Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАЛАШ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 141
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Катеренчук І. П. 
Гормональний дисбаланс у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю у додіалізний та діалізний періоди (ч. 1) / І. П. Катеренчук, С. Т. Рустамян, В. В. Талаш, Т. І. Ярмола // Міжнар. ендокринол. журн. - 2023. - 19, № 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

В оглядовій статті проведено аналіз літературних джерел, у яких висвітлено зміни концентрації окремих гормонів (паратиреоїдного гормона, інсуліну, гормона росту, пролактину) у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю (ХНН) у додіалізний та діалізний періоди. Розкрито патогенетичні взаємозв'язки між порушеннями функцій нирок та концентрацією гормонів у крові і змінами їх біологічних ефектів. Паратиреоїдний гормон (ПТГ) розглядається як "уремічний токсин", оскільки його концентрація в крові починає зростати при зниженні швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ) менше ніж 50 мл/хв. Усі стадії хронічної хвороби нирок (ХХН) відбуається порушення кальцій-фосфорного обміну. Тривалий надлишок ПТГ призводить до втрати кісткової маси та розвитку вторинного гіперпаратиреозу, який є частим ускладненням при пізніх стадіях ХНН та у пацієнтів на діалізі. При ХНН підвищення концентрації інсуліну зумовлено зниженням ШКФ та екскреції інсуліну в проксимальних канальцях нирок, а також порушенням метаболізму інсуліну, що призводить до подовження періоду напіврозпаду інсуліну. Тривала діалізна терапія усуває фактори, що знижують деградацію інсуліну позанирковими тканинами, що підвищує чутливість тканин до його впливу. В експериментальних і клінічних дослідженнях показано, що надлишок гормона росту може несприятливо впливати на функціональний стан нирок, включно з клубочковою гіперфільтрацією та розвитком гломерулосклерозу. При призначенні рекомбінантного людського інсуліноподібного фактора росту слід брати до уваги можливість його несприятливого впливу на функціональний стан нирок. Рівень пролактину підвищується при ХХН у результаті зниженого кліренсу та підвищеної секреції. Гіперпролактинемія проявляється галактореєю та гіпогонадизмом. Терапія діалізом не нормалізує підвищену концентрацію пролактину. Відзначено сучасні можливості патогенетичної корекції ендокринного дисбалансу у пацієнтів з ХНН. Аргументовано доведено, що нирки відіграють важливу роль у регуляції рівня гормонів у крові, а ендокринні розлади є однією з найважливіших складових уремічного синдрому, який потребує подальшого вивчення, вдосконалення терапії і профілактики гормональних порушень у додіалізні та діалізну стадії ХХН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р696.54-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Особистісна зрілість майбутнього психолога: емпіричні дослідження, моделювання і прогнозування процесу становлення : колект. монографія / К. М. Бондар, М. С. Великодна, Л. О. Гапоненко, Т. Ю. Гончарова, О. Ю. Горбачова, В. О. Депутатов, Ю. В. Маєр, З. М. Мірошник, Н. А. Мішака, О. Є. Остапчук, Ж. М. Свірська, Ю. М. Сошина, І. О. Талаш, О. А. Чаркіна, І. М. Шаповал, О. П. Шестопалова, О. С. Шило; ред.: З. М. Мірошник; Криворізький державний педагогічний університет. - Кривий Ріг : Роман Козлов, 2021. - 274, [3] c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Представлено методологічні і прикладні аспекти дослідження проблеми особистісної зрілості майбутнього психолога. Обґрунтовано діагностичні методи дослідження динаміки процесу становлення особистісної зрілості студентів-психологів і різних груп компетентностей. Проаналізовано інструментарій професійного коучингу, технологічні засоби розвитку рольової компетентності майбутнього фахівця в галузі практичної психології. Досліджено прикладні аспекти формування психологічного благополуччя майбутніх психологів, їх підготовки до роботи у складі команд супроводу інклюзивної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р3 + Ю952.2:Ю9 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вікторенко І. Л. 
Теоретичні і методичні засади формування інтеграційної компетентності вчителя початкових класів Нової української школи : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / І. Л. Вікторенко; Донбаський державний педагогічний університет. - Слов'янськ, 2021. - 40 c. - укp.

Представлено цілісне та системне дослідження теоретичних і методичних засад, практичного розв'язання проблеми формування інтеграційної компетентності майбутніх учителів початкових класів Нової української школи (НУШ). Уточнено періодизацію ґенези фахової підготовки вчителя початкової школи в Україні, описано провідні тенденції її інноваційного етапу. Визначено пріоритетні напрями дослідження професійної підготовки вчителя початкових класів у сучасних умовах, обґрунтовано методологічну стратегію наукового пошуку вирішення досліджуваної проблеми. Охарактеризовано теоретичне підґрунтя реформи НУШ, установлено його кореляцію з освітніми системами Фінляндії, Норвегії, Польщі, США та ін. Визначено, що вирішення проблеми фрагментарності та вузькоспрямованості освітнього процесу в початковій школі полягає в широкому застосуванні інтегрованого навчання, зокрема в упровадженні інтегрованого курсу "Я досліджую світ" - провідної змістової інновації НУШ. Обґрунтовано потребу оновлення змісту підготовки майбутніх учителів початкової школи, окреслено нові професійні ролі вчителя НУШ: тьютор, фасилітатор, коуч-ментор, "агент змін", едвайзер, медіапедагог, дослідник, "медик". На засадах системно-структурного підходу уточнено та надано дефініції понять "професійна компетентність учителя початкових класів НУШ", "предметна методична компетентність учителя початкових класів НУШ", "предметна базова компетентність учителя початкових класів НУШ", "предметна психолого-педагогічна компетентність учителя початкових класів НУШ"; "міждисциплінарна інтеграція в професійній підготовці вчителя початкових класів НУШ". Досліджено, обґрунтовано та надано визначення ключового поняття дослідження "інтеграційна компетентність учителя початкових класів НУШ": ієрархічна взаємодія на високому науковому та методичному рівнях предметних базових, предметних психолого-педагогічних і предметних методичних компетентностей здобувача вищої освіти у процесі планування й організації освітнього процесу на уроках з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" у НУШ. Упроваджено в практику авторське навчально-методичне забезпечення курсу "Методика навчання інтегрованого курсу "Я досліджую світ". Розроблено та теоретично обґрунтовано структурно-функціональну систему формування інтеграційної компетентності майбутнього вчителя початкових класів НУШ, визначено її педагогічні умови й експериментально перевірено в 4 етапи: теоретико-формувальний, констатувально-діагностичний, формувально-практичний, контрольно-підсумковий. На основі статистичного аналізу результатів експериментальної роботи підтверджено ефективність структурно-функціональної системи формування та розвитку інтеграційної компетентності в майбутніх учителів початкових класів НУШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Григорьєв О. М. 
Фізична модель процесу електрохімічного окиснення композиційної кераміки / О. М. Григорьєв, В. О. Лавренко, І. О. Подчерняєва, Д. В. Юречко, В. М. Талаш, В. А. Швець, Д. В. Ведель, В. М. Панашенко, В. Ф. Лабунець // Порошкова металургія. - 2021. - № 5/6. - С. 111-117. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Вікторов Б. В. 
Іноземний досвід мережевої взаємодії та можливості його застосування в Україні / Б. В. Вікторов // Бізнес Інформ. - 2020. - № 10. - С. 50-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розкриття особливостей і адаптація досвіду китайської компанії Huawei щодо організаційної інтеграції учасників українських мереж на міжнародних ринках. Розглянуто досвід і ринкову, економічну, технологічну результативність використання інтеграційної стратегії компанії Huawei при виході на міжнародні ринки. Обгрунтовано, що основними напрямками такої стратегії виступають: використання прямих зв'язків впливу на характер ставлення середовища до політики функціонування компанії через розвиток співробітництва з лідерами ринку, місцевими компаніями; використання прямих зв'язків впливу на інвестиційне середовище, науково-дослідницьку та інноваційну діяльність у країнах розміщення через інвестування в розвиток науки, досліджень на даних територіях. Запропоновано адаптовану організаційну схему мережевих зв'язків впровадження інтеграційної стратегії компанії при виході великих українських мережевих структур на міжнародні ринки (на підставі досвіду компанії Huawei), яка враховує низку переваг і проблем, які можуть бути подолані в ході організаційного управління. Визначено, що вказана авторська пропозиція організаційної мережевої міжнародної інтеграції має низку переваг, пов'язаних із: перспективами забезпечення ринків збуту (або їх розширення) завдяки сприянню розвитку інших місцевих іноземних суб'єктів господарювання (придбання матеріалів, товарів, місцевих послуг для виробництва власної продукції на даних територіях); вкладенню інвестицій в місцеву науку; сприянню працевлаштування місцевого населення; сприянню входження на нові ринки через лояльність конкурентів (завдяки використанню їх продукції, послуг у виробництві власної продукції (послуг)). Доведено, що дана схема вирізняється певними проблемними аспектами (ймовірність втрати комерційних таємниць з огляду на вплив співпраці з іноземними працівниками в рамках нових партнерських взаємин учасників, потреба в інвестиціях у науково-технічну діяльність у країнах розміщення), але вони можуть бути подолані, а переваги від її реалізації є достатньо вагомими.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Григорьев О. Н. 
Электрохимическая коррозия композиционной керамики и газотермических покрытий системы ZrBsub2/sub - SiC - AlN / О. Н. Григорьев, В. А. Швец, И. А. Подчерняева, Д. В. Юречко, Д. В. Ведель, А. А. Зубарев, И. В. Смирнов, В. И. Копылов, В. Н. Талаш, Ю. Б. Руденко // Порошкова металургія. - 2020. - № 7/8. - С. 49-56. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03-18 + К66-14 + Л428.85-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Business correspondence and communication at work : підруч. для студентів ВНЗ / Л. Ю. Шапран, Г. А. Чередніченко, Л. І. Куниця, Л. В. Вікторова. - 2-ге вид., стер. - Київ : Кафедра, 2019. - 277 c. - укp. - англ.

Докладно розглянуто такі питання, як пошук роботи, етапи пошуку, правила написання резюме та заповнення анкети. Розкрито класифікацію міжнародної кореспонденції, різновиди ділових листів, вимоги міжнародних і національних стандартів до їх оформлення. Висвітлено структуру й особливості оформлення англомовної ділової кореспонденції, специфіку оформлення факсових та електронних міжнародних повідомлень. Наведено правила успішної усної комунікації, а саме: модель ефективного спілкування, основні комунікаційні бар'єри, вправи для вдосконалення навичок слухання, ефективне використання мови тіла. Матеріал подано англійською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937.13 + У580-131 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Блануца А. 
З історії формування маєткових комплексів князів Чорторийських у Великому Князівстві Литовському (кінець XV - XVI ст.) / А. Блануца, Л. Вікторова // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 2. - С. 94-113. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено історію формування маєткових комплексів та управлінської діяльності представників князівського роду Чорторийських на Волині й у Великому князівстві Литовському наприкінці XV - у XVI ст. Дослідження спирається на комплекс документів родини Чорторийських із зібрання "Західно-руські акти" Російської національної бібліотеки у Санкт-Петербурзі та матеріали Литовської метрики. Основними дійовими особами, представниками роду Чорторийських, виступають луцький староста князь Федір Михайлович та його син князь Іван Федорович, котрий кілька років (1564 - 1565 рр.) тримав уряд справці Київського воєводства. Установлено тісне переплетіння майнового та суспільного статусу роду в управлінській системі Волині та загалом держави. Рід князів Чорторийських на середину XV ст. посідав одне із пріоритетних місць у соціально-політичній ієрархії регіону й Великого князівства Литовського, а зі здобуттям високих урядів почалося стрімке нарощування земельних комплексів і розбудова господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47 + Т214(4УКР)-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Талаш В. М. 
Електрохімічна поведінка композитів системи AlBsub12/sub - AlN у природних середовищах / В. М. Талаш, О. О. Васільєв, В. Б. Муратов, Ю. Б. Руденко, Г. І. Малишевська // Порошкова металургія. - 2019. - № 5/6. - С. 105-110. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / І. В. Віктор; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 16 c. - укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З’ясовано природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору "учнівства через традицію". На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню "добре знайоме суспільство". На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Современные подходы к ведению родов и послеродового периода при патологическом течении беременности : учеб. пособие / А. М. Громова, В. В. Талаш, Л. А. Нестеренко, К. В. Тарасенко, В. Б. Мартиненко; ред.: А. М. Громова, В. В. Талаш; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава : Укрпромторгсервис, 2018. - 234 c. - Библиогр.: с. 231-234 - рус.

Рассмотрены основные этиопатогенетические изменения при той или иной патологии. Уделено внимание таким темам, как гестоз, невынашивание и перенашивание беременности, аномалии сократительной деятельности матки, акушерские кровотечения, экстрагинетальные заболевания во время беременности, послеродовые септические заболевания. Изложены основы оперативного акушерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 я73 + Р716.226 я73 + Р716.23 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Технологія тестового контролю результатів навчання фахівців із агроінженерії : монографія / О. Б. Кошук, Л. В. Вікторова, П. Г. Лузан, Я. М. Рудик, М. В. Михайліченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2018. - 253 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито дидактичну характеристику тестування як методу об'єктивного контролю навчальних досягнень студентів. Висвітлено теорію та методику конструювання тестових завдань різних видів. Наведено приклади експериментальної перевірки тестових завдань і тестів у цілому на валідність та надійність. Досліджено методику застосування комп'ютерних програм у процесі підготовки та проведення тестування. Розроблено докладну технологію тестового контролю результатів компетентнісно орієнтованого навчання майбутніх інженерів-аграрників, яка забезпечує валідність інструментарію, валідність методу, валідність процедури тестування та валідність процедури оцінювання за умови виконання вимог кожної з дидактично обгрунтованих 13 стадій пропонованої технологічної послідовності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П07 р3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мірошник З. М. 
Ролеграма як засіб формування рольової структури особистості : наук.-метод. посіб. / З. М. Мірошник, О. Ю. Михайленко, І. О. Талаш; ДВНЗ "Криворіз. держ. пед. ун-т". - Кривий Ріг : Р. Козлов, 2017. - 294, [1] c. - Бібліогр.: с. 230-250 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти формування моделі сучасного професіонала (вчитель, практичний психолог, викладач вищої школи) засобом ролеграми. Розглянуто особистість, її змістовну характеристику (структуру) в межах рольового підходу. Запропоновано поняття ролеграми як засобу формування рольової структури особистості та певної моделі поведінки - ролі. Наведено систему вправ, спрямованих на формування спеціальних дій, необхідних складових певної моделі поведінки (ролі).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.2 я73 + Ю952.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коновал В. П. 
Электрохимическая коррозия композиционных материалов системы TiCrBsub2/sub - AlN в 3 %-ном растворе NaCl / В. П. Коновал, А. П. Уманский, В. Н. Талаш, В. А. Лавренко, Ю. Б. Руденко, В. И. Субботин // Сверхтвердые материалы. - 2017. - № 1. - С. 47-55. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-14 + К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Основи соціалізації особистості : навч. посіб. для студентів ОС "Бакалавр" спец. 6.010106 " Соціальна педагогіка" / Л. В. Вікторова, Н. Т. Тверезовська, М. В. Михайліченко, Г. М. Ржевський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2017. - 473 c. - Бібліогр.: с. 442-473 - укp.

Розглянуто теоретичні та методичні основи соціалізації особистості. Розкрито основні поняття, надано визначення особистості, її ролі в суспільстві. Наведено функціональні аспекти соціалізації. Висвітлено соціалізацію як процес опанування культурного досвіду суспільства. Визначено вплив засобів масової інформації на соціалізацію особистості та духовний розвиток особистості, а також вплив релігії на соціальне середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.350.0 я73 + С5*5*333.91 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА818326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тверезовська Н. Т. 
Інформаційні ресурси забезпечення соціально-педагогічної діяльності : навч. посіб. для студентів ОС "Бакалавр" спец. 6.010106 "Соціальна педагогіка" / Н. Т. Тверезовська, Л. В. Вікторова, А. Б. Кочарян; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2017. - 417 c. - Бібліогр.: с. 368-389 - укp.

Розглянуто ресурси забезпечення соціально-педагогічної діяльності. Проведено аналіз та класифікацію понять "ресурси", "інформаційні ресурси", "ресурси соціально-педагогічної діяльності". На основі нормативно-правового забезпечення описано законодавчу базу інформаційних ресурсів та здійснено класифікацію державних і національних інформаційних ресурсів. На сучасному етапі розкрито роль соціальних мереж у соціально-педагогічній діяльності. На прикладах показано роботу з інструментами інформаційних ресурсів у діяльності соціального педагога/фахівця із соціальної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.253 я73-1 + С5*148:Ч30 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА818327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Вікторова Л. В. 
Професійно-етична компетентність майбутніх лікарів ветеринарної медицини: теоретико-методичні аспекти : [монографія] / Л. В. Вікторова, В. А. Лашкул; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Міленіум, 2017. - 404 c. - Бібліогр.: с. 368-403 - укp. - англ.

Висвітлено проблеми професійної підготовки майбутніх лікарів ветеринарної медицини та розкрито сутнісні характеристики педагогічного процесу розвитку професійно-етичної компетентності студентів ветеринарних факультетів аграрних ВНЗ. Проаналізовано теоретико-методичні положення та шляхи реалізації підходів до організації педагогічного забезпечення професійної підготовки фахівців-ветеринарів. Обгрунтовано педагогічні умови (формування у студентів свідомого ставлення до професійно-етичних цінностей, забезпечення науково-методичного супроводу професійно-етичної підготовки та ін.). Запропоновано інноваційні технології професійно-етичної підготовки майбутніх лікарів ветеринарної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА815885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Підготовка майбутніх соціальних працівників / соціальних педагогів до професійної діяльності : колект. монографія / Л. В. Вікторова, Т. І. Ковальчук, О. Б. Кошук, С. О. Кубіцький, О. В. Лапа; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 589 c. - укp.

Висвітлено проблеми професійної підготовки майбутніх соціальних працівників (соціальних педагогів) до професійного спілкування, організації дозвіллєвої діяльності, проведення науково-дослідної роботи, профілактики насильства серед дітей та молоді, формування соціальної відповідальності особистості. Проаналізовано особливості розвитку ідей соціального виховання у філософській і педагогічній традиції. Розкрито теоретико-технологічні основи модернізації педагогічного процесу підготовки соціальних педагогів в аграрному ВНЗ. Запропоновано інноваційні технологіх професійної підготовки майбутніх фахівців до соціальної профілактики. Охарактеризовано інформаційне забезпечення професійної діяльності соціальних педагогів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + С40 р31(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Швец В. А. 
Особенности анодной поляризации в 3 %-ном растворе NaCl карбида титана TiCsubx/sub в области гомогенности / В. А. Швец, В. А. Лавренко, В. Н. Талаш, А. Д. Панасюк, Ю. Б. Руденко // Порошковая металлургия. - 2016. - № 7/8. - С. 113-123. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.6 + К66-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Лавренко В. А. 
Влияние добавок диборида хрома в интерметаллидную матрицу на коррозионную стойкость композиционных материалов системы NiAl - CrBsub2/sub в морской воде / В. А. Лавренко, А. П. Уманский, Е. Н. Полярус, В. Н. Талаш, В. А. Швец, Л. М. Капитанчук // Порошковая металлургия. - 2016. - № 3/4. - С. 90-96. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

С помощью метода анодных поляризационных кривых изучено влияние количества добавок диборида хрома в интерметаллид NiAl на коррозионную стойкость композиционных материалов в 3 %-ном водном растворе NaCl, имитирующем морскую воду. Показано, что введение более коррозионностойкого компонента (диборида хрома) в интерметаллид NiAl не оказывает существенного влияния на стойкость таких композитов в морской воде. Установлены основные механизмы протекания коррозионного процесса разработанных композиционных материалов в агрессивной водной среде.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського