Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Русакова Т. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Русакова Т. І. 
Прогнозування забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту в умовах міської забудови : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Т. І. Русакова; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2014. - 20 c. - укp.

Запропоновано прогнозні моделі для оцінювання рівня забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту в умовах міської забудови. Проаналізовано сучасний стан прогнозування процесів забруднення атмосферного повітря при викидах від автотранспорту на вулицях міст. На базі методу дискретних вихорів розроблено прогнозну модель для оцінювання рівня забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту для схеми "вуличний каньйон", яка дозволяє оперативно розрахувати розсіювання викидів з урахуванням будівель, параметрів метеоситуації, типу викиду та рециркуляційних зон біля будівель. Набула подальшого розвитку прогнозна модель для оцінювання рівня забруднення атмосферного повітря на базі рівнянь відривних течій нев'язкої рідини та рівняння конвективно-дифузійного переносу забруднювальної речовини, що дозволяє оперативно прогнозувати рівень забруднення в атмосфері від автотранспорту в умовах мікрорайону (комплекс будівель з автомагістралями) та окремих вулиць міста ("вуличний каньйон'). Набула подальшого розвитку прогнозна модель для оцінювання рівня забруднення атмосферного повітря з урахуванням хімічної трансформації в атмосфері викидів від автотранспорту. Створено спеціалізоване програмне забезпечення для виконання обчислювального експерименту на базі побудованих моделей. Проведено обчислювальні експерименти на базі створених прогнозних моделей. Наведено розв'язання комплексу прикладних задач з прогнозу рівня забруднення атмосферного повітря від автотранспорту в умовах міської забудови.


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-082 н6 + Д232.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Русакова Т. І. 
CFD-моделювання розповсюдження забруднення повітряного середовища в мікрорайоні / Т. І. Русакова, М. М. Біляєв // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2013. - № 6. - С. 25-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено CFD-модель для аналізу забруднення повітряного середовища в мікрорайоні міста. Цю модель можна використовувати як для аналізу забруднення повітря від транспорту, так і для аналізу забруднення повітряного середовища у разі аварійних викидів на дорогах. Модель є оперативною в реалізації на ПК, що дозволяє застосовувати її для проведення серійних розрахунків. Використано модель вихрових відривних течій ідеальної рідини та модель переносу забруднюючих речовин, де застосовується рівняння конвективно-дифузійного переносу домішок. Одержані результати числових розрахунків підтверджують можливість використання запропонованої моделі для розв'язання актуальних задач урбоекології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Русакова Т. І. 
Розвиток наукових основ та практичної оцінки шкідливих факторів в робочих зонах на території промислових підприємств : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Т. І. Русакова; Державний вищий навчальний заклад "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури". - Дніпро, 2019. - 41 c. - укp.

Розроблено теоретичні основи та практичні рекомендації щодо оцінювання шкідливих факторів у робочих зонах промислових майданчиків, що має важливе значення для забезпечення допустимих умов праці робітників і при проєктуванні нових робочих місць на відкритій місцевості промислових зон. Сформовано методи оцінювання шкідливих факторів і прогнозування ризиків хронічних захворювань робітників у робочих зонах на відкритій території промислових підприємств. Усі методи реалізовано у вигляді комп'ютерних програм, що дозволяють оперативно проводити обчислювальні експерименти з розрахунку параметрів повітряного середовища в робочих зонах на території промислових підприємств. Розроблено методи для оцінювання, прогнозування, а також покращення параметрів повітряного середовища в робочих зонах на відкритій місцевості за рахунок раціонального вибору положення, розмірів екранів, усмоктувачів, рослинності, іонізаторів, зволожувачів. Розрахунки за цими методами дозволяють провести дослідження щодо відповідності параметрів повітряного середовища їх нормативним значенням у робочих зонах на відкритій місцевості промислових підприємств при реінжинірингу існуючих і створенні нових робочих місць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.502.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Біляєв М. М. 
Мінімізація рівня хімічного забруднення атмосферного повітря на відкритій місцевості : монографія / М. М. Біляєв, Т. І. Русакова, О. В. Берлов. - Дніпро : Журфонд, 2021. - 197 c. - Бібліогр.: с. 170-197 - укp.

Розглянуто важливі науково-прикладні методи і засоби управління та контролю шкідливими виробничими чинниками, що виявляються під час виробництва у процесі трудової діяльності людини. Сукупність цих методів і засобів можна використовувати при атестації робочих місць за умовами праці та паспортизації підприємств, що мають шкідливі виробничі чинники внутрішнього та зовнішнього походження та можуть погіршити умови праці на відкритій місцевості; при аналізі або прогнозуванні стану безпеки об'єкта для вироблення управлінських рішень і вибору форм організаційно-розпорядчих дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Амеліна Л. В. 
Моделювання забруднення довкілля в разі емісії аміаку з пошкодженого трубопроводу / Л. В. Амеліна, М. М. Біляєв, О. В. Берлов, О. О. Вергун, Т. І. Русакова // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розроблено гідравлічну модель для розрахунку нестаціонарного витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу та імплементацію цієї моделі в чисельну модель прогнозу аварійного забруднення атмосфери. Для розв'язання поставленої задачі використано розрахункові залежності гідравліки напірних потоків. Для розрахунку процесу випарювання аміаку з пошкодженого трубопроводу також використано емпіричнумодель. Для розрахунку процесу розповсюдження аміаку в атмосферному повітрі використано тривимірне рівняння конвективно-дифузійного переносу домішки. Під час математичного моделювання розповсюдження аміаку з пошкодженого трубопроводу враховано змінуз висотою швидкості вітрового потоку, а також змінуз висотою вертикального коефіцієнта атмосферної дифузії, динамікузміни з часом інтенсивності витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу. Для чисельного розв'язання тривимірного диференціального рівняння переносу аміаку в атмосферному повітрі здійсненойого фізичне розщеплення: виділено рівняння, що описує перенос домішки за рахунок конвекції, рівняння, що опису є перенос домішки за рахунок атмосферної дифузії, тарівняння, що описує зміну концентрації аміаку вповітрі внаслідок дії джерела емісії. Для чисельного інтегрування рівняння конвективного переносу аміаку вповітрі використанометод Мак-Кормака,рівняння дифузійного переносу домішки - метод Річардсона, рівняння, що описує зміну концентрації аміаку під дією джерела емісії - метод Ейлера. На основі розробленої моделі нестаціонарного витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу та чисельної моделі розповсюдження аміаку в атмосферному повітрі проведено обчислювальний експеримент для оцінки рівня забруднення атмосферного повітря та підстильної поверхні у випадку аварійного витоку аміаку на ділянці, де аміакопровід "Тольятті - Одеса" перетинає річку Дніпро. Отримано дані щодо нестаціонарного забруднення довкілля. Розроблено математичну модель, що дозволяє розраховувати нестаціонарний процес витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу. Запропоновано чисельну модель для визначення областей забруднення в разіаварійноговитоку аміаку з аміакопроводу "Тольятті - Одеса". На базі розробленої моделі створено код, що дозволяє оперативно прогнозувати динаміку забруднення навколишнього середовища за аварійного витоку аміаку. Запропонована математична модель може бути використана під час розробки плану ліквідації аварійної ситуації для хімічно небезпечних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:О

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського