Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЖИЛЮК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жилюк С. І. 
Без апологетики. Витоки оновлення православної церкви в Україні / С. І. Жилюк. - Житомир : Полісся, 2000. - 164 c. - укp.

Обгрунтовано ідею реформування православної церкви в Україні. З наукових позицій розкрито актуальні для сучасного православ'я історичні, правові та еклезеологічні основи національно-церковної автокефалії, проблеми канонічності, мови богослужіння, Вселенського визнання. Проаналізовано вплив національних і соціальних протиріч на формування догматичних постанов у епоху Вселенських соборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-6 + Э372.24-3 + Э372.27-36-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жилюк С. І. 
Обновленська церква в Україні (1922 - 1928) : Моногр. / С. І. Жилюк. - Рівне : Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, 2002. - 384 c. - Бібліогр.: с. 326-368. - укp.

Висвітлено діяльність Обновленської (Синодальної) церкви в Україні, проаналізовано державно-церковні та міжцерковні відносини 1920-х рр. Розкрито актуальні для сучасного православ'я проблеми автокефальності, канонічності, Вселенського визнання, мови богослужіння. Проаналізовано ідею утворення єдиної Української православної церкви, а також особливості її реформування.

Освещена деятельность Обновленческой (Синодальной) церкви в Украине, проанализированы государственно-церковные и межцерковные отношения 1920-х гг. С научных позиций раскрыты актуальные для современного православия проблемы автокефальности, каноничности, Вселенского признания, языка богослужения. Проанализированы идея создания единой Украинской православной церкви, а также особенности ее реформирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36 + Т3(4УКР)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жилюк В. М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр. : монографія / В. М. Жилюк. - Рівне : Волин. обереги, 2008. - 308 c. - Бібліогр.: с. 195-226. - укp.

Вперше у вітчизняній історіографії комплексно досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині у роки нацистської окупації та повоєнний період. Досліджено процес національно-культурного відродження та активізації громадського життя краю у перші місяці Другої світової війни. На підставі вивчення широкого кола джерел, зокрема, документів архіву Управління Служби безпеки України на Житомирщині, висвітлено різні аспекти національно-визвольної боротьби в краї проти нацистського та комуністичного режимів. Розкрито особливості організації національно-визвольного руху у 1944 - 1945 рр. Викладено матеріали про пропагандистську діяльність і збройні акції націоналістичного підпілля й УПА у 1946 - 1955 рр.

Впервые в украинской историографии комплексно исследована деятельность Организации украинских националистов (ОУН) и Украинской повстанческой армии (УПА) в Житомирской области во время нацистской оккупации и послевоенный период. Исследован процесс национально-культурного возрождения и активизации общественной жизни в крае в первые месяцы Второй мировой войны. На основе изучения широкого круга источников, в частности, документов архива Управления Службы безопасности Украины в Житомирской области, освещены различные аспекты национально-освободительного движения в крае против нацистского и коммунистического режимов. Раскрыты особенности организации национально-освободительного движения в 1944 - 1945 гг. Изложены материалы о пропагандистской деятельности и вооруженных акциях националистического подполья и УПА в 1946 - 1955 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жилюк К. А. 
Організаційна перебудова корпорацій під впливом розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій / К. А. Жилюк // НТІ. - 2008. - № 2. - С. 51-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано вплив розвитку інформаційних технологій на організацію. Існування підприємства, що являє собою ієрархію, обумовлюється існуванням трансакційних витрат, зокрема: інформаційних; пошуку інформації; узгодження та укладання угод, поведінки або підтримання порядку та примусу. Новітні інформаційно-телекомунікаційні технології значно зменшують інформаційні витрати, а також суттєво впливають на організацію роботи всередені корпорації, змінюючи її організаційну структуру на більш децентралізовану, гнучку, конкурентоспроможну. У деяких випадках, коли через зменшення трансакційних витрат, придбання товару чи послуги стає більш вигідним на ринку, компанії віддають перевагу придбанню, а не виробництву таких товарів і послуг, звужуючи власну діяльність до ключової, а іноді й зменшуючись у розмірі. Проте витрати узгодження та укладання угод піддаються меншому впливові інформаційних технологій, оскільки спираються на інформацію, що погано піддається кодифікації та стандартизації, а також значною мірою залежать від специфічних знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6ф12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панасюк Ю. Л. 
Дослідження впливу пірацетаму та його комбінацій з глутаргіном та тіотріазоліном на поведінкові реакції та процеси навчання у щурів з "алкогольним гепатитом" / Ю. Л. Панасюк, В. І. Жилюк // Запорож. мед. журн. - 2009. - 11, № 6. - С. 76-79. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В опытах на белых крысах с патологической моделью "алкогольный гепатит" установлено нарушение мнестических процессов (УРПИ), поведенческих реакций и биохимических показателей функций печени. Введение пирацетама и его комбинаций с глутаргином и тиотриазолином сопровождалось частичным восстановлением функций ЦНС и гепатоцитов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жилюк В. М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр. : автореф. дис... канд. іст. наук / В. М. Жилюк; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жилюк В. І. 
Особливості дії ненаркотичних анальгетиків в умовах експериментального невротичного стану : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.05 / В. І. Жилюк; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. - К., 2002. - 14 c. - укp.

Наведено результати вивчення впливу ненаркотичних анальгетиків на функціональний стан структур головного мозку тварин з метою виявлення особливостей центрального нейротропного компоненту знеболювальної дії анальгіну, диклофенак-натрію, ацетилсаліцилової кислоти, кеторолаку та кетопрофену за умов норми й експериментально невротичного стану. Отримано експериментальні дані про зміни знеболювальної активності ненаркотичних анальгетиків мозку за умов експериментального невротичного стану. Доведено важливість ролі змін біоелектричної активності фронтального неокортексу, дорсальної ділянки гіпокампу та ретикулярної формації середнього мозку за умов експериментальної патології на показники антиноцицептивного потенціалу ненаркотичних анальгетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жилюк С. І. 
Ідейні засади православного оновлення та практична діяльність Всеукраїнської православної автокефальної синодальної церкви : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / С. І. Жилюк; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2005. - 31 c. - укp.

Проаналізовано ідейні засади православного оновлення та діяльності Обновленської церкви в Україні. Зроблено висновок, що рух за оновлення традиційного православ'я обумовлений необхідністю подолання кризових явищ у церкві, головними ознаками яких є надмірний консерватизм і заполітизованість. Він має глибоке історичне коріння та змістовну ідейно-теоретичну базу, яка відображена в обновленських програмах церковного реформування 1920-х рр. З'ясовано характер міжправославного протистояння в Україні зазначеного періоду та показано основні риси кризи сучасного українського православ'я, що дало змогу визначити загальні тенденції у полеміці між церквами щодо питань канонічного устрою, автокефальності, благодатності, Вселенського визнання. На підставі результатів досліження з'ясовано політичну мотивацію цієї полеміки та запропоновано відмовитися від апелювання проблем канонічності у процесі налагодження конструктивного діалогу між церквами. Відзначено, що розв'язання внутрішньоцеркової кризи є можливим за умов сутнісних змін у догматично-канонічній, богослужбовій, морально-етичній, соціальній сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жилюк С. І. 
Канонічне право : навч. посіб. / С. І. Жилюк, О. В. Іщук, М. М. Якубович; Остроз. акад. - Острог, 2008. - 212 c. - укp.

Охарактеризовано процес формування канону, висвітлено розуміння канонічного права у католицькій, православній та протестантській традиціях. Проаналізовано проблеми канонічного характеру в історії східного християнства. Увагу приділено джерелам канонічного та церковного права, екклезіологічним і правовим вимірам автокефалії. Показано місце канонічної творчості в історії православної церкви. Розглянуто канонічність богослужбової мови.

Охарактеризован процесс формирования канона, освещено понимание канонического права в католической, православной и протестантской традициях. Проанализированы проблемы канонического характера в истории восточного христианства. Внимание уделено источникам канонического и церковного права, экклезиологическим и правовым измерениям автокефалии. Показано место канонического творчества в истории православной церкви. Рассмотрена каноничность богослужебного языка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жилюк С. І. 
Релігійна політика царизму на Волині (1793 - 1917 рр.) : монографія / С. І. Жилюк, Б. Є. Бойко; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2010. - 228 c. - Бібліогр.: 399 назв. - укp.

Проаналізовано греко-українську церкву як українську етноконфесійну складову Волині у процесі утвердження в краї російської православної церкви (РПЦ), особливості інституційного розвитку РПЦ наприкінці XVIII - початку ХХ ст. Висвітлено суспільно-релігійні зміни на Волині впродовж ХІХ - початку ХХ ст., етноконфесійну політику царизму й її наслідки. Визначено пріоритетні напрямки діяльності царського самодержавства у сфері зміцнення впливу російського православ'я на Волині.

Проанализированы греко-украинская церковь как украинская этноконфессионная составляющая Волыни в процессе утверждения в регионе русской православной церкви (РПЦ), особенности институционного развития РПЦ в конце XVIII - начале XX ст. Освещены общественно-религиозные изменения на Волыни на протяжении ХІХ - начале ХХ ст., этноконфессионная политика царизма и её последствия. Определены приоритетные направления деятельности царского самодержавия в сфере укрепления влияния русского православия на Волыни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-9ВОЛ)34/35-021.5 + Э372.240.91(2-891)4/5 + Т3(4УКР346)4/5-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жилюк С. І. 
Релігійне життя Житомирщини наприкінці 1970-х - початку 1990-х рр. : монографія / С. І. Жилюк, Л. А. Паніна; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2011. - 268 c. - Бібліогр.: 311 назв - укp.

Проаналізовано основні напрямки, форми та методи реалізації партійно-державної релігійної політики на Житомирщині наприкінці 1970-х - початку 1990 рр. На основі вивчення наукової літератури та залучення архівних документів показано, що перші роки "перебудови" не принесли позитивних змін у конфесійному житті регіону, а релігійні зміни на Житомирщині відбулися лише у 1989 - 1991 рр., коли вони синхронізувались із суспільно-політичними процесами всеукраїнського значення. Увагу приділено проблемам конструювання моделей врегулювання державно-церковних відносин і міжцерковних конфліктів, що виникають внаслідок мобілізації релігії у політичних цілях, з метою досягнення оптимальної екстраполяції міжнародних стандартів у сфері свободи на суспільно-політичний і соціокультурний контекст України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)63-7 + Э29(4УКР-4ЖИТ)36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жилюк С. І. 
Справа архієпископа Орлика: доля духовенства Житомирщини 20-х - 30-х рр. ХХ ст. : наук.-попул. вид. / С. І. Жилюк, О. А. Альошина; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2008. - 150 c. - укp.

На підставі вивчення архівних документів і матеріалів досліджено історію УАПЦ на Житомирщині у 1920 - 1930-х рр. Висвітлено життя та діяльність архієпископа С. Орлика, а також багатьох інших священиків і віруючих, які зазнали жорстоких репресій від комуністичного режиму. Наведено відомості про політичну та релігійну ситуацію на Житомирщині у даний історичний період, висвітлено ставлення жителів регіону до сталінської Конституції та виборів до Верховної Ради СРСР. Наведено відомості про антирадянські виступи селян у Бердичівському районі у 1930 р. Розглянуто матеріали архівно-слідчих справ 1938 р. про масові арешти та розстріли священиків - жителів Бердичева. Наведено статистичні дані про кількість репресованих селян за вияв релігійних почуттів у Червоноармійському, Новгород-Волинському, Городецькому районах Житомирщини.

На основе изучения архивных документов и материалов рассмотрена история создания и деятельности УАПЦ в Житомирской области в 1920 - 1930-х гг. Изложены материалы о трагической судьбе архиепископа С. Орлика, а также многих других священников и верующих, подвергшихся жестоким репрессиями со стороны коммунистического режима. Изложены сведения о политической и религиозной ситуации в Житомирской области в исследуемый исторический период, освещено отношение жителей региона к сталинской Конституции и выборам в Верховный Совет СССР. Даны сведения об антисоветских выступлениях крестьян в Бердичевском районе в 1930 г. Рассмотрены материалы архивно-следственных дел о массовых арестах и расстрелах священников - жителей Бердичева. Приведены статистические данные о количестве репрессированных крестьян за проявление религиозных чувств в Красноармейском, Новгород-Волынском, Городецком районах Житомирской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мамчур В. Й. 
Антиамнестичні та антиагрегантні властивості пірацетаму й ацетилсаліцилової кислоти при сумісному застосуванні в експерименті / В. Й. Мамчур, В. І. Жилюк, А. Е. Лєвих // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2011. - № 2. - С. 16-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Экспериментальными исследованиями на крысах установлена высокая антиамнестическая и антитромботическая активность фармацевтической композиции пирацетама и ацетилсалициловой кислоты. Результаты исследований свидетельствуют о целесообразности совместного применения данных средств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Жилюк В. І. 
Дослідження впливу пірацетаму та прамірацетаму на прояви когнітивного дефіциту у щурів за умов алоксанового діабету / В. І. Жилюк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2009. - № 4. - С. 14-19. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

В исследованиях на крысах в условиях экспериментального сахарного диабета, возникающего вследствие введения аллоксана (150 мг/кг), установлено угнетение двигательной и исследовательской активности, а также нарушение пространственной памяти, ухудшение процессов обучения и сохранения памятного следа. Внутрижелудочное применение прамирацетама (300 мг/кг, повторно в течение 20 сут) в сравнении с пирацетамом (500 мг/кг) в большей степени способствует усвоению и сохранению условного навыка, проявляет отчетливый антиамнестический эффект, уменьшает дефицит пространственной памяти, а также восстанавливает показатели локомоторной и исследовательской активности у крыс с данной патологией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жилюк В. И. 
Значение эндотелиотропных и антиагрегантных свойств в нейропротективном действии прамирацетама при аллоксановом диабете / В. И. Жилюк, В. И. Мамчур, А. Э. Левых // Патологія. - 2010. - 7, № 1. - С. 56-58. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Жилюк В. І. 
Стан процесів вільнорадикального окиснення в утвореннях головного мозку у алоксан-діабетних щурів за умов застосування пірацетаму та прамірацетаму / В. І. Жилюк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2009. - № 5. - С. 47-51. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Исследовано влияние ноотропных средств пирацетама и прамирацетама на состояние системы антиоксидантной защиты, активность процессов перекисного окисления липидов и окислительной модификации белка в условиях аллоксанового диабета. Курсовое применение исследуемых средств способствует снижению активности свободно-радикального окисления, а также способствует восстановлению активности СОД в образованиях мозга. При этом, более выраженные антиоксидантные свойства у животных с аллоксановым диабетом проявляет прамирацетам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.7-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мамчур В. Й. 
Фармакологія композицій з тіотриазоліном для медикаментозного знеболювання й захисту мозку / В. Й. Мамчур, В. І. Опришко, О. А. Подплетня, В. І. Жилюк, К. О. Кравченко, А. Е. Лєвих // Запорож. мед. журн. - 2010. - 12, № 5. - С. 189-191. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Приведены общие результаты исследований по изучению нейротропных свойств комбинаций тиотриазолина с препаратами других фармакологических групп, которые проявляют церебропротекторные, болеутоляющие, противовоспалительные, противосудорожные, антиагрегантные и другие свойства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Жилюк В. І. 
Стан глутатіонзалежної ланки системи антиоксидантного захисту мозку у щурів з алоксан-індукованим діабетом за умов використання ноотропів / В. І. Жилюк, В. Й. Мамчур // Мед. перспективи. - 2012. - 17, № 4. - С. 4-7. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Рассмотрено влияние средств ноотропной терапии на активность системы глутатиона у крыс с экспериментальным сахарным диабетом. Проведенными исследованиями установлено, что энтроп, ноопепт, пентоксифиллин, прамирацетам, цереброкурин и цитиколин, но не пирацетам и экстракт гинкго билоба, способствуют восстановлению активности глутатионзависимого звена системы антиоксидантной защиты в тканях головного мозга крыс с аллоксан-индуцированным диабетом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жилюк В. І. 
Вплив гіпоглікемічних, антиоксидантних та антиагрегантних засобів на антиамнестичні властивості пірацетаму за умов алоксанового діабету в щурів / В. І. Жилюк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2013. - № 3. - С. 41-46. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р281.70-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Жилюк В. І. 
Нейрофармакологічний аналіз медикаментозного захисту головного мозку за умов експериментального цукрового діабету : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.05 / В. І. Жилюк; НАМН України, Ін-т фармакології та токсикології. - Київ, 2015. - 40 c. - укp.

Показано шляхи вирішення проблеми медикаментозної церебропротекції за тривалої експериментальної гіперглікемії. Встановлено, що цитиколін, а також фенілпірацетам, цереброкурин, прамірацетам та етиловий ефір N-фенілацетил-L-пролілгліцину покращують процеси вводу інформації та збереження умовної навички, підвищують орієнтовно-дослідницьку активність та сприяють неасоціативному навчанню. Водночас для цитиколіну, цереброкурину та прамірацетаму, у порівнянні з фенілпірацетамом та етиловим ефіром N-фенілацетил-L-пролілгліцину, характерна також значна церебропротекторна активність, яка реалізується за рахунок позитивного впливу на функціонування мітохондрій, процеси аеробного енергозабезпечення нейронів, перебіг реакцій вільнорадикального окислення, активність супероксиддисмутази та тіолдисульфідної системи антиоксидантного захисту та обмін оксиду азоту у ЦНС. Експериментально визначено позитивний вплив досліджуваних засобів на ендотелій судин мозку та активність тромбоцитів. Визначено, що метформін і піоглітазон не впливають на амнестичні властивості скополаміну за умов гіперглікемії. Водночас, метформін, але не піоглітазон, потенціюює антиамнестичні властивості пірацетаму. Визначено, що тіотриазолін та ацетилсаліцилова кислота спроможні суттєво підвищувати якість ноотропної терапії пірацетамом. Обгрунтовано доцільність ноотропної терапії та підвищення її якості у хворих на цукровий діабет за рахунок створення фіксованих комбінацій лікарських засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.7-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413233 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського