Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (628)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТИН$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=АЛЕКСЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 483
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Каменева І. П. 
Імовірнісні моделі подання знань для підтримки прийняття рішень в умовах ризику та невизначеності на прикладі галузі охорони атмосферного повітря / І. П. Каменева, В. О. Артемчук, А. В. Яцишин, О. А. Владимирський // Електрон. моделювання. - 2024. - 46, № 1. - С. 3-20. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

З метою систематизації та інтеграції набутого досвіду, необхідного для прийняття рішень в умовах війни та техногенної небезпеки, а також з метою контролю викидів парникових газів або інших шкідливих речовин, розроблено моделі подання знань, які враховують як результати аналізу наявних даних, так і ймовірнісні оцінки стану безпеки техногенних підприємств та прилеглих територій. Для удосконалення процесу прийняття рішень розглянуто ряд імовірнісних моделей, базованих на обчисленні суб'єктивних імовірнісних оцінок щодо виникнення небезпечних подій та прогнозування відповідних ризиків. При моделюванні враховано фактори різної природи: зовнішні впливи, концентрації шкідливих речовин, викиди парникових газів, показники стану безпеки техногенних виробництв, ефективність обладнання, облік порушень та інші показники. Також в системі знань передбачено обчислення ризиків небезпечних подій, імовірність яких зростає за умов взаємодії двох або ряду небезпечних факторів. На основі проведених досліджень розроблено алгоритм побудови та структуру імовірнісної моделі знань, орієнтованої на програмну реалізацію в системі підтримки прийняття рішень для управління безпекою техногенних підприємств, які створюють загрози для населення і природного середовища.



Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern achievements in science and education. XVIII International Conference, September 13-20, 2023, Netanya, Israel : зб. пр. XVIII Міжнар. наук. конф., 13-20 верес. 2023 р., м. Нетанія, Ізраїль / ред.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський, Л. М. Прейгерман, Ю. Д. Костин, А. Бубулис, Л. А. Карташова, М. В. Зембицька, Я. Петрашек; National Council of Ukraine for Mechanism and Machine Science (Member Organization of the International Federation for Promotion of Mechanism and Machine Science), Council of Scientific and Engineer Union in Khmelnitsky Region, Khmelnitskyi National University, Israeli Independent Academy for Development of Sciences, "Сучасні досягнення в науці та освіті", міжнародна наукова конференція, "Modern achievements in science and education", International Conference. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 215 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0) + Ч30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Владимиров В. М. 
Специфіка сучасного китайського журналістикознавства : навч. посіб. / В. М. Владимиров. - Київ : Наукова столиця, 2023. - 81 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Висвітлено проблеми теорії масової комунікації, розглянуто окремі сторінки історії журналістики, зокрема Китаю. У центрі уваги - гострі та досі невирішені та навіть не порушені проблеми порівняння основних положень вітчизняної і китайської науки про ЗМІ. Описано особливості, що виникають внаслідок зіткнення вітчизняної теорії масової комунікації з поглядами китайських колег, а також акцентовано на особливостях інформаційного суспільства цієї країни і на наших спільних сподіваннях щодо перспектив настання постінформаційного суспільства. Зауважено, що особливий інтерес для читачів можуть становити гострі як для європейців особливості сучасної теорії та окремих сторінок історії журналістики Китаю і реалій сучасних ЗМІ цієї держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(5КИТ) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Владимиров В. М. 
Напрями осучаснення теорії масової комунікації : монографія / В. М. Владимиров. - Київ : Наукова столиця, 2023. - 209 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + Ч62 в051

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869188 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Академік Людмила Міляєва: Життя в мистецтві / А. К. Адруг, О. О. Бистрова, Н. В. Владимирова, К. М. Гамалія, Т. В. Кара-Васильєва, Н. Б. Козак, Є. І. Ковальчук, Н. Г. Коренюк, О. А. Лагутенко, А. О. Пучков, Г. О. Решетньова, О. Б. Рішняк, О. О. Савчук, О. Я. Садова, В. Д. Сидоренко, Л. Д. Соколюк, Т. Р. Тимченко, З. А. Чегусова, А. В. Чебикін, В. І. Цитович, О. А. Шевлюга; ред.: А. Пучков; Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва, Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського, Громадська організація "Всеукраїнська академія мистецтв". - Київ : Лопатіна О. О., 2023. - 342 c. - Бібліогр.: с. 324-337 - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях академіка НАМ України, заслуженого діяча мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора Л. Міляєвої. Вміщено авторські лекції про українське бароко, які учена читала студентам Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Наведено покажчик наукових праць Л. Міляєвої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)6 д Міляєва Л. 12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Холявко В. В. 
Механічні властивості та конструкційна міцність матеріалів : підруч. для студентів, які навчаються за спец. 132- Матеріалознавство / В. В. Холявко, І. А. Владимирський; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. - 269 c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Розглянуто поведінку матеріалів під навантаженням у процесі їх деформування та руйнації. Пояснено основні закони пружної та пластичної деформації, руйнування, окрихчення матеріалів унаслідок дії конструкційних факторів. Описано механізми пластичної деформації та руйнування. Окреслено причини зміни рівня міцнісних характеристик матеріалів у конструкції й показано шляхи їх покращення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.2 я73-1 + В251.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Марушко Ю. В. 
Гендерні особливості показників якості життя, пов'язаної зі здоров'ям, у дітей з високим нормальним артеріальним тиском і первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, Т. В. Марушко, Н. Г. Костинська, О. В. Хомич // Здоров'я дитини. - 2023. - 18, № 2. - С. 80-87. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Дослідження якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (HRQoL), має велике практичне значення для хворих на артеріальну гіпертензію (АГ). Мета роботи - дослідити гендерні особливості HRQoL у дітей з первинною артеріальною гіпертензією і високим нормальним артеріальним тиском (АТ). Обстежено 199 пацієнтів віком 9 - 17 років (107 хлопчиків і 92 дівчинки). Серед них: 81 дитина з високим нормальним АТ, 44 дитини з АГ I ст., 38 дітей з АГ II ст. і 36 дітей з нормальним АТ. Усім дітям проведено амбулаторний моніторинг артеріального тиску. Для оцінки HRQoL використовували українську версію педіатричної шкали PedsQL 4.0. Висновки: показники HRQoL у дітей 9 - 17 років з артеріальною гіпертензією і високим нормальним АТ залежать від рівня артеріального тиску і мають гендерні особливості. Дівчатка з АГ II ст., за винятком даних соціального функціонування, мають гірші показники HRQoL порівняно з хлопчиками з АГ II ст. Діти з високим нормальним АТ незалежно від статі мають нижчі показники психосоціального здоров'я порівняно з контрольною групою. Показники HRQoL негативно корелюють зі скаргами на головний біль (більш виражено в хлопчиків), запаморочення і біль у серці (більш виражено в дівчаток). Ці дані слід враховувати при оцінюванні стану дітей з високим нормальним АТ і артеріальною гіпертензією.



Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Грабовий О. М. 
Дексаметазон і гранулоцитарний колонієстимулювальний фактор змінюють представництво клітинних патернів і невротизацію регенераційної невроми / О. М. Грабовий, Н. М. Невмержицька, О. Б. Альохін, Г. Б. Костинський, Г. Ю. Кондаурова // Патологія. - 2023. - 20, № 3. - С. 222-230. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити зміни загальної клітинності (Nuc) регенераційної невроми (РегН) сідничного нерва щурів і представництва в ній CD90, CD44, CD146, CD133 позитивних клітин, а також її невротизацію за умов дії дексаметазону (Dex) та гранулоцитарного колонієстимулювального фактора (GCSF). За умов дії дексаметазону та гранулоцитарного колонієстимулювального фактора у 168 щурів-самців лінії Вістар у регенераційній невромі імуногістохімічно виявляли CD90, CD44, CD146 і CD133 позитивні клітини, визначали її загальну клітинність і невротизацію. Виконано статистичне опрацювання результатів, що одержали. Виявлено, що дексаметазон і гранулоцитарний колонієстимулювальний фактор змінюють представництво клітинних патернів і невротизацію регенераційної невроми. Висновки: обсяг невротизації регенераційної невроми безпосередньо залежить від питомої кількості шваннівських клітин у її складі. Dex і GCSF, незважаючи на різні механізми дії, призводять до зростання вмісту нейролемоцитів у РегН. GCSF призводить до збільшення у складі РегН кількості мезенхімальних клітин, які експресують маркери, що є прямим (CD90/Thy1) і додатковими (CD44, CD146 і CD133) критеріями стовбуровості. При невеликому діастазі між кінцями перетнутого нерва помірне зменшення або збільшення кількості клітин мезенхімального ряду не впливає на невротизацію невроми. Dex затримує диференціювання мезенхімальних стовбурових клітин, що мігрували в неврому; це призводить до їх персистенції. GCSF сприяє накопиченню мезенхімальних стовбурових клітин у РегН. Дія Dex або GCSF результується підвищенням функціональної активності клітин мезенхімального ряду та нейролемоцитів у складі РегН. Dex і GCSF потенціюють ефекти один одного, що спричиняє значне збільшення об'єму невротизації.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Грабовий О. М. 
Мезенхімальні стовбурові клітини: різноманітність : (огляд) / О. М. Грабовий, Н. М. Невмержицька, Л. М. Яременко, Г. Б. Костинський, А. С. Демидчук, Г. Ю. Кондаурова // Патологія. - 2023. - 20, № 1. - С. 76-84. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) є різноманітними за пластичними, секреторними й імунофенотиповими ознаками, що зумовлено особливостями їхнього генетичного ландшафту. МСК, як і інші клітини організму, є результатом реалізації генетичної інформації, але деякі клітини на різних етапах гістогенезу виходять із нього. Такі резидентні клітини у тканинах і є стовбуровими. Вони перебувають у стані пластичного спокою, а їх геном не зазнає змін, які спричинили б комітування/диференціювання. Однак ці клітини виявляють певну активність, продукуючи різні біологічно активні фактори. Логічно вважати, що клітини, які виходять із процесу гістогенезу на різних його стадіях, матимуть різні генетичні ландшафти, імунофенотипи, секреторні потенції. За умов фізіологічної або репаративної регенерації відбувається активація МСК, і в другому випадку вона є вибуховою. За природних умов активація МСК при пошкодженнях призводить до диференціювання їх у фібробласти й утворення сполучнотканинного рубця, але такі наслідки репарації часто вступають у конфлікт із ціллю лікування, коли ставиться завдання не утворення рубця, а відновлення паренхіми органа та його функції. Отже, ефекти, що будуть отримані в результаті застосування МСК, залежатимуть від їх вихідного стану та способів менеджменту. Мета роботи - проаналізувати відомості фахової літератури щодо мезенхімальних стовбурових клітин в аспекті їхньої здатності до диференціювання та секреції регуляторних факторів, імунофенотипових ознак і генетичного ландшафту, що можуть спричиняти їх різноманітність. Висновки: для отримання бажаного результату від використання МСК у медицині необхідно враховувати багато факторів. Однак відомості щодо цього питання ще фрагментарні, часто неоднозначні. Крім того, навіть врахування відомих факторів у різних комбінаціях є складним завданням під час менеджменту МСК. Зважаючи на безумовний пріоритет генетичних і молекулярних досліджень МСК, актуальним залишається й емпіричний метод дослідження пластичних і фізіологічних властивостей МСК. Він може не тільки створювати підгрунтя для розроблення новітніх методів лікування, але й визначати напрями пошуків у генетичних і молекулярних дослідженнях.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Грабовий О. М. 
Модуляція клітинного складу регенераційної невроми дексаметазоном і гранулоцитарним колонієстимулювальним фактором / О. М. Грабовий, Н. М. Невмержицька, О. Б. Альохін, Г. Б. Костинський, Н. В. Ритікова // Патологія. - 2023. - 20, № 2. - С. 118-125. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити в регенераційній невромі сідничого нерва щура зміни кінетики вмісту мезенхімальних (віментин-позитивні) та репаративних шваннівських (GFAP-позитивні) клітин, враховуючи активність регуляції локального гомеостазу (експресія CD73) за умов дії дексаметазону та гранулоцитарного колонієстимулювального фактора (GCSF). У регенераційній невромі в 168 щурів самців лінії Вістар імуногістохімічно виявляли віментин-, GFAP- та CD73-позитивні клітини. Здійснено кількісне оцінювання, використали методи статистичного опрацювання даних. Регенераційна неврома сідничного нерва характеризується стереотипною кінетикою клітинного складу. Дексаметазон на початковому етапі формування регенераційної невроми (1 - 7 доба) призводив до зменшення в ній запальної інфільтрації та накопичення мезенхімальних віментин+-клітин, виразно прискорював накопичення нейральних GFAP+-репаративних нейролемоцитів і пригнічував експресію CD73. Дія гранулоцитарного колонієстимулювального фактора (1 - 3 доба) у регенераційній невромі призводила до незначного зменшення запальної інфільтрації, збільшення кількості кровоносних судин, що проникають до неї. За цих умов виразно зростала швидкість і кількість накопичення віментин+-клітин та експресія CD73, а також швидкість накопичення GFAP+-клітин. Відхилення експресії віментину, GFAP і CD73 у невромі під дією речовин, що вивчали, поступово зменшувалися і через 8 тижнів досліду істотно не відрізнялися від контрольних. При сумісній дії дексаметазон і гранулоцитарний колонієстимулювальний фактор потенціювали ефекти один одного та зумовлювали тривале збереження високої експресії CD73. За цих умов спостерігали найвиразніше наближення будови новоутвореної ділянки нерва до будови інтактного нервового стовбура. Висновки: одночасна дія дексаметазону та GCSF на початкових етапах формування регенераційної невроми, на відміну від їхньої ізольованої дії, спричиняє не тільки зміни динаміки накопичення мезенхімальних і нейральних клітин, але й модифікує новоутворену ділянку нерва, наближаючи її будову до інтактної. Це супроводжується феноменом зростання реактивності нейролемоцитів на етапі проростання осьових циліндрів через регенераційну неврому.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Назар О. В. 
Практичне застосування Міжнародної класифікації функціонування при проходженні медико-соціальної експертизи дитини з церебральним паралічем / О. В. Назар, О. В. Гдиря, Р. О. Моісеєнко, В. Ю. Мартинюк, О. А. Владимиров // Запоріз. мед. журн. - 2022. - 24, № 1. - С. 132-137. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Цель работы - определение степени нарушения функций, ограничения деятельности и участия ребенка с церебральным параличом (ЦП); формирование консультативного заключения для медико-социальной экспертизы лечебно-консультативными комиссиями (ЛКК) в соответствии с принципами Международной классификации функционирования, ограничения жизнедеятельности и здоровья (МКФ). Представлен клинический пример оценки степени нарушения функций, деятельности и участия ребенка с ЦП в соответствии с принципами МКФ с использованием стандартизированных инструментов оценки функционального состояния, формирования категориального профиля ребенка. При оценке использовали международные стандартизированные шкалы, рекомендованные международным сообществом специалистов к применению у детей с ЦП. Обследование проведено в Государственном учреждении "Украинский медицинский центр реабилитации детей с органическим поражением нервной системы Министерства здравоохранения Украины". В ходе комплексного обследования ребенка с ЦП мультидисциплинарная команда специалистов определила степень нарушения основных функций организма, степень ограничения деятельности и участия ребенка в общественной жизни, а также влияние факторов окружающей среды на уровень функционирования и социальной адаптации ребенка. На основании этих данных составлен категориальный профиль пациента в соответствии с функциональным состоянием ребенка, который отражает все сферы его жизнедеятельности. Родители ребенка получили консультативное заключение для медико-социальной экспертизы ЛКК по месту жительства. Выводы: МКФ описывает комплекс жизнедеятельности и функционирования детей с ЦП и отражает все изменения, связанные с ростом, развитием и состоянием здоровья, в отличие от классического клинического осмотра пациента. Определение степени нарушения функций и жизнедеятельности ребенка с ЦП с применением стандартизированных инструментов оценки даст возможность специалистам из разных медицинских учреждений избежать разногласий в ходе медико-социальной экспертизы и формирования реабилитационного диагноза. Благодаря оценке жизнедеятельности ребенка с ЦП в соответствии с принципами МКФ члены мультидисциплинарной реабилитационной команды могут вовремя выявить и корректировать нарушения функционирования, проводить раннюю профессиональную ориентацию ребенка в соответствии с его функциональными возможностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Владимирський О. А. 
Огляд сучасних методів та засобів дистанційного корозійного акустичного моніторингу підземних трубопровoдів / О. А. Владимирський, І. А. Владимирський // Електрон. моделювання. - 2022. - 44, № 3. - С. 87-100. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано останні публікації про мобільні засоби акустичного корозійного моніторингу підземних трубопроводів комунального та промислового призначення без їх виведення з експлуатації. Доцільність такого дослідження зумовлена необхідністю проведення недорогого і масового корозійного моніторингу в умовах зростання зносу значної кількості підземних трубопроводів. Розглянуті публікації присвячені пасивним та активним дистанційним акустичним методам. Увагу акцентовано на перевагах та обмеженнях фізичних явищ, особливостях технологій діагностування та прикладах їх практичного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Марушко Ю. В. 
Біологічна роль хрому і вплив змін його вмісту на перебіг ожиріння та артеріальної гіпертензії в дітей (огляд літератури, власні дослідження) / Ю. В. Марушко, Н. Г. Костинська, Т. В. Гищак, Т. В. Марушко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 3. - С. 73-79. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1-3 + Р733.410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Владимиров В. М. 
Специфіка китайської теорії і практики реклами : навч. посіб. / В. М. Владимиров. - Київ : Наукова столиця, 2022. - 56 c. - Бібліогр.: с. 54-55 - укp.

Навчальний посібник написаний першим в Україні дослідником основ китайської теорії, історії та практики масової комунікації. Професор, доктор філологічних наук В.М. Владимиров ставить у цій книжці в центр уваги досі не висвітлені і навіть не поставлені проблеми науки про рекламу в сучасному Китаї. Відомий дослідник фундаментальних проблем масової комунікації, перекладаючи з китайських джерел, глибоко занурюється як у грунтовні подібності, так і у специфічні відмінності, що виникають під час зіставлення вітчизняних (а також і західних) теорій реклами з новітніми реаліями цієї сфери у дуже розвинутому інформаційному суспільстві Китаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.164 я73 + С5*665.42-803.81 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern Achievements of Science and Education : зб. пр. XVII Міжнар. наук. конф., 22-29 верес. 2022 р., м. Нетанія, Ізраїль / ред.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський, Л. М. Прейгерман, Ю. Д. Костин, А. Бубулис, Л. А. Карташова, М. В. Зембицька, Я. Петрашек; Organization of the International Federation for Promotion of Mechanism and Machine Science, Council of Scientific and Engineer Union in Khmelnitsky Region, Khmelnitsky National University, Israeli Independent Academy for Development of Sciences. - Хмельницький : ХНУ, 2022. - 135 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Подано матеріали доповідей наукових напрямів: проблем освіти та її інформатизації; механіки і матеріалознавства; економіки, архітектури та будівництва. Розглянуто актуальні проблеми освіти та інформаційних технологій, матеріалознавства, механіки, дизайну, архітектури і будівництва, а також низку економічних питань. Виокремлено основні напрями формування художнього світогляду особистості. Окреслено роль інформаційних технологій в освіті, місце хмарних технологій в професійній підготовці спеціалістів напряму "Телекомунікації", а також формування інформаційно-цифрової компетентності студентів коледжу. Обговорено досвід проведення віртуальних лабораторних робіт з електротехніки. Увагу приділено проблемам хімії і матеріалознавства, застосуванню електронно-променевої технології плавки та випаровування-конденсації для отримання нових матеріалів і покриттів, отриманню градієнтного композиційного матеріалу Cu-Fe методом електронно-променевого випаровування-конденсації. Одержано дані про ідентифікацію пружно-інерційних і дисипативних характеристик коливальних частин роторних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 я431(0) + Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Марушко Ю. В. 
Дослідження маси тіла, зросту та обводу талії в дітей м. Києва на сучасному етапі : (огляд) / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, Н. Г. Костинська // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 60-68. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1 + Р11(4УКР-2К)025.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Гищак Т. В. 
Толерантність до фізичного навантаження та її зміни у дітей, які перенесли COVID-19 (огляд літератури, власні дані) / Т. В. Гищак, Ю. В. Марушко, О. А. Дмитришин, Н. Г. Костинська, Б. Я. Дмитришин // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 108-116. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 Covid-19 + Р128.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Подольський І. М. 
Аналіз асортименту лікарських засобів метформіну гідрохлориду для лікування цукрового діабету II типу / І. М. Подольський, І. М. Владимирова, А. В. Волкова, Д. В. Литкін, О. О. Рищенко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2022. - 8, № 2. - С. 67-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати асортимент лікарських засобів (ЛЗ) метформіну г/хл, зареєстрованих на фармацевтичному ринку України для лікування цукрового діабету (ЦД) II типу. Для аналізу як матеріали дослідження було обрано дані Державного реєстру лікарських засобів України, довідникові ресурси, зокрема довідник ЛЗ Компендіум, уніфіковані клінічні протоколи лікування ЦД II типу в дорослих. Під час дослідження використано документальний, аналітичний, математико-статистичний методи та метод логічного узагальнення даних. Для унаочнення результатів аналізу застосовано графічний і табличний методи з поясненнями та висновками. Структуру асортименту ЛЗ метформіну г/хл проаналізовано з урахуванням торгових назв ЛЗ, країн-виробників препаратів, лікарських форм і складу ЛЗ. Визначено співвідношення ЛЗ метформіну г/хл вітчизняного та іноземного виробництва. Виявлено, що 65 % від загальної кількості асортименту складають ЛЗ іноземного виробництва, переважно з Індії (37 %) і Франції (15 %). У структурі вітчизняного асортименту ЛЗ метформіну г/хл виокремлено 6 виробників, із цим 40 % зазначених ЛЗ виготовляє АТ "Фармак". Крім того, наведено перелік препаратів метформіну г/хл, виготовляємих українськими підприємствами з таблеток in bulk іноземного (переважно індійського) виробництва. З'ясовано, що всі ЛЗ метформіну г/хл виготовляють у вигляді твердих лікарських форм - таблеток, вкритих оболонкою (75 % від загальної кількості ЛЗ), що мають різне дозовання. На підставі проведеного аналізу визначено, що в Україні зареєстровано понад 160 ЛЗ метформіну г/хл, переважна частина яких іноземного виробництва. З'ясовано, що більшість вітчизняних підприємств виготовляють ЛЗ метформіну г/хл із таблеток in bulk іноземного походження.



Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бурмак А. П. 
Зміцнення поверхні стопу ВТ6 механічними високочастотними ударами / А. П. Бурмак, С. М. Волошко, Б. М. Мордюк, Т. А. Красовський, B. І. Закієв, І. А. Владимирський, М. О. Васильєв // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 11. - С. 1453-1474. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.26 + К653.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
20.

Ковбасюк О. В. 
Методика досліджень радіоелектронних компонентів зразків озброєння та військової техніки російської федерації / О. В. Ковбасюк, О. М. Костина, О. М. Башкиров, Л. С. Оникієнко // Озброєння та військ. техніка. - 2022. - № 4. - С. 56-67. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведення досліджень складових компонентів озброєння та військової техніки збройних сил російської федерації викликано необхідністю наведення доказів застосування саме російської зброї в збройному конфлікті проти України, а також надання фактів застосування іноземних комплектуючих в начебто "російських" виробах військової техніки. В роботі описано методику досліджень радіоелектронних компонентів озброєння та військової техніки російської федерації, що була захоплена під час боїв на Україні. Методика включає процедури ідентифікації зразків в цілому та їх складових, визначення найменування, призначення та характеристик зразка, призначення та характеристик радіоелектронних компонентів, виявлення виробника, назви та адреси офісу підприємства, визначення кооперації підприємств з розробки та виготовлення зразка та його електронних компонентів, а також місця розташування виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц641.43(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського