Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГВОЗДІК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чміль Б.  
Відгук на рецензію Л.Петрової / Б. Чміль, О. Гвоздік // Право України. - 2003. - № 11. - С. 173-174. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данилов Ю. Б. 
Реактор отримання діетилового ефіру. Нові конструктивно-матеріальні розробки / Ю. Б. Данилов, А. М. Суліма, В. А. Качанов, В. М. Коломієць, О. К. Гвоздікова, Л. С. Молодцова, Н. Г. Ситник // Хім. пром-сть України. - 2007. - № 3. - С. 7-9. - укp.

Розроблено промисловий ефіризатор нового покоління у комбінованому виконанні: корпус - вуглецева сталь, захищена кислотостійкою емаллю; нагрівач, кришка, штуцери, вентилі, мембрана - фторопласт-4, або цілком весь ефіризатор із фторопласта-4. Промислове випробування ефіризатора комбінованого виконання свідчить про його достатню працездатність та високу якість одержаного ефіру протягом двох років його експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л614.415.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гвоздікова М. В. 
Нелінійні динамічні збудження у феромагнетиках з сильною анізотропією : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М. В. Гвоздікова; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

В дисертаційній роботі розглянуто трансформацію основних типів нелінійних локалізованих збуджень (доменних границь, магнітних солітонів, хвиль повороту намагнічення та внутрішніх мод доменних границь) у системах із сильною анізотропією обмінної взаємодії та системах з енергією одноіонної магнітної анізотропії порівняною з обмінною взаємодією, тобто при наявності аномально слабкої дисперсії лінійних спінових хвиль. Показано, що у суттєво дискретних феромагнітних системах із слабкою (порівняно з енергією одноіонної анізотропії) обмінною взаємодією відбувається біфуркаційний перехід доменних границь та солітонів зі скошеної до компактної колінеарної структури і знайдені частотні залежності внутрішньої динаміки цих збуджень від параметра дискретності. Зростання анізотропії обміну також може призводити до компактизації доменних границь та динамічних солітонів і утворення солітонів, доменних границь та хвиль повороту намагнічення з екзотичним розподілом намагнічення (компактонів та піконів). Запропоновано одновимірну квантову модель взаємодіючих бозонів зі складною парною міжчастинковою взаємодією для квазікласичного трактування екзотичних магнітних солітонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гвоздік О. І. 
Семантико-модельні основи логіки права / О. І. Гвоздік // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 5-8. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обгрунтовано семантико-модельні засади логіки права через зіставлення існуючих філософських підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 в2:Х + Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тамаргазін О. А. 
Інформаційна система підтримки післяпродажного обслуговування авіаційних двигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 9. - С. 104-107. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто базові принципи побудови інформаційної системи, основне призначення якої - створення післяпродажної підтримки в експлуатації авіаційних двигунів. Для цього запропоновано об'єднання інформаційного поля навколо конкретного екземпляра авіаційного двигуна у вигляді електронного формуляра цього двигуна. Цей підхід є життєво необхідним для виживання авіадвигунобудівного підприємства за сучасних умов ринкової економіки, особливістю якої є глобалізація виробництва, поєднана з намаганням задовольнити потреби кожного конкретного споживача та можливістю якомога швидше реагувати на зміну потреб окремих груп споживачів за одночасного зниження витрат на розробку нової техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Тамаргазін О. А. 
Моделі та методи аналізу ефективності системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації авіадвигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Вестн. двигателестроения. - 2014. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто структурну схему системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації двигунів в авіапідприємствах, які задіяні для ліквідації надзвичайних ситуацій. Показано відміну побудови таких систем від загальноприйнятих у цивільній авіації. Розглянуто базові методи аналізу їх ефективності залежно від схеми поповнення складів запасними частинами. Враховуючи особливості вирішення завдання для конкретної схеми реалізації матеріально-технічного забезпечення, запропоновано застосування різних форм повного заміщення в логічній функції працездатності системи матеріально-технічного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082-3 + У9(4УКР)305.851.527.51-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гвоздік О. І. 
Логіка доказування в юрисдикційному процесі : навч. посіб. / О. І. Гвоздік, В. В. Кощинець; Нац. акад. прокуратури України. - Київ, 2016. - 129 c. - Бібліогр.: 21 назва. - укp.

Висвітлено специфіку юрисдикційного доказування на тлі загальних уявлень про логічні основи побудови доведень. Викладено базові принципи, різновиди та правила здійснення аргументації, логічні засоби та критерії доказового міркування. Розглянуто прикладні аспекти та технології застосування логічних засобів з метою об'єктивізації та раціоналізації доказування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)40 я73 + Х892.19(4УКР)140 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
18.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
19.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського