Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (17)Книжкові видання та компакт-диски (212)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=РЕВА$<.>+<.>A=ЮЛИЯ$<.>+<.>A=ФИЛИППОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 360
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Методологія системно-інформаційної кваліметрії інвестиційної привабливості об'єктів експертизи : монографія / О. М. Рева, В. В. Камишин, С. П. Борсук, С. В. Яроцький, Л. А. Сагановська; Державна наукова установа "Український інститут науково-технічної експертизи та інформації". - Київ : УкрІНТЕІ, 2023. - 149 c. - Бібліогр.: с. 134-149 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У.в623.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39383 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Рева-Лєвшакова Л. В. 
Singulus & plures в українській, турецькій, німецькій, китайській мовах: лексико-граматичні особливості категорії числа / Л. В. Рева-Лєвшакова // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 30. - С. 130-137. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Роботу присвячено категорії числа в українській мові в порівняльно-лінгвістичному аспекті з іншими індоєвропейськими, тюркськими та сино-тибетськими мовами. Метою дослідження є порівняльно-аналітичний аспект категорії числа в українській, турецькій, німецькій, китайській мовах. Завданнями роботи обрано визначення компаративістського аспекту категорії числа в німецькій мові у порівнянні з українською мовою, розкриття порівняльного аспекту категорії числа в турецькій мові у паралелі з українською мовою, виявлення дефініції порівняльного аспекту категорії числа в китайській мові у зіставленні з українською мовою. Об'єктом дослідження є категорія числа в українській, турецькій, німецькій, китайській мовах. Предмет дослідження - це приклади однини і множини (singulus та plures) в українській, турецькій, німецькій, китайській мовах. У роботі застосовані компаративістський, історичний, зіставний і структурний методи дослідження. Наукова новизна визначається фактом аналізу категорії числа мов різних лінгвістично-історичних груп. Теоретична і практична цінність отриманих результатів полягає у застосуванні матеріалу дослідження в роботі з іноземними студентами для кращого й ефективного навчання їх української мови як іноземної. У висновках зазначено, що категорія числа є цікавою лексико-граматичною ознакою формування мови вартою подальших досліджень. При навчанні студентів іноземного походження доцільно враховувати складну граматику рідної їм мови. Вивчення категорії числа з позицій порівняльного мовознавства надає широкий простір для нових досліджень. Такі дослідження мають не тільки теоретичну, але й практичну/професійну користь для викладачів української мови як іноземної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102 + Ш141.14-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фармакотерапія у пульмонології : навч. посіб. для студентів вищ. мед. закл. освіти / О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка, Г. І. Шумко, І. В. Дудка, С. В. Коваленко, А. А. Антонів, В. С. Гайдичук, Л. В. Каньовська, О. В. Каушанська, В. О. Шупер, Н. Д. Павлюкович, Т. В. Рева, Є. П. Ткач, Т. В. Дудка, О. Є. Мандрик, І. Б. Горбатюк, О. Є. Гринюк, В. С. Смандич, В. Ю. Дрозд; ред.: О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка; Буковинський державний медичний університет. - Чернівці : БДМУ, 2023. - 225 c. - Бібліогр.: с. 221-225 - укp.

Значне зростання захворюваності на пульмонолопчну патологію в Україні та у світі, стабільно високий рівень інвалідизації та смертності ставлять перед системою вищої медичної освіти, низку нових вимог. Знання ранніх діагностичних критеріїв захворювань бронхів та легень, особливостей їх клініки та принципів лікування є важливою частиною підготовки лікаря будь-якої спеціальності. Викладено теоретичні основи діагностики та фармакотерапії найпоширеніших захворювань органів дихання. Наведено сучасні класифікації захворювань органів дихання та надено сучасні підходи до лікування захворювань дихальної системи з урахування сучасних стандартів та протоколів ведення хворих, рекомендованих МОЗ Українита рекомендацій Європейських фахових пульмонологічних асоціацій. Особливу увагу приділено питанням надання медичної допомоги при невідкладних станах у клініці пульмонології: гострій дихальній недостатності, гострому респіраторному дистрес-синдромі, тяжкому перебігу пневмоній, пневмотораксі, тяжкому загостренні бронхіальної астми. Наведено сучасні підходи до терапії гострої респіраторної коронавірусної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Психологічне здоров'я студентської молоді : навч.-метод. посіб. / І. А. Власенко, В. В. Фурман, О. М. Рева, І. О. Канюка; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 223 c. - Бібліогр.: с. 200-211 - укp.

Представлено навчально-методичний посібник, в якому висвітлено проблему психологічного здоров'я студентів. Окреслено аспекти проблеми, що засвідчують міждисциплінарний характер психологічного здоров'я особистості. Подано інтегративну програму, спрямовану на збереження і розвиток психологічного здоров'я студентської молоді. Наведено запитання для самоперевірки, які є ресурсом для самостійної роботи студентів у формуванні системи знань про психологічне здоров'я. Підібрано комплекс психодіагностичних методик, що дозволить проводити діагностику психологічного здоров'я, попереджувати прояви порушень психологічного здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-81-734.2 я73 + Ю949.24 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Професійно-психологічна підготовка поліцейського : навч. посіб. / Я. М. Когут, Ю. Ц. Жидецький, Ю. І. Кіржецький, С. С. Гнатюк, Р. М. Андрусишин, Н. О. Пряхіна, І. О. Ревак, О. Ю. Поцюрко; ред.: Я. М. Когут; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Львів : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2022. - 403 c. - Бібліогр.: с. 398-402 - укp.

Розкрито основні аспекти психологічного забезпечення професійної діяльності поліцейського. Охарактеризовано професійно важливі якості поліцейського, психологічні особливості професійної комунікації, методи візуальної психодіагностики, способи поведінки при конфлікті, соціально-психологічні особливості колективу працівників поліції, стилі управління поліцейським підрозділом, психологічні особливості забезпечення публічної безпеки та порядку, особливості психологічного забезпечення дій в екстремальних ситуаціях та ведення переговорної діяльності. Запропоновано сучасні методики розвитку стресостійкої поведінки, напрями профілактики суїцидальної поведінки, заходи запобігання та протидії дискримінації. Визначено принципи, структуру та завдання професійної етики та шляхи запобігання професійній деформації поліцейських. Визнано, що діяльність працівників поліції як різновид державної служби в Україні ґрунтується на вітчизняних і міжнародних нормативно-правових актах, зокрема Конституції України та Законі України "Про Національну поліцію", які регламентують порядок "надання поліцейських послуг у сфері охорони публічної безпеки та порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства та держави, протидії злочинності, надання послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги". Зауважено, що функції поліцейських, насамперед в умовах воєнного стану, за незмінності їхніх завдань на правовому рівні, пов’язані із завданнями з оборони держави, забезпечення її територіальної цілісності, рятування людей тощо. Перелік указаних завдань цього правоохоронного органу дає підстави стверджувати про широкий спектр вимог, які висунуто до представників зазначеної професії, де сукупність різноманітних знань, умінь і навиків, тобто формування таких важливих компетентностей, як здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; здатність бути критичним і самокритичним; здатність працювати в команді; здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів); знання і розуміння структури професії та її ролі у суспільстві тощо. Акцентовано, що програмними результатами навчання, зокрема, є вміння визначати переконливість аргументів у процесі оцінки за здалегідь невідомих умов та обставин, проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів із різних джерел, пояснювати характер певних подій і процесів з розумінням професійного та суспільного контексту, працювати в групі, формуючи власний внесок у виконання її завдань тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 я73 + Ю949.24:Х819 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Тодоров О. В. 
Електротехнічний комплекс моніторингу трифазної системи живлення електричної машини з детектуванням вібраційних складових електричної потужності / О. В. Тодоров, О. В. Бялобржеський, М. А. Беззуб, І. В. Рева // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2022. - № 1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Елементи електроприводу є поширеним навантаженням мережі в системах електропостачання. Неточності в монтажі електричної машини та зміни в навантаженні призводять до постійних змін потужності, що споживається, у тому числі за умови виникнення вібрацій. Вібраційні зусилля негативно впливають на механічні кріплення машини та механізму. Контроль вібрації, як правило, виконують спеціалізованим переносним обладнанням. Як наслідок виникнення вібрацій виникають відхилення в електричній потужності, які займають одне з ключових місць. Тому для контролю за процесами в двигуні, необхідно проводити моніторинг потужності електричної машини. Для отримання необхідної інформації по змінах потужності, розроблено пристрій для збору електричних сигналів силового кола та програму для обробки даних. Пристрій побудовано для збору даних як в місцях з доступом живлення від мережі, так і в місцях із відповідною напругою, для прямого підключення до мережі. Програму виконано в середовищі LabVIEW на базі вейвлет перетворення миттєвої потужності трьох фаз, що дозволяє перевести сигнал із часової області в частотно часову. Для перевірки адекватності роботи кінцевого пристрою у лабораторних умовах проведено експеримент по спостереженню впливу вібраційної складової, живлення двигуна на мережу. Зі спостереження за сумарною потужністю в частотно часовій області, отримано два частотні діапазони з постійними вираженими сигналами. Додатково через проведення серії експериментів визначено постійний спад в амплітуді коливань потужності з частотою нижчою за частоту напруги мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ярова С. П. 
Патологія вертикальної висоти оклюзії у розвитку функціональних порушень зубо-щелепної системи / С. П. Ярова, С. О. Турчененко, Ю. Ю. Яров, О. С. Гензицька, О. П. Рева // Вісн. стоматології. - 2022. - 44, № 2. - С. 66-71. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - обгрунтувати доцільність більш комплексного функціонально-діагностичного підходу до виявлення функціональних порушень та умов до їх виникнення у різних вікових та клінічних групах на підставі вивчення поширеності патології вертикальної висоти оклюзії. Для досягнення мети було проаналізовано данні опитування, стоматологічного огляду з додатковим функціональним (електроміографія та цифровий аналіз оклюзії) обстеженням стоматологічного статусу 320 осіб (віком від 25 до 60 років). Обстеження проводилися за загальноприйнятою в стоматології методикою, яка включала збір скарг, анамнезу життя та захворювання, зовнішній огляд обличчя й порожнини рота. Додатково проводилися функціональні діагностичні дослідження: електроміографія (EMG III, BioPack) та цифровий аналіз оклюзії (T-scan Novus). Також основною умовою, щодо осіб дослідження, було звернення протягом року за стоматологічною допомогою, наявність включених дефектів в межах премолярів або молярів із заміщенням їх ортопедичними конструкціями та без. Матеріали клінічного та статистичного дослідження були піддані варіаційно-статистичній обробці згідно з метою нашої роботи. Результати проведеного дослідження обробляли з використанням загальноприйнятих методів математичної статистики. За допомогою сучасних методів наочно доведено об'єктивність цифрових методів діагностки та необхідність розробки нових протоколів реабілітації стоматологічних хворих на основі кількісних показників діагностичних заходів, а не якісних за класичним підходом. Розглянуто питання поширеності стоматологічної патології за кількісною оцінкою. Висновки: у межах нашого дослідження було виявлено, що 89,07 % оглянутих пацієнтів мали потреби у додатковому діагностичному підході, для виявлення порушень функції та оцінки функціональної якості відновлювальних конструкцій, що не можна оцінити при класичних статичних методах оцінки функціоального стоматологічного статусу зубощелепної системи через їх якісну, а не кількісну оцінку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
8.

Погосов В. В. 
Робота виходу електронів і позитронів, бар'єр Шотткі метал-діелектричних сандвічей. Метод Рітца / В. В. Погосов, В. І. Рева // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 3. - С. 297-310. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

В межах методу Рітца, квантово-статистичного функціоналу і моделі стабільного желе розглянуто задачу знаходження питомої поверхневої енергії, роботи виходу електронів та позитронів, бар'єру Шотткі для металу з діелектричним покриттям. Величини, розраховані за методом Рітца, задовільно узгоджуються як з експериментальними даними, так і з розрахунками за методом Кона - Шема. Розглянуто найпростіші неоднорідні покриття. Встановлено зв'язок теорії методу Рітца для неоднорідних покриттів з теорією методу Кона - Шема поверхневих характеристик метал-діелектричних наносандвічів. Запропоновано вплив неоднорідності покриття на характеристики металевої поверхні оцінювати масштабуванням випадку однорідного покриття. Ефект залежності енергетичних характеристик контактів зведено лише до середнього зваженого значення діелектричних проникностей діелектричних обкладинок асиметричних метал-діелектричних сандвічей. Обговорено можливість використання одержаних результатів за різних експериментальних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Рева І. В. 
Застосування нейронної мережі для визначення параметрів схеми заміщення трансформатора в умовах неінвазійного моніторингу / І. В. Рева, О. В. Тодоров, М. А. Беззуб // Електротехніка та електроенергетика. - 2022. - № 1. - С. 19-29. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - застосування апарату спеціально побудованої нейромережі із задачею ідентифікації схеми заміщення параметрів умовах неінвазійного моніторингу. Методи дослідження. Використання методів електричних вимірювань методом неінвазійного моніторингу, методів ідентифікації та навчання нейронних мереж базованих на похибці попереднього та зворотного поширення, мережтипу NARX. Отримані результати. Силовий трансформатор важливий об'єкт енергетичної системи електричної цехової підстанції. При цьому можливі часті переходи від режиму недовантаження до часткового перевантаження, що створює передумови до розвитку небажаних явищ у трансформаторах. Моніторинг силового трансформатора, базуючись на контролі його схеми заміщення, дозволяє перейти до контролю його основних параметрів в незалежності від робочого режиму. Неінвазійний моніторинг добре справляється в контексті поставленої задачі, адже як показують дослідження параметри напруги та струму, яким оперує добре відображують в собі залежність від зміни параметрів схеми заміщення спираючись на теквівалентну схему заміщення можна виявити та спрогнозувати зміни параметрів схеми заміщення відповідно до параметрів режиму струмів та напруг протікаючих в цій системі. Багато нейронних мереж відпрацюють розрахунок елекричних та електротехнічних еквівалентних схем як задачу ідентифікації параметрів електричних кіл в умовах статичних режимів в процесі ідентифікації перевірялося здатність нейромереж різних конструкцій ідентифікувати один із параметрів схеми заміщення, протистояти пошкодженню, що корегувало значення невідомого параметру. Проведений експеримент дав можливість отримати дані для порівняння ефективності різних архітектур нейромереж по відношенню з реальними параметрами схеми заміщення. Конкретизуючи отримані результати, говоримо, що архітектура NARX здатна до ідентифікації параметрів в стандартних режимах для всіх елементів схеми заміщення, що в подальшому відкриває можливість для її вдосконалення для розрахунків нелінійних елементів трансформатора при роботі, що в стані насичення. Наукова новизна. Встановлено, що нейромережі досліджені у роботі здатні визначати параметри схеми заміщення трансформатора чи електричної машини в статичних робочих режимах, що дозволяє в подальшому контролювати стан обмоток та магнітопроводу відповідно до їхзначень. Практична цінність. Застосовуючи в системі моніторингу нейронної мережі дозволяє отримати чіткі значення параметрів схеми заміщення незалежно від режиму, запропонований метод значно зменшує кількість часу затраченої на моніторинг параметрів трансформатора, дозволяє контролювати рівень потужності, а також, за необхідності, зменшити кількість необхідної інформації для моніторингу трансформатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Рева І. В. 
Огляд електричних методів та систем моніторингу силових трансформаторів в середовищі SMART GRID / І. В. Рева, О. В. Бялобржеський, О. В. Тодоров, М. А. Беззуб // Електротехніка та електроенергетика. - 2022. - № 1. - С. 30-41. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - застосування аналітичного аналізу на наявних на практиці методах моніторингу силового трансформатора задля класифікації та систематизації наявної інформації для виявлення раціональних, із позиції експлуатованого електричного вимірювального обладнання трансформаторних підстанцій. Методи дослідження. Використання методів аналітичної класифікації та систематизації наявних методів моніторингу, в полі практичних досліджень та отриманих польових результатів. Отримані результати. Силові трансформатори залишається сердцем енергомережі та мережі Smart Grid будь-якого рівня ієрархії структури та архітектури. Як правило трансформатор як коштористний елемент мережі вводять в експлуатацію один раз і тримають його в робочих навантаженнях, чередуючи моніторинг та планові відновлювальні роботи, до повної втрати ним робочого стану, необхідного до вимог функціювання. Тому більшість трансформаторів знаходяться в експлуатації понад регламентований нормованую документацією період в понад 20 років. Проводячи в необхідність гнучкій аналітичній оцінці та класифікації наявних уже методів моніторингу силового трансформатора, систематизації відомої інформації для більш широкого кола спеціалістів енергетичної галузі. Наукова новизна. Встановлено, що через складність сучасних методів моніторингу необхідний час на їх вибір та використання відповідно до структури трансформатора зменшується із збільшенням систематизації та класифікації віповідного методологічного матеріалу. Представлена систематизація зменшує витрату часу та матеріальних ресурсів при виборі необхідного методу моніторингу силового трансформатора. Практична цінність. Систематизаційна класифікація наявних методів моніторингу в відповідній прив'язці до сімей методів та зон моніторингового монтування для пошуку сигналу трансформаторних відмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Рева О. М. 
Теоретичні основи застосування прапору катастроф "гістерезис" для моделювання процесу розвитку / руйнації знань, умінь, навичок / О. М. Рева, В. В. Камишин // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2022. - № 1. - С. 93-101. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обгрунтовано можливість застосування так званих прапорів катастроф (модальність, недосяжність, катастрофічні стрибки, розбіжність, гістерезис, розбіжність лінійного відгуку, критичне уповільнення / зм'якшення моди, аномальна дисперсія) для моделювання синергетичного ефекту в педагогічному процесі. Серед них більш прийнятним для моделювання та виявлення закономірностей розвитку / руйнації навчального потенціалу (знань, умінь, навичок) є прапор "гістерезис". Уперше в практиці дидактичних процесів було обгрунтовано поняття простого та складного гістерезису. Причому в першому випадку процеси розвитку / руйнації навчального потенціалу описуються звичайними і популярними в практиці досліджень експонентами, у другому - сукупністю таких експонент, що зазвичай подаються кривими S-подібного виду. Враховуючи, що досліджуваний навчальний потенціал в процесі розвитку / руйнації має проходити щонайменше чотири рівні (початковий (низький) - середній - достатній - високий (творчий)), ідеться про поєднання двох S-подібних функцій, що відкриває перспективи для застосування відповідних сплайн-функцій.



Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
12.

Іванченко А. 
Застосування кислотно активованого цеоліту в технології очищення стічних вод від барвників / А. Іванченко, О. Сокол, Д. Єлатонцев, К. Ляпка, О. Ревак // Техн. науки та технології. - 2021. - № 4. - С. 106-112. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Тодоров О. В. 
Підсистема обробки вибірок даних активної та реактивної потужності трансформаторної підстанції / О. В. Тодоров, О. В. Бялобржеський, І. В. Рева, М. А. Беззуб // Електротехніка та електроенергетика. - 2021. - № 2. - С. 25-32. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - застосування статистичного аналізу на об'ємні вибірки даних параметрів споживання електричної енергії, для зменшення обсягу даних про потужності вузла мережі, які зберігатимуться. Використано методи статистичної обробки даних, в системі графічного програмування LabVIEW. Електрична енергія є одним із видів енергії, обсяги генерування, транспортування, розподілу та використання якої постійно зростають. На всіх зазначених етапах відбувається контроль параметрів швидкості зміни електричної енергії - потужності. Потужність характеризується певними параметрами, що підлягають безперервному моніторингу. Зміна потужності в умовах промислових підприємств має складний характер із певними стохастичними складовими. Необхідність фіксації детальної інформації викликає зростання обсягу даних, які підлягають зберіганню. Як наслідок, виникає завдання обробки даних про обсяги електричної енергії та параметри електричної потужності зі зменшенням обсягу даних і збереженням інформативності. Базуючись на статистичній концепції нормального розподілу, в середовищі графічного програмування побудовано підсистему обробки даних на інтервалах вибірки активної та реактивної потужностей секції низької напруги знижуючої підстанції. З використанням показників характеристики нормального розподілу активної та реактивної потужностей, виконано аналіз їх напівдобових вибірок. Виділено інтервали, на яких суттєво розрізняються показники нормального розподілу, що надало можливість сформувати висновки про наявність режимів наближених до холостого ходу. Встановлено, що через складність охоплення великих проміжків часу за умови фіксації даних про параметри електричної потужності, виникає дилема щодо обсягу результуючої інформації та її деталізації, для уникнення втрат інформації запропоновано процедуру, що базується на законі нормального розподілу вибірки даних, і в тривалих процесах знижує обсяг результуючих даних, які підлягають зберіганню, з можливістю фіксації суттєвих відхилень за показниками ексцесу та асиметрії відповідної вибірки. Застосовуючи в системі моніторингу при довгостроковому спостереженні за параметрами електричної потужності запропонований метод може значно зменшити кількість даних під час передачі основної інформації, рівня потужності та діапазону коливань, а також, за необхідності, використати додаткову інформацію про зміни в інтервалах спостереження, виражені через ексцес та асиметрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: З278.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рева В. В. 
Статистичні властивості систем феромагнітних наночастинок з вмороженими магнітними моментами : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / В. В. Рева; Сумський державний університет, Національна академія наук України, Інститут прикладної фізики. - Суми, 2021. - 22 c. - укp.

Робота присвячена вивченню відгуку систем феромагнітних наночастинок, зважених у рідині, на зовнішнє періодичне магнітне поле. Зокрема, вивчено вплив термостату та міжчастинкової взаємодії на потужність втрат, а також вплив термостату на транспортні властивості частинок, що знаходяться під синхронізованою дією періодичної сили та магнітного поля, що здійснює коливання. В основу дослідження покладено аналітичний апарат, що базується на рівняннях Ланжевена, Фоккера-Планка та концепції ефективних рівнянь Ланжевена, яка дозволяє оптимізувати процедуру подальшого числового моделювання. Техніка ж моделювання ґрунтується на застосуванні графічних процесорів та технології СІЮА і на, наближеному обчисленні дипольних полів за допомогою алгоритму Барнса-Хата. Для розуміння механізмів впливу теплових флуктуацій та взаємодії на потужність втрат спочатку одержуються аналітичні вирази для детерміністичного випадку, які використовуються для подальшого порівняння. Аналітично і чисельно продемонстровано, що дія термостату призводить до зниження потужності втрат, при цьому для малих частот це зниження є суттєвим, а для великих - практично ні. Моделюванням установлено, що взаємодія ж завдяки декільком механізмам коригує дію термостату як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення потужності втрат. З використанням розробленої методології чисельно верифікується побудована статистична теорія дрейфу наночастинок, в якій враховується як температурна залежність динамічної в’язкості рідини, так і теплові флуктуації. Описано неочікуваний ефект, за якого зміна температури призводить до зміни напрямку дрейфу наночастинок на протилежний.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022 + В377.34,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Беззуб М. А. 
Дослідження функціонування послідовного силового активного фільтра за умови різних показників відхилення якості електричної енергії / М. А. Беззуб, О. В. Бялобржеський, О. В. Тодоров, І. В. Рева // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2021. - Вип. 43. - С. 129-138. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено дослідження функціонування послідовного силового активного фільтра за умови дії відхилень певних показників якості електричної енергії в мережевій напрузі. Для виявлення спотворення напруги використано підхід, заснований на процедурі перетворення Парка, реалізовано модель відповідної підсистеми. Формування імпульсів керування транзисторами послідовного силового активного фільтра виконано зі застосуванням методу релейного регулювання. Для дослідження ефективності запропонованого порядку компенсації з урахуванням функціонування силової частини послідовного силового активного фільтра синтезовано модель. Система забезпечує стабілізацію напруги при перевищенні, зниженні та коливаннях напруги відносно заданого рівня. За умови реалізації процесу симетрування відзначено істотне погіршення властивостей запропонованого рішення у разі наявності складових нульової послідовності. У процесі дослідження несинусоїдальності встановлено, що фільтрація короткочасних імпульсів напруги не виконується, оскільки спектр таких імпульсів дуже широкий.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-040.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Легалізація економіки в забезпеченні економічної безпеки суб'єктів господарювання та держави : колект. монографія / Г. Я. Аніловська, М. Р. Верескля, І. Б. Висоцька, М. В. Вінічук, О. З. Воронка, В. В. Гобела, Н. О. Григоришин, З. Б. Живко, М. С. Кіржецька, Ю. І. Кіржецький, М. І. Копитко, В. І. Ляшенко, Г. В. Миськів, Н. Я. Михаліцька, І. П. Мойсеєнко, І. В. Мойсеєнко, О. В. Нагірна, Н. В. Наконечна, І. О. Ревак, О. М. Підхомний, Я. Я. Пушак, Ю. М. Харазішвілі, О. Й. Хомин, О. В. Хомів, Н. В. Шевченко, Н. І. Чапляк, О. Р. Чорненька; ред.: І. О. Ревак; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Львів : СПОЛОМ, 2021. - 239 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Сформульовано теоретичні положення, висвітлено особливості та проблеми легалізації економіки в забезпеченні економічної безпеки суб'єктів господарювання та держави. На підставі інституційного аналізу та дослідження статистичних даних актуалізовано стратегічні орієнтири легалізації економічної діяльності суб'єктів господарювання в Україні з урахуванням найважливіших соціально-економічних та інституційних чинників забезпечення економічної безпеки держави. Значну увагу приділено дослідженню використання макроекономічного інструментарію щодо процесів легалізації та детінізації національної економіки, а також імплементації зарубіжного досвіду у сфері протидії корупції та відмиванню доходів злочинного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пельо І. М. 
Тенденції професійної підготовки фахівців із фармації в Україні / І. М. Пельо, Т. Д. Рева, І. В. Ніженковська, Н. Д. Козак, Л. Д. Коновалова // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 3. - С. 4-8. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Определены и охарактеризованы ведущие тенденции развития фармацевтической отрасли Украины, а именно: соблюдение этических принципов работы специалиста фармацевтической отрасли; ориентированность на европейские стандарты качества предоставления фармацевтических услуг; развитие национальной системы производства лекарственных препаратов. Сделан акцент на том, что преподаватели университета ставят перед собой цель донести до студентов идеи, важные для формирования у них гуманистических принципов работы фармацевта. Исходящей установкой, по мнению авторов, является обеспечение каждому участнику образовательного процесса условий для самореализации в учебе и будущей профессиональной деятельности. При этом сквозным в формировании содержания фармацевтического образования является глубокое понимание ценности человека и его здоровья как наивысшего личностного и общественного достояния. Отмечено, что неотъемлемой характеристикой современного развития фармации в Украине является ее зависимость от лекарственных средств (ЛС) импортного производства. Во время образовательного процесса на фармацевтическом факультете Национального медицинского университета им. А. А. Богомольца студенты и преподаватели размышляют над тем, что в Украине есть ряд предпосылок для преодоления зависимости отечественного фармацевтического рынка от ЛС импортного производства, а именно: Украина присоединилась к Международной системе сотрудничества фармацевтических инспекций; в стране создана система регистрации ЛС и принят международный формат регистрационного досье; разработано и введено в действие Государственную Фармакопею Украины; в лицензионные условия для производства и реализации ЛС в Украине было введено обязательные требования по соблюдению правил Надлежащей производственной практики (Good Mаnufаcturing Prаctice) и Надлежащей дистрибьюторской практики (Good Distribution Prаctice), адаптированы и актуализированы европейские рекомендации, регламентирующие разработку и исследования ЛС. образовательного процесса на фармацевтическом факультете Национального медицинского университета им. А. А. Богомольца студенты и преподаватели размышляют над тем, что в Украине есть ряд предпосылок для преодоления зависимости отечественного фармацевтического рынка от ЛС импортного производства, а именно: Украина присоединилась к Международной системе сотрудничества фармацевтических инспекций; в стране создана система регистрации ЛС и принят международный формат регистрационного досье; разработано и введено в действие Государственную Фармакопею Украины; в лицензионные условия для производства и реализации ЛС в Украине было введено обязательные требования по соблюдению правил Надлежащей производственной практики (Good Mаnufаcturing Prаctice) и Надлежащей дистрибьюторской практики (Good Distribution Prаctice), адаптированы и актуализированы европейские рекомендации, регламентирующие разработку и исследования ЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шупер В. О. 
Дослідження прихильності до лікування хворих на артеріальну гіпертензію / В. О. Шупер, С. В. Шупер, Ю. О. Рикова, Н. Д. Павлюкович, І. В. Трефаненко, Г. І. Шумко, Т. В. Рева // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 3. - С. 165-172. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Рева Т. Д. 
Стан і перспективи розвитку національної вищої фармацевтичної освіти / Т. Д. Рева, І. В. Ніженковська, Н. В. Стучинська, О. М. Чхало // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 2. - С. 19-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Рассмотрены материалы съезда фармацевтов и международных конгрессов по фармации, а именно вопрос достижения качественного фармацевтического образования. Приведены соображения относительно процесса надлежащей подготовки специалиста фармацевтического сектора в соответствии с актуальными запросами государства и общества, предложена модель профессионального фармацевтического образования. По мнению авторов статьи, реализация качества образования в Украине требует, во-первых, профессионально образованных работников фармацевтического сектора отрасли здравоохранения; во-вторых, надлежащей академической и университетской инфраструктуры по подготовке будущих специалистов в системе высшего фармацевтического образования; в-третьих, обеспечения высокого качества высшего фармацевтического образования на основе внедрения компетентностного подхода и учета международного опыта развития фармации. Усиление значимости фармацевтической отрасли в Украине напрямую связано с качеством подготовки специалистов по фармации, непрерывным совершенствованием содержания их образования, введением новых образовательных технологий, адаптацией высшего фармацевтического образования к европейским стандартам. Важным условием, по мнению авторов, является обеспечение эффективности профессиональной подготовки будущих фармацевтов в отечественной системе высшего фармацевтического образования, что заключается в нижеследующем: во-первых, учет запросов общества к уровню предоставления услуг в сфере здравоохранения, профилактики заболеваний; во-вторых, имплементация продуктивного мирового опыта по вопросам внедрения стандартов обслуживания клиентов. Определены перспективы развития национального высшего фармацевтического образования, а именно: утверждение этических основ подготовки магистров фармации в системе высшего фармацевтического образования; ориентированность на европейские стандарты фармации, основой которых являются высокие стандарты обслуживания клиентов; совершенствование содержания образования фармацевтов с учетом развития отечественного фармацевтического производства; обеспечение развития клинического направления в системе подготовки фармацевтов общего профиля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р883

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Густативно-сапористичні модуси української та світової культур : колект. монографія (на матеріалі II Всеукр. наук.-теорет. конф. "Харчові традиції - ментальний код нації" / Г. І. Віват, С. Ковпік, О. Юрчук, А. Малиновський, Т. Хом'як, О. Гриньків, С. Булатова, Н. Мельник, Т. Морева, О. Проценко, Л. Рева-Лєвшакова, В. Ольховська, Т. Стрікаленко, О. Філіпенко, Ж. Краснобаєва-Чорна, В. Мусій, А. Лупол, О. Кирилова, О. Чаплінська, С. Викуль, Н. Зубець, О. Остроушко, С. Руденко, Н. Червякова, І. Лакомська, Г. Войтенко, Т. Казарян, О. Южакова; ред.: Г. І. Віват. - Одеса : Бондаренко М. О., 2020. - 247 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Увагу приділено питанням історії розвитку української та світової харчової культури, втіленої в різних видах творчості: художній, науковій та фольклорній. Досліджено густативно-сапористичні й гастрономічні образи в художній літературі, мемуаристиці та фольклорі. Розглянуто їжу як маркер ідентичності в романі «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма» Наталки Сняданко. Репрезентовано їжу як елемент мікропоетики в поемі І. П. Котляревського «Енеїда». Висвітлено феномен культури харчування українських козаків у поемі В. Северинюка «Україна козацька». Розглянуто хмільні напої в художніх творах поетів-романтиків XIX століття. Досліджено воду як джерело життя в літературі, етнографії та фольклорі Докії Гуменної. Увагу приділено мовному контенту сучасних кулінарних видань (на прикладі кулінарної книги Ектора Хіменеса-Браво). Увагу приділено фразеологізмам та паремії з гастрономічним компонентом у заголовках української преси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-34 я43 + Ш041.14 в2:Л8/9 я43 + Л99 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39493 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського