Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=КШЕВЕЦЬК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Кшевецький О. С. 
Рентгенівська структурна діагностика термоелектричних матеріалів / О. С. Кшевецький, І. М. Фодчук // Термоелектрика. - 2002. - № 3. - С. 45-47. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За допомогою методів рентгенівської порошкової дифрактометрії, топографічних методів у схемах Берга - Баррета, Ленга, Бормана проведено структурну діагностику ряду термоелектричних матеріалів. Відзначено взаємозв'язок між структурними та термоелектричними властивостями досліджуваних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.151в738.3

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фодчук І. М. 
Чотирихвильове розсіяння X-променів у Ge з одновимірними полями механічних напружень / І. М. Фодчук, М. Д. Раранський, М. Д. Борча, О. С. Кшевецький, О. О. Ткач // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кшевецький О. С. 
Фізичні методи та пристрої для визначення реальної структури кристалів X-променевою багатохвильовою дифракцією : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О. С. Кшевецький; НАН України. Ін-т термоелектрики. - Чернівці, 2004. - 20 c. - укp.

Розвинуто методи дво- та багатохвильової дифракції X-променів з метою дослідження структурних змін у кристалах за дії різних зовнішніх сил. Шляхом функціонального вибору профілю одновимірних деформацій та оптимізації його параметрів проведено моделювання та зіставлення експериментальних і теоретичних дифракційних картин, одержаних за методом Коселя та кривих дифракційного стискування та температурного охолодження синтезованих кристалів алмазу на формування профілів ліній Коселя. З метою підвищення інформативності, чуливості, експресності та достовірності методу Коселя розроблено методи та відповідні пристрої для цифрової обробки топографічних зображень дво- та багатохвильових областей розсіяння X-променів. З використанням методів числового розв'язку системи рівнянь Такагі досліджено механізми й закономірності формування профілів розподілу інтенсивності у дво- та багатохвильових областях дифракції широкорозбіжного пучка X-променів на синтезованих кристалах алмазу, одержаних за різних технологічних умов та за дії зовнішніх сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кшевецький В. С. 
Валерій Брюсов і Микола Вороний: архітектоніка поетичного твору : монографія / В. С. Кшевецький; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Поділ., 2011. - 136 c. - Бібліогр.: 172 назв - укp.

Проведено типологічний аналіз архітектонічних особливостей поетичних творів В. Брюсова та М. Вороного. Узагальнено та систематизовано інформацію про версифікацію російського й українського поетів-символістів. Зіставлено поезію В. Брюсова та М. Вороного в аспекті архітектоніки поетичного тексту. Проаналізовано метричні та строфічні особливості їх спадщини. Розглянуто особливості архітектоніки поетичних творів і специфіку взаємодії форми й ідейного змісту в творчості поетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Брюсов В. Я. 535 + Ш5(4УКР)6-4 Вороний М. К. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кшевецький В. С. 
Особливості архітектоніки поетичних творів Валерія Брюсова та Миколи Вороного (порівняльно-типологічний аспект) : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / В. С. Кшевецький; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2009. - 21 c. - укp.

Вперше в українському літературознавстві системно та концептуально вивчено типологію спільного, особливого, індивідуального в архітектоніці поетичного твору. Вперше в порівняльно-типологічному аспекті зіставлено метрику і строфіку поетичних творів В. Брюсова та М. Вороного. Узагальнено та систематизовано інформацію про версифікації російського й українського поетів-символістів. Проаналізовано метричні і строфічні особливості їх спадщини. Найвагомішу частину метричного репертуару їх складають класичні рівностопники монометричних композицій. Полімерія в доробку обох поетів посідає переважно периферійне місце, залишаючись сферою експериментів, більш характерною для раннього періоду творчості митців. Зазначено, що поезія В. Брюсова та М. Вороного є переважно строфічною і характеризується великим архітектонічним різноманіттям форм. Архітектонічні особливості їх ліричних творів є поєднанням традиції та новаторства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Брюсов В.Я.535 + Ш5(4УКР)6-4 Вороний М. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кшевецький В. С. 
Порівняльне літературознавство : навч.-метод. посіб. / В. С. Кшевецький; МОНМС України, Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2012. - 139 c. - Бібліогр.: с. 93-104 - укp.

Розкрито предмет порівняльного літературознавства, основні поняття та терміни літературознавчої компаративістики. Описано взаємодії літератур Західної Європи, Америки, слов'янських літератур. Подано типологію авторської свідомості та поетики в соціально-історичному контексті. Висвітлено компаративістичні аспекти рецепції міфу у літературі XX ст. Розглянуто перекладознавчі проблеми компаративістики в контексті літературознавчих теорій. Охарактеризовано літературу в системі мистецтв як галузь порівняльного літературознавства. Наведено форми міжлітературних взаємозв'язків. Проаналізовано традиційні сюжети й образи в літературі. Акцентовано на літературознавчій імагології в системі компаративістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-318 я73-1 + Ш400.218.7 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тамаргазін О. А. 
Інформаційна система підтримки післяпродажного обслуговування авіаційних двигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 9. - С. 104-107. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто базові принципи побудови інформаційної системи, основне призначення якої - створення післяпродажної підтримки в експлуатації авіаційних двигунів. Для цього запропоновано об'єднання інформаційного поля навколо конкретного екземпляра авіаційного двигуна у вигляді електронного формуляра цього двигуна. Цей підхід є життєво необхідним для виживання авіадвигунобудівного підприємства за сучасних умов ринкової економіки, особливістю якої є глобалізація виробництва, поєднана з намаганням задовольнити потреби кожного конкретного споживача та можливістю якомога швидше реагувати на зміну потреб окремих груп споживачів за одночасного зниження витрат на розробку нової техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тамаргазін О. А. 
Моделі та методи аналізу ефективності системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації авіадвигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Вестн. двигателестроения. - 2014. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто структурну схему системи матеріально-технічного забезпечення експлуатації двигунів в авіапідприємствах, які задіяні для ліквідації надзвичайних ситуацій. Показано відміну побудови таких систем від загальноприйнятих у цивільній авіації. Розглянуто базові методи аналізу їх ефективності залежно від схеми поповнення складів запасними частинами. Враховуючи особливості вирішення завдання для конкретної схеми реалізації матеріально-технічного забезпечення, запропоновано застосування різних форм повного заміщення в логічній функції працездатності системи матеріально-технічного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082-3 + У9(4УКР)305.851.527.51-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кшевецький О. С. 
Оцінка ефективності частинного випадку процесів тепломасообміну між тепловими насосами і рухомою речовиною. Ч. 1 / О. С. Кшевецький // Термоелектрика. - 2017. - № 6. - С. 41-56. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Одержано математичні вирази для оцінки ефективності роботи частинного випадку способу тепломасообміну між рухомою речовиною і тепловими насосами з їх теплообмінними частинами, за якого рухому речовину (або принаймні частину цієї рухомої речовини) приводять у тепловий контакт з теплопоглинаючою і тепловиділяючою теплообмінними частинами принаймні двох реальних теплових насосів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наукові збірники філологічних факультетів Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : звед. кат. і покажч. змісту / ред.: С. А. Копилов, Л. В. Климчук, Л. М. Марчук, І. М. Конет, Б. О. Коваленко, В. С. Кшевецький, Т. М. Опря; уклад.: Г. В. Гайшук; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : К-ПНУ ім. І. Огієнка, 2016. - 243 c. - (Хмельниччина краєзнавча; вип. 3 (5)). - укp.

Розкрито зміст наукових збірників, виданих факультетом української філології та журналістики і факультетом іноземної філології Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, зокрема - ''Наукових праць Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Філологічні науки'' (40 вип.), ''Вісника Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Філологічні науки'' (3 вип.), ''Вісника Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Літературознавство'' (2 вип.). Покажчик нараховує 3 373 бібліографічні позиції, з яких 3 234 позиції у ''Наукових працях Кам'янець-Подільського національного університету. Філологічні науки'', 100 - у ''Віснику Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Філологічні науки'', 39 - у ''Віснику Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Літературознавство''. Випуски кожного збірника розміщено в хронологічному порядку. Для статей дотримано суцільну нумерацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гуманітарна освіта у вищій школі: історичний досвід, проблеми та перспективи : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., 11 - 12 верес. 2018 р. / ред.: С. Копилов, О. Завальнюк, В. Дубінський, Б. Коваленко, В. Кшевецький, О. Кеба, І. Кучинська, Л. Марчук, В. Степанков, І. Боровець; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка, 2018. - 175 c. - укp.

Увагу приділено теоретичним і методологічним засадам, а також перспективам підготовки педагогів історичного та філологічного профілів у вищій школі. Висвітлено історію та сучасний стан Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка. З'ясовано роль і значення гуманітарної освіти у формуванні національної ідентичності та консолідації суспільства в умовах суспільно-політичної кризи в Україні. Розкрито питання інформатизації сучасного суспільства та її впливу на знання як головного джерела виробництва. Розглянуто проблеми формування медіакомпетентності майбутніх педагогів у процесі вивчення історичних дисциплін у вищій школі. Висвітлено процес формування, діючий склад, проблеми з наповненням штату та науково-освітню спрямованість професорсько-викладацької корпорації історико-філологічного факультету - провідного підрозділу Кам'янець-Подільського державного українського університету. Подано інформацію щодо діалектологічних досліджень кафедри української мови в 60 - 70-ті рр. XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.р(4УКР) я431 + Ч484(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
14.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
15.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кшевецький О. С. 
Оцінка ефективності частинного випадку процесів тепломасообміну між тепловими насосами і рухомою речовиною. Ч. 2 / О. С. Кшевецький // Термоелектрика. - 2018. - № 2. - С. 57-69. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Теоретично проаналізовані особливості використання компресійних та термоелектричних теплових насосів у частинному випадкові способу тепломасообміну між рухомою речовиною і тепловими насосами, при якому рухому речовину (або принаймні частину цієї рухомої речовини) приводять у тепловий контакт з теплопоглинаючою і тепловиділяючою теплообмінними частинами принаймні двох теплових насосів. Наведено приклади відповідних розрахунків. Описано деякі варіанти відповідних можливих технічних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кшевецький О. С. 
Про деякі можливості використання теплових насосів у процесах, які передбачають рух речовини / О. С. Кшевецький // Теплофізика та теплоенергетика. - 2019. - 41, № 3. - С. 70-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено теоретичні та експериментальні оціночні дослідження та аналіз деяких можливих процесів за участю рухомої речовини і теплових насосів, в яких принаймні частину рухомої речовини приводять у тепловий контакт з теплопоглинальною і тепловиділяючою теплообмінними частинами принаймні двох теплових насосів, зокрема, для випадку наявності конденсації водяної пари з рухомого повітря та/або випаровування води у рухоме повітря. Розглянуто деякі можливості підвищення енергоефективності цих процесів. Наведено короткий опис вказаних досліджень, а також опис деяких особливостей та приклади можливих застосувань цих процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського