Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГЕЄВА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергеєва Т. А. 
Специфічна імунодіагностика в системі епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Т. А. Сергеєва; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню ролі сучасних методів специфічної лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу в інформаційному забезпеченні епідеміологічного нагляду, і визначенню стратегії і тактики їх застосування в залежності від конкретної епідемічної ситуації. Показано, що для адекватної епідеміологічної оцінки результатів серологічного скринінгу головну роль відіграє вибір стратегії імунодіагностики у відповідності до рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції в конкретному регіоні або серед певних груп населення та мети обстеження. Розроблені наукові підходи до застосування цих стратегій в Україні. Вдосконалена інформаційна підсистема епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Солдаткін О. П. 
Biosensors based on conductometric detection / О. П. Солдаткін, С. В. Дзядевич, Я. І. Корпан, В. М. Архипова, Г. А. Жиляк, С. А. Пілецький, Т. А. Сергеєва, Т. Л. Панасюк, Г. В. Єльська // Биополимеры и клетка. - 1998. - 14, № 4. - С. 268-276. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Огляд присвячено аналізу власних робіт з розробки близько 20 кондуктометричних біосенсорів на основі планарних електродів та різноманітного біологічного матеріалу (ферменти, клітини, антитіла), синтетичних мембран як чутливих елементів. Висока селективність, чутливість, низька ціна, простота та експресність визначення різноманітних речовин роблять біосенсори необхідними для потреб медицини, біотехнології, екології, сільського господарства та харчової промисловості. При аналізі реальних зразків неспецифічний вплив фонових електролітів можна суттєво зменшити завдяки використанню диференційного режиму вимірювань, більш концентрованих буферних розчинів, а також додаткових негативно чи позитивно заряджених мембран, які запобігають впливові буферної ємності та іонної сили розчинів і розширюють динамічний діапазон роботи сенсорів. Для створення мініатюрних імуносенсорів було запропоновано такі підходи: а) використання поліаніліну як електропровідної мітки при визначенні антитіл у конкурентному імуноаналізі; б)створення багатошарових структур з плівками фталоціаніну; в)використання акрилових сополімерних мембран. Обговорено переваги та недоліки розроблених кондуктометричних біосенсорів. Подальша комерціалізація таких приладів пов'язана з пошуком шляхів стабілізації чутливих мембран та суміщення у єдиному технологічному циклі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е071

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пілецька О. 
Створення оптичної системи детекції гербіцидів на основі Д1 білка / О. Пілецька, С. Пілецький, М. Лаврік, Т. Сергеєва, Т. Панасюк, О. Созінов // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено можливість використання мембранного Д1 білка (компоненту реакційного центру фотосистеми 2) для визначення концентрації гербіцидів, що інгібують фотосинтез. Аналіз базується на природних рецепторних властивостях Д1 білка, інактивація якого лежить в основі дії багатьох гербіцидів, що широко застосовуються в сільському господарстві. Метод базується на конкуренції між тріазиновим гербіцидом атразином та його аналогом меламіном за зв'язування з Д1 білком. Конкурентна реакція, яку досліджено за допомогою еліпсометрії, можлива завдяки здатності білка до зв'язування з обома речовинами. У присутності атразину відбувається інгібування зв'язування Д1 білка з меламіном. Отримані експериментальні дані можна використовувати для створення сенсора, який дозволяє визначати концентрацію гербіцидів, що інгібують фотосинтез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергеєва Л. М. 
Формування управлінських навичок в учнів вищих професійних училищ невиробничої сфери : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. М. Сергеєва; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - К., 2000. - 21 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано сутність, структуру та зміст управлінських навичок, необхідних молодшим спеціалістам з метою успішного виконання управлінських дій на підприємствах торгівлі та громадського харчування. Визначено обсяг управлінських навичок молодшого спеціаліста. Розроблено методику їх формування у процесі теоретичного навчання, індивідуального виробничого навчання, технологічної практики, а також у позааудиторній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Л99р(4УКР)2 + У9(4УКР)420-21р2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бровко О. О. 
Наповнені напіввзаємопроникні полімерні сітки на основі поліціануратів: кінетика формування та властивості / О. О. Бровко, О. М. Файнлейб, О. А. Слінченко, В. І. Дубкова, Л. М. Сергеєва // Композиц. полімер. матеріали. - 2001. - № 2. - С. 85-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено кінетику формування, властивості та мікрофазову структуру напіввзаємопроникних полімерних сіток (ВПС), а також вплив на процеси формування та мікрофазового поділу вуглецевих волокон. Показано, що сітчастий компонент у напівВПС формується значно швидше за індивідуальну сітку, а уведення в навпівВПС вуглецевих волокон не тільки прискорює формування сітчастого компонента напівВПС, але й призводить до мікрофазового поділу системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергеєва Н. Г. 
Зональний розподіл мейобентосу та його найважливішого компонента - вільноіснуючих нематод у Чорному морі : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.17 / Н. Г. Сергеєва; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2001. - 34 c. - укp.

Вперше досліджено мейобентос шельфу, материковий схил та улоговини Чорного моря. На підставі власних багаторічних даних про видову різноманітність і вертикальний розподіл мейобентосу сформульовано нову концепцію про зональний розподіл життя в Чорному морі. Залежно від зустрічальності різних розмірно-екологічних угруповань донних тварин у Чорному морі виділено два пояси (яруси). Перший - від урізу води до глибини 120-150 м, населений організмами макро-, мейо- та мікробентосу, другий - від 120-150 м і до максимальних глибин, де мешкає тільки мейо- та мікробентос. Бентос анаеробної зони представлений гідробіонтами різних угруповань. Одні з них включають звичайні для шельфу Чорного моря види, які невідомими шляхами потрапляють у батіаль, інші - складаються з ендемічних форм глибинної сірководневої зони. У вертикальному розподілі мейобентосу виявлено зональність, зумовлену трьома природними зонами Чорного моря. Кожній із зон (аеробній, проміжній та анаеробній) відповідають специфічні мейобентосні угруповання, утворені сукупністю незалежних популяцій. На підставі виявлених специфічних аномалій у розвитку нематод автор вважає за доцільне використання уніфікованого показника морфологічної мінливості даної групи організмів для оцінки стану прибережної акваторії Чорного моря у разі техногенного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1(4УКР) + Е0*820*801.633:У6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сергеєва Л. М. 
Управлінські навички молодшого спеціаліста: теорія та методика формування / Л. М. Сергеєва; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - К., 2001. - 204 c. - Бібліогр.: 306 назв. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми теорії та практики формування управлінських навичок в учнів вищих професійних училищ невиробничої сфери за умов стрімкого оновлення обладнання й технологій, а також формування у них високого рівня професійної компетентності, мобільності та інформованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424р2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Файнлейб О. М. 
Поліціанурат-поліуретанові взаємопроникні полімерні сітки. Синтез та мікрофазова структура / О. М. Файнлейб, Т. А. Шанталій, В. І. Штомпель, М. Монлеон Прадаз, Л. М. Сергеєва, В. П. Привалко // Доп. НАН України. - 2002. - № 7. - С. 155-160. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Full, sequential interpenetrating polymer networks (IPNs) of cross-linked polyurethane (CPU) and polycyanurate (PC) based on thermally cured dicyanic ether of Bisphenol A (DCEBA) have been characterized by small-angle X-ray diffraction and dynamic mechanical analysis. It is suggested that the predominantly chemical interaction between molten DCEBA and stiff chain fragment microdomains, reinforcing the primary physical interaction, is responsible for the observed transition at 40 % PC to a more homogeneous phase morphology of IPNs.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.184 + Л713.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бровко О. О. 
Про особливості обернення фаз у взаємопроникних полімерних сітках / О. О. Бровко, Л. М. Сергеєва, Д. Дж. Горстон // Доп. НАН України. - 2002. - № 8. - С. 119-124. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Сергеєва Л. С. 
Формування педагогічної майстерності педагогів за допомогою електронної пошти / Л. С. Сергеєва // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2003. - Вип. 13. - С. 219-221. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто шляхи використання електронної пошти для професійного розвитку педагогів-викладачів іноземної мови. Наведено переваги електронного дискусійного листа перед традиційним листуванням. Подано практичні рекомендації щодо використання електронного дискусійного листа.

Рассмотрены пути использования электронной почты для профессионального развития педагогов-преподавателей иностранного языка. Представлены преимущества электронного дискуссионного письма над традиционной перепиской. Даны практические рекомендации по использованию электронного дискуссионного письма.

The ways of using the e-mail for the professional development of foreign language teachers are considered. The advantages of electronic discussion list over of the traditional mailing are presented. The practical recommendations ass to the usage of electronic discussion list are given.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.421 + Ш12-913

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бровко О. О. 
В'язкопружні властивості термопластичних напіввзаємопроникних полімерних сіток на основі іоновмісного поліуретану і аміновмісних полімерів / О. О. Бровко, Л. В. Степаненко, Л. М. Сергеєва, О. А. Слінченко // Композиц. полімер. матеріали. - 2003. - 25, № 1. - С. 43-48. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.92-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Бровко О. О. 
Вплив вуглецевого волокна на властивості лінійного поліуретану / О. О. Бровко, О. А. Слінченко, В. І. Дубкова, Л. М. Сергеєва // Композиц. полімер. матеріали. - 2003. - 25, № 2. - С. 128-133. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив вуглецевого волокна (ВВ), що має різну поверхневу активність, на мікрофазову структуру та механічні властивості лінійного поліуретану (ПУ). Результати дослідження показали, що введення у ПУ ВВ та ВВ, яке містить на поверхні фосфорнокислі групи (ФВВ), по-різному впливають на його мікрофазову структуру та властивості. ВВ, завдяки селективній сорбції жорстких фрагментів дифенілметандіізоціанату, поглиблює мікрофазовий поділ, а ФВВ, навпаки, спричиняє зниження рівня гетерогенності. Показано, що введення навіть у невеликій кількості (3,7 % об.) ФВВ у ПУ різко погіршує механічні показники композиції. Зроблено припущення, що це є наслідком перерозподілу міжмолекулярної взаємодії в ПУ, завдяки чому в системі переважають зв'язки ПУ - ФВВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бровко О. О. 
Про синергізм адгезійних властивостей взаємопроникних полімерних сіток / О. О. Бровко, Л. М. Сергеєва, Л. В. Карабанова // Доп. НАН України. - 2004. - № 4. - С. 121-125. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

An attempt is undertaken to understand and explain the origin of a synergism in the adhesion behaviour of interpenetrating polymer networks. In investigating the polyepoxyurethane - polyurethane semi-IPN, the synergism of their adhesive properties is found to be of the dualistic nature and may be caused by both the effect of small additives of one of the components and a pre-intermediate state of the system whole, which preceded the microphase segregation of IPN components. It is shown that the superposition of these factors enhances greatly the synergetic effect.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711 + Л71-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергеєва Н. В. 
Нові засоби та технології візуального мистецтва медіа-дизайну / Н. В. Сергеєва, Н. Г. Романенко, В. А. Афонін // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2004. - № 8. - С. 95-99. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто питання визначення місця мистецького дизайну в об'єктах мас-медіа, телебачення, поліграфії, а також дослідження соціально-психологічних аспектів медіа-проектів.

Рассмотрены вопросы определения места дизайнерского искусства в объектах масс-медиа, телевидения, полиграфии, а также исследования социально-психологических аспектов медиа-проектов.

This article is held in determination the place of art of design for mass-media objects, television, printing industry and for researching social(psychological aspects of media - design.


Ключ. слова: медіа-дизайн, графічний дизайн, візуалізація інформації
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в2:Щ + Щ129.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бровко О. О. 
Епокси-акрилатні взаємопроникні полімерні сітки: синтез, мікрофазова структура та властивості / О. О. Бровко, Л. А. Гончарова, В. І. Штомпель, Л. М. Сергеєва, О. О. Кочетов, П. О. Бондаренко // Полімер. журн. - 2005. - 27, № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Методом фотоініційованої полімеризації синтезовано одночасні взаємопроникні полімерні сітки (ВПС) на основі аліциклічної двофункціональної епоксидної смоли й олігокарбонметакрилату, які полімеризуються за катіонним і радикальним механізмами відповідно. За даними динамічного механічного термічного аналізу та рентгеноструктурних досліджень проведено якісний та кількісний аналіз мікрофазової структури ВПС і досліджено вплив складу фотоініціювальної системи на їх в'язкопружні властивості та фазову структуру. Встановлено, що, попри оптичну прозорість одержаних ВПС, вони є фазоворозділеними системами. Показано, що склад фотоініціювальної системи слабо впливає на в'язкопружні властивості та мікрофазову структуру епокси-акрилатних ВПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергеєва Н. В. 
Дизайн - людина - середовище / Н. В. Сергеєва // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 60-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто процеси взаємодії об'єктів дизайну з навколишнім середовищем, а також висвітлено актуальність їх вивчення за критерієм важливості у створенні гармонійного предметно-просторового середовища людини.

Рассмотрены процессы взаимодействия объектов дизайна с окружающей средой, а также выявлена актуальность их изучения по критерию важности в создании гармоничной предметно-пространственной среды человека.

In article processes of interaction of objects of the design with an environment are considered and also the urgency of their studying is revealed in connection with the responsibility in participation of creation of the harmonious subject-spatial environment of the person.


Ключ. слова: предметно-просторове середовище, формоутворення, дизайн
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 + Щ129.05 + Щ100.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергеєва Л. 
Досвід створення предметного рубрикатора / Л. Сергеєва // Бібл. планета. - 2005. - № 1. - С. 26-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Викладено досвід створення та загальні принципи побудови предметного рубрикатора Наукової бібліотеки Хмельницького державного університету. Приділено увагу профільним дисциплінам - економіці, техніці, психології, комп'ютерним системам, радіоелектроніці, педагогіці, філології, праву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.31(4УКР)571.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергеєва Т. А. 
Ємнісний сенсор на основі тонких плівок молекулярно-імпринтованих полімерів для екологічного моніторингу. Комп'ютерне моделювання для оптимізації складу синтетичних аналогів біорецепторів / Т. А. Сергеєва, Т. Л. Панасюк-Ділені, О. В. Пілецька, С. А. Пілецький, Г. В. Єльська // Укр. біохім. журн.. - 2006. - 78, № 2. - С. 121-130. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розроблено ємнісний сенсор для екологічного моніторингу на основі тонких плівок молекулярно-імпринтованого полімеру, селективного до триазинового гербіциду десметрину, та запропоновано метод модифікації поверхні золотих електродів тонким шаром гербіцидселективного полімеру із застосуванням методу прищепленої полімеризації. Використовуючи комп'ютерне моделювання, вдалося оптимізувати композицію синтетичних аналогів біологічних рецепторів, селективних до десметрину. Показано, що оптимальним функціональним мономером для десметрину є 2-акриламідо-2-метил-1-пропансульфонова кислота. Встановлено, що енергія взаємодії матриця - функціональний мономер та кількість функціональних груп, які беруть участь у розпізнаванні матричної молекули, належать до факторів, що істотно впливають на формування синтетичних сайтів зв'язування в молекулярно-імпринтованих полімерах. Проаналізовано електрохімічні процеси, які відбуваються на електроді, що модифікований шаром десметринселективного полімеру. Межа визначення десметрину за допомогою розробленого сенсора становить 100 нМ. Продемонстровано високу селективність ємнісного сенсора до структурних аналогів десметрину, високу операційну стабільність, а також його стабільність під час зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с5в661

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сергеєва О. 
Історичний аспект розвитку Конституції України: її значення і надбання / О. Сергеєва // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 34. - С. 663-667. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського