Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОКАРЕВ$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 267
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Давидова І. В. 
Захист права на повагу до честі та гідності, ділової репутації публічних осіб / І. В. Давидова, В. О. Токарева // Держава та регіони. Сер. Право. - 2022. - № 1. - С. 131-135. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено питання захисту права на повагу до честі та гідності, ділової репутації публічних осіб. Проаналізовано українське законодавство яке регулює захист гідності та честі, ділової репутації фізичної особи. Міжнародно правове законодавство приділяє увагу регулюванню статусу особи, які обіймають державні посади, реалізації їх права на захист поваги до честі та гідності, ділової репутації. Увагу приділено аналізу практики ЄСПЛ з питань захисту права на повагу до честі та гідності, ділової репутації публічних осіб. З'ясовано, що ЄСПЛ вважає держаних службовців, суддів, співробітників правоохоронних органів, більш вразливою категорію осіб у порівнянні із політичним діячам (політики). Суд наділяє держаних службовців, суддів, співробітників правоохоронних органів правом вимагати захисту від безпідставних нападок з метою збереження довіри населення та належного виконання покладених на них функцій. З'ясовано, що ЄСПЛ звертає увагу на необхідність відмежування тверджень про факти від оціночних висловлювань та не визнає їх порушенням та недопускає притягнення до відповідальності за оціночні висловлення та судження. З'ясовано, що захист права на повагу честі та гідності певною мірою є досить близьким з рештою особистих немайнових прав. З одного боку правом на свободу думки та слова, правом на вільне вираження своїх поглядів та переконань, правом на доступ до публічної інфорамції та з іншого боку правом на повагу людської гідності, гарантіями невтручання у особисте та сімейне життя (правом на приватність), захист правом на спростування недостовірної інформації про особу. З'ясовано, що ЄСПЛ при вирішенні справ про захист права на повагу до честі та гідності, ділової репутації публічних осіб приймає до уваги характер соціальних зв'язків в межах яких відбувається поширення інформації, сумлінність одержання та мету, яку переслідує поширювач інформацію при її оприлюдненні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Абатуров О. Є. 
Динаміка експресії генів факторів транскрипції Т-клітин та інтерлейкінів на тлі пробіотичної терапії хронічних гастродуоденітів у дітей / О. Є. Абатуров, Н. М. Токарева, А. Е. Ликова, О. Л. Кривуша // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 2. - С. 15-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Філософія освітнього простору вищої школи: психологічний та психолінгвістичний дискурс : колект. монографія / Н. М. Савелюк, Е. З. Івашкевич, О. Ю. Набочук, Е. Е. Івашкевич, Н. О. Хупавцева, Н. М. Токарева, Н. М. Макаренко, Н. В. Корчакова, Г. О. Луцик, Н. О. Михайльчук, Є. М. Харченко, Е. С. Главінська, А. О. Яцюрик; ред.: Н. В. Корчакова. - Київ : Центр учбової літератури, 2022. - 467 c. - Бібліогр.: с. 430-463 - укp.

Писвячено психологічним питанням життєдіяльності вищої школи, підготовки фахівців психологічних та педагогічних спеціальностей. Висвітлено результати психологічних спостережень за формуванням професійних компетенцій здобувачів вищої освіти, їх особистісним та професійним зростанням під час навчання та оволодіння освітніми компонентами психологічного спрямування. Акумульовано нові надбання психологічної науки з питань вікової та педагогічної психології, медіапсихології, конфліктології, психологінгвістики, психології вищої школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р3 + Ч30 в2:Ю + Ч314

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Історія психології: від витоків до епохи просвітництва : [підруч. для здобувачів освіти ступеня бакалавра освіт.-проф. програми 053 Психологія]. Ч. 1 / Н. М. Токарева. - Кривий Ріг, 2022. - 382, [1] c. - укp.

Висвітлено загальні закономірності та розкрито сенс формування предмету психологічної науки - від уявлень мислителів стародавнього світу до концептуальних підходів науковців епохи Просвітництва. Розглянуто динаміку та логіку розвитку психологічних теорій, наукових ідей у контексті загальної історії культури. Процесуальні виміри становлення психології охарактеризовано як поле діяльності видатних вчених, біографічні нариси про яких доповнюють інформаційний континуум представленого курсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359161/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Чобіт М. Р. 
Комплексні гідрогелі на основі аквазолу та поліакриламіду / М. Р. Чобіт, В. С. Токарев, В. П. Васильєв, Ю. В. Панченко // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2022. - 5, № 2. - С. 196-201. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Описано одержання гідрогелевих композитів, що є зшитими структурами на основі поліакриламіду та полі-2-етил-2-оксазоліну (аквазолу); наведено криві кінетики набрякання синтезованих комплексних гідрогелів із дослідженням термомеханічних властивостей матеріалів, одержаних за цією методикою. Описано процедуру синтезу гідрогелевих композитів із подальшим аналізом їх фізико-хімічних властивостей, наведено графічне зображення цих закономірностей. У дослідженнях продемонстровано низку зразків, синтезованих із різним співвідношенням вихідних реагентів, і залежність їхніх властивостей від будови.



Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Менеджмент в будівництві та житлово-комунальному господарстві : навч. посіб. / О. В. Долгальова, Л. В. Беззубко, І. В. Точонов, Б. І. Беззубко, М. Г. Єщенко, A. Konyev, Л. М. Токарева; Донбаська національна академія будівництва і архітектури. - Краматорськ : ДонНАБА, 2022. - 244 c. - укp.

Розглянуто основні положення теорії та практики управління розвитком підприємств будівництва та житлово-комунального господарства (ЖКГ). Висвітлено нормативно-правові основи будівельної діяльності в Україні. Розкрито питання антикризового менеджменту на підприємствах цих галузей. Охарактеризовано основні форми організації діяльності на підприємствах ЖКГ. Увагу приділено особливостям мотивації праці на підприємствах ЖКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-21 + У9(4УКР)441.0-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Корнющенко Г. С. 
Отримання та структурно-морфологічні характеристики поруватих наносистем Zn/ZnO та Zn/ZnO/NiO / Г. С. Корнющенко, С. Т. Шевченко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 5. - С. 613-627. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

У роботі викладено технологічні умови формування двошарових і тришарових поруватих систем Zn/ZnO і Zn/ZnO/NiO. На першому етапі розглянуто структуроутворення базових поруватих систем Zn у процесі близь-корівноважної стаціонарної конденсації, а також розглянуто деякі аспекти управління цим процесом за допомогою самоорганізації незмінних в часі малих пересичень парів, що конденсуються. За одержання поруватих систем Zn спочатку на підкладки з лабораторного скла за допомогою двох магнетронних розпорошувачів наносилися двошарові контактні площинки на основі Cr і Au. Загальна товщина контактних площинок становила 0,8 мкм. Необхідність попереднього нанесення контактних площинок обумовлена тим, що механізм зародження поруватих структур Zn і подальшого їх нарощування залежать від природи поверхні підкладки. На наступному етапі на контактних площинках було одержано поруваті шари Zn трьох типів. У разі реалізації гранично слабких пересичень утворюються поруваті структури Zn у вигляді пов'язаних нанониток, а за поступового підвищення пересичення спостерігається перехід до утворення поруватих структур на основі об'ємних кристалів. Показано можливість зниження опору багатошарових систем за допомогою неповного окиснення базових поруватих шарів Zn або нанесення на них плівок ZnO та NiO, що є важливим для практичного застосування одержаних шарів за створення електродів літій-іонних акумуляторів. На основі аналізу результатів растрової та просвічувальної електронної мікроскопії, енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії та рентгенівської дифрактометрії оптимізовано фазовий і елементний склади, а також структурно-морфологічні характеристики складових шарів Zn/ZnO і Zn/ZnO/NiO.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912 + В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Корнющенко Г. С. 
Фізико-технологічні передумови формування та структурно-морфологічні характеристики композитів C/Zn і C/Ni з вуглецевою турбостратною складовою / Г. С. Корнющенко, С. Т. Шевченко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2021. - 19, вип. 2. - С. 375-389. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Цивільне право України : посіб. для підгот. до зовніш. незалеж. оцінювання / Є. О. Харитонов, І. В. Давидова, Н. Ю. Голубєва, О. І. Сафончик, О. І. Харитонова, А. Р. Чанишева, Н. С. Адаховська, І. Г. Бабич, О. М. Берназ-Лукавецька, В. О. Гончаренко, С. В. Завальнюк, В. М. Зубар, О. М. Калітенко, Ю. В. Кривенко, М. В. Матійко, К. Г. Некіт, О. С. Омельчук, Ю. Г. Орзіх, М. О. Ткалич, В. І. Токарева, Б. В. Фасій, В. А. Ващак, Л. І. Галупова, І. В. Мартинюк, Ю. Є. Зінкевич, В. М. Орзіх, К. І. Спасова, Ю. О. Толмачевська; ред.: Є. О. Харитонов, І. В. Давидова. - Одеса : Гельветика, 2021. - 387 c. - укp.

Викладено поняття та предмет цивільного права як ґалузі права, наведено його принципи та систему. Встановлено джерела цивільного права, цивільні правовідносини. Визначено поняття фізичних та юридичних осіб як суб'єктів цивільних правовідносин, об'єкти цивільних прав. Розглянуто правочини, представництво в цивільному праві, строки та терміни в цивільному праві, позовну діяльність, особисті немайнові права фізичної особи. Акцентовано увагу на різних аспектах правах власності та захисті цих прав. Увагу приділено речовим правам на чуже майно, праву інтелектуальної власності, авторському та суміжним правам. Викладено положення про забов'язання, наведено пов'язані з ним питання. Особливу увагу приділено договорам і недоговірним забов'язанням. Розкрито окремі питання спадкування. Посібник призначено для підготовки до другого блоку "Право" вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти та підготовлено відповідно Програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2021 року № 408.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Спортивне право : навч.-метод. посіб. Освіт. програма підгот. здобувачів вищ. освіти ступеня магістр права в Нац. ун-ті "Одес. юрид. акад." галузь знань - 08 "Право" спец. - 081 "Право" / Є. О. Харитонов, О. І. Харитонова, О. С. Адамова, Н. С. Адаховська, В. М. Зубар, Д. О. Колодін, А. С. Колодіна, Ю. В. Кривенко, М. В. Матійко, О. В. Мельник, К. Г. Некіт, В. О. Токарева, К. І. Спасова, Ю. А. Килимник, В. С. Кучерявенко; ред.: Є. О. Харитонов; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса : Фенікс, 2021. - 122, [1] c. - (Навчально-методичні посібники). - Бібліогр.: с. 115-122 - укp.

Охоплено найбільш актуальні питання сучасного законодавства зі спортивного права та практичні проблеми його застосування. Висвітлено основні особливості приватноправового регулювання відносин у галузі спорту. Окреслено сучасні тенденції розвитку законодавства в галузі спорту, його проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Розглянуто особливості правового статусу суб'єктів спортивних правовідносин - спортсменів, спортивних суддів, тренерів, спортивних агентів, спортивних менеджерів, спортивних лікарів, спортивних команд, спортивних клубів і федерацій (асоціацій). Описано порядок вирішення конфліктів і суперечок у спорті, процедури притягнення до відповідальності за спортивні правопорушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135.7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Реформа пенітенціарної медицини : [аналіт. матеріали] / Т. Беспала, Є. Захаров, А. Овдієнко, М. Ревякін, М. Романов, Г. Токарев; Громадське об'єднання "Харківська правозахисна група". - Харків : Права людини, 2021. - 173, [1] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Розглянуто аналітичні матеріали про стан медичної допомоги в пенетенціарних установах. Досліджено стан пенітенціарної медицини. Проаналізовано необхідні негайні заходи щодо поліпшення медичної допомоги та умов тримання в українських тюрмах. Запропоновано основні засади концепції реформування пенітенціарної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)299 + Х884.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Публічне управління для сталого розвитку: виклики та перспективи на національному та місцевому рівнях : матеріали IV Міжнар. наук.-практ. конф., 27 - 28 трав. 2021 р. / ред.: С. Ф. Марова, А. О. Чечель, О. В. Балуєва, В. І. Токарева, М. І. Зелінська, Д. Л. Тарасенко, Є. В. Хлобистов, R. Abesadze, В. Г. Горник, О. П. Павленко; Донецький державний університет управління, Національне агентство України з питань державної служби, Маріупольська міська рада, Громадське об'єднання "Фонд розвитку Маріуполя", Громадське об'єднання "Центр адаптивного лідерства та територіального розвитку", Національний університет "Києво-Могилянська академія", Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Одеський державний екологічний університет, Wiższa szkoła ekonomiczno-humanistyczna, Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili, Tbilisi State University. - Маріуполь : Халіков Р. Р., 2021. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Розглянуто сучасні виклики у процесі взаємодії держави та громадянського суспільства в умовах децентралізації. Висвітлено окремі аспекти застосування норм Закону України "Про доступ до публічної інформації" в частині реалізації права громадян на безпечне для життя та здоров'я навколишнє природне середовище. Досліджено питання правового забезпечення наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Проаналізовано фактори впливу на ефективність взаємовідносин держави та громадянського суспільства. Розглянуто сучасні світові тенденції розвитку систем державного управління. Описано особливості державного управління в країнах Європейського Союзу в умовах сталого розвитку. Увагу приділено законодавчим механізмам цифрового розвитку публічного управління в Україні. Розкрито роль органів місцевого самоврядування у забезпеченні національної безпеки. Акцентовано на консенсусній взаємодії владних еліт та етнічних спільнот України у формуванні та реалізації державної етнополітики. Визначено місце публічного управління в реалізації концепції сталого розвитку. Розглянуто економічну складову медичних досліджень у контексті формування умов сталого розвитку. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку систем управління персоналом у світі й Україні. Висвітлено проблематику здійснення митного контролю в контексті визначення країни походження товарів. Розглянуто окремі аспекти стратегії сталого розвитку митної політики. Увагу приділено простору бібліотек у порядку денному ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 я431(0) + Х819(4)01 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Захарова Д. С. 
Моделювання температурної стабільності та топлення металевої наночастинки Au-Pd / Д. С. Захарова, У. С. Швець, Б. В. Наталіч, В. М. Борисюк // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 9. - С. 1303-1313. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В371.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Транспорт   
14.

Игнатьев А. Д. 
Моделирование интерцепторного регулирования направления вектора тяги ракетного двигателя / А. Д. Игнатьев, Г. А. Стрельников, Е. Л. Токарева // Систем. технології. - 2020. - № 2. - С. 117-125. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Актуальность темы состоит в необходимости разработки системы комбинированного управления вектора тяги ракетного двигателя с использованием твердых препятствий (интерцепторов) при одновременной инжекции через них отработанного генераторного газа или жидких компонентов ракетных топлив. Цель работы - моделирование и численное исследование интерцепторного регулирования направления вектора тяги, выделение наиболее эффективного способа регулирования. Разработана модель газодинамического способа управления направлением вектора тяги, основанного на выдвижении в сверхзвуковой поток продуктов сгорания ракетного топлива твердого препятствия (интерцептора). Интерцептор выдвигается в сопло двигательной установки, в средней его части ближе к критическому сечению. Проведено численное моделирование и визуализация течения в сопле двигателя при выдвижении цельного интерцептора и интерцептора с отверстием, через который в пограничный слой вдувается газ навстречу потоку продуктов сгорания. Путем сравнения создаваемых элементарных боковых усилий показана возможность повышения эффективности управления направлением вектора тяги с помощью выдвижения интерцептора с одновременным вдувом газа.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Щеглов В. М. 
Тепловий стан і властивості сталевого зливка за умов ендогенної вібраційної обробки розплаву при кристалізації / В. М. Щеглов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк, В. І. Вейс, Ж. В. Пархомчук, О. О. Токарева // Металознавство та оброб. металів. - 2020. - 26, № 2. - С. 21-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К327.03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Психологія управління освітнім процесом у сучасному суспільстві : підруч. для магістрантів закл. вищ. освіти пед. профілю. Ч. 1 / Н. М. Токарева. - Одеса, 2020. - 606 c. - укp.

Представлено інтегративний контент управління освітнім процесом у сучасному соціокультурному просторі. Наведено огляд теоретико-методологічних засад управлінської діяльності у вимірах несталого інформаційного суспільства. Розкрито психологічні особливості управління пізнавальними процесами й особистісним розвитком школярів і студентів. Увагу приділено проблемам організації навчально-професійної та педагогічної діяльності у площині реалізації генетико-моделюючого методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 в2:Ч30 я73-1 + Ч314 я73-1 + Ч34(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358677/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ткачук А. Ф. 
Місцева ідентичність. Для територіальних громад і не тільки : [посібник] / А. Ф. Ткачук, Н. В. Наталенко; Інститут громадянського суспільства, Council of Europe. - Київ : Юстон, 2020. - 96 c. - (Бібліотечка місцевого самоврядування). - укp.

Досліджено реалізацію різних проєктів, спрямованих на розвиток територіальних громад в Україні. В основу роботи покладено видання Інституту громадянського суспільства: «Локальна ідентичність як умова розвитку об’єднаних територіальних громад» 2016 року та навчальний посібник «Локальна ідентичність і об’єднані територіальні громади» 2017 року, які були розроблені за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні». Проаналізовано різні теоретичні аспекти територіальної ідентичності, її важливість для розвитку та збереження громади як первинної одиниці місцевого самоврядування, зроблено спробу показати загрози від розмивання місцевої ідентичності чи навпаки її надмірного виокремлення серед інших ідентичностей. Наведено різні інструменти впливу на ідентичність, а також способи її формування на основі українського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ткачев В. Н. 
Разработка алгоритма мультиагентного управления группой мобильных "s-bot" / В. Н. Ткачев, В. В. Токарев, Г. И. Чурюмов // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2019. - 21, № 1. - С. 46-56. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Проведен анализ существующих подходов к решению проблемы группового управления интеллектуальными мобильными объектами (ИМО). Дано определение понятиям "Swarm-bot" и "s-bot". Проанализированы основные проблемы, возникающие при управлении группой ИМО. Показано, что при построении "Swarm-bot"-системы наиболее важной и сложной задачей является разработка системы управления, способной решать задачи глобального и локального планирования в соответствии с выбранной стратегией группового управления и получаемой "s-bot" информацией. Приведена общая концепция построения гибридной "Swarm-bot"-системы. Разработан алгоритм мультиагентного управления группой мобильных "s-bot".


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5 + З965.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Спортивне право : навч. посіб. / С. В. Ківалов, Є. О. Харитонов, О. І. Харитонова, Н. Ю. Голубєва, Т. Є. Харитонова, О. І. Сафончик, Н. П. Бааджи, І. О. Бут, А. В. Кирилюк, Д. О. Колодін, Н. І. Костова, М. В. Матійко, К. Г. Некіт, О. С. Омельчук, М. А. Тіхонова, М. О. Ткалич, В. О. Токарева, Б. В. Фасій, О. М. Залізко, Л. І. Харитонова, А. І. Черемнова, В. Г. Швидка, Л. І. Галупова, М. А. Слободянюк, О. Г. Каліберда, А. І. Гавриленко, Ю. О. Толмачевська, Р. Д. Блатні; ред.: Є. О. Харитонов; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Фенікс, 2019. - 329 c. - укp.

Вперше у вітчизняній юридичній науці розкрито особливості правового регулювання фізичної культури та спорту. Узагальнено та систематизовано існуюче спортивне законодавство, визначено напрями його вдосконалення. Докладно висвітлено питання формування спортивного права - новітнього напряму розвитку права України. Розглянуто форми та методи управління фізичною культурою та спортом в Україні. Описано особливості правового статусу юридичних (спортивні клуби, спортивні ліги, спортивні федерації, комерційні та некомерційні спортивні організації) та фізичних (спортсмени, тренери, судді, спортивні лікарі, інші фахівці у галузі фізичної культури та спорту, вболівальники та їх об'єднання) осіб, які виступають суб'єктами відносин у сфері спорту. Окрему увагу приділено об'єктам спортивних відносин і їх особливостям. Подано інформацію про соціальний захист спортсменів, спортивні нагороди та підготовку спортсменів. Розкрито питання правового регулювання спортивно-технічної інфраструктури, юридичної відповідальності у сфері спорту, врегулювання конфліктів у спортивній сфері, а також регулювання спортивних відносин за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135.7 я73 + Ч51 к1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку : матеріали III міжнар. наук.-практ. конф., 9 - 10 жовт. 2019 р., Маріуполь / ред.: С. Ф. Марова, О. В. Балуєва, В. І. Токарева, І. М. Смирнова, Д. В. Солоха, В. В. Дятлова, О. І. Черниш, І. З. Маслов, Д. Л. Тарасенко, І. В. Калініна, Н. О. Никифоренко, В. В. Хороших; Донец. держ. ун-т упр., Донец. облдержадмін., Маріупол. міськрада, ГО "Фонд розвитку Маріуполя", Держ. служба зайнятості України, Нац. ун-т "Одес. мор. акад.", Європ. ін-т післядиплом. освіти, Укр. асоц. з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Асоц. сприяння глобалізації освіти та науки "Spacetime", Вища шк. економіки та гуманітаристики, Бердян. держ. пед. ун-т. - Маріуполь : Роман Козлов, 2019. - 405 c. - укp.

Наведено погляди представників органів державної та місцевої влади, наукової спільноти та практиків щодо проблем формування стратегічного потенціалу державного і територіального розвитку та пошуку шляхів їх вирішення. Висвітлено питання забезпечення сталості розвитку на засадах оцінювання "втраченого" валового внутрішнього продукту. Окреслено перспективи стратегічного планування сталого розвитку в європейських країнах. Презентовано досвід упровадження електронного документообігу в органах місцевого самоврядування в контексті реалізації державної політики електронного урядування. Розкрито особливості доказування у кримінальних провадженнях про насильницьке зникнення шляхом проведення слідчих (розшукових) дій. Визначено шляхи державного реагування на загрози національній безпеці України у сфері захисту й охорони державного кордону в умовах воєнного конфлікту всередині держави, підтримуваного ззовні. Описано переваги та ризики європейської інтеграції України. Подано інформацію щодо формування концептуальної десяткової моделі управління процесом створення повноцінної навчальної книги. Розглянуто методи оцінки ефективності та результативності органів державного управління. Увагу приділено етапам формування готовності майбутніх судноводіїв до професійної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) я431 + У049(4УКР) я431 + Х809(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837589 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського