Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (35)Тематичний інтернет-навігатор (298)Наукова електронна бібліотека (162)Реферативна база даних (400)Книжкові видання та компакт-диски (5996)Журнали та продовжувані видання (629)
Пошуковий запит: <.>RZN=Я$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Назарчук Т. Б. 
Розвиток бібліографії кримознавства в СРСР (1921 - 1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / Т. Б. Назарчук ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено історію розвитку бібліографічних студій щодо окремого регіону - Криму, періоду існування автономії з урахуванням історичного контексту. Встановлено історико-культурну роль регіональної бібліографії в системі кримознавства 1920 - 1930-х рр. Виявлено в архівах РФ і США й уведено до наукового обігу корпус невідомої бібліографічної спадщини, що до сьогодні залишається в рукопису. Розроблено та розширено інформаційну біографічну базу щодо бібліографів-кримознавців даного періоду. Визначено їх внесок у розвиток вітчизняної культури. Проаналізовано діяльність установ, наукових товариств та інших громадських об'єднань у галузі історико-краєзнавчих досліджень і формування історико-бібліографічного напряму. Встановлено їх внесок у розвиток татарознавчих досліджень і бібліографії. Простежено долю кримознавчої бібліографічної спадщини з часу створення окремих довідників до сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ) я1 + Я12(4УКР-6КРИ)2
Шифр НБУВ: РА380995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Снегірьов І.О. 
Роль еволюційно-синергетичної парадигми в осмисленні соціуму: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / І.О. Снегірьов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено роль еволюційно-синергетичної парадигми в осмисленні тенденцій суспільного розвитку в ретроспективному та перспективному аспектах. Обгрунтовано необхідність формування нової методології дослідження суспільства у синергетичному контексті внаслідок недостатньої ефективності традиційних підходів (формаційного) щодо адекватного пояснення переходу на якісно інший рівень соціуму за умов нестабільного існування. Відзначено перспективність і плідність дослідження соціальних систем у контексті еволюційно-синергетичної парадигми, методологічний і теоретичний потенціал якої дозволяє більш глибоко та всебічно осмислити цілісність і складність такого феномена як сучасне суспільство, а також діалектичну єдність рівноважних і нерівнозначних процесів історичного розвитку. З'ясовано значення флуктуацій, у ролі яких за умов нестабільності у соціумі виступає особистість. Визначено причини досить високої імовірності впливу особистісного фактора на макросоціальні процеси в епоху суспільних змін. Обгрунтовано положення про визначальний вплив на еволюцію соціальної системи двох протилежних тенденцій - ентропії та негентропії, що формують біфуркаційну та еволюційну траєкторії розвитку соціуму. Експліковано особливості самоорганізації в соціальній системі на сучасному етапі. Встановлено, що чим більша диференціація (вище рівень неоднорідності внутрішнього середовища системи) моделі світу, тим вище антиентропійний потенціал системи як суб'єкта керування, а як наслідок - ефективніший процес управління соціумом. Доведено, що культура є наймогутнішим антиентропійним механізмом суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251 + Ю6*324.21 + Я4 +
Шифр НБУВ: РА334577

Рубрики:

      
3.

Смогоржевська І.А. 
Українська історична бібліографія (кінець XIX ст. - 1939 р.): становлення і розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.А. Смогоржевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне систематизоване дослідження процесу становлення української історичної бібліографії кінця XIX ст. - 1939 р. Визначено передумови її виникнення й основні тенденції розвитку. Показано вплив політичної ситуації та суспільної думки на формування української історичної бібліографії у досліджуваний період, здійснено періодизацію її розвитку. Розкрито зміст та особливості кожного етапу становлення вітчизняної історичної бібліографії. Виявлено пріоритетні напрямки формування тематики історико-бібліографічних досліджень. З'ясовано роль різних видів бібліографічних праць у вивченні минулого українського народу, показао їх місце у джерелознавчій практиці дослідників вітчизняної історії. Виявлено невідомі та неопубліковані бібліографічні праці, присвячені розгляду маловідомих сторінок української історії. Висвітлено діяльність наукових товариств, закладів, осередків, бібліотек, спрямовану на розвиток української історичної бібліографії, показано внесок вітчизняних і зарубіжних (австрійських, німецьких, російських і польських) учених у її формування. Узагальнено досягнення української бібліографії як джерелознавчої бази розвитку історичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)52/61 + Я131(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344604

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського