Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (25)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУНІН$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коваль С. Б. 
Вплив стану лізосомального апарату циркулюючих нейтрофілів на гемостаз та морфологічні зміни деяких внутрішніх органів при синдромі дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові / С. Б. Коваль, О. Д. Боярчук, Н. В. Луніна // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 3. - С. 61-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Установлено, что при введении лабораторным животным препарата "ЭФА-2" развивался экспериментальный генерализованный ДВС-синдром, при котором на фоне абсолютного нейтрофилеза, в циркулирующих нейтрофильных лейкоцитах значительно уменьшалось количество первичных лизосом и одновременно в сыворотке крови повышалась активность лизосомальной маркерной энзима-кислой фосфатазы, наряду с выраженными при этом изменениями в системе гемостаза и характерными морфологическими изменениями внутренних органов. При уменьшении в циркуляции количества нейтрофилов на 40-50, в результате угнетения гранулоцитопоэза миелосаном в системе гемостаза животных не наблюдается развитие изменений, характеризующих реализацию ДВС-синдрома и соответствующих морфологических изменений. Сделан вывод о возможном патогенетическом участии циркулирующих нейтрофилов в реализации в организме генерализованного ДВС-синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.773

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Луніна Н. В. 
Вплив інсуліну на функціональний стан лізосомального апарату нейтрофільних лейкоцитів за умов формування стрес-синдрому / Н. В. Луніна, О. О. Можаєва, С. Б. Коваль, В. В. Степаненко // Фізіол. журн. - 1998. - 44, № 5-6. - С. 80-88. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

У кроликов опытной группы аллоксаном моделировали инсулиновую недостаточность. На 14-е сутки после введения аллоксана животных обеих групп подвергали иммобилизации в положении на спине в течение 12 ч. Установлено, что у кроликов с инсулиновой недостаточностью по сравнению с контрольной группой нейтрофильный лейкоцитоз был более продолжительным и более выраженным. Дегрануляция нейтрофильных лейкоцитов была значительно выше чем в контрольной группе, а после воздействия стрессора уменьшалась, тогда как в контрольной группе происходило нарастание значений показателя с последующим восстановлением. В системах, зависимых от фактора Хагемана, также отмечались различия. Если в контрольной группе наблюдалась прямая зависимость состояния "полисистемы" фактора Хагемана от степени активности лизосомальных ферментов, то в опытной группе данные экспериментов позволяют судить лишь о влиянии лизосомальных ферментов на состояние свертывающей, фибринолитической и калликреин-кининовой систем. Прямой корреляционной зависимости между ними не было установлено, что вероятно обусловлено нарушением обмена веществ, вызванного недостатком инсулина, а также токсическим влиянием аллоксана на процессы синтеза веществ, определяющих гемостаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Твердохлібова Д. В. 
Грошові потоки: методичні засади побудови і аналізу : Наук. доп. / Д. В. Твердохлібова; ред.: І. О. Луніна; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 2000. - 88 c. - укp.

Розглянуто методичні засади побудови та методику аналізу грошових потоків, які грунтуються на механізмі проходження платежів. Побудовано грошові потоки у національній валюті та проаналізовано їх з точки зору впливу на запаси грошей економічних агентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.7 + У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Луніна І.  
Державні гарантії у перехідній економіці: теоретичний аналіз і досвід України / І. Луніна // Економіка України. - 1999. - № 12. - С. 19-29. - укp.

Проанализованы теория и практика предоставления государственных гарантий по иностранным кредитам в Украине. В условиях отсутствия полноценной процедуры банкротства и имущественной ответственности за выполнение договорных обязательств значительная часть кредитов превращается в форму субсидирования предприятий по социально-политическим мотивам. Это путь к искажению условий конкуренции, игнорированию критериев экономической эффективности, торможению экономического развития страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Луніна І. О. 
Державні фінанси України в перехідний період / І. О. Луніна; ред.: Б. Є. Кваснюк; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 2000. - 296 c. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти формування раціональної системи оподаткування та тенденції зміни податкових систем промислово розвинутих країн. Основну увагу приділено проблемам вибору ефективних форм державної підтримки підприємств за умов перехідної економіки. Визначено позитивні та негативні риси однієї з форм державної підтримки підприємств за умов обмеженості внутрішніх заощаджень - іноземних кредитів під гарантію уряду. Проаналізовано практику і проблеми формування місцевих бюджетів України. Подано змістовний аналіз теоретичних засад та економічних критеріїв децентралізації компетенції у вирішенні державних завдань у демократичних суспільствах, на яких грунтуються пропозиції щодо формування виваженої концепції міжбюджетних відносин у нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Луніна І. О. 
Державні фінанси України та їх вплив на економічний розвиток : Наук. доп. / І. О. Луніна, О. В. Короткевич, Т. П. Вахненко; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 2000. - 96 c. - укp.

Досліджено теоретичні проблеми державної підтримки підприємств у сучасний період, визначено загальний рівень податкових вилучень в Україні та його міжгалузеві відмінності за умов чинного податкового законодавства. Розкрито механізми впливу державного запозичення на основні складові фінансово-кредитної системи та реального сектора. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності державних видатків, надано практичні рекомендації щодо проведення податкової політики в контексті створення умов з метою економічного зростання та оптимізації політики державного запозичення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Боярчук О. Д. 
Зміни лізосомального апарату нейтрофільних лейкоцитів при синдромі дисемільованого згортання крові / О. Д. Боярчук, С. Б. Коваль, Н. В. Луніна // Фізіол. журн. - 2000. - 46, № 3. - С. 72-77. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Развитие ДВС-синдрома в организме экспериментальных животных вызывало глубокие нарушения в системе гемостаза. При этом наблюдались: нейтрофильный лейкоцитоз, за счет уменьшения числа гранулоцитов в костном мозгу, вследствие активации процесса пролиферации и выброса зрелых форм в кровь; дегрануляция нейтрофильных лейкоцитов периферической крови кроликов, что приводило к повышению активности кислой фосфатазы и было наиболее выражено в стадии гипокоагуляции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Варналій З. С. 
Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / З. С. Варналій, О. В. Сергійко; Ін-т приват. права і підприємництва АПН України. - К., 1999. - 65 c. - укp.

Досліджуються проблеми та особливості малого підприємництва в країнах з перехідною економікою (на прикладах України та Росії). Розглядаються необхідність, сутність та напрями державної підтримки суб'єктів малого підприємництва. Аналізується роль і місце малого підприємництва в суспільстві за умов трансформаційного періоду, який переживає Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У9(4РОС)0-131.1 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк. - К. : Основи, 1998. - 517 c. - укp.

Висвітлюється сучасна економічна теорія, що поєднує найпоширеніші світові традиції вивчення економічних дисциплін з особливостями української економіки і характеризується систематичним викладом двох складових частин теорії - мікроекономіки та макроекономіки. Вивчається поведінка домогосподарств як споживачів, поведінка фірм як виробників, аналізуються різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, і основні засади антимонопольної політики. Викладається теорія загальної рівноваги. Наведено детальну характеристику основних макроекономічних показників - валового внутрішнього продукту, рівня інфляції та рівня безробіття. Описано базову модель "Сукупного попиту і сукупної пропозиції". Розкриваються питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду, розглядаються взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3/4 я73

Шифр НБУВ: ВА587238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Будаговська С.  
Мікроекономіка і макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна, Т. Пахомова, О. Романюк, А. Сніжко, О. Сніжко; ред.: С. Будаговська. - 2-е вид. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2001. - 517 c. - укp.

Викладено основні припущення та загальні уявлення про роботу ринкового механізму. Проаналізовано поведінку домогосподарств як споживачів, правила ухвалення індивідуальних рішень, теорію індивідуального та ринкового попиту, поведінку фірм як виробників, теорію індивідуальної та ринкової пропозиції. Розглянуто різні типи ринкових структур, від повної конкуренції до чистої монополії, та основні засади антимонопольної політики. Досліджено поведінку фірм та домогосподарств на ринках факторів виробництва, особливості формування попиту та пропозиції на ринках. Висвітлено теорію загальної рівноваги та проблеми порушення умов її існування - неспроможності ринку. Розглянуто питання макроекономічної теорії. Наведено детальну характеристику основних економічних показників - валового внутрішнього продукту, рівнів інфляції та безробіття. На основі базової моделі сукупного попиту і сукупної пропозиції викладено основні детермінанти попиту і пропозиції на макрорівні. З'ясовано, як визначається величина сукупного випуску та середнього рівня цін в економіці у короткостроковому та довгостроковому періодах. Охарактеризовано вплив економічної політики держави (бюджетно-податкової, грошово-кредитної) на досягнення рівноважного стану економіки. Розкрито питання теорії міжнародної торгівлі та основні інструменти зовнішньоторговельної політики уряду. Особливу увагу приділено ознайомленню з макроекономічною політикою у відкритій економіці, введено поняття міжнародної мобільності капіталу та досліджено її вплив на економіку. Описано взаємозв'язки між основними макроекономічними рахунками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3я73(4УКР) + У010.4я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВС35091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського