Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Заєць В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Євстратенко І. А. 
Протипожежний захист конвеєрного транспорту на гірничорудних підприємствах: стан та пошук рішень щодо його підвищення / І. А. Євстратенко, Д. М. Федько, Л. І. Євстратенко, В. М. Рясний, С. М. Чухарєв, В. В. Заєць // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 110. - С. 67-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати стан протипожежного захисту одного з найбільш пожежонебезпечних об'єктів гірничо-рудного виробництва, а саме - конвеєрного транспорту. Визначити основні причини пожеж як на їх початковій стадії, так і на етапі розвитку. Розглянути вітчизняний та зарубіжний досвід, проведених попередніх експериментів та досліджень щодо визначення ефективності різних засобів пожежогасіння, засобів виявлення пожеж та оповіщення про них. Обробка статистичних даних щодо причин пожеж, що мали місце в конвеєрних виробках (у тому числі в похилих стволах) шахт Криворізького залізорудного басейну та Марганецького ГЗК, а також на конвеєрних трактах об'єктів циклічно-поточної технології (ЦПТ) ГЗК. Доопрацьовані "Вихідні технічні вимоги на проектування системи автоматичного пожежогасіння в похилих стволах, обладнаних стрічковими конвеєрами". Розроблені раціональні схеми пожежогасіння, з використанням найбільш ефективних засобів гасіння пожеж. Розглянуто важливість широкого використання конвеєрного транспорту на гірничорудних підприємствах України з відкритим та підземним способами видобутку корисних копалин. Проаналізовано місця високого пожежного навантаження та запропоновані дієві заходи щодо подальшого підвищення рівня протипожежного захисту цих об'єктів. Встановлено, що основними причинами виникнення пожеж на стрічкових конвеєрах є заштибовка привідних та натяжних барабанів, експлуатація пошкоджених стрічок та таких, які не відповідають діючим вимогам безпеки. Ще одна з причин - низький рівень технічного обслуговування конвеєрів. На основі розгляду проблем та проведеного аналізу причин розвитку пожеж запропоновано закладати в робочі проекти найбільш сучасні, ефективні та надійні засоби пожежогасіння, зокрема на привідних станціях підземних стрічкових конвеєрів рекомендується встановлювати стаціонарні установки автоматичного водяного пожежогасіння УВПК (модернізований варіант УВПК-Б1), а на лінійній частині виробок з конвеєрним обладнанням - установки УЛГВ (модернізований варіант УВПС). Проведені в умовах діючих гірничорудних підприємств Криворізького залізорудного басейну натурні випробування опрацьованої в цілому системи пожежного захисту конвеєрних трактів.



Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Маланчук З. Р. 
Дослідження вібраційно-пневматичних закладних машин в умовах Львівсько-Волинського вугільного басейну / З. Р. Маланчук, В. Я. Корнієнко, С. М. Чухарєв, С. М. Рудика, В. В. Заєць, М. О. Кучерук // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 110. - С. 79-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування конструктивних параметрів вібраційно-пневматичних закладних машин (ВПМ) з кільцевим ежектором з урахуванням фізико-механічних властивостей закладного матеріалу, що забезпечують підвищення ефективності технологій видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою вир обленого простору на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну. Для досягнення поставленої мети необхідний подальший розвиток досліджень процесів вібропневмотранспортування закладних матеріалів, який дозволить встановити основні параметри вібролотка та кільцевого ежектора ВПМ. Використано комплексний метод досліджень, що включає в себе аналіз і узагальнення відомих розробок в досліджуваній області, теоретичні, інформаційно-аналітичні, науково-пізнавальні дослідження та обробку літературних даних. Отримано аналітичні залежності коефіцієнту продуктивності вібролотка ВПМ від кута природного укосу матеріалу, що транспортується, та раціонального діаметра транспортного трубопроводу в залежності від розміру транспортуючого матеріалу. Проведені дослідження дозволяють визначити конструктивні параметри ВПМ з кільцевим ежектором для підвищення ефективності технології видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою виробленого простору. Встановлено коефіцієнт продуктивності вібролотка ВПМ з кільцевим ежектором, що залежить від фізико-механічних властивостей закладного матеріалу, що транспортується. Визначено раціональний діаметр транспортного трубопроводу ВПМ при транспортуванні закладного матеріалу крупністю до 80 мм. Результат роботи - отримані залежності основних параметрів кільцевого ежектора та вібролотка ВПМ. Обгрунтована доцільність застосовування ВПМ з кільцевим ежектором із визначеними у роботі конструктивними параметрами для підвищення ефективності технологій видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою виробленого простору, що була розроблена в ІГТМ НАНУ.



Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Заєць В. М. 
Виділення та аналіз структури мутантної форми N-кінцевого каталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази Bos taurus з заміною Trp 40 ТА Trp 87 на аланін / В. М. Заєць, Л. А. Коломієць, О. Ю. Цуварєв, О. І. Корнелюк // Мікробіологія і біотехнологія. - 2021. - № 2. - С. 27-39. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - виділення та аналіз структури мутантного однотриптофанового білка міні BtTyrRS для дослідження за допомогою методів флуоресцентної спектроскопії конформаційних змін фермента в процесі взаємодії з антикодоном тРНК і визначення впливу залишків триптофану в положенні 40 і 87 у його структурі на функціональні властивості ензиму. Методи - електрофорез, метал-хелатувальна афінна хроматографія, флуоресцентна спектроскопія, моделювання просторової структури. Встановлено, що заміна двох кодонів амінокислоти триптофану на кодони амінокислоти аланіну в клонованій кДНК міні BtTyrRS не впливає на синтез мутантної форми фермента в штамі E. coli BL21(DE3)pLysE. Вихід афінно очищеного на Ni-NTA агарозі білка складає в середньому 3,5 мг із 100 мл культурального середовища. Комп'ютерне моделювання структури та флуоресцентна спектроскопія однотриптофанової форми міні BtTyrRS вказують на компактну структуру мутантного фермента, в якому Trp 283 знаходиться в іммобілізованому мікрооточенні. Встановлено, що отриманий афінно очищений на Ni-NTA агарозі мутантний однотриптофановий білок міні TyrRS, придатний для флуоресцентних досліджень структурно-динамічних і функціональних властивостей ензиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.173.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Біда Д. В. 
Методи розрахунку звукоізоляції багатошарових конструкцій / Д. В. Біда, Т. П. Пушечнікова, В. П. Заєць // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2020. - 25, № 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто сучасні методи розрахунку звукоізоляції багатошарових неоднорідних конструкцій, які широко застосовуються в сучасному будівництві. Проведено розрахунки подібних конструкцій, використано сучасне програмне забезпечення та алгоритм наданий у Державних нормах будівництва. Після аналізу виявлено недоліки та неточності обох вище вказаних методів і розроблено методологію розрахунку звукоізоляції конструкцій, засновану на теоретичних методах вітчизняних Державних стандартів будівництва, новозеландському програмному забезпеченні INSUL і практичних результатах експериментів. Проведено порівняльний аналіз цих методик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н42-047.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шадрін О. Г. 
Хронічний шкірно-слизовий кандидоз - нозологічна форма первинного імунодефіциту у дітей. Випадок шкірно-слизового кандидозу в дитини раннього віку / О. Г. Шадрін, Л. І. Чернишова, В. В. Заєць, В. М. Фисун, Н. Г. Чумаченко // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 2. - С. 98-101. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Хронічний шкірно-слизовий кандидоз, або хронічний генералізований кандидоз - це первинний комбінований імунодефіцит, що характеризується персистенцією фунгальної інфекції шкіри, слизових, викликається грибами роду Candida і частіше за все проявляється в дитячому віці. Тип успадкування - аутосомно-рецесивний та аутосомно домінантний, інколи - спорадичні випадки. Наведено клінічний випадок хронічного шкірно-слизового кандидозу, обумовленого мутацією гена STAT1 (GOF) в дитини раннього віку. Встановлено, що настороженість лікарів щодо клініко-імунологічних маркерів первинного імунодефіциту покращує ранню діагностику і сприяє своєчасній адекватній терапії, яка попереджує тяжкі і незворотні порушення. А це, своєю чергою, суттєво поліпшує якість життя хворих і подальший прогноз первинних імунодефіцитних станів. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.42 + Р733.41,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шадрін О. Г. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування вродженої цитомегаловірусної інфекції: клінічний випадок / О. Г. Шадрін, А. П. Волоха, Н. Г. Чумаченко, В. М. Фисун, В. В. Заєць // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 4. - С. 48-54. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Цитомегаловірусна інфекція - одна з найчастіших причин внутрішньоутробного інфікування плода. Останніми роками внутрішньоутробні інфекції, за даними різних авторів, зумовлюють від 11 % до 45 % перинатальних втрат і вважаються, однією з найімовірніших причин природжених вад розвитку, які призводять до інвалідизації дітей раннього віку та знижують якість життя. Клінічна картина ЦМВ-інфекції дуже різноманітна, маскується під інші захворювання. Оскільки вірус має тропність до різних органів та тканин, то клінічно можуть бути прояви як генералізованої інфекції, так і ушкодження окремих органів. Своєчасна діагностика та лікування є запорукою успішної терапії навіть тяжких маніфестних форм вродженої ЦМВ-інфекції в дітей раннього віку. Застосування противірусних препаратів може бути достатньо обгрунтованим у хворих із тяжким перебігом інфекції і дає змогу попередити ускладнення. Наведено клінічний випадок маніфестної форми вродженої ЦМВ-інфекції з тяжким перебігом гепатиту в дитини раннього віку; показано терапевтичну ефективність і безпечність противірусних препаратів ганцикловіру та валганцикловіру. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.20 + Р733.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коломієць Л. А. 
Вплив декстрану 70 на агрегацію протипухлинного цитокіна ЕМАР II / Л. А. Коломієць, Д. М. Ложко, В. М. Заєць, О. Ю. Чуніхін, Н. В. Гордовська, О. І. Корнелюк // Мікробіологія і біотехнологія. - 2019. - № 3. - С. 6-18. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*72 + Е422.151.16 + Е0*725.111.3*011.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Заєць В. М. 
Оцінка залишкових напружень та пластичних деформацій методом кінцевих елементів S-подібних стійок культиватора після зміцнення дробоструменевою обробкою / В. М. Заєць // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 192. - С. 266-273. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто спосіб визначення залишкових напружень і пластичних деформацій пружинних стійок культиватора шляхом моделювання за допомогою методу кінцевих елементів з урахуванням фазових перетворень і наявності безвуглецевого шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: К751.124 + П072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пузирьов Г. С. 
Синдром Велленса. Особливості діагностики та ендоваскулярного лікування / Г. С. Пузирьов, Р. П. Сакевич, В. В. Заєць, Т. А. Ворошилова, Є. Б. Ханенко, В. І. Ляховський // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 1. - С. 77-78. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Заєць В. М. 
Оцінка залишкових напружень та деформацій навколо включень карбідів при охолодженні евтектоїдної сталі стійок культиватора / В. М. Заєць // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 197. - С. 107-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання оцінки залишкових напружень та деформацій з урахуванням фазових перетворень, виходячи з того, що головним дефектом є неметалеві включення, які впливають на довговічність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К751.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Маланчук Є. З. 
Оцінка рівня екологічної безпеки в межах зберігання гірничих відходів фосфогіпсу / Є. З. Маланчук, П. П. Волк, О. Ю. Васильчук, В. В. Заєць, В. В. Семенюк // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 110-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка рівня екологічної безпеки за рахунок дослідження забруднення токсичними відходами, що зберігаються у відвалах ПАТ "Рівнеазот", що призводить до забруднення грунтів, поверхневих і підземних вод, негативно впливає на здоров'я населення. Враховуючи масштаби і значимість проблеми промислових відходів в Україні, існує необхідність в обгрунтуванні параметрів локалізації забруднення підземних вод і розробці інженерних методів спрямованих на покращення екологічної ситуації, та зменшення захворюваності населення в межах впливу відвалів гірничого виробництва. Для виконання досліджень використано комплексний метод досліджень, що включає наукове узагальнення та систематизацію. Експериментальний метод використовувався для виявлення забруднення шкідливими та токсичними речовинами в грунтовому масиві на грунтових водах. Методи регресійного та кореляційного аналізу - для встановлення залежностей між забрудненням і відстанню до джерела забруднення та глибиною накопичення шкідливих речовин. Основним чинником, який спричиняє забруднення, є фільтрація грунтових вод з території техногенних родовищ, про що свідчить забрудненість грунту вище рівня грунтових вод. Вміст забруднення в грунті залежить від рівноваги концентрації, залишкової сорбції та лінійної концентрації забруднення. Розроблена сучасна методика для встановлення вмісту шкідливих речовин в грунті та грунтових водах від зберігання відходів фосфогіпсу ПАТ "Рівнеазот". Результати. Результатом роботи є залежності вмісту сухого залишку солей шкідливих речовин від довжини створу та від відстані створу до об'єкта за глибиною відбору зразка, та залежності вмісту фосфору, заліза, нітратів, марганцю, мікроелементів від довжини створу на глибинах до 6 м. Використання при обгрунтуванні параметрів технічних заходів екологізації підземних вод , дає підстави для подальшої розробки методик для розрахунку різних параметрів, так і для побудови нових підходів до вирішення проблем забруднення грунтових і поверхневих вод точковими об'єктами, які б враховували дифузійний переніс забруднення, сорбційну здатність порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + Д220,8 + Л322.309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гудович О. Д. 
Забезпечення підготовки студентів у системі вищої освіти України з дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" / О. Д. Гудович, В. А. Заєць // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 2. - С. 122-129. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обговорено проблемні питання нормативно-правового та методичного забезпечення з підготовки студентів ЗВО за навчальними дисциплінами "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" у світлі нової редакції Закону України "Про вищу освіту". Висловлено пропозиції щодо вдосконалення навчальних програм з цих дисциплін і необхідності приведення у відповідність стандартів освіти із законодавством у сфері цивільного захисту. Проаналізовано стан сучасного методичного забезпечення за нормативною дисципліною "Цивільний захист". Викладання даної дисципліни у ЗВО України здійснюється на базі навчальних програм, розроблених згідно з вимогами "Типової навчальної програми нормативної дисципліни "Цивільний захист" для вищих навчальних закладів для всіх спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр", що була запропонована та затверджена 31.03.2011 МОН України. Основна мета Типової навчальної програми полягає у формуванні для цієї категорії студентів здатності творчо мислити, розв'язувати складні проблеми інноваційного характеру і професійні завдання з урахуванням вимог Цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, приймати продуктивні рішення та володіти професійними навичками для забезпечення реалізації вказаних завдань. З метою результативного вивчення дисципліни "Цивільний захист" також необхідно переглянути зміст Типової програми з урахуванням змін, що відбулися в нормативній базі, нових підходів до регулювання безпеки стосовно оцінки ризиків, планування заходів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту, реагування на надзвичайні ситуації та взаємодію під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, відпрацювання практичних дій з організації заходів з евакуації та життєзабезпечення постраждалого населення, збереження, захисту матеріальних і культурних цінностей та навколишнього середовища. Опанування студентами нормативних навчальних дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" має реалізуватися на базі знань і умінь, що одержані студентами на попередніх ступенях освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-332р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Заєць В. М. 
Методи забезпечення стійкості мережі майбутнього до дії зовнішніх дестабілізуючих факторів / В. М. Заєць, А. П. Бондарчук, О. В. Cеньков // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2017. - № 2. - С. 20-23. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано можливості білингових систем, та актуальність їх використання на теперішній час. Досліджено основні функції та мету конвергентних білингових систем. Досліджено використання додатку ТАМ та моделі eTom в білінгових системах. Визначено роль інтелектуальних підсистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гайко Г. В. 
Профілактика гнійних ускладнень при оперативному лікуванні хворих на остеоартроз кульшового суглоба / Г. В. Гайко, О. В. Калашніков, О. Б. Лютко, О. М. Сулима, Т. І. Осадчук, В. Б. Заєць, Т. В. Нізалов, О. А. Галузинський, Р. А. Козак, П. С. Черняк // Травма. - 2017. - 18, № 3. - С. 90-94. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На підставі даних літературних джерел та власних комплексних досліджень розроблена методика профілактики гнійних ускладнень при оперативному лікуванні хворих залежно від перебігу остеоартрозу кульшового суглоба. Визначені профілактичні заходи (дослідження С-реактивного білка, пункція суглоба тощо) у до-, інтра- та післяопераційному періоді ведення хворих на коксартроз. Власними дослідженнями визначена висока ефективність запропонованої методики профілактики гнійних ускладнень при оперативному лікуванні хворих на коксартроз. Впровадження розробленої методики сприятиме поліпшенню ефективності надання медичної допомоги хворим з остеоартрозом кульшового суглоба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.104.0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сакевич Р. П. 
Ендоваскулярне лікування гострого інфаркту міокарда у пацієнта молодого віку / Р. П. Сакевич, Є. Б. Ханенко, Р. М. Рябушко, М. А. Мороз, Т. А. Ворошилова, В. В. Заєць, В. І. Ляховський // Клініч. хірургія. - 2017. - № 10. - С. 76-77. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Тимків Д. Ф. 
Розроблення математичної моделі для нормування втрат газу в підземних газосховищах / Д. Ф. Тимків, Я. В. Костів, В. О. Заєць // Нафтогаз. енергетика. - 2016. - № 2. - С. 41-46. - укp.

Проаналізовано роботу підземних сховищ газу в Україні. Отримані дані покладено в основу математичної моделі для нормування втрат газу в підземних газосховищах. Експлуатація газосховищ пов'язана з процесами розчинювання газу в пластових водах та його дифузії та сорбції гірничими породами, що сприяє пластовим втратам газу, які є безповоротними та зумовленими різними чинниками. Величину пластових втрат обов'язково треба контролювати комплексом промислових, геолого-геофізичних і гідрохімічних досліджень, які дозволяють контролювати положення контурів газонасиченості всіх покладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тимків Д. Ф. 
Методологія визначення втрат газу при створенні й експлуатації підземних сховищ газу / Д. Ф. Тимків, Я. В. Костів, В. О. Заєць // Нафтогаз. енергетика. - 2016. - № 1. - С. 49-57. - укp.

Проаналізовано роботу підземних сховищ газу. Отримані дані покладені в основу розробки математичної моделі для визначення втрат газу під час створення й експлуатації підземних сховищ газу. Експлуатування газосховищ пов'язане з процесами розчинювання газу в пластових водах і його дифузії та сорбції гірничими породами, що сприяє пластовим втратам газу. Вони є незворотними і пов'язані з різними чинниками. Величину пластових втрат обов'язково треба контролювати комплексом промислових, геолого-геофізичних і гідрохімічних досліджень, які дозволяють відслідковувати положення контурів газонасиченості всіх покладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шевченко С. А. 
Математичне моделювання температурного поля при виготовленні деревинно-полімерного шаруватого композиту методом гарячого пресування / С. А. Шевченко, В. М. Заєць, В. Л. Герасимчук // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 178. - С. 70-76. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено методику та виконано розрахунок зміни температурного поля із часом по товщині деревинно-полімерного шаруватого композиту. Розроблена методика надає змогу враховувати теплофізичні параметри деревини, полімеру й об'ємну частку полімеру в композиті.


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чорна Т. М. 
Медико-соціальні наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції / Т. М. Чорна, О. П. Слободян, Л. П. Нещадим, В. А. Заєць // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 4. - С. 83-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати аналізу медико-соціальних наслідків радіоактивного забруднення території України внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. У ході дослідження проаналізовано загальну площу забруднення радіонуклідами території Білорусі, України та Російської Федерації; описано основні впливи іонізуючого випромінювання на навколишнє середовище, а також вплив на живі організми. Вивчено взаємозв'язок стану захворюваності населення України за останні десятиліття з Чорнобильською катастрофою, зміни законодавчої бази, що гарантує пільги постраждалим громадянам і дітям, які проживали на території віднесеній до зони посиленого радіоекологічного контролю до 1 січня 2015 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Р11(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Власовець В. М. 
Розрахунок економічного ефекту від збільшення гамма-відсоткового ресурсу стійки культиватора / В. М. Власовець, В. М. Заєць // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 168. - С. 170-173. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розраховано економічний ефект культиваторних стійок зі збільшеним гамма-відсотковим ресурсом. Розрахунок довів, що зі збільшенням гамма-відсоткового ресурсу ефект досягається швидше.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського