Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=СМУТОК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смуток І. І. 
Вступ до генеалогії шляхти Самбірського повіту ХVІ - початку ХVІІ ст. (шляхетські прізвиська) / І. І. Смуток; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім.І.Франка, Дрогоб. осередок Наук. т-ва ім.Шевченка. - Л. : Камула, 2008. - 336 c. - укp.

Наведено інформацію про 1 500 прізвиськ, уживаних 31-м шляхетським родом Самбірського повіту упродовж XVI - XVII ст. Систематизовано генеалогічний матеріал в контексті історії виникнення та використання шляхетських прізвиськ, що є першим етапом до поособової реконструкції таких шляхетських родів, як Бачинські, Височанські, Кульчицькі, Ільницькі, Яворські.

Приведена информация о 1 500 прозвищ, употребляемых 31-м шляхетским родом Самборского уезда в течение XVI - XVII вв. Систематизован генеалогический материал в контексте истории возникновения и использования шляхетских прозвищ, что является первым этапом к реконструкции поименной реконструкции таких шляхетских родов, как Бачинские, Высочанские, Кульчицкие, Ильницкие, Яворские.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Смуток Л. В. 
Адміністративний, господарський та етноконфесійний розвиток Нового Самбора у XV - XVIII ст. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Смуток; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Досліджено історію Нового Самбора у XV - XVIII ст. Розглянуто формування системи міського управління. З'ясовано обсяг обов'язків і повноважень міських урядів. Проаналізовано персональний склад міських урядовців. Розкрито систему міського судочинства та його місце у судово-правовій системі Речі Посполитої. Проаналізовано адміністративно-правові взаємовідносини між містом та передмістями. З залученням нових джерел розкрито етноконфесійний склад населення Нового Самбора. Охарактеризовано економічне становище, специфіку розселення римо-католицької (польської) та єврейської громад й інших етноконфесійних груп. На підставі певних історичних свідчень скориговано чисельність міського населення у XV - XVIII ст. Проаналізовано стан міського господарства: специфіку його організації та зміни протягом зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Новий Самбор

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Смуток І. І. 
Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI - XVIII ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. І. Смуток; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2001. - 18 c. - укp.

Проаналізовано адміністративний та судовий устрій, організацію фіскально-господарської системи у королівських столових маєтках в Галичині (Самбірській економії). Адміністративно-судовий апарат управління в Самбірській економії складався з двох частин: вищих та середніх органів управління й урядовців, які існували у багатьох магнатських, церковних маєтках і королівщинах, та нижчих, що були інститутами громадського самоуправління. З точки зору організації господарства Самбірська економія була сукупністю об'єктів господарювання, що складали "скарбову" власність та забезпечували надходження прибутків до Королівського скарбу. До об'єктів віднесено солеваріння, виробництво поташу, фабрики, що виробляли залізо, фільварки, млини, корчми. Поза скарбовою власністю перебували господарства селян та інших категорій населення, контроль над якими здійснювався через фіскальні стягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Смуток О. В. 
Скринінг мікробних продуцентів, очистка та біоаналітичне використання L-лактат: цитохром с-оксидоредуктази IBHansenula polymorphaD : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. В. Смуток; НАН України. Ін-т біології клітини. - Л., 2007. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с5 + Е40*723.411.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Маркін Л. Б. 
Активна акушерська тактика в разі 41-тижневого терміну гестації / Л. Б. Маркін, С. Р. Смуток // Здоровье женщины. - 2010. - № 7. - С. 96-98. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У результаті проведених досліджень доведено доцільність обрання активної акушерської тактики в разі 41-тижневого терміну гестації у випадках наявності високорезистентного кровотоку на периферії плацентарного ложа матки. Проведення програмованих пологів у цих випадках забезпечує зниження частоти оперативного розродження (у 4 рази) і перинатальної патології (у 2 рази).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко : монографія / С. С. Журавльова; ред.: Ю. А. Ігор (Ісіченко); Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ, 2012. - 237 c. - Бібліогр.: с. 145-164 - укp.

Досліджено джерела та жанрово-тематичну специфіку книги "Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича. Простежено індивідуальні особливості функціонування феноменів мучеництва та чуда в агіографічній поезії доби бароко. Зазначено, що своєрідність опрацювання аскетичної теми в агіографічних віршах книги свт. Іоана Максимовича полягає в поєднанні аскетичних програм східних Отців, ісихастського вчення про молитву розуму з ігнатіянськими концепціями духовного вдосконалення. Проаналізовано образ святого, представлений у поетичній книзі свт. Іоана Максимовича як відображення барокової антропології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бакалюк В. 
"Партнер"-клуб - в українських школах Придністров'я / В. Бакалюк, Б. Смуток // Дир. шк., ліцею, гімназії. - 2008. - № 6. - С. 27-30. - укp.

Розкрито п'ятирічний досвід роботи міжнародного "Партнер"-клубу, членами якого є директори українських навчальних закладів з різних країн. Розкрито основні завдання клубу. Проаналізовано один із заходів клубу - круглий стіл на тему "Творче зростання обдарованої молоді: траєкторії розвитку", що відбувся 12 - 14 травня 2008 р. в Тираспольському республіканському українському теоретичному ліцеї. Акцентовано увагу на розвитку українських шкіл у Придністров'ї. Висвітлено тему історичного зв'язку України з м. Бендери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4МОЛ=УК) + Ч421.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горюшкіна Т. Б. 
Використання L-лактат-цитохром IBcD-оксидоредуктази для створення амперометричного біосенсора при визначенні L-лактату / Т. Б. Горюшкіна, А. П. Орлова, О. В. Смуток, М. В. Гончар, О. П. Солдаткін, С. В. Дзядевич // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 3. - С. 194-203. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гайда Г. З. 
Виділення, очистка та біоаналітичне використання L-лактат-цитохром ICD оксидоредуктази (флавоцитохрому $E bold b sub 2) із термотолерантних дріжджів IHansenula polymorphaD / Г. З. Гайда, С. Я. Стельмащук, О. В. Смуток, Г. М. Павлішко, М. В. Гончар // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 154. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Горюшкіна Т. Б. 
Дослідження ефективності застосування лактатоксидази та флавоцитохрому bVB2D у процесі створення амперометричного біосенсора для аналізу лактату у вині / Т. Б. Горюшкіна, А. П. Орлова, О. В. Смуток, С. В. Дзядевич // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 122. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5 + Л874-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Карковська М. 
Використання флавоцитохрому b2, іммобілізованого на магнітних мікрочастинках, у багатократному ензиматичному аналізі L-лактату / М. Карковська, О. Смуток, М. Гончар // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 72. - С. 25-32. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розробка селективних, чутливих і водночас недорогих методів аналізу важливих з практичної точки зору аналітів - біомаркерів найбільш поширених захворювань та індикаторів якості фармацевтичних препаратів і харчових продуктів є актуальною проблемою сьогодення. Серед таких біомаркерів важлива роль належить L-лактату - універсальному метаболіту більшості живих рганізмів. Раніше було розроблено високоселективний та недорогий ензиматично-фотометричний метод визначення L-лактату на основі L-лактат: цитохром с-оксидоредуктази (КФ 1.1.2.3; флавоцитохрому b2; ФЦ b2) з формуванням кольорового продукту - розчинної форми Берлінської блакиті за наявності специфічного розчинника. Перевагами запропонованого методу/набору є абсолютна селективність, простота процедури аналізу та низька ціна порівняно з аналогічними комерційними наборами. Мета роботи - дослідити можливість повторного використання флавоцитохрому b2, іммобілізованого на магнітних мікрочастинках, для ензиматичного визначення вмісту L-лактату, не знижуючи точності визначення. Доведено, що біофункціоналізовані ферментом магнітні мікрочастинки можуть бути використані для проведення багаторазового (принаймні шестиразового) ензиматичного аналізу L-лактату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Демків О. 
Оксидази мікроскопічних грибів: скринінг штамів-продуцентів і перспективи біоаналітичного використання / О. Демків, С. Банах, Г. Клепач, Г. Гайда, О. Смуток, М. Гончар // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 55-64. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Здійснено скринінг низки штамів мікроскопічних грибів на здатність до синтезу практично важливих оксидаз (галактозооксидази, гліцеролоксидази, метиламіноксидази та пероксидази). Відібрано ефективні штами роду Botrytis як потенційні продуценти гліцеролоксидази (ГО) та галактозооксидази (ГалО). Досліджено вплив різних джерел вуглецю й інших умов культивування на ефективність позаклітинного та внутрішньоклітинного нагромадження ГО і ГалО. Розроблено оптимальну схему виділення й очищення ГО із клітин B. allii, яка включає колонкову хроматографію безклітинного екстракту на іонообмінному сорбенті DEAE-Toyopearl 650M. Одержано препарат ГО з активністю 0,4 Од./мг білка (фактор очищення 16,6, вихід 65 %). Продемонстровано можливість конструювання амперометричного мікробного біосенсора на гліцерол за використання пермеабілізованих клітин штаму B. аllii як біоселективного елемента. Максимальний відгук біосенсора на гліцерол 217 нА, константа Міхаеліса-Ментен 20 мМ. Виділений фермент і клітинний сенсор можуть бути перспективними для аналізу гліцеролу в реальних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського