Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=БАХАРЄВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Федорів В. М. 
Експлуатація та обслуговування обладнання : навч. посіб. / В. М. Федорів, В. П. Олександренко, А. В. Мартинюк. - Хмельницький : ХНУ, 2024. - 335 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-08 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870328 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Єфименко В. В. 
Контроль та управління якістю продукції в галузі : навч. посіб. / В. В. Єфименко, В. П. Олександренко, В. В. Кротенко; Національний авіаційний університет. - Київ : НАУ, 2023. - 169, [1] c. - Бібліогр.: с. [170] - укp.

Викладено систематизований матеріал щодо контролю якості паливно-мастильних матеріалів, спеціальних рідин, що використовуються в автомобільній та авіаційній техніці. Розглянуті завдання лабораторій щодо організації контролю якості нафтопродуктів під час їх виробництва, транспортування, зберігання та застосування, а також відбір проб із транспортних засобів. Представлено методику проведення аналізу основних показників якості палив, масел, пластичних мастил та спеціальних рідин, а також розглянуто способи відновлення, управління показниками їх якості та приведення їх у відповідність до нормативних документів. Рекомендовано для здобувачів вищої освіти освітнього рівня "Бакалавр" спеціальності 161 "Хімічні технології та інженерія" освітньо-професійної програми "Хімічні технології палив та вуглецевих матеріалів".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.5 я73 + Л543.222 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пастух І. М. 
Деталі машин. Курсове проєктування : навч. посіб. / І. М. Пастух, В. О. Харжевський, В. П. Олександренко. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 242 c. - Бібліогр.: с. 195-196 - укp.

Викладено розрахунки та методи проєктування деталей машин, на основі яких розробляються механічні приводи. Подано алгоритми та приклади розрахунків параметрів приводу, основних передач, валів та їх опор, поради щодо виконання графічної частини проєкту приводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К44 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Гальченко Н. 
Динаміка та просторовий розподіл земель природно-заповідного фонду Полтавської області / Н. Гальченко, О. Клюка, В. Козарь, В. Бахарєв // Техн. науки та технології. - 2022. - № 3. - С. 210-219. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто динаміку створення об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) за 1990 - 2020 р. Визначено сучасну структуру земель ПЗФ Полтавської області за категоріями об'єктів, яка налічує 393 одиниці територій та об'єктів загальною площею 142 789,7562 га, що становить 4,96 % від загальної площі області. За уточненими даними здійснено розподіл просторового розташування територій та об'єктів ПЗФ до та після проведення адміністративно-територіальної реформи. Оцінено території районів області за відсотком заповідності, індексом інсуляризованості та загальним показником щільності об'єктів ПЗФ на території області. Отримані результати просторового розподілу земель ПЗФ можуть бути використані для прийняття управлінських рішень територіальними громадами шляхом створення нових або об'єднання наявних категорій ПЗФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР-4ПОЛ)114.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Професійна англійська мова. Інформаційні технології = Professional English for IT Students : навч. посіб. / К. В. Олександренко, О. С. Пасічник, О. О. Пасічник, Ю. В. Якимчук; Хмельницький національний університет. - Хмельницький : ХНУ, 2022. - 212 c. - Бібліогр.: с. 211 - укp. - англ.

Розроблено для здобувачів освіти за галузями знань "Інформаційні технології", "Автоматизація та приладобудування" та іншими дотичними галузями. Вміщено завдання, спрямовані на розвиток навичок читання аутентичних текстів за фахом, критичного мислення, лексичної компетентності, бізнес-комунікації, розвитку монологічного та діалогічного мовлення тощо. Зміст сконструйовано на засадах компетентнісної парадигми відповідно до положень комунікативно-діяльнісного та особистісно орієнтованого підходів. Викладено спектр тем для професійного спілкування фахівців у сфері IT. Висвітлено теми, пов’язані з функціонуванням комп’ютерних мереж, хмарних платформ, а також дотичні до них питання безпеки та захисту особистих і корпоративних даних. Кожна тема становить завершений дидактичний блок, у межах якого презентовано необхідний термінологічно-понятійний апарат, текстові матеріали, які висвітлюють різні аспекти конкретної теми, а також вправи та завдання, зорієнтовані на використання нового фактичного та мовленнєвого матеріалу в комунікативній діяльності. Передбачено не лише ознайомлення студентів із фактичним матеріалом, але й виконання завдань на підстановку, доповнення, пошук правильних відповідей. Зазначено, що даний підхід слугуватиме додатковим засобом для тренування мовного та мовленнєвого матеріалу, сприятиме розвитку мовної здогадки, формуватиме уміння орієнтуватися в тестовому масиві та вибудовувати логічні зв’язки. Дотекстові та післятекстові вправи та завдання зорієнтовано на активізацію аналітичних здібностей та критичного мислення студентів, залучення власного досвіду, висловлення власної обґрунтованої думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я73-1 + Ш143.21-937.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Ченчева О. О. 
Використання технологій доповненої та віртуальної реальності для набуття hard and soft skills при навчанні спеціалістів цивільної безпеки / О. О. Ченчева, В. В. Ченчевой, В. С. Бахарєв, М. Ю. Литвиненко, Є. Є. Лашко, С. М. Геращенко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 4. - С. 153-157. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз можливості використання технологій доповненої та віртуальної реальності для створення дистанційних онлайн-курсів з метою забезпечення набуття "hard" та "soft skills" спеціалістів з цивільної безпеки в умовах дистанційного навчання зумовленого бойовими діями. Систематизація методів та принципів використання технологій доповненої та віртуальної реальності у процесі підготовки здобувачів зі спеціальності 263 Цивільна безпека в умовах змішаного навчання. Досліджено проблеми набуття hard skills та soft skills студентами під час дистанційного навчання. Визначено фактори, які формують комунікативні та професійні навички. Обгрунтовано проблеми формування змісту фахової підготовки, добору форм і методів роботи зі здобувачами з метою ефективного навчання необхідним для професійної діяльності компетенціям і навичкам у галузі цивільної безпеки. Використання 3D візуалізації, анімації, звукового супроводу, субтитрування при розробці та формуванні навчального курсу освітніх компонент дозволяє наповнити його необхідним інформаційним змістом, занурюючи студента в реальне виробниче середовище із можливістю відпрацювання аварійних ситуацій, адекватної поведінки у разі виникнення НС, оперативного та правильного прийняття рішень. Використання доповненої реальності дозволяє максимально наблизити навчальний процес та забезпечити необхідні компетенції для реального технологічного процесу та обладнання, що дає можливість здобувачеві швидко адаптуватися на робочому місці. Отримані результати можуть бути використані викладачами та інструкторами для досягнення практичних навичок, компетенцій, зниження рівня помилок, що допускаються серед здобувачів, підвищення якості їх підготовки та ефективності прийнятих оперативних рішень у надзвичайних ситуаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)-21 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бахарєв В. С. 
Інформаційні технології контролю впливу техногенних чинників на безпеку населення в межах урбосистеми / В. С. Бахарєв, О. Л. Корцова, Д. В. Рєзнік, С. В. Сукач, Н. Н. Цибульник, Ю. І. Чеберячко // Проблеми охорони праці в Україні : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 38(1/2). - С. 20-29. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Олександренко І. В. 
Оцінка ефективності інвестиційної діяльності регіонів України / І. В. Олександренко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 197-204. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка ефективності інвестиційної діяльності регіонів України. Результати проведеного дослідження дозволять виявити фактори впливу на дану характеристику регіональної господарської системи та сформувати певні завдання з їх вирішення в контексті активізації інвестиційних процесів на регіональному рівні. Здійснено теоретичний аналіз наявних підходів до оцінки ефективності інвестиційної діяльності на рівні регіону, що дозволило сформувати власний підхід, який базується на обчисленні сукупного інтегрального показника ефективності інвестиційної діяльності регіонів України. З метою обчислення сукупного інтегрального показника ефективності інвестиційної діяльності регіонів України запропоновано методику, яка полягає в розрахунку сукупності відносних показників, які розподілені в межах трьох напрямів, а саме: за впливом інвестиційної діяльності за виробничий розвиток регіону, фінансовий розвиток регіону та соціальний розвиток регіону. В результаті обчислення відносних показників здійснено оцінку інтегрального рівня ефективності інвестиційної діяльності окремо за її впливом на виробничий, фінансовий і соціальний розвиток регіону. На основі розрахованих трьох інтегральних показників обчислено сукупний інтегральний показник ефективності інвестиційної діяльності регіонів України, що дозволило їх розподілити на регіони з низьким, середнім, вищим від середнього та високим рівнем ефективності інвестиційної діяльності. Систематизовано всі аналітичні розрахунки, що дозволило виокремити головні чинники впливу на ефективність інвестиційної діяльності регіонів України, врахування яких дозволить активізувати інвестиційний процес на регіональному рівні та досягнути його головних цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Функціональні аспекти фінансового менеджменту як інструменту управління економічними системами : монографія / І. М. Вахович, В. Ю. Дорош, Х. М. Диль, М. С. Забедюк, Л. І. Іщук, І. С. Кондіус, Т. І. Коробчук, О. М. Кузьмак, Н. А. Мостовенко, Г. В. Недопад, А. М. Ніколаєва, І. В. Олександренко, С. О. Пиріг, Ю. М. Погуляйко, В. Г. Поліщук, Н. М. Чиж, Ю. О. Шейко; ред.: І. М. Вахович; Луцький національний технічний університет. - Луцьк : Відділ іміджу та промоції Луцького НТУ, 2021. - 210 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Обґрунтовано функціональні аспекти фінансового менеджменту як інструменту управління економічними системами. Розглянуто питання фінансового менеджменту та чинників розвитку регіональних економічних систем, бюджетну ефективність в системі фінансового менеджменту територій, фінансовий ринок і роль фінансової інклюзії в управлінні економічними системами, підвищення ефективності кредитного менеджменту у розвитку соціально-економічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.2 + У049(4УКР)626 + У9(4УКР)261.3-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петренко І. С. 
Геоінформаційна система моніторингу техногенної безпеки закладів освіти м. Жовті Води / І. С. Петренко, В. С. Бахарєв, І. М. Шелковська, А. Л. Перекрест, Є. Д. Душкін // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 162-167. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування та розробка технічних засад забезпечення захисту населення і територій та небезпечних процесів, які можуть призвести до загрози або виникнення надзвичайних ситуацій шляхом використання сучасних геоінформаційних систем моніторингу надзвичайних ситуацій. Для розробки системи організаційних та організаційно-технічних заходів, спрямованих на забезпечення техногенної безпеки населених міст в умовах змін їх забудови використовувалися методи аналізу і узагальнення окремих досліджень у сфері моніторингу техногенної безпеки, інформаційних систем і геоінформаційного моделювання. Виконано узагальнення змісту, особливостей та завдань геоінформаційного моніторингу техногенної безпеки, розроблено концепцію створення геоінформаційної системи, описано склад, структуру і особливості функціонування окремих її блоків. Розроблено геоінформаційну систему моніторингу техногенної безпеки закладів освіти м. Жовті Води, створено геоінформаційну модель санітарно-захисних зон міста для виявлення впливу на землекористування закладів освіти, що надає змогу оперативно прогнозувати розвиток можливих надзвичайних ситуацій з урахуванням просторових даних для забезпечення управління їх ризиком. Обгрунтовано вибір показників для оцінювання мікроклімату у функціональних зонах, впливу потенційно небезпечних об'єктів та їх санітарно-захисних зон на територію закладів освіти, розроблено геоінформаційну технологію моніторингу техногенної безпеки закладів освіти. Розроблено практичну методику створення системи організаційних та організаційно-технічних заходів, спрямованих на забезпечення техногенної безпеки населених пунктів в умовах змін їх забудови з використанням ГІС моніторингу надзвичайних ситуацій, формування геоінформаційних ресурсів моніторингу техногенної безпеки на прикладі закладів освіти м. Жовті Води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Порушення прав промислової власності в Україні : [колект.] монографія / Н. М. Мироненко, А. Дідук, О. Кашинцева, О. Чомахашвілі, А. Шабалін, О. Бахарєва, І. Коваль, Є. Недогібченко, О. Зайківський, В. Селіваненко, К. Воронцова; ред.: Н. М. Мироненко; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності. - Київ : Інтерсервіс, 2019. - 268 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Увагу приділено об'єктам права промислової власності. Визначено основні риси та напрями формування державної політики у сфері боротьби з порушеннями права інтелектуальної власності. Досліджено форми, методи та механізми її реалізації з позицій евроінтеграційних процесів і сучасних концепцій забезпечення охорони та захисту інтелектуальної власності. Визначено відповідність законодавства України у сфері боротьби з порушеннями права інтелектуальної власності критеріям повноти, системності, узгодженості й ефективності з урахуванням темпів розвитку інтелектуальної інноваційної інфраструктури, нових інформаційних технологій. Вивчено та проаналізовано досвід зарубіжних країн у сфері законодавчого вирішення проблеми боротьби з порушеннями права інтелектуальної власності та можливість його врахування у практиці нормотворення України. Здійснено аналіз судової практики з розгляду справ про захист прав інтелектуальної власності, виявлено основні напрями формування теоретичної основи вдосконалення правозастосовної практики, матеріального та процесуального законодавства як основи та форми вираження державної політики у сфері дослідження. Визначено напрями гуманізації відповідальності за порушення права інтелектуальної власності в контексті захисту прав людини, в тому числі і права на справедливий суд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Основи наукових досліджень : [навч. посіб.] / І. Ш. Невлюдов, Ю. М. Олександров, А. О. Андрусевич, О. О. Чала; Харківський національний університет радіоелектроніки. - Харків : Панов А. М., 2019. - 395 c. - Бібліогр.: с. 365-375 - укp.

Висвітлено широкий спектр питань, пов'язаних із методикою наукових досліджень: вибір теми, визначення об'єкта і предмета, методології та методів дослідження. Розглянуто коло проблем щодо добору й аналізу необхідної інформації; планування і проведення експерименту; порівняння результатів експерименту з теоретичними даними; формулювання висновків результатів наукового дослідження. Надано практичні поради щодо написання наукової статті, підготовки доповіді, виступу на науковій конференції. Наведено способи підвищення "коефіцієнта корисної дії" дослідницької діяльності: розвиток швидкочитання, здатності розуміння тексту, використання методу мозкового штурму тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Олександренко І. В. 
Діагностика фінансового капіталу підприємства: методичний аспект / І. В. Олександренко, А. М. Ніколаєва, С. О. Пиріг // Бізнес Інформ. - 2018. - № 9. - С. 166-174. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На основі аналізу наукових підходів уточнено поняття "фінансовий капітал підприємства", під яким прийнято розуміти капіталізовану суму фінансових ресурсів підприємства, що є джерелами формування його активів і отримані за рахунок фінансових інструментів та ефективної роботи. Відображено функціональні характеристики фінансового капіталу. Надано основні етапи діагностики фінансового капіталу. Поглиблено підхід до виокремлення складових фінансового капіталу за окремими класифікаційними ознаками, що дає можливість детально підійти до його діагностики в розрізі різних джерел формування та напрямків використання. Розроблено методичний підхід до аналізу використання фінансового капіталу за окремими напрямками та відображено основні показники, що характеризують ефективність його використання в діяльності підприємства. Обгрунтовано методику проведення факторного аналізу показників рентабельності фінансового капіталу, за результатами якої можна виявити вплив внутрішніх факторів на зміну ефективності його використання. Застосування розробленої методики діагностики фінансового капіталу дозволить підприємствам детально та комплексно оцінювати результати фінансової діяльності, обгрунтовано підходити до процесу прийняття управлінських рішень у напрямку формування та використання капіталу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стечишин М. С. 
Залишкові напруження в азотованих у тліючому розряді шарах конструкційних сталей / М. С. Стечишин, М. Є. Скиба, М. М. Студент, В. П. Олександренко, М. В. Лук'янюк // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2018. - 54, № 3. - С. 96-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив тривалості азотування, температури, складу газової суміші та її тиску на внутрішні залишкові напруження і характер їх розподілу по глибині дифузійного шару азотованих у тліючому розряді конструкційних сталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.61-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Начовний І. І. 
Дослідження фізико-механічних властивостей ущільнювальних набивок / І. І. Начовний, А. І. Буря, А. Н. Дудка, А. Г. Олександров, Ів. І. Начовний // Проблеми тертя та зношування. - 2018. - № 1. - С. 100-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень деформаційних властивостей, зносостійкості і коефіцієнта тертя набивань НГФ-ХБ, НГФ-С, НФ4, НГФ-ХБ-Ф4, НГФ-С-Ф4, АФ-1, АП, ХХН в умовах тертя без змащення в інтервалі навантажень 150- 450 Н, швидкостей ковзання 0,5 - 1 м/с за умов зворотно поступального руху. Встановлено, що коефіцієнт тертя набивань знаходиться в межах від 0,057 до 0,156.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бахарєв В. С. 
Комплексна система екологічного моніторингу атмосферного повітря урбосистем : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / В. С. Бахарєв; Сумський державний університет. - Суми, 2018. - 36 c. - укp.

Наведено результати наукових досліджень із розробки комплексної системи екологічного моніторингу атмосферного повітря урбосистем. Запропоновано базову схему побудови концепції екологічного моніторингу атмосферного повітря на муніципальному рівні. Обґрунтовано методологічний підхід до визначення зон активного забруднення, використання якого дозволить оптимізувати мережу стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря для ведення екологічного моніторингу урбанізованих територій. Розроблено спосіб побудови мережі стаціонарних постів моніторингу забруднення атмосфери населеного пункту, визначення їх кількості та місць розташування. Розроблено структуру комплексної системи екологічного моніторингу атмосферного повітря урбосистем, взаємодія підсистем в межах якої забезпечує логічне поєднання особливостей їх функціонування із метою забезпечення населення достовірною та диференційованою інформацією. Запропоновано структуру інформаційно-аналітичної системи (ІАС) муніципального моніторингу якості атмосферного повітря. Розроблено теоретико-множинну модель інформаційно-аналітичної системи екологічного моніторингу атмосферного повітря на муніципальному рівні, що включає підсистеми моніторингу параметрів екосистеми, підтримки прийняття рішень, інформаційний комплекс «база даних параметрів – база знань ситуацій» та дозволяє оперативно розпізнавати екологічно небезпечні ситуації та приймати адекватні рішення щодо їх коригування. На прикладі урбосистеми техногенно навантаженого міста Кременчук розроблено програму постійного контролю та спостереження (моніторингу) за забрудненням атмосферного повітря на відповідність вмісту забруднюючих речовин нормам ГДК, інтегровану з існуючою системою спостережень за забрудненням атмосферного повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 + Д23,8(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дмитриков В. П. 
Рециклінг відпрацьованих свинцево-олов'яних акумуляторних батарей. Повідомл. 1. Екологічні і хімічні аспекти / В. П. Дмитриков, А. В. Степова, О. В. Проценко, О. А. Ревак, В. С. Бахарєв // Екол. безпека. - 2018. - № 2. - С. 13-17. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено можливість переробки відпрацьованих свинцево-олов'яних акумуляторних батарей із розробкою екологічно безпечної ресурсозберігаючої технології рециклінгу, що дозволяє повернути компоненти відпрацьованих акумуляторних батарей у сферу виробництва з метою захисту навколишнього природного середовища. Розглянуто вплив відпрацьованих свинцево-олов'яних акумуляторних батарей на компоненти навколишнього середовища, екологічні аспекти їх збирання та утилізації. Надано екологічну характеристику існуючим методам переробки відпрацьованих акумуляторних батарей. Наведено результати досліджень з реагентного рециклінгу відпрацьованих свинцево-олов'яних акумуляторних батарей і поверненням у сферу виробництва їх компонентів. Запропоновано гідрохімічний метод рециклінгу свинцево-олов'яних акумуляторних батарей, який: дозволяє відмовитися від детального розбирання і сортування відпрацьованих акумуляторів, не залежить від внутрішнього стану акумуляторів, дозволяє одночасно переробляти різні типи акумуляторів без істотної зміни технологічного процесу, не вимагає цінних реагентів і створення високих температур, спрощує технологічний процес і його апаратурне оформлення, дозволяє поліпшити еколого-економічні показники переробного підприємства. Розроблено безвідходний ресурсозберігаючий спосіб рециклінгу відпрацьованих акумуляторних батарей, при якому залишковий вміст свинцю, олова, їх похідних в навколишньому природному середовищі в межах впливу переробного підприємства не перевищуватиме екологічних норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Корцова О. Л. 
Дослідження умов формування зон активного забруднення підприємств Північного промвузла м. Кременчук / О. Л. Корцова, В. С. Бахарєв, В. Г. Волошина // Екол. безпека. - 2017. - № 2. - С. 108-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання оцінювання негативного впливу на стан атмосферного повітря потужних промислових підприємств шляхом встановлення меж зон активного забруднення (ЗАЗ). Досліджено умови формування ЗАЗ від підприємств Північного промислового вузла м. Кременчук, до складу якого входять чотири потужних підприємства I класу небезпеки: ПАТ "Укртатнафта", ПрАТ "КЗТВ", промивально-пропарювальна станція ВП "Вагонне депо Кременчук", філія Кременчуцька ТЕЦ ПАТ "Полтаваобленерго". Дослідження проведено на основі аналізу матеріалів: "Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) підприємств північного промислового вузла м. Кременчук"; висновку громадської екологічної експертизи на ситуацію, яка склалась в межах сельбищної забудови м. Кременчук в зоні можливого негативного впливу вище зазначених підприємств. Проведено анкетування мешканців міста Кременчука. За результатами анкетування визначено: значний ступінь стурбованості респондентів стосовно екологічної ситуації, розподіл антропогенних факторів забруднення за значимістю. Встановлено, що найбільшого дискомфорту завдає присутність стороннього запаху в атмосферному повітрі (вуглеводнів, сірки) саме в зонах можливого впливу підприємств Північного промвузла. Розроблено алгоритм визначення ЗАЗ та конкретизовану блок-схему послідовності дій із визначення їх лінійного розміру з наступним картографуванням одержаних значень. Результати проведеного дослідження свідчать про необхідність розробки та прийняття управлінських рішень, перегляду дозвільних документів на викиди забруднюючих речовин з метою забезпечення екологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6 + Б1(4УКР-4ПОЛ-2КРЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бахарєв В. С. 
Виконання комплексу завдань моніторингу атмосферного повітря за допомогою пересувної муніципальної екологічної лабораторії в м. Кременчук / В. С. Бахарєв, А. В. Маренич, М. М. Мороз // Екол. безпека. - 2017. - № 1. - С. 32-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено проект програми і схеми режимних (системних), оперативних та епізодичних спостережень за якістю атмосферного повітря із застосуванням пересувної муніципальної екологічної лабораторії (ПМЕЛ) в місті Кременчуці. Сформовано зведені вимоги до організації та проведення вимірювань із застосуванням ПМЕЛ з диференціацію постів спостережень на "фонові", "транспортні" та звичайні мережеві, а також, із урахуванням технічної можливості здійснення замірів концентрацій забруднювачів за допомогою автомобілю ПМЕЛ. Визначено, що основою для організації оперативних спостережень є звернення громадян міста на муніципальні "гарячі" лінії з повідомленнями про можливе наднормове забруднення атмосферного повітря. Обгрунтовано додаткові умови для вибору місця розташування маршрутних точок оперативних спостережень під час здійснення контрольних замірів у мікромасштабі. Встановлено особливості організації та проведення спостережень за фізичними чинниками забруднення атмосферного повітря за допомогою ПМЕЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ПОЛ-2КРЕ) с7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бахарєв В. С. 
Виконання комплексу завдань моніторингу атмосферного повітря за допомогою пересувної муніципальної екологічної лабораторії в м. Кременчук / В. С. Бахарєв, А. В. Маренич, М. М. Мороз // Екол. безпека. - 2017. - № 1. - С. 32-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено проект програми і схеми режимних (системних), оперативних та епізодичних спостережень за якістю атмосферного повітря із застосуванням пересувної муніципальної екологічної лабораторії (ПМЕЛ) в місті Кременчуці. Сформовано зведені вимоги до організації та проведення вимірювань із застосуванням ПМЕЛ з диференціацію постів спостережень на "фонові", "транспортні" та звичайні мережеві, а також, із урахуванням технічної можливості здійснення замірів концентрацій забруднювачів за допомогою автомобілю ПМЕЛ. Визначено, що основою для організації оперативних спостережень є звернення громадян міста на муніципальні "гарячі" лінії з повідомленнями про можливе наднормове забруднення атмосферного повітря. Обгрунтовано додаткові умови для вибору місця розташування маршрутних точок оперативних спостережень під час здійснення контрольних замірів у мікромасштабі. Встановлено особливості організації та проведення спостережень за фізичними чинниками забруднення атмосферного повітря за допомогою ПМЕЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ПОЛ-2КРЕ) с7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського