Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марута Н. О. 
Предиктори суїцидальної поведінки у пацієнтів із когнітивними порушеннями при депресивних розладах / Н. О. Марута, С. О. Ярославцев // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 58-64. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити предиктори суїцидального ризику у пацієнтів із когнітивними порушеннями за депресивних розладів (ДР). У дослідженні взяли участь 362 пацієнти з когнітивними порушеннями за ДР: 123 пацієнти з рекурентними ДР, 141 пацієнт із біполярними афективними розладами та 98 пацієнтів із пролонгованою депресивною реакцією. Для дослідження чинників суїцидальної поведінки у пацієнтів з когнітивними порушеннями за ДР використовувався комплекс методів дослідження: клініко-психопатологічний, психодіагностичний (опитувальник "Самооцінка вираженості аутоагресивних предикторів") та математико-статистичний. Визначено предиктори суїцидального ризику в пацієнтів із когнітивними порушеннями за ДР. У пацієнтів із рекурентними ДР встановлено помірний рівень аутоагресії та агресії, низький рівень імпульсивності, високий та виражений рівень звуження когнітивних функцій, виражене звуження міжособистісних стосунків, вираженість афективних порушень, середній та виражений рівень вегетативних розладів. У пацієнтів із біполярними афективними розладами визначався виражений та помірний рівень аутоагресії, агресії та імпульсивності, високий та виражений рівень звуження когнітивних функцій, виражене звуження міжособистісних стосунків, вираженість афективних порушень, середній та виражений рівень вегетативних розладів. У пацієнтів із пролонгованою депресивною реакцією встановлено помірний рівень аутоагресії і звуження когнітивних функцій, низький рівень агресії, виражений рівень імпульсивності, афективних порушень і звуження міжособистісних стосунків і високий рівень вегетативних розладів. Висновки: у результаті дослідження визначено особливості суїцидальної поведінки у пацієнтів із когнітивними порушеннями за ДР, які можуть виступати як діагностичні критерії та предиктори суїцидальної поведінки під час проведення диференціальної діагностики пацієнтів і можуть враховуватись під час створення психокорекційних програм, спрямованих на редукцію суїцидального ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ярославцев С. О. 
Характеристика виконавчих функцій у пацієнтів із когнітивними порушеннями за наявності депресивних розладів / С. О. Ярославцев // Львів. клініч. вісн. - 2020. - № 3. - С. 46-52. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Актуальність проблеми афективної патології, і передусім депресії, зумовлена низкою чинників: зростанням поширеності депресії, що досягає в популяції 10,0 %, високим ризиком хроніфікації таких станів, їх дезадаптивним впливом на соціальне функціонування, працездатність і якість життя, тягарем економічних витрат тощо. За епідеміологічними показниками в Україні за останніх 10 років захворюваність на афективні розлади зросла на 6,13 %, поширеність - на 13,16 %. Порушення мислення і виконавчих функцій, зниження концентрації уваги, труднощі прийняття рішень - ключові діагностичні ознаки депресії. Когнітивні порушення (КП) чинять кумулятивний вплив на функціональні можливості пацієнтів із депресивними розладами (ДР) й асоційовані з більшою тривалістю депресивних епізодів, що вказує на необхідність її діагностики та лікування. На сучасному етапі немає систематизованих уявлень щодо специфіки порушень виконавчих функцій за наявності різних типів ДР, що зумовлює актуальність досліджень у цьому напрямі. Мета роботи - охарактеризувати виконавчі функції у людей із когнітивними порушеннями за наявності ДР. У дослідження залучено 362 пацієнтів із КП за наявності ДР, які були стратифіковані на три групи порівняння за механізмом виникнення ДР: 123 особи з рекурентними депресивними розладами (РДР), 141 особа з біполярними афективними розладами (БАР) та 98 осіб із пролонгованою депресивною реакцією (ПДР). Висновки: у результаті дослідження виявлено особливості виконавчих функцій у пацієнтів із КП за наявності депресивних розладів, які слід враховувати в алгоритмі їх психосоціальної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ярославський Я. І. 
Волоконно-оптична телемедична мережа для обміну відеозображеннями : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / Я. І. Ярославський; Вінницький національний технічний університет. - Вінниця, 2019. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51 + З970.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442199 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лабай В. Й. 
Ексергетична ефективність split-кондиціонерів фірми "DAIKIN" / В. Й. Лабай, В. Ю. Ярослав, О. М. Довбуш // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 888. - С. 87-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Використано авторську інноваційну математичну модель ексергетичного методу аналізу роботи одноступеневих хладонових холодильних машин із холодильним агентом R410A, які використовують у split-кондиціонерах фірми "Daikin" моделі серії ATXN-MB, з метою комп'ютерного оцінювання їх енергетичної ефективності на основі ексергетичного ккд залежно від різних факторів, що впливають на їх роботу. Визначено ексергетичний ккд і втрати ексергії у окремих елементах split-кондиціонерів зі стандартною холодопродуктивністю 2050, 2560, 3410, 5480, 6230 Вт фірми "Daikin" за стандартних зовнішніх температурних умов. Встановлено, що зі зростанням холодопродуктивності split-кондиціонера його ексергетичний ккд зменшується від 23,1 до 19,4 %. За втратами ексергії, встановленими у всіх елементах холодильних машин split-кондиціонерів, визначають, які елементи split-кондиціонера треба вдосконалювати для зменшення втрат ексергії в них і загального підвищення ексергетичного ккд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Маліновський В. І. 
Використання можливостей часового TDM-ущільнення у сучасних волоконно-оптичних мережах / В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський, Ашраф І. М. Алькейсі // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2017. - № 2. - С. 100-113. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто новітні підходи та запропоновано метод оптимізації таймслоту у разі застосування відомої технології TDM-ущільнення каналів у швидкісних (40 - 200 Ge) волоконно-оптичних мережах із забезпеченням максимальної ефективності завантаження каналів і зменшенні часу латентності кінцевого вихідного імпульсу за конвергенції інформаційного трафіку і використання каналів мереж на їх пікових можливостях. Запропоновано засади підвищення швидкодії і снуючої інфраструктури каналів передавання цифрових волоконно-оптичних мереж за рахунок максимального розподілу сигналів по завантаженості каналів із врахуванням критерію сигнал-шум та зменшенням коефіцієнта виникнення помилки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клименко Г. М. 
Двокамерні повітророзподільники / Г. М. Клименко, В. Ю. Ярослав, О. М. Довбуш // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 113-119. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку систем витісняючої вентиляції (ВВ) громадських і промислових будинків. Вказано на очевидні переваги ВВ. Наведено недоліки існуючих повітророзподільників для забезпечення роботи ВВ. Наведено результати експериментальних та аналітичних досліджень конструкцій двокамерних малошвидкісних повітророзподільників для використання у системах ВВ громадських і промислових приміщень. За одержаною залежністю можна визначити розміри конструктивних елементів повітророзподільника. Завданням таких повітророзподільників є створення повітряних потоків із рівномірним початковим розподілом швидкості та температури. Вибір доцільної схеми вентиляції відповідно до характеру технологічного процесу та певних особливостей приміщень надає змогу зменшити повітрообмін у приміщеннях, експлуатаційні витрати та забезпечити достатню якість повітря в зоні перебування людей. Запропоновано декілька варіантів конструктивного виконання повітророзподільників, наведено результати їх експериментальних досліджень. Для мінімізації конструкційних недоліків відомих повітророзподільників і зменшення аеродинамічного опору запропоновано конструкцію малошвидкісного повітророзподільника виконати у вигляді двокамерного панельного повітророзподільника з криволінійними напрямними пластинами у розподільній камері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.202.105

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бідзіля П. В. 
Вогнепальні поранення хребта та спинного мозку в умовах локальної війни / П. В. Бідзіля, В. М. Ярославський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 1. - С. 194-200. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз характеру вогнепальних ушкоджень хребта і спинного мозку сучасною зброєю за умов локальних бойових дій та визначення особливостей діагностично-лікувальної тактики у такого контингенту потерпілих. Спостереження та хірургічне лікування проведено у 14-ти пацієнтів з вогнепальною травмою хребта і спинного мозку. У всіх спостереженнях із пораненням в хребет були поєднані множинні поранення органів грудної та/або черевної порожнини, у 2-х - органів малого таза. Вогнепальні поранення хребта та спинного мозку за умов сучасних бойових дій характеризуються множинністю ушкоджень та їх тяжкістю. Переважали кульові поранення в місця не захищені бронежилетами. Хірургічні втручання життєзберігаючого характеру проводились в гострому періоді травми у медичних закладах, наближених до бойових дій, а також у багатопрофільних лікарнях, що сприяло збереженню життя поранених. Всіх поранених оперовано з приводу вогнепальних поранень хребта і спинного мозку: в гострому періоді - 5, в ранньому - 7, у проміжному - 2. Операції були спрямовані на ліквідацію компресії спинного мозку, корінців, ліквореї та стабілізацію хребта. Висновки: поранення хребта в локальному конфлікті в переважній більшості характеризувались множинністю ушкоджень органів грудної та/або черевної порожнини з приводу яких хірургічні втручання проводились в перші години після поранення в багатопрофільних лікарнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ярославцева М. І. 
Формування професійної самореалізації майбутніх фахівців дошкільних навчальних закладів у процесі педагогічної практики : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / М. І. Ярославцева; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2015. - 22 c. - укp.

Досліджено проблеми формування професійної самореалізації майбутніх фахівців ДНЗ у процесі педагогічної практики. Обгрунтовано сутність понять "самореалізація", "професійна самореалізація", "професіоналізм", "професіонал". Уточнено компоненти, показники, рівні сформованості професійної самореалізації майбутніх фахівців ДНЗ. Педагогічна практика представлена як систематичний та безперервний процес практичної підготовки студентів у ВНЗ. Обгрунтовано технологію формування професійної самореалізації майбутніх фахівців ДНЗ у процесі педагогічної практики, забезпечено її поетапну реалізацію. Доведено ефективність реалізованої педагогічної технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.266.69 + Ч489.518.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кожем'яко В. П. 
Моделювання процесів розповсюдження сигналів в оптичних волокнах за вдосконаленим методом двоххвилевого передавання інформації / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський, Г. С. Колесник // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2015. - № 2. - С. 139-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми існуючої математичної моделі методу 2-хвилевого передавання оптичних сигналів в ОВ, проведено комп'ютерне моделювання сигналів на базі розробленого програмного середовища. Одержані результати показали відносно високу ефективність методу і математичної моделі розповсюдження 2-хвилевого сигналу в оптоволокні. Наведено і виділено ключові критерії оцінки ефективності процесів передачі інформації в оптичному волокні (ОВ) за допомогою інноваційного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кожем'яко В. П. 
Аналіз фактору сигнал-шуму для підвищення якості передавання інфомаційного сигналу по волоконно-оптичним каналам за методом двохвилевої передачі інформації / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2015. - № 1. - С. 155-162. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано прояви фактора сигнал-шуму у разі реалізації методу двохвильового кодування сигналів у ВОЛЗ, який базується на представленні на фізичному рівні оптичного сигналу на двох оптичних несучих довжинах хвиль з метою мінімізації завад в оптичних каналах та підвищення стабільності передачі даних в сучасних мережах. Одержано основні аналітичні залежності та пояснено природу виникнення адитивних шумів у разі реалізації методу та визначено шляхи мінімізації відношення сигнал-шум. Метод двохвилевої передачі даних надає змогу підвищити стабільність передавання цифрових оптичних сигналів за рахунок підвищення рівня сигнал-шум та зменшення коефіцієнта виникнення помилки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ярославцева Л. А. 
Гуманістичні ідеї у педагогічній спадщині Ф. Фребеля / Л. А. Ярославцева // Пед. науки : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 65. - С. 70-73. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито й обгрунтовано гуманістичні ідеї педагогічної спадщини Ф. Фребеля, її спрямованість на розвиток творчості та самостійності дитини,виділення гри як важливого компоненту її життя і розвитку. Визначено внесок зазначених ідей у розвиток системи вітчизняної дошкільної освіти.

Раскрыты и обоснованы гуманистические идеи педагогического наследия Ф. Фребеля, его направленность на развитие творчества и самостоятельности ребенка, выделение игры как важного компонента его жизни и развития. Определен вклад данных идей в развитие системы отечественного дошкольного образования.

Humanistic ideas of the Friedrich Froebel’s pedagogical heritage,its focus on the development of creativity and self-dependence of the childdisclosed and grounded, highlighting games as an important component of his life and development. Сontribution of these ideas to the development of the system of the domestic pre-school education identified.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Нім)51-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кожем'яко В. П. 
Мультиканальна відкрита атмосферна оптична система зв'язку / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, А. В. Клепіковський, В. П. Нездоровін, Я. І. Ярославський, Л. В. Кузьменко // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2014. - № 2. - С. 120-128. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто метод і засоби багатоканального передавання інформації у повітряній атмосфері з використанням лазерної апаратури й адаптивної системи зв'язку. Виконано опис та моделювання впливу атмосфери на передачу інформації. Розглянуто шляхи забезпечення максимальної надійності та швидкодії. Запропоновано оптимальний режим роботи і конструкцію адаптивного каналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кожем'яко В. П. 
Метод та структури двохвилевої передачі інформаційних імпульсів у волоконно-оптичних каналах сучасних інформаційних мереж / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2014. - № 1. - С. 210-225. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано метод та структури підвищення стабільності передачі інформаційних оптичних сигналів у волоконно-оптичних каналах, який базується на представленні на фізичному рівні оптичного сигналу на 2-х оптичних несучих довжинах хвиль з метою мінімізації завад в оптичних каналах та підвищення стабільності передачі даних в сучасних мережах. Запропонований метод двохвилевої передачі даних надає змогу підвищити стабільність передавання цифрових оптичних сигналів за рахунок підвищення рівня сигнал-шум та зменшення коефіцієнта виникнення помилки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кожем'яко В. П. 
Аналітичний огляд та класифікаційний аналіз технологій сучасних об'єднаних інформаційних мереж на основі ліній передавання електроенергії / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, М. Г. Тарновський, Я. І. Ярославський // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2013. - № 1. - С. 100-116. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто технології та систематизовано технічні показники інформаційно-енергетичних мереж. Проаналізовано технології сучасних альтернативних джерел енергії на базі фотоелектричних перетворювачів у складі сучасних сонячних батарей. Проведено класифікаційний аналіз та вдосконалено класифікацію геоінформаційно-енергетичних мереж. Запропоновано підходи до створення нової моделі інформаційних мереж з розподіленими фотоелектричними джерелами живлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83 + З27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ярослав В. Ю. 
Енергоощадна система вентиляції житлового будинку / В. Ю. Ярослав, О. М. Довбуш // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 755. - С. 473-476. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено енергоощадну систему вентиляції для типового житлового будинку. Надано кількісну оцінку споживання теплової енергії для цієї вентиляційної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чаусов М. Г. 
Укріплення грунтів : навч.-метод. посіб. / М. Г. Чаусов, О. М. Бесараб, В. П. Ярославський; ред.: М. Г. Чаусов. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2013. - 183 c. - Бібліогр.: с. 169-178 - укp.

Викладено відомості про укріплення грунтів та основні методи укріплення грунтів земляного полотна автомобільних доріг загального користування, в тому числі механічні та хімічні методи укріплення грунтів. Подано технологію проведення дорожньо-будівельних робіт під час укріплення грунтів та основні машини і механізми, що використовуються в технологічному процесі. Наведено основні типові конструкції дорожнього одягу з використанням укріплених грунтів для всіх типів дорожнього одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-060.65 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кожем'яко В. П. 
Аналітичний огляд технологій геоінформаційно-енергетичних мереж та методів підвищення стабільності їх функціонування / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, М. Г. Тарновський, Я. І. Ярославський // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2013. - № 6. - С. 91-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні технології та фактори впливу на інформаційну стабільність комп'ютерних інформаційних мереж та розподілених геоінформаційно-енергетичних мереж. Запропоновано підхід підвищення їх інформаційної стабільності, який базується на використанні розподілених світлових сонячних джерел електроенергії в інформаційних мережах. Проведено порівняльний аналіз технологій геоінформаційно-енергетичних мереж, на основі якого встановлено основні їх недоліки та визначено оптимальні шляхи підвищення інформаційної стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279 + З970.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кожем'яко В. П. 
Застосування технологій фотоелектричних перетворювачів в моделі інформаційних мереж із розподіленими джерелами енергії / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2013. - № 2. - С. 96-108. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто сучасні типи фотоелектричних перетворювачів, які перетворюють сонячну енергію у електроенергію для живлення інформаційних мереж. Проаналізовано енергетичну ефективність фотоелектричних перетворювачів для вибору та застосування їх як розподілених енергетичних джерел в інформаційних мережах. Запропоновано модель розподіленої інформаційної мережі з фотоелектричними перетворювачами сонячного випромінювання у вузлах, яка має вищу енергетичну автономність та інформаційну стабільність.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського