Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗУБЧЕНК$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=ГЕННАДІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Інфраструктурне забезпечення військ (сил) Збройних Сил України : навч. посіб. для слухачів ун-ту / Ю. В. Тимченко, І. О. Власов, О. М. Воробйов, В. С. Кивлюк, О. І. Угринович, Ю. О. Ганненко, В. О. Ізрайлов, С. М. Кондратюк, В. І. Лазоренко, В. В. Ткаченко, М. М. Підгородецький, О. В. Крот; Національний університет оборони України. - Київ : Вид. ун-ту НУОУ, 2024. - 208 c. - Бібліогр.: с. 206-207 - укp.

Викладено фундаментальні положення теорії і практики інфраструктурного забезпечення військ (сил), що розроблені на підставі досвіду інфраструктурного забезпечення військ в ході операції Об'єднаних сил (антитерористичної операції), сучасної діяльності органів та сил інфраструктурного забезпечення передових країн світу та участі підрозділів Збройних Сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Сформовано загальне уявлення про інфраструктурне забезпечення, окреслено роль і місце в системі забезпечення Збройних Сил України та інших складових сил оборони, наведено загальні положення, призначення, структуру, систему керівництва, забезпечення застосування, перспективи подальшого розвитку та визначено основні напрямки розвитку та порядок функціонування інфраструктурного забезпечення Збройних Сил України, загальні положення щодо управління інфраструктурним забезпеченням у мирний час та особливий період. Розкрито основні завдання квартирно-експлуатаційних органів з організації та здійснення інфраструктурного забезпечення військ Збройних Сил України у мирний і воєнний час, під час підготовки та у ході ведення операцій (бойових дій), основні положення з планування, забезпечення проектно-кошторисною документацією, фінансування та виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів, забезпечення військових частин інженерно-інфраструктурним майном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)46 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубченко В. П. 
Управління StartUp проектами : навч. посіб. / В. П. Зубченко, Г. М. Стешенко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Людмила, 2023. - 230 c. - Бібліогр.: с. 229-230 - укp.

Наведено опис методів та алгоритмів управління стартап-проектами. Описано ідеї кожного з методів та доповнено конкретними прикладами його застосування в реальних умовах. Послідовно висвітлено сучасні підходи до методології запуску стартап-проекту: від пошуку інноваційної бізнес-ідеї та формування команди, до впровадження успішної бізнес-моделі та пошуку інвестицій. Досліджено стартап як форму пошуку інноваційної бізнес-моделі. Увагу приділено дослідженню ринку та мінімальних критеріїв успішності для стартапу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.2 я73 + У521.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зубченко С. В. 
Синтактико-стилістичні засоби аргументації в "Історії" Геродота : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.14 / С. В. Зубченко; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2023. - 20 c. - укp.

Вперше в історії мовознавства України та класичної філології зокрема проведено комплексний аналіз аргументації в тексті "Історії" Геродота з дослідженням її структурних елементів і синтактико-стилістичних засобів її підсилення, серед яких домінантою виявилася антитеза. Зауважено, що підвалинами дисертації стали як загальнонаукові методи, так і методологія, іманентна для теорії аргументації та функційної стилістики. Розглянуто етапи розвитку теорії аргументації, її логіко-лінгвістичну структуру, диференційні ознаки різних форм мовлення для аналізу аргументаційної стратегії персонажів "Історії" Геродота, синтактико-стилістичні фігури аргументації в системі класифікації риторичних засобів. Висвітлено методологічні основи аналізу синтактико-стилістичних засобів у аргументативному тексті Геродота. Здійснено аналіз прямої мови персонажів твору, яка виражена у формі одноосібних промов, розмов між двома учасниками та дискусії між трьома та більше особами. Увагу приділено організації аргументації у різних формах мовлення, виокремленню її структурних елементів (тезис, аргумент, посилання, гарантія), а також впливу синтактико-стилістичних засобів на ефективність аргументації. Здійснено спробу простежити зв'язок між кількістю елементів аргументації, їхнім порядком, кількістю та поєднанням синтактико-стилістичних засобів і результативністю аргументації. У кожній промові визначено коефіцієнт концентрації синтактико-стилістичних засобів. Зазначено, що аналіз різних форм мовлення показав тенденцію до підсилення тезису додатковими елементами аргументації, насамперед - аргументами, а також засвідчив необов'язкову кореляцію між кількістю синтактико-стилістичних засобів і ефективністю переконування з одночасним домінуванням в аргументації антитези. Водночас відзначено однозначне домінування серед синтактико-стилістичних засобів антитези. Наголошено, що отримані дані будуть внеском у загальну теорію аргументації, функційну стилістику, а також дозволять краще осягнути внутрішні закони синтактико-стилістичного наповнення різних форм мовлення в межах авторського тексту, розширять уявлення щодо функціонування антитези у давньогрецькій мові, сприятимуть поглибленню знань про мову і стиль Геродота. Результати дисертаційної роботи відкривають перспективи для подальшого вивчення аргументації Геродота з залученням стилістичних засобів фонетичного та лексичного рівня, що надасть можливість створити універсальний підхід до аналізу аргументації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)33-4 Геродот 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зубченко О. С. 
Електоральна соціологія : підручник / О. С. Зубченко; Маріупольський державний університет. - Київ : Ліра-К, 2023. - 385 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто основні поняття та теоретичні засади електоральної соціології. Приділено увагу дослідженню виборів і виборчого процесу як соціальних інститутів. Проаналізовано тенденції та основні напрями розвитку електоральних досліджень в Україні. Сформульовано практичні рекомендації із проведення виборчих кампаній.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
5.

Зубченко О. С. 
Образи повсякденності в окупації (на прикладі Південної України) / О. С. Зубченко // Укр. соціум. - 2023. - № 4. - С. 85-96. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено аналіз життя в окупації населення Півдня України з позицій соціології повсякденності. Розглянуто повсякденну реальність через інтеграцію теоретичних підходів А. Шюца, Т. Бергера та П. Лукмана, а також етнометодології Г. Гарфінкеля. У центрі уваги дослідника - проблеми соціальних розколів на деокупованих територіях Півдня України. Спираючись на емпіричні дані, отримані під час проведення глибинних інтерв'ю з мешканцями звільнених районів Херсонської області, дослідник характеризує образи повсякденності, через які люди сприймають початок повномасштабного російського вторгнення, життя в окупації та повернення Збройних сил України. Зазначено, що з приходом ворога навколишній світ з близького та зрозумілого перетворюється на чужий і небезпечний, наявне повсякденне знання втрачає свою актуальність, порушення звичного життєвого ладу характеризується потужним емоційним спалахом і згортанням соціальної активності. Розпочинається конструювання стратегій виживання за нових умов і творення доступного знання військових часів. Нова суб'єктивна реальність сприймається через візуальні та акустичні образи - вибухи, гул військової техніки, чужинців у зелених камуфляжах, тривожний гавкіт собак, постійний і всеосяжний страх. Водночас відбувається звуження соціального простору (щільно зачинена хвіртка), порушення окупантами меж публічного та приватного (обшуки вдень і вночі), повернення архаїчних соціальних практик (побори на дорогах), поява нових форм соціальної адаптації (правило "двох мобільних"), діють потужні механізми економічного пограбування загарбаних земель ("ножиці цін" на місцеву сільгосппродукцію та завезені товари). Ключовою характеристикою постокупаційної картини життєвого світу стає усвідомлення того, що війна триватиме ще довго, і настав час вибудовувати своє життя по-новому. При цьому негативний вплив на стабілізацію ситуації у регіоні має нездатність влади притягнути до відповідальності численних колаборантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зубченко В. П. 
Статистичні методи в ризиковому страхуванні : навч. посіб. / В. П. Зубченко, Р. Є. Ямненко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавництво Людмила, 2023. - 330 c. - Бібліогр.: с. 323-324 - укp.

Представлено навчальний посібник, який підготовлено відповідно до програм курсів "Математичні основи ризикового страхування та бізнес-моделювання", "Актуарна математика" та "Статистичні ме¬тоди у ризиковому страхування", які викладаються для бакалаврів та магістрів механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зазначено, що посібник структуровано на розділи, присвячені окремим аспектам розрахунків із видів страхування, інших ніж страхування життя. Кожен із розділів містить огляд необхідних відомостей та результатів, приклади розв'язання типових завдань, задачі для практичних занять та самостійного опрацювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71 в611 я73 + С62:У9(4УКР)261 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Загальні принципи планування та технологія виготовлення знімних протезів : [навч. посіб.] / Д. М. Король, К. Д. Тончева, Р. В. Козак, Д. В. Калашніков, С. Г. Зубченко, О. Д. Оджубейська; Полтавський державний медичний університет. - Полтава : Астрая, 2022. - 230 c. - Бібліогр.: с. 230 - укp.

Представлено навчальний посібник, який складено у відповідності до підготовки навчальної літератури для здобувачів вищої освіти згідно програми підготовки магістрів та молодших бакалаврів стоматології. Запропоновано наступні розділи: Систематизація ознак часткової та повної адентії, Біомеханіка знімних конструкцій, Технологія виготовлення часткових і повних знімних пластинкових протезів, Матеріали для виготовлення знімних протезів, Сучасні методи виготовлення знімних конструкцій зубних протезів, а також надано матеріали для самопідготовки, текст ілюстровано малюнками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Зубченко В. В. 
Аспекти еколого-економічного механізму збалансованості розвитку садівництва в контексті екологічної безпеки / В. В. Зубченко // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 4. - С. 61-69. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено аспекти удосконалення еколого-економічного механізму збалансованості розвитку садівництва в контексті екологічної безпеки. Обгрунтовано, що функціонування еколого-економічного механізму управління процесами природокористування спричинене потребою у створенні умов для становлення та розвитку екологоорієнтованого способу ведення господарської діяльності суб'єктів національної економіки. Визначено, що вплив державних органів влади (суб'єкти механізму) на певні інтереси економічних суб'єктів національної економіки (об'єкти механізму) здійснюється шляхом застосування певної сукупності методів та інструментів управління. Встановлено, що стратегічними пріоритетами розвитку садівництва України є: підвищення якісних параметрів виробництва; доведення кількісних показників до рівня забезпечення внутрішніх потреб і зростання частки експорту плодів та ягід; розширення ринків збуту плодоягідної продукції; раціональне використання інвестиційних і матеріально-технічних ресурсів; впровадження інноваційно-інтенсивних технологій вирощування багаторічних насаджень; дотримання екологічних вимог у процесі виробництва; поглиблення територіальної спеціалізації; застосування моделі регіональної організації взаємозв'язків кластерного типу; структурна перебудова організаційно-економічного механізму відтворення в галузі на інноваційній основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П25 + У9(4УКР)325.154-82-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бурбан О. І. 
Дослідження з розробки технології соку очитку великого як біогенного стимулятора для одержання лікарських засобів / О. І. Бурбан, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2021. - № 1. - С. 14-20. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 очиток великий + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бурбан О. І. 
Розроблення технології біогенного стимулятора на основі трави та вичавок очитку великого (Sedum maximum L.) / О. І. Бурбан, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 2. - С. 48-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 + Л663.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Зубченко С. О. 
Алергічні хвороби та хронічна Епштейна-Барр вірусна інфекція: патогенез, діагностичні підходи і терапевтична тактика ведення хворих : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.08 / С. О. Зубченко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 44 c. - укp.

Вивчено вплив вірусу Епштейна-Барр (EBV) на імунні й імунозалежні механізми перебігу алергічних хвороб (АХ), оптимізовано діагностичну та терапевтичну тактику ведення хворих на АХ на тлі хронічної EBV-інфекції. Встановлено, що серед 365-ти хворих на АХ поширеність EBV-інфекції була 89,6 %, із них в активній фазі - 48,9 %. У хворих на АХ на тлі активної фази EBV-інфекції виявлено прояви вторинних імунних порушень і більше виражені клініко-діагностичні ознаки гіперреактивності. У хворих на АХ західних областей України визначено регіональні особливості сенсибілізуючого профілю алергенів, молекулярні ендотипи різних нозологій АХ, на підставі яких створено молекулярні прогностичні моделі персоніфікованого ризику формування алергічного риніту (АР) персистуючого, АР інтермітуючого (АРі) та бронхіальної астми (БА) на тлі активної фази EBV-інфекції. Показано, що проведення шкірних прик-тестів (ШПТ) високостандартизованими екстрактами - це точний метод діагностики сенсибілізації до респіраторних алергенів із чутливістю 95,4 % і специфічністю 98,8 % відносно багатокомпонентних досліджень. Доведено участь EBV в імунних та імунозалежних механізмах перебігу АРі та БА, що більшою мірою виражена у пацієнтів з активною фазою хронічної EBV-інфекції за дисбалансом цитокінів IL-lβ, IL-33, IL-17, IL-12, IL-10 і підтверджувалась кореляційними взаємозв'язками IL-12 з mir-146a; IL-33 з mir-155; AGEs з IL-33, IL-17; mir-BART-13 із показниками ОФВ1, FeNO, загального IgE. Продемонстровано високу ефективність курсу імуномодулюючої противірусної терапії у пацієнтів з АРі та БА на тлі активної фази хронічної EBV-інфекції перед алерген-специфічною імунотерапією (АСІТ), що продемонструвало ефективність останньої незалежно від способу введення алерговакцини. Запропоновано суб'єктивні й імунологічні маркери моніторингу ефективності АСІТ. Розроблено алгоритм ведення пацієнтів з АРі та БА на тлі хронічної EBV-інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,21 + Р514.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Космінська Ю. О. 
Отримання та фізичні властивості покриттів багатокомпонентних систем на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / Ю. О. Космінська, Г. С. Корнющенко, Ю. В. Ганніч, В. І. Перекрестов // Надтверді матеріали. - 2020. - № 6. - С. 30-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розроблено новий технологічний підхід одержання багатокомпонентних покриттів іонним розпиленням стрижня, що складений із шайб таких елементів, як W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al і C, та співвісно розташований у трубі з внутрішнім діаметром 39 мм. За концентрацій у покриттях 41 - 55 % (ат.) вуглецю і 34 - 37 % (ат.) титану формується ГЦК-фаза з близькими до сполуки TiC параметрами гратки, а за максимального значення концентрації Ta, Hf, Ti, Mo, Cr і W відбувається перехід до аморфного стану з одночасним підвищенням мікротвердості до 21 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ромась К. П. 
Вивчення фенольного складу лікувально-профілактичного засобу у формі капсул андрогенної дії / К. П. Ромась, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко // Укр. біофармацевт. журн. - 2020. - № 2. - С. 66-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Ромась К. П. 
Вивчення фенольного складу лікувально-профілактичного засобу у формі капсул андрогенної дії / К. П. Ромась, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко // Укр. біофармацевт. журн. - 2020. - № 2. - С. 66-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Перекрестов В. І. 
Закономірності структуроутворення та фізичні властивості багатошарових композитів на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, Ю. В. Ганніч, Г. С. Корнющенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 2. - С. 347-354. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

М'які навички для підприємців = Soft Skills for Entrepreneurs : навч. посіб. / Г. О. Харламова, Т. В. Карамушка, В. П. Зубченко, А. В. Кунцевська; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2020. - 99 c. - Бібліогр.: с. 95-99 та в кінці розд. - укp.

Метою цього видання є методична підтримка практичного курсу із розвитку м’яких навичок у підприємців. У навчальному посібнику конспективно викладено теоретичний матеріал, запропоновано широкий набір творчих завдань і кейсів для напрацювання та активізації відповідних навичок, подано перелік літератури для самостійного дослідження висвітлених тем. Отримані під час тренінгів результати можуть бути застосовані, зокрема, у подальшій підприємницькій діяльності в економіці. Структуру та зміст посібника визначено з урахуванням досвіду викладання і практики ведення тренінгів із розвитку soft skills у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а також міжнародного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гуманітарна політика в Україні: виклики та перспективи (Біла книга) : аналіт. доп. / О. О. Сінайко, Ю. А. Тищенко, Ю. Б. Каплан, О. Ю. Михайлова, О. Л. Валевський, М. Т. Степико, О. М. Литвиненко, А. Ю. Іщенко, М. М. Карпенко, В. С. Лозовий, С. О. Зубченко, В. О. Бакальчук, С. В. Дубова, С. І. Здіорук, В. В. Токман, Т. В. Черненко; ред.: Ю. Б. Каплан, Ю. А. Тищенко; Національний інститут стратегічних досліджень, Центр суспільних досліджень. - Київ : НІСД, 2020. - 135 c. - (Гуманітарний розвиток). - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Наведено огляд основних нагальних проблем у гуманітарній сфері України: культурній, освітній, науковій, мовній, а також у сфері релігійно-церковних відносин, прав національних меншин та корінних народів, розвитку креативних індустрій. Окрему увагу приділено завданням державної політики у сфері культурної (публічної) дипломатії та соціогуманітарної реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Акцентується на проблемах розвитку гуманітарної сфери в умовах пандемії COVID-19: обмеження масових заходів, яке поставило сферу культури та креативних індустрій на межу виживання, а також потреби в розвитку якісної дистанційної та онлайн-освіти у закладах середньої та вищої освіти. Розглянуто питання щодо стану музейної справи та музейних фондів в Україні, існування розриву в рівні доступу до якісних культурних послуг між населенням великих міст та периферії. Проаналізовано ситуацію з "мовним" питанням, зокрема переваги й виклики прийняття та імплементації Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Приділено увагу завданням державної політики реінтеграції у соціогуманітарній сфері, що охоплюють аналіз стану гуманітарної сфери на тимчасово окупованих територіях, окреслюють коло соціогуманітарних потреб жителів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, які потребують вирішення для забезпечення конституційних прав, потреб цих громадян України та створення засад для підвищення рівня згуртованості, єдності українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шарікадзе О. В. 
Ефективність алергенімунотерапії хворих на пилкову алергію Центрального та Західного регіонів України з урахуванням особливостей їх сенсибілізації / О. В. Шарікадзе, С. О. Зубченко, О. М. Охотнікова // Лікар. справа. - 2019. - № 1/2. - С. 23-28. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Зубченко Т. М. 
Дослідження впливу допоміжних речовин на технологічні властивості капсульних мас / Т. М. Зубченко, К. П. Ромась, О. В. Антоненко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 229-236. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розробка та створення нових комбінованих лікарських засобів протикашлевої дії на основі екстрактів ЛРС у формі капсул є актуальною проблемою. Мета дослідження - вивчення технологічних параметрів капсульних мас на основі композиції екстрактів протикашлевої дії. Об'єкти дослідження - модельні зразки капсульних мас. Досліджено вплив допоміжних речовин на технологічні параметри капсульних мас за методиками ДФ України. В результаті проведення фармако-технологічних досліджень на першому етапі було визначено основоутворюючу допоміжну речовину лактозу гранульовану. Наступні дослідження, що проводилися з дослідними зразками на основі екстрактів, були спрямовані на зниження вологосорбційних властивостей капсульних мас. Кращі результати зниження вологосорбції капсульних мас було одержано з використанням аеросилу в кількості до 4 %. Висновки: на підставі проведених досліджень для створення лікарського засобу у формі капсул на основі екстрактів обрано допоміжні речовини: лактозу гранульовану (Tabletosa) та аеросил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р282.522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ганношина І. М. 
Оцінка обгрунтованості прийняття рішень при автоматизованому визначенні маршруту переходу судна / І. М. Ганношина, Ю. Г. Ковальов, М. П. Долина // Системи озброєння і військ. техніка. - 2019. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено оцінку обгрунтованості прийняття рішень при автоматизованому визначенні маршруту переходу судна, в якому багатокритеріальна задача вибору варіанту маршруту судна з певної кількості варіантів, що сформовані автоматизовано, вирішується з застосуванням методу аналізу ієрархій. Для автоматизації процесу визначення маршруту судна при плануванні переходу пропонується використати метод, що враховує маневрені характеристики судна, потреби в паливі та вплив факторів навігаційно-гідрографічної обстановки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-925.2 + О471.112.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського