Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=РІЗУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Різун В. В. 
Нариси про текст. Теоретичні питання комунікації і тексту / В. В. Різун, А. І. Мамалига, М. Д. Феллер. - К. : РВЦ "Київ. ун-т", 1998. - 335 c. - Бібліогр.: 110 назв. - укp.

Представлено три наукові нариси, які є цілком самостійними дослідженнями. У першому нарисі "Аспекти теорії тексту" розкривається загальне уявлення про текст як продукт авторської творчості, предмет читацького сприймання і розуміння, засіб впливу, а також як відносно самостійну інформаційну систему. У другому нарисі "Синтаксис тексту" досліджуються можливості виокремлення певного ряду мовних одиниць (речення, складне синтаксичне ціле, висловлювання про предмет мовлення, текст), які формуються на грунті текстових зв'язків і відношень компонентів. У третьому нарисі "Текст як модель комунікативного акту" представлено концепцію тексту як створюваної і оброблюваної автором моделі комунікативного акту з читачем. Спираючись на думки Арістотеля щодо процесу "промови", які містяться у "Риториці" давньогрецького філософа, на сучасні психолінгвістичні погляди, теорії перекладу і редагування, висловлювання видатних вчених автор цього нарису розглядає функціонування тексту у "вільному спілкуванні", коли читач (слухач) у процесі читання (слухання) позбавлений можливості перепитати автора, а кількість читачів є невизначено великою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ш141.4-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павлюк М. І. 
До питання про природу вуглеводнів нафтогазоносних провінцій України / М. І. Павлюк, С. О. Варічев, Б. П. Різун // Доп. НАН України. - 1999. - № 11. - С. 124-127. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Різун Н. О. 
Розробка комплексної підсистеми організації та планування гірничо-транспортних процесів в залізорудних кар'єрах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 08.06.01 / Н. О. Різун; Нац. гірн. акад. України. - Д., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Вдосконалено методику формалізації евристичної декомпозиції загальної задачі організації та планування гірничо-транспортних процесів у залізорудних кар'єрах, а також структуровано алгоритм системного синтезу, які дозволили отримати раціональний склад і структуру функціональної частини комплексної підсистеми. Розроблено математичні моделі організаційної підготовки виробництва, техніко-економічного та оперативного планування гірничо-транспортних робіт. Створено програмно-методичне забезпечення пускового комплексу, яке підтвердило свою ефективність в умовах промислової апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філик Р. А. 
Дослідження безхребетних в природному заповіднику "Розточчя" / Р. А. Філик, В. Б. Різун // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 268-273. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовуються стратегічні завдання та методологічні підходи вирішення проблем дослідження безхребетних у заповідних екосистемах. Методика грунтових пасток рекомендується як найбільш практична для широкого впровадження в наукову роботу заповідних установ, а також для моніторингу розвитку потенційних шкідників лісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621*88е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Павлюк М. І. 
Нафтогазоутворення і геодинамічні режими формування нафтогазоносних провінцій / М. І. Павлюк, С. О. Варічев, Б. П. Різун // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 2. - С. 3-22. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Прийняття плитотектонічної гіпотези як фундаментальної концепції геотектоніки та оцінку різноманітних геодинамічних полів напружень в земній корі зумовлено вдосконаленням гіпотези біогенного походження нафти й газу, підвищенням параметрів термодинамічних умов та відповідно глибин генезису вуглеводнів. Для переходу розсіяної органічної речовини у вуглеводні тепер припускаються температури від 200 - 400 до тисяч градусів Цельсія. Проте нові погляди адептів органічної гіпотези не вирішують проблеми міграції нафти з породи у колектори й пастки, бо навіть вугільний метан, незважаючи на його величезну кількість (наприклад у Донбасі), не може бути добрим розчинником важких фракцій нафти, смол і асфальтерів. Міграція у водорозчинному стані теж не забезпечує формування промислових скупчень нафти. Тільки глибинні (мантійні) флюїди водень-вуглець-вуглеводневого складу можуть виконувати цю функцію. Таким чином, нафта, ймовірно, - продукт взаємодії мантійного флюїду з органічною речовиною осадових відкладів. Нафтогазоносні провінції України - Карпатська і Причорноморсько-Кримська формувалися під впливом субдукційного геодинамічного режиму; Дніпровсько-Донецька - за умов рифтінгу і, пізніше, депресійного геодинамічного. Ці режими сформували сучасний нафтогазовий потенціал зазначених провінцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Образ. Вип. 1 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2000. - 79 с. - укp.

Досліджено християнські мотиви у світовій літературі. Вивчено культ роду в старокиївських княжих житіях ХІ - ХІІ ст., зокрема, культ Климента Римського - символ єднання у християнстві. Висвітлено актуальність класичного фейлетону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.61 + Ш400.04:Э + Ш4я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стиль і текст. Вип. 1 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2000. - 194 с. - укp.

Висвітлено питання мовної політики в Україні на сучасному етапі. Досліджено лінгвістичний аспект функціональних можливостей оригінальної радіоп'єси. Розглянуто питання термінології та жанрової специфіки. Проаналізовано роль закарпатської педагогічної періодики 1920 - 1930-х рр. в утвердженні української літературної мови. Наведено результати текстознавчих досліджень. Розкрито лінгвокомунікативні проблеми вивчення публіцистичного тексту. Описано засоби актуалізації ідеологічної лексики в українському політичному дискурсі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107я43 + Ш141.4я43

Шифр НБУВ: Ж71136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 1 / ред.: В. Різун. - К., 2000. - 141 с. - укp.

Розглянуто специфіку використання інформаційних джерел у журналістському розслідуванні, елементи оформлення сучасного газетного видання, а також структуру публіцистичного тексту. Охарактеризовано вплив гарнітури шрифту на сприймання тексту. Наведено загальну характеристику масової інформаційної діяльності. Проаналізовано деякі аспекти машинного перекладу тексту та особливості мови періодичних видань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 2 / ред.: В. Різун. - К., 2001. - 111 с. - укp.

Розглянуто нові тенденції та старі традиції американської журналістики. Проаналізовано деякі аспекти графічної організації друкованого тексту та його художню інтерпретацію засобами складання. Висвітлено особливості освіти та працевлаштування журналістів у Німеччині. Описано соціокультурну функцію реклами за умов економічної ситуації в Україні. Проаналізовано структуру комунікативного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стиль і текст. Вип. 2 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2001. - 240 с. - укp.

Розглянуто актуальні питання теорії тексту - проблеми розуміння журналістського твору, типології інформаційного мовлення, комунікативні аспекти одиниць повідомлення в тексті. Висвітлено актуальні проблеми функціонування мови у сфері масової комунікації: використання мовних засобів для увиразнення рекламних текстів, стильових аспектів фахового мовлення, проблему мовного суржику в засобах масової інформації. Запропоновано розвідки в галузі термінології та жанрової специфіки, зокрема, з'ясування генези і сфери вживання поняття ментальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.715я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж71136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Українське журналістикознавство. Вип. 2 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2001. - 60 с. - укp.

Висвітлено питання з історії та теорії журналістики. Наведено таблицю генезису інтелектуальної модульності українських видань ХІХ ст. Розглянуто періодичні видання православної церкви для інтелігенції за 1900 - 1918 рр. Описано старозавітні мотиви в українській православній періодиці радянського часу. Акцентовано увагу на журналістській освіті в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж71141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Павлюк М. І. 
Особливості морфоструктури поверхні домезозойських відкладів Передкарпаття у контексті перспектив нафтогазоносності / М. І. Павлюк, Б. П. Різун, І. З. Побігун // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 3. - С. 3-11. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано особливості морфоструктури та будову протерозойських і палеозойських відкладів, які лежать в основі Передкарпатського прогину. З'ясовано, що палеозойські відклади відбивають у розрізі осадового чохла каледонський етап розвитку регіону та нагромадились в межах Балтійсько-Чорноморського перикратону. На розмитій поверхні палеозойсько-верхньопротерозойського комплексу знайдено ряд тектонічно-ерозійних морфоструктур - підняттів і западин. Наведено нові дані про нафтогазоносність палеозойських відкладів польського Передкарпаття. На підставі проведених досліджень оцінено перспективи нафтогазоносності палеозойсько-протерозойського комплексу українського Передкарпаття та виділено ділянки для проведення геологорозвідувальних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.12(45Укр3)-24 + Д59(45Укр3)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пономарів О. Д. 
Сучасна українська мова : Підруч. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / О. Д. Пономарів, В. В. Різун, Л. Ю. Шевченко, О. М. Григор'єв, С. Є. Доломан, Ю. В. Лисенко, Є. А. Макаренко, А. І. Мамалига, Н. Й. Марчук, О. М. Пазяк; ред.: О. Д. Пономарів. - 2-е вид., переробл. - К. : Либідь, 2001. - 398 c. - Бібліогр.: с. 391-392. - укp.

Розглянуто питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографії, словотвору та морфології сучасної української літературної мови. Значну увагу приділено діалектології та сучасному мовознавству.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-923

Шифр НБУВ: ВА604139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 3 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 107 с. - укp.

Висвітлено деякі аспекти економічного функціонування засобів масової інформації України на сучасному етапі. Описано системи масової комунікації. Проаналізовано еволюцію термінологічного інструментарію сучасної теорії публіцистики. Запропоновано інтелектуальну модель інформаційного відображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бойко Г. Ю. 
Нафтогазоносність і рифтогени південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи / Г. Ю. Бойко, М. І. Павлюк, Б. П. Різун // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 4-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У межах Балтійсько-Чорноморського нафтогазоносного поясу, який простягається вздовж південно-західного краю Східноєвропейської платформи й охоплює одноіменний перикратонний прогин, розташовано три нафтогазоносні області: Балтійська і Придобрудзька нафтоносні та Львівсько-Люблінська нафтогазоносна. Формування цих областей відбувалося під переважним впливом тектонічної активізації та взаємодії структурних елементів діагональної системи орієнтування (ПвнС - ПвдЗ і ПвнЗ - ПвдС), зокрема Балтійсько-Чорноморського перикратону та Ботнічно-Балтійського, Волинсько-Оршанського й Одесько-Джанкойського рифтогенів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + Д390.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 7 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 171 с. - укp.

Висвітлено проблеми стандартизації журналістської освіти, українського та світового журналістикознавства. Розглянуто питання законодавчого забезпечення права на інформацію. Описано складники журналістської майстерності у контексті власного осмислення. Розкрито законодавчі причини інформаційної нестабільності. Проаналізовано розвиток комерційної реклами на сторінках періодики Східної України середини ХІХ - початку ХХ ст., сучасний стан інформаційного простору в країні, роль українських ЗМІ у процесі євроінтеграції.

Освещены проблемы стандартизации журналистского образования, украинского и мирового журналистиковедения. Рассмотрены вопросы законодательного обеспечения права на информацию. Описаны составляющие журналистского мастерства в контексте собственного осмысления. Раскрыты законодательные причины информационной нестабильности. Проанализированы развитие коммерческой рекламы на страницах периодики Восточной Украины середины ХІХ - начала ХХ ст., современное состояние информационного пространства в стране, роль украинских СМИ в процессе евроинтеграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 8 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 175 с. - укp.

Описано особливості читацького сприйняття феномену жіночого глянцевого часопису. Проаналізовано зародження, розвиток та історичну перспективу екуменічної публіцистики. Висвітлено методологічні проблеми історії української журналістики. Розкрито етичні засади роботи журналіста. Визначено критерії виявлення мовних помилок під час редагування журналістських матеріалів. Розглянуто види видавничої продукції, книгу як основний предмет видавничої діяльності, тенденції формування сучасного українського книжкового ринку. Викладено деякі аспекти комерціалізації вітчизняних ЗМІ.

Описаны особенности читательского восприятия феномена женского глянцевого журнала. Проанализированы зарождение, развитие и историческая перспектива экуменической публицистики. Освещены методологические проблемы истории украинской журналистики. Раскрыты этические основы работы журналиста. Определены критерии выявления речевых ошибок во время редактирования журналистских материалов. Рассмотрены виды издательской продукции, книга как основной предмет издательской деятельности, тенденции формирования современного украинского книжного рынка. Изложены некоторые аспекты коммерциализации отечественных СМИ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Інституту журналістики. Т. 9 / ред.: В. Різун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 228 с. - укp.

Розглянуто проблему реалізації екуменічної моделі в Україні. Проаналізовано досвід викладання основ журналістики у середній школі. Описано феномен газети "Вечірній Київ" періоду 1980 - початку 1990 рр. Наведено результати дослідження та формулювання естетичних норм редагування повідомлень. Висвітлено технологію форматування радіоефіру, питання функціонування інформаційних жанрів журналістики преси за сучасних соціально-економічних умов. Розкрито передумови виникнення та становлення першого українського часопису на канадських теренах.

Рассмотрена проблема реализации экуменической модели в Украине. Проанализирован опыт преподавания основ журналистики в средней школе. Описан феномен газеты "Вечерний Киев" в конце 1980 - начале 1990 гг. Приведены результаты исследования и формулирования эстетических норм редактирования сообщений. Освещены технология форматирования радиоэфира, вопросы функционирования группы информационных жанров прессовой журналистики в современных социально-экономических условиях. Раскрыты предпосылки возникновения и становления первого украинского журнала в Канаде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж70853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чорнобай Ю. М. 
Наукова концепція експозиції Державного природознавчого музею НАН України / Ю. М. Чорнобай, О. С. Климишин, А. А. Бокотей, В. К. Войчишин, Д. М. Дригант, І. Я. Капрусь, В. Б. Різун, Л. О. Тасєнкевич // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2002. - 17. - С. 1-14. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

В концепции раскрыты задачи экспозиционной работы и система основных тем, идей и проблем, которые формируют научное содержание экспозиции естественнонаучного музея. Рассмотрены особенности содеражния проектируемой экспозиции Государственного природоведческого музея НАН Украины, тематико-экспозиционная структура, источниковая база и основные требования к художественному проекту новой экспозиции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.е(4Укр)л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Павлюк М. І. 
Нафтогазоносні провінції України (геодинамічний аспект) / М. І. Павлюк, С. О. Варічев, Б. П. Різун, О. З. Савчак // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2002. - № 1. - С. 3-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що еволюція нафтогазоносних провінцій України (Карпатської, Волинсько-Переддобрудзької, Дніпровсько-Донецької та Кримсько-Чорноморської) зумовлена геодинамічними режимами, що проявилися на заході Східноєвропейської платформи у неогеї та плитотектонічними подіями цього часу. Суттєву роль у формуванні нафтогазоносних провінцій як платформених, так і геосинклінальних областей, відіграв рифтогенез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45Укр3)1 + Д59(45Укр3)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського