Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАСИЛЬНІКОВА$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Красильнікова Л. І. 
Будівлі салтово-маяцької культури степового Наддінців'я : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / Л. І. Красильнікова; НАН України. Ін-т археол. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Визначено типи та види будівель, що існували в степовому регіоні Наддінців'я в другій половині VIII - на початку Х ст. з урахуванням впливу природно-географічного середовища та за обставин переходу від кочового до осілого господарства. На підставі аналізу будівель визначено напрямки господарської діяльності, ступінь осілості, вплив традицій інших етносів на архітектурно-будівельну справу населення салтово-маяцької культури (СМК), що перебувало в степовій зоні. На підставі всього комплексу археологічних матеріалів обгрунтовано етнічну неоднорідність населення СМК, доведено, що переважаючим етнічним ядром на даний період залишалися проболгари. Проаналізовано будівельно-архітектурну еволюцію від юртоподібних (VIII ст.) до стаціонарних квадратно-прямокутних будівель (IX - початок Х ст.), а також особливості формування садиб, що уособлювали індивідуально-господарську форму сімейної власності. Вияснено обставини загибелі населення СМК на початку Х ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бакуліч О. О. 
Організація та регулювання дорожнього руху : підручник / О. О. Бакуліч, О. П. Дзюба, В. І. Єресов, О. В. Красильнікова, О. Т. Лановий, В. П. Поліщук, О. В. Христенко; ред.: В. П. Поліщук. - К. : Знання України, 2012. - 468 c. - Бібліогр.: с. 461-463. - укp.

Розглянуто систему "дорожні умови - транспортні потоки" як основу управління дорожнім рухом. Розкрито причини виникнення дорожньо-транспортних пригод, пов'язаних з дорожніми умовами. Проаналізовано транспортні проблеми сучасного міста. Увагу приділено організації дорожнього руху на автомобільних дорогах і вулично-дорожніх мережах. Визначено основні принципи вирішення транспортної проблеми. Розкрито призначення та роль технічних засобів організації дорожнього руху в процесі управління ним. Висвітлено основи світофорного регулювання на ізольованому перехресті, наведено показники його якості. Увагу приділено екологічній безпеці транспортних потоків. Розглянуто методи зниження негативних наслідків від взаємодії транспортних потоків з навколишнім середовищем. Проаналізовано режими руху автомобілів у транспортному потоці, витрати пального й обгрунтовано заходи щодо їх зниження. Досліджено соціально-економічну ефективність заходів з організації дорожнього руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.02 я73-1 + Н820.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єрмакова О. А. 
Підвищення конкурентоспроможності приморських регіонів України на основі кластерної моделі : монографія / О. А. Єрмакова; ред.: О. О. Красильнікова; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2011. - 198 c. - Бібліогр.: 224 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні засади підвищення конкурентоспроможності регіону (КСР) на базі кластерної моделі. Наведено концептуальний підхід (КП) до підвищення КСР у контексті реалізації моделі виходу регіону на світовий ринок крізь збиральну "кластерну лінзу", яка концентрує конкурентні переваги регіону та переваги кластерного розвитку як потужний інструмент підвищення економічного впливу регіону на світовому ринку, а також КП до формування на Одещині сервісного металокластеру. Проведено оцінювання ефективності функціонування кластеру в регіоні з урахуванням додаткового економічного ефекту, що створюється в кластері. Доведено доцільність застосування кластерної моделі до розвитку морегосподарського комплексу приморських регіонів України, а також трирівневої моделі транскордонного співробітництва регіонів у порівнянні з міжнародними регіональними організаціями та єврорегіонами у контексті розвитку транскордонних кластерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)292.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Загайко А. Л. 
Вивчення впливу екстракту з насіння винограду культурного на гістоморфологічні показники тканини печінки щурів при гострому тетрахлорометановому гепатиті / А. Л. Загайко, С. В. Заїка, О. А. Красильнікова, Ю. Б. Лар'яновська // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Під дією різноманітних патологічних чинників відбувається активація вільнорадикальних процесів. За умов недостатньої потужності антиоксидантної системи або її ушкодження реалізуються альтеруючі ефекти вільних радикалів, що є передумовою розвитку багатьох патологічних станів. Вивчено вплив екстракту з насіння Винограду культурного на стан печінкової паренхіми тварин. Через добу після одноразового внутрішньошлункового введення тетрахлорометану у щурів з групи контрольної патології виявлено грубі порушення структури печінкової паренхіми. Лікувально-профілактичне введення екстракту з насіння Винограду культурного поліпшувало стан печінкової паренхіми тварин. У першу чергу, це стосувалося деструктивних проявів, збереження гістоархітектоніки тканини. На відміну від тварин з групи контрольної патології практично у всіх тварин даної групи некроз охоплював лише окремі групи гепатоцитів. Значні ділянки паренхіми зберігали характерний рисунок. За виразністю гепатопротекторної дії за умов гострого тетрахлорометанового ураження печінки екстракт з насіння Винограду культурного дещо перевищує гепатопротекторний ефект силібору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поліщук В. П. 
Транспортне планування міст : підручник / В. П. Поліщук, О. В. Красильнікова, О. П. Дзюба; ред.: В. П. Поліщук. - Київ : Знання України, 2014. - 371 c. - Бібліогр.: с. 369-370 - укp.

Розглянуто понятійний апарат транспортного планування міст, принципи та методи вирішення транспортних проблем на вулично-дорожніх мережах (ВДМ) міст. Визначено класифікацію міст, планувальні структурні ВДМ міст, містобудівного проектування генерального плану та комплексної схеми транспорту. Охарактеризовано принципи прогнозування основних характеристик транспортних потоків і ВДМ. Увагу приділено існуючим умовам руху та аварійності, проектуванню заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху, їх соціально-економічному оцінюванню.


Індекс рубрикатора НБУВ: О8 я73-1 + Н820.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Красильнікова Л. І. 
Вогнища і печі в спорудах хозарського часу зі Степового Подонців'я / Л. І. Красильнікова // Археологія. - 2003. - № 2. - С. 48-60. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На базі значної кількості археологічного матеріалу розглянуто конструкцію та функціональне призначення отоплювальних споруд у житлових і господарських приміщеннях салтово-маяцької культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)432.195

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Красильнікова А. О. 
Аналіз, синтез та оптимізація технологічного процесу безперервного нітрування бензену та толуену високотемпературним адіабатним способом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / А. О. Красильнікова; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Сєвєродонецьк, 2017. - 20 c. - укp.

На основі розробки комплексу математичних і комп'ютерних моделей, заснованих на фундаментальних фізико-хімічних закономірностях нітрування і світовому технологічному досвіді, проведено системне дослідження промислового процесу безперервного високотемпературного адіабатного нітрування бензену та толуену методами математичного моделювання та обчислювальних експериментів. Розроблено алгоритми та програмну реалізацію комп'ютерних моделей стаціонарних процесів відгону у системі сульфатна кислота - вода - ароматична нітросполука - ароматична сполука (бензен, толуен), що імітують стадію розділення продуктів після реактора. На моделях встановлено можливості й умови використання внутрішнього тепла маси після реакції для розділення продуктів шляхом відгону та концентрування відпрацьованої кислоти до ступеня, що достатній для виготовлення нітросуміші. Вперше розроблено й обгрунтовано розрахунками нову парадигму організації технологічного процесу мононітрування ароматичних сполук (бензену, толуену) з використанням слабкої нітратної кислоти замість концентрованої, відмову від використання двох кислотних компонентів (нітросуміші та відпрацьованої кислоти), відмову від регенерації відпрацьованої кислоти у концентровану (92 - 96 %-ну) сульфатну кислоту. Шляхом моделювання обгрунтовано та підтверджено в лабораторних умовах, що в рамках нової парадигми можна досягнути значної економії за рахунок зниження витрат енергоносіїв та замінити імпортну концентровану нітратну кислоту більш дешевим вітчизняним продуктом - слабкою нітратною кислотою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського