Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Морозов А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 210
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Життєвий цикл людини : [монографія] / Ю. М. Ковальов, Н. М. Мхітарян, А. Ю. Морозов, Я. Ф. Жукова; ред.: А. Я. Бельдій, В. В. Вероцька, О. А. Микитенко. - Київ : Наукова думка, 2023. - 414, [1] c. - Бібліогр.: с. 385-411 - укp.

Присвячено моделюванню життєвого циклу людини. Людина розглядається як відкрита складна система, а для моделювання вперше використовується теорія самоорганізації складних систем на основі аксіоматичної хвильової моделі С-простору. Витоки народження, розвитку, старіння і смерті людини закладаються ще під час виникнення життя як такого і набувають особливостей під час тривалого еволюційного процесу. Наведено відповідні факти та гіпотези, які використовуються для тестування теорії самоорганізації, а також для моделювання життєвих процесів. Смерть людини розглядається як руйнування складної системи, після чого окремі компоненти, які також є складними системами, продовжують існування за прогнозованими сценаріями. Для перевірки таких сценаріїв використовується історичний досвід людства, акумульований у текстах і артефактах. Викладено філософський погляд на проблеми життя та смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Морозов А. О. 
Прийняття рішень. Поняття та визначення / А. О. Морозов // Мат. машини і системи. - 2022. - № 2. - С. 64-67. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Прийняття рішень безпосередньо пов'язане з цілеспрямованою діяльністю людини і є процесом, яким кожна людина займається щоденно як особисто, так і з використанням автоматичних або автоматизованих систем. Розглядаються питання технології прийняття рішень в автоматичних і автоматизованих системах, визначені основні етапи прийняття рішень: дані - інформація - знання - прийняття рішення - виконання рішень. Дано визначення термінам "дані", "інформація", "знання", "рішення", "виконання рішень", які використовуються на етапах прийняття та виконання рішень в автоматизованих і автоматичних системах управління. Представлено визначення автоматичних і автоматизованих систем, роботів - окремого класу автоматичних систем, а також наступного етапу розвитку роботів - автоматичних машин, що самоорганізуються, які самостійно на основі закладених в них правил отримання знань налаштовуються на виконання різних цільових функцій. Відзначені особливості великих систем типу галузь, держава. Для таких систем неможливо отримати всі необхідні дані про процеси, що протікають в них, і таким чином отримана в результаті їх обробки інформація не забезпечить повноту знань для прийняття рішення щодо управління системою. Відсутні знання можна отримати за допомогою підключення людини з їх неформалізованими знаннями. Наведено визначення неформалізованих знань людини. Сформовані принципи побудови автоматизованих та автоматичних систем із використанням штучного інтелекту. Описано послідовність процесів управління в будь-якій автоматичній або автоматизованій системі управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
3.

Морозов А. О. 
Системи управління схемою гарячого водопостачання для сучасних новобудов / А. О. Морозов, В. П. Клименко, О. В. Гедзь, М. Г. Ієвлєв, С. Є. Мойсеєнко // Мат. машини і системи. - 2022. - № 2. - С. 50-63. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Житлово-комунальне господарство Києва налічує понад 10 000 багатоповерхових будинків, а Київської області - понад 5000. Скорочення споживання енергоресурсів на потреби утримання житла, послуги тепло- та водопостачання й освітлення слід розглядати як скорочення витрат енергоресурсів. Важливе значення має безаварійна робота обладнання. Його ресурс на багатьох об'єктах комунальної сфери має мінімальний запас міцності. Централізований аналіз контролю обладнання, облік моторесурсу та відповідно вчасно проведені профілактичні роботи дозволяють продовжити термін роботи багатьох вузлів інженерних систем у комунальній сфері, на транспорті, у промисловості. Ці задачі вирішуються розподіленими системами автоматизованого управління інженерним обладнанням, у тому числі системами управління схемою гарячого водопостачання для сучасних новобудов. У сучасних новобудовах поширена схема гарячого водопостачання (ГВП) із двома циркуляційними насосами і регулятором ГВП. Шафа управління, розроблена в ІПММС НАН України, виконана на основі контролера МРТП-7 з відповідним програмним забезпеченням, яке складається із програм загального призначення та програм спеціального призначення. Розглянуті принципи побудови системи управління схемою гарячого водопостачання, розглянуто функції програмного забезпечення системи, наведено математичну модель системи ГВП, описано лабораторний полігон для відпрацювання алгоритмів регулювання ГВП та моделювання процесу регулювання ГВП. Викладені науково-технічні рішення можуть бути використані при розробці систем автоматизованого управління інженерним обладнанням у комунальній сфері.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Морозов А. О. 
Концепції людино-машинної автоматизації в АСУ ТП товстолистових станів / А. О. Морозов, В. П. Клименко, Г. Г. Грабовський, М. Г. Ієвлєв, С. Є. Мойсеєнко // Мат. машини і системи. - 2022. - № 1. - С. 81-96. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Сучасні автоматизовані системи управління не можуть обходитися без наявності в них спеціальних засобів організації діалогу з людиною. Основна особливість людино-машинної взаємодії - це поєднання формалізованих інформаційних процесів і структур і неформалізованої (як правило, творчої) обробки інформації. Остання допомагає як знаходити шляхи вирішення складних завдань, що не містяться в формальних моделях (алгоритмах), так і організувати сам процес вирішення як цілісну систему. Людино-машинна взаємодія не може бути повністю алгоритмізована (в формальному розумінні), але можливе вироблення технології спільної діяльності людини і технічних систем при вирішенні задач. Роль людини в технічних керуючих системах постійно змінюється. Раніше людина була тією ланкою, яка у значній мірі під свою відповідальність здійснювала управління процесом. У міру розвитку автоматизованих систем, підтриманого все більш широким застосуванням ЕОМ, людина все активніше брала на себе функції контролюючої ланки, залишаючись при цьому спостерігачем за ходом процесу. Однак в останні роки змінюється роль людини в керуючих системах. В сучасних технічних системах людина знову відіграє провідну роль, в якій повністю розкриваються її здібності і використовуються граничні можливості з метою оптимального розподілу функцій між людиною і машиною, людиною і процесом. Людино-машинна взаємодія - це форма спільного використання резервів людини і автоматизованих систем, орієнтована в кінцевому підсумку на людину. Розглянуті етапи розвитку людино-машинних систем автоматизації, склад і розподіл функцій у людино-машинних системах, можливості їх виконання, аварійні ситуації в автоматизованих технологічних об'єктах, приклади людино-машинного управління в АСУ ТП товстолистових прокатних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-52-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гречанінов В. Ф. 
Шляхи досягнення деяких завдань, визначених у стратегічних цілях, за допомогою використання сучасних інформаційних технологій (створення єдиної системи управління оборонними ресурсами ЗС України) / В. Ф. Гречанінов, А. О. Морозов, М. А. Закалад, А. В. Лопушанський, О. В. Бєляченко // Мат. машини і системи. - 2022. - № 3. - С. 28-47. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Аналіз світового досвіду воєнних конфліктів останнього сторіччя та результатів відсічі повномасштабної збройної агресії Російської Федерації свідчить про необхідність зміцнення обороноздатності держави за рахунок удосконалення способів та механізмів всебічного забезпечення. Дослідження доводять, що базовою основою забезпечення обороноздатності держави і спроможностей сил оборони є управління оборонними ресурсами як складова частина стратегічного (оборонного) планування. Отже, управління оборонними ресурсами - це пріоритетний загальнодержавний захід, у якому беруть участь складові сектора безпеки та оборони України (СБОУ), інші міністерства та органи виконавчої влади, межі компетенції яких поширюються на питання, пов'язані з оборонною сферою країни. Запропоновані шляхи посилення оборонного потенціалу держави і підвищення ефективності ЗС України завдяки використанню високотехнологічної інформаційної системи (ІС). Складним та важливим питанням даної управлінської діяльності є забезпечення координації дій державних органів СБОУ, досягнення потрібної збалансованості між обсягом і характером завдань, що покладаються на МО України, ЗС України та інші складові СБОУ, можливостями держави щодо їх ресурсного забезпечення, заходами й обсягами міжнародної військово-технічної та фінансової допомоги. Саме такою ІС, яка підвищить ефективність органів державного та військового управління і удосконалить механізми управління оборонними ресурсами, може бути перспективна Єдина інформаційна система управління оборонними ресурсами ЗС України (ЄІС УОР ЗСУ). В існуючих умовах для суттєвого покращення організації та здійснення діяльності з управління оборонними ресурсами всі складові СБОУ повинні бути оснащені відповідним програмно-технологічним інструментарієм - ЄІС УОР ЗСУ. Формування та використання перспективної ЄІС УОР ЗСУ необхідно спрямувати на розв'язання проблем забезпечення оборони, ефективне використання потенціалу держави, а також здійснення заходів щодо посилення обороноздатності держави за напрямом УОР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)30 + Ц1(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

XI Богданівські читання : матеріали Всеукр. наук. конф. : [зб. наук. пр.] / ред.: Ю. П. Присяжнюк, К. В. Івангородський, В. Ф. Боєчко, О. О. Драч, Н. І. Земзюліна, О. В. Марченко, В. В. Масненко, А. Г. Морозов, Л. І. Синявська, А. Ю. Чабан, О. О. Мазур, В. О. Кірєєва, Ю. М. Михайлюк, А. І. Темченко, А. І. Касян, Д. В. Хоменко; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Наукове товариство імені Шевченка. - Черкаси : Ю. Чабаненко, 2021. - 207 c. - укp.

Наведено результати досліджень, присвячених постаті Б. Хмельницького, історії козацтва та України загалом. Висвітлено актуальні питання археології, етнології, краєзнавства, всесвітньої історії, міжнародних відносин, філософії. Розглянуто образ Богдана Хмельницького в працях польських істориків початку XX ст. Проаналізовано історіографію діяльності РПЦ на території України (1861 - 1874 рр.). Досліджено політику історичної пам'яті в законодавчих і нормативних актах України. Розглянуто музичні символи в металопластиковій оздобі споруд Львова кінця XIX - початку XX ст. Охарактеризовано правове становище жінки в козацьку добу. Увагу приділено зовнішній політиці Візантійської імперії за Юстиніана І, геополітичному простору націогенезису Кримського ханства XV - XVI ст., історії здобуття незалежності Техасом, дипломатичним відносинам України та країн Антанти в 1917 р. Розкрито питання визначення парадигмальних засад феноменологічної естетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я431(4УКР-4ЧЕК-2Ч) + Т3(4УКР)51 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пальчиковський В. О. 
Методи діагностування дефектів деталей авіаційних двигунів з композиційних матеріалів / В. О. Пальчиковський, А. В. Морозов, Ю. І. Торба // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - N 4 (спец. вип., ч. 1). - С. 102-109. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Пріоритетним напрямком підвищення техніко-економічних показників газотурбінних двигунів є застосування нових композиційних матеріалів (КМ). Використання композитів у елементах відповідальних силових конструкцій, які працюють в умовах статичних і динамічних навантажень протягом тривалих термінів експлуатації, визначає необхідність прогнозування ресурсу цих елементів. Також для підвищення безпеки експлуатації двигунів і вдосконалення технології виробництва деталей, є важливим вчасна діагностика дефектів таких конструкцій. Роботу присвячено діагностиці дефектів і пошкоджень деталей із КМ, які виникають на різних етапах виробництва та експлуатації. Мета роботи - розгляд існуючих методів неруйнівного контролю КМ, опис принципу їх роботи та визначення сфери їх застосування. Розглянуто акустичні, теплові, оптичні та радіаційні методи контролю. З ряду акустичних методів, метод фазованих решіток, виділений як найбільш інформативний та універсальний. Також виділено метод акустичної емісії, який надає можливість стежити за розвитком дефектів у реальному часі під час випробувань. Із теплових методів виділено метод вібро-термографії, як найбільш перспективний із термографічних підвидів. Він надає можливість, використовувати явище локального резонансу дефектів і як наслідок ефективно їх виявляти. З оптичних методів розглянуто шерографію. Розглянуто особливості використання рентгенівських методів на прикладі комп'ютерної томографії. Зроблено висновок, що підхід із використанням декількох методів надає можливість значно збільшити ефективність виявлення дефектів та оцінити ступінь їх критичності. Активний тепловий контроль добре підходить для швидкого сканування великогабаритних деталей і пошуку зон скупчення дефектів. Надалі потрібно використовувати локальні методи, як, імпедансний, вібро-термографію або один з ультразвукових. Для вимірювання деформацій за статичного навантаження доцільно використовувати шерографію. Для виявлення прогресуючих дефектів за статичного навантаження доцільно використовувати метод акустичної емісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Морозов А. В. 
Чисельне визначення ефективних пружних характеристик тривимірноармованого волокнистого композиційного матеріалу / А. В. Морозов // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 8. - С. 121-129. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Процеси, що відбуваються в композиційних матеріалах, визначаються диференційними рівняннями в часткових похідних із змінними коефіцієнтами. В більшості композиційні матеріали мають періодичну структуру, тому коефіцієнти в рівняннях є швидко осцилюючими періодичними функціями. В дослідженні поля напружень і деформацій конструкцій з композиційного матеріалу найбільш ефективним є метод скінчених елементів, в якому неоднорідний композиційний матеріал замінюється еквівалентним йому однорідним анізотропним матеріалом. Для визначення усереднених характеристик композиційного матеріалу з періодичною структурою потрібна верифікована методика, що дозволить це зробити. Отже фундаментальною задачею механіки композиційних матеріалів є визначення ефективних пружних характеристик матеріалу. Робота присвячена актуальній проблемі визначення ефективних пружних характеристик тривимірноармованих композиційних матеріалів по відомим пружнім властивостям волокон та в'яжучого з урахуванням розподілу армуючих волокон по об'єму композиційного матеріалу. Здійснено математичне моделювання мінімального тривимірного представницького елементу об'єму за заданою схемою армування і геометричними розмірами компонентів. Чисельні експерименти отримані за допомогою програмного пакету ANSYS. Низкою чисельних експериментів моделюються шість випадків деформування: одноосьові розтягнення у напрямках X, Y, Z та зсув у площинах XY, YZ, XZ. За результатами чисельного дослідження напруженого і деформованого стану представницького елемента об'єму композиційного матеріалу визначені ефективні пружні постійні еквівалентного гомогенного матеріалу. Дві серії розрахунків здійснені з завданням відповідних умов симетрії та умов періодичності. За результатами експериментального дослідження здійснена верифікація запропонованої методики визначення ефективних пружних характеристик тривимірноармованих волокнистих композиційних матеріалів. Розроблена чисельна методика дозволяє вирішувати задачі механіки композиційних матеріалів за допомогою сучасних програмних комплексів, що використовують в математичній основі метод скінченних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.106.21 + В251.109.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кошевой Н. Д. 
Сравнительный анализ методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента / Н. Д. Кошевой, Е. М. Костенко, В. В. Муратов, А. М. Крюков, А. И. Биленко, А. А. Морозов // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 1. - С. 54-62. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Предложено применение методов поиска косяком рыб, обезьяньего поиска, прыгающих лягушек для построения оптимальных по стоимости (времени) планов эксперимента при исследовании технологических процессов и систем, позволяющих осуществление на них активного эксперимента. Цель работы - сравнительный анализ этих методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента. Предложены методы построения оптимальной по стоимости (времени) реализации матрицы планирования эксперимента с использованием алгоритмов поиска косяком рыб, обезьяньего поиска, прыгающих лягушек. В начале вводится количество факторов и стоимости переходов для каждого уровня факторов. Затем с учетом введенных данных формируется исходная матрица планирования эксперимента. Метод поиска косяком рыб основан на перестановке столбцов матрицы планирования эксперимента, исходя из суммы стоимостей (времен) переходов между уровнями для каждого из факторов. Косяки рыб формируются по следующему принципу: меньше косяков рыб там, где больше сумма стоимостей (времен) переходов между уровнями факторов. Затем выполняются перестановки косяков рыб, расположенных рядом в матрице планирования эксперимента. При использовании метода обезьяньего поиска столбцы матрицы планирования эксперимента представляют собой деревья. Каждое дерево состоит из ветвей, по которым перемещается обезьяна. Ветвей дерева больше там, где меньше сумма стоимостей (времен) переходов между уровнями факторов. Обезьяна начинает свое движение снизу вверх по каждой ветви дерева. Во время этого выполняется поиск по ветвям, на которых находится обезьяна по минимальному значению суммы стоимостей (времен) переходов между уровнями для каждого из факторов. В методе прыгающих лягушек выполняется определение успешной лягушки по наименьшей стоимости переходов между уровнями для каждого из факторов. После этого выполняются перестановки лягушек. Лягушка стремится к наиболее успешной и при условии нахождения поблизости остается в текущем местоположении. Затем рассчитывается выигрыш по сравнению с исходной стоимостью (временем) проведения эксперимента. Разработано программное обеспечение, реализующее предложенные методы, которое использовано для проведения вычислительных экспериментов по изучению свойств этих методов при исследовании технологических процессов и систем, позволяющих осуществление на них активного эксперимента. Получены оптимальные по стоимости (времени) реализации планы экспериментов, а также приведены выигрыши в результатах оптимизации по сравнению с исходной стоимостью проведения эксперимента. Проведен сравнительный анализ методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента. Выводы: проведенные эксперименты подтвердили работоспособность предложенных методов и реализующего их программного обеспечения, а также позволяют рекомендовать их для применения на практике при построении оптимальных матриц планирования эксперимента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173 + В172.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кошевой Н. Д. 
Сравнительный анализ методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента / Н. Д. Кошевой, Е. М. Костенко, В. В. Муратов, А. М. Крюков, А. И. Биленко, А. А. Морозов // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 1. - С. 54-62. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Предложено применение методов поиска косяком рыб, обезьяньего поиска, прыгающих лягушек для построения оптимальных по стоимости (времени) планов эксперимента при исследовании технологических процессов и систем, позволяющих осуществление на них активного эксперимента. Цель работы - сравнительный анализ этих методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента. Предложены методы построения оптимальной по стоимости (времени) реализации матрицы планирования эксперимента с использованием алгоритмов поиска косяком рыб, обезьяньего поиска, прыгающих лягушек. В начале вводится количество факторов и стоимости переходов для каждого уровня факторов. Затем с учетом введенных данных формируется исходная матрица планирования эксперимента. Метод поиска косяком рыб основан на перестановке столбцов матрицы планирования эксперимента, исходя из суммы стоимостей (времен) переходов между уровнями для каждого из факторов. Косяки рыб формируются по следующему принципу: меньше косяков рыб там, где больше сумма стоимостей (времен) переходов между уровнями факторов. Затем выполняются перестановки косяков рыб, расположенных рядом в матрице планирования эксперимента. При использовании метода обезьяньего поиска столбцы матрицы планирования эксперимента представляют собой деревья. Каждое дерево состоит из ветвей, по которым перемещается обезьяна. Ветвей дерева больше там, где меньше сумма стоимостей (времен) переходов между уровнями факторов. Обезьяна начинает свое движение снизу вверх по каждой ветви дерева. Во время этого выполняется поиск по ветвям, на которых находится обезьяна по минимальному значению суммы стоимостей (времен) переходов между уровнями для каждого из факторов. В методе прыгающих лягушек выполняется определение успешной лягушки по наименьшей стоимости переходов между уровнями для каждого из факторов. После этого выполняются перестановки лягушек. Лягушка стремится к наиболее успешной и при условии нахождения поблизости остается в текущем местоположении. Затем рассчитывается выигрыш по сравнению с исходной стоимостью (временем) проведения эксперимента. Разработано программное обеспечение, реализующее предложенные методы, которое использовано для проведения вычислительных экспериментов по изучению свойств этих методов при исследовании технологических процессов и систем, позволяющих осуществление на них активного эксперимента. Получены оптимальные по стоимости (времени) реализации планы экспериментов, а также приведены выигрыши в результатах оптимизации по сравнению с исходной стоимостью проведения эксперимента. Проведен сравнительный анализ методов оптимизации по стоимостным (временным) затратам планов полного факторного эксперимента. Выводы: проведенные эксперименты подтвердили работоспособность предложенных методов и реализующего их программного обеспечения, а также позволяют рекомендовать их для применения на практике при построении оптимальных матриц планирования эксперимента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173 + В172.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Селянство, земля і влада в період Української революції (1917-1921 рр.) : [монографія] / С. В. Корновенко, Н. І. Земзюліна, Н. А. Ковальова, Б. Г. Малиновський, В. В. Масненко, А. Г. Морозов, О. В. Михайлюк, Ю. Г. Пасічна; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси : Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького, 2020. - 439 c. - Бібліогр.: с. 405-439 - укp.

Досліджено соціокультурні трансформації в українському селі на початку XX ст. Зроблено аналіз аграрного законодавства, висвітлено проведення перетворень у сфері землеволодіння та землекористування в українському селі різними політичними силами періоду Української революції 1917 - 1921 рр. Описано події Української революції 1917-1921 рр. Окреслено особливості аграрного питання на західноукраїнських землях, становлення національної державності на західноукраїнських землях та наведено розробку аграрного законодавства. Розглянуто аграрну політику Уряду Півдня Росії (С. В. Корновенко), зміст врангелівського аграрного законодавства, діяльність волосних та повітових земельних рад, аспекти закріплення землі у приватну власність селян. Увагу приділено радянській аграрній політиці періоду Української революції (1917 - 1921 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-283

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Морозов А. 
Особистість як доказ існування Бога / А. Морозов // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 50-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто природний (біологічний) і надприродний (духовний, метафізичний) бік існування особистості. Надано теологічну інтерпретацію "антропного принципу", зокрема поява людини трактується як розумна мета всесвіту, що передбачає розумного Творця цієї мети. Приділено увагу моральному аргументу, де Бог виступає умовою можливості гармонізації доброчесності і щастя як вищого орієнтира на шляху морального самовдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Морозов А. І. 
Віртуозні рухи в українському народно-сценічному танці: витоки, еволюція, сучасні тенденції : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / А. І. Морозов; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ, 2019. - 16 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз віртуозних рухів як феномену українського народно-сценічного хореографічного мистецтва. Виявлено витоки, етапи розвитку, специфіку віртуозних рухів у фольклорному танці; продемонстровано роль скоморохів, бандуристів, "мандрівних дяків", цехових музикантів на правах професійних танцівників у процесі ускладнення лексики українського народного танцю. Проаналізовано фольклорний танець в інтермедіях на сцені українського шкільного театру. З'ясовано тенденції розвитку віртуозних рухів у сценічному танці XIX - початку XX ст.; досліджено основні аспекти віртуозності в народно-сценічній танцювальній культурі радянської доби. Наведено хореологічні підходи до розгляду системи психофізичного вдосконалення "Бойовий гопак" як вияву новітніх тенденцій взаємодії хореографічного мистецтва і спорту; окреслено перспективні напрями подальших наукових студій феномену віртуозності в українському народно-сценічному танці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ325.3(4УКР)6 + Щ327.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гречанінов В. Ф. 
Мережа ситуаційних центрів органів державної влади - базис для підвищення ефективності їх діяльності (взаємодії) / В. Ф. Гречанінов, Г. Є. Кузьменко, А. В. Лопушанський, А. О. Морозов // Мат. машини і системи. - 2018. - № 3. - С. 32-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто питання підвищення якості та оперативності взаємодії органів державної влади сектора безпеки та оборони (СБО) в оцінці ситуацій, які відбуваються в Україні, прогнозування їх розвитку, упередження і мінімізації можливих загроз для держави та прийняття обгрунтованих і узгоджених державних рішень усіма органами СБО одночасно. Обгрунтовано, що для розв'язання питань, які стосуються захисту національних інтересів України, необхідно створити для кожного державного органу СБО систему підтримки прийняття рішень типу Ситуаційні центри (СЦ). Сформульовано основні підходи щодо підвищення інтелектуальних можливостей СЦ за рахунок інтеграції формалізованих та неформалізованих знань; активізації розумової, інтуїтивної, творчої діяльності людини та її індивідуальних можливостей за рахунок максимізації наочності подання інформації; здобування нових знань і використання мозкового штурму у процесі колективного обговорення та прийняття рішень. Обгрунтовано необхідність об'єднання СЦ органів державної влади СБО в єдину мережу та запропоновано підходи щодо забезпечення їх взаємодії в мережевому режимі. Це створення сукупності захищених інформаційних мереж, глобальних інформаційних мереж як технічної основи для швидкодіючих каналів обміну інформацією в реальному масштабі часу, створення єдиного інформаційного середовища, використання єдиних загальносистемних інструментальних засобів, забезпечення єдиного понятійного сервісу створенням метабази даних, надання можливостей сумісного одночасного прийняття рішень усіма органами СБО за умов паралельної роботи усіх СЦ, об'єднаних в одну мережу. Обгрунтовано необхідність створення цільової державної програми щодо проектування, розробки та впровадження ситуаційних центрів органів державної влади сектора безпеки та оборони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Морозов А. 
Нігілізм і псевдодуховність: людство на роздоріжжі / А. Морозов // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 5-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено проблему негативних наслідків нігілістичного світогляду та шляхів їх компенсації. Ситуація "смерті бога", екзистенційного вакууму та релятивізації цінностей добра і зла приводить людину до роздоріжжя: або протистояти моральному хаосу через впровадження автономної нормативної етики (Кант), яка містить прихований тоталітарний потенціал, або вдаватися до сумнівних психоделічних псевдодуховних практик, де метафізична ностальгія за вищим смислом набуває антисоціальних деструктивних форм прояву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Морозов А. О. 
Розробка енергозберігаючої системи світлодіодного освітлення для вагонів метро / А. О. Морозов, В. П. Клименко, В. Б. Корбут, М. Г. Ієвлєв, В. Г. Бутко // Мат. машини і системи. - 2018. - № 2. - С. 3-20. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано основні технічні рішення, використані під час розробки та впровадження енергозберігаючих світлодіодних систем освітлення вагонів метро Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену, і результати експлуатації систем освітлення вагонів метро, розроблених і впроваджених ІПММС. Установлено, що у порівнянні зі стандартними системами освітлення з люмінесцентними світильниками світлодіодні системи забезпечують економію електроенергії в 3,5 разу і збільшення освітленості більше ніж у 1,5 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294 + О812-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Морозов А. О. 
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України - 100-річчю Національної академії наук України / А. О. Морозов // Мат. машини і системи. - 2018. - № 4. - С. 3-10. - укp.

У 1963 р. за ініціативою академіка В. М. Глушкова, засновника української кібернетичної школи, було створене Спеціальне конструкторське бюро математичних машин і систем (СКБ ММС) Інституту кібернетики АН України як експериментальна, проектна та виробнича база. У жовтні 1992 р. Постановою Президії НАН України СКБ ММС перетворено в Інститут проблем математичних машин і систем НАН України (ІПММС НАН України. ІПММС НАН України підпорядкований Президії НАН України. Науково-методичне керівництво ІПММС НАН України покладено на Секцію фізико-технічних і математичних наук НАН України із залученням профільних відділень наук. Основні напрями діяльності Інституту - розробка та впровадження в народне господарство й оборону інформаційних технологій, автоматизованих систем різного призначення, засобів обчислювальної техніки й систем програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Морозов А. 
ЗЛО: метафізичні та богословські виміри : монографія / А. Морозов; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2018. - 255 c. - укp.

Проаналізовано проблему зла в межах міждисциплінарних досліджень на стику філософії історії, метафізики, теології. Показано, що послідовне проходження стадій (домодерн, модерн, постмодерн) зумовлено відповідною орієнтацію на вічність надприродного, час природного і хаос протиприродного, що є духовною деградацією творчих сил людства. Зазначено, що сутність зла тлумачиться як процес розлюднення та дегуманізації, втрата людиною особистісного унікального начала, самовідчуження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Буланый М. Ф. 
Получение нанокристаллов ZnS методом самораспространяющегося высокотемпературного синтеза / М. Ф. Буланый, А. В. Коваленко, А. С. Морозов, О. В. Хмеленко // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2017. - 9, № 2. - С. 02007-1-02007-4. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Морозов А. С. 
Деякі структурні, економічні та екологічні аспекти переробки біорозкладальних полімерів / А. С. Морозов // Технологія і техніка друкарства. - 2017. - № 3. - С. 53-62. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено особливості переробки та утилізації полімерних паковань та їх вплив на навколишнє середовище. Висвітлено сучасні способи та методи розв'язання проблеми утилізації полімерних паковань з урахуванням економічних та екологічних аспектів та їх подальший розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж69 + Л710.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського