Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ПІСКУНОВА$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ЕДУАРДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Піскунова О. В. 
Математичні моделі у дослідженні соціально-економічних проблем великого міста (на прикладі міста Дніпропетровська) : монографія / О. В. Піскунова, Ю. Ю. Погребняк, Л. В. Рибальченко, О. А. Рядно, Я. В. Хрущ; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Д., 2007. - 194 c. - укp.

Розглянуто соціально-економічні проблеми великого міста, зокрема Дніпропетровська. Розкрито питання оцінки якості життя населення. За допомогою економіко-математичених моделей визначено фактори, що впливають на тривалість перебування на обліку в центрах зайнятості мешканців Дніпропетровська. Висвітлено гендерні аспекти поведінки населення на зареєстрованому ринку праці. Наведено результати порівняльного аналізу факторів тривалості пошуку роботи у великих промислових містах України та Росії.

Рассмотрены социально-экономические проблемы большого города, в частности Днепропетровска. Раскрыты вопросы оценки качества жизни населения. С помощью экономико-математических моделей определены факторы, влияющие на длительность пребывания на учете в центрах занятости жителей Днепропетровска. Освещены гендерные аспекты поведения населения на зарегистрированном рынке труда. Приведены результаты сравнительного анализа факторов продолжительности поисков работы в крупных промышленных городах Украины и России.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДНІ-2Д)22в611 + У9(4УКР-4ДНІ-2Д)441в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вітлінський В.  
Дослідження діяльності страхових компаній України методами факторного аналізу та теорії нечітких множин / В. Вітлінський, О. Піскунова, Л. Рибальченко // Економіка України. - 2009. - № 5. - С. 46-58. - укp.

За допомогою методу головних факторів виділено основні узагальнені фактори, що пояснюють стратегії страхових компаній України на ринку страхових послуг. Для більшої адекватності факторної моделі реальному процесу побудовано динамічну факторну модель діяльності страхових компаній з використанням елементів теорії нечітких множин. На її основі досліджено стратегії діяльності страхових компаній України у 2001 - 2005 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71 в611.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Піскунова О. В. 
Динамічна стійкість вагонів у поїздах з урахуванням дії стискуючих навантажень : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О. В. Піскунова; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. - Д., 1998. - 19 c. - укp. - рус.

Розглядаються питання умов динамічної стійкості вантажних вагонів в кривих з урахуванням дії поздовжніх стискуючих сил. Досліджувалися екстремальні режими руху, при яких коефіцієнти стійкості вагонів від сходу з рейок і перекидання виходять за рамки допустимих. Розроблено базову математичну модель для дослідження вимушених просторових коливань вантажних вагонів в умовах розвитку аварійної ситуації, що характеризується сходом вагонів з рейок та їх перекиданням. Розрахункова модель враховує суттєві структурні зміни системи в процесі руху, можливість вкочування гребеня колеса на головку рейки з наступним падінням його на підрейкову основу, а також кінцеві переміщення тіл. Розроблено алгоритм оцінки динамічної стійкості вагонів, який грунтується на аналізі переміщень елементів їхньої конструкції та положення колеса відносно рейки. Для порожнього та завантаженого напіввагонів, платформи, що транспортує автопоїзд, і цистерни з рідким вантажем отримано залежності від швидкості граничних значень поздовжніх стискуючих сил, які спричиняють схід вагонів з рейок або їх перекидання, та визначено допустимі швидкості руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Піскунова Л. Е. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування пестицидів при вирощуванні зернових культур за різними технологіями в умовах Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Л. Е. Піскунова; УААН. Ін-т агроекол. і біотехнології. - К., 2002. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Піскунова Н. В. 
Організаційно-економічний механізм формування комплексу управлінських рішень щодо розвитку вуглевидобувних підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / Н. В. Піскунова. - Донецьк, 2003. - 20 c. - укp.

На підставі аналітичного огляду літературних джерел уточнено поняття "управлінські рішення", удосконалено їх класифікацію. Встановлено, що методична база прийняття управлінських рішень на вуглевидобувних підприємствах базується на несистемному обліку витрат і результатів, недостатньо структурованій організації робіт із розробки та визначення економічної ефективності рішень. Зазначено, що у методиках відсутні підходи до формування сукупності даних рішень, що забезпечують досягнення цілей функціонування підприємства. З'ясовано, що більшість вуглевидобувних підприємств працюють збитково навіть з урахуванням державної фінансової підтримки. Розроблено організаційно-економічний механізм формування комплексу управлінських рішень щодо розвитку даних підприємств, спрямованих на більш повне та ефективне використання внутрішньовиробничих, ринкових і державних можливостей для досягнення беззбиткової роботи та подальшого їх розвитку. Доведено, що використання даного механізму дозволяє підвищити якість управлінської праці, мобілізувати керівників і фахівців на подолання проблемних ситуацій та на цій основі забезпечити розвиток виробництва вугільної продукції та підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вітлінський В. В. 
Математичні моделі та методи ринкової економіки : навч. посіб. / В. В. Вітлінський, О. В. Піскунова; МОНМС України, ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К, 2010. - 531 c. - Бібліогр.: 31 назв - укp.

Висвітлено концептуальні аспекти моделювання ринкової економіки. Розглянуто проблеми розбудови, аналізу та застосовування адекватних математичних моделей і методів у сфері економіки та підприємництва. Розкрито питання економіко-математичного моделювання та кількісного аналізу в контексті проблем сучасної ринкової економіки, яка характеризується динамічністю, невизначеністю, автономністю дій суб'єктів господарювання, конкуренцією, мобільністю ресурсів, бурхливим розвитком процесів інформатизації, а також потужними трансформаційними процесами. Увагу приділено проблемам стійкості та надійності економічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.29 в611 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рядно О. А. 
Математичні моделі у фінансах : навч. посіб. / О. А. Рядно, О. В. Піскунова, Л. В. Рибальченко, Я. В. Хрущ; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Д., 2011. - 188 c. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Розглянуто питання застосування економіко-математичних методів і моделей для розв'язку задач фінансової тематики на підприємствах, у фінансових управліннях, податкових адміністраціях, управліннях казначейства, пенсійного фонду, в органах місцевого самоврядування. Розкрито особливості моделювання фінансової діяльності підприємств (ФДП) з застосуванням методів диференційного числення. Описано моделі оптимізації ФДП за допомогою методів математичного програмування, регресійні моделі ФДП і фінансів на регіональному та державному рівнях, сучасні економетричні моделі, методи багатовимірного статистичного аналізу ФДП, регіональних і державних фінансів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 в611 я73 + У9(4УКР)290-93 в611 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742778 з дод. CDR1349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Піскунова О. В. 
Моделювання управлінських рішень щодо розвитку малого підприємництва : монографія / О. В. Піскунова; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - К., 2010. - 334 c. - Бібліогр.: 165 назв. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади управління розвитком малого підприємництва. Викладено математичні моделі аналізу податкового навантаження малих підприємств (МП) за різних схем оподаткування. Розглянуто питання моделювання динаміки розвитку МП за різних форм державної фінансової підтримки та на основі теорії очікувань, за умов неоднорідного в часі господарського процесу з урахуванням невизначеності, а також урахування в моделях динаміки тіньової діяльності МП. Визначено вплив якості продукції на розвиток МП, системні характеристики як базові складові моделей прийняття рішень щодо розвитку МП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рибальченко Л. В. 
Моделювання розвитку страхового ринку в Україні : монографія / Л. В. Рибальченко, О. В. Піскунова, О. А. Рядно; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Д. : ДДФА, 2012. - 147 c. - Бібліогр.: с. 119-133 - укp.

На основі економіко-математичних методів розроблено концепцію моделювання розвитку страхового ринку в Україні. Побудовано динамічну модель стратегій діяльності страхових компаній країни, яка базується на методах факторного аналізу та елементах теорії нечітких множин і надає можливість виявляти вплив зміни ознак на узагальнені чинники з часом. Запропоновано модель розвитку страхового ринку в регіонах України на основі методу модифікованої головної компоненти, яка дозволяє побудувати узагальнений показник розвитку страхового ринку на регіональному рівні. Набули подальшого розвитку економетричні моделі оцінювання економічного стану регіонів країни, які дозволяють урахувати нову групу чинників, зокрема пов'язаних з невизначеністю та ризиком, а також з розвитком страхування в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Піскунова Л. Е. 
Безпека життєдіяльності : підруч. для студ. вищ. закл. освіти України I - IV рівнів акредитації з галузі знань "Природничі науки" / Л. Е. Піскунова, В. А. Прилипко, Т. О. Зубок. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2013. - 455 c. - укp.

Розглянуто загальні засади безпеки життєдіяльності, таксономію, номенклатуру, ідентифікацію та класифікацію небезпек. Проаналізовано природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об'єкти економіки. Досліджено техногенні небезпеки та їх наслідки. Охарактеризовано фізіологічні чинники забезпечення безпеки людини, а також техногенне середовище її проживання. Увагу приділено питанням, що стосуються безпеки життєдіяльності у соціально-політичному середовищі, менеджменту безпеки, правового забезпечення та організації захисту населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц99 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Моклячук Л. І. 
Екотоксикологічна оцінка небезпечності вмісту поліхлорованих диоксиноподібних сполук в агроландшафтах України / Л. І. Моклячук, В. М. Кавецький, Л. Е. Піскунова // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 91-95. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Рассмотрена проблема загрязнения окружающей среды полихлорированными органическими соединениями. Предложен метод оценки уровня загрязнения агроландшафтов полихлорорганическими соединениями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Піскунова Л. Е. 
Безпека життєдіяльності : підручник / Л. Е. Піскунова, В. А. Прилипко, Т. О. Зубок. - К. : Академія, 2014. - 222 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 219-222 - укp.

Висвітлено сутність, становлення та концептуальні засади безпеки життєдіяльності. Розглянуто проблеми безпеки взаємодії організму людини з навколишнім середовищем. Охарактеризовано фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні фактори небезпеки. Розкрито особливості впливу на життєдіяльність людини соціально-політичних конфліктів, екстремальних ситуацій криміногенного характеру. Увагу приділено нормативно-правовим засадам захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц99 я73

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА769375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Піскунова О. В. 
Моделі прийняття рішень з проблем розвитку малого підприємництва : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / О. В. Піскунова; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2013. - 34 c. - укp.

Розроблено методологію моделювання та побудовано відповідний комплекс моделей розвитку малого підприємництва за умов невизначеності та зумовленого цим ризику на підгрунті запропонованої концепції композиційної невизначеності. Розглянуто моделі оцінювання системних характеристик рішень підприємця і системних характеристик функціонування підприємства. Побудовано модель оцінювання інноваційної спроможності малого підприємства. Розроблено модель аналізу дисфункцій підприємства, пов'язаних з частковим ухилянням від сплати податків. Запропоновано методичні положення щодо застосування розробленого комплексу моделей у системі прийняття рішень з проблем розвитку малого бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мельник В. 
Методологія досліджень міграції радіонуклідів у грунтовому покриві / В. Мельник, Ю. Бліндер, О. Піскунова // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2015. - Вип. 2. - С. 56-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Охарактеризовано алгоритми цифрової фільтрації з застосуванням вейвлет-перетворень і бінаризації для цифрової обробки РЕМ-зображень. Розроблено оригінальну математичну модель вертикальної міграції радіонуклідів у грунтах різної генези, а для дослідження горизонтальної міграції радіонуклідів запропоновано підхід на основі інтеграції стереології порового простору поверхневого змиву та періоду розпаду радіоактивного ізотопу цезію-137.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.043

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельник В. 
Фрактальний аналіз неоднорідних структур із застосуванням методу варіограм / В. Мельник, О. Піскунова // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2016. - Вип. 1. - С. 131-135. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто питання фрактального аналізу неоднорідних структур. Метод базується на опрацюванні інтенсивностей цифрових зображень аерокосмознімків. Запропоновано фрактальну розмірність Хаусдорфа - Безиковича визначати з застосуванням методу варіограм. Під час аналізу неоднорідних структур зображення важливим питанням є визначення меж (країв) окремих областей (сегментів) зображення. Розглянуто алгоритм розв'язання цього питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Піскунова О. В. 
Конвергенція дохідних груп домогосподарств за споживанням харчових продуктів як умова посилення продовольчої безпеки / О. В. Піскунова, О. І. Осипова // Бізнес Інформ. - 2016. - № 11. - С. 116-123. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено аналіз економічної доступності продовольства для різних дохідних груп населення та досліджено динаміку диференціації споживання базових продуктів харчування в домогосподарствах з різними грошовими доходами. З метою аналізу економічної доступності продовольства для домогосподарств різних доходних груп як одного з ключових показників продовольчої безпеки розраховано коефіцієнти еластичності обсягів споживання продуктів харчування за доходами та за ціною. Для дослідження динаміки диференціації споживання продуктів харчування в домогосподарствах з різними грошовими доходами розраховано показники sigma- та beta-конвергенції. За результатами проведених розрахунків виявлено, що у період з 2000 по 2015 рр. для всіх груп базових продуктів харчування спостерігалось явище конвергенції, тобто зменшення диференціації обсягів їх споживання з часом у домогосподарствах з різними грошовими доходами, що позитивно впливає на зміцнення продовольчої безпеки в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мельник В. 
Принципи фрактальності механізмів генези біолітів / В. Мельник, О. Піскунова, Л. Вакулюк // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2016. - Вип. 2. - С. 133-136. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто застосування принципів фрактальної геометрії для оцінювання механізмів генези біолітів. Запропоновано одновимірну теоретико-феноменологічна модель, яка надає можливість одержати функції висот і АКФ. Для двовимірного простору розглянуто ймовірнісну комп'ютерну модель на базі принципів броунівського руху. Емпіричну 3D-модель запропоновано одержувати з застосуванням сучасних РЕМ. Для всіх розглянутих моделей наведено вирази їх фрактальних розмірностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.4

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Піскунова Н. О. 
Механізм управління грошовими потоками суб'єктів господарювання : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. О. Піскунова; Дніпр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро, 2017. - 20 c. - укp.

Розвинуто теоретичне підгрунтя функціонування механізму управління грошовими потоками (ГП) суб'єктів господарювання (СГ) шляхом уточнення дефініції ГП, управління ними та відповідного механізму. Виявлено специфіку функціонування механізму управління ГП СГ в умовах мінливості економічного середовища. Сформовано методико-практичне забезпечення визначення стійкого групування СГ за особливостями руху ГП. Оцінено рівень змінності ГП СГ України та сформовано їх структурне співвідношення за видами економічної діяльності з урахуванням змінності ГП. Запропоновано вдосконалення аналітичного забезпечення механізму управління ГП СГ у нестабільному економічному середовищі шляхом урахування асинхронності, ефекту масштабу та значущості випадкових коливань ГП. Удосконалено науково-методичне забезпечення функціонування механізму управління ГП СГ за рахунок синхронізації потоків, що виконується на основі визначення тривалості періодів їх самоафінності. Розроблено концептуальну модель управління рухом ГП СГ, що дозволило визначити достатній і необхідний чисті ГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Методологія неперервної освіти та наукового дослідження : колект. монографія / Н. М. Рідей, Е. В. Лузік, Г. М. Падалка, В. М. Боголюбов, Ю. М. Лисецький, Н. М. Титова, В. І. Бобрицька, Р. Х. Вайнола, С. В. Яшник, В. А. Семиченко, В. О. Рахманов, Д. Г. Павленко, О. М. Слабецький, В. І. Тимошенко, О. І. Макієвський, Т. В. Шпотя, Л. Е. Піскунова, І. М. Силадій, Ю. В. Семенюк, О. В. Алпатова, І. А. Гамула, Л. П. Канова, А. М. Кокарєва, Л. О. Хоменко-Семенова, В. Л. Ходунова, Г. І. Васильєва, І. І. Василенко, Л. С. Волкова, О. А. Гончар, Н. І. Демченко, А. В. Білецька, О. Ю. Осипенко, І. А. Мельниченко, Д. Р. Карпюк, Є.А. Кузьменко, О. В. Когут, О. С. Козлюк, А. П. Овчатова, Н. М. Проскурка, О. В. Петровська, Д. П. Порощук; ред.: Н. М. Рідей, Е. В. Лузік. - Київ : Компринт, 2020. - 462 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито теоретико-методичні аспекти нарощення академічного потенціалу ноосферної освіти у проектній діяльності. Актуалізовано національні інтереси держави для реалізація в умовах гібридних загроз. Здійснено структурно-функціональний аналіз цільового призначення майбутніх менеджерів з професійною компетентністю безпеки. Обгрунтовано ефективність структурно-функціонального підходу, у якості парадигми дослідження управління як соціально-психологічного феномену. Конкретизовано проблеми та перспективи професійної підготовки майбутніх фахівців з публічного управління до педагогічної діяльності та сучасні проблеми та перспективи формування методики комунікативної компетентності зв’язку в майбутніх менеджерів у закладах вищої освіти. Встановлено роль професійної підготовки менеджерів для удосконалення системи управління національної безпеки України. Представлено систему формування професійної майстерності викладачів для глобального виміру демократизації освіти. Конкретизовано визначальні ознаки та аспекти дистанційного навчання, в тому числі засобами медіатехнологій зі забезпеченням електронного навчання в умовах екологічних загроз. Проаналізовано генезис розвитку пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку через екологічне виховання та позиції зарубіжних вчених впровадження інклюзивної освіти. Встановлено роль виховання морально-етичних цінностей у молодших школярів в системі БТЕМ-освіти та необхідність формування іншомовних компетентностей у вчителів початкових класів для педагогічної діяльності в умовах змішаного навчання. Запропоновано педагогічні умови професійної іншомовної підготовки офіцерів збройних сил України, модель формування професійної компетентності майбутніх механіків до технічного сервісу, педагогічні технології для формування екологічної компетентності майбутніх архітекторів. Виокремлено напрями і тенденції розвитку вищої освіти в XXI ст., освітні парадигми досвіду реалізації в теорії і практиці вищої школи. Презентовано моделі університетської системи освіти та інноваційні моделі освітньо-інформаційного середовища технічного університету, засади формування особистісної траєкторії успіху майбутнього фахівця в інформаційно-освітньому середовищі ЗВО. Проаналізовано моделі навчання та перспективи їх використання при підготовці практичних психологів. Встановлено роль толерантності при невизначеності особистісно-професійного становлення у підготовці авіаційних фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.207 + Ч311.268

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського