Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУЗАН$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панова І. О. 
Сутність і роль ділового туризму в сучасному світі / І. О. Панова, В. М. Сідоров, А. Ю. Пузанов // Бізнес Інформ. - 2023. - № 10. - С. 210-216. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета статті - дослідження сутності та ролі ділового туризму в сучасному світі. Діловий туризм визначається як особливий вид туризму, спрямований на відвідування бізнес-подій, наукових конференцій, виставок та інших заходів, які передбачають активну професійну діяльність та обмін інформацією в рамках міжнародної співпраці. Визначено, що сутність ділового туризму полягає в його спроможності об'єднувати професіоналів різних галузей і країн, створюючи умови для обміну інноваційними ідеями, передовими технологіями та підвищення рівня знань. Цей вид туризму є важливим інструментом для розвитку економіки та сприяє створенню сприятливого середовища для обміну знань і досвіду між різними галузями бізнесу та науково-педагогічної сфери. Акцентовано увагу на актуальності організації міжнародних туристичних заходів у сучасних умовах глобалізації та міжнародної співпраці. Висвітлено, що діловий туризм може відігравати важливу роль у господарстві країни, сприяючи обміну інформацією та співпраці між різними суб'єктами світового ринку. Дослідження цих аспектів є надзвичайно важливим для подальшого розвитку інноваційного потенціалу країни, особливо в умовах зростаючої глобалізації та інтернаціоналізації економіки. Зазначено, що дослідження сутності та ролі ділового туризму в сучасному світі є важливим завданням, яке відображає важливі аспекти економічного, соціокультурного та міжнародного розвитку. Обгрунтовано, що діловий туризм важливий не лише для самих учасників цього процесу, але і для економіки держави загалом. Він сприяє збільшенню обсягів туристичних доходів, створює нові можливості для розвитку інфраструктури, готельного бізнесу, ресторанної галузі та інших суміжних секторів. Крім того, діловий туризм може стати джерелом робочих місць і сприяти підвищенню рівня життя місцевого населення. Виявлено, що подальше дослідження цих питань може зробити суттєвий внесок у розуміння впливу ділового туризму на сучасну глобальну динаміку та визначити стратегії подальшого розвитку цього виду туризму для досягнення сталого росту та розвитку.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Нетяженко В. З. 
Клінічний випадок масивної тромбоемболії легеневої артерії у молодого чоловіка з ожирінням / В. З. Нетяженко, Т. Й. Мальчевська, Л. В. Шкала, О. Г. Пузанова, Н. В. Алтуніна // Міжнар. ендокринол. журн. - 2022. - 18, № 3. - С. 188-192. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) - один із небагатьох життєзагрозливих станів. На сьогодні за умов меншої рухливості людей в силу професійної їх діяльності (тривале сидіння за комп'ютером) і соціальної поведінки зросла кількість випадків венозного тромбоемболізму. Рекомендації Європейського товариства кардіологів з ТЕЛА (2008, 2014, 2019 рр.) стали потужним інструментом щодо діагностики, лікування і стратифікації ризику смертельних наслідків. Профілактика рецидиву тромбоемболічних ускладнень і її тривалість залежить від факту спровокованості ТЕЛА. Рекомендаціями у розвитку тромбоемболічних ускладнень враховується наявність серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, фібриляції передсердь, що певною мірою стирає відмінності між артеріальними і венозними тромбозами. Факт зростання випадків ТЕЛА з віком є незаперечним, проте на відміну від атеротромбозу венозні тромбози виникають набагато раніше, у молодшій популяції. Таким чином, венозні тромбози є дещо "молодшими" за артеріальні. Стосовно гендерних відмінностей, то з віком ТЕЛА частіше трапляється у чоловіків, у жінок спостерігається тенденція до "омолодження" ТЕЛА. Неабияку роль в цьому відіграють прийом контрацептивів, ризики венозного тромбоемболізму несуть вагітність, пологи. Хоча менш впливовими в розвитку венозного тромбоемболізму і ТЕЛА вважаються ліжковий режим (більше ніж три дні), знерухомлення у сидячому положенні (тривалий переліт, поїздка в автомобілі), похилий вік, у реальній клінічній практиці не слід нехтувати лапароскопічними операціями та супутніми станами - ожирінням, цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією і варикозним розширенням вен. За найменшою підозрою на ТЕЛА важливим є врахування лікарем вищезазначених чинників. Чіткий алгоритм діагностики і своєчасне лікування забезпечать ефективність ведення таких хворих і процес їх одужання. Останніми роками ожиріння як чинник низькоінтенсивного запалення стали вважати причетним до процесів підвищеного тромбоутворення. І хоча з'ясовано певні механізми тромбоутворення при ожирінні, до кінця незрозумілими залишаються часті фатальні тромботичні наслідки тяжкого перебігу COVID-19, переважно у категорії пацієнтів із ожирінням, порушенням вуглеводного обміну, цукровим діабетом. Наведеним клінічним випадком автори продемонструвати сумарну стратифікацію чинників ризику навіть, на перший погляд, несуттєвого впливу ожиріння I ст., але в поєднанні із варикозною хворобою нижніх кінцівок, що стало причиною масивної ТЕЛА із зупинкою серця у молодого чоловіка.



Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пузанова О. Г. 
Ревматическая полимиалгия в клинических рекомендациях 2018 - 2020 гг. Ч. II: диагностика васкулита / О. Г. Пузанова, А. А. Лызиков // Біль. Суглоби. Хребет. - 2021. - 11, № 1. - С. 1-16. - Библиогр.: 87 назв. - рус.

Совершенствование диагностики ревматических болезней пожилых людей и заболеваний аорты - актуальные задачи медицины. В патогенезе аневризм, расслоений, разрывов аорты важна роль воспаления и структурных изменений ее стенки, которые выявляют с помощью визуализирующих методов. Ведению ревматической полимиалгии (РПМ), гигантоклеточного артериита, аневризм аорты посвящен ряд международных рекомендаций. С аортитом сопряжено до 40 % случаев РПМ. Клиническое подозрение на него основано на выявлении асимметрии артериального давления и пульса, шума аортальной регургитации, сосудистых шумов, персистенции РПМ, воспалительной боли в спине, области таза и нижних конечностях. В 2020 г. именно позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ)/компьютерная томография (КТ) рекомендована Итальянским обществом ревматологов для диагностики васкулита при РПМ во вторичном звене и Европейской федерацией головной боли для диагностики крупнососудистого гигантоклеточного артериита в неврологической практике. Приведен обзор рекомендаций Европейской ассоциации ядерной медицины, Общества ядерной медицины и молекулярной визуализации и Американского общества ядерной кардиологии по применению ПЭТ с фтордеоксиглюкозой в сочетании с КТ (ангиографией) при васкулитах крупных сосудов и РПМ (2018). Они сопоставлены с клиническими руководствами, другими рекомендациями обществ ядерной медицины и новыми научными данными. Описана процедура исследования и подготовка к нему. Рассмотрены критерии оценки васкулита, предложенные для клинической практики и клинических исследований, а также факторы, влияющие на результаты теста и их интерпретацию (атеросклероз, диабет, возраст, индекс массы тела, уровни гликемии и маркеров острой фазы). В рекомендациях обоснована польза применения ПЭТ и ее сочетания с КТ для выявления экстракраниального васкулита и ценность КТ-ангиографии на разных стадиях болезни. Требует усиления доказательная база стандарта времени экспозиции фтордеоксиглюкозы и пользы сочетания ПЭТ с КТ-ангиографией, в том числе для выявления рецидивов васкулита и мониторинга терапии. Необходимы консенсус по раннему выполнению исследования, стандартизация оценок его результатов, обеспечение реимбурсации, внедрение новых методик визуализации сосудов черепа. В перспективе доказательный подход к ведению васкулита дополнит терагностика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.102-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбунова О. В. 
Антенатальна охорона плода (клінічна лекція) / О. В. Горбунова, Н. А. Єрмолович, А. О. Висоцький, І. В. Ярова, Є. В. Пузанова // Укр. журн. Здоров'я жінки. - 2021. - № 1. - С. 47-68. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Демографічна ситуація в Україні свідчить про глибоку демографічну кризу. Незважаючи на те, що більшість подружніх пар бажають мати дітей, все ж часто відкладають цю подію на пізніший репродуктивний період життя. Але без сумніву кожна пара бажає мати здорову дитину. Важливим заходом, який допомагає жінкам завагітніти та виносити здорову дитину, є ефективна прегравідарна підготовка, що проводиться для збереження та реабілітації репродуктивного здоров'я подружньої пари з особливим акцентом на профілактику можливих ускладнень ще на стадії планування вагітності. Серед основних чинників, які впливають на стан здоров'я населення, Всесвітня організація охорони здоров'я виділяє спосіб життя. Тому вже на етапі планування вагітності важливим моментом є відмова від шкідливих звичок, фізична активність, раціональне харчування та ефективна організація статевого життя. Аліментарна недостатність вітамінів і традиційна сезонність харчування в Україні часто не надають змоги забезпечити повноцінний мікронутрієнтний статус в організмі майбутніх батьків, особливо в зимово-весняний період. Тому для жителів України є актуальним застосування полівітамінних комплексів, у тому числі фолієвої кислоти, як під час прегравідарної підготовки, так і впродовж вагітності, а потім і під час лактації. З метою виключення будь-якої патології, яка може зашкодити майбутній матері та її дитині, подружня пара має бути раціонально обстежена та оздоровлена під час прегравідарної підготовки. Також майбутні батьки мають уникати будь-яких шкідливих впливів на їхній організм, як на роботі, так і в побуті. Вторинна профілактика захворюваності та смертності матері та дитини полягає в ранній пренатальній діагностиці, яка зараз активно розвивається у світі та Україні. Не менш важливим аспектом антенатальної охорони плода є формування психологічного здоров'я майбутньої людини. Тому, впровадження фізіопсихопрофілактичної підготовки кожної подружньої пари до народження дитини з залученням перинатальних психологів є надзвичайно актуальним в умовах сьогодення. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пузанова О. Г. 
Ревматическая полимиалгия в клинических рекомендациях 2018 - 2020 гг. Ч. I. Группы риска, адъювантная терапия / О. Г. Пузанова // Біль. Суглоби. Хребет. - 2020. - 10, № 4. - С. 161-173. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

На початку Декади здорового старіння стала доступна низка клінічних настанов щодо ведення ревматичних хвороб у осіб літнього віку. Мета публікації - характеристика й обговорення настанови з ревматичної поліміалгії Італійського товариства ревматологів (2020) і настанови щодо застосування позитронно-емісійної томографії/комп'ютерної томографії при васкулітах крупних судин і ревматичній поліміалгії Європейської асоціації ядерної медицини, Товариства ядерної медицини та молекулярної візуалізації та Американського товариства ядерної кардіології (2018). Зміст, першоджерела й методологію створення настанов вивчено за допомогою методів інформаційного аналізу та співставлено з настановами щодо ревматичної поліміалгії та гігантоклітинного артеріїту 2018 - 2020 рр. Європейської антиревматичної ліги, Американської колегії ревматологів, Німецького, Австрійського, Швейцарського, Британського товариств ревматологів, Європейської федерації головного болю та їх першоджерелами. Встановлено пріоритет консенсусного підходу в розробці сучасних настанов із ревматичної поліміалгії. Особливістю методології створення італійських настанов є звуження пошуку прототипів до двох баз даних доказової медицини й "сірої" літератури та відбір для адаптації трьох настанов, зокрема розробки товариств ядерної медицини. Актуалізовано питання ведення пацієнтів у первинній ланці (запропоновано алгоритм), спільного прийняття клінічних рішень, настороженості щодо гігантоклітинного артеріїту. Доказами підтримано лише стартові дози глюкокортикоїдів як терапії першої лінії, допускається альтернуючий режим їх зниження. Обгрунтовано неефективність гідроксихлорохіну, не обговорюються прийом азатіоприну й засоби альтернативної медицини. Слід визначити чинники ризику розвитку васкуліту, рецидивів, тривалого прийому глюкокортикоїдів і їх побічних ефектів. Уперше для виявлення васкуліту рекомендовано використання позитронно-емісійної томографії/комп'ютерної томографії. Найдоведенішою, найсильнішою й найбільш погодженою є рекомендація щодо ад'ювантної терапії метотрексатом і відмови від біологічних препаратів, найменш погодженою - позиція щодо направлення до ревматолога. Висновки: розв'язання такої актуальної проблеми охорони здоров'я, як підвищення якості медичної допомоги при ревматичній поліміалгії, передбачає покращення медичних стандартів із більшості клінічно важливих питань, виявлення пацієнтів високого ризику, направлення їх до ревматологів і офтальмологів, розгляд переваг лікування метотрексатом тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пузанова О. Г. 
Ревматическая полимиалгия: объединяя усилия европейских ревматологических обществ / О. Г. Пузанова, Ю. О. Мошковская, В. О. Соболь // Біль. Суглоби. Хребет. - 2020. - 10, № 3. - С. 118-126. - Библиогр.: 39 назв. - рус.

Постарение популяции является предпосылкой усиления доказательной базы специфических гериатрических синдромов, ревматических заболеваний с поздним дебютом и ревматических болезней пожилого возраста. Среди последних наиболее распространена ревматическая полимиалгия, наличие и ведение которой сопряжено с проблемами переносимости обезболивающей и противовоспалительной терапии и своевременного выявления гигантоклеточного артериита и злокачественных опухолей. В Европе, в немецкоязычных странах в частности, сохраняются значительные различия в подходах к ведению пациентов с ревматической полимиалгией в клинической практике. Этим обусловлено создание и публикация в 2018 г. единого руководства Немецкого ревматологического общества, Австрийского общества ревматологии и реабилитации, Швейцарского ревматологического общества и других научно-медицинских ассоциаций и организаций, посвященного данной проблеме. Представлены и обсуждены его доказательная база, основные принципы и специальные рекомендации. Разработка сопоставлена с рекомендациями Европейской антиревматической лиги и Американской коллегии ревматологов 2015 г. и клинической рекомендацией Финской медицинской ассоциации, одобренной Министерством здравоохранения Украины для применения в первичном звене в качестве нового клинического протокола в 2016 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лызиков А. Н. 
Гигантоклеточный артериит: доказанные и дискуссионные аспекты лечения / А. Н. Лызиков, О. Г. Пузанова, А. А. Лызиков // Біль. Суглоби. Хребет. - 2020. - 10, № 1. - С. 9-30. - Библиогр.: 96 назв. - рус.

Гигантоклеточный артериит - самый распространенный системный васкулит у взрослых и особенно пожилых людей. Его развитие и лечение нередко связаны с сопутствующими болезнями, рецидивами и различными осложнениями. Представлены аналитический обзор, систематическое обобщение и обсуждение доказательств, касающихся основных рисков, современных стратегий, средств и исходов лечения больных гигантоклеточным артериитом. Изучены данные специальной литературы, опубликованные на английском, русском и немецком языках, найденные с помощью электронного и ручного поисков, проверенные на предмет индексации в основных компьютерных базах данных доказательной медицины (Cochrane Library и Medline) и отобранные без ограничений во времени. Внимание уделено профилактике ранних и тяжелых осложнений и побочных эффектов терапии - глазных, сердечно-сосудистых, цереброваскулярных и инфекционных заболеваний, диабета, остеопороза, переломов и злокачественных опухолей. Описаны передовой опыт и результаты внедрения ускоренного подхода к ведению пациента с подозрением на гигантоклеточный артериит в первичном звене здравоохранения, доказательная база и перспективы ранней диагностики и применения глюкокортикоидов, а также дополнительной иммуносупрессивной и биологической терапии с акцентом на метотрексат и тоцилизумаб. Представлены и обсуждены основные принципы, рекомендации и доказательная база руководства Британского общества ревматологов 2020 года по диагностике и лечению этого васкулита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лызиков А. Н. 
Гигантоклеточный артериит: доказанные и дискуссионные аспекты лечения / А. Н. Лызиков, О. Г. Пузанова, А. А. Лызиков // Біль. Суглоби. Хребет. - 2020. - 10, № 1. - С. 9-30. - Библиогр.: 96 назв. - рус.

Гигантоклеточный артериит - самый распространенный системный васкулит у взрослых и особенно пожилых людей. Его развитие и лечение нередко связаны с сопутствующими болезнями, рецидивами и различными осложнениями. Представлены аналитический обзор, систематическое обобщение и обсуждение доказательств, касающихся основных рисков, современных стратегий, средств и исходов лечения больных гигантоклеточным артериитом. Изучены данные специальной литературы, опубликованные на английском, русском и немецком языках, найденные с помощью электронного и ручного поисков, проверенные на предмет индексации в основных компьютерных базах данных доказательной медицины (Cochrane Library и Medline) и отобранные без ограничений во времени. Внимание уделено профилактике ранних и тяжелых осложнений и побочных эффектов терапии - глазных, сердечно-сосудистых, цереброваскулярных и инфекционных заболеваний, диабета, остеопороза, переломов и злокачественных опухолей. Описаны передовой опыт и результаты внедрения ускоренного подхода к ведению пациента с подозрением на гигантоклеточный артериит в первичном звене здравоохранения, доказательная база и перспективы ранней диагностики и применения глюкокортикоидов, а также дополнительной иммуносупрессивной и биологической терапии с акцентом на метотрексат и тоцилизумаб. Представлены и обсуждены основные принципы, рекомендации и доказательная база руководства Британского общества ревматологов 2020 года по диагностике и лечению этого васкулита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Соболь В. О. 
Метаболічні порушення у хворих на артеріальну гіпертензію із супутнім ожирінням / В. О. Соболь, В. Г. Лизогуб, О. Г. Пузанова, Ю. О. Мошковська // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 3. - С. 34-40. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Нетяженко В. З. 
Гигантоклеточный артериит: эпидемиология, диагностика, прогноз / В. З. Нетяженко, О. Г. Пузанова // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2019. - 9, № 2. - С. 90-107. - Библиогр.: 82 назв. - рус.

Гигантоклеточный артериит (ГКА) - наиболее распространенный системный васкулит, поражающий крупные сосуды у лиц старше 50 лет. Заболевание сопряжено с повышенным риском развития ряда других воспалительных болезней и сосудистых осложнений. Решению основных связанных с ГКА проблем посвящено множество зарубежных научных исследований и рекомендаций. Цель работы - аналитический обзор, систематическое обобщение и обсуждение доказательств, касающихся разных аспектов эпидемиологии ГКА, современных подходов и методов его диагностики, а также факторов риска неблагоприятного прогноза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Поворознюк В. В. 
Інформаційне забезпечення доказового ведення пацієнтів з ураженнями кістково-м'язової системи в первинній ланці охорони здоров'я / В. В. Поворознюк, О. Г. Пузанова // Біль. Суглоби. Хребет. - 2019. - 9, № 4. - С. 222-236. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Ефективність медичної допомоги залежить від якості її ресурсного забезпечення і дотримання засад доказової медицини. Мета дослідження - характеристика інформаційного забезпечення доказового ведення в первинній ланці пацієнтів з ураженнями кістково-м'язової системи. Матеріали та методи. Упродовж 2009 - 2019 рр. з використанням методів інформаційного аналізу, експертних оцінок і статистичного аналізу досліджено комп'ютерні метабази даних доказової медицини, настанови Американської і Канадської робочих груп з профілактики та медико-технологічні документи МОЗ України. Результати. Встановлено високу інтенсивність створення кохрейнівських оглядів з питань кістково-м'язових уражень (до 16 на рік), їх високий рейтинг (від 20 до 33,3 % найпопулярніших на веб-сайті Кохрейнівського співробітництва щодо нейропатичного болю і фіброміалгії), можливість швидкого пошуку 785 оглядів на цьому веб-сайті та в Кохрейнівській бібліотеці за 40 темами категорій "ревматологія" та "ортопедія і травма", 27 % з них російською мовою. Стабільними перевагами бази даних TRIP є доступність найновіших доказів і їх розширеного пошуку; первинній ланці присвячено 130 документів, із яких 4 (3,1 %) - м'язово-скелетному болю. Більше доказів для первинної ланки містить EvidenceAlerts - 13 259, з них щодо кістково-м'язових уражень - 140 (1,1 %). Провідною темою Американської і Канадської робочих груп виявилася профілактика переломів у дорослих, що підтверджено їх настановами зі скринінгу на остеопороз, консультувань щодо падінь, вживання вітаміну D і кальцію. Кістково-м'язових уражень стосуються 6 з 93 (6,5 %) настанов і 3 зі 123 (2,4 %) уніфікованих протоколів, затверджених МОЗ України в 2012 - 2017 рр., і 165 із 962 (17,2 %) нових протоколів, 98,8 % яких містять розділи "Травматологія", "Ортопедія", "Ревматологія". Їх частка перевищила частку хвороб кістково-м'язової системи в структурах поширеності хвороб у населення України (5,4 %) і населення працездатного віку (5,6 %). Висновки: кістково-м'язові хвороби, біль і переломи належать до провідних і популярних тем Кохрейнівського співробітництва, веб-сайт якого є джерелом доказів, корисним насамперед для науковців, поряд із Кохрейнівською бібліотекою, TRIP, EvidenceAlerts. інформаційне забезпечення спеціалістів первинної медичної допомоги України з питань кістково-м'язових уражень базується на поодиноких уніфікованих і 165 нових протоколах, що мають бути використані під час безперервної професійної освіти. Покращенню здоров'я населення сприятиме розробка програми профілактики переломів у дорослих з урахуванням змісту Кохрейнівської бібліотеки та настанов Американської і Канадської робочих груп з профілактики, що є корисними перш за все для управлінських і наукових кадрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418 + Р11(4УКР)283.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пузанова О. Г. 
Питание как фактор риска и вмешательство при ревматических заболеваниях / О. Г. Пузанова // Біль. Суглоби. Хребет. - 2019. - 9, № 3. - С. 149-169. - Библиогр.: 102 назв. - рус.

Цель работы - обзор эффектов питания как фактора риска и вмешательства в аспекте ревматических заболеваний. С применением методов информационного анализа изучено более 100 источников специальной литературы и компьютерных ресурсов доказательной медицины. В крупных обсервационных исследованиях, систематических обзорах и метаанализах, предметом которых были профилактический, терапевтический потенциал и безопасность применения различных пищевых продуктов, диет, микронутриентов и пробиотиков, в том числе в связи с сопряженными ведущими факторами риска неинфекционных заболеваний (курением, употреблением алкоголя, повышенным индексом массы тела), доказана значимость питания как фактора риска развития и исходов прежде всего ревматоидного артрита и подагры. Патогенетическая роль питания рассмотрена в контексте его влияния на кишечную микробиоту. Показана необходимость проведения рандомизированных контролируемых исследований для оценки протективного потенциала различных моделей питания и эффектов применения модифицированной средиземноморской диеты, ряда диетических добавок и пробиотиков при ревматических заболеваниях, а в конечном итоге - для разработки специальных рекомендаций по питанию больных ревматологического профиля. Отмечена достаточная доказательная база профилактического консультирования таких пациентов по вопросам питания с целью снижения кардиоваскулярного риска.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1 + Р124.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сучасні тенденції міжнародного руху капіталу : монографія / О. І. Рогач, П. В. Дзюба, Н. В. Кузнєцова, В. В. Матей, О. В. Підчоса, Л. В. Підчоса, І. І. Пузанов, О. В. Сніжко, А. Е. Сніжко, Н. В. Фаренюк, А. Ю. Цибуляк, С. А. Циганов, Н. В. Циганова; ред.: О. І. Рогач; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Центр учб. літ., 2019. - 268 c. - Бібліогр.: с. 268 - укp.

Висвітлено еволюцію теорій міжнародного руху капіталу, динаміку, пропорції та нові тенденції міжнародного інвестування на сучасному етапі. Розкрито сучасні вектори та детермінанти міжнародного руху фінансового капіталу, вплив прямих іноземних інвестицій на динаміку та структуру світової економіки, а також сучасні тенденції міжнародного портфельного інвестування. Акцентовано увагу на висвітленні актуальних викликів міжнародного руху капіталу та трансформації світової фінансової системи під впливом нових технологій і структурних зрушень у світовій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сігал О. І. 
Особливості модернізації котла НИИСТУ-5 / О. І. Сігал, Є. Й. Бикоріз, І. В. Пузанов // Теплофізика та теплоенергетика. - 2019. - 41, № 1. - С. 88-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд науково-технічних рішень задачі підвищення ефективності роботи котла НИИСТУ-5. Розроблено методологію модернізації котла НИИСТУ-5 з експериментальною апробацією конструктивного рішення підвищення його ККД до 91 - 92 % за рахунок встановлення проміжних теплообмінних поверхонь в газоходах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пузанов В. М. 
Трейлер фільму як тип рекламного повідомлення: структурно-функціональні особливості та стратегії оптимізації : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.06 / В. М. Пузанов; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Виявлено тенденції трансформації реклами як об'єкта наукового дослідження. Розглянуто напрями та результати дослідження трейлера фільму зарубіжними й українськими вченими. Окреслено основні характеристики трейлера фільму як типу рекламного повідомлення. Встановлено функціональні особливості назв трейлерів до перекладних та українських фільмів. Висвітлено структурні особливості українськомовних трейлерів до українських фільмів. Визначено стратегії оптимізації трейлерів до цих фільмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.164 в2:Щ37 + Щ370.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Поворознюк В. В. 
Інформаційне забезпечення доказового ведення пацієнтів з ураженнями кістково-м'язової системи в первинній ланці охорони здоров'я / В. В. Поворознюк, О. Г. Пузанова // Біль. Суглоби. Хребет. - 2019. - 9, № 4. - С. 222-236. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Ефективність медичної допомоги залежить від якості її ресурсного забезпечення і дотримання засад доказової медицини. Мета дослідження - характеристика інформаційного забезпечення доказового ведення в первинній ланці пацієнтів з ураженнями кістково-м'язової системи. Матеріали та методи. Упродовж 2009 - 2019 рр. з використанням методів інформаційного аналізу, експертних оцінок і статистичного аналізу досліджено комп'ютерні метабази даних доказової медицини, настанови Американської і Канадської робочих груп з профілактики та медико-технологічні документи МОЗ України. Результати. Встановлено високу інтенсивність створення кохрейнівських оглядів з питань кістково-м'язових уражень (до 16 на рік), їх високий рейтинг (від 20 до 33,3 % найпопулярніших на веб-сайті Кохрейнівського співробітництва щодо нейропатичного болю і фіброміалгії), можливість швидкого пошуку 785 оглядів на цьому веб-сайті та в Кохрейнівській бібліотеці за 40 темами категорій "ревматологія" та "ортопедія і травма", 27 % з них російською мовою. Стабільними перевагами бази даних TRIP є доступність найновіших доказів і їх розширеного пошуку; первинній ланці присвячено 130 документів, із яких 4 (3,1 %) - м'язово-скелетному болю. Більше доказів для первинної ланки містить EvidenceAlerts - 13 259, з них щодо кістково-м'язових уражень - 140 (1,1 %). Провідною темою Американської і Канадської робочих груп виявилася профілактика переломів у дорослих, що підтверджено їх настановами зі скринінгу на остеопороз, консультувань щодо падінь, вживання вітаміну D і кальцію. Кістково-м'язових уражень стосуються 6 з 93 (6,5 %) настанов і 3 зі 123 (2,4 %) уніфікованих протоколів, затверджених МОЗ України в 2012 - 2017 рр., і 165 із 962 (17,2 %) нових протоколів, 98,8 % яких містять розділи "Травматологія", "Ортопедія", "Ревматологія". Їх частка перевищила частку хвороб кістково-м'язової системи в структурах поширеності хвороб у населення України (5,4 %) і населення працездатного віку (5,6 %). Висновки: кістково-м'язові хвороби, біль і переломи належать до провідних і популярних тем Кохрейнівського співробітництва, веб-сайт якого є джерелом доказів, корисним насамперед для науковців, поряд із Кохрейнівською бібліотекою, TRIP, EvidenceAlerts. інформаційне забезпечення спеціалістів первинної медичної допомоги України з питань кістково-м'язових уражень базується на поодиноких уніфікованих і 165 нових протоколах, що мають бути використані під час безперервної професійної освіти. Покращенню здоров'я населення сприятиме розробка програми профілактики переломів у дорослих з урахуванням змісту Кохрейнівської бібліотеки та настанов Американської і Канадської робочих груп з профілактики, що є корисними перш за все для управлінських і наукових кадрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418 + Р11(4УКР)283.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пузанов В. М. 
Сучасний рекламний дискурс крізь призму наукових розвідок із соціальних комунікацій (2008 - 2017 рр.) / В. М. Пузанов // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2018. - № 1. - С. 151-160. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проведено спостереження над науковими дослідженнями з соціальних комунікацій, присвячених рекламі. Це дисертаційні дослідження, захищені упродовж 2008 - 2017 рр., та "найсвіжіші" наукові розвідки, опубліковані у фаховому виданні "Держава і регіони. Серія: Соціальні комунікації" за 2016 - 2017 рр. Описано специфіку реклами як об'єкта nf предмета наукових досліджень та виявлено основні тенденції її трансформації, які стосуються реклами як соціального явища, її функцій, видів, впливу на цільову аудиторію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.164 + С5*676*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пузанов В. М. 
Вимоги виробників до трейлерів фільмів: від трейлерхаусів до пекшотів / В. М. Пузанов // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2018. - № 2. - С. 121-128. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено результати дослідження електронних статей виробників трейлерів фільмів, у яких формулюються вимоги до структури й особливостей виробництва цього виду реклами. З'ясовано, що трейлери фільмів мають вироблятися спеціалізованими рекламними компаніями і трейлерхаусами фільмів, найдавніший з яких створений в Голлівуді ще 1968 р. Розкрито основні вимоги, що висувають виробники до трейлерів фільмів, а саме: відповідність жанру фільму, чітка структура, динамічність, антиспойлерність, урахування культурної специфіки сприйняття, корисні та зрозумілі субтитри, стислий і яскравий пекшот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.164в2:Щ37

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського