Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Терещенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Терещенко О. В. 
Механізми регулювання валютного ринку в умовах відкритості національної економіки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Терещенко; Національний авіаційний університет. - Київ, 2023. - 20 c. - укp.

Основний результат дисертаційної роботи полягає у розробці теоретичних положень, методичних основ і практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів регулювання валютного ринку в умовах відкритості національної економіки. З позицій теоретико-методичних засад використано системний підхід до обгрунтування категорії «механізми регулювання валютного ринку національної економіки»; систематизовано форми і методи регулювання валютного ринку в умовах відкритості національної економіки; обґрунтовано концепцію удосконалення механізмів регулювання валютного ринку в умовах відкритості національної економіки. В аналітичній частині дослідження проведено діагностику статичних і динамічних показників відкритості національної економіки; визначено особливості валютного ринку як об’єкта регуляторної політики держави в умовах відкритості національної економіки; проведено оцінку стану і перспектив регулювання валютного ринку національної економіки в умовах інтеграції до ЄС. Результатом дисертації є розробка науково-практичних рекомендацій щодо: лібералізації валютного регулювання, формалізації трансмісійних механізм впливу валютного ринку на функціонування національної економіки, використання стратегічних та антикризових механізмів валютного регулювання для забезпечення безпеки національної економіки, застосування інноваційних та поведінкових механізмів валютного регулювання національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Лопатіна Я. В. 
Впровадження моделі скринінгу на рівень депресії при лікуванні ВІЛ-позитивних пацієнтів "Test and Treat" клініки в Україні / Я. В. Лопатіна, Я. Басараб, О. М. Терещенко, К. Ю. Шепiлова // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 4. - С. 18-24. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити поширеність розладів психічного здоров'я у ВІЛ-інфікованих пацієнтів в рамках впровадження моделі скринінгу на депресію і надання послуг лікування серед ВіЛ-позитивних пацієнтів "Test and Treat" клініки. Первинним матеріалом були результати обстеження 776 ВІЛ позитивних пацієнтів у клініці T&T. Використовували загальноприйнятий опитувальник Patient Health Questionnaire PHQ-2 та PHQ-9. Введення даних і статистичний аналіз проводилися за допомогою IBM Statistical Package for the Social Science (IBM SPSS) версії 25.0. Дані досліджень показали, що у жінок депресія зустрічається частіше, ніж у чоловіків, в той же час, за віковими характеристиками, як у чоловіків, так і у жінок найбільший рівень депресії серед оглянутих нами пацієнтів припав на вік 35 - 50 років. Висновки: встановлено, що депресія частіше діагностувалась у пацієнтів з визначальним рівнем вірусного навантаження ВіЛ більше 40 копій/мл, але не залежала від рівня СД4 клітин на момент обстеження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-5 + Р11(4УКР)285.1 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скільська М. І. 
Господарське право України : підручник / М. І. Скільська, С. В. Сарана, О. А. Терещенко; ред.: А. Л. Терещенко; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Університет "Україна", 2021. - 338 c. - Бібліогр.: с. 331-338 - укp.

Вивчено питання господарського права (ГП) з точки зору господарських правовідносин. Надано загальну характеристику понять ГП. Охарактеризовано основні напрями економічної політики держави в ГП. Проаналізовано порядок створення, державної реєстрації та припинення діяльності суб’єктів господарської діяльності. Досліджено правові засади майнових відносин у сфері господарювання. Окреслено особливості правового регулювання в окремих галузях господарювання. Особливу увагу приділено оподаткуванню та захису прав суб’єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9 я7-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні питання соціальної політики України : колект. монографія / Л. Ільчук, Н. Подоляк, О. Давидюк, І. Ільченко, О. Носіков, І. Лудан, О. Василенко, О. Коцюба, О. Горян, Є. Родіна, Ю. Резнікова, В. Лукович, В. Болюбах, О. Власенко, М. Мартиненко, С. Кравцов, О. Поплавська, З. Самерханова, Т. Вонберг, І. Терюханова, Н. Стульпінас, Н. Паршина, О. Терещенко, О. Терещук, І. Терюханова, М. Дрозач, Т. Тимошек; ред.: Л. Ільчук; Національна академія наук України, Науково-дослідний інститут соціальної політики. - Київ : Вишемирський В. С., 2021. - 299 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено колективну монографію НДІ СП Мінсоцполітики України і НАН України, яку присвячено сучасним, актуальним питанням розвитку та вдосконалення соціальної політики України. Науково обгрунтовано і детально розглянуто актуальні заходи підвищеная добробуту населення, планування та виплати державних соціальних допомог в період пандемії СОVID-19 та їх фінансового прогнозування на 2022-2024 роки. Значну увагу приділено питанням пенсійного забезпечення в частині удосконалення механізму нарахування пенсій та перспективи підвищення рівня соціального захисту застрахованих осіб похилого віку. Актуалізовано питання гендерної рівності, соціального діалогу та дослідження проблем сексизму в силових структурах, а також роль, місце і значення професійних стандартів в сучасних умовах розвитку соціальної сфери України.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Терещенко О. А. 
Публічне адміністрування електронного урядування судової влади в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Терещенко; Науково-дослідний інститут публічного права. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Шляхом формування узагальнень, рекомендацій і конкретних наукових тез надано роз'яснення наукового завдання стосовно визначення теоретико-правових засад та особливостей способів публічного адміністрування урядування судової влади (СВ) в Україні. Сформовано поняття публічного адміністрування урядування СВ як адміністративної діяльності суддів на адміністративних посадах, апарату суду, органів суддівського врядування та самоврядування, органів виконавчої влади та суб'єктів громадянського суспільства щодо забезпечення функціонування електронного судочинства, надання учасникам процесу адміністративних послуг, забезпечення суддів усім необхідним для здійснення судочинства, допоміжних функцій при здійсненні судової кар'єри суддями, здійснення інших функцій щодо забезпечення СВ. Окреслено межі публічного адміністрування електронного урядування (ЕУ) СВ. Визначено, що сутністю публічного адміністрування ЕУ СВ є комплекс засобів адміністративної діяльності загальних і спеціальних суб'єктів публічної адміністрації, які безпосередньо не контактують із приватними особами, а здійснюють це за допомогою електронних ресурсів. Це проходить без зміни внутрішньої природи електронного юридичного процесу, який так само, як при очному, дає повну можливість сторонам аргументовано підтверджувати свої вимоги доказами, доводити суду свою точку зору та ін. Розкрито зміст публічного адміністрування ЕУ СВ в Україні. Виявлено й узагальнено принципи публічного адміністрування ЕУ СВ в Україні. Доведено особливості наукового розуміння принципів верховенства права при застосуванні ЕУ в СВ. Розкрито адміністративно-правовий статус суб'єктів публічної адміністрації, які здійснюють ЕУ СВ в Україні. З'ясовано нормативне забезпечення публічного адміністрування ЕУ СВ в Україні. Розкрито інструменти публічного адміністрування ЕУ СВ в Україні. Здійснено компаративістичну характеристику європейського досвіду публічного адміністрування ЕУ СВ в Україні. Сформовано засади, напрями та конкретні зміни й доповнення до діючого законодавства щодо підвищення дієвості та зручності одержання учасниками судового процесу адміністративно-судових послуг, підвищення прозорості й ефективності діяльності вітчизняних судів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х849(4УКР)053 + Х891.9(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Терещенко О. О. 
Субкультура тіньової економіки та її вплив на витрати на власний капітал підприємств на ринках, що розвиваються / О. О. Терещенко, Н. Д. Бабяк // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 1. - С. 382-393. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясування, яким чином співвідносяться ризики діяльності в тіньовому та офіційних секторах економіки і як це впливає на калькуляцію економічних агентів щодо очікуваної ставки дохiдності на капітал. Показано, що високі податкові ставки, неякісне економічне законодавство та слабкість державних інституцій лише частково пояснюють феномен високої частки тіньової економіки у багатьох країнах, які належать до ринків, що розвиваються. Значний пласт причин цього криється у специфічній субкультурі тіньового бізнесу, яка не передбачає запровадження чітких, справедливих і прозорих стандартів корпоративного управління, зрозумілих для всіх правил гри. Визначено, що високі локальні ризики вимагають високу очікувану ринкову премію за ризики, яку неможливо реалізувати повністю, працюючи в рамках офіційного сектору. Тому тіньова бізнес-активність здебільшого сфокусована на виведенні доходів у тінь. Наслідком цього є тінізація плати за інвестований капітал (cost of equity). Обгрунтовано, що індикатором підвищених ризиків у офіційному секторі порівняно із тіньовим є наявність від'ємного кореляційного зв'язку між часткою тіньової економіки та капіталізацією лістингових компаній в окремих країнах. Тіньова економіка суттєво впливає як на капіталізацію фондового ринку, так і на ризики, що визначають плату за капітал. Для країн із високим рівнем тіньової економіки характерні низькі значення капіталізації лістингових компаній і високі значення премії за локальні ризики. Доведено, що, окрім безпосередньої шкоди у формі недоотриманих податкових платежів та надходжень у соціальні фонди, негативним наслідком тіньової економічної активності є ефект витіснення офіційної економічної діяльності та деформація структури економіки. Для аналізу причин високої частки тіньової економіки базову модель ухвалення рішень щодо тінізації доходів розширено шляхом введення двох додаткових параметрів: прямих витрат корупції та альтернативних витрат, що виникають під дією ефекту витіснення. За результатами аналізу визначено, що за певних обставин ризики діяльності у тіньовому секторі є нижчими, ніж в офіційному, відповідно, очікувана інвесторами норма дохідності вкладень також буде нижчою. У модель розрахунку очікуваної ставки витрат на власний капітал запропоновано ввести додатковий параметр - надбавку за ризики тінізації доходів. За логікою субкультури тіньової економіки, діяльність у тіньовому секторі є менш ризиковою, ніж ведення бізнесу в офіційному секторі. Зроблено висновок, що переведення доходів у тіньовий сектор є способом мінімізації ризиків корупції, політичних, кримінальних і валютних ризиків. Таким чином, ризики офіційної плати за капітал є нижчими, ніж ризики тінізації доходів, а надбавка за ризик набуває від'ємного значення. Це означає, що очікувана тіньова дохідність (плата за капітал) буде нижчою за офіційну. Від'ємна надбавка за ризик тіньової бізнес-активності пояснюється тим, що ризики, пов'язані з дією ефекту витіснення, є вищими, ніж ризики, пов'язані з можливими штрафами за приховування тіньових доходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-962 + У9(4УКР)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Основи юридичної клінічної практики : тлумач. термінол. слов. / уклад.: Л. Р. Наливайко, Д. С. Припутень, Р. З. Голобутовський, К. В. Грідіна, І. В. Гудим, О. О. Терещенко; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : ДДУВС, 2020. - 415 c. - Бібліогр.: с. 392-415 - укp.

Подано більше ніж 1000 впорядкованих термінів, категорій, понять, які вживаються в різних контекстах і значеннях та містяться в міжнародних документах, кодексах і законах України, підзаконних нормативно-правових актах України, науковій та інформаційній літературі. Наведений термінологічний матеріал закріплює здобутки юридичної клінічної практики та сприяє формуванню у здобувачів вищої освіти цілісного уявлення про основні закони функціонування та розвитку юридичної клінічної практики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3-363 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сучасні концепції права і держави: механізм реалізації : [монографія] / А. Є. Шевченко, А. В. Старостюк, О. М. Лощихін, С. В. Кудін, Л. В. Гапоненко, В. Н. Патлачук, О. Г. Капічон, Д. Л. Вітюк, Г. П. Камаралі, Д. А. Шевченко, А. В. Берестень, О. Ф. Кудіна, М. В. Гончаров, В. В. Мудрак, О. П. Терещенко, Ю. В. Шевченко, О. А. Павлюх; ред.: А. Є. Шевченко. - 2-ге вид. - Вінниця : Твори, 2020. - 203 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Зауважено, що механізм реалізації сучасних концепцій права і держави є складним з огляду на їх різноманітність, зумовлюється складністю соціальної структури суспільства, історичними особливостями розвитку країн, багатоманітністю методологічних підходів до певної проблеми, процесами глобалізації тощо. В першій частині монографії автори презентують власні наукові досягнення щодо основних шляхів розвитку і вдосконалення механізму реалізації теоретичних засад сучасних концепцій права і держави. До другої частини монографії включені статті молодих науковців, аспірантів кафедри теорії, історії права і держави та конституційного права, в яких висвітлено окремі проблемні аспекти функціонування механізму реалізації сучасних концепцій права і держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зимовець В. В. 
Розвиток фінансів підприємств корпоративного сектора економіки України : наук. доп. / В. В. Зимовець, А. І. Даниленко, О. О. Терещенко, Ю. Б. Іванов, А. В. Корнилюк, Г. В. Єршова, О. М. Кошик, В. І. Гаркавенко, С. І. Брус, А. В. Федоренко; ред.: В. В. Зимовець; НАН України, ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - Київ, 2019. - 61 c. - укp.

Проаналізовано фінанси корпоративного сектора економіки України. Розкрито специфіку формування моделей фінансування бізнесу, в основі яких лежить використання тіньових резервів та офшоризація фінансових відносин. Показано, що бізнес не орієнтується на залучення капіталу на фінансових ринках: він або свідомо не відповідає вимогам фінансового ринку, не маючи наміру мати справу із зовнішнім фінансуванням (квазіризикова модель), або свідомо уникає відносин із фінансовим сектором задля мінімізації ризиків (консервативна модель).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Суханов М. І. 
Аналіз конструктивних схем одноконтурних авіаційних газотурбінних двигунів з точки зору акустичної вібродіагностики / М. І. Суханов, Ю. В. Чепурний, О. П. Терещенко, Б. З. Мартинець // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2019. - Вип. 4. - С. 91-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуті конструктивні схеми та особливості одноконтурних авіаційних газотурбінних двигунів через точки зору акустичної вібродіагностики. З метою оптимізації програми дослідження вібро-сигналу, скорочення часу вібровиміру, мінімізації витрачання ресурсу авіаційних газотурбінних двигунів та авіаційного палива розроблена методика виявлення точок виміру вібрації для з'ясування технічного стану вузлів авіаційних силових установок за допомогою вузьконаправленого віброперетворювача. Досліджений безпосередній силовий зв'язок між опорами ротора і зовнішнім корпусом двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур : колект. монографія / М. Анастасьєва, В. Білошапка, М. Боровець, Н. Дика, М. Долгіх, А. Єфремцева, Н. Задирака, Л. С. Закшевський, А. Калениченко, Д. ван Мур, Т. Кара-Васильєва, О. Классова, Г. Кротерс, М. Лапіна, О. Левтонова, О. Лутай, А. Ляхович, Г. С. Нейгауз, Д. Павелл, Д. Полячок, О. Полячок, Н. Растопчина, І. Сікорська, О. Сердюк, А. Середенко, О. Скорбященська, Г. Таран, О. Терещенко, К. Учитель, Т. Фурлет, Т. Хиліньська, К. Шамаєва, С. Шевченко, Е. Ясіньська-Єндрош; ред.: О. І. Полячок, Г. А. Скрипник, А. К. Терещенко, Л. О. Пархоменко, М. Ю. Ржевська, О. М. Немкович, А. П. Калениченко, І. М. Сікорська; Кропивниц. музей муз. культури ім. К. Шимановського, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, Об-ня поляків "Полонія" ім. К. Шимановського. - Кропивницький : Лисенко В.Ф., 2019. - 660, [64] c. - Бібліогр.: с. 555-632 - укp. - пол. - рус. - англ. - фр.

Розкрито маловідомі сторінки генеалогії, життєвого та творчого шляху представників трьох видатних музичних родин, насамперед К. Шимановського, Генр. Нейгауза та Ф. Блюменфельда у зв'язках з їх малою батьківщиною - Київщиною і Херсонщиною. Висвітлено актуальність і всесвітнє значення творчої та педагогічної спадщини цих майстрів. Розглянуто неопубліковану кореспонденцію та фотографії з кола родини Блюменфельдів (Нейгаузів, Пшишиховських) у зібранні Архіву польських композиторів Бібліотеки Варшавського університету. Подано інформацію про Тимошівку й інші села та міста Потясминня, з якими пов'язана доля К. Шимановського, від заснування до 80-х рр. XIX ст. Описано концепцію висвітлення феномену родини Нейгаузів на сторінках "Української музичної енциклопедії". Увагу приділено особливостям творчої співдружності К. Шимановського та Генр. Нейгауза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ПОЛ)5/6-81 Шимановський К. я43 + Щ313(4СОЮ)5/6-81 Блюменфельд Ф. я43 + Щ313(4СОЮ)5/6-83 Нейгауз Г. я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Управління банківськими ризиками : підручник / Л. О. Примостка, І. В. Краснова, В. В. Лавренюк, О. О. Примостка, П. М. Чуб, А. В. Нікітін, В. Г. Шевалдіна, О. І. Шварц, А. М. Суторміна, К. М. Суторміна, Є. В. Позднишев, Н. С. Білань, А. О. Примостка, М. Я. Білань, І. В. Домінова; ред.: Л. О. Примостка, В. К. Хлівний, С. М. Аржевітін, О. В. Мурашко, О. О. Гаманкова, М. А. Гапонюк, Т. В. Майорова, В. М. Опарін, О. О. Терещенко, В. М. Федосов; "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", державний вищий навчальний заклад. - Київ : КНЕУ, 2018. - 535 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Підготовлено відповідно до навчального плану підготовки магістрів з банківської справи. Викладено питання економічної сутності та класифікації ризиків у банківській сфері, принципи побудови та складові системи ризик-менеджменту в банку, прийоми ідентифікації й оцінювання банківських ризиків, методи управління ризиками, інструментарій управління ринковими ризиками, механізми хеджування ризиків, особливості оцінювання системного та комплаєнс ризиків, процедури контролю та моніторингу банківських ризиків. Матеріал викладено з урахуванням вимог Національного банку України щодо організації систем ризик-менеджменту у вітчизняних банках і міжнародного досвіду управління банківськими ризиками. Розглянуто ряд базових положень та наведено значну кількість прикладів. Вищезазначенні питання дозволять сформувати системні знання з теорії та практики управління банківськими ризиками, вивчити методи ідентифікації, оцінювання, контролю та моніторингу банківських ризиків, оволодіти навичками раціональної організації систем ризик-менеджменту в банках. Розроблено та запропоновано для студентів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей магістерського рівня підготовки, аспірантів, викладачів, спеціалістів банківської системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210-99-21 я73-1 + У9(4УКР)262.10-99-21 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Левин М. Г. 
Современные аспекты нормирования и контроля профиля примесей в лекарственных препаратах / М. Г. Левин, В. Н. Брицун, Р. А. Мелешко, О. Н. Терещенко, А. А. Гуменюк, Н. В. Останина // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2018. - № 4/5. - С. 74-88. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

В обзорной работе проведен исторический экскурс развития физико-химических тестов обеспечения качества лекарств с начала XIX в. до наших дней. Цель исследования - рассмотреть историю и перспективы развития требований к нормированию и контролю профиля примесей в лекарственных субстанциях и препаратах. Показано, что уровень аналитических методов, используемых в контроле качества лекарств, тесно связан с общим уровнем развития аналитической химии, токсикологии и фармакологии. Потребность в контроле качества лекарств, в свою очередь, является одним из важнейших стимулов развития аналитической химии. Рассмотрены некоторые специфические требования Руководств ICH в отношении ограничения сопутствующих примесей в лекарственных субстанциях и препаратах, а именно, родственных соединений, остаточных растворителей, элементных и генотоксичных примесей. Сделаны предположения, что в ближайшем будущем будут повышаться требования к характеристикам аналитического качества методик контроля примесей, как следствие системы управления рисками в отношении всех аспектов разработки, производства и тестирования лекарственных препаратов. Кроме того, от производителей готовых лекарственных средств, субстанций и сырья будет требоваться глубокое понимание всех аспектов, связанных с производством конкретного продукта и жесткого аналитического контроля тех стадий, которые чреваты появлением токсичных примесей. То есть, развитие и разумное ужесточение требований в рамках надлежащих практик, связанных с лекарственными препаратами, обязательно приведет к развитию аналитической химии, в частности к рутинизации высокоэффективных гибридных методов анализа, сочетающих передовые достижения хроматографии, масс-спектрометрии, ядерного магнитного резонанса, а также различных вариантов спектрометрии в спектральном диапазоне электромагнитного излучения от дальнего инфракрасного до вакуумного ультрафиолета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Л66-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Терещенко О. А. 
Моделирование процессов накопления вагонов для решения задач оперативного планирования в условиях неопределенности исходной информации / О. А. Терещенко // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2017. - № 3. - С. 45-55. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Предположено рассмотреть создание методической основы моделирования процессов накопления вагонов при решении задач оперативного планирования в условиях неопределенности исходной информации для оценки устойчивости принятого планового сценария и расчета сопутствующих технологических рисков. Решение исследуемой задачи основано на использовании общенаучных подходов, аппарата теории вероятностей и теории нечетких множеств. Установлено, что при планировании эксплуатационной работы железнодорожных станций, участков и узлов наиболее значимыми факторами, обусловливающими неопределенность исходной информации, являются: внешние условия по отношению к рассматриваемому железнодорожному полигону, выражаемые неопределенностью моментов времени поступления вагонов; внешние трудно идентифицируемые цели функционирования других участников логистической цепи (прежде всего клиентов), выражаемые неопределенностью моментов времени завершения грузовых операций с вагонами. Данные факторы предложено учитывать при автоматизированном планировании посредством статистического анализа - установления и исследования остатков времени (ошибок прогнозирования). В результате предложены аналитические зависимости для рационального представления функций плотности вероятности распределения остатков времени в виде точечных, кусочно-заданных и непрерывных аналитических моделей. Далее представлены разработанные модели накопления вагонов, применение которых зависит от идентифицированных состояний прогнозируемого входящего потока вагонов в систему накопления. Разработанная методика моделирования процессов накопления вагонов нашла отражение в создаваемых с участием автора и внедряемых на Белорусской жележной дороге на базе ИАС ПУР ГП (информационно-аналитическая система поддержки управленческих решений для грузовых перевозок) динамических моделях. Они предназначены для обеспечения оперативного планирования перевозочного процесса на основе методов, позволяющих оценивать технологические риски. Инновационная составляющая работы обусловлена расширением существующих моделей накопления вагонов для случаев неопределенности исходной информации. Таким образом, существовавшие ранее детерминированные модели являются частными случаями предложенной. Также, в отличие от существующих, методика позволяет комплексно учитывать влияние случайных процессов. В целом, полученные при моделировании предлагаемым способом результаты позволяют повысить качество выходных решений в системе сменно-суточного и текущего планирования эксплуатационной работы, увеличив достоверность оперативных планов. На сегодняшний день существует благоприятная возможность использования предложенной методики моделирования в существующих на железнодорожном транспорте системах автоматизированного оперативного планирования эксплуатационной работы, в том числе для оптимизации местных вагонопотоков и решения ряда актуальных задач поездообразования.


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фінансове забезпечення структурної модернізації реального сектора економіки України : колект. монографія / В. В. Зимовець, А. І. Даниленко, О. О. Терещенко, В. І. Гаркавенко, О. С. Білоусова; ред.: В. В. Зимовець; НАН України, ДУ "Ін-т економіки та прогнозування". - Київ, 2017. - 395 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні підходи до вибору інструментів фінансової політики для структурної модернізації реального сектору економіки України з урахуванням впливу макрофінансових та інституційних чинників. Оцінено масштаби існуючих фінансових обмежень для структурної модернізації реального сектору економіки України. Розроблено нові підходи до оцінки інвестиційних та кредитних ризиків в Україні та визначено напрями їх пом'якшення для активізації інвестиційних процесів у реальному секторі економіки. Проаналізовано тенденції банківського кредитування підприємств реального сектору та визначено напрями активізації довгострокового кредитування модернізаційних проектів. Проаналізовано структуру державних інвестицій у реальний сектор економіки та узагальнено існуючі у цій сфері проблеми. Визначено напрями усунення фіскальних бар’єрів для здійснення фінансових інвестицій у реальний сектор економіки. Запропоновано застосування кращих зарубіжних практик щодо адміністративної підтримки процесів структурної модернізації реального сектору. Обгрунтовано доцільність створення державою стимулів для концентрації капіталу у високотехнологічних інтегрованих корпоративних структурах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5 + У9(4УКР)0-961-31-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бутенко Н. В. 
Конкурентні переваги ефективних взаємовідносин суб'єктів підприємництва як основа економічного розвитку України / Н. В. Бутенко, О. Л. Терещенко // Проблеми економіки. - 2016. - № 4. - С. 176-182. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначення трансформації змісту взаємовідносин суб'єктів підприємництва в національній економіці, а також основних засадничих ідей і принципів формування конкурентних переваг ефективних взаємовідносин. Проаналізовано об'єктивні передумови переходу від стратегії протистояння до взаємовідносин як основи взаємодії суб'єктів підприємницької діяльності у структурі національної економіки. Визначено, що послаблення антагоністичної домінанти конкурентних відносин і зростання значення конструктивної складової партнерства стало фундаментальною основою прагнення суб'єктів підприємництва до встановлення ефективних взаємовідносин. Акцентовано увагу на тенденціях коопераційного та інтеграційного підходів до конкурентної поведінки, що проявляється у таких формах конкурентних взаємодій, як координація, конструктивні взаємодії та конкурентне співробітництво, заради досягнення індивідуальних та спільних цілей суб'єктів конкурентних відносин. Розглянуто конкурентні переваги, що грунтуються на встановленні тривалих та ефективних взаємовідносин. Обгрунтовано особливості формування системи взаємовідносин на ринку страхових послуг, зокрема, визначено причини, що стримують розвиток взаємовідносин у сфері страхування, виокремлено основних партнерів - суб'єктів системи взаємовідносин на страховому ринку, визначено рівні управління взаємовідносинами на ринку страхування. Серед переваг використання ефективних взаємовідносин у сфері страхування визначено: покращання іміджу компанії, залучення нових клієнтів, додаткові продажі страхових послуг, обмеження доступу пропозицій конкурентів, більш ефективне використання рекламного бюджету, підвищення ефективності розробки нових страхових продуктів і послуг, збільшення прибутку та вартості торгових марок, покращення відносин із інвесторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Терещенко О. В. 
Скринінгова неінвазивна діагностика функціонального стану організму / О. В. Терещенко, Т. Р. Клочко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2016. - Вип. 51. - С. 113-120. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведення скринінгової діагностики є актуальним для виявлення ознак широкого спектру захворювань на доклінічній стадії, коли можливо визначити наявність тієї чи іншої патології або навіть схильність до неї. Такі дослідження необхідні особливо в ранньому віці, оскільки наразі спостерігаються такі складні поширені захворювання як діабет, патології нервової системи тощо. На підставі проведеного аналізу існуючих методик і технічних рішень запропоновано методику проведення неінвазивної скринінгової діагностики за структурними змінами іридомаркерів райдужної оболонки ока, яка дозволяє визначати функціональний стан організму, зокрема його окремих органів і систем. Обгрунтовано використання діагностичної апаратури для неінвазивного скринінгу, описано структуру проведення процедури та аналізу оптичного зображення структурних змін іридомаркерів райдужної оболонки ока. Дослідження можуть бути покладені в основу розробки інтегрованої системи для скринінгової неінвазивної діагностики організму людини за ознаками зображення РО ока, обстеження передньої камери ока та виявлення незначних офтальмологічних патологій. Аналіз зображень за допомогою збалансування градації відтінків монохромних зображень дозволяє подальшу мінімізацію процесу постановки передчасного діагнозу можливих захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Терещенко О. В. 
Загальні принципи організації самостійних занять студентів : навч. посіб. / О. В. Терещенко, В. І. Терещенко, І. Й. Малинський; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь : Вид-во НУДПСУ, 2016. - 146 c. - Бібліогр.: с. 142-146 - укp.

Висвітлено загальні принципи побудови процесу фізичного виховання за умов навчального закладу. Описано методи та засоби самостійних занять студентів. Увагу приділено таким засобам відновлення, як відновлювальний масаж, фармакологічні засоби профілактики перевтоми, вітаміни та мікроелементи, мазі, гелі, спортивні креми. Розкрито проблеми самоконтролю стану здоров'я студентів під час самостійних занять фізичними вправами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Терещенко О. А. 
Оперативное планирование местной работы железнодорожных участков и узлов с использованием динамической модели перевозочного процесса / О. А. Терещенко // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 12. - С. 80-89. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Разработка метода оперативного планирования местной работы железнодорожных участков и узлов с использованием динамической модели перевозочного процесса, позволяющего с высокой степенью достоверности планировать образование местных поездов, показатели местной работы, потребные производственные ресурсы для достижение намеченных показателей и предоставлять необходимые сведения в вышестоящие системы управления, производящие оперативное планирование перевозочного процесса на сетевом уровне. Решение задачи осуществлялось на подходах теории систем, методах теории множеств, теории управления, теории расписаний, теории вероятностей. Предложено определение динамической модели применительно к объекту и предмету исследования. Установлена роль и функции динамической модели при реализации управленческих процедур - планирования, регулирования и контроля перевозочного процесса. Определены требования к динамической модели, выполнение которых обеспечит доступность ее внедрения и необходимый уровень качества моделирования. Метод оперативного планирования местной работы железнодорожных участков и узлов разработан по индуктивной схеме за счет последовательного решения задач с поступательным расширением предметной области и объекта применения до достижения обозначенных в работе объекта и предмета исследования. Разработанная динамическая модель перевозочного процесса нашла отражение при создании автоматизированной системы увязки составообразования с прогнозным графиком движения поездов на Белорусской железной дороге. Аналитически установлена гетероскедастичность остатков прогноза времени отправления поездов на дорожном полигоне при моделировании с использованием данной автоматизированной системы и горизонте оперативного планирования до 24 ч. Данный факт означает возможность эффективного использования разработанного метода для существенного повышения точности автоматизированного планирования. Инновационная составляющая работы заключается в применении методов моделирования перевозочного процесса с одновременной оценкой технологических рисков, обусловленных точностью применяемой модели. При этом оценка рисков заложена в самой модели и постоянно учитывается во время моделирования с целью анализа возможных вариантов развития перевозочного процесса на железнодорожных участках и в узлах при оперативном планировании местной работы. Практическая ориентированность результатов работы имеет три основных составляющих: динамическая модель и предложенный метод адаптированы к существующим на железнодорожном транспорте условиям, что позволяет их совместную реализацию на базе эксплуатируемых информационно-аналитических систем управления перевозочным процессом; полученные научные и практические решения позволяют увеличить достоверность результатов оперативного планирования местной работы железнодорожных участков и узлов, что положительно отразится на показателях эксплуатационной работы и общем состоянии финансово-экономической деятельности железной дороги; предложенный метод позволяет масштабировать объекты и задачи оперативного планирования, доступен для использования в смежных областях оперативного планирования перевозок и, прежде всего, для решения актуальных задач поездообразования.


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сисоєв М. О. 
Композиційні матеріали системи Ti - Bsub4/subC, отримані методом СВС / М. О. Сисоєв, О. С. Терещенко, Г. П. Кисла, П. І. Лобода // Металознавство та оброб. металів. - 2015. - № 4. - С. 12-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського