах України до участі у міжнародних миротворчих операціях. Удосконалено методику професійно-психологічного відбору осіб у миротворчі підрозділи, розроблено методики військово-професійної й іншомовної підготовки миротворчих контингентів у Збройних силах України. Запропоновано методику оцінювання індивідуальної готовності військовослужбовців до участі у міжнародних миротворчих операціях. Експериментально підтверджено ефективність нової методичної системи підготовки особового складу Збройних сил України до миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)-44 + Ц4,8(4УКР)3-44
Шифр НБУВ: РА372516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Федорук А.В. 
Наймане козацьке військо (XVI - середина XVII ст.): ідеологія, організація та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Федорук ; Черн. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль соціально-станової, релігійної самосвідомості у найманській ідеології козаків та її вплив на формування у них національної свідомості. Досліджено розвиток організації та внутрішньої структури найманих козацьких підрозділів, що входили до складу різних європейських військових систем. Наведено характеристику видів та типів ручної вогнепальної, холодної та метальної зброї, артилерії, захисного спорядження, яким були озброєні козаки-найманці. Вміщено інформацію про оснащення козацьких загонів, які наймалися на іноземну службу. Висвітлено аспекти, що стосуються видів військової служби, яку виконували наймані козаки, а також використання їх під час ведення "приватних" та "економічних" воєн. Охарактеризовано військове мистецтво (тактику і стратегію) козаків-найманців у тих воєнних конфліктах, в яких вони брали активну участь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Ц2,8(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА310427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кобко В.А. 
Підготовка та проведення спеціальних операцій у збройних конфліктах другої половини XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.А. Кобко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання застосування збройних сил і засобів у процесі проведення спеціальних операцій під час вирішення військових конфліктів після Другої світової війни. Відзначено відсутність узагальненого матеріалу з бойового застосування загальновійськових частин і сил спеціального призначення за даних умов і встановлено практичну цінність набутого досвіду на сучасному етапі формування Збройних сил України, так як деякі їх підрозділи та частини беруть участь у проведенні миротворчих операцій у багатьох регіонах планети. Обгрунтовано необхідність спеціального та комплексного дослідження методів проведення спеціальних операцій. Розглянуто основні аспекти збройної боротьби незаконних іррегулярних загонів з урядовими військами. Досліджено тактику їх дій, розкрито джерела формування, організаційну структуру та інфраструктуру. Розкрито характерні риси протиповстанської боротьби, визначено особливості підготовки та проведення спеціальних операцій. Висвітлено сучасні наукові уявлення щодо їх сутності, простежено основні тенденції розвитку форм і способів збройної боротьби з військовими формуваннями противника. Проаналізавоно фактори, що визначають тактику дій військ під час проведення ними спеціальних операцій. Розроблено рекомендації щодо застосування результатів наукового дослідження за сучасних умов формування Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-254 + Ц2,8(0)40 +
Шифр НБУВ: РА339755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Куций О.А. 
Психологічні особливості розвитку пильності суб'єктів охоронної військової діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.А. Куций ; Ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Підвищено ефективність діяльності військовослужбовців, що виконують обов'язки з охорони державних і військових об'єктів. Проведено теоретичний аналіз поглядів на пильність, її значення у професійній діяльності особистості, особливостей діяльності суб'єкта охоронної військової діяльності, формування та функціонування чинників, які формують пильність військовослужбовця. Досліджено психологічну структуру пильності, що включає у себе сенсомоторний, когнітивний та індивідуально-типологічний блоки. З'ясовано, що комплексно-цільове застосування психологічних прийомів дозволяє розвивати структурні компоненти пильності військовослужбовця, що підвищує його здатність до охорони військових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц2,8(4УКР)522:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА368402

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Тищенко С.В. 
Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорізької Січі та Української революції: історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.В. Тищенко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано джерельну базу та стан наукової розробки проблеми становлення та функціонування воєнної розвідки періоду Нової Запорозької Січі (1734 - 1775 рр.) та Української революції на початку XX ст. (1917 - 1921 рр.), запропоновано власну методику дослідження. З'ясовано роль і місце воєнної розвідки у забезпеченні національної безпеки України. Узагальнено досвід функціонування розвідувальних органів в організації діяльності військових формувань Запорозької Січі (1734 - 1775 рр.), Української Народної Республіки та Української держави (1917 - 1921 рр.) у мирний та воєнний період. Проаналізовано принципи організації та планування розвідувальної діяльності. Охарактеризовано структуру та способи ведення воєнної розвідки Запорозького війська та Збройних сил України. Висвітлено позитивні та негативні аспекти розвідувального забезпечення, а також підготовки особового складу для виконання бойових завдань. Надано оцінку ефективності дій розвідувальних органів. Наведено рекомендації щодо сучасного використання історичного досвіду розвідувальної діяльності періодів Нової Запорозької Січі, Української Народної Республіки та Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)32 + Ц4,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА334216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козинець І.П. 
Участь Збройних сил України в миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.П. Козинець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено джерельно-історіографічний огляд участі Збройних сил (ЗС) України в міжнародній миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.). Узагальнено наукові погляди вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно даного питання. Розкрито основні етапи підготовки миротворчих підрозділів і контингентів до участі у миротворчих операціях, а також напрями діяльності українських миротворців, характерні особливості застосування ЗС України у миротворчих акціях міжнародних і регіональних організацій з метою встановлення та підтримання миру. Запропоновано періодизацію миротворчої діяльності ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)44 + Х915.212.031 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лега 
Участь Збройних Сил України у міжнародних миротворчих операціях (1992-2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Андрій Юрійович Лега ; Черкаський національний ун-т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-54 + Ц2,8(4УКР)-44 + Ц35(0)64-4,8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА365477

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського