Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.239$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скрыпник В. Г. 
Кишечные иерсиниозы животных / В. Г. Скрыпник. - К., 1999. - 48 c. - (Б-ка вет. медицины). - Библиогр.: 69 назв. - рус.

Рассказывается о новой для нашей страны проблеме - кишечных иерсиниозах животных. Излагаются данные о биологии возбудителя, эпизоотологии и клинических проявлениях болезни, вопросы лечения и профилактики иерсиниоза животных. Показано значение иерсий в патологии животных разных видов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніози

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наконечний І. В. 
Ієрсиніози та клебсіельози домашніх тварин : Моногр. / І. В. Наконечний; Миколаїв. держ. ун-т ім. В.О.Сухомлинського. - Миколаїв, 2004. - 273 c. - Бібліогр.: 274 назв. - укp.

Проаналізовано основні епізоотичні та екологічні особливості ієрсиніозів (псевдотуберкульоз і кишковий ієрсиніоз) і клебсіельозів. Розглянуто питання ролі різних видів тварин як хазяїв збудників інфекцій, небезпечних для домашніх тварин і людей. Висвітлено форми контакту хазяїна, переносника та збудника, а також шляхи передачі інфекції від тварин до людей. Розкрито основні принципи діагностики та профілактики цих хвороб.

Проанализированы основные эпизоотические и экологические особенности иерсиниозов (псевдотуберкулез и кишечный иерсиниоз) и клебсиелезов. Рассмотрены вопросы роли разных видов животных как хозяев возбудителей инфекций, опасных для домашних животных и людей. Освещены формы контакта хозяина, переносчика и возбудителя, а также пути передачи инфекции от животных к людям. Раскрыты основные принципы диагностики и профилактики этих болезней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніози + П873.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бородай А. Б. 
Криптоспоридіоз телят в господарствах Полтавської області / А. Б. Бородай // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 94-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Установлено, що перші ооцисти криптоспоридій у телят виявляються у 3-денному віці. У тварин 3 - 30-денного віку екстенсивність інвазій становить 13,6 - 89,3 %, а інтенсивність інвазії до 30 ооцист - в 10 полях зору мікроскопа. Найбільше хворих тварин зареєстровано в 7 - 21-денному віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ребенко Г. І. 
Бордетельозна інфекція свиней (епізоотологія, діагностика та заходи боротьби) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / Г. І. Ребенко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 бордетельоз

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабкін А. Ф. 
Бруцельоз, бруцелаовісна та ієрсиніозна інфекції (епізоотологічний моніторинг, діагностика, профілактика) : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03; 16.00.08 / А. Ф. Бабкін; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 35 c. - укp. - рус.

Викладено результати епізоотологічного моніторингу еволюції епізоотії бруцельозу сільськогосподарських та диких тварин в Україні. Отримані дані доповнюють теоретичні положення про саморегуляцію паразитарних систем, управління епізоотичним процесом, концепцію викоренення особливо небезпечних хвороб. Розроблено й впроваджено у виробництво науково обгрунтовану систему забезпечення стійкого благополуччя по бруцельозу, диференційну діагностику бруцельозу та ієрсиніозу, режим пастеризації молока при бруцельозі на установках УОМ-100 і УОМ-1000 у потоці без витримки при 77,5 ° +- 0,5 °С, тест-систему РІД для діагностики бруцелаовісної інфекції, методичні рекомендації по бактеріологічній і набір компонентів для серологічної діагностики ієрсиніозу тварин. Запропоновані імуногенні штами В. abortus 7-26 та В. ovis 67/"Б" для виготовлення вакцин, а також систему застосування вакцинопрофілактики з метою викоренення збудника бруцельозу в епізоотичному вогнищі. Висока ефективність зазначених систем теоретично обгрунтована й підтверджена практично.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.214,022 + П873.239 ієрсініоз + П873.331.93,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кушнір І. М. 
Біотехнологія отримання пробіотика споробак та його застосування при відлучці поросят : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / І. М. Кушнір; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2004. - 19 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено доцільність створення нових пробіотиків на основі аеробних споротвірних мікроорганізмів. Уперше розроблено пробіотик на основі Dac. macquariensis. Для культивування пробіотика запропоновано нове соляно-сироваткове середовище з внесенням до його складу сульфату марганцю. Установлено ефективність препарату у разі лікування розладів шлунково-кишкового тракту за умови його поєднаного застосування з антибіотиком. Визначено ефективність споробаку з профілактичною метою у період відлучки поросят, позитивний вплив його на відновлення мікрофлори кишечнику за даних умов. Вивчено вплив споробаку на гематологічні, імунологічні показники крові та прирости поросят. Створено технологію застосування даного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 дисбактеріоз + П855.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Івановська Л. Б. 
Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин : Автореф. дис... канд. вет. наук / Л. Б. Івановська; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2007. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніоз-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марченко О. М. 
Некробактеріоз великої рогатої худоби (особливості перебігу, біологічні властивості IBF. necrophorumD та ефективність вакцинопрофілактики) : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О. М. Марченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219 Некросан + П873.239-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351856 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Рисований В. І. 
Псевдомоноз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика, заходи боротьби) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. І. Рисований; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2005. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239-961 псевдомоноз

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Скрипка М. В. 
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. В. Скрипка; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню псевдомонозу в Україні та вивченню біологічних властивостей збудника, розробці методів ізоляції та ідентифікації P.aeruginosa, а також розробці методів діагностики та профілактики хвороби. Запропонована схема ізоляції P.aeruginosa із різних джерел. Встановлена чутливість молодняка птиці до псевдомон, які були ізольовані. Вивчена чутливість P.aeruginosa до різних антибіотиків. Встановлено, що більшість псевдомон чутливі до байтрилу (енрофлоксацину) і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 псевдомоноз

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Головачова Н. О. 
Роль Yersinia enterocolitica в шлунково-кишковій та респіраторній патології свиней : автореф. дис... канд. вет. наук / Н. О. Головачова; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". - Х., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніози-925 + П841.92 ієрсинії

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ткаченко О. А. 
Туберкульоз і атипові мікобактерії в епізоотичному процесі (епізоотологічні та експериментальні дані) : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / О. А. Ткаченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 34 c. - укp. - рус.

Розглянуто питання взаємовідносин мікробактерій і гомеостазу великої рогатої худоби. Показано широке розповсюдження мікробактеріозної інфекції, обумовленої атиповими мікробактеріями, та причини її формування. Встановлено, що однією з них є зміна єволюційно сформованої природної стійкості великої рогатої худоби (корів), у якої суттєво знижується рівень рН гомеостазу. Адаптація в тканинах мікроорганізму атипових мікробактерій стимулює проявлення інфекційного процесу у формі приховано перебігаючої інфекції на п'яти рівнях живої матерії організму тварини та розвиток стадійно перебігаючого епізоотичного процесу. Удосконалено алергічну диференційну діагностику мікробактеріозної інфекції від туберкульозної, розроблено більш ефективний (у 2,7 раза) метод бактеріологічної діагностики та запропоновано більш оптимальне штучне живильне середовище для адаптації мікробактерій різної біологічної активності. Теоретично обгрунтовано епізоотологічну категорію "мікробактеріозна інфекція, обумовлена атиповими мікробактеріями".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1,022 + П873.239 мікробіологія

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ткаченко О. А. 
Туберкульоз і мікобактеріозна інфекція великої рогатої худоби (епізоотологічні та експериментальні дані) : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / О. А. Ткаченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 36 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням взаємовідносин мікобактерій і організму великої рогатої худоби. Показано широке розповсюдження мікобактеріозної інфекції, обумовленої атиповими мікобактеріями, та причини її формування.Встановлено, що однією з них є зміна еволюційно сформованої природної стійкості великої рогатої худоби (корів), у якої суттєво знижується рівень pH сироватки крові. Адаптація в тканинах макроорганізму атипових мікобактерій стимулює прояв інфекційного процесу у формі приховано перебігаючої інфекції на декількох рівнях організму тварини та розвиток стадійно перебігаючого епізоотичного процесу. Вдосконалено алергічну диференційну діагностику мікобактеріозної інфекції від туберкульозної, розроблено більш ефективний (у 2.7 рази) метод бактеріологічної діагностики та запропоновано більш оптимальне штучне живильне середовище для адаптації мікобактерій різної біологічної активності. Теоретично обгрунтовано епізоотологічну категорію "мікобактеріозна інфекція, обумовлена атиповими мікобактеріями".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-1,022 + П873.239 мікобактеріоз

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Риженко В. П. 
Розробка інтегральної системи захисту тварин від фузобактеріозу (некробактеріозу) / В. П. Риженко, Г. Ф. Риженко, О. І. Горбатюк // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 538-546. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Висвітлено напрямки та результати наукових досліджень лабораторії анаеробних інфекцій з метою розробки комплексної програми, яка передбачає профілактичні, лікувальні та оздоровчі заходи в тваринницьких господарствах з проблем фузобактеріозу (некробактеріозу). Поряд з епізоотологічним моніторингом, удосконаленням методів діагностики, лікування та специфічної профілактики фузобактеріозу здійснено методичне забезпечення згаданих заходів: методичні рекомендації та галузевий стандарт з діагностики хвороби, нормативна документація з виробництва та застосування вакцини, інструкція щодо профілактичних та оздоровчих заходів у випадку фузобактеріозу (некробактеріозу).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойко О. П. 
Епізоотологія та діагностика псевдомонозної інфекції тварин і птиці : автореф. дис. ... канд. вет. наук. : 16.00.03 / О. П. Бойко; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2011. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386165 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Камінська М. В. 
Зміни у видовому складі мікробіоценозу кишечнику щурів при згодовуванні біомаси дріжджів IBSaccharomyces cerevisiaeD та IBPhaffia rhodozymaD / М. В. Камінська // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 199-202. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24 + П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Колісник М. І. 
Стан вільнорадикального окиснення й антиоксидантної системи захисту у щурів при згодовуванні дріжджів IBPhaffia rhodozymaD / М. І. Колісник, Н. І. Борецька, Л. І. Сологуб // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 203-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кемпбелл П. Н. 
Коров'яча губкоподібна енцефалопатія - "сказ" корів / П. Н. Кемпбелл // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 2. - С. 93-102. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Огляд дає загальне уявлення про виникнення епідемії невідомого раніше захворювання BSE (бичача губкоподібна енцефалопатія) серед великої рогатої худоби в Англії, а також знайомить з гіпотезами походження захворювання та його зв'язком з уже відомим захворюванням овець - скрейпі. Узагальнено сучасні наукові поняття про природу інфекційного агента, а також представлено докази на користь існуючої гіпотези, згідно з якою причиною захворювання є конформаційні зміни білка пріону. Обговорюються також докази того, що BSE може передаватися людині з подальшим розвитком захворювання, аналогічного відомій нервовій хворобі Крейцфільда--Якоба.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Веревка С. В. 
Прионы и серпины: структурные аналогии и их следствия. I. Протеиназо-транспортная гипотеза / С. В. Веревка // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 5. - С. 135-139. - Библиогр.: 54 назв. - рус.

Структурну аналогію між патогенною формою пріонів та білковими інгібіторами серинових протеїназ взято за основу для пояснення основних особливостей пріонових захворювань - безнуклеїнового переносу інфекції, нейродегенеративних процесів, існування мінімальної інфікуючої дози, досить значної тривалості латентного періоду тощо. Припущення щодо патогенних пріонів як білків, що забезпечують транспорт позаклітинних протеїназ до внутрішньоклітинного простору, дозволяє звести патогенез спонгіформних енцефалопатій до послідовності відомих та в тій чи іншій мірі доведених для випадків пріонових захворювань процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського