Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЧНЄВ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Баранчук М. С. 
Схемотехніка : Навч. посіб. / М. С. Баранчук, В. В. Бучнєв, В. Я. Черняк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 130 c. - Бібліогр.: с. 127. - укp.

Розглянуто фундаментальні засади цифрової радіоелектроніки: базові елементи, принципи побудови комбінаційних схем, автоматів з пам'яттю, імпульсних схем, цифро-аналогових і аналогово-цифрових систем, систем збирання, пристроїв вибірки та зберігання інформації. Запропоновано класифікацію логічних елементів.

Рассмотрены фундаментальные основы цифровой радиоэлектроники: базовые элементы, принципы построения комбинационных схем, автоматов с памятью, импульсных схем, цифро-аналоговых и аналого-цифровых систем, систем сбора, устройств выборки и сохранения информации. Предложена классификация логических элементов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844я73-1

Шифр НБУВ: ВА637174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семенюк Ю. С. 
Топографоанатомічне обгрунтування вибору доступу під час виконання холецистектомії з приводу гострого холециститу / Ю. С. Семенюк, В. І. Бучнєв // Клініч. хірургія. - 2003. - № 6. - С. 21-24. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено порівняльне топографоанатомічне дослідження параметрів доступів під час виконання відкритих і лапароскопічних хірургічних втручань. Встановлено, що в разі гострого холециститу, ускладненого перитонітом, адекватним доступом є верхня серединна лапаротомія. Застосування лапароскопічних технологій під час виконання холецистектомії доцільне, якщо запальні зміни обмежені стінкою жовчного міхура.


Ключ. слова: гострий холецистит, холецистектомія, вибір доступу
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бучнєв В. І. 
Малоінвазивні технології при лікуванні хворих гострим холециститом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. І. Бучнєв; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2003. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу результатів хірургічного лікування 1455-ти хворих введено поняття "клініко-морфологічна форма захворювання", розроблено диференційовані діагностичну та лікувальну програми. Проведено порівняльне вивчення різних технологій холецистектомії: традиційної, а також малоінвазивної відкритої та лапароскопічної. За результатами топографо-анатомічних і клінічних досліджень доведено безпеку та ефективність малоінвазивних технологій. Зазначено, що впровадження в клінічну практику активної тактики під час лікування хворих на гострий холецистит на підставі диференційованого вибору методу втручання залежно від клініко-морфологічної форми захворювання з переважним використанням малоінвазивних технологій підвищує хірургічну активність в перші 6 годин після прибуття хворого у лікарню до 57,9 %, зменшити частоту післяопераційних ускладнень до 6,0 % і знизити летальність до 0,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бучнєв О. С. 
Суспензії сегнетоелектричних наночастинок $Eroman bold {Sn sub 2 P sub 2 S sub 6 } та $Eroman bold {BaTiO sub 3 } в нематичних рідких кристалах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / О. С. Бучнєв; НАН України. Ін-т фізики. - К., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В372.35,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бучнєва О. В. 
Хірургічне лікування хворих з ушкодженнями серця : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. В. Бучнєва; Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова АМН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто покращення результатів діагностики та хірургічного лікування хворих з пошкодженнями серця за рахунок створення організаційно-діагностичної схеми в залежності від характеру ушкодження та тяжкості гемодинамічних порушень. Розроблено схему діагностики пошкодження серця, яку засновано на моніторингу гемодинамічних показників постраждалого й інтраопераційній діагностиці пошкодження внутрішньосерцевих структур. Встановлено прогностичну систему оцінки несприятливих результатів у пацієнтів з пораненнями серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мендель М. А. 
Визначення тяжкості стану хворих з хірургічною інфекцією за скоригованою шкалою APACHE II / М. А. Мендель, О. Є. Бобров, В. І. Бучнєв, Ю. С. Семенюк, І. М. Ігнатов // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 203-204. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Запропоновано модифікацію шкали оцінки тяжкості стану хворих APACHE II. У разі доступності більше 75 % показників шкали APACHE II результат, одержуваний за використання модифікованої шкали, достовірно не відрізняється від оригінального.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бучнєв М. М. 
Власність та її вплив на ефективність діяльності аграрних підприємств в сучасних умовах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. М. Бучнєв; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2012. - 20 с. - укp.

Розкрито теоретичні, методичні та практичні аспекти власності та її вплив на ефективність діяльності аграрних підприємств за сучасних умов. Проаналізовано соціально-економічний зміст категорії "власність". Охарактеризовано місце та роль власності в економічній системі суспільства. Обгрунтовано структуру економічної власності та її основні типи. На основі аналізу процесу трансформації власності в сільському господарстві України доведено, що основна тенденція сучасного розвитку відносин власності в аграрній сфері - відродження приватної форми власності, з одночасним різким скороченням частини державної власності. Показано, що ця тенденція спровокувала появу значної різноманітності організаційно-правових форм господарювання в аграрній сфері. Проаналізовано діяльність аграрних підприємств різних організаційно-правових форм, визначено концептуальні напрями розвитку відносин власності аграрних підприємств. Удосконалено типологію сучасних моделей державного регулювання аграрного сектора за пріоритетними завданнями, механізмами його дії за різними формами власності під час вирішення проблем підприємств аграрного сектору. Удосконалено алгоритм оцінювання економічної активності держави в аграрній галузі. Запропоновано методику проведення комплексного економіко-математичного аналізу процесів формування операційних активів аграрного підприємства з урахуванням макро- та мікроекономічних, маркетингових і управлінських чинників його життєдіяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Зось-Кіор М. В. 
Матриця прогнозних значень як інструмент прийняття управлінських рішень / М. В. Зось-Кіор, А. О. Чайкіна, М. М. Бучнєв // Економіка і регіон. - 2016. - № 3. - С. 102-109. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано авторську методику прийняття управлінських рішень із застосуванням матриці прогнозних значень. Обгрунтовано необхідність використання прогнозних рейтингів впливів аналізованих взаємопов'язаних показників на прикладі управління ресурсами. Визначено перспективи застосування запропонованої методики при прогнозуванні розвитку національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Моргачов І. В. 
Вплив ефекту фінансового важеля на хід інвестиційних процесів на фондовому ринку / І. В. Моргачов, Є. І. Овчаренко, Є. А. Івченко, М. М. Бучнєв, Ю. І. Клюс // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 171-179. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначення можливостей використання фінансового важеля (ФВ) в інвестиційних процесах (ІП) на фондовому ринку (ФР). Об'єкт дослідження - використання ФВ в ІП на ФР. Здійснено аналіз середніх показників представників двох типів інвестиційних компаній (фондів): що використовують і навпаки - не використовують ФВ на прикладі компанії Berkshire Hathaway та інвестиційного фонду Vanguard S & P 500 ETF. Визначено, що використання ФВ в ІП на ФР є можливим, оскільки ціна залученого капіталу через емісію облігацій є меншою за середньорічний темп зростання вартості акцій корпорацій, зокрема тих, що входять до фондового індексу (ФІ) S & P 500. У період зменшення ставки за корпоративними облігаціями зростають кількісні можливості використання ФВ. Результати дослідження виявили невикористані резерви в реалізації ІП на ФР, оскільки використання інвестиційними компаніями (фондами) ФВ для реалізації таких процесів не є поширеним явищем. Така інвестиційна компанія, як Berkshire Hathaway, є скоріше винятком, у той час як на ФР домінують ETF-фонди, які зовсім не використовують залучений капітал як зобов'язання за облігаціями. Оцінка показників компанії Berkshire Hathaway надала можливість виявити можливість за рахунок ФВ досягати зростання вартості власних акцій (власного капіталу) в темпах, що перевищує середньостатистичні ринкові, зокрема темпи росту ФІ S & P 500. Можливість використання ФВ в ІП обгрунтовано як причину існування та економічної доцільності діяльності інвестиційних компаній (фондів). Уточнено, що можливість використання ФВ в ІП мають тільки юридичні особи. Це обгрунтовує економічну доцільність існування інвестиційних компаній (фондів).


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лурін І. А. 
Міграція сторонніх тіл вогнепального походження / І. А. Лурін, Е. М. Хорошун, В. В. Негодуйко, В. В. Макаров, Ю. В. Клапчук, О. В. Бучнєва, І. В. Вєрьовкін, Р. В. Салютін // Укр. журн. клініч. хірургії. - 2023. - 90, № 4. - С. 36-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати діагностики та лікування поранених із вогнепальною бойовою травмою, у яких зафіксовано міграцію сторонніх тіл, та визначити їх оптимальний алгоритм. Проаналізовано дані анамнезу, об?єктивних клінічних та загальних клініко-лабораторних досліджень, а також результати інструментальної діагностики (рентгенологічного, ендоскопічного, ультразвукового досліджень) 67 поранених із сліпими вогнепальними пораненнями різної локалізації. Торако-, лапаро- та артроскопічні оперативні втручання виконували на відеоендоскопічній стійці, а для діагностики та видалення феромагнітних сторонніх тіл використовували хірургічний магнітний інструментарій. Основними напрямками міграції сторонніх тіл є дихальні шляхи, шлунково-кишковий канал, судинне русло, порожнини (плевральна, черевна, суглобів) та м'які тканини при нагноєнні. Фіксація стороннього тіла відбувається у місці звуження артерії або вени, дистальних частинах дихальних шляхів, пологих частинах плевральної або черевної порожнини, в органах, які мають структурні особливості (серце, кишка, суглоб). Висновки: хоча міграція сторонніх тіл вогнепального походження зустрічається рідко, вона потребує відповідної уваги та реагування. При вогнепальних проникаючих пораненнях порожнин (грудної, черевної, великих суглобів), до яких можлива міграція сторонніх тіл, перевагу потрібно надавати мініінвазивним ендоскопічним методикам їх видалення з використанням сучасного магнітного інструментарію.



Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського