Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузіна$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кузіна Б. С. 
Йоахим Волошиновський - редактор "Світової Зірниці", піонер і подвижник подільської кооперації : До 140-ї річниці утворення першого спожив. кооперативу в Україні та 100-річчя від дня виходу газ. "Світ. Зірниця" / Б. С. Кузіна, В. С. Кузіна; Хмельниц. обл. спілка спожив. т-в, Центр дослідж. історії Поділля, Хмельниц. від-ня Спілки поляків в Україні. - Хмельниц. : Вид. Цюпак А.А., 2006. - 35 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях, подвижницьку діяльність видатного українського та польського громадського діяча, одного з основоположників і організаторів подільської та української кооперації Й.А.Волошиновського та його однодумців.

Освещены жизненный путь, подвижническая деятельность известного украинского и польского общественного деятеля, одного из основоположников и организаторов подольской и украинской кооперации Й.А.Волошиновского и его единомышленников.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)530.08дВолошиновськийЙ.А. + У9(4УКР)08дВолошиновський, Й.А.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р107570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузіна В. В. 
Вивчення в експерименті розчинності деяких пломбувальних матеріалів для кореневих каналів / В. В. Кузіна // Вісн. стоматології. - 2004. - № 2. - С. 26-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено розчинність деяких пломбувальних матеріалів для кореневих каналів в експерименті. Вивчено композиції, виготовлені на основі Zn-евгенолу, резорцин-формалінової смоли, цементу та силіконових каучуків. Встановлено різні показники розчинності, найменші були у композицій, основою яких є силіконовий каучук.


Ключ. слова: пломбувальні матеріали, кореневі канали, експеримент
Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романишин І. І. 
Східчаста схема лікування бронхіальної астми у дітей / І. І. Романишин, Л. А. Васьо, І. А. Кузіна, Н. В. Чернова, Л. З. Березівська // Медицина трансп. України. - 2006. - № 1. - С. 68-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Цель работы - сравнительная оценка клинической эффективности различных подходов ("снизу вверх" и "сверху вниз") к лечению бронхиальной астмы (БА) средней тяжести у детей. В исследование были включены 50 детей со среднетяжелым течением астмы в возрасте от 6 до 15-ти лет, которых разделили на две группы. Пациентам 1-й группы в качестве стартовой терапии был назначен флутиказона пропионат (ФП) в дозе 200 мкг/сут в течение 12-ти недель, затем их переводили на терапию кромогликатом натрия в дозе 20 мг/сут (подход "сверху вниз"). Дети, вошедшие во 2-ю группу, в качестве стартовой терапии получали кромогликат натрия. Через 4 недели проводилась оценка эффективности лечения. Если начальный курс терапии признан успешным, больные продолжали получать этот препарат еще в течение 20-ти недель (подгруппа 2а). В случае недостаточной эффективности лечения кромогликатом натрия детям назначался ФП в течение 12-ти недель (подход "снизу вверх"), а затем их вновь переводили на терапию кромогликатом натрия (подгруппа 2б). Показано, что использование подхода "сверху вниз" при проведении базисной противовоспалительной терапии у детей со среднетяжелым течением БА является наиболее предпочтительным, поскольку обеспечивает достижение более стойкой ремиссии заболевания в короткие сроки, эффективное устранение постнагрузочного бронхоспазма и более значительное снижение уровня бронхиальной гиперреактивности. Все это обуславливает существенное улучшение качества жизни больных. Перевод детей с ФП на кромогликат натрия не приводит к утяжелению течения заболевания, снижению скоростных показателей выдоха и

существенному возрастанию уровня бронхиальной гиперреактивности у большинства больных.


Ключ. слова: бронхіальна астма, стартова терапія, флутиказону пропіонат, кромоглікат натрію
Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузіна Ю. В. 
Асимптотичне поводження розв'язків деяких звичайних диференціальних рівнянь першого порядку, не розв'язних відносно похідної невідомої функції : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Ю. В. Кузіна; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2006. - 16 c. - укp.

Досліджено асимптотичні властивості розв'язків сингулярних диференціальних рівнянь першого порядку, не розв'язних відносно похідної. Розглянуто сингулярні задачі Коші для рівнянь загального вигляду. Побудовано асимптотики розв'язків, доведено існування непорожньої множини неперервно диференційованих розв'язків з потрібними асимптотичними властивостями, визначено кількість таких розв'язків з використанням методів якісної теорії диференціальних рівнянь і функціонального аналізу. Одержані твердження та методи дослідження можуть бути використані для вивчення конкретних диференціальних рівнянь, які виникають у нелінійному аналізі під час розв'язування задач, а також у загальній теорії звичайних і функціонально-диференціальних рівнянь.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617.1,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кузіна В. В. 
Використання сіліконового матеріалу "Сілгап" для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів : Автореф. дис... канд. мед. наук / В. В. Кузіна; Ін-т стоматології АМН України. - О., 2006. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано двохетапну методику оптимізації консервативного лікування хронічного періодонтиту постійних зубів з використанням нового пломбувального матеріалу "Сілгап", розробленого на кафедрі стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії й імплантології ХДМУ за сприяння співробітників АТ "СТОМА" на базі сіліконових каучуків. Проведено експериментальне вивчення фізико-механічних властивостей нового пломбувального матеріалу, з'ясовано характер його взаємодії з кореневим дентином, визначено біосумісність. На першому етапі для прискорення репаративних процесів у періодонті проведено заповнення кореневих каналів пастою "Calasept" за рекомендаціями фірми-виробника на строк три місяці. На другому етапі для герметичного пломбування кореневого каналу використано матеріал "Сілгап". Під час роботи з пломбувальним матеріалом у клініці встановлено його високі технологічні властивості, що забезпечують легке введення до каналу, довготривалу якісну обтурацію, збереження природного кольору зуба, можливість відновлення коронок зубів після ендодонтичного втручання у найкоротші строки. Рекомендовано використовувати "Сілгап" як ефективний матеріал для пломбування кореневих каналів постійних зубів різних функціональних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузіна Б. С. 
Розвиток споживчої кооперації Поділля в 1861 - 1914 рр. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Б. С. Кузіна; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2008. - 20 c. - укp.

З використанням широкого кола архівних, маловідомих джерел і друкованих видань досліджено розвиток споживчої кооперації Подільської губернії у 1861 - 1914 рр. З'ясовано появу та розповсюдження в регіоні кооперативних ідей з європейських країн, Росії на територію України. Показано роль наукових шкіл України та Росії у розвитку теорії та практики кооперації. Проведено періодизацію історичних етапів організації споживчих товариств. Виявлено характерні тенденції поширення кооперації на різних етапах її діяльності. Досліджено вплив громадських організацій, земства, інтелігенції, центральної та місцевої періодичної преси на виникнення, становлення та розвиток споживчих кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)5-2 + У03(4УКР-9ПОД)504.218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузіна 
Роль "Літературно-наукового вісника" в національному відродженні України (Київський період 1907 - 1919 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Кузіна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

З використанням широкого кола вперше залучених до наукового обігу документальних матеріалів та опублікованих джерел комплексно досліджено історію видання "Літературно-наукового вісника" (ЛНВ) в Києві та його вплив на національне відродження на початку XX ст. Висвітлено історію видання ЛНВ у контексті його впливу на українське суспільство, що дає змогу поглибити наукові уявлення про еволюцію українського визвольного руху, зокрема, вперше досліджено архівні матеріали книгарні ЛНВ, яка була координуючим центром у взаємозв'язках між його лідерами та суспільством. Проаналізовано основні концепції українського національного відродження, викладені в статтях, опублікованих у ЛНВ. Висвітлено вплив публіцистики, представленої на сторінках ЛНВ, на розвиток українського національного відродження. Одержано нові дані щодо громадсько-політичної діяльності О. Олеся, зокрема, досліджено матеріали його архіву, що стосуються його діяльності на посаді завідуючого київським виданням ЛНВ. Визначено механізм підтримки ЛНВ фінасовими інвесторами. На підставі невідомих раніше документів розглянуто діяльність Товариства підмоги науці, літературі. Вивчено публікації та архівні матеріали ЛНВ, що дає змогу виявити роль часопису в розвитку української мови та літератури як важливих чинників культурно-національного відродження. Виявлено ряд неточностей, які мали місце в історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч612.4(4УКР)72 "ЛНВ"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузіна К. В. 
Соціальні проблеми шахтарських міст Донбасу (1950-1980-ті роки) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К. В. Кузіна; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2009. - 18 c. - укp.

Комплексно проаналізовано процес формування та ррозширення мережі шахтарських мість Донбасу, а також відтворено цілісну картину змін міської соціальної інфраструктури, життя, культури та побуту городян протягом 1950 - 1980-х рр. Виявлено особливості соціального розвитку зазначеної категорії міст. Вони полягали у специфічних умовах протікання урбаністичних процесів, виробничій монофункціональності, наявності значних жіночих трудових ресурсів, відомчій належності об'єктів соціальної інфраструктури, недостатньому рівні розвитку міського господарства. У шахтарських містах було сформовано своєрідне середовище, яке може бути кваліфіковане як "напівміське". Зазначено, що загострення соціальних проблем в шахтарських містах у другій половині 1980-х р. призвело до страйків робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63-2 + Т3(4УКР55)63-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузіна К. В. 
Соціально-економічні процеси у монопрофільних шахтарських містах Донбасу (1950 - 1980-ті роки) : монографія / К. В. Кузіна, З. Г. Лихолобова. - Донецьк, 2010. - 335 c. - укp.

Розглянуто соціально-економічні процеси, що відбувалися протягом 1950 - 1980-х рр. у малих і середніх шахтарських містах Донбасу, де робота на підприємствах вугільної промисловості складала основу життєдіяльності її мешканців. Доведено, що перший етап (до середини 1970-х рр.) був позначений позитивними зрушеннями у містоутворювальній галузі та її інфраструктурі. Другий етап (середина 1970 - 1980-ті рр.) характеризувався виникненням і загостренням кризи як у техніко-економічному стані вугільної галузі, так і у соціальній сфері шахтарських міст. Виявлено глибинні причини цих явищ.

Рассмотрены социально-экономические процессы, которые имели место на протяжении 1950 - 1980-х годов в малых и средних шахтерских городах Донбасса, где работа на предприятиях угольной промышленности являлась основой жизнедеятельности их жителей. Доказано, что первый этап (до средины 1970-х гг.) был отмечен позитивными изменениями в градообразующей отрасли и ее инфраструктуре. Второй этап (средина 1970 - 1980-е гг.) характеризовался возникновением и обострением кризиса как в технико-экономическом состоянии угольной отрасли, так и в социальной сфере шахтерских городов. Определены глубинные причины этих явлений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузіна Р. В. 
Гармонізація фінансової звітності: міжнародний досвід та українська практика / Р. В. Кузіна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 721. - С. 126-130. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено сутність поняття "гармонізація". Розглянуто етапи гармонізації фінансової звітності на регіональному та міжнародному рівні. Визначено недоліки в реформуванні чинної облікової системи в Україні. Надано пропозиції з удосконалення законодавчого регулювання процесів гармонізації звітності українських підприємств до МСФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 + Х999.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Куцевляк В. І. 
Вивчення взаємодії пломбувальних матеріалів із кореневим дентином / В. І. Куцевляк, В. В. Кузіна // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 2. - С. 151-154. - укp.

Вивчали можливості пломбувальних матеріалів на основі різних хімічних сполук, характер їх взаємодії зі стінкою кореневого каналу. Досліджували композиції, виготовлені на основі евгенолу та силіконових каучуків. Силіконові композиції показали більш виражені герметизуючі властивості.

Изучали обтурирующие возможности пломбировочных материалов на основе различных химических соединений, характер их взаимодействия со стенкой корневого канала. Исследовали композиции, приготовленные на основе эвгенола и силиконовых каучуков. Силиконовые композиции показали более выраженные герметизирующие возможности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кузіна Б. С. 
Й.А.Волошиновський - визначний подвижник Подільської кооперації ХХ століття / Б. С. Кузіна // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2005. - Вип. 32. - С. 434-440. - Бібліогр.: с. 440 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)6-2 + У03(4УКР)600.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 32 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Куцевляк В. І. 
Частота вживання деяких пломбувальних матеріалів стоматологами м. Харкова при лікуванні ускладненого карієсу / В. І. Куцевляк, В. В. Кузіна // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 43-45. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Приведены статистические данные о применении некоторых пломбировочных материалов при лечении осложненного кариеса в стоматологических лечебных учреждениях города Харькова различных форм собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кузіна Р. В. 
Корпоративний облік і звітність в Україні: сучасний стан і перспективи розвитку : монографія / Р. В. Кузіна. - Херсон : Грінь Д. С., 2015. - 415 c. - Бібліогр.: с. 382-415 - укp.

Досліджено сутність корпоративного управління та його вплив на якість корпоративної звітності. Проаналізовано сучасний стан обліку та перспективи гармонізації звітності в корпоративних структурах українських підприємств. Увагу приділено глобалізаційним процесам в економіці та їх впливу на облікові концепції. Висвітлено питання стану інституційного середовища впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в країнах ЄС, розглянуто проблемні аспекти імплементації Облікової Директиви ЄС в Україні, причини відтермінування процесу конвергенції між міжнародними стандартами фінансової звітності та ГААП США. Розглянуто нормативну й інституційну основу впровадження міжнародних стандартів, надано оцінку рівня конвергенції національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та міжнародних стандартів фінансової звітності. Викладено методологічні аспекти формування корпоративної звітності. Окреслено комплекс завдань, що стоять перед корпоративним обліком, визначено місце корпоративного обліку в системі бухгалтерського обліку, мету, характеристики, предмет та об'єкти. Висвітлені організаційні й обліково-методичні аспекти формування облікової політики дозволяють оцінити корисність інформації в корпоративній звітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)229.16-15 + У052.9(4УКР)229.16-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кузіна І. І. 
Довіра до політичних інститутів в Україні: концептуалізація феномену та фактори формування : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / І. І. Кузіна; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 19 c. - укp.

Розглянуто феномен довіри до політичних інститутів в Україні. На основі неоінституціонального підходу довіру до політичних інститутів на макрорівні розглянуто як неформальний інститут, на мікрорівні - як набір нормативних та оціночних орієнтацій громадян щодо діяльності політичних інститутів та їх лідерів, сформований в результаті звичаїв, цінностей і норм певної соціальної групи, що хабітуалізуються протягом соціалізації, та раціонального й осмисленого вибору, заснованого на індивідуальній та колективній оцінці ефективності політичних інститутів, що формується за результатом зіставлення функціонування інститутів та лідерів з очікуваннями громадян, зокрема щодо реалізації їх інтересів. На базі мікрорівневого визначення довіри до політичних інститутів наведено теоретичну типологію факторів довіри до політичних інститутів, згідною з якою виділено дві групи факторів довіри до політичних інститутів - екзо- й ендогенні. Перша група факторів ("зовнішня" стосовно політичної системи) пов'язана з "позаполітичними" умовами, настановами, цінностями, нормами і традиціями. Друга група факторів ("внутрішня" стосовно політичної системи) безпосередньо пов'язана з оцінкою функціонування політичних інститутів. На емпіричному рівні досліджено роль зазначених груп факторів у формуванні довіри до політичних інститутів в Україні, що дозволяє стверджувати, що довіра до політичних інститутів в Україні зумовлена сукупним впливом екзо- й ендогенних факторів, причому роль останніх виявилася більш значною, аніж перших.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Зубко В. М. 
Аналіз конструкцій сошників посівних машин / В. М. Зубко, В. Ф. Сіренко, Т. В. Кузіна // Інженерія природокористування. - 2016. - № 1. - С. 98-102. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено посів озимої пшениці сівалками з різними робочими органами. За польових умов випробувано їх вплив на якість розміщення зерна в грунті. Проаналізовано переваги та недоліки сошників для конкретної зони. З'ясовано, які саме повинні створюватися умови для рослини, що дозволить пришвидшити інтенсивність її проростання та одержання максимального врожаю. Виявлені фактори, які виникають при посіві: неідеально рівна поверхня поля, досягнення висіву насіння на однаковій відстані одне від одного, створення сівалкою умов для рівного розміщення зерна в грунті, забезпечення робочими органами сівалки вертикального розміщення насінини в грунті, сівба в оптимальні строки та врахування конкретних грунтово-кліматичних умов, структури та питомого опору грунту. Проведені дослідження дозволили встановити переваги та недоліки робочих органів сівалок, а саме: не кожен сошник підходить для конкретних умов та може забезпечити якісний посів зерна; створення таких умов для зернини, щоб при падінні вона досягала насіннєвого ложе зародком вверх, ближче до поверхні грунту; досягнення рівномірності посіву. На основі експериментальних досліджень зроблено висновок, що для підвищення якісних показників посіву повинні ретельно підібрати тип і параметри робочих органів (сошників) для конкретної грунтово-кліматичної зони. Саме від конструкції сошника залежить рівномірний розподіл насіння за площею живлення, а також рівномірне їх закладання на однакову глибину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.4- 12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кузіна Т. В. 
Дослідження факторів, які впливають на орієнтацію посівного матеріалу в висіваючому апараті / Т. В. Кузіна // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 290-298. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання забезпечення пришвидшення проростання рослин з метою одержання підвищеної врожайності з мінімальними затратами шляхом максимальної кількості зорієнтованих насінин озимої пшениці зародком вгору. Аналізуючи літературні джерела та на основі власних досліджень встановлено, що якщо зернина розташована зародком вгору, її проростання пришвидшується та інтенсивність росту кореневої частини та надгрунтової частини також більш інтенсивна у порівнянні з зернинами, які мають іншу орієнтацію у грунті. Розглядаючи посівний матеріал, зерно пшениці, було звернуто увагу на такий параметр, як розташування центру ваги відносно геометричного положення центру зернівки, поведінки зернин на похилих площинах, швидкість зернин у разі взаємодії із поверхнею, кут нахилу лотка, форми початкових площадок, вплив точки вертикального вбросу насінин після сходу з горизонтальної поверхні. В ході досліджень встановлено, що чим більша швидкість зернин у разі взаємодії із поверхнею, тим більша ймовірність хаотичного руху і погіршення умов орієнтації і менша передбачуваність її руху; чим довший шлях руху зернини по бортику лотка, тим гірший результат, найкращу орієнтацію забезпечує симетричний лоток, зменшена кількість насінин в партії вдвічі збільшує ймовірність посіву зерна зародком вгору, встановлено найкращі значення кутів нахилу лотка та фронт зсуву насіння із площадки. За результатами досліджень встановлено, що під час посіву озимої пшениці зародком вгору зерно розкриває найбільший біологічний потенціал. Оптимальне розміщення і технологія закладення насіння в грунт надає змогу одержати більшу врожайність, витрачаючи при цьому менше посівного матеріалу і коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41 + П21.103-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ковальський А. О. 
Платоспроможність як запорука ефективного інвестування / А. О. Ковальський, Р. В. Кузіна // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - 3 (ч. 1). - С. 147-150. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено оцінку платоспроможності, аналіз забезпечення власними джерелами фінансування. Зроблено акцент на специфіки підприємств комунальної інфраструктури а саме, що вони здійснюють різні види діяльності, надають різні за своєю сутністю послуги. Було використано критичні значення коефіцієнтів платоспроможності, що рекомендовані Міністерством фінансів для усіх галузей економіки. На думку авторів, розробляти специфічні критичні значення коефіцієнтів платоспроможності для таких підприємств є недоцільним. Запропоновано здійснювати порівняння коефіцієнтів платоспроможності не з рекомендованими значеннями, а проводити їх аналіз у динаміці, виявляти тенденції. Крім того, доцільним може бути порівняння показників платоспроможності підприємств, що надають певні послуги, зі значеннями цих показників інших підприємств, які надають аналогічні послуги.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соціологія права: енциклопедичний словник / Д. О. Балабанова, В. С. Бліхар, М. М. Бліхар, Л. Л. Богачова, В. Д. Воднік, О. В. Волянська, Л. М. Герасіна, О. З. Гудзенко, В. В. Гулай, О. Г. Данильян, В. О. Данільян, І. І. Дахова, А. В. Демичева, І. Д. Денисенко, О. П. Дзьобан, Т. В. Єрескова, О. В. Зінченко, О. І. Зубарєва, Ю. Ю. Калиновський, Є. В. Карманний, О. М. Кириленко, О. М. Кислова, О. М. Кіндратець, Л. Д. Климанська, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, С. О. Ковжога, М. А. Козловець, Ю. Ю. Коломієць, Н. Г. Комих, Н. В. Коритнікова, В. В. Кривошеїн, І. І. Кузіна, Г. М. Куц, С. В. Куцепал, В. О. Лозовий, Н. О. Майструк, С. І. Максимов, О. Є. Макух, В. Я. Малиновський, Є. М. Мануйлов, А. Х. Маргулов, Ю. А. Меліхова, Ю. В. Мелякова, А. М. Ніколаєвська, М. Г. Окладна, С. М. Олейников, С. Ф. Орлов, Р. С. Орловський, О. В. Павлишин, М. В. Павлюх, М. І. Панов, О. Ю. Панфілов, Т. В. Панченко, О. В. Петришин, І. В. Підкуркова, С. П. Погребняк, В. Л. Погрібна, І. О. Поліщук, Т. Є. Польовий, Ю. А. Пономаренко, С. В. Прийма, О. В. Прудникова, І. П. Рущенко, О. М. Сахань, О. В. Сердюк, В. В. Сичова, Л. М. Сідак, В. Ф. Смолянюк, О. А. Стасевська, О. В. Стовба, О. В. Тарасов, І. В. Толстов, М. П. Требін, О. В. Уманець, О. В. Хижняк, М. М. Цимбалюк, Т. О. Чернишова, О. А. Шумейко, О. М. Ярошенко; ред.: М. П. Требін, Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян, М. І. Панов, В. Л. Погрібна, І. В. Процюк, О. В. Сердюк; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2020. - 983 c. - укp.

Проаналізовано основні категорії соціології права. Розкрито сутність, поняття, цінності та значення права, його роль у житті особи та суспільства, нації і держави, у долі народів і людства загалом. Словник сприятиме формуванню нової правової культури українського суспільства, орієнтованої на ідеї демократії, свободи та європейські цінності. Розглянуто понад 600 найважливіших понять соціології права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кузіна К. 
Образ співробітника ВНК-ОДПУ-НКВС у російському емігрантському дискурсі 1920 - 1930-х рр. / К. Кузіна // Укр. іст. журн. - 2021. - № 5. - С. 113-130. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено образ співробітника органів держбезпеки СРСР у 1920 - 1930-х рр. у текстах авторства представників російської еміграції. Мета полягає в комплексному аналізі образа співробітника ВНК-ОДПУ-НКВС та механізмів його формування в публіцистичних творах, мемуарах, періодичних виданнях російської спільноти закордоння. Корисними для вивчення феномену образу іншого/чужого/ворога є феноменологічно орієнтовані теорії П. Бергера та Т. Лукмана, зокрема про роль мови в конструюванні абстрагованих символів, що є елементами повсякденного життя. У досліджені використано лінгвокультурологічний метод і метод контент-аналізу. Висновки: на основі аналізу текстових документів установлено, що трансляція образу співробітника радянських органів держбезпеки здійснювалася крізь призму "ворога". Тиражовані стереотипні уявлення, досвід як окремого індивіда, так і спільноти у цілому, а також інформаційні впливи пропаганди позначилися на його формуванні. Цей образ був представлений у двох планах. На початку 1920-х рр. у наративі домінував образ "чекіста-ката". Із другої половини десятиліття на передньому краї еміурантського дискурсу з'явився "агент ОДПУ", який діяв поза межами СРСР і ніс потенційну небезпеку іншим країнам. Очільники каральних органів Радянського Союзу репрезентувалися в рамках сталих стереотипів і типізацій. Усі ці образи були розраховані як на іноземного адресата (чимало праць публікувалися в перекладі англійською, французькою, німецькою мовами), так і на пересічних російських вигнанців. До того ж образи, що транслювалися російськомовною пресою, мали на меті справити мобілізуючий ефект на емігрантську спільноту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4/8=411.2)6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського