Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Ільченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Толмачов С. Т. 
Підвищення енергоефективності асинхронних двигунів в Україні: стан, можливості та перспективи / С. Т. Толмачов, О. В. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 56. - С. 133-139. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета публікації - дослідження основних бар'єрів на шляху підвищення енергоефективності сучасного парку короткозамкнених асинхронних двигунів (АД) на фоні постійно зростаючої вартості електричної енергії та з урахуванням традиційних технологій, організаційно-правових обмежень та техніко-економічних можливостей. Проаналізовані головні риси проблеми, сучасний стан парку АД та особливості їх експлуатації. Основний акцент зроблено важливому економічному аспекті проблеми - постійно зростаючій вартості електроенергії у загальному балансі витрат. Проаналізовано особливості енергетичної політики країн ЄС щодо впровадження енергоефективних АД. На основі порівняння ККД короткозамкнених АД класів енергоефективності ІЕ2, ІЕ3 і вітчизняних АД серії АІР в діапазоні 0,75 - 375 кВт проілюстровано перевищення в 3 - 5 % в діапазоні потужностей 0 - 5 кВт енергоефективності двигунів провідних світових фірм у порівнянні з вітчизняними аналогами. Розглянуті альтернативні підходи до модернізації АД як часткового вирішення проблеми ресурсо- та енергозбереження. Обгрунтовано важливість розробки гнучкої системи визначення життєвого циклу АД та політики формування їх вторинного ринку. Як одне з пріоритетних завдань широкого моніторингу АД визначено розробку надійних і доступних методів встановлення реального завантаження двигунів в умовах експлуатації. Як пріоритетний рекомендовано використання тензорезисторних датчиків крутного моменту. Проаналізована також можливість використання альтернативних систем виміру моменту. Наукова новизна полягає у формулюванні комплексу недостатньо досліджених, проблемних та дискусійних питань, що безпосередньо відносяться до АД і пов'язані з підвищенням їх енергоефективності. Практична значимість роботи витікає із актуальності і масштабу проблеми, яка має всі ознаки загальнонаціональної. Результати роботи полягають у визначенні основних бар'єрів на шляху підвищення енергоефективності парку АД та розробці шляхів їх усунення або пом'якшення. Сформульовано тезу, що зростання вартості електричної енергії гостро ставить на порядок денний питання зміни традиційних підходів до проблеми проектування та експлуатації АД, зокрема в частині надійного техніко-економічного обгрунтування доцільності їх використання в конкретних умовах експлуатації на основі базового критерія - максимуму ефективності перетворення енергії.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Замицький О. В. 
Вибір конструкції змішувача контактної системи охолодження шахтного турбокомпресора / О. В. Замицький, В. А. Громадський, О. В. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 33-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - визначення та обгрунтування ефективної конструкції змішувача контактної системи охолодження шахтного турбокомпресора. Використані теоретичні методи дослідження (аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення). Встановлено вперше, що найбільш ефективною конструкцією контактної системи охолодження шахтного турбокомпресора змішувача є труба Вентурі з регульованим перерізом кільцевої горловини та центральним підводом води. Стиснене повітря - це чудове середовище для зберігання та передачі енергії. Воно відрізняється універсальністю, гнучкістю та відносною безпекою в порівнянні з іншими методами зберігання енергії, такими як акумулятори та пари. Жодна галузь промисловості не може обійтися без застосування стисненого повітря, яке є доступним і дешевим джерелом - як сировинним, так і енергетичним. Особливо широко стиснене повітря використовується в гірничорудній промисловості (рудовидобувній та паливодобувній). Для отримання стисненого повітря на шахтах використовують турбокомпресори. Для підвищення ефективності турбокомпресора використовують охолоджувачі стисненого повітря. Існує багато видів охолоджувачів, але найбільш перспективним є контактний охолоджувач труба Вентурі - відцентровий сепаратор. Конструктивна схема апарату контактної системи охолодження шахтного турбокомпресора являє собою послідовно включені по повітрю змішувач типу труба Вентурі і відцентровий сепаратор-краплеуловлювач. Ефективність охолоджувача безпосередньо залежить від конструкції самої труби Вентурі, бо саме в ній відбувається контакт стисненого повітря з охолоджуючою рідиною. Холодна вода поступає в змішувач, після чого вона розпорошується потоком повітря. В суміші води та повітря відбувається тепломасообмін, при якому повітря охолоджується, а вода нагрівається. Розроблено рекомендації щодо конструктивних характеристик труби Вентурі для системи контактного охолодження шахтного турбокомпресора. Існує безліч конструкцій труб Ветурі, які відрізняються між собою. Визначено, що найбільш перспективною є конструкція з горловиною, що регулюється рухомим конусом та з центральним підводом зрошуючої води. Але необхідні більш детальні дослідження інших конструктивних параметрів контактного охолоджувача труба Вентурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Толмачов С. Т. 
Розрахунок та оптимізація імпульсних апаратів для розмагнічування пульп чорних металів / С. Т. Толмачов, О. В. Ільченко, В. А. Власенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 27-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Конкуренція на світовому ринку сировини загострила проблему підвищення якості залізорудних концентратів. Одним з важливих методів електромагнітного впливу на пульпу з метою підвищення ефективності класифікації, зневоднювання, магнітно-флотаційних процесів збагачення є розмагнічування пульпи. Промислові розмагнічувальні апарати при високих масо-габаритних та низьких енергетичних параметрах не забезпечували прийнятний рівень розмагнічування. Прогрес у галузі силової електроніки сприяв розробці низки високочастотних імпульсних розмагнічувальних апаратів, параметри яких в значній мірі визначалися на базі емпіричних залежностей з недостатнім рівнем їх обгрунтованості і обмеженим діапазоном використання. Мета роботи - розробка гнучкого й універсального методу проектування та оптимізації параметрів імпульсних розмагнічувальних апаратів у широкому спектрі технологічних вимог і обмежень. Використані теоретичні методи і точні формули коло-польового аналізу магнітного поля в коливальному контурі котушка-конденсатор, сучасні методи їх програмної реалізації та візуальні засоби відображення результатів обчислювальних експериментів. Наукова новизна роботи полягає в тому, що на основі точних співвідношень математичного аналізу вперше реалізований розрахунок параметрів згасаючого за експоненціальним законом магнітного поля без обмежень на конструктивні (внутрішній та зовнішній діаметри пульпопроводу, довжина і висота намотки котушки) та технологічні (максимальна напруженість поля, його частота, магнітна проникність пульпи, її швидкість тощо) параметри. Встановлено однозначні залежності між необхідними параметрами згасаючого розмагнічувального поля та числом витків циліндричної котушки з довільними геометричними параметрами. Запропонований метод та його програмна реалізація можуть бути корисними як для інженерів і науковців відповідних професійних напрямків, так і для студентів навчальних закладів гірничої та електричної галузей знань. Результатами дослідження є: розробка універсальної програми для дослідження процесів імпульсного розмагнічування, обгрунтування високого рівня її адекватності та створення нових можливостей підвищення якості дослідження, конструювання та оптимізації нових систем імпульсного розмагнічування продуктів збагачення руд чорних металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Замицький О. В. 
Дослідження сучасних методів охолодження стисненого повітря в турбокомпресорах / О. В. Замицький, О. В. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 53. - С. 107-112. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - визначення та обгрунтування ефективної системи охолодження стисненого повітря в турбокомп ресорах. Використані теоретичні методи дослідження (аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення). Отримано подальший розвиток закономірності процесів, які протікають при контактному охолодженні стисненого повітря в турбокомпресорах. Пневматична енергія широко застосовується в багатьох галузях промисловості. Поряд з паром, електрикою, механічною і гідравлічною енергією стиснене повітря використовується для автоматизації і механізації різних виробничих процесів. Для виробництва стисненого повітря у промислових масштабах використо вують в основному турбокомпресори. Обов'язковою умовою нормальної експлуатації турбокомпресорів є охолодження стисненого повітря, цим досягається істотне зменшення необхідної потужності. Частіше всього використовують кожухотрубні теплообмінники, але в процесі експлуатації відбувається погіршення ефективності через забруднення теплообмінних поверхонь. Перспективними охолоджувачами є контактні теплообмінники. Розроблено рекомендації щодо промислового використання контактної системи охолодження з режимом охолодження та осушення стисненого повітря, принцип работи якої полягає у безпосередньому контакті стисненого повітря та охолоджуючої води. Вода впорскується в повітропровід компресора після кожної секції стиснення і тим самим охолоджує повітря. Відділення води відбувається у спеціальних краплеуловлювачах, які встановлені перед наступною секцією. Вода при такому способі охолодження може бути нагріта лише до температури мокрого термометра за умов (температурі, тиск і вологості повітря). Основною перевагою цього способу є висока інтенсивність теплообміну через відсутність розділяючих поверхонь схильних до забруднення накипом. Недолік - дещо ускладнена, порівняно із традиційною, схема водопостачання. В результаті аналізу літературних джерел встановлено, що перспективним апаратом контактного охолодження стисненого повітря в турбокомпресорах є труба Вентурі - відцентровий сепаратор, так як поєднує в собі високий тепломасообмін і відносно невеликий гідравлічний опір. Але раціональні параметри контактних повітроохолоджувачів визначено тільки для номінального режиму роботи турбокомпресора при нормальних начальних умовах, тому необхідні додаткові дослідження для встановлення раціональних параметрів контактних повітроохолоджувачів при режимах відмінних від номінальних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник наукових праць викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів фізико-математичного факультету / А. А. Абасов, Д. О. Антоненко, А. О. Бабич, К. О. Бабіч, Т. М. Барболіна, О. О. Бариш, Ю. В. Біда, В. П. Бондаренко, Т. С. Бондаренко, А. В. Боняк, Є. С. Варшавська, О. О. Вінніченко, О. А. Волошин, А. М. Гетало, В. А. Гусак, О. А. Давиденко, О. О. Дмитрієнко, В. А. Долгов, А. В. Дудко, А. О. Журенко, С. І. Загнійко, С. О. Замко, Є. К. Захарченко, А. В. Золотарьов, В. В. Іванко, О. Ю. Ільченко, С. М. Кікто, А. Є. Кобобел, О. В. Коваленко, А. В. Ковбаса, В. Ю. Козуб, А. В. Кокарєва, Т. О. Кононович, О. П. Кошова, М. П. Красницький, А. М. Краснощік, О. П. Кривцова, Г. М. Кузьменко, О. К. Кузьменко, В. О. Кутас, І. О. Кушко, М. І. Ларіонова, Ю. В. Левченко, О. В. Лисак, І. В. Литвин, М. С. Литвин, С. Ю. Лозицька, М. В. Лутфуллін, К. М. Лутфулліна, К. С. Макаренко, М. В. Малюк, О. В. Мамон, В. О. Марченко, М. М. Марюхніч, Л. О. Матяш, В. В. Микитенко, Ю. Є. Мирошніченко, В. М. Мокляк, І. О. Москаленко, О. А. Москаленко, О. Ю. Москаленко, Ю. Д. Москаленко, В. В. Мостовик, А. І. Неділько, Т. А. Непокупна, С. М. Овчаров, В. С. Одокієнко, О. І. Павленко, А. В. Парада, О. О. Пархоменко, Л. М. Петренко, В. В. Петров, Б. Л. Піц, В. В. Плоскунов, Д. М. Погорілко, Ю. Г. Подошвелев, Ю. В. Полішко, А. В. Попов, Н. М. Пусепліна, Ю. О. Равлюк, М. М. Ракитянська, Н. І. Ракитянський, Т. Ю. Рижкова, Л. В. Різніченко, С. П. Савченко, О. В. Саєнко, Р. О. Саєнко, С. І. Сак, О. Є. Сакало, Л. А. Семеновська, М. І. Сєров, Р. С. Сіренко, В. С. Солодовник, Я. М. Сопільняк, Д. О. Сорока, Т. А. Сорока, Н. О. Сохатюк, Н. М. Степаненко, С. В. Степаненко, В. В. Сухорада, О. О. Таран, С. В. Тилик, Ю. М. Толоконцева, О. Г. Фомкіна, А. М. Хлопов, К. С. Холод, А. В. Хоменко, О. В. Хорольський, Н. С. Циб, Л. П. Черкаська, Н. А. Черниш, О. В. Шапран, Я. А. Шаравара, В. Ю. Шафрановський, Б. О. Шевченко, А. Е. Шендрик, І. М. Шило, А. І. Шурдук, М. М. Щербань, А. В. Щербина, Є. С. Щербина, Л. І. Яковенко, І. В. Яровий; ред.: Т. М. Барболіна, В. М. Мокляк, О. В. Саєнко, М. І. Сєров, С. В. Степаненко, Т. О. Кононович, О. П. Кривцова, О. А. Москаленко, Ю. Д. Москаленко; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. - Полтава : Астрая, 2021. - 265 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено основні результати наукових досліджень викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів фізико-математичного факультету за 2020 рік. Розглянуто питання математики. Визначено методику навчання математики. Розглянуто проблеми фізичних наук. Зазначено питання інформатики. Увагу приділено соціально-економічним наукам.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР-4ПОЛ-2П) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Академік Михайло Ільченко: 60 років разом з КПІ : [збірник] / упоряд.: О. М. Ільченко. - Київ : Ін-т обдаров. дитини НАПН України, 2021. - 462 c. - Бібліогр.: с. 268-297 - укp.

Наведено життєпис і основні етапи та результати багатогранної діяльності фундатора наукової школи з мікрохвильових телекомунікацій, організатора науки, тричі лауреата Державних премій в галузі науки і техніки УРСР, СРСР і України, лауреата премій імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова Національної академії наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, почесного зв'язківця України, заслуженого професора Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Звернено увагу на внесок М. Ю. Ільченка в науку та змальовано портрет ученого, що постає у його виступах та інтерв’ю з різних питань розвитку науки, техніки, освіти. Написана доступно та цікаво, ілюстрована численними фотоматеріалами, ця інформаційно насичена наукова біографія оповідає історію крізь призму професійної діяльності вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 д(4УКР) Ільченко М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Теорія, методологія і практика господарсько-фінансової діяльності підприємств : колект. монографія / А. С. Абрамова, Ю. В. Абрахам, І. О. Ахновська, В. В. Бобрівець, О. М. Бондарчук, В. А. Бородін, О. А. Бородіна, О. М. Брадул, Г. М. Верясова, С. А. Гаркуша, О. М. Гіржева, О. В. Гладкий, Л. Й. Гнилянська, С. В. Дідур, О. О. Довжик, Ю. А. Єгупов, І. М. Єгупова, А. В. Жаворонок, Р. П. Задорожна, О. О. Ільченко, О. Б. Карпінська, Б. А. Карпінський, Н. Б. Кащена, В. С. Килівник, А. В. Кириченко, Ю. Д. Ковальчук, Т. В. Колесник, О. В. Колісник, Н. О. Коломієць, В. М. Костриченко, М. О. Коханюк, Ю. В. Красовська, Д. Ф. Крисанов, М. В. Кузуб, К. І. Кузьмінська, О. Л. Легошина, О. Ю. Лесняк, В. В. Луцяк, О. С. Максимова, І. В. Мельничук, Д. С. Омельченко, О. Д. Осадчий, В. М. Остапенко, В. М. Панасюк, Ю. М. Попівняк, Г. Ю. Попова, І. С. Процик, А. М. Ряснянська, Л. П. Сай, Л. М. Сатир, М. Г. Сербов, Л. В. Соколова, А. І. Соловйов, Г. В. Старченко, Г. В. Темченко, Я. С. Ткаль, Н. М. Третяк, Ю. В. Ушкаренко, М. П. Федишин, Ю. Є. Холодна, Л. М. Хоменко, О. М. Чабанюк, Н. М. Шапа, А. О. Шевченко, І. Ю. Шевченко, В. А. Шепелюк, С. Б. Шипіна, Т. Б. Шира, Н. М. Яценко; Центр фінанс.-екон. наук. дослідж. - Полтава : Астрая, 2019. - 254 c. - Бібліогр.: с. 238-254 - укp.

Викладено теоретичні, методологічні та практичні аспекти господарсько-фінансової діяльності підприємств. Розглянуто сучасний інструментарій облікового та правового забезпечення управління благодійною діяльністю. Розкрито економічну природу взаємодії підприємств і комерційних банків в Україні та напрями її посилення. Висвітлено питання інвестиційної та інноваційної, податкової та правової політики підприємств. Здійснено оцінку сучасних аспектів розвитку підприємництва. Розглянуто світовий досвід довгострокового планування розвитку держави та можливості його адаптації для України. Окреслено основні напрями підвищення конкурентоспроможності підприємств. Досліджено сучасні проблеми формування маркетингових каналів розподілу продукції малих і середніх фермерських господарств. Запропоновано пріоритетні напрями забезпечення економічної безпеки підприємств в умовах невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-872 + У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ільченко О. М. 
Англійська для науковців : підруч. для студентів ВНЗ / О. М. Ільченко; НАН України, Центр наук. дослідж. і викладання інозем. мов. - 5-те вид., доопрац. - Київ : Едельвейс, 2019. - 338 c. - Бібліогр.: 43 назви. - укp. - англ.

Розглянуто велику кількість неологізмів, які часто використовуються в англомовному науковому обігу, але ще не зареєстровані у словниках. Наведено тексти для читання з примітками і вправами на розуміння прочитаного та розпізнавання імплікацій, опанування лексики, викладено граматичний матеріал (із зазначенням відмінностей американського та британського варіантів англійської мови). Представлено матеріали для відпрацювання навичок усного спонтанного мовлення та наукового письма, анотування, перекладу з урахуванням лінгвокультурної специфіки англійської мови та правильної вимови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти : практ.-метод. посіб. : [у 3 ч.]. Ч. 3. Діагностика інтелектуальних і мовленнєвих порушеь у дітей різних вікових категорій / О. І. Проскурняк, О. В. Ільченко, М. В. Роганова, А. І. Чаговець, Х. А. Шапаренко, С. В. Пєхарєва, І. П. Репко, І. О. Степанець, О. О. Бабакіна, Ю. О. Блудова. - Харків, 2019. - 363 c. - Бібліогр.: с. 339-351 - укp.

Розглянуто широке коло питань освітньої галузі, включаючи базові аспекти процесу психолого-педагогічного діагностування дітей дошкільного та шкільного віку з особливими потребами. Розроблено технологію з обстеження інтелекту й мовлення у дітей дошкільного та шкільного віку з особливими потребами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359235/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти : практ.-метод. посіб. : [у 3 ч.]. Ч. 1. Психолого-педагогічна діагностика дітей дошкільного віку / М. В. Роганова, А. І. Чаговець, Х. А. Шапаренко, С. В. Пєхарєва, І. П. Репко, І. О. Степанець, О. О. Бабакіна, Ю. О. Блудова, О. І. Проскурняк, О. В. Ільченко. - Харків, 2019. - 315 c. - Бібліогр.: с. 285-299 - укp.

Викладено широке коло питань дошкільної освіти, включаючи базові аспекти процесу психолого-педагогічної діагностики дітей дошкільного віку, а саме: діагностику визначення рівня засвоєння вихованцями вимог Базового компонента дошкільної освіти за освітніми лініями. Розкрито сучасні вимоги до професійної підготовки фахівців дошкільної освіти, визначено особливості психологічної діагностики розвитку дітей у змісті підготовки майбутніх працівників закладів дошкільної освіти, систематизовано інноваційні методи дослідження дошкільників, що використовуються для визначення основних критеріїв їх психофізичного розвитку та підготовки до навчання у школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359235/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти : практ.-метод. посіб. : [у 3 ч.]. Ч. 2. Діагностіка якості професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи / І. П. Репко, І. О. Степанець, О. О. Бабакіна, Ю. О. Блудова, М. В. Роганова, А. І. Чаговець, Х. А. Шапаренко, С. В. Пєхарєва, О. І. Проскурняк, О. В. Ільченко. - Харків, 2019. - 411 c. - Бібліогр.: с. 381-391 - укp.

Систематизовано авторські методики, тестові завдання, які використовуються для визначення сформованості загальнопедагогічних компетентностей, фахових компетентностей майбутніх учителів початкової школи відповідно до Концепції Нової української школи. Наведено приклади організації та проведення тренінгових занять як одного із засобів розвитку професійних компетентностей педагогів. Специфіка підготовки педагогів нової формації сьогодні диктується потребою в кардинальних змінах існуючої системи освіти. Задача педагогічної діяльності в освітньому процесі полягає у створенні умов для гармонійного розвитку особистості, в підготовці молодого покоління до праці й іншим формам участі в житті суспільства. Представлено апробовані результати наукових доробків із питань діагностики внутрішнього забезпечення якості освіти майбутніх учителів початкової школи. Викладено широке коло питань освітньої галузі, включаючи базові аспекти процесу педагогічного діагностування, а саме: визначення рівня якості знань із розділу "Загальні основи педагогіки", "Теорія виховання", "Дидактика", "Школознавство"; діагностика якості знань із методик вивчення освітніх галузей "Мова й література", "Мистецтво", "Математика", технологічна освітня галузь, фізкультурна освітня галузь у початковій школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359235/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ноздренко Д. М. 
Вплив фуллеренів Csub60/sub на механокінетичні та біохемічні параметри скорочення muscle soleus хронічно алкоголізованих щурів з експериментально індукованою ішемією / Д. М. Ноздренко, С. Ю. Зай, О. П. Мотузюк, К. І. Богуцька, О. В. Ільченко, Ю. І. Прилуцький // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2018. - 16, вип. 3. - С. 585-597. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р418.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Лінгвістика XXI століття: нові дослідження і перспективи : [зб. наук. пр.] / ред.: О. М. Ільченко, А. Д. Бєлова, Т. М. Миронюк, Б. М. Ажнюк, В. М. Зірка, І. В. Смущинська, О. Б. Ткаченко, С. Дерен, Р. Сенишин, Т. Махароблідзе, В. І. Карасик, А. І. Бельский, С. І. Ібрагімова; НАН України, Центр наук. дослідж. і викладання інозем. мов. - Київ, 2018. - 135 c. - укp. - рус. - англ.

Наведено результати лінгвістичних досліджень, що охоплюють сучасні проблеми лінгвістики і віддзеркалюють зміни у глобалізованому світі - номінативні процеси, вербалізацію мовних та філософських категорій на матеріалі різних європейських мов, термінологізацію, жанри і різновиди дискурсу у сучасному комунікативному просторі, зміни у комунікації під впливом інформаційно-комунікаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Толмачов С. Т. 
Оптимізація режимів роботи насосних установок головного водовідливу шахт за критерієм мінімуму вартості електроенергії / С. Т. Толмачов, О. В. Ільченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 44. - С. 137-142. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методу оптимізації робочих режимів головних водовідливних установок гірничорудних шахт за критерієм мінімуму питомої вартості електроенергії. Основну увагу приділено можливості вибору таких робочих режимів насосних установок головного водовідливу, які відповідають характеристикам системи "насос - трубопровідна мережа", добовому графіку притоку води з нижніх горизонтів, технічним обмеженням (об'єм водозбірника, максимальна кількість насосних установок, які можуть працювати одночасно, горизонт головного водовідливу). Пошук оптимального варіанта роботи системи головного водовідливу реалізується шляхом погодинної дискретизації зони ефективної роботи насосних установок, формування масиву потенціально можливих робочих режимів та перебору комбінацій різних варіантів з урахуванням часових зон споживання електроенергії. Аналіз режимів роботи системи головного водовідливу. Розглянуто на прикладі шахт "Гвардійська" і "Родіна". Вирішення сформульованої проблеми грунтується на спеціально розробленому алгоритмі, реалізованому у вигляді комп'ютерної програми, яка автоматично формує добовий графік роботи головних водовідливних установок з урахуванням поточного об'єму води у водозбірнику, динаміки притоку води та пріоритетної роботи насосів по можливості у години мінімальної вартості електроенергії. Розрахунок добового графіка роботи насосних установок виконано з використанням системи візуального програмування LABVIEW. Використання результатів роботи дає можливість в умовах різних шахт сформувати добові графіки роботи системи головного водовідливу, які з урахуванням фактичних технічних параметрів та технологічних обмежень забезпечують мінімальну вартість електроенергії при роботі насосних установок, а також можливість оцінки потенціалу енергозбереження та визначення шляхів його реалізації. Основними результатами роботи є: метод оптимізації режимів роботи насосних установок головного водовідливу шахт за критерієм мінімуму питомої вартості електроенергії, алгоритм визначення погодинного графіка роботи насосів, комп'ютерна програма для реалізації даного алгоритму, практичні розрахунки щодо оптимізації роботи системи головного водовідливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И174-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вівчарик М. М. 
Комплексоутворення РНК з манітолом, його спектральні характеристики та біологічна активність / М. М. Вівчарик, О. О. Ільченко, С. М. Левченко, З. Ю. Ткачук // Доп. НАН України. - 2016. - № 10. - С. 78-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено спектральні характеристики комплексоутворення РНК із лігандами - манітолом, сорбітолом і лактозою, за допомогою методів ІЧ і раманівської фур'є-спектроскопії, а також математичної моделі MCR-ALS. Визначено оптимальні співвідношення комплексоутворення в системі РНК - ліганд: у суміші РНК: манітол це співвідношення становить 3:1 із комплексоутворенням близько 100 %. У випадку суміші РНК: лактоза комплексоутворення зменшується до 30 % і в суміші РНК: сорбітол - до 25 %. Одержані результати добре узгоджуються з даними щодо противірусної активності препаратів на культурі клітин. Оптимальне співвідношення та найкраще комплексоутворення в суміші РНК: манітол практично збігаються з найкращою біологічною активністю цієї системи. Заміна манітолу на лактозу в системі РНК - ліганд призводить до зміни біологічної активності препарату з противірусної на імуномодулювальну та протизапальну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г298 + Е0*725.112.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Детермінанти соціально-економічного розвитку підприємств : [колект. монографія]. Вип. 3 / А. М. Бричко, В. М. Бутенко, О. В. Дяченко, О. В. Ільченко, І. І. Коблянська; ред.: Н. І. Строченко, В. В. Пилипенко, О. М. Ковальова. - Суми : Сум. нац. аграр. ун-т, 2016. - 310 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено питання соціо-еколого-економічного розвитку підприємств в регіонально-галузевому вимірі. Поглиблено сутнісно-змістову основу детермінант та запропоновано механізми, що істотно впливають на економічні, фінансові, екологічні та соціальні параметри розвитку підприємств різної галузевої та регіональної належності, зокрема, механізми ефективного аграрного господарювання, землекористування, організаційно-економічні механізми соціального розвитку сільських територій, створення дієвих економічних механізмів ринкового господарювання на інноваційній основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355312/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ільченко О. О. 
Коливальна спектроскопія комплексів в бінарних розчинах з різною міжмолекулярною взаємодією : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. О. Ільченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 18 c. - укp.

Розроблено метод дослідження нелінійних взаємодій у коливальних спектрах бінарних розчинів рідин за допомогою аналізу "залишкової" оптичної густини й інтенсивності в коливальних спектрах. Вперше з коливальних спектрів визначено концентрацію комплексів у таких бінарних розчинах як ацетон-хлороформ і діетиловий ефір-хлороформ, метанол-хлороформ. Показано, що в коливальних спектрах бінарних розчинів молекулярних рідин, які нагріваються під час змішування, утворюються нові піки, що відсутні в спектрах чистих компонент. Цей ефект трактується як доказ комплексоутворення в розчині. Нові піки зафіксовано в спектрах розчинів діетиловий ефір-хлороформ, ацетон-хлороформ, метанол-хлороформ, метанол-вода, етанол-вода, пропанол-вода. Вперше показано можливість визначення кількості комплексів у бінарних розчинах рідин за допомогою аналізу "залишкової" інтенсивності в спектрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ільченко О. М. 
Англійська для науковців : підруч. для студентів ВНЗ / О. М. Ільченко; НАН України, Центр наук. дослідж. і викладання інозем. мов. - 4-те вид., доопрац. - Київ : Едельвейс, 2016. - 317 c. - Бібліогр.: с. 314-315 - укp. - англ.

Наведено результати останніх досліджень у царині лінвістики та лінгвопедагогіки. Підручник допоможе системно засвоїти сучасну лексику та граматику англійської мови науки. Наведено неологізми, які використовуються в англомовному науковому обігу, але ще не зареєстровані у словниках. Наведено тексти для читання з примітками і вправами на розуміння прочитаного та розпізнавання імплікацій, опанування лексики. Оригінально викладено граматиний матеріал із зазначенням відмінностей американського та британського варіантів англійськоїі мови. Наведено матеріали для випрацювання навичок усного спонтанного мовлення та наукового письма, анотування, перекладу з урахуванням лінгвокультурної специфіки англійської мови, а також правильної вимови. Вміщено довідкові матеріали з граматики (систематизовані переважно у зручній формі таблиць), написання наукових статей, листів, редагування англомовних текстів, етикету повсякденного та наукового спілкування англійською мовою тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС63743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Алла Бойко: наукові, навчальні й моральні уроки. Наукова педагогічна школа / упоряд.: О. Ю. Ільченко, В. М. Мокляк, Л. А. Семеновська; НАПН України, Полтав. облдержадмін., Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. - Вид. 2-ге, допов. - Полтава : АСМІ, 2015. - 503 c. - Бібліогр.: с. 484 - укp.

Надано інформаційний матеріал про науковий доробок доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента АПН України, заслуженого діяча науки і техніки України, відмінника народної освіти А. М. Бойко. Подано хронологічний покажчик її друкованих праць, результати наукових досліджень аспірантів, докторантів і здобувачів, виконаних під її керівництвом, наукові статті, фрагменти з праць, рецензії, довідкові матеріали та фото. Розглянуто феномен "свобода" як педагогічну категорію в діалозі з творчістю В. О. Сухомлинського. Проаналізовано педагогічну концепцію А. С. Макаренка. Досліджено реалізацію М. І. Пироговим педагогічних ідей про заохочення і покарання дітей. Вивчено духовно-моральний зміст життя і творчості Г. Ващенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Бойко А.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кобушко І. М. 
Спрощення та гармонізація митних процедур як фактори збільшення обсягів зовнішньої торгівлі держави / І. М. Кобушко, О. В. Ільченко, С. І. Денисенко // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 10. - С. 28-36. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено основні напрямки реалізації положень Кіотської конвенції щодо спрощення та гармонізації національних митних процедур у діяльності митних органів, оскільки кожна держава, яка прагне запровадити положення оновленої Кіотської конвенції (КК), повинна оцінити ступінь готовності до їх застосування. Впровадження положень оновленої КК може бути неприйнятним для країн з нерозвиненою митною інфраструктурою та інформаційними технологіями, а також відсутністю кваліфікованого кадрового потенціалу. Саме це пояснює той факт, що багато країн-учасниць Всесвітньої митної організації ще не приєдналися до оновленої КК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 + Х819(4УКР)112.038.1 + Х916.140.220.3-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського