Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЗІНА$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Нападовська Л. В. 
Управлінський облік : Навч. посіб. / Л. В. Нападовська, О. А. Бакурова, В. М. Горностаєва, О. І. Мазіна, О. А. Мошковська; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2006. - 346 c. - Бібліогр.: с. 342-345. - укp.

Розкрито сутність управлінського обліку, його роль у системі менеджменту, економічну природу його окремих об'єктів і методологічних прийомів. Розглянуто особливості тлумачення понять "затрати" та "витрати" у різних системах обліку. Висвітлено проблеми класифікації та методів обліку затрат відповідно до потреб управління та технологічних особливостей підприємства. Охарактеризовано різноманітні моделі обліку прямих і непрямих затрат, окремі методологічні прийоми калькулювання собівартості за змінними затратами та з повним розподілом затрат, нормативний метод обліку та калькулювання собівартності продукції. Описано прийоми підготовки інформації для прийняття тактичних і стратегічних рішень на різних стадіях господарської діяльності.

Раскрыты сущность управленческого учета, его роль в системе менеджмента, экономическая природа его отдельных объектов и методологических приемов. Рассмотрены особенности толкования понятий "затраты" и "расходы" в разных системах учета. Освещены проблемы классификации и методов учета затрат в соответствии с потребностями управления и технологическими особенностями предприятия. Охарактеризованы разнообразные модели учета прямых и непрямых затрат; отдельные методологические приемы калькулирования себестоимости по переменным и затратам и по полному распределению затрат; нормативный метод учета и калькулирования себестоимости продукции. Описаны приемы подготовки информации для принятия тактических и стратегических решений на разных стадиях хозяйственной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)221я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазіна О. І. 
Облік та аналіз фінансового результату в управлінні суб'єктами малого підприємництва : автореф. дис... канд. екон. наук / О. І. Мазіна; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості обліку та відображення фінансового результату суб'єктів малого підриємництва як сегмента ринкової економіки. Визначено основні тенденції розвитку малого підприємництва в Україні. Виявлено недоліки обліку та відображення фінансового результату за спрощеною системою обліку та звітності. Розроблено рекомендації щодо удосконалення системи обліку та відображення у звітності фінансових результатів з метою підвищення ефективності управління суб'єктами малого підприємництва. Запропоновано алгоритми управління їх затратами та доходами як основними складовими фінансового результату. Модифіковано форму звіту про фінансові результати суб'єктів малого підприємництва. Розроблено методику інформаційного забезпечення управління та прогнозування фінансового результату шляхом математичного моделювання з використанням кореляційно-регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.19-149.3 + У053.9(4УКР)291.9-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазіна Н. Є. 
Соціально-політичні орієнтації молоді у контексті трансформаційних змін в Україні на початку XXI ст. (регіональний аспект) : автореф. дис... канд. політ. наук / Н. Є. Мазіна; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2006. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено соціально-політичні орієнтації молоді у контексті системної трансформації в Україні у період 2000 - 2005 рр. Узагальнено теоретичні надбання та методологічні підходи зарубіжних і вітчизняних учених щодо сутності та структури соціально-політичних орієнтацій, їх місця та ролі у політичному процесі. Проаналізовано найбільш актуальні проблеми української молоді з урахуванням основних чинників ризику - бідності, безробіття та незадовільного забезпечення соціальних гарантій. Досліджено динаміку поширення настроїв протесту у молодіжному середовищі та готовності молоді щодо їх підтримки та реалізації. Встановлено рівень залученості молоді у державотворчі процеси на сучасному етапі та представництва молодих громадян в органах законодавчої та виконавчої влади. Визначено ступінь впливу на формування соціально-політичних орієнтацій молоді соціально-економічної ситуації, політичних і соціальних інститутів. Виявлено регіональну специфіку молодіжних соціально-політичних орієнтацій. Розглянуто деякі аспекти законодавчого забезпечення державної молодіжної політики в Україні, наведено конкретні пропозиції щодо підвищення ефективності її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мазіна Н. 
Мережна модель як інноваційна форма підвищення кваліфікації педагогічних кадрів в Україні / Н. Мазіна // Післядиплом. освіта в Україні. - 2009. - № 2. - С. 54-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наголошено, що за умов інтенсивного розвитку інформаційно-технологічних ресурсів, відновлення знань і зростання вимог до компетентності педагогічних працівників необхідно сформувати динамічну варіативну систему підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Як сучасну організаційну форму підвищення кваліфікації розглянуто мережеву взаємодію, побудовану на основі інноваційного підходу до післядипломної педагогічної освіти з використанням таких принципів андрагогіки: самостійності, рефлективності, співпраці, індивідуалізації, взаємозв'язку теорії і практики. Охарактеризовано види мережевої взаємодії в освітньому просторі. Викладено низку переваг мережевої організації підвищення кваліфікації працівників освіти. Підкреслено, що мережа є важливим моментом реконструкції системи підвищення кваліфікації, а сучасні освітні технології - ефективним інструментом для розвитку нових форм і методів навчання, зміни парадигми післядипломної освіти, що відповідає умовам розвитку інформаційного суспільства й економіки, заснованої на знанні.

Отмечено, что в условиях интенсивного развития информационно-технологических ресурсов, возобновления знаний и роста требований к компетентности педагогических работников необходимо сформировать динамическую вариативную систему повышения квалификации педагогических кадров. В качестве современной организационной формы повышения квалификации рассмотрено сетевое взаимодействие, которое построено на основе инновационного подхода к последипломному педагогическому образованию с использованием таких принципов андрагогики: самостоятельности, рефлективности, сотрудничества, индивидуализации, взаимосвязи теории и практики. Охарактеризованы виды сетевого взаимодействия в образовательном пространстве. Изложен ряд преимуществ сетевой организации повышения квалификации работников образования. Подчеркнуто, что сеть является важным моментом реконструкции системы повышения квалификации, а современные образовательные технологии - эффективным инструментом для развития новых форм и методов учебы, изменения парадигмы последипломного образования, которое отвечает условиям развития информационного общества и экономики, основанной на знании.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч489.514(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мазіна О. О. 
Контрафакція як дії, що порушують авторські права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Мазіна; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2014. - 19 c. - укp.

Проведено спеціальне комплексне дослідження контрафактних дій, які порушують авторські права, та відповідальності за їх здійснення. Проаналізовано наукову концепцію щодо причин виникнення, умов існування та наслідків контрафакції як дій, що порушують авторські права. Надано авторське визначення понять "контрафакція" як дій, що порушують авторські права, та інших порушень авторських прав - "піратство" та "плагіат". Визначено відмінності від дій з вільного правомірного використання творів. Охарактеризовано окремі види контрафакції, піратства та плагіату, запропоновано підстави для їх класифікації, а також для розмежування контрафакції від інших дій, що порушують авторські права. Досліджено порядок здійснення цивільно-правового захисту та застосування мір відповідальності за порушення авторських прав внаслідок контрафакції. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері захисту авторських прав від контрафакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мазіна О. І. 
Людський капітал: проблеми оцінювання і збереження / О. І. Мазіна // Актуал. проблеми економіки. - 2013. - № 8. - С. 95-103. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено чинники формування людського капіталу та підходи до визначення його вартості. Застосовано фізичну (енергетичну) концепцію у процесі моделювання людського капіталу, який може змінюватися з часом через ризики розсіювання. Здійснено розрахунок людського капіталу, його розсіювання та можливостей збереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сльозко Т. М. 
Організація обліку : навч. посіб. для студентів ВНЗ / Т. М. Сльозко, О. І. Мазіна; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ : КНТЕУ, 2014. - 367 c. - Бібліогр.: с. 341-345 - укp.

Розкрито основи організації бухгалтерського обліку. Увагу приділено проблемі організації нормативно-правового забезпечення бухгалтерського обліку. Розкрито поняття організації облікового процесу та розглянуто модель послідовності його організації. Наведено кваліфікаційні та етичні вимоги до працівників обліку. Висвітлено основні завдання організації обліку власного капіталу та фактори, які на нього впливають. Розглянуто модель організації обліку необоротних активів та основні завдання організації їх обліку. Викладено основні положення з організації обліку запасів: визнання, класифікація, оцінювання, завдання обліку. Розкрито основи організації обліку витрат діяльності. Висвітлено напрями перспективного розвитку бухгалтерського обліку на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-21 я73 + У052.9(4УКР)229.0-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щепкін Ю. Г. 
Дослідження взаємодії нейтронів із речовиною при високих нейтронних потоках. Ч. III. Дослідження часової залежності пропускання нейтронів / Ю. Г. Щепкін, В. І. Слісенко, Н. І. Мазіна, Т. А. Костюк // Ядер. фізика та енергетика. - 2017. - 18, № 2. - С. 125-135. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В386.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Слісенко В. І. 
Самодифузія молекул води після контакту з кремнійвмісними сполуками / В. І. Слісенко, О. А. Василькевич, Н. І. Мазіна, Т. В. Кармазіна // Ядер. фізика та енергетика. - 2018. - 19, № 2. - С. 131-135. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Кількісно оцінено вплив кристалоподібних та аморфних кремнеземів на коефіцієнти самодифузії молекул води за експериментальними даними квазіпружного розсіяння повільних нейтронів. Установлено, що після контакту кремнійвмісних сполук природного походження халцедону та спонголіту з водою механізми її самодифузії суттєво змінюються: самодифузія здійснюється лише за механізмом неперервної дифузії; величина загального коефіцієнта самодифузії молекул води зменшується і відсутній внесок від активаційного механізму самодифузії стрибком принаймні через 24 год після відокремлення твердої фази від рідкої. Пірогенний аморфний кремнезем відносно мало впливає на самодифузію молекул води.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мазіна О. І. 
Міжнародні стандарти фінансової звітності та їх практичне застосування : навч. посіб. / О. І. Мазіна, С. А. Рогозний; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь : Ун-т ДФС Україна, 2021. - 439 c. - (Серія "Податкова та митна справа в Україні"Податкова та митна справа в Україні). - укp.

Розкрито основні концепції фінансової звітності за міжнародними стандартами. Викладено підходи до визнання, оцінки та відображення у звітності інформації про активи, складові власного капіталу, довгострокові та поточні зобов'язання, фінансові інструменти. Увагу приділено концепціям капіталу та його збереження, компонентам фінансової звітності та вимогам до їх змісту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я73 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
11.

Щепкін Ю. Г. 
Презентативна і високочутлива експрес-методика вимірювання f-активності / Ю. Г. Щепкін, Н. І. Мазіна, В. І. Слісенко, Д. П. Стратілат // Ядер. фізика та енергетика. - 2022. - 23, № 2. - С. 140-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського