Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Заєць В. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Заєць В. В. 
Узагальнений криптосемантичний алгоритм шифрування/розшифрування даних / В. В. Заєць // Захист інформації. - 2008. - № 2. - С. 39-42. - Библиогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано один із можливих КСМ-алгоритмів шифрування - розшифрування даних. Аналіз розглянутого КСМ-алгоритму показує, що він може бути реалізований простими засобами, суттєво не впливає на швидкість обробки конфіденційної інформації, у ньому практично відсутня надлишковість.


Ключ. слова: код, криптографія, кодування, кодування інформації, кодування алгоритмів, перетворення даних криптографічне, шифрування, система криптографічна
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Калиновський О. В. 
Особливостi перебiгу перiоду ранньої неонатальної адаптацiї i функцiонального стану печiнки у немовлят, народжених вiд матерiв з токсоплазменною iнфекцiєю / О. В. Калиновський, В. В. Заєць, Л. А. Бондаренко, В. О. Щаслива // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 106-107. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Самойленко О. М. 
Результати геодезичної прив'язки радіотелескопа та станцій лазерної локації супутників до GPS-маркерів на Кримському геодинамічному полігоні "Сімеїз - Кацивелі" / О. М. Самойленко, О. О. Хода, В. В. Заєць // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати прив'язки редукційних точок астрономо-геодезичних приладів до локальної геодезичної мережі та GPS-маркерів у вигляді координат у Міжнародній земній системі ITRF2000, а також ексцентрів станцій лазерної локації Кримської астрофізичної обсерваторії (КрАО) та Кримської лазерної обсерваторії та перманентної GPS-станції CRAO, відносно редукційної точки радіотелескопа РТ-22 КрАО. Наведено локальні відносні деформації поверхні Землі у вигляді зміщень редукційних точок астрономо-геодезичних приладів як відносно найближчих точок локальної геодезичної мережі, так і одна відносно одної.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6с0 + Д1с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Самойленко О. М. 
Результати третьої геодезичної кампанії на локальному геодинамічному полігоні ГАО НАН України / О. М. Самойленко, О. В. Адаменко, О. В. Болотіна, В. В. Заєць, О. О. Хода // Кинематика и физика небес. тел. - 2008. - 24, № 6. - С. 452-462. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6е(4УКР)л41 + Д13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Знаменська Т. К. 
Стан плацентарного бар'єру при TORCH-інфекції та його зіставлення зі станом новонароджених / Т. К. Знаменська, О. І. Жданович, О. І. Єщенко, В. В. Заєць, О. В. Калиновський, О. М. Біленька // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 2. - С. 30-33. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Патоморфологічні дослідження плаценти показали більш виражені порушення у разі поєднання цитомегаловірусного та герпесвірусного інфікування (порушення циркуляції, амніоніт оболонок і хоріонічної пластинки, васкуліт опорних ворсин і судин пуповини, дрібні вогнищеві ущільнення). Виражені порушення в плаценті відповідали більш тяжкому стану дітей при народженні та високій частоті дизадаптаційних синдромів, тобто такі зміни у плаценті можуть бути прогностичною ознакою порушення стану новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37 + Р716.212.2 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Заєць В. В. 
Особливості неонатальної адаптації новонароджених від матерів з токсоплазмовою інфекцією (діагностика та лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. В. Заєць; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Вперше встановлено особливості перебігу періоду неонатальної адаптації у новонароджених від матерів з токсоплазмовою інфекцією. Одержано нові дані про імуногістохімічні особливості структур плаценти, особливості нейросонографічної картини структур головного мозку й особливості неспецифічної резистентності організму новонароджених. Розроблено комплекс нових діагностичних критеріїв внутрішньоутробного інфікування новонароджених токсоплазмовою інфекцією. Доведено необхідність дослідження плаценти в перші години після пологів для ранньої діагностики токсоплазмової інфекції у новонароджених за допомогою непрямого стрептавидін-пероксидазного методу виявлення рівня експресії антигенів ІЛ-6. Розроблено та впроваджено в практику комплекс лікувальних заходів з використанням специфічного імуноглобуліну проти Toxoplasma gondii для лікування токсоплазмової інфекції у новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.517.58 + Р716.212.21 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Знаменська Т. К. 
Стан мозкових структур у новонароджених, що народились від матерів з токсоплазменною інфекцією / Т. К. Знаменська, О. І. Жданович, О. О. Лошак, В. В. Заєць, О. В. Калиновський, О. М. Біленька, Т. В. Петрицюк // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 4. - С. 34-36. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У новонароджених від матерів з токсоплазменною інфекцією виявлено клінічні та нейросонографічні ознаки перинатального ураження центральної нервової системи (ЦНС), які можуть свідчити не тільки про безпосередній вплив токсоплазменної інфекції на стан нервової системи, але й про комплексну дію несприятливих факторів антенатального та інтранатального періоду. Лентикулостріарну васкулопатію, поренцефалічні кісти, кістозні зміни судинних сплетінь, вентрикулодилатацію та розширення зовнішніх лікворових просторів поряд з іншими структурними змінами мозкових структур можна розглядати як специфічні ознаки внутрішньоутробного інфікування та, відповідно, використовувати як діагностичні тести зазначеної патології у новонароджених. Показано, що нейросонографія є високоінформативним методом діагностики ураження ЦНС новонароджених внаслідок внутрішньоутробного інфікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.212.2 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Знаменська Т. К. 
Стан системи гемостазу новонароджених від матерів з TORCH-інфекціями / Т. К. Знаменська, О. І. Жданович, Т. В. Коломійченко, О. М. Біленька, Л. І. Процюк, В. В. Заєць // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 32-34. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено дослідження стану системи гемостазу у 30 новонароджених від матерів, інфікованих вірусом герпесу звичайного 2 типу, 30 дітей від матерів з цитомегаловірусною інфекцією, 20 - з токсоплазмовою інфекцією, 30 - з мікст-інфекцією (поєднання двох і більше інфекцій). Більш суттєві зміни тромбоцитарної ланки гемостазу спостерігалися у дітей, народжених від матерів, інфікованих вірусом герпесу звичайного 2 типу, а коагуляційної ланки - у новонароджених від матерів з цитомегаловірусною інфекцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сиротинський О. А. 
Пристрій для гідроімпульсної очистки поверхонь / О. А. Сиротинський, В. Г. Онокало, С. Л. Форсюк, В. В. Заєць, О. О. Рєзніков // Вестн. ХНАДУ. - 2014. - Вып. 65/66. - С. 307-311. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми відновлення робочих поверхонь шляхом гідроімпульсної очистки, наведено промивний пристрій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Заєць В. В. 
Нормування водо- та енерговикористання рисових зрошувальних систем на еколого-економічних засадах (на прикладі Придунайських РЗС в Одеській області) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / В. В. Заєць; Нац. ун-т вод. гос-ва та природокористування. - Рівне, 2015. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано необхідність нормування водо- та енерговикористання рисових зрошувальних систем (РЗС), як необхідної умови підвищення загального рівня технічної експлуатації їх функціонування за сучасних природно-кліматичних умов, а також у найближчій та віддаленій перспективі з урахуванням можливих змін останніх. Обгрунтовано сукупність різнорідних показників (водоподачі та водовідведення, енерговитрат на їх реалізацію, врожайності, структури посівів, клімату), як критеріїв оцінювання технологічної, економічної та екологічної ефективності РЗС за визначеними періодами та рівнями ефективності їх функціонування. Розроблено модель водного балансу РЗС з урахуванням їх конструктивних і технологічних особливостей. Встановлено характер і рівень залежності між показниками водоподачі, водовідведення та енерговитрат на їх реалізацію. Обгрунтовано параметри показників нормування водо- та енерговикористання щодо розрахункових років у разі функціонування РЗС на ресурсозберігаючому рівні за сучасних умов, у найближчій та віддаленій перспективі з урахуванням змін клімату, що, порівняно з їх проектними та існуючими значеннями, надають змогу заощадити водні та енергетичні ресурси відповідно на 30 % та 15 % і підвищити загальний рівень технічної експлуатації рисових систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-463

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: РА415088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Няньковський С. Л. 
Харчові дефіцити у дітей перших 3 років життя за даними мультицентрового дослідження в Україні / С. Л. Няньковський, Д. О. Добрянський, О. С. Івахненко, М. О. Яворська, В. В. Заєць, О. М. Платонова, О. Г. Шадрін, В. А. Клименко, Г. Л. Солодовнік // Здоровье ребенка. - 2015. - № 3. - С. 43-51. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Враховуючи те, що в Україні на сьогодні недостатньо досліджень, які б узагальнювали дані про стан харчування дітей раннього віку, поширеність порушень харчової поведінки та дефіциту основних макро- і мікронутрієнтів у дітей, проведено мультицентрове дослідження харчування дітей від 9 місяців до 3 років життя. Встановлено, що сучасний харчовий раціон дітей раннього віку є незбалансованим, містить надлишок енергії і білків, недостатню кількість цинку, заліза, кальцію і вітамінів A, D, E, B6, B12, B1. У зв'язку з незбалансованим харчовим раціоном використання спеціальної дитячої молочної суміші замість немодифікованого коров'ячого молока в харчуванні дитини раннього віку може підвищити рівень споживання важливих нутрієнтів (кальцію, заліза, йоду, вітамінів E, D і фолатів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.91-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нєміріч О. В. 
Вплив овочевих порошків на властивості млинчикового тіста і напівфабрикату / О. В. Нєміріч, Т. А. Тарасенко, О. О. Петруша, О. М. Вашека, А. В. Гавриш, В. В. Заєць // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 2/10. - С. 45-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу овочевих порошків на седиментаційну стійкість та адгезію млинчикового тіста та структурно-механічні властивості напівфабрикату. Проведено оптимізацію процесу тістоприготування, знайдено оптимальні дозування овочевих порошків і технологічні прийоми введення їх до рецептурної композиції млинчикового напівфабрикату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сакевич Р. П. 
Ендоваскулярне лікування гострого інфаркту міокарда у пацієнта молодого віку / Р. П. Сакевич, Є. Б. Ханенко, Р. М. Рябушко, М. А. Мороз, Т. А. Ворошилова, В. В. Заєць, В. І. Ляховський // Клініч. хірургія. - 2017. - № 10. - С. 76-77. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Пузирьов Г. С. 
Синдром Велленса. Особливості діагностики та ендоваскулярного лікування / Г. С. Пузирьов, Р. П. Сакевич, В. В. Заєць, Т. А. Ворошилова, Є. Б. Ханенко, В. І. Ляховський // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 1. - С. 77-78. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Маланчук Є. З. 
Оцінка рівня екологічної безпеки в межах зберігання гірничих відходів фосфогіпсу / Є. З. Маланчук, П. П. Волк, О. Ю. Васильчук, В. В. Заєць, В. В. Семенюк // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 110-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка рівня екологічної безпеки за рахунок дослідження забруднення токсичними відходами, що зберігаються у відвалах ПАТ "Рівнеазот", що призводить до забруднення грунтів, поверхневих і підземних вод, негативно впливає на здоров'я населення. Враховуючи масштаби і значимість проблеми промислових відходів в Україні, існує необхідність в обгрунтуванні параметрів локалізації забруднення підземних вод і розробці інженерних методів спрямованих на покращення екологічної ситуації, та зменшення захворюваності населення в межах впливу відвалів гірничого виробництва. Для виконання досліджень використано комплексний метод досліджень, що включає наукове узагальнення та систематизацію. Експериментальний метод використовувався для виявлення забруднення шкідливими та токсичними речовинами в грунтовому масиві на грунтових водах. Методи регресійного та кореляційного аналізу - для встановлення залежностей між забрудненням і відстанню до джерела забруднення та глибиною накопичення шкідливих речовин. Основним чинником, який спричиняє забруднення, є фільтрація грунтових вод з території техногенних родовищ, про що свідчить забрудненість грунту вище рівня грунтових вод. Вміст забруднення в грунті залежить від рівноваги концентрації, залишкової сорбції та лінійної концентрації забруднення. Розроблена сучасна методика для встановлення вмісту шкідливих речовин в грунті та грунтових водах від зберігання відходів фосфогіпсу ПАТ "Рівнеазот". Результати. Результатом роботи є залежності вмісту сухого залишку солей шкідливих речовин від довжини створу та від відстані створу до об'єкта за глибиною відбору зразка, та залежності вмісту фосфору, заліза, нітратів, марганцю, мікроелементів від довжини створу на глибинах до 6 м. Використання при обгрунтуванні параметрів технічних заходів екологізації підземних вод , дає підстави для подальшої розробки методик для розрахунку різних параметрів, так і для побудови нових підходів до вирішення проблем забруднення грунтових і поверхневих вод точковими об'єктами, які б враховували дифузійний переніс забруднення, сорбційну здатність порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + Д220,8 + Л322.309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шадрін О. Г. 
Хронічний шкірно-слизовий кандидоз - нозологічна форма первинного імунодефіциту у дітей. Випадок шкірно-слизового кандидозу в дитини раннього віку / О. Г. Шадрін, Л. І. Чернишова, В. В. Заєць, В. М. Фисун, Н. Г. Чумаченко // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 2. - С. 98-101. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Хронічний шкірно-слизовий кандидоз, або хронічний генералізований кандидоз - це первинний комбінований імунодефіцит, що характеризується персистенцією фунгальної інфекції шкіри, слизових, викликається грибами роду Candida і частіше за все проявляється в дитячому віці. Тип успадкування - аутосомно-рецесивний та аутосомно домінантний, інколи - спорадичні випадки. Наведено клінічний випадок хронічного шкірно-слизового кандидозу, обумовленого мутацією гена STAT1 (GOF) в дитини раннього віку. Встановлено, що настороженість лікарів щодо клініко-імунологічних маркерів первинного імунодефіциту покращує ранню діагностику і сприяє своєчасній адекватній терапії, яка попереджує тяжкі і незворотні порушення. А це, своєю чергою, суттєво поліпшує якість життя хворих і подальший прогноз первинних імунодефіцитних станів. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.42 + Р733.41,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шадрін О. Г. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування вродженої цитомегаловірусної інфекції: клінічний випадок / О. Г. Шадрін, А. П. Волоха, Н. Г. Чумаченко, В. М. Фисун, В. В. Заєць // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 4. - С. 48-54. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Цитомегаловірусна інфекція - одна з найчастіших причин внутрішньоутробного інфікування плода. Останніми роками внутрішньоутробні інфекції, за даними різних авторів, зумовлюють від 11 % до 45 % перинатальних втрат і вважаються, однією з найімовірніших причин природжених вад розвитку, які призводять до інвалідизації дітей раннього віку та знижують якість життя. Клінічна картина ЦМВ-інфекції дуже різноманітна, маскується під інші захворювання. Оскільки вірус має тропність до різних органів та тканин, то клінічно можуть бути прояви як генералізованої інфекції, так і ушкодження окремих органів. Своєчасна діагностика та лікування є запорукою успішної терапії навіть тяжких маніфестних форм вродженої ЦМВ-інфекції в дітей раннього віку. Застосування противірусних препаратів може бути достатньо обгрунтованим у хворих із тяжким перебігом інфекції і дає змогу попередити ускладнення. Наведено клінічний випадок маніфестної форми вродженої ЦМВ-інфекції з тяжким перебігом гепатиту в дитини раннього віку; показано терапевтичну ефективність і безпечність противірусних препаратів ганцикловіру та валганцикловіру. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.20 + Р733.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Євстратенко І. А. 
Протипожежний захист конвеєрного транспорту на гірничорудних підприємствах: стан та пошук рішень щодо його підвищення / І. А. Євстратенко, Д. М. Федько, Л. І. Євстратенко, В. М. Рясний, С. М. Чухарєв, В. В. Заєць // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 110. - С. 67-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати стан протипожежного захисту одного з найбільш пожежонебезпечних об'єктів гірничо-рудного виробництва, а саме - конвеєрного транспорту. Визначити основні причини пожеж як на їх початковій стадії, так і на етапі розвитку. Розглянути вітчизняний та зарубіжний досвід, проведених попередніх експериментів та досліджень щодо визначення ефективності різних засобів пожежогасіння, засобів виявлення пожеж та оповіщення про них. Обробка статистичних даних щодо причин пожеж, що мали місце в конвеєрних виробках (у тому числі в похилих стволах) шахт Криворізького залізорудного басейну та Марганецького ГЗК, а також на конвеєрних трактах об'єктів циклічно-поточної технології (ЦПТ) ГЗК. Доопрацьовані "Вихідні технічні вимоги на проектування системи автоматичного пожежогасіння в похилих стволах, обладнаних стрічковими конвеєрами". Розроблені раціональні схеми пожежогасіння, з використанням найбільш ефективних засобів гасіння пожеж. Розглянуто важливість широкого використання конвеєрного транспорту на гірничорудних підприємствах України з відкритим та підземним способами видобутку корисних копалин. Проаналізовано місця високого пожежного навантаження та запропоновані дієві заходи щодо подальшого підвищення рівня протипожежного захисту цих об'єктів. Встановлено, що основними причинами виникнення пожеж на стрічкових конвеєрах є заштибовка привідних та натяжних барабанів, експлуатація пошкоджених стрічок та таких, які не відповідають діючим вимогам безпеки. Ще одна з причин - низький рівень технічного обслуговування конвеєрів. На основі розгляду проблем та проведеного аналізу причин розвитку пожеж запропоновано закладати в робочі проекти найбільш сучасні, ефективні та надійні засоби пожежогасіння, зокрема на привідних станціях підземних стрічкових конвеєрів рекомендується встановлювати стаціонарні установки автоматичного водяного пожежогасіння УВПК (модернізований варіант УВПК-Б1), а на лінійній частині виробок з конвеєрним обладнанням - установки УЛГВ (модернізований варіант УВПС). Проведені в умовах діючих гірничорудних підприємств Криворізького залізорудного басейну натурні випробування опрацьованої в цілому системи пожежного захисту конвеєрних трактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Маланчук З. Р. 
Дослідження вібраційно-пневматичних закладних машин в умовах Львівсько-Волинського вугільного басейну / З. Р. Маланчук, В. Я. Корнієнко, С. М. Чухарєв, С. М. Рудика, В. В. Заєць, М. О. Кучерук // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 110. - С. 79-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування конструктивних параметрів вібраційно-пневматичних закладних машин (ВПМ) з кільцевим ежектором з урахуванням фізико-механічних властивостей закладного матеріалу, що забезпечують підвищення ефективності технологій видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою вир обленого простору на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну. Для досягнення поставленої мети необхідний подальший розвиток досліджень процесів вібропневмотранспортування закладних матеріалів, який дозволить встановити основні параметри вібролотка та кільцевого ежектора ВПМ. Використано комплексний метод досліджень, що включає в себе аналіз і узагальнення відомих розробок в досліджуваній області, теоретичні, інформаційно-аналітичні, науково-пізнавальні дослідження та обробку літературних даних. Отримано аналітичні залежності коефіцієнту продуктивності вібролотка ВПМ від кута природного укосу матеріалу, що транспортується, та раціонального діаметра транспортного трубопроводу в залежності від розміру транспортуючого матеріалу. Проведені дослідження дозволяють визначити конструктивні параметри ВПМ з кільцевим ежектором для підвищення ефективності технології видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою виробленого простору. Встановлено коефіцієнт продуктивності вібролотка ВПМ з кільцевим ежектором, що залежить від фізико-механічних властивостей закладного матеріалу, що транспортується. Визначено раціональний діаметр транспортного трубопроводу ВПМ при транспортуванні закладного матеріалу крупністю до 80 мм. Результат роботи - отримані залежності основних параметрів кільцевого ежектора та вібролотка ВПМ. Обгрунтована доцільність застосовування ВПМ з кільцевим ежектором із визначеними у роботі конструктивними параметрами для підвищення ефективності технологій видобутку корисних копалин підземним способом із закладкою виробленого простору, що була розроблена в ІГТМ НАНУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського