Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МАНОХІНА$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Манохіна-Тимошенко О. В. 
Вплив препарату ЕМ-1 на ріст і розвиток рослин кукурудзи в умовах Полтавської області / О. В. Манохіна-Тимошенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 2. - С. 101-104. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено основні відомості про нову технологію вирощування сільськогосподарських культур, розроблену японським вченим Теруо Хіга, що за останні 20 років набула широкого розповсюдження у світі. Описано основні її аспекти та методи, подано аналіз щодо можливості використання в Україні. Надано інформацію про дослідження впливу ЕМ-препарату на рослини кукурудзи за умов Полтавської області та наведено відомості стосовно проведення досліджень із цієї теми в найближчий час. Визначено, що різні прийоми вирощування кукурудзи мають суттєвий вплив на її зростання й розвиток. При цьому інтенсифікація цих прийомів відіграє важливу роль у підвищенні врожайності даної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-468

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Манохіна О. Ю. 
Причини незагоєння деструкцій у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень і лікувальні заходи для підвищення ефективності протитуберкульозної хіміотерапії : автореф. дис... канд. ед. наук / О. Ю. Манохіна; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". - К., 2007. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень шляхом визначення причин незагоєння деструкцій та розробки методів патогенетичного лікування. На підставі аналізу показників системного імунітету та особливостей перебігу туберкульозу у 115-ти хворих з різними формами захворювання та 25-ти здорових волонтерів встановлено, що причинами незагоєння каверн на завершальному етапі основного курсу хіміотерапії є поширений туберкульозний процес, великі та численні каверни в легенях і наявність імунної недостатності в Т-, В- та фагоцитарних ланках імунітетуту. Виявлено, що у пацієнтів з незагоєними кавернами через 6 місяців лікування відбувається подальше зниження CD8+ лімфоцитів та активація гуморальної ланки імунітету, зниження поглинальної активності фагоцитувальних клітин. Встановлено, що використання в комплексній терапії хворих на туберкульоз легень фітоентеросорбенту сприяє нормалізації показників В-ланки імунітету - вірогідному зниженню кількості CD22+ лімфоцитів, рівнів Ig, G, Ig A та циркулюючих імунних комплексів, а також нормалізації фагоцитарної активності фагоцитувальних клітин, підвищенню ефективності лікування за темпами загоєння каверн на 21,4 % та покращання переносимості хіміотерапії на 16,7 % за рахунок зменшення частоти тяжких побічних реакцій - алергічних і медикаментозного гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Манохіна-Тимошенко О. В. 
Вплив препарату ЕМ-1 на якість зерна кукурудзи / О. В. Манохіна-Тимошенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 190-191. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено основні відомості про вплив нової технології вирощування сільськогосподарських культур на їх якість. Описано основні методи вирощування зернових та їх значення в поліпшенні екочогічних і якісних показників продуктів рослинництва. Надано інформацію про вплив ЕМ-препарату на якість зерна кукурудзи та наведено відомості стосовно проведення досліджень із цієї теми в найближчий час. Визначено, що різні прийоми вирощування кукурудзи мають суттєвий вплив на якість її зерна. При цьому інтенсифікація цих прийомів відіграє важливу роль у підвищенні врожайності та якості зерна даної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-44

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Манохіна-Тимошенко О. В. 
Застосування ЕМ-технології при вирощуванні кукурудзи в умовах Полтавської області / О. В. Манохіна-Тимошенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 180-182. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Пошук екологічно чистих енергозберігаючих систем і технологій пов'язаний з новим етапом розвитку всесвітньої аграрної науки. ЕМ-технологія належить до головних сучасних напрямів не тільки в екологічному землеробстві, а й в усіх господарських та природозахисних системах. Дане дослідження направлене на виявлення впливу ЕМ-препаратів на продуктивність рослин кукурудзи та порівняння ЕМ-технології з традиційними технологіями вирощування цієї культури. Визначено, що інтенсифікація прийомів вирощування має суттєвий вплив на ріст, розвиток і продуктивність кукурудзи. Запропоновано проведення додаткових дослідів із застосуванням ЕМ-препаратів для повного обгрунтування їх впливу на продуктивність сільськогосподарських рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Диференційна діагностика туберкульозу легень : навч. посіб. для лікарів-інтернів вищ. мед. навч. закл. IV рівня акредитації та закл. (ф-тів) післядиплом. освіти / О. В. Корж, О. В. Павєнко, О. Ю. Манохіна, Т. М. Шумляєва, Ж. Е. Мурадян; ред.: О. В. Корж. - Донецьк : Дмитренко, 2011. - 318 c. - Бібліогр.: с. 317-318 - укp.

Висвітлено сучасні підходи до діагностики та диференційної діагностики туберкульозу легень. Основну увагу надано розвитку навичок клінічного мислення з виділенням провідного синдрому та визначенням основних етапів діагностичного алгоритму, що дозволяє встановити остаточний діагноз. Висвітлено особливості перебігу та диференційної діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих осіб. Наведено методи рентгенологічного дослідження, діагностики бактеріовиділення, лабораторної діагностики, туберкулінодіагностики та інші методи. Розглянуто міліарний туберкульоз, дисемінований туберкульоз легень, сепсис, а також дисемінована пневмонія. Описано дисеміновані ураження легень за дифузних хвороб сполучної тканини. Висвітлено екзогенний алергічний альвеоліт. Розглянуто ураження легень за застійної серцевої недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Манохіна І. В. 
Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування : навч. посіб. / І. В. Манохіна; Дніпропетр. ун-т ім. А. Нобеля. - Д., 2012. - 275 c. - Бібліогр.: с. 221-225 - укp.

Висвітлено теоретичні засади соціально-педагогічної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Проаналізовано історичні корені та сучасний стан сирітства в Україні, охарактеризовано систему опіки зазначених дітей, акцентовано на питаннях соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Значну увагу приділено питанням психології сирітства, зокрема, розкрито особливості становлення та розвитку особистості таких дітей, проблеми їх соціалізації та адаптації. Грунтовно викладено методику соціально-педагогічної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, наведено соціально-педагогічні технології, що використовуються у роботі з такими дітьми, основні методи та моделі взаємодії соціального педагога з цією категорією дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Манохіна І. В. 
Формування у майбутніх соціальних педагогів готовності до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / І. В. Манохіна; ДВНЗ "Донбас. держ. пед. ун-т". - Слов'янськ, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему формування у майбутніх соціальних педагогів готовності до роботи з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування. Визначено основні методологічні підходи до проблеми формування готовності й уточнено методологічний апарат дослідження. Проаналізовано ступінь дослідженості проблеми у філософській, психологічній, педагогічній та соціально-педагогічній літературі. Розкрито генезу конструкту "готовність" як соціального та психолого-педагогічного феномену й обгрунтовано сутність, структуру, критерії, показники та рівні готовності майбутніх соціальних педагогів до роботи з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування. Доведено, що впровадження педагогічної технології формування у майбутніх соціальних педагогів готовності до роботи з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування, сприяє позитивним статистично значущим змінам у рівні сформованості у майбутніх соціальних педагогів кожного критерію готовності до роботи з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування, та досліджуваного феномену в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР)3 + С5*148:Ч30 + С5*644.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Манохіна Ю. Є. 
Синтагматико-парадигматичні відношення іменників із семантикою збірності : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. Є. Манохіна; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше проаналізовано особливості поєднання іменників із семантикою збірності (ІСЗ) з іншими лексемами в лінійному розташуванні. Визначено та охарактеризовано синонімічні, антонімічні та гіперо-гіпонімічні відношення ІСЗ. Виявлено семантико-словотвірні та синтагматичні особливості ІСЗ-авторських новотворів. Створено ідеографічну класифікацію ІСЗ. Розроблено оригінальну класифікацію ІСЗ за ступенем вияву конкретності / абстрактності, що відображає рівень співвіднесеності денотативного та сигніфікативного компонентів у значенні іменника. Констатовано, що теоретичне значення одержаних результатів полягає в тому, що узагальнення, зроблені на основі дібраного та класифікованого фактичного матеріалу, поглиблюють уже відомі та формують нові знання про теорію та практику української мови, зокрема про синтагматико-парадигматичні відношення іменників із семантикою збірності як показник цілісності цієї групи субстантивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Манохіна О. С. 
Аналіз ефективності роботи пасивного ІЧ детектора рухомих об'єктів (ПІЧ-детектора) / О. С. Манохіна, А. М. Науменко // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2013. - Вип. 3. - С. 187-190. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність роботи пасивного ІЧ детектора, визначено потужність ІЧ випромінювань такого датчика, наведено оцінку рівня потужності випромінювання на поверхні датчика. Розглянуто оптичний пристрій, який фокусує випромінювання від об'єкта в мініатюрний образ на поверхні сенсора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З996-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Манохіна І. В. 
Моделювання педагогічного процесу як ефективний засіб формування готовності майбутніх соціальних педагогів до професійної діяльності / І. В. Манохіна // Пед. процес: теорія і практика : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 1. - С. 90-96. - Бібліогр.: 4 назв. - укp. - укp. - англ.

Здійснено теоретичне обгрунтування використання методу моделювання педагогічного процесу як засобу формування готовності майбутніх соціальних педагогів до професійної діяльності; узагальнено та систематизовано наукові дослідження та виявлено специфіку підготовки майбутніх фахівців за допомогою використання технології педагогічного моделювання такого процесу. Уточнено сутність поняття "педагогічне моделювання". Подано авторське бачення побудови моделі формування у майбутніх соціальних педагогів готовності до роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Зроблено висновок, що застосування методу моделювання у процесі підготовки майбутніх спеціалістів у сфері соціальної педагогіки передбачає декілька етапів впровадження, кожен з яких має певні завдання.

Осуществлено теоретическое обоснование использования метода моделирования педагогического процесса как способа формирования готовности будущих социальных педагогов к профессиональной деятельности; обобщены и систематизированы научные исследования. Выявленa спецификa подготовки будущих специалистов при помощи использования технологии педагогического моделирования данного процесса. Уточнена сущность понятия "педагогическое моделирование". Представлено авторское видение построения модели формирования в будущих социальных педагогов готовности к работе с детьми-сиротами и детьми, лишенными родительской опеки, которая понимается как теоретическое обобщение и схематическое воспроизведение фундаментальных составляющих процесса профессиональной подготовки будущих социальных педагогов. Выяснено, что основой данного процесса является исследование педагогических объектов с помощью моделирования понятийных, процессуальных, структурных и концептуальных характеристик и отдельных аспектов учебно-воспитательного процесса в рамках социально-педагогического пространства на общеобразовательном и профессионально-ориентированном уровнях. Сделан вывод, что применение метода моделирования в процессе подготовки будущих специалистов в области социальной педагогики предусматривает несколько этапов внедрения, каждый из которых имеет определенные задачи.

The article deals with theoretical basing of using such a method as modeling of pedagogical process as means of forming preparedness of future social teachers to the professional activities; research works on this topic were generalized and systematized. The author describes specific traits of preparation of future teachers with the help of using modeling method technology.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Манохіна І. В. 
Застосування прийомів ейдотехніки як засобу розвитку асоціативно-образного мислення на уроках світової літератури / І. В. Манохіна // Пед. науки : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 62. - С. 122-128. - Бібліогр.: с. 128 - укp.

Розглянуто коло питань, що пов’язані зі сприйняттям та аналізом художнього тексту через суб’єкт-суб’єктне навчання, яке спирається на прийоми ейдетики. Доведено, що саме вони дозволяють візуалізувати образний простір того чи іншого явища.

Рассмотрен круг вопросов, связанных с восприятием и анализом художественного текста посредством субъект-субъектного обучения, опирающегося на приемы ейдетики. Доказано то, что именно они позволяют визуализировать образное пространство того или иного явления.

Regaded a scope of problems connected with comprehension and analysis of a fictional text with the help of subject-subject study which is based upon the methods of eidetics. It is proved that they allow to visualizing the imaginative space of the definite phenomenon.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)р20-251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69843 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського