Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (57)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=КУШНІРУК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кушнірук С. А. 
Педагогіка : курс лекцій / С. А. Кушнірук; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - 472 c. - Бібліогр.: 174 назв - укp.

Висвітлено теоретичні засади педагогіки. Розглянуто методи науково-педагогічних досліджень. Показано місце та роль учителя в житті суспільства. Проаналізовано систему підготовки вчителя у педагогічному ВНЗ. Охарактеризовано види, сучасні концепції, принципи, методи й організаційні форми навчання. Розкрито дидактичні засади та технології дистанційного навчання. Увагу приділено формуванню базової культури особистості, родинному вихованню, основним категоріям педагогічної конфліктології, інноваційним процесам і стратегічному менеджменту в сучасній вітчизняній освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Українська музична енциклопедія. Т. 6. Рааб - Сятецький / ред.: О. П. Кушнірук, О. М. Немкович, І. М. Сікорська, І. М. Лісняк. - Київ, 2023. - 676 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Фактологічний матеріал 6-го тому УМЕ подано станом на 1 вересня 2022 року. В енциклопедії висвітлено як історико-теоретичний, так і загальнофілософський аспекти тематики, котрі виявляють широкі зв'язки української музичної культури з різними сферами духовного освоєння світу, що, власне, й становить концептуальний стрижень українського музикознавства. Інформативність і змістовність енциклопедії дозволяє оцінювати її як винятково фахове видання, на сторінках якого представлено персоналії української музичної культури як минулого, так і сучасності. Детально висвітлено дефініцію музикознавчих термінів. Розкрито особливості стильових і жанрових процесів у розвитку музичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР) я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10727/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коротун С. І. 
Природні та медико-географічні передумови використання рекреаційних ресурсів Рівненської області : монографія / С. І. Коротун, Ю. С. Кушнірук; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : О. Зень, 2022. - 174 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено методичні та теоретичні засади географічних досліджень на прикладі медико-географічних та інтегральних оцінок природних рекреаційних ресурсів Рівненської області. Наведено бальну оцінку природних рекреаційних ресурсів адміністративних районів та рейтингове оцінювання за інтегральним показниками медико-екологічного ризику території. Встановлено регіональні особливості туристично-рекреаційного потенціалу Рівненщини. Проаналізовано природні передумови розвитку туризму в Рівненській області. Здійснено медико-географічне оцінювання природних рекреаційних ресурсів області. Досліджено поняття медико-екологічного ризику території та методика його визначення. Охарактеризовано особливості інтегрального оцінювання природних рекреаційних ресурсів Рівненської області. Охарактеризовано наведену сумарну бальну оцінку природних рекреаційних ресурсів Рівненщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.9(45УКР3-4РІВ) + У049(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Діячі української музичної культури у світі (XIX - XXI століття) : біобібліогр. довід. / ред.: Г. Скрипник, А. Азарова, С. Василик, І. Горбунова, В. Кузик, О. Кушнірук, О. Летичевська, І. Лісняк, О. Немкович, О. Прилепа, І. Сікорська; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : Вид-во ІМФЕ, 2022. - 178 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено відомості про життя і творчість знаних українських музикантів, а також оперних режисерів, балетмейстерів, музикознавців і етномузикологів, які репрезентують українську музичну культуру в країнах Західної Європи, Північної і Південної Америки, а також в Австралії. Зазначено, що мова йде як про представників західної діаспори – вихідців з України або їхніх нащадків, які постійно мешкали поза рідними теренами, але не втратили зв’язку з історичною батьківщиною, так і про українських музичних діячів, які певний час жили і працювали в країнах Заходу. Розраховано на науковців, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, засоби масової інформації та широке коло шанувальників української музичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5/6-8 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Українська музична культура 1930-1941 років у європейському контексті: нові погляди, матеріали : колективна монографія / М. Гордійчук, О. Кушнірук, В. Клин, А. Калениченко, І. Антонюк, О. Кушнірук, Н. Костюк, В. Кузик, С. Василик, І. Лісняк, О. Литвинова, І. Сікорська, М. Загайкевич, І. Горбунова, О. Немкович, О. Летичевська, А. Азарова, О. Прилепа; ред.: О. М. Немкович; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : Видавництво ІМФЕ, 2021. - 454 c. - Бібліогр. у підрядк. прим. - укp.

У дослідженні під кутом зору новітніх напрацювань сучасного музикознавства висвітлено складне і багато в чому трагічне десятиліття в історії української музичної культури ХХ ст. – 1930 роки. Розділи колективної монографії згруповано у три блоки, які вміщують унікальні матеріали про композиторську творчість з погляду становлення ії жанрової системи, про здобутки і втрати у побутуванні музично-сценічних жанрів, а також культуротворчі процеси в українській музиці цього періоду у зв'язку із суспільними обставинами. Зазначено, що 1930-ті роки увійшли в історію української культури як одна з найтрагічніших її сторінок. Тоді штучно, волюнтаристськими засобами "згори" було перервано процеси, що визначили сутність попереднього періоду її еволюції, розкрили вітчизняну культурну спадщину як невіддільну складову світового культурного контексту. Було вилучено з обігу науки, мистецтва окремі галузі, величезна кількість конкретних явищ, концепції та теорії, а носії відповідних художніх і наукових ідей стали жертвами репресій, багатьох із них було позбавлено життя. Наголошено, що водночас 1930-і роки є одним із найскладніших для осмислення і дотепер малодосліджених об’єктивно періодів історії національної культури. У той час певною мірою імпліцитно, у специфічних формах, позначених нерозривністю деструктивних і конструктивних тенденцій, сформовано процеси, без яких неможливим був би ренесанс 1960-х років. Адже для досягнення наукою або мистецтвом певних вагомих результатів мають визріти як каузальні, так і іманентні умови. Виокремлено низку високих, світового рівня злетів української художньої творчості в трагічних 1930-х роках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)52/62-183(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Географія, туризм і природокористування - 2021 : матеріали Регіон. студент. наук. конф. Рівнен. від-ня Укр. геогр. т-ва і каф. туризму та готел.-ресторан. справи Нац. ун-ту вод. госп-ва та природокористування / ред.: В. С. Мошинський, С. І. Коротун, Н. Б. Савіна, Ю. С. Кушнірук, К. Ю. Громаченко, О. Б. Конарівська, В. О. Мартинюк, А. С. Романів; Національний університет водного господарства та природокористування, Українське географічне товариство. - Рівне : О. Зень, 2021. - 105 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено конкурентні стратегії туристичного підприємства. Розглянуто особливості української моделі ділового франчайзингу в туризмі. Проаналізовано сутність, особливості та класифікації видів гастрономічного туризму. Досліджено етапи розвитку туризму в роки незалежності України. Увагу приділено ресурсно-рекреаційному рейтингові адміністративно-територіальних одиниць Волинської області. Проаналізовано особливості гірськолижного туризму в історико-географічному субрегіоні Скандинавія. Досліджено види туризму на території Федеративної Республіки Німеччина.Проаналізовано народні художні промисли як історико-культурний туристичний ресурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.9 я431 + У9(4УКР)424.3 я431 + Б12 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Україна і світ: музичний полілог : колект. монографія / А. Азарова, С. Василик, І. Горбунова, В. Кузик, О. Кушнірук, О. Летичевська, І. Лісняк, О. Прилепа, І. Сікорська; ред.: А. Калениченко; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : ІМФЕ, 2021. - 163 c. - Бібліогр.: с. 159-163 - укp.

Комплексно досліджено різноманітні аспекти розвитку української музичної культури в контексті світових полівекторних тенденцій. Тісний музичний зв'язок України зі світом розкрито на прикладі творчості українських композиторів і виконавців, визнананих світовою спільнотою, теоретичних музикознавчих розробок, фестивального руху, діяльності провідних мистецьких інституцій країни. Проаналізовано інтермедіальність творчості Богдана Лепкого в контексті українсько-польських культурних зв'язків. Розглянуто жанр фортепіанної транскрипції у європейській музиці та внесок у нього українських піаністів XX - початку XXI століття. Увагу приділено виконавському, науковому, педагогічному дискурсам австралійсько-канадського бандуриста Віктора Мішалова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кушнірук С. А. 
Методологія і методи науково-педагогічної діяльності : словник-довідник / С. А. Кушнірук; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2020. - 169 c. - Бібліогр.: с. 162-164 - укp.

Розкрито зміст основних категорій, понять та термінів, які характеризують специфіку організації науково-педагогічного пошуку, його функціонування у науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч31 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Організація готельно-ресторанної справи : навч. посіб. : [для закл. вищ. освіти] / В. Я. Брич, І. О. Банєва, М. Ю. Барна, Т. І. Божук, Н. А. Галиш, С. І. Гунько, О. Я. Гугул, Д. В. Горєлков, Ю. П. Гуменюк, В. А. Даниленко-Кульчицька, Ю. С. Дорош, Г. А. Заячковська, Т. В. Кушнірук, І. М. Мельник, В. С. Мазур, М. Б. Нагара, М. Й. Рутинський, Н. Я. Сусол, В. І. Охота, Н. Є. Паньків, І. О. Піюренко, І. В. Поплавська, Л. В. Теодорович, О. Г. Терешкін, А. М. Тибінь, Л. Я. Турчин; ред.: В. Я. Брич; Тернопільський національний економічний університет. - Київ : Ліра-К, 2020. - 482, [1] c. - Бібліогр.: с. 472-482 - укp.

Розкрито основні концепції організації обслуговування в готелях та ресторанах, які формуються на основі теоретичних і практичних принципів організації обслуговування гостей. Сучасні аспекти організації обслуговування в готельному та ресторанному бізнесі відповідають новітнім вимогам та міжнародним стандартам "введення" бізнесу. Розглянуто особливості організації обслуговування у готельних та ресторанних закладах, досліджено внутрішню структуру готельно-ресторанного бізнесу та проаналізовано можливості підвищення якості обслуговування клієнтів за рахунок використання висококваліфікованого персоналу та раціонального управління людськими ресурсами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.13 я73 + У9(4УКР)424.14 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кушнірук С. А. 
Практична педагогіка : навч.-метод. посіб. / С. А. Кушнірук, В. Б. Вишківська; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : НПУ, 2020. - 182 c. - Бібліогр.: с. 149-156 - укp.

Досліджено закономірності, принципи і правила навчання дидактики. Охарактеризовано зміст і структуру освіти в умовах запровадження Концепції Нової української школи. Проаналізовано позаурочні форми організації навчання в школі (допоміжні форми навчання). Розглянуто процес діагностики й оцінки результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів. Оцінено особливості виховання відповідальності особистості як мету виховної діяльності. Увагу приділено формуванню базової культури особистості. Висвітлено педагогічні засади виховання громадянськості особистості в сучасних у мовах українського державотворення. Досліджено особистість у системі колективних стосунків. Розглянуто основні категорії педагогічної конфліктології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Географія, туризм і природокористування - 2019 : матеріали Регіон. студент. наук. конф. каф. туризму та готел.-ресторан. справи у Нац. ун-ті вод. госп-ва та природокористування, [14 трав. 2019 р., м. Рівне] / ред.: В. С. Мошинський, Н. Б. Савіна, М. О. Клименко, С. І. Коротун, О. Б. Конарівська, А. С. Романів, Ю. С. Кушнірук, В. О. Мартинюк; Національний університет водного господарства та природокористування, Українське географічне товариство. - Рівне : О. Зень, 2019. - 115 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Визначено основні впливи на довкілля туристичних дестинацій у Карпатському регіоні. Обґрунтовано результати хімічного аналізу зразків ґрунту ландшафтної мікрокатени водозбору оз. Велике, здійснено оцінку радіальної міграції рухомих форм важких металів. Окреслено перспективи розвитку історико-культурного туризму в Середньому Придністер'ї. Охарактеризовано історико-культурні ресурси та природоохоронні території Чернівецької області. Проаналізовано сучасний стан розвитку туристичної індустрії на території Шацького національного природного парку, досліджено наявні екологічні проблеми в межах басейну озер і визначено можливі заходи їх подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР) я431 + Д8,0 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кушнірук С. А. 
Розвиток категорійно-поняттєвого апарату дидактики у педагогічній науці України (20 – 90-ті рр. XX ст.) : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / С. А. Кушнірук; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2019. - 44 c. - укp.

Перше цілісне комплексне історико-педагогічне дослідження процесу розвитку категорійно-поняттєвого апарату дидактики у педагогічній науці України (20 - 90-ті рр. ХХ ст.), його формально-логічної, структурно-змістової будови у всій сукупності системоутворювальних поняттєво-термінологічних груп відповідно до внутрішньогрупової ієрархії видородових зв'язків поняттєво-термінологічного полів. Охарактеризовано історіографію та джерельну базу дослідження. Обґрунтовано методологічні основи розвитку категорійно-поняттєвого апарату вітчизняної дидактики у дискурсі історико-педагогічного аналізу. Досліджено сутність, походження, особливості введення в науковий обіг системоутворювальних складових категорійно-поняттєвого апарату дидактики, визначених поняттєво-термінологічних груп ("процес навчання", "зміст освіти", "методи навчання", "форми навчання") у вітчизняній педагогічний думці ІХ ст. - поч. ХХ ст. Здійснено періодизацію розвитку категорійно-поняттєвого апарату в системі педагогічної науки України, охарактеризовано виокремлені періоди. Застосовано міждисциплінарний та інтегративний підхід до вивчення історичного процесу розвитку категорійно-поняттєвого апарату вітчизняної дидактики, яке передбачало врахування у контексті суспільно-політичних, соціально-педагогічних та лексикологічних детермінант. Сконструйовано алгоритм опису змін у формуванні поняттєво-термінологічної системи дидактики. Створено сучасну предметно-тематичну класифікацію категорійно-поняттєвого апарату дидактики. Охарактеризовано виокремлені поняттєво-термінологічні групи в добу визвольних змагань українського народу, в умовах запровадження комплексних програм та реалізації принципів трудової школи, "російсько-радянської культури", кабінетної системи навчання та в контексті демократизації шкільної освіти, в умовах ослаблення політичного й наукового контролю за структурою і змістом педагогічної термінології та впровадження у педагогічну практику української школи освітніх інновацій. Визначено й охарактеризовано тенденції розвитку вітчизняної дидактики 20 - 90-их рр. XX ст., актуалізовано позитивний історичний досвід в сучасних умовах, який уможливлює переосмислення статусу теорії навчання в системі педагогічних наук на різних етапах розвитку вітчизняної педагогіки, значимість дидактичної спадщини українських педагогів для світового досвіду організації процесу навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.2 + Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кушнірук В. О. 
Каріотипічна еволюція стовбурових клітин дорослої людини нової лінії 4BL при адаптації до умов in vitro : автореф. дис. ... канд. [біол.] наук : 03.00.22 / В. О. Кушнірук; Національна академія наук України, Інститут молекулярної біології і генетики. - Київ, 2018. - 26 c. - укp.

Уперше детально охарактеризовано каріотип нової стовбурової клітинної лінії 4BL на стадіях становлення і стабілізації in vitro; проведено порівняння її із стовбуровими та раковими клітинними лініями і встановлено закономірності (втрата статевої хромосоми і невипадковий характер хромосомних аберацій), що спостерігаються і в умовах організму. Відмінною рисою лінії 4BL є унікальний комплекс структурних перебудов хромосом: t(1;11)(q12;p15), der(2)(p11~12), t(5; 15)(q10;p10), t(12; 15)(p10;q10), t(16;21)(q13;p11), незважаючи на які спостерігається збереження білядиплоїдного модального класу в 42 - 43 хромосоми протягом більше десяти років у культурі. На пізніх пасажах спостерігали поліплоїдизацію частини клітинної популяції, що притаманно лініям клітин гризунів та деяким лініям ракових клітин людини. Показано, що додаткове внесення в клітинну культуру стрес-чинника (висока йонна сила середовища) змінює стабілізуючий добір на рушійний і спричиняє нову хвилю зростання геномної нестабільності, яка позитивно корелює з експресією репаративного ензиму MGMT. Методом array CGH уперше проаналізовано масиви генів, які входять до складу дуплікацій/делецій і зроблено припущення щодо їх можливої селективної переваги. Уперше охарактеризовано морфологічні, ростові та імунофенотипові особливості клітин досліджуваної лінії, які, ймовірно, належать до мультипотентних стовбурових негемопоетичних клітин. Іморталізацію клітинної лінії 4BL підтверджено експресією гена теломерази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*445

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА435534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кушнірук В. М. 
Стандартизація промислового синтезу активних фармацевтичних інгредієнтів на прикладі амізону та дибамку : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.03 / В. М. Кушнірук; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2017. - 24 c. - укp.

Дисертація присвячена науково-теоретичному й експериментальному обгрунтуванню стандартизації промислового синтезу активних фармацевтичних інгредієнтів в умовах впровадження у виробництво або трансферу технологій. Вперше систематизовано та опрацьовано оригінальні алгоритми забезпечення якості в процесі промислового виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів з урахуванням сучасних вимог і настанов на етапах впровадження у виробництво та трансферу технологій. Експериментальним підтвердженням коректності запропонованих алгоритмів стало внесення змін до технології промислового виробництва субстанції амізон в умовах трансферу технології на нову виробничу ділянку та масштабування технології синтезу оригінальної протисудомної субстанції - дибамк для впровадження у промислове виробництво. При цьому широко застосовані принципи концепції Quality by desighn, ''зеленої хімії'', ризик менеджменту та загальні підходи до промислового виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л668.1 ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Акопян Г. Р. 
Баланс ДНК у хромосомах стовбурових клітин людини лінії 4BL / Г. Р. Акопян, В. О. Кушнірук, Д. О. Микитенко, Н. Л. Гулеюк, Ю. Кременська, Л. Л. Лукаш // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 4. - С. 79-89. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

У попередніх цитогенетичних дослідженнях нової клітинної лінії людини 4BL на час досягнення 205-го пасажу охарактеризовано плоїдність хромосомного набору і деякі регулярні структурні перебудови. З метою вивчення природи регулярної моносомії окремих гомологічних пар застосовано методи array CGH і FISH. Структурні перебудови виявлено в усіх хромосомних парах, які відзначились моносомією за даними класичного цитогенетичного аналізу. Найбільшими виявились зміни у хромосомах 2, 4, 10, 13 і 17. Вірогідною причиною моносомії хромосомних пар 4, 10, 13 і 17 є масивна втрата генетичного матеріалу. Моносомія другої пари хромосом зумовлена суттєвою трансформацією одного з гомологів по типу множинних дуплікацій та утворення деривату der(2)t(2;?) (q21;?). Завдяки застосуванню array CGH вдалося конкретизувати ділянки структурних перебудов у хромосомах 2, 4, 10, 13 і 17, що надає змогу провести більш точну ідентифікацію за допомогою багатоколірної FISH. Одержані результати підтверджують гіпотезу щодо скоординованого виникнення делецій і дуплікацій та їх стабілізувального впливу на трансформовані хромосоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441 + Е0*441.221.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кушнірук В. М. 
Розробка та валідація методики кількісного визначення амізону / В. М. Кушнірук, В. А. Георгіянц, Н. Ю. Бевз // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 5. - С. 332-336. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Прогнозування рецидиву виразкових кровотеч після ендоскопічного гемостазу / Б О. Матвійчук, С. Л. Рачкевич, І. М. Тумак , Я. А. Король, Я. З. Патер, О. І. Кушнірук, М Є. Артюшенко, Л. M. Когут, Г. В. Гула, В. А. Гасьошин, P. Погорецький, М. Р. Бубняк // Львів. мед. часопис. - 2015. - 21, № 3. - С. 53-58. - укp.

Мета роботи - ідентифікація виникнення рецидивів виразкових кровотеч після ендоскопічного гемостазу. Активна кровотеча під час ендоскопії, локалізація виразок в тілі шлунка та по задній цибулині ДПК, їх розміри понад 1,5 см, масивний характер кровотечі, вік понад 70 років є предикторами неефективності гемостазу. Програмовані ендоскопії у 1 - 2-гу добу після ендоскопічного гемостазу дозволяють виявити у хворих групи ризику "клінічно німі" рецидиви кровотечі, виконати ендоскопічний гемостаз у кілька етапів та покращити загальні результати лікування. Рецидиви кровотечі після ендоскопічного гемостазу у багатьох випадках можуть бути успішно ліковані за комбінованого застосування різних методів гемостазу.

Цель работы - идентификация возникновения рецидивов язвенных кровотечений после эндоскопического гемостаза. Активное кровотечение во время эндоскопии, локализация язв в теле желудка и по задней луковице ДПК, их размеры более 1,5 см, массивный характер кровотечения, возраст более 70 лет являются предикторами неэффективности гемостаза. Программируемые эндоскопии в 1 - 2 сутки после эндоскопического гемостаза позволяют выявить у больных группы риска "клинически немые" рецидивы кровотечения, выполнить эндоскопический гемостаз в несколько этапов и улучшить общие результаты лечения. Рецидивы кровотечения после эндоскопического гемостаза во многих случаях могут быть успешно леченные при комбинированном применении различных методов гемостаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кушнірук А. О. 
Діагностика виробітку малих будівельних підприємств як бази їх ефективного функціонування та економічної безпеки / А. О. Кушнірук // Бізнес Інформ. - 2014. - № 12. - С. 225-230. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка рівня економічної безпеки групи малих будівельних підприємств, основним видом діяльності котрих є будівництво споруд. Запропоновано визначати рівень економічної безпеки будівельного підприємства шляхом зіставлення темпу зростання чистого прибутку до темпу зростання виробітку. Надано матрицю визначення рівня економічної безпеки будівельного підприємства, що грунтується як на зміні стану будівельного підприємства, так і на результатах його поточної діяльності. Представлена матриця розрізняє 12 можливих станів економічної безпеки будівельного підприємства. За результатами проведеного дослідження було встановлено, що виявлення взаємозв'язку та розробка економетричних залежностей між результуючими показниками діяльності малих будівельних підприємств, з одного боку, та виробітком, з іншого, є недоцільними. Таке моделювання не дає достатньо високої репрезентативної оцінки для подальшого прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кушнірук Т. М. 
Адаптивні елементи технології вирощування огірка в умовах південної частини Лісостепу західного : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / Т. М. Кушнірук; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. - Харків, 2014. - 20, [2] c. - укp.

Вперше в Лісостепу західному України проведено комплексні теоретичні й експериментальні дослідження, які дозволили вирішити проблему енергозберігальних технологій вирощування огірка. Встановлено загальні закономірності формування високого урожаю та поживної цінності товарної продукції гібридів залежно від комплексу прийомів та елементів технології вирощування. Проведено оцінювання гібридів за врожайністю та визначено кращі з них. Досліджено й обгрунтовано ефективність вирощування огірка, визначено оптимальний строк сівби насіння у відкритий грунт. Встановлено ефективність використання мінеральних добрив, краплинного зрошення та позакореневого підживлення за умов відкритого грунту. Вперше проведено дослідження й оцінювання гібридів для підвищення врожайності, за якого не погіршується якість продукції, встановлено норми внесення мінеральних добрив на краплинному фоні та застосування позакореневого підживлення для огірка за умов чорнозему вилугуваного середньосуглинкового. Запропоновано математичні моделі прогнозування високої врожайності залежно від технологічних прийомів вирощування. На основі енергетичної оцінки прийомів розроблено ефективну, екологічно-безпечну, економічно-вигідну технологію вирощування для огірка у південній частині Лісостепу західного України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Калько А. 
Соціально-педагогічний складник формування контингенту студентів за напрямом 6.140103 "Туризм" у Національному університеті водного господарства та природокористування / А. Калько, Ю. Кушнірук, О. Костюшок, Л. Калько // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 11. - С. 131-137. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано соціальні, педагогічні та професійні аспекти формування необхідного якісного і кількісного складу студентів для підготовки за напрямом 6.140103 "Туризм" галузі знань 1401 "Сфера обслуговування" у Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП). Наведено відомості про перебіг вступної компанії на кафедрі туризму НУВГП, зокрема, щодо кількості поданих від абітурієнтів заяв та оригіналів документів. Здійснено грунтовний географічний та статистичний аналіз динаміки створення групи студентів першого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" у сучасних умовах, які характеризуються складною демографічною ситуацією, рівнем добробуту населення Рівненсько-Волинського регіону та України загалом, низкою змін у правилах прийому до вищих навчальних закладів та інтенсивним "перетоком" потенційних абітурієнтів із нашої держави до закордонних ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського