Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Дудар Л. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дудар Л. В. 
Новий спосіб діагностики скоротливої функції жовчного міхура в осіб молодого віку із застосуванням дозованого фізичного навантаження на велоергометрі / Л. В. Дудар, Л. І. Гончаренко, Н. М. Назарко // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 5. - С. 54-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Изучено холекинетическое действие сорбита и дозированной физической нагрузки на велоэргометре у 40 лиц молодого возраста. Показано, что изменение объема желчного пузыря при обеих пробах было аналогичным, что позволяет рекомендовать пробу з дозированной физической нагрузкой на велоэргометре для диагностики дисфункции желчного пузыря. Этот способ позволяет предупредить побочные действия сорбита и сократить длительность исследования с сохранением точности результатов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дудар Л. В. 
Роль харчової поведінки та режиму харчування в розвитку надлишкової маси тіла в осіб молодого віку / Л. В. Дудар, М. О. Овдій // Сучас. гастроентерологія. - 2013. - № 4. - С. 31-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити харчову поведінку та режим харчування осіб молодого віку для розробки комплексної програми корекції надлишкової маси тіла. У 220 осіб молодого віку (18 - 25 років) за допомогою Голландського опитувальника харчової поведінки DEBQ вивчено харчову поведінку. Режим харчування досліджували з використанням розробленого опитувальника. Встановлено, що серед осіб з надлишковою масою тіла спостерігалися три типи порушення харчової поведінки з достовірним переважанням екстернального типу. Особи з надлишковою масою тіла частіше не вживали сніданку, мали 2 - 3-разовий прийом їжі та більш, ніж 6-годинний інтервал між основними прийомами їжі порівняно з особами з нормальною масою тіла. У групі з надлишковою масою тіла виявлено більшу частку осіб, які зловживали жирами і солодкими напоями. Висновки: одержані дані свідчать про необхідність застосування поведінкової терапії в комплексній програмі корекції надлишкової маси тіла в осіб молодого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дудар Л. В. 
Корекція дисфункції жовчного міхура та біліарного сладжу в осіб молодого віку засобами фізичної реабілітації / Л. В. Дудар, Н. М. Назарко // Сучас. гастроентерологія. - 2014. - № 1. - С. 22-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - нормалізувати функцію жовчного міхура в осіб молодого віку з дисфункцією жовчного міхура та наявністю біліарного сладжу шляхом розробки та наукового обгрунтування нових програм фізичної реабілітації. Обстежено 72 особи молодого віку з дисфункцією жовчного міхура та наявністю біліарного сладжу віком від 18 до 25 років, яких розподілили на три групи. Першій групі (n = 24) призначили традиційну програму реабілітації з використанням гімнастичних вправ, другій (n = 25) - програму фізичних тренувань на велотренажері, третій (n = 23) - програму велотренувань у поєднанні з гімнастичними вправами. Установлено, що програма фізичної реабілітації з велотренуванням та гімнастичними вправами в осіб молодого віку з дисфункцією жовчного міхура та наявністю біліарного сладжу надала змогу статистично достовірно прискорити терміни відновлення задовільної моторно-евакуаторної функції жовчного міхура та ехощільності його вмісту (10-та доба) і підвищити ефективність реабілітації у порівнянні з традиційною програмою та програмою велотренувань. Висновки: одержані дані свідчать про доцільність застосування програми фізичної реабілітації з велотренуванням у поєднанні з гімнастичними вправами для корекції дисфункції жовчного міхура та біліарного сладжу в осіб молодого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бабанін А. А. 
Етапи інформатизації вищого навчального закладу: розробка відкритого інформаційного ресурсу у Кримському державному медичному університеті імені С. І. Георгієвського / А. А. Бабанін, Л. В. Дудар, Л. В. Андрєєва // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 4. - С. 33-36. - укp.

Фахівцями інформаційно-аналітичного відділу Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського запропоновано концептуальну модель системи використання відкритих (on-line) інформаційних ресурсів (ВІР) для самостійної позааудиторної роботи студентів. Модель забезпечує основу для створення ВІР, здатних функціонувати в різних телекомунікаційних освітніх середовищах і підтримувати різноманітні сценарії дистанційного навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дудар Л. В. 
Структура і функція серця залежно від маси тіла у чоловіків працездатного віку / Л. В. Дудар, Л. І. Гончаренко, М. О. Овдій // Лікар. справа. - 2014. - № 1/2. - С. 83-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження структури та функції серця у 65 чоловіків працездатного віку залежно від маси і складу тіла показало, що у разі надлишкової масі тіла спостерігалося достовірне збільшення розміру й об'єму лівого шлуночка серця, а також маси міокарда. Відсоток м'язової маси в тілі обстежених позитивно корелював із систолічною функцією серця, тоді як відсоток жиру мав негативний зв'язок з цим показником. Показано, що за індивідуалізації оздоровчих фізичних навантажень слід враховувати відсоток активної маси тіла і жиру в тілі людини, оскільки у разі підвищеного вмісту жиру інтенсивні фізичні навантаження можуть призвести до ремоделювання серця і погіршення систолічної функції лівого шлуночка, тоді як збільшення індексу маси тіла за рахунок м'язової маси спричиняє структурно-функціональну перебудову серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дудар Л. В. 
Вплив дисфункції жовчного міхура та біліарного сладжу на якість життя осіб молодого віку / Л. В. Дудар, Н. М. Назарко, М. О. Овдій // Львів. мед. часопис. - 2013. - 19, № 1. - С. 31-34. - укp.

Дисфункція жовчного міхура та біліарний сладж вірогідно знижують якість життя пацієнтів, що обумовлює необхідність корекції цієї патології.

Дисфункция желчного пузыря и билиарный сладж достоверно снижают качество жизни пациентов, которая обусловливает необходимость коррекции этой патологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дудар Л. В. 
Молекулярно-біологічна характеристика ізолятів цирковірусу свиней 2 типу, ідентифікованих в Україні : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / Л. В. Дудар; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання ідентифікації цирковірусу свиней 2 типу в Україні, динаміки його розповсюдження та встановлення філогенетичних особливостей і еволюційних зав’язків між українськими ізолятами, виявленими у свиней з промислових господарств та серед диких тварин. Розроблено метод комплексної діагностики для диференціації всіх ЦВС2-асоційованих захворювань свиней. Вперше ідентифіковано цирковірус свиней 2 типу у 20 із 24 областей України та АР Крим. Проведена оцінка розповсюдження вірусу, дозволяє стверджувати, що рівень поширення ЦВС2 в Україні сягає 41%. З метою виявлення всіх потенційно можливих генотипів ЦВС2 розроблено та апробовано тест-систему на основі ПЛР. Філогенетичний аналіз українських ізолятів ЦВС2 показав належність вірусів до групи 1 (ЦВС2-1a\b), і до групи 2 (ЦВС2-2b). Встановлені еволюційні зв'язки між ізолятами, виділеними від свійських свиней та диких кабанів з однакових регіонів України, вказують на те, що більшість з них має різне походження і належать до різних підгруп. Однак ізоляти з Харківської області є високогомологічними, що може бути спричинено прямою передачею ЦВС2 між дикими та свійськими тваринами. Розроблено підхід для комплексної діагностики всіх ЦВС-асоційованих синдромів, що поєднує результати, отримані на основі ПЛР в реальному часі з даними гістологічного та імуногістохімічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського