Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (27)Книжкові видання та компакт-диски (508)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=МИРОНОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 468
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Снісарь В. І. 
Порівняльне дослідження знеболювальної та антистресової дії інгаляційної анестезії у дітей з онкологічною та травматологічною патологією при хірургічному лікуванні / В. І. Снісарь, Д. В. Миронов // Здоров'я дитини. - 2023. - 18, № 2. - С. 114-121. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Велике значення для безпеки пацієнта має адекватна анестезія, що знижує стресові реакції на операцію і травму. Досконалість сучасної анестезії дозволяє проводити складні операції в різних вікових періодах у пацієнтів з високим хірургічним та анестезіологічним ризиком. Для обмеження активації нейроендокринних, запальних та імунних реакцій під час хірургічного втручання постійно проводять пошук нових методик анестезії, порівнюються різні інгаляційні та неінгаляційні препарати для наркозу з метою знайти ідеальний "безстресовий" анестетик. На сьогодні під час операції з приводу раку широко використовується севофлюран, проте існує недостатньо досліджень, що показують ефективність цього інгаляційного анестетика у дітей при хірургічному лікуванні пухлин і його вплив на операційну травму та реакцію дитячого організму на стрес. Мета дослідження - вивчити, наскільки севофлюран обмежує активацію нейровегетативних, запальних та імунних реакцій дитячого організму при хірургії онкологічних захворювань. Обстежено 27 дітей (перша група) віком від 1 до 17 років (6,04 +- 5,84 року), які надійшли для хірургічного лікування онкологічних захворювань. Для порівняння досліджуваних показників додатково було обстежено 23 дитини (друга група) віком від 2 до 17 років (10,68 +- 4,21 року), яким планувалося оперативне лікування з приводу травматологічної патології. Висновки: при інгаляційній анестезії севофлюраном профіль реакції на стрес у дітей з онкологічною патологією відрізняється від такого у пацієнтів з травмами.



Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Герасименко І. В. 
Удосконалення алгоритму розрахунку температури квазілінійного резистивного сенсора PT100 / І. В. Герасименко, Є. О. Зайцев, В. І. Латенко, Р. Д. Миронов, І. А. Орнатський, С. О. Філь // Техн. електродинаміка. - 2023. - № 2. - С. 83-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено ітераційні алгоритми розв'язання рівняння за формулою Календара-Ван Дусина, що описує залежність електричного опору сенсора сімейства Pt100 від температури. Це сімейство платинових сенсорів вважається квазілінійним, але для високоточних вимірювань нелінійністю датчика неможна знехтувати, тому необхідно розв'язувати нелінійне рівняння Pt100. За мінусових температур рівняння за формулою Календара-Ван Дусина сягає четвертого ступеня та не має розв'язання відносно температури у аналітичному вигляді. Аналіз відомого ітераційного алгоритму наближеного роз'вязання рівняння виявляє недоліки цього алгоритму. Залишкова похибка розв'язання не є монотонною функцією аргументу, адже містить екстремуми, до того ж знак похибки змінюється на протилежний після кожного екстремума. Мета дослідження - отримання алгоритму, який забезпечує залишкову похибку у вигляді монотонної детермінованої функції аргументу з мінімізацією максимального значення похибки. Показано можливість модифікувати ітераційний алгоритм-прототип елементарним способом, зафіксувавши кількість ітерацій. Залишкова похибка розв'язання рівняння за модифікованим алгоритмом має вигляд монотонної детермінованої функції аргументу. Припускається, що таким способом можна удосконалити будь-який інераційний алгоритм розрахунку. При цьому мінімізація значень похибки модифікованого алгоритму досягається за рахунок встановлення максимальної кількості ітерацій порівняно з алгоритмом-прототипом. Для подолання цього недоліку модифікованого алгоритму запропоновано новий алгоритм, у якому окрім фіксованої кількості ітерацій використовується властивість малості складових вищих ступенів. Показано високу ефективність нового алгоритму, що усього за чотири ітерації зводить залишкову похибку розв'язання до мізерно малої величини. Стверджується, що висока ефективність нового алгоритму робить непотрібними подальші дослідження у напрямку його удосконалення. Наведено блок-схему нового алгоритму та відповідну програму на платформі VBA для Excel, що придатна для безпосереднього використання у програмному забезпеченні вимірювачів температури на базі резистивних термодатчиків Pt100.


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-503

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Миронова М. І. 
Міжнародна макроекономіка : навч. посіб. / М. І. Миронова; Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2023. - 247 c. - Бібліогр.: с. 244-246 - укp.

Запропоновано систематизований підхід до проблем відкритої економіки, валютно-фінансової системи та валютного курсу з погляду міжнародної макроекономіки. Розглянуто теорії, представлені в єдиному форматі через закономірності поведінки суб’єктів відкритої економіки та її фінансування на макрорівні в рамках загальної рівноваги і в міжнародному масштабі. Охарактеризовано систему моніторингу основних макроекономічних показників та теорій їх обчислення. Досліджено економічні цикли та їхній вплив на макроекономічний розвиток. Проаналізовано механізми функціонування ринку праці. Наведено теоретичні підходи до пояснення причин інфляції. Пояснено взаємозв’язок інфляції та безробіття. Оцінено теорію економічного зростання. Досліджено державну інвестиційну політику та її вплив на розвиток національної економіки. Проаналізовано процес валютного регулювання за сучасних умов. Охарактеризовано макроекономічну політику у відкритій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.61 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Миронов Ю. Б. 
Спеціалізований туризм : навч. посіб. / Ю. Б. Миронов; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2023. - 191 c. - Бібліогр.: с. 189-191 - укp.

Викладено ключові питання теоретико-методологічної бази спеціалізованого (нішевого) туризму та його окремих видів, як традиційних, так і новітніх. Висвітлено поняття, сутність, класифікація спеціалізованого туризму. Досліджено основні чинники туристичної мотивації. Охарактеризовано види та форми спортивних туристичних походів, зокрема екстремальний туризм. Досліджено становлення лікувально-оздоровчого туризму в Україні. Охарактеризовано релігійний туризм і паломництво. Наведено загальну характеристика сільського (зеленого) туризму. Досліджено значення екотуризму у збереженні природи планети. Увагу приділено подієвому туризму в Україні. Визначено перспективні напрями розвитку освітнього туризму в світі. Досліджено стан та перспективи круїзного туризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Інформаційно-аналітичне забезпечення управління економічною безпекою підприємства : колект. монографія / О. Ю. Акименко, В. С. Андарак, К. О. Басенко, В. В. Гливенко, К. В. Гнедіна, Л. В. Гнилицька, І. В. Горобінська, Ж. В. Дерій, М. Б. Жолобецька, Д. Ю. Зубок, О. О. Каштальян, Т. В. Клименко, Т. М. Лаптій, Н. П. Левковець, Д. М. Луцька, В. Г. Маргасова, Н. А. Марченко, О. В. Мініна, М. І. Миронова, І. М. Москалець, П. В. Нагорний, В. П. Пантелеєв, Ю. М. Перетятько, М. І. Ромащенко, Р. В. Сайдак, О. С. Сакун, І. І. Свидрук, С. Т. Селютін, О. Б. Семченко-Ковальчук, О. О. Сидоренко, М. Ю. Сокол, А. В. Сорока, І. О. Хоменко, Н. Т. Шадура-Никипорець, О. І. Шах, Н. В. Шаховніна, Т. Л. Шестаковська; ред.: О. Ю. Акименко; Національний університет "Чернігівська політехніка". - Чернігів : Нац. ун-т "Чернігів. політехніка", 2023. - 363 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено авторське бачення формування надійного й ефективного інформаційно-аналітичного забезпечення управління економічною безпекою підприємства. Основну увагу зосереджено на розгляді практичної організації надійних інструментів обліково-фінансової складової забезпечення управління економічною безпекою підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995 + У9(4УКР)290-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Снісарь В. І. 
Інгаляційна анестезія та стрес у дітей з онкологічними захворюваннями / В. І. Снісарь, Д. В. Миронов // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 5. - С. 221-229. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Діти, хворі на рак, піддаються безлічі операцій та процедур, що вимагають анестезії під час гострої фази хвороби або в період ремісії. Невід'ємним елементом безпечного плану анестезії є врахування прямих пухлинних ефектів. Локалізація пухлинного процесу, особливості організму дитини, яка страждає від раку, його реакція на стресову ситуацію вимагають від анестезіолога уважного підходу до вибору анестетика та врахування всіх можливих ускладнень під час проведення анестезії. Багато дослідників порівнювали ефекти різних анальгетиків та анестетиків, особливо севофлюрану та пропофолу, а саме вплив на біль, здатність запобігти інтраопераційному стресу або зменшити його, а також післяопераційне відновлення та профіль побічних ускладнень після різних оперативних втручань. Однак не було проведено порівняльного вивчення севофлюрану та пропофолу при хірургічному лікуванні онкологічних захворювань у дітей. Мета дослідження - порівняння знеболювальних та антистресових ефектів інгаляційної та внутрішньовенної анестезії в дітей з онкологічною патологією шляхом вивчення в них реакції гемодинаміки, рівня кортизолу, прозапальних цитокінів та показників варіабельності серцевого ритму. Обстежені 49 дітей з онкологічною патологією (перша група), яким оперативним шляхом проводилось лікування. Пацієнти були розподілені на дві підгрупи залежно від варіанта анестезіологічної допомоги - севофлюран/фентаніл (у 26 дітей) та пропофол/фентаніл (у 23 дітей). У структурі оперативного втручання переважала лапаротомія (36 дітей) із видаленням пухлинного процесу. Торакальні операції проводились у 13 онкологічних випадках. Для порівняння оцінки особливостей севофлюрану та пропофолу в дітей із раком в обстеження були включені 49 дітей (друга група), яких оперують із приводу різної травматологічної патології. Висновки: сказати переконливо про якусь перевагу між інгаляційною та внутрішньовенною анестезією в зниженні рівня інтраопераційного стресу при онкологічних захворюваннях поки що неможливо. Вид пухлинного процесу, його давність, ступінь потенційно великих фізіологічних розладів повинні визначати план анестезії та вибір відповідного анестетика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.562.1

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Снісарь В. І. 
Особливості реакцій організму дітей з онкологічними захворюваннями при внутрішньовенній анестезії з пропофолом / В. І. Снісарь, Д. В. Миронов // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 4. - С. 192-198. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Хірургія є одним з наріжних каменів лікування раку. Останнім часом тотальна внутрішньовенна анестезія (ТВА) при онкологічних операціях стає більш популярною та практичною внаслідок кількох основних причин. Однак важливо оцінити адаптаційні реакції організму у дітей, яким проводять хірургічне лікування та анестезію. Мета дослідження - вивчити компенсаторно-адаптаційні механізми у відповідь на хірургічний та анестезіологічний стрес, адекватність ТВА у дітей з онкологічними захворюваннями шляхом оцінки рівня гормонів стресу та показників варіабельності серцевого ритму. Обстежені 23 дитини з онкологічною патологією віком 10,68 +- 4,51 року (перша група), а також 27 дітей, які оперувалися з приводу малих травматологічних причин, віком 9,30 +- 3,85 року (друга група). Оперативне втручання дітям обох обстежених груп виконувалося під тотальною внутрішньовенною анестезією з пропофолом. Вже на другому етапі спостереження у 100 % пацієнтів першої групи відзначалося вірогідне зниження рівня систолічного тиску. Щодо травматологічних хворих, то на тлі ТВА тільки у 92,59 % пацієнтів на другому етапі спостерігалося зниження рівня систолічного тиску, що продовжувалося у 77,77 % пацієнтів і на третьому етапі. Аналізуючи показники варіабельності серцевого ритму, ми побачили, що у 30,43 % пацієнтів з онкологічними захворюваннями вже на другому етапі дослідження спостерігалося підвищення рівня у діапазоні високих частот HF. Щодо потужності спектра LF, то у половини пацієнтів відмічалося його зниження. У всіх обстежених пацієнтів було підвищення рівня кортизолу. Однак у дітей з онкологією підвищення було в 2,8 раза, а у травматологічних пацієнтів - у 4,4 раза. При цьому вихідний рівень кортизолу був вищий у дітей з онкологією. Висновки: профіль реакцій на стрес у дітей із раком відрізняється від такого у дітей із травматологічною патологією. Тотальна внутрішньовенна анестезія з пропофолом покращила результати оперативного лікування пацієнтів, пригнічуючи екстремальні стресові реакції. Подальші дослідження необхідні, щоб зрозуміти, як оптимізувати модуляцію стресових реакцій та знайти точні маркери для оптимальної модуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.56-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єдиний медичний простір України: правовий вимір : монографія / Г. К. Авдєєва, О. Г. Алексєєв, М. А. Аніщенко, О. І. Антонюк, А. М. Бабенко, Д. А. Базика, В. С. Батиргареєва, Ю. В. Баулін, Я. О. Берназюк, В. В. Бойко, Ю. В. Бойко, В. І. Борисов, В. І. Борисова, Ю. О. Буглак, С. Б. Булеца, І. Г. Бухтіярова, М. Ю. Валуйська, Л. О. Васечко, Н. П. Винник, І. А. Вишневська, І. І. Вишнивецький, В. О. Галай, А. П. Гель, З. С. Гладун, Н. В. Глинська, О. В. Гордієнко, В. В. Городовенко, К. В. Гуменюк, Н. О. Гуторова, О. В. Двірська, І. С. Демченко, Л. М. Дешко, О. В. Дєньга, В. О. Дубініна, Т. Є. Дунаєва, Д. П. Євтєєва, Р. Г. Жарлінська, В. А. Журавель, Д. В. Журавльов, Л. В. Журавльова, В. І. Задорожна, О. В. Зайчук, П. М. Замятін, А. О. Запорожченко, О. Т. Зима, В. С. Іванов, К. Ю. Іванова, М. І. Іншин, А. В. Калініна, Д. І. Клепка, О. В. Клименко, А. М. Коваль, А. Т. Ковальчук, В. М. Корнацький, Л. В. Красицька, К. Ю. Красовський, І. Є. Криницький, І. О. Крицька, О. В. Кузьменко, А. В. Лапкін, П. Є. Лівак, Б. О. Логвиненко, В. І. Маланюк, О. І. Марочкін, О. В. Марцеляк, В. М. Махнюк, В. М. Мельник, Г. А. Миронова, С. І. Мінченко, А. А. Міщук, О. І. Могила, Л. М. Москвич, А. В. Мусієнко, В. І. Олефір, М. О. Олійник, Г. В. Очеретяна, Ю. М. Павлюченко, О. А. Панасюк, І. М. Паращич, В. М. Пашков, О. Г. Палагеша, В. П. Плотнікова, С. М. Прилипко, М. І. Пришляк, О. В. Прудивус, С. В. Пустовіт, Я. Ф. Радиш, О. Р. Радишевська, О. Е. Радутний, С. В. Рак, О. Е. Рейзвіх, О. Г. Рогова, Б. А. Рогожин, Л. О. Самілик, А. О. Селіванов, І. А. Селіванова, В. Г. Сердюк, Н. А. Сердюк, О. Л. Сіделковський, Л. І. Сич, В. Я. Скиба, С. В. Скрібкін, М. І. Смокович, О. В. Солдатенко, І. М. Сопілко, О. П. Сорокопуд, М. В. Співак, В. Ю. Стеценко, С. Г. Стеценко, О. Г. Стрельченко, В. О. Сушко, В. П. Тихий, В. В. Топчій, Я. О. Триньова, О. А. Устименко, О. З. Хотинська-Нор, І. О. Христич, А. В. Царенко, І. В. Чеховська, В. В. Чорна, А. А. Чумак, В. В. Чумак, Д. М. Шатковська, Я. М. Шатковський, Н. В. Шевчук, О. М. Шевчук, Ю. О. Шеховцова, О. Г. Шило, С. А. Шнайдер, С. С. Шрамко, О. С. Шрамова, М. Ю. Щирба, Т. М. Ямненко; ред.: С. Г. Стеценко; Національна академія правових наук України, Національна академія медичних наук України. - Харків : Право, 2022. - 670 c. - Бібліогр.: с. 595-667 - укp.

Розглянуто актуальні проблеми створення та функціонування в Україні єдиного медичного простору. Зосереджено увагу на питаннях сутності, ознак, характеристик єдиного медичного простору, його базових принципах. Акцентовано на особливостях функціонування державних, комунальних, відомчих і приватних медичних закладів в умовах медичної реформи. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення формування єдиного медичного простору України та позитивний зарубіжний досвід реалізації такого виду проєктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Маркетинг і логістика у становленні цифрової економіки України : монографія / О. Ю. Бочко, Н. М. Васильців, Т. В. Ганущак, Т. В. Гоголь, О. В. Дейнега, І. О. Дейнега, В. І. Дубницький, А. О. Заглинський, Л. В. Заглинська, К. С. Калинець, О. П. Карпій, О. С. Кіндзюр, В. К. Кіндрат, В. А. Когут, Н. С. Косар, О. П. Косенко, Є. В. Крикавський, Н. Є. Кузьо, І. А. Либак, М. О. Лишенко, Ю. Б. Миронов, Г. Миськів, Н. П. Павлюк, І. І. Пасінович, П. Г. Перерва, І. Петецький, В. Р. Писарькова, О. Р. Савченко, О. Р. Сватюк, В. В. Храпкіна, О. Є. Шандрівська; ред.: Є. В. Крикавський, О. В. Дейнега; Національний університет "Львівська політехніка", Рівненський державний гуманітарний університет. - Рівне : О. Зень, 2022. - 309 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Подано характеристику окремих напрямів, які розкривають теоретико-методологічні та прикладні аспекти адаптування інструментів маркетингу та логістики в процес забезпечення розвитку цифрової економіки. Запропоновано практичні рекомендації щодо формування механізмів управління маркетинговими та логістичними засобами, впровадження яких дозволяє якісно трансформувати структуру цифрової економіки України на засадах сталого розвитку суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 + У010.242.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Європейський Союз у мінливому світі : монографія / С. В. Андрющенко, Д. В. Борзенко, Н. М. Весела, С. В. Глебов, В. В. Копійка, І. М. Куса, Є. А. Макаренко, С. О. Маковський, В. А. Манжола, Г. В. Міхно, М. А. Миронова, Н. А. Піпченко, М. М. Рижков, О. Л. Хилько; ред.: В. В. Копійка; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : О. Зень, 2022. - 218 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Монографія присвячена аналізу геополітичного позиціонування Європейського Союзу, місця концепцій «стійкість», «стратегічна автономія», «принциповий прагматизм» у політиці ЄС. Висвітлено проблеми екологічної безпеки та технологічного лідерства у оновленій зовнішньополітичній стратегії ЄС. Вагоме місце в дослідженні присвячене дебатам щодо становлення ЄС як безпекового актора й європейської інтеграції як системного феномену трансформації в постбіполярний період. Звернено увагу на зовнішню політику ЄС та конфлікт у Сирії, взаємодію ЄС та Латинської Америки в контексті глобальних кліматичних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Огієнкознавство (1927-2021 рр.) : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. змісту / ред.: С. Копилов, В. Дубінський, О. Завальнюк, Коваленко, С. Миронова, О. Рарицький, Н. Сліпачук; уклад.: Г. Гайшук, Л. Климчук; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2022. - 183 c. - (Серія "Хмельниччина краєзнавча"Хмельниччина краєзнавча; вип. 8 (10); вип. 8 (10)). - укp.

Покажчик містить бібліографію праць про багатобічні аспекти діяльності Івана Огіенка (митрополита Іларіона) - церковного, державного та громадського діяча, просвітителя, видавця, ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-3-028 Іларіон (Огієнко Іван Іванович; митроп.; 1882-1972) я1 + Т3(4УКР)57/63-8 Огієнко І. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Миронова С. П. 
Методика проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з порушеннями пізнавальної діяльності : навч. посіб. / С. П. Миронова, М. Г. Буйняк, О. В. Гаяш; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2022. - 171 c. - Бібліогр.: с. 129-133 - укp.

У навчальному посібнику висвітлено зміст корекційно-роз- виткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями, які мають труднощі в різних сферах діяльності; розкрито питання диференційованого підходу до методики проведення корекційно- розвиткових занять; описано організаційні, змістові та методичні аспекти ранньої корекційно-розвиткової допомоги.Сутність та зміст корекційно-розвиткової роботи з дітьми з порушеннями пізнавальної діяльності 1.1. Визначення корекційно-розвиткової роботи, компоненти та принципи її реалізації 1.2. Сутність корекційно-розвиткового складника навчання при порушеннях інтелектуальної сфери 1.3. Включення спеціальних засобів корекції в освітній процес, виховання та режим дня Тема 2. Диференційований підхід до змісту й методики корекційно-розвиткової роботи при порушеннях пізнавальної діяльності 2.1. Характеристика об’єкту корекції при порушеннях пізнавальної діяльності 2.2. Прийоми корекції порушень розвитку у процесі навчання та проведення корекційно-розвиткових занять 2.3. Особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями у 2.4. Урахування в корекційно-розвитковій роботі типу затримки психічного розвитку і навчальних труднощів 2.5. Специфіка корекційно-розвиткової роботи при складних порушеннях розвитку Тема 3. Рання корекційно-розвиткова допомога дітям з порушеннями пізнавальної діяльності 3.1. Значення раннього віку та корекційної допомоги для розвитку дитини з психофізичними порушеннями Особливості розвитку дитини з інтелектуальними . Проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з порушеннями пізнавальної діяльності 91 4.1. Організація корекційно-розвиткової роботи в різних типах закладів 93 4.1.1. Діяльність інклюзивно-ресурсних центрів 93 4.1.2. Корекційно-розвиткова робота в закладах спеціальної освіти 97 4.1.3. Організація корекційно-розвиткових занять в закладах дошкільної та загальної середньої освіти 104 4.2. Зміст і методика корекційно-розвиткових занять 107 4.2.1. Види занять для дітей з ЗПР, ІП, складними порушеннями розвитку та їх характеристика 107 4.2.2. Порядок планування корекційно-розвиткових занять 115 4.2.3. Структура та методика проведення заняття 122 Особливості проведення корекційно- розвиткових занять під час дистанційного навчання


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Снісарь В. І. 
Патофізіологічні особливості онкохворих дітей. Що повинен знати та контролювати анестезіолог перед операцією / В. І. Снісарь, Д. В. Миронов // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 4. - С. 30-37. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Надано огляд літератури щодо деяких патофізіологічних особливостей онкохворих дітей та дані власних спостережень. Педіатричні пацієнти, хворі на рак, піддаються безлічі операцій і процедур, тому знання всіх особливостей дитячого організму перед анестезією буде визначати їх інтраопераційну стабільність і зводити до мінімуму можливі ускладнення. Анестезіологічна допомога немовлятам та дітям з онкологією вимагає підвищеної уваги до фізіологічних та психологічних змін, що відбуваються внаслідок їх захворювання та лікування. Це потребує іншого періопераційного підходу, ніж у дітей з неонкологічною патологією. Мета дослідження - оцінити вихідний стан гемодинаміки, вегетативної нервової системи, стресової реакції та запальної відповіді у дітей з онкологічною патологією у передопераційному періоді. Обстежено 49 дітей з онкологічною патологією віком 9,02 +- 6,05 року, які надійшли на лікування до КП "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня" ДОР у період 2019 - 2021 рр. Для порівняння досліджуваних показників додатково було обстежено групу дітей, яким планувалося оперативне лікування з приводу травматологічної патології (49 дітей порівнянного з першою групою віку). Досліджено показники гемодинаміки: частота серцевих скорочень, артеріальний тиск, систолічний, діастолічний, середній, пульсовий тиск, ударний об'єм, хвилинний об'єм крові, загальний периферичний опір судин. Активність вегетативної нервової системи вимірювали на основі варіабельності серцевого ритму. Крім кількості циркулюючих клітин крові, включаючи нейтрофіли, лімфоцити, тромбоцити, визначали рівень кортизолу, С-реактивного білка та інтерлейкінів (IL-6, TNF). Передопераційний стан у дітей з онкологічною патологією мало чим відрізняється від пацієнтів із травматологічною патологією як за клінічним аналізом крові, так і за гемодинамічними показниками. Профіль стресових реакцій на майбутнє оперативне лікування був більш виражений у дітей з онкологією, що підтверджувалося стійким сплеском кортизолу та зниженим рівнем дуже низькочастотних показників кардіоінтервалограми. А підвищення рівня прозапальних цитокінів можна пояснити наявністю хронічного запалення в дітей із раком. Висновки: майбутні режими анестезії повинні оптимізувати модуляцію реакцій на стрес, і для її безпеки у педіатричних пацієнтів важливо знайти точні маркери можливого дистресу.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Роль та значення індустрії туризму й гостинності у розвитку територій, громад, держави : монографія / Ю. Б. Миронов, М. Ю. Барна, Б. М. Мізюк, І. Г. Смирнов, О. О. Любіцева, І. М. Білецька, І. М. Мельник, В. С. Морохович, M. Y. Topornytska, J. Rakowska, Л. В. Транченко, О. М. Транченко, Н. В. Бєлоусова, О. О. Скоростецька, О. І. Трохимець, Т. В. Шелеметьєва, І. І. Тучковська, O. V. Hladkyi, Г. М. Агєєва; ред.: М. Ю. Барна; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : ЛТЕУ, 2022. - 263 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Проаналізовано проблеми розвитку індустрії туризму та гостинності в Україні, зосереджено увагу на інноваційній діяльності у сфері туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Описано комплексний розвиток м. Кам’янця-Подільського як туристичної дестинації з ресурсами національно-патріотичного та меморіального туризму. Запропоновано вектори сталого розвитку туризму й гостинності, окреслено напрями формування та розвитку національного туристичного продукту, проаналізовано світову та вітчизняну практику розвитку інклюзивного туризму. Запропоновано організаційні, соціально-економічні та маркетингові важелі розвитку індустрії туризму та гостинності, які уможливили б ефективне управління в галузі, забезпечуючи підвищення ефективності та конкурентоспроможності вітчизняної економіки загалом. Надано оцінку та рекомендації щодо розвитку індустрії туризму та гостинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Свидрук І. І. 
Організаційна поведінка : підручник / І. І. Свидрук, Ю. І. Турянський, Ю. Б. Миронов. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2022. - 351 c. - Бібліогр.: с. 348-350 - укp.

Обгрунтовано концепцію організаційної поведінки у мінливих умовах сучасного ринкового соціально-економічного середовища. Висвітлено закони, що впливають на поведінку людини в процесі спільної діяльності. Розкрито особистісний потенціал керівника та його вплив на поведінку в організації. Розглянуто основні теорії та моделі організаційної поведінки, механізми формування поведінкової активності. Значну увагу приділено питанням організаційного розвитку та управління змінами в організаційній поведінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)290-642.11 я73-1 + Ю959.18 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Герцрікен Д. С. 
Взаємодія міді з вуглецем за високоінтенсивних впливів / Д. С. Герцрікен, Н. В. Зайцева, В. Ф. Мазанко, Д. В. Миронов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 6. - С. 797-817. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою методів, заснованих на використанні радіоактивних ізотопів та рентгенівського випромінювання, вивчено взаємодію нерозчинного за рівноважних умов карбону з міддю у разі магнітно-імпульсної дії і обробки вибухом, які здійснювали за різними схемами. Показано, що під дією імпульсних деформацій без нагріву за 0,1 - 10 мкс відбувається дифузія карбону в мідь на макроскопічній відстані. Встановлено особливості розподілу мігровних атомів та склад дифузійної зони. Визначено внесок різних чинників у закономірності перебігу масоперенесення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.104.32

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта (до 140-річчя від дня народження Івана Огієнка) : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. змісту / ред.: С. Копилов, В. Дубінський, О. Завальнюк, Н. Коваленко, С. Миронова, О. Рарицький; уклад.: Г. Гайшук, Л. Климчук; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2021. - 103 c. - (Серія: Хмельниччина краєзнавча; вип. 7 (9)). - укp.

До сьомого випуску науково-допоміжного бібліографічного покажчика серії «Хмельниччина краєзнавча» увійшли бібліографічні описи статей, уміщені в двадцять одному томі збірника наукових праць «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта», опублікованих упродовж 2003 - 2020 років. У цьому збірнику опубліковано наукові праці, що є продовженням дослідження творчої спадщини Івана Огієнка, її місця в українській громадсько-політичній, культурологічній, освітньо-педагогічній, історичній та філологічній думці ХХ - ХХІ ст. Покажчик налічує 1 039 бібліографічних позицій. Для зручності користування дотримано суцільної нумерації та розроблено допоміжний апарат: іменний покажчик (авторів, співавторів, а також осіб, яким присвячено статті), алфавітно-предметний покажчик, зміст. Бібліографічний опис статей та скорочення слів і словосполучень здійснено відповідно до ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної справи та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання» та ДСТУ 3582:2013 «Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила». Покажчик стане повноцінним помічником для істориків та філологів, краєзнавців та огієнкознавців у пошуку публікацій, уміщених у збірнику, надасть суттєву допомогу працівникам бібліотек в інформаційно-бібліографічному обслуговуванні користувачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=411.4)6-8 Огієнко, І.І. + Ч213(4УКР)6 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Інституційно-правове забезпечення майнових інтересів держави та суб'єктів приватного права в умовах регіональної нестабільності : зб. наук. пр. / О. Д. Крупчан, В. І. Король, С. В. Семіног, Б. В. Деревянко, К. М. Пільков, В. І. Нагнибіда, В. Д. Примак, Г. А. Миронова, Т. Г. Попович; ред.: О. Д. Крупчан; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені Ф. Г. Бурчака. - Київ : НДІ приват. права і підприємництва ім. Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2021. - 339 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Досліджено забезпечення прав іноземних інвесторів та національної економічної безпеки, усунення прогалин у законодавстві України щодо емісії й обігу криптовалют, його адаптації до aguis ЄС щодо правового статусу небанківських фінансових установ, підвищення рівня захисту прав і законних інтересів у суді та міжнародному арбітражі, здійснення цифрової трансформації сфери охорони здоров’я у цілому та адаптація механізмів цивільно-правового захисту до умов пандемії тощо. Негативні тенденції у багатьох сферах суспільного буття в Україні підвищують значення науково-правового супроводження формування і реалізації державної політики та зумовили необхідність забезпечення як системного, так і комплексного підходу колективного наукового дослідження, застосування міждисциплінарної методології правового прогнозування. Такий підхід має визначений рівень дієвості та удосконалення приватно-правового та публічно-правового інструментарію, спрямованого на належне інституційно-правове забезпечення майнових інтересів держави та суб’єктів приватного права в умовах регіональної нестабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соціальна та освітня інклюзія: історія, сучасність, перспективи розвитку : колект. монографія : [у 2 ч.]. Ч. 1. Інституційні та особистісні аспекти впровадження в Україні / Г. В. Барабащук, О. А. Блінов, М. Г. Буйняк, О. В. Гаяш, Н. М. Гуцуляк, О. І. Дмітрієва, М. М. Душкевич, А. В. Камбур, Т. М. Канівець, В. В. Костик, Л. Б. Костик, О. С. Лісова, Т. В. Лясковська, С. П. Миронова, Ю. А. Михальська, А. В. Михальський, О. М. Молоч, Т. В. Петренко, Л. Б. Платаш, Л. М. Потапюк, В. М. Санжаровець, Н. В. Скрипник, А. В. Сушма, І. Ф. Тімкін, Л. І. Фесік, Г. С. Фесун, О. В. Чопік; ред.: С. П. Миронова, Л. Б. Платаш, С. З. Романюк, Л. І. Тимчук, Т. Д. Федірчик, О. В. Гаврилов, Н. С. Гаврилова, З. П. Ленів. - Чернівці, 2021. - 351 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - англ.

Проаналізовано теоретичні та прикладні питання організації освітньої та соціальної інклюзії осіб з особливостями розвитку. Доведено про важливість якісної управлінської, організаційної діяльності, забезпечення психологічної безпеки. Окрему увагу приділено технологічному аспекту інклюзії осіб з порушеним зором і слухом, питанням розвитку фахового партнерства в інклюзії та особистісного потенціалу людини в умовах інклюзії. Висвітлено авторське бачення потенціалу доступного середовища для осіб з особливостями психофізичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.91 + Ч430.221.05 + Ч430.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358785/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Європейський Союз у міжнародних відносинах : навч. посіб. / В. В. Копійка, С. О. Маковський, М. А. Миронова, С. В. Андрущенко, О. А. Бордиловська, Н. М. Весела, І. О. Волошенко, В. М. Грубов, В. Б. Дальський, М. С. Дорошко, Є. Ю. Єнько, Д. В. Кузьмін, Т. О. Кулінич, І. В. Максименко, В. А. Манжола, І. О. Мінгазутдінов, Г. І. Мінгазутдінова, О. В. Мішин, О. Л. Хилько, О. А. Чугаєв, О. І. Шнирков; ред.: В. В. Копійка; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2021. - 559 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Вивчено розвиток Європейського Союзу. Особливу увагу приділено його спільній політиці та відносинам з регіонами світу, в яких він виступає як колективний, принципово новий актор глобального управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського