Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБРИЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Злагода В. С. 
Аналіз централізованих публічних закупівель ліків в Україні зі залученням міжнародних організацій / В. С. Злагода, Т. А. Германюк, Л. О. Бобрицька, О. С. Шпичак, В. М. Назаркіна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 48-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Централізовані закупівлі лікарських засобів (ЛЗ) за 40 пріоритетними напрямами МОЗ України здійснює з залученням міжнародних організацій "ПРООН", "UNICEF" і "Crown Agents" та регіональних закупівель за кошти місцевих бюджетів та програми реімбурсації "Доступні ліки". Це надає змогу підвищити доступ та доступність ЛЗ, якість медичної допомоги та поліпшить фармацевтичне забезпечення населення. Мета роботи - аналіз сучасного стану та ефективності централізованих закупівель ЛЗ через міжнародні спеціалізовані закупівельні організації в Україні. Об'єкт дослідження - дані офіційної статистики, нормативно-правові акти, наукові публікації, публічний модуль аналітики BI ProZorro. Дослідження виконували з використанням методів контент-аналізу, систематизації та узагальнення. Аналіз динаміки здійснення закупівель ЛЗ зі залученням міжнародних спеціалізованих закупівельних організацій у 2018 - 2020 рр. надав змогу встановити тенденцію щодо зростання суми бюджетних коштів, передбачених для закупівлі ЛЗ у 2020 р. на 60 % у порівнянні з даними 2018 р. У 2020 р. 14 закупівельних програм було передано ДП "Медичні закупівлі України", вони проводилися з використанням електронної системи "ProZorro" за участі великої кількості міжнародних компаній-виробників ЛЗ. Проведено порівняльний аналіз цін на ЛЗ, закуплені у 2017 - 2020 рр. за напрямами "Дитяча онкологія" та "Доросла онкологія". Зниження цін за переважною більшістю позицій зумовлено конкуренцією та безпосередньою участю виробників ЛЗ у торгах; виходом на ринок нових генериків, впровадженням прозорих механізмів електронних аукціонів тощо. Частину ЛЗ у 2020 р. було закуплено за вищими цінами через менший обсяг замовлення, карантинні обмеження, обмеження імпорту, зростання ціни на субстанції для виготовлення ЛЗ. Централізовані закупівлі ЛЗ і медичних виробів в України здійснює МОЗ із залученням міжнародних організацій "ПРООН", "ЮНІСЕФ" і "Crown Agents". Це тимчасові заходи, впроваджені у 2015 р. у зв'язку з реформуванням системи публічних закупівель, спрямовані на зниження корупційних ризиків і поліпшення фармацевтичного забезпечення населення. Такі закупівлі здійснюють за 40 напрямами, загальний обсяг - близько 6 млрд грн. на рік. Залучення міжнародних організацій до централізованих публічних закупівель ліків в Україні та впровадження програми реімбурсації ЛЗ, зокрема і для лікування серцево-судинних захворювань, надає можливість знизити ціну та забезпечує доступність ЛЗ для населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)410-381 + У9(4УКР)495.0-17-21,01 + Р11(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Злагода В. С. 
Сегментація сучасних лікарських форм на фармацевтичному ринку України / В. С. Злагода, Л. О. Бобрицька // Вісн. фармації. - 2022. - № 2. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За сучасних умов розвитку фармацевтичної галузі сегментація наявних лікарських форм серед 13898 лікарських засобів (ЛЗ), зареєстрованих на території України, дозволяє оптимізувати фармацевтичне забезпечення населення. Мета дослідження - комплексний аналіз зареєстрованих в Україні ЛЗ. Матеріалом дослідження стали дані Державного реєстру ЛЗ України 2022 р. Методи дослідження: частотний та контент-аналіз. У результаті контент-аналізу з'ясовано, що на фармацевтичному ринку України представлено 13 898 позицій ЛЗ, з них 10 965 - готові лікарські засоби (78,89 %) та 2146 - субстанції (15,44 %), де найбільшу частку складають готові лікарські форми, зокрема тверді лікарські форми: таблетки (49,96 %), розчини (17,17 %), капсули (10,37 %) та порошки (10,01 %) - з перевагою іноземного виробництва (66,35 %). Виявлено ЛЗ у вигляді капсул та їх різновидів з перевагою іноземного виробництва - 76,01 % торговельних назв (ТН). Висновки: у результаті проведеного контент-аналізу визначено асортимент лікарських форм, зареєстрованих на території України, що складають 13 898 торговельних назв. Тверді лікарські форми (таблетки, капсули) складають 6617 ТН та займають 60,35 % фармацевтичного ринку України. Під час аналізу виробників сучасних лікарських форм було виявлено, що співвідношення капсул іноземного і вітчизняного виробництва складає 2:1, де індійські лікарські форми становлять 18,54 %.



Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Злагода В. С. 
Маркетинговий аналіз протигрипозних вакцин в Україні / В. С. Злагода, Т. І. Івко, Т. А. Германюк, Л. О. Бобрицька // Вісн. фармації. - 2021. - № 2. - С. 59-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) мають високу поширеність, що особливо небезпечно в період пандемії COVID-19. Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація. Мета дослідження - маркетинговий аналіз зареєстрованих в Україні вакцин. Матеріалом дослідження стали дані Державного реєстру лікарських засобів України за 2020 р., інформація щодо підсумків епідемічного сезону з грипу та ГРВІ Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, задекларовані оптово-відпускні ціни на вакцини в Україні станом на грудень 2020 р. Проведено частотний і описовий аналізи. У результаті аналізу АТС-класифікації вакцин та їх присутності на фармацевтичному ринку України виявлено наявність групи J07B В - вірусні вакцини проти грипу. Частотний аналіз надав можливість з'ясувати, що 2020 р. було закуплено 665 000 доз вакцин 4 торгових назв (ТН). Усі вони іноземного виробництва, зокрема Франції, Нідерландів, Великобританії, Кореї. Серед закуплених вакцин 75 % складають вакцини французького виробництва. Визначено, що вартість 1 дози вакцини коливається від 185,00 до 249,69 грн. З'ясовано, що за досліджуваний період (2016 - 2020 рр.) кількість закуплених доз вакцин зросла у 190 раз, а вакцинація населення - на 123 %, тобто з 106 683 до 238 079 осіб. У результаті проведеного дослідження з'ясовано, що на фармацевтичному ринку України в епідемічний сезон 2020 - 2021 рр. були представлені вакцини від грипу лише іноземного виробництва. Вартість 1 дози протигрипозних вакцин коливалась від 185,00 до 249,69 грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р266.91 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Денисова О. М. 
Гематологічний профіль собак під час комплексного лікування бабезіозу з використанням трансфузії кріоконсервованих еритроцитів = Blood characteristics in dogs during treatment of babesiosis using transfusion of cryopreserved erythrocytes / О. М. Денисова, Г. Ф. Жегунов, Т. І. Якименко, Н. І. Гладка, В. О. Приходченко, О. М. Бобрицька // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 4. - С. 304-315. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Бабезіоз є одним із розповсюджених у всьому світі протозойних захворювань собак, яке за відсутності необхідної ветеринарної допомоги часто призводить до загибелі тварини. У роботі оцінювали зміни гематологічних показників собак під час комплексного лікування бабезіозу та трансфузії кріоконсервованих еритроцитів. Еритроцити заморожували із застосуванням 20 %-го ДМСО шляхом занурення у рідкий азот. Показано, що трансфузія кріоконсервованих еритроцитів разом із протипаразитарною хіміотерапією сприяє швидкому відновленню гематологічних показників тварин (рівня гемоглобіну, гематокриту та кількості еритроцитів), а також покращує їх самопочуття, сприяє більш швидкому одужанню. Кріоконсервовані з ДМСО еритроцити можуть бути рекомендовані для довготривалого зберігання крові у кріобанках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Політичні трансформації сучасного суспільства : колект. монографія / В. Бабіна, Ф. В. Барановський, Р. Басенко, Л. Бобрицький, О. Бороденко, Д. Бублик, П. Ворона, А. Гергель, С. Гладкий, Р. Гончар, Н. Дзюба, С. Дмитрашко, О. Дяченко, Р. Жалій, Т. Жалій, А. Ільченко, Д. Каденко, А. Капліна, Ж. Кононенко, Є. Кончаковський, Л. Кочубей, О. Крюковська, Д. Лікарчук, Н. Лікарчук, І. Лопушинський, С. Макарець, Л. Матвієнко, Ф. Медвідь, І. Миколенко, О. Миргородська, О. Мочков, С. Наумкіна, А. Некряч, О. Пикало, Г. Подлєсна, Ю. Помаз, С. Приходько, Ф. Сидоренко, С. Соловей, В. Сухостат, А. Твердохліб, К. Удовиченко, М. Урбанський, Р. Шаравара, С. Шейко, О. Шеломовська, М. Якименко; ред.: Т. Шаравара, Н. Сизоненко, Г. Подлєсна, Є. Кончаковський; Полтавська державна аграрна академія, Полтавська обласна державна адміністрація, Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України. - Київ : Ліра-К, 2021. - 215 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розвиток глобальної політичної системи має низку наслідків у різних сферах суспільної діяльності, оскільки усі складові взаємопов'язані та взаємообумовлені. Об'єктивним наслідком глобалізації є посилення зв'язків між окремими елементами світ-системи, що робить надзвичайно актуальним вивчення основних тенденцій розвитку явищ та процесів в окремих сферах. Висвітлено актуальні тенденції суспільно-політичних зрушень на глобальному та локальному рівнях, соціально-економічні, культурні, освітні трансформаційні процеси. Розглянуто питання модернізації політичної системи та політичних інститутів, національної безпеки України в умовах євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф4(4УКР),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гриценко В. І. 
Методологічні аспекти створення м'якої лікарської форми противірусної дії / В. І. Гриценко, Л. С. Кієнко, Л. О. Бобрицька, В. С. Злагода // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2021. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати методологію створення м'якої лікарської форми (МЛФ) для лікування герпесвірусних захворювань з урахуванням сучасних вимог до фармацевтичної розробки ліків. Розробка лікарського засобу (ЛЗ) можлива тільки за теоретично й експериментально обгрунтованого процесу планування експериментальних досліджень. Для забезпечення ефективності та мінімізації побічних реакцій препарату, що розробляється, необхідно врахувати всі фармацевтичні фактори, які впливають на якість ЛЗ. Це природа та кількість основи, фізико-хімічні властивості діючих і допоміжних речовин, структурно-механічні характеристики та обладнання. Методологічна концепція розробки противірусного ЛЗ базується на виконанні комплексів маркетингових, фармакотехнологічних, фізико-хімічних і біофармацевтичних досліджень, що забезпечує відповідність препарату медико-біологічним вимогам. З'ясовано, що загальний алгоритм методологічного підходу складається з 3 послідовних етапів: інформаційно-пошукового, дослідницького та стандартизаційно-фармакологічного. На підставі проведеного аналізу літературних джерел і власних досліджень складено план розробки МЛФ на основі ацикловіру та мірамістину противірусної дії. Наведено основні методологічні аспекти створення МЛФ протигерпетичної дії з урахуванням вимог до якості препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6 + Л663.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Злагода В. С. 
Державне регулювання діяльності суб'єктів господарювання у вітчизняній фармації: нормативно-правовий аспект / В. С. Злагода, Т. І. Івко, Т. А. Германюк, Л. О. Бобрицька // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У сучасних умовах роботи провізор відчуває недостатність обсягу знань нормативно-правових документів (НПД), що регулюють діяльність фармацевтичних підприємств. Тому виникає необхідність у наданні інформаційної допомоги провізору шляхом систематизації чинних нормативно-правових актів (НПА). Мета роботи - наукове узагальнення положень НПА щодо державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання у фармації в Україні. Матеріали та методи: НПА, що регулюють процес державного регулювання діяльності суб'єкта господарювання у фармації в Україні; методи контент-аналізу (КА) й узагальнення. Під час проведення КА розглянуто основні НПА, що регулюють державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності на фармацевтичному ринку України такими державними структурами, як Державна служба України з лікарських засобів і контролю за наркотиками, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Державна фіскальна служба, Державна служба України з питань праці, Державна служба України з надзвичайних ситуацій. У результаті КА встановлено, що НПД, які регулюють процес надання фармацевтичної допомоги в Україні, є закони "Про захист прав споживачів", "Про охорону праці". Створено графічну модель державного регулювання діяльності суб'єкта господарювання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р28 к1 + Х819(4УКР)148

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фарес Р. 
Технологічні та фармакоекономічні аспекти розробки препарату для комплексної терапії гострих кишкових інфекцій / Р. Фарес, Л. О. Бобрицька, О. С. Шпичак, Т. В. Зборовська, Т. А. Германюк, Т. І. Івко, О. Є. Оксенюк // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2020. - № 3. - С. 17-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На теперішній час комбіновані лікарські препарати посідають провідне місце в номенклатурі фармакотерапевтичних засобів, зокрема призначених для лікування гострих кишкових інфекцій (ГКІ), що вимагають комплексного лікування із застосуванням антимікробних препаратів, ентеросорбентів, про- і пребіотиків, а також імунних препаратів. Розробка складу та технології лікарського препарату, що містить ніфуроксазид у комбінації з рослинною субстанцією плантаглюцидом, є сучасним підходом у лікуванні ГКІ, при якому висока ефективність гармонійно поєднується з безпекою, доступністю і зручністю застосування. Мета досліджень - розробка складу і технології оригінального комбінованого лікарського препарату у формі капсул "Діаплант" для комплексного лікування ГКІ та дослідження його фармакоекономічних аспектів. Обгрунтовано комбінацію ніфуроксазиду з плантаглюцидом, яка надає додаткові мікробіологічні та фармакологічні ефекти препарату. Для розробки складу та технології комбінованого препарату застосовано технологію роздільного приготування мас для капсулювання з використанням допоміжних речовин різних груп. Розроблено технологічну схему виробництва капсул "Діаплант" та складено специфікацію для контролю якості капсул. У результаті АТС/DDD-методології встановлено, що вартість середньої добової дози лікарського засобу "Діаплант" складає 14,54 грн, а вартість окремих комбінацій ніфуроксазиду та плантаглюциду коливалась від 22,13 до 38,05 грн. При застосуванні лікарського засобу "Діаплант" можна зменшити витрати від 152 до 262 %. Висновки: у результаті проведених досліджень створено вітчизняний лікарський препарат у формі капсул "Діаплант", до складу якого входить комбінація ніфуроксазиду та плантаглюциду для застосування в комплексній терапії ГКІ. Розроблений препарат "Діаплант" проявляє високий рівень антимікробної, протизапальної, спазмолітичної та детоксикаційної активності, нормалізує перистальтику кишечника і сприяє відновленню кишкової мікрофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р514.1-52 + Л663.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриценко В. І. 
Розробка і валідація методики кількісного визначення ацикловіру та мірамістину у складі м'якої лікарської форми / В. І. Гриценко, Л. С. Кієнко, Л. О. Бобрицька, О. С. Назарова // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2020. - № 4. - С. 10-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Основними компонентами лікарського препарату (ЛП), які впливають на його якість, ефективність і безпеку, є активні фармацевтичні інгредієнти. До складу комбінованих ЛП входять діючі речовини, фармакологічний ефект яких може бути направлений на один або декілька аспектів патогенетичного процесу. При цьому активні фармацевтичні інгредієнти можуть мати як подібні, так і відмінні фізико-хімічні властивості. У розробці нового лікарського засобу для лікування герпесвірусних захворювань використано субстанції ацикловір і мірамістин. Важливим етапом у комплексі науково-дослідних робіт зі створення нового ЛП є стандартизація, що передбачає визначення вимог до якості використовуваних субстанцій. Мета роботи - розробка та валідація методики одночасного кількісного визначення ацикловіру та мірамістину, що є діючими речовинами нового комбінованого препарату. Значення коефіцієнтів кореляції для ацикловіру та мірамістину відповідає вимогам критерію прийнятності та підтверджує лінійну залежність між "введеною" і "виявленою" кількістю досліджуваних речовин у всьому діапазоні досліджуваних концентрацій (80 - 120 %). З'ясовано, що методика визначення діючих речовин задовольняє вимоги прецизійності на рівні збіжності. За допомогою високоефективної рідинної хроматографії визначено, що вміст ацикловіру в досліджуваній формі становить від 47,5 до 52,5 мг, а вміст мірамістину - від 4,75 до 5,25 мг. Розроблено методику кількісного визначення ацикловіру та мірамістину в м'якій лікарській формі з використанням методу високоефективної рідинної хроматографії. Проведені валідаційні характеристики підтверджують специфічність, лінійність, прецизійність та правильність запропонованої методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6 + Р282.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Програма селекції порід свиней ландрас та уельс в Україні на 2021-2025 роки / О. М. Церенюк, О. В. Акімов, І. М. Мартинюк, А. О. Онищенко, О. М. Жукорський, О. І. Костенко, О. М. Бобрицька, А. М. Хохлов, О. С. Мірошникова, Р. Л. Сусол, М. Є. Воловик, Т. А. Стрижак; ред.: О. М. Церенюк; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва. - Харків : Ін-т тваринництва НААН, 2020. - 53, [1] c. - укp.

У виданні наведена коротка характеристика свиней порід ландрас га уельс, їх чисельність та племінна база. Проаналізовано показники розвитку основних кнурів і свиноматок та показники продуктивності маточного поголів’я яких на основі цих даних було оцінено за індексом СІВЯС. Надано матеріал з оцінки свиней за фенотипом і генотипом, оцінки м'ясної продуктивності, комп’ютеризації селекційного процесу, селекції за генами ОТІ., організації зоотехнічного та племінного обліку, організації відтворення стада, вирощування племінного та ремонтного молодняку, проведення профілактичних заходів щодо запобігання захворюванню свиней та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Методологія неперервної освіти та наукового дослідження : колект. монографія / Н. М. Рідей, Е. В. Лузік, Г. М. Падалка, В. М. Боголюбов, Ю. М. Лисецький, Н. М. Титова, В. І. Бобрицька, Р. Х. Вайнола, С. В. Яшник, В. А. Семиченко, В. О. Рахманов, Д. Г. Павленко, О. М. Слабецький, В. І. Тимошенко, О. І. Макієвський, Т. В. Шпотя, Л. Е. Піскунова, І. М. Силадій, Ю. В. Семенюк, О. В. Алпатова, І. А. Гамула, Л. П. Канова, А. М. Кокарєва, Л. О. Хоменко-Семенова, В. Л. Ходунова, Г. І. Васильєва, І. І. Василенко, Л. С. Волкова, О. А. Гончар, Н. І. Демченко, А. В. Білецька, О. Ю. Осипенко, І. А. Мельниченко, Д. Р. Карпюк, Є.А. Кузьменко, О. В. Когут, О. С. Козлюк, А. П. Овчатова, Н. М. Проскурка, О. В. Петровська, Д. П. Порощук; ред.: Н. М. Рідей, Е. В. Лузік. - Київ : Компринт, 2020. - 462 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито теоретико-методичні аспекти нарощення академічного потенціалу ноосферної освіти у проектній діяльності. Актуалізовано національні інтереси держави для реалізація в умовах гібридних загроз. Здійснено структурно-функціональний аналіз цільового призначення майбутніх менеджерів з професійною компетентністю безпеки. Обгрунтовано ефективність структурно-функціонального підходу, у якості парадигми дослідження управління як соціально-психологічного феномену. Конкретизовано проблеми та перспективи професійної підготовки майбутніх фахівців з публічного управління до педагогічної діяльності та сучасні проблеми та перспективи формування методики комунікативної компетентності зв’язку в майбутніх менеджерів у закладах вищої освіти. Встановлено роль професійної підготовки менеджерів для удосконалення системи управління національної безпеки України. Представлено систему формування професійної майстерності викладачів для глобального виміру демократизації освіти. Конкретизовано визначальні ознаки та аспекти дистанційного навчання, в тому числі засобами медіатехнологій зі забезпеченням електронного навчання в умовах екологічних загроз. Проаналізовано генезис розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку через екологічне виховання та позиції зарубіжних вчених впровадження інклюзивної освіти. Встановлено роль виховання морально-етичних цінностей у молодших школярів в системі БТЕМ-освіти та необхідність формування іншомовних компетентностей у вчителів початкових класів для педагогічної діяльності в умовах змішаного навчання. Запропоновано педагогічні умови професійної іншомовної підготовки офіцерів збройних сил України, модель формування професійної компетентності майбутніх механіків до технічного сервісу, педагогічні технології для формування екологічної компетентності майбутніх архітекторів. Виокремлено напрями і тенденції розвитку вищої освіти в XXI ст., освітні парадигми досвіду реалізації в теорії і практиці вищої школи. Презентовано моделі університетської системи освіти та інноваційні моделі освітньо-інформаційного середовища технічного університету, засади формування особистісної траєкторії успіху майбутнього фахівця в інформаційно-освітньому середовищі ЗВО. Проаналізовано моделі навчання та перспективи їх використання при підготовці практичних психологів. Встановлено роль толерантності при невизначеності особистісно-професійного становлення у підготовці авіаційних фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.207 + Ч311.268

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Науменко Л. С. 
Гідроксикоричні кислоти обліпихи крушиноподібної / Л. С. Науменко, Н. В. Попова, Л. О. Бобрицька // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 4. - С. 70-74. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Лікарська рослинна сировина (ЛРС) широко застосовується для лікування гострих і хронічних захворювань, крім того її використовують як профілактичний засіб. На її основі створюються лікарські препарати і дієтичні добавки. Препарати на основі рослинної лікарської сировини мають низьку токсичність при досить високій ефективності, володіють широким спектром терапевтичної дії, комплексним органопротекторним ефектом, гармонізуючим впливом на всі органи і системи організму. Мета дослідження - вивчення якісного складу та вмісту гідроксикоричних кислот у ЛРС обліпихи крушиноподібної сорту Солодка жінка за допомогою хроматографічних методів. Об'єкти дослідження - плоди, листя, сік та макуха плодів, кора обліпихи крушиноподібної, заготовлені на фармакопейній ділянці НФаУ (2018 р). За допомогою хроматографічних методів у сировині обліпихи було визначено 10 гідроксикоричних кислот. Вміст кислот в мкг/г: хінна - 5572,75, корична - 656,55, гідроксифенілоцтова - 452,53, хлорогенова - 369,85, галова - 342,88, ферулова - 68,26, кумарова - 67,42, кофейна - 38,11, сирингова - 30,90 та синапова - 6,27. Висновки: для всіх видів ЛРС домінуючою є хінна кислота. Найбільша кількість гідроксикоричних кислот міститься у листі обліпихи крушиноподібної. Таким чином, ЛРС обліпихи крушиноподібної може використовуватися для створення лікарських препаратів і біологічно активних добавок на її основі для лікування і профілактики різних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р282.111обліпиха + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриценко В. І. 
Фізико-хімічні дослідження порошків рослинних екстрактів з метою створення м'якої лікарської форми для терапії дерматологічних захворювань / В. І. Гриценко, Л. С. Кієнко, Л. О. Бобрицька, М. М. Мига // Вісн. фармації. - 2019. - № 1. - С. 20-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Фізико-хімічні дослідження порошків рослинних екстрактів з метою створення м'якої лікарської форми для терапії дерматологічних захворювань. Останніми роками проблема збільшення кількості захворювань шкіри має стійку тенденцію до зростання. Тому актуальним питанням сучасної фармацевтичної науки є створення нових ефективних фітозасобів для лікування дерматологічних захворювань. Мета роботи - дослідження фізико-хімічних характеристик порошків сухих рослинних екстрактів листя шавлії лікарської і кореня софори жовтуватої. Об'єктами дослідження стали порошки сухих рослинних екстрактів листя шавлії лікарської та кореня софори жовтуватої. Дослідження розчинності та мікроскопію проводили за методиками Державної фармакопеї України. Порошок листя шавлії лікарської є дрібнодисперсним і практично не розчинним у більшості розчинників; розмір частинок коливається від 0,1 до 1,6 мкм. Найбільш рівномірний їх розподіл простежується у воді очищеній, етанолі 96 % та ПЕО-400. Розмір частинок екстракту софори жовтуватої коливається від 0,1 до 0,8 мкм. Це дозволяє віднести його до дрібнодисперсних порошків. Екстракт софори жовтуватої має найбільшу розчинність у воді очищеній та гліцерині. Рівномірний розподіл частинок спостерігається в більшості розчинників. Висновки: проведено визначення розчинності рослинних екстрактів. За результатами мікроскопічних досліджень визначено розмір їх частинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.7/9 + Р60-52 + Л663.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гриценко В. І. 
Фізико-хімічні дослідження активних фармацевтичних інгредієнтів у складі м'якої лікарської форми противірусної дії / В. І. Гриценко, Л. С. Кієнко, Л. О. Бобрицька // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 2. - С. 27-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Лікування захворювань, викликаних вірусами, є однією з актуальних проблем сучасної медицини. Тому на теперішній час важливим завданням фармацевтичної та медичної науки є створення нових противірусних лікарських препаратів вітчизняного виробництва. Мета роботи - дослідження фізико-хімічних характеристик субстанцій мірамістин та ацикловір. Матеріали та методи - об'єкти дослідження - субстанції мірамістин та ацикловір. Дослідження розчинності, фракційного складу та мікроскопію проводили за методиками Державної фармакопеї України. Отримані результати розчинності порошку мірамістин показали, що він розчинний в більшості розчинників; розмір частинок становить 0,01 - 3,5 мкм; рівномірний розподіл частинок простежується у воді очищеній, етанолі 96 % та ПЕО-400; основну частину порошку складають частинки розміром 0,3 мм. Встановлено, що порошок субстанції ацикловір дуже мало розчинний в більшості розчинників; розмір частинок коливається від 0,3 до 1,3 мкм; рівномірний розподіл частинок спостерігається в олії кукурудзяній, воді очищеній та ПГ; основну фракцію порошку ацикловір складають агломерати частинок розміром 0,2 мм. Висновки: проведені фізико-хімічні дослідження субстанцій мірамістин та ацикловір у складі м'якої лікарської форми противірусної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6 + Р514-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бобрицький А. Л. 
Механізми взаємодії органів публічної влади та правоохоронних органів (поліції) на місцевому рівні: програмно-цільовий підхід : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. Л. Бобрицький; Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

визначено та обґрунтовано теоретичні засади формування системи взаємодії органів публічної влади та правоохоронних органів (поліції) на місцевому рівні через визначення мети; ключових пріоритетів; провідного підходу (програмно-цільового) до їх реалізації й забезпечення результату (охорони й захисту прав, свобод та інтересів суб’єктів права). Розроблено модель взаємодії місцевих органів публічної влади та правоохоронних органів (територіальних органів поліції) на основі програмно-цільового підходу, осердя якої становить тристороння співпраця суб’єктів правоохоронної діяльності (органи державної влади, органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи), кожен із учасників якої має одну чи кілька профільних функцій, однак залучений до всіх етапів визначення взаємопов’язаних цілей (забезпечення на місцевому рівні ефективної реалізації державної політики у сфері правопорядку шляхом налагодження дієвої співпраці органів публічної влади та правоохоронних органів (поліції) у зазначеній сфері) та розробки програми правоохоронної (правозастосовної та правозахисної) діяльності; обґрунтовано механізми взаємодії (організаційний, представницький, ресурсний, інформаційний, інституційний). Ключові слова: механізми взаємодії; органи публічної влади; поліція; правоохоронні органи; програмно-цільовий підхід; правопорядок, територіальні органи поліції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бобрицька О. М. 
Фізіологічне обґрунтування оцінки функціонального стану організму собак за біорезонансної корекції : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13 / О. М. Бобрицька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Львів, 2019. - 44 c. - укp.

Фізіологічно обгрунтовано застосування біорезонансного методу оцінки та корекції функціонального стану органів і систем організму собак. Установлено інформативність біорезонансного методу діагностики функціонального стану різних органів і систем та досліджено взаємозв'язок між електропровідністю в біологічно активних точках за застосування мікрорезонансних контурів та функціональним станом органів і систем у собак. Доведено, що величина електропровідності у межах однієї біологічно активної точки окремо взятої тварини (не залежно від її локалізації) за своєю інтенсивністю корелює з показниками інших біологічно активних точок цієї тварини. Визначено, що властивості біологічно активних точок у собак мають індивідуальний характер і схильні до безперервної зміни залежно від функціонального стану органів, систем і регуляторних механізмів. Величина електропровідності біологічно активних точок складає від 19 до 83 ум. од. і залежить від маси тіла тварин. Встановлено, що більш інформативними для тестування є біологічно активні точки, локалізовані на грудних кінцівках з дорсальної поверхні кисті, на шкірній складці між 2—3-м, 3—4-м і 4—5-м пальцями. Установлено мікрорезонансні контури (маркери), які дозволяють з високою ймовірністю визначити функціональний стан окремих органів і систем у собак. Так, функціональне тестування апаратно-програмним діагностичним комплексом "Паркес-Д" дозволяє встановити функціональний стан імунної системи з вірогідністю до 93,2 %, ендокринної функції щитоподібної та підшлункової залоз — до 91,3-94,4%, репродуктивної функції псів — до 89,5%, метаболічної функції печінки — до 91,4%, функціональний стан системи оксигенації крові — до 91,5%, сечовиділення — до 97% й антиоксидантного захисту— до 92,5 %. Крім цього, біорезонансне тестування собак з використанням розроблених маркерів дозволяє з вірогідністю 94-98 % установити тип вищої нервової діяльності та вегетативний статус тварин. Доведено ефективність застосування біорезонансного методу для корекції обміну речовин, неспецифічного імунного захисту, репродуктивної функції, метаболічної функції печінки, показників умовно-рефлекторної діяльності, функціонального стану системи транспорту Оксигену, сечовиділення й антиоксидантного захисту в організмі собак. Отримано результати досліджень, що розширюють і поглиблюють наукову інформацію про функціонування та способи оцінки й корекції функціонального стану органів і систем організму собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.56-6

Шифр НБУВ: РА438909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Збірник матеріалів III Міжнародної науково-практичної конференції "Концептуальні, методологічні та практичні проблеми соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики", 24 квітня 2019 року, м. Київ : [тези] / ред.: В. П. Андрущенко, Р. М. Вернидуб, Г. М. Торбін, В. Л. Савельєв, В. М. Вашкевич, В. І. Бобрицька, С. О. Терепищий, Р. О. Додонов, F. Andruszkiewicz; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2019. - 152 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Коло проблем висвітлює сучасний стан соціо-гуманітарого дискурсу в Україні та Польщі. Розглянуто питання глобальної освітньої політики: сучасні виклики. Наведено питання політики педагогічного університету в розбудові системи селекційної роботи за умови домінування зовнішнього незалежного оцінювання. Розглянуто екстерналізацію освітніх послуг як шлях до розвитку освіти. Зазначено планування й упровадження освітньої політики в Україні на сучасному етапі розвитку громадянського суспільства. Охарактеризовано концептуальну модель реінтеграції переміщених університетів. Розглянуто основні підходи до досягнення європейських стандартів в освіті сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 я431 + Ч30/49 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бобрицька О. М. 
Вплив електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на морфологічний склад крові та показники природної резистентності у собак / О. М. Бобрицька, К. Д. Югай, Л. П. Водоп'янова, І. О. Жукова // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Останніми роками запропоновано декілька десятків різних способів впливу слабкими електромагнітними полями на мікроорганізми, рослини, тварин для активізації біологічних процесів і підвищення продуктивності. Дослідження грунтуються на тому, що велика частина фізіологічних процесів, які відбуваються у живому організмі, супроводжується електромагнітними коливаннями в певному частотному спектрі і зовнішня дія такого ж спектру електромагнітних частот викликає явище резонансу (біорезонансу), який, своєю чергою, стимулює або пригнічує біохімічні процеси. Однак суперечливі відомості щодо нетеплової дії електромагнітних хвиль на органо-тканинному, клітинному і молекулярному рівнях організації дозволяють висловити лише припущення про закономірності біологічних ефектів електромагнітних хвиль. Для вивчення впливу низькочастотного електромагнітного випромінювання ми використовували прилад "Паркес-Л", діапазон робочих частот якого становить від 0,1 Гц до 30 кГц. Представлено матеріал про характер впливу електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на ріст та розвиток, морфологічний склад крові та показники природної резистентності цуценят з народження до 2-місячного віку. Встановлено, що у результаті впливу низькочастотного електромагнітного випромінювання відбувається підвищення активності системи кровотворення, що виражається у вірогідному збільшенні кількості лейкоцитів, а також концентрації гемоглобіну. Під дією приладу "Паркес-Л" підвищувалася й природна резистентність, що проявлялося у збільшенні фагоцитарної активності нейтрофілів, фагоцитарного числа, фагоцитарного індексу, фагоцитарної ємності та концентрації імуноглобулінів. Встановлено стимулювальну дію електромагнітного випромінювання приладу "Паркес-Л" на ріст і розвиток цуценят, що можна пояснити різноманітними механізмами впливу низькочастотних електромагнітних хвиль на систему кровообігу, активність ферментів та покращення метаболічних процесів у тканинах, які лежать в основі росту та розвитку організму тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Філософія освіти : навч. посіб. / В. П. Андрущенко, О. М. Бегаль, В. І. Бобрицька, В. М. Вашкевич, Р. М. Вернидуб, Н. М. Гайдич, В. О. Гальпєріна, О. Є. Гомілко, Л. С. Горбунова, В. П. Заблоцький, О. П. Кивлюк, С. Ф. Клепко, В. В. Кучеренко, Т. В. Матусевич, Л. П. Мелещенко, В. І. Муляр, Т. В. Новіцька, В. Л. Савельєв, Д. Б. Свириденко, І. В. Степаненко, С. О. Терепищий; ред.: В. П. Андрущенко; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім М. П. Драгоманова, 2018. - 341 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Презентовано сучасний стан філософії освіти як галузі філософського знання, яка покликана вирішувати проблеми в освіті на основі філософського аналізу. Динаміка змін світової цивілізації обумовлює трансформацію всіх сфер соціального життя та його інститутів. Безпосереднім чином актуалізовано переосмислення мети, завдань і характеру освіти, яка завжди виступає головним каналом історичної трансляції культурних цінностей і детермінантом соціального прогресу. Репрезентовано прагнення здійснити аналіз сукупності методів, способів, методології, які лежать в основі функціонування і розвитку теорії освіти. Це дозволить побачити той смисл і вимоги, які ставить час перед освітою. Це - нова роль освіти в цивілізаційному процесі, яка враховує специфіку самосвідомості особистості в умовах трансформації цінностей, які ставлять на перше місце не стільки оволодіння сумою знань, скільки розуміння сутності освітнього процесу. Українська філософія освіти виходить з того положення, що мета будь-якої освітньої системи полягає у формуванні такого практичного світогляду людини, який би краще поєднував її професійну діяльність із загальними цивілізаційними цінностями, закладеними в основу цієї системи. Оскільки філософія з часу свого виникнення завжди відігравала функцію теоретично-рефлексійного аналізу буття людини та його подальшого розвитку, то вона набула найважливішого значення і в становленні нових освітніх систем. В свою чергу освіта також впливає на філософію. Взаємодія між філософією і освітою завжди відігравала істотну роль у розвитку української системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бобрицька Г. С. 
Прикладне застосування теорії графів у різних сферах життя суспільства та окремої особистості / Г. С. Бобрицька // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 3. - С. 26-30. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні науково-методичні роботи з теорії графів (ТГ) на тему практичного застосування ТГ у різних галузях людського життя, використання графів для візуального моделювання об'єктів, в яких ключову роль відіграють зв'язки між елементами об'єкту, використання ТГ для формалізації об'єктів та їх внутрішніх зв'язків. Виявлено основні напрями класичного використання ТГ під час розв'язування типових задач логістики, оптимізації, програмування, хімії, біології. Визначено новітні напрями застосування ТГ у соціальних дослідженнях, які аналізують соціальні мережі (кримінальні мережі розповсюдження заборонених хімічних речовин і зброї, військові ворожі мережі, розповсюдження захворювань серед населення через особистий контакт) на виявлення ключових об'єктів або осередків захворювань. В сучасному технологічному світі ТГ широко застосовується для аналізу соціальних комп'ютерних мереж на наявність зв'язків між людьми, на особисті вподобання для цільової реклами, для аналізу зв'язків між інтернет-сторінками з метою створення оптимальної пошукової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.3 + В195

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського